Haringtrawlvisserij gunstiger dan zoute drijfnetvisserij Storm beheerste zevenkampen van „IJmond" en „Watervliet" Twee paardenoffers hielpen De Jong aan zege tegen Hart Om de Midde n-Ken n em er la n d- titel D 3 DAG 27 AUGUSTUS 1957 DE VISSERIJ IN JULI Wijkertor entoernooi Kinheim en CSV behalen overwinning DHL zegevierde in jeugd- toernooi van Velsen VVB-welpentoernooi Uitgeest en Alkmaarse Boys winnaars Dukel en Tielrooy om de provinciale damtitel „De Gele Wacht" won van de HSV „Velsen" Lustrumseizoen van „Velser Kunstkring" „Van Linschoten" bij Gusto te water gelaten VZV-polotoernooi voor sterk DAW Kinheim-jeugd veroverde beker in eigen toernooi DE ZOUTE HARINGVANGST, aldus „Aanvoer en afzet" van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, leverde in juli van dit jaar betere resultaten op dan in juni, hoewel het wisselvallige karakter van de vangsten bleef aanhouden. De haring trawlvisserij had een gunstig verloop, terwijl de drijfnetvisserij pas in de tweede helft van de maand bevredigend werd. Vergeleken met dezelfde periode van 1956 bestond er eind juli 1957 nog een achterstand van 70.000 vaten. Per 15 juli werden alle beperkingen voor de aanvoer van gezouten haring opgeheven. De aanvoer van verse haring liep in juli sterk op en ook het aanbod van verse zeevis was groter dan in de voorgaande maand. Dq uitvoer van gezouten haring bedroeg in juli 1957 1602 ton voor een waarde van f 1,2 miljoen tegen 1105 ton voor een waarde van f 825.000,in de overeen komstige maand van 1956. België nam 778 ton af. De verzending naar West-Duitsland (410 ton) bleef onder de verwachtingen. Door de Westduitse vloot wordt momenteel een ruime hoeveel heid gezouten haring aangevoerd, terwijl de prijzen van het Nederlandse produkt vrij hoog liggen. Naar Noorwegen werd 362 ton verzonden. Er konden voorts twee belangrijke exportcontracten voor de leve ring van gezouten haring worden gesloten, namelijk één voor 100.000 vaten naar Rus land en een voor 40.000 vaten naar Oost- Duitsland. Verse haring De trawlers behaalden behoorlijke vangstresultaten. Aangezien echter diverse trawlers een deel van de haring in gezou ten toestand aanbrachten, was het aanbod van verse haring iets minder dan in juli 1956. De aanvoer liep terug van 2993 ton tot 2700 ton. IJmuiden leverde van laatstgenoemd kwantum 2213 ton tegen prijzen van f 0,22 tot f 0,60. Ruim 200 ton verse haring werd naar de vismeelindustrie afgevoerd. De uitvoer van verse haring was nog niet groot en bedroeg 328 ton voor een waarde van f 149.000. In juli 1956 kon ruim 225 ton worden geëxporteerd, voor een waarde van f 104.000. België nam 312 ton af. Zeevis Aan de trawlvisserq op verse zeevis werd in juli 1957 onder meer door 30 log gers en 140 kotters boven de 120 p.k. deel genomen. Door de meeste trawlers werd de haringtrawlvisserij uitgeoefend. De aan voer van rondvis lag op vrijwel hetzelfde niveau als in juni (2300 ton). Het aanbod van platvis liep iets op en wel van 1000 ton tot 1400 ton. In de loop van juli scha kelden diverse schepen over van de vis serij op rondvis naar de visserij op platvis, terwijl bovendien de visserij op zand- spiering minder werd. In totaal was er ongeveer 5400 ton zee vis (inclusief makreel) aan de diverse af slagen. Behalve de gehele aanvoer van zandspiering ruim 2000 ton werd nog 300 ton zeevis naar de vismeelindustrie afgevoerd. Makreel Makreel was in juli 1957 in grote hoe veelheden op de markt. De aanvoer be droeg 1400 ton, welke op 100 ton na voor menselijke consumptiedoeleinden kon worden verkocht. Tot de kopers behoorden voornamelijk de visverwerkende indu strieën. Te IJmuiden, waar 1145 ton makreel werd afgeslagen, varieerden de prijzen van f 0,20 tot f 0,64 per kg. De uitvoer van makreel bedroeg 134 ton. Schelvis Schelvis was met 1221 ton ruim ver tegenwoordigd. Vooral de kleinere soorten brachten niet steeds de minimum aan- voerprjjs op. In totaal draaide 131 ton schelvis door. De afslagprijzen schommelden te IJmui den, bij een aanvoer van 1183 ton, tussen f 0,16 en f 1,14 per kg. Er werd 85 ton geëxporteerd. Kabeljauw De aanvoer van kabeljauw liep iets te rug vergeleken met juni en wel van 520 ton tot 480 ton. Naar de grotere soorten bestond in het buitenland een vrij goede vraag. De binnenlandse vraag was, even als trouwens voor de andere rondvissoor- ten, door de warmte matig. Te IJmuiden bedong 415 ton kabeljauw Eindelijk is het Kinheim na vele ver loren wedstrijden in de derde klas, waar door degradatie volgde, gelukt om zondag middag na lange tijd in Limmen tegen de gelijknamige vierde klasser voor het Wij kertorentoernooi de wedstrijd te winnen. Wat de beide clubs in de storm aan tech niek mankeerden, werd vooral door Kin heim goed gemaakt met hard werken, wat dan ook beloond werd. Hoewel Kinheim tegen de storm in reeds na twee minuten door een hard schot werd verrast (één nul) kwam er een kwartier later een vol komen ommekeer in de gewijzigde geel zwarte ploeg, die nu het initiatief nam. De ver opgedrongen gasten overrompelden Limmen en het was rechtshalf J. v. Hesse- lingen, die na een half uur spelen verras send gelijk maakte (éénéén). Kinheim bleef nu sterker en toen na de hervatting Limmen tegen de storm vocht kwam er schot in de Velser-aanval. Na vijf minuten had D. Blom, rechtsbinnen met een hard schot succes (een-twee) en tien minuten later, toen Limmen alles inspande om te rug te slaan, noteerde W. Boeren met een hard schot het derde Kinheim-doelpunt (één-drie), waarna midvoor Sluiter on houdbaar de stand op één-vier bracht. Limmen ondernam een tegenaanval, die de f 0,38 tot f 2,69 per kg. Ruim 120 ton kabeljauw kon worden uitgevoerd. Schol en tong De produktie van schol liep, na enkele maanden van teruggang, aanzienlijk op. De aanvoer bedroeg 832 ton (juni: 575 ton). Voor schol bestonden goede afzetmogelijk heden. Er werd 213 ton uitgevoerd. IJmuiden leverde 649 ton tegen prijzen welke varieerden van f 0,16 tot f 1,46 per kg. De tongvangsten waren in juli schraal. Er was slechts 276 ton aan de markt. De gehele aanvoer werd in het buitenland af gezet. De afslagprijzen waren hoog. Zij varieerden te IJmuiden bij een aanvoer van 190 ton van f 2,10 tot f 5,80 per kg. Export van zeevis. De export van zeevis bedroeg in juli 1957: 1004 ton voor een waarde#van f 1,6 miljoen. In de overeenkomstige maand van 1956 kon 1272 ton voor een zelfde waarde worden uitgevoerd. Afnemers waren België (462 ton), West- Duitsland (93 ton), Groot-Brittannië (176 ton), Frankrijk (34 ton) en Italië (147 ton). Er werd 333 ton verse en bevroren zee vis geïmporteerd voor een waarde van f 246.000 tegen 255 ton voor een waarde van f 258.000 in juli 1956. Invoer vond onder meer plaats uit België (70 ton) en West-Duitsland (218 ton). Garnalen De garnalenvisserij vertoonde het voor de maand juli gebruikelijke beeld. De vangsten waren namelijk, evenals dit in juni het geval was, schraal. In totaal be droeg de aanvoer van consumptiegarnalen 395 ton, waarvoor gemiddeld f 2,05 per kg werd betaald. Het traditionele jeugdtoernooi van Vel sen heeft sedert 1953 eindelijk weer eens een andere winnaar gekregen. De altijd zo sterke jeugdploeg van Volendam, welke de .iaatste vier jaren steeds winnaar was ge worden, werd op deze winderige en soms stormachtige zondag onttroond, want DHL uit Delft toonde zich de sterkste. In de finale tussen de nummers één van elke poule, welke ging tussen DHL en Velsen, behaalde DHL een overtuigende vier-één overwinning. Volendam plaatste zich op de derde plaats, en bond de strijd aan om de derde en vierde plaats met Zeeburgia welke laatste .eveneens dank zij strafschoppen met VSV en DEM op de tweede plaats was geëindigd. Volendam klopte Zeeburgia met één-nul. Ondanks het bar slechte weer verliep het toernooi naar wens. De uitslagen waren: Volendam-Stormvo- gels 0—1, DHL-EDO 3—1, VSV-Zeeburgia -0, ZFC-OG 10, Velsen-Terrasvogels 2—0, DEM-Geel Wit 1—0, OG-Volendam 1—1, Stormvogels-EDO 1—1, ZFC-DHL 01, VSV-Terrasvogels 11, Velsen-Geel Wit 10, DEM-Zeeburgia 00, Volendam- ZFC 10, Stormvogels-DHL 00, EDO- OG 0—2, VSV-Geel Wit 2—0, Zeeburgia- Terrasvogels 20, DEM-Velsen 0-1, OG- Stormvogels 10, DHL-Volendam 0—0, ZFC-EDO 01, Terrasvogels-DEM 00, Zeeburgia-Geel Wit 1—0, Velsen-VSV 00, Volendam-EDO 30, Stormvogels- ZFC 2—0, DHL-OG 1—0, VSV-DEM 1—1, Terrasvogels-Geel Wit 10, Zeeburgia- Velsen 00. Om derde en vierde prijs: Volendam-Zeeburgia 10. Om eerste en tweede prijs: DHL-Velsen 41. Eindstand: 1. DHL, 2. Velsen, 3. Volendam en 4 Zee burgia. Langer dan viereneenhalf uur en na twintig gespeelde wedstrijden, werd zater dagmiddag op het „Watervlief'-sportpark in het jaarlijkse VVB-welpentoernooi na twee spannende eindwedstrijden van de A en B-afdelingen uitgemaakt, dat de „Cor Minnes"-beker dit jaar werd veroverd door de Uitgeest A-welpen, die sedert het begin van deze toernooien deelnemen en thans voor de eerste maal ook een eerste prijs bemachtigden, terwijl Alkm. Boys B al evenzeer een wisselbeker verwierf. De uitslagen waren in de A-afdeling: BeverwijkVVB 0-1, KennemersJong Hercules 2-0, CSVUitgeest 0-2, Alkmaar- se BoysKinheim 4-0, Jong Hercules CSV 0-3, VVB—Kinheim 0-0, Beverwijk— Alkmaarse Boys 0-2, UitgeestKennemers 0-0, VVBAlkmaarse Boys 0-0, Kennemers CSV 0-1, KinheimBeverwijk 0-0, Uit geestJong Hercules 2-0. Finale: Alkmaar se BoysUitgeest 1-1. Na strafschoppen: Uitgeest A winnaar. B-afdeling: KennemersVVB 1-7, Kin heimCSV 0-4, BeverwijkWB 0-0, Alk maarse BoysKinheim 7-0, Beverwijk Kennemers 2-0, CSVAlkmaarse Boys 0-3, Finale: Alkmaarse BoysWB 2-2. Na strafschoppen: Alkmaarse Boys B winnaar. Opmerkelijk was dat geen van de win naars van vorig jaar deze keer tot de prijzen was doorgedrongen, hetgeen ge zocht moet worden in de leeftijdsverschil len van de oudere en jongere welpen,waar door het krachtsverschil en de flinke over winningen verklaard dienen te worden. De einduitslag werd: A-afdeling: 1. Uit geest 5 p., 2. Alkmaarse Boys 5 p., 3. VVB 4 p., 4. CSV 4 p., 5. De Kennemers 3 p., 6. Kinheim 2 p., 7. Beverwijk 1 p., 8. Jong Hercules 0 p. B-afdeling: 1. Alkmaarse Boys 6 p., 2. VVB 3 p., 3. Beverwijk 3 p., 4. CSV 2 p., 5. De Kennemers 0 p., 6. Kinheim 0 p. Aan het slot reikte de heer A. Zwager man, voorzitter van de VVB-jeugdcommis- sie, met enige sportieve toespelingen de wisselbekers, bekers en vaantjes aan de respectievelijke elftalaanvoerders uit,waar bij hij dank bracht aan scheidsrechters, de dames, die voor de laving zorgden en de medewerkers. De heer C. Hoed dankte namens Alkmaarse Boys voor de uitsteken de organisatie en de prettige sportmiddag voor de jeugd. DE JAARLIJKSE ZEVENKAMPEN om de clubkampioenschappen van de hand balvereniging „IJmond" en de korfbalvereniging „Watervliet", die zondagmorgen en -middag bijna gelijktijdig op het sportpark „Watervliet" zijn gehouden en waar voor ondanks de slechte weersomstandigheden toch nog een flinke belangstelling onder de leden was, werden beheerst door de westerstorm. Gelukkig bleef de dreigende regen uit, maar niettemin beïnvloedde de zeer harde wind op de ver schillende velden en bij de diverse zevenkamponderdelen de prestaties aanmerkelijk. Vooral de onderdelen, waarbij de bal een belangrijke taak verrichtte, zoals bij het snel-, straf- en streepdoelen voor de korfballers, hadden veel van de storm te lijden. Bij „IJmond" „IJmond" had als inleiding tot de zeven kampen zaterdagmiddag al beslag gelegd op een deel van „Watervliet" voor de wed strijden van aspiranten en welpen. Op merkelijk was dat de winnaars met aan merkelijk puntenverschil de eerste plaat sen bereikten. Zondag werd bij de senioren en junioren dames en heren strijd geleverd, die vooral bij de heren spannend was tussen B. J. Wolters en K. Klesser, welke laatste met slechts vijf punten meer de bekerhouder E. Sauer, die hu vierde werd, verdrong. Bij de dames verdedigde M. de Vries-Kles- ser haar titel met succes. Zij nam in de zevenkamp vier eerste plaatsen in, ge volgd door B. J. Marckelbach met twee eerste plaatsen. Ook bij de dames-junioren liet de kampioene 1956 B. Nieuwenhuizen haar titel door C. de Ruiter overnemen om zelf tweede te worden. Bij de heren junioren kon E. Jonker, thans senior, zijn titel niet verdedigen; deze werd nu be haald door G. Noomen. De best geplaatsten in de IJmond-wed- strijden waren: Dames: doelwerpen: M. de Vries-Klesser 650 pt; 80 m baldribbelen: B. J. Marckelbach 18,2 sec.; vèrspringen: B. J. Markelbach 4,20 m; 50 m balbehen digheid: M. de Vries-Klesser 10 sec.; hard lopen 80 m: M. de Vries-Klesser 11,6 sec.; inwerpen M. de Vries-Klesser 18,20 m; balwerpen met werparm en andere arm: G. Slotman 28,03 en 14,85 m. Heren: 100 m: A. Blok 12,8 sec.; bal- werpen met werparm: J Burghoorn 40,10 m en andere arm K. Klesser 20,70 m; 50 m balbehendigheid: B. J. Wolters 8,3 sec.; vèrspringen E. Sauer en J. Burghoorn 5,40 m; 100 m baldribbelen: B. J. Wolters 20,2 sec.; doelwerpen: G. Unger en J. Burg hoorn 1000 pt; inwerpen: B. J. Wolters 26,30 m. De einduitslagen werden: Dames: 1. M. de Vries-Klesser 5306,8; 2. B. J. Markel bach 4744,3; 3. W. v. d. Kuil 4528,4; 4. G. Slatman 3825,2; 5. M. Sauer 3692,2 pt. Heren: 1. K. Klesser 5024,8; 2. B. J. Wol- Voor de heren G. L. de Haas en P. Hart is het een slechte week geweest in de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Midden-Kennemerland. G. L. de Haas moest de strijd aanbinden met J. Jansen, een clubgenoot van P. Hart. Jansen had er kennelijk zijn zinnen opgezet zijn col lega een dienst te bewijzen. Hij kreeg via een Siciliaanse opening iets beter spel dat aanvankelijk toch niet van beslissende in vloed scheen te zijn. Via enkele afwikke lingen slaagde hjj er in het ver gevorderd middenspel echter in De Haas een pion afhandig te maken. Deze winst was van beslissende betekenis. Jansen liet zjjn pion promoveren waarop ^ijn tegenstander de vlag streek. P. Hart, die deze gebeurtenis met welgevallen moet hebben gadege slagen verkeerde zelf in grote moeilijk heden in zijn treffen met Tj. de Jong, die op zijn beurt zjjn clubgenoot G. L. de Haas van een concurrent wilde ontdoen. Reeds op de vijfde zet bracht P. Hart een pionoffer dat hem niet de gewenste gunstige vooruitzichten bracht. Zijn rivaal zette de stelling onder druk en gaf de pion terug om een paard de gelegenheid te ge ven diep in Harts stelling te laten doordringen. Met nog 20 zetten in minder dan tien minuten te spelen bracht Tj. de 1 Jong twee maal achtereen een paardoffer Kinheim-verdediging even te licht opnam waardoor een stelling ontstond waar een en waardoor de midvoor weinig moeite had Pigmans te passeren (twee-vier). De bezoekers, overtuigd van de overwinning, hadden nog eens succes toen linkshalf Luntz van grote afstand vijf minuten voor het einde een hard schot inzond (twee vijf). In het kader van het Wijkertorentoer- nooi hebben zaterdagavond op het CSV- terrein aan de Zeeweg CSV en Beverwijk elkaar ontmoet. Het is een miserabel par tijtje voetbal geworden. Van begin tot einde werden diverse goede kansen onbe nut gelaten, wel een bewijs welk een on macht er van de beide voorhoedes uitging. Nadat de rust met een dubbel blanke stand was ingegaan kregen de gastheren een vrije trap toegewezen waaruit v. Dig gelen het enige en winnende doelpunt scoorde. buitenstaander geen touw meer aan vast kon knopen. P. Hart kon ook geen uitweg meer vinden en verloor groot materiaal bij deze verwikkelingen. Toen Tj. de Jong zijn vereiste aantal zetten op tijd had ver richt restte P. Hart niets anders meer dan capitulatie. Door hun nederlagen zijn G. L. de Haas en P. Hart vrijwel kansloos ge worden op de eindzege. Beide heren waren zich dit blijkbaar bewust daar zij later besloten hun onderling afgebroken partij zonder verder spelen remise te geven. De stand in afdeling A luidt nu: 1. D. van Vuuren 6 4 11 4% 2. G. L. de Haas 6 3 1 2 3% 3. J. Jansen 7 3 1 3 3H 4. Tj. de Jong 4 3 13 5. P. Hart 6 2 2 2 3 6. Ir. D. G. Huygen 4 2 112/4 7. A. Kistemaker 4 1 3 1 8. F. Wester 5 5 0 Voor de volgende ronde is het belang rijkste treffen de ontmoeting tussen ir. D. G. Huygen en Tj. de Jong. Voor P. Hart is de ontmoeting tegen F. Wester vastgesteld. In afdeling B werd de afgebroken par tij tussen J. v. d. Berg en L. Mostertman voortgezet. Het vermoeden dat J. v. d. Berg de partij vrij gemakkelijk zou win nen werd niet bewaarheid. L. Mostertman drong met een vrijpion door tot op de voorlaatste lijn. Zijn tegenstander onder vond hiervan veel last en moest langs af gronden om op betere wegen terecht te komen. Na grote moeilijkheden te hebben overwonnen kon hij door een afruil in een eindspel belanden waarbij een stelling is ontstaan waarin L. Mostertman met een enkele loper moet strijden tegen een loper en twee pionnen van zijn rivaal. Alle ver beten tegenstand ten spijt ziet het er toch nog wel naar uit dat J. v. d. Berg ondanks de lopers van ongelijke kleur de volle buit zal binnenhalen. Doordat deze ont moeting wederom werd afgebroken mocht M. P. Suiker tijdelijk de leiding in deze groep overnemen. Dit was het resultaat van een zege op B. de Heer. Een beruchte variant van het twee-paardenspel in de nahand werd door B. de Heer niet juist behandeld. Zijn koning werd naar buiten gelokt waarna het M. P. Suiker wel was toevertrouwd Zijne Majesteit het gehele bord over te jagen om reeds op de vijf tiende zet diep in de vijandelijke stelling ten onder te gaan. De stand in de B-afdeling luidt: 1. M. P. Suiker 6 4 2 4 2. J. v. d. Berg 5 3 1 1 3% 3. L. Mostertman 4 2 2 3 4. H. Duisenberg 6 2 1 3 2% 5. A. Rijke 6 1 3 2 2 6. J. L. Wijdoogen 6 2 1 3 2X 7. B. de Heer 5 2 3 1 Een zilveren model van het zeilschip „Drommedaris", waarmee Jan van Rieheeck in 1652 van Nederland naar Kaap de Goede Hoop voer, is zaterdag - als een geschenk van de Nederlandse regering - door minister Luns aan de ambassadeur van de Zuidafrikaans e Unie, dr. F. E. Geldenhuys, overgedra gen en per DCTc „Drommedaris" van de Zuidafrikaanse Luchtvaartmaat schappij naar Kaapstad gevlogen, waar het een plaats krijgt in het nationale museum. Op de foto van links naar rechts: de „Drommedaris"-piloot J. B. Boles, mr. Luns en dr. Geldenhuys bij het fraaie zilveren scheepje. De thans definitief als laatst geplaatste B. de Heer zal de volgende ronde de strijd moeten aanbinden met L. Mostertman. Tevens wordt de afgebroken partij tussen Mostertman en v. d. Berg uitgespeeld. Het jaarlijks damtoernooi om het kam' pioenschap van Noordholland zal op 14 september te Amsterdam aanvangen, Er zullen twaalf spelers aan deelnemen Daar de afgevaardigden van de Zaan streek verhinderd zijn is ook T. Tielrooy uit IJmuiden uitgenodigd om aan de wed strijd deel te nemen. Voor het district Kennemerland komen uit Dukel, Tielrooy, F. Slot, H. Berk en H. Belien. Voor Am sterdam R. Berk, Stahlberg en nog drie aan te wijzen spelers; uit Weesp Beeke en de titelhouder 1956 A. Groteman uit Wer- vershoof. De laatste ronde is op zaterdag 19 oktober. De IJmuidenaar H. Laros en de Haarlemse meester W. de Jong hebben van deelname afgezien. Zaterdagmiddag hebben de visclub „De Gele Wacht" van het P.E.N. en de Hengel sportvereniging „Velsen" hun jaarlijkse wedstrijd gehouden in het Noordzeekanaal. De beker werd gewonnen door DGW met 572 punten van 9 deelnemers. Velsen stelde hier tegenover 868 punten van 15 deelne mers, zodat DGW het hoogste gemiddelde behaalde. De tien persoonlijke prijzen werden onderling verdeeld. Deze prijswin naars waren: 1. Schotman DGW 124 pun ten, 46 vissen; 2. v. Vliet Velsen 116 pun ten, 14 vissen, 3. Bosma Velsen 110 punten, 19 vissen; 4. Meerhof Velsen 108 punten, 18 vissen; 5. Postma DGW 106 punten, 25 vissen. 6. Paap DGW 88 punten, 12 vissen 7. Jensën Velsen 58 punten, 9 vissen; 8 Vervelde DGW 56 punten, 20 vissen, Groeneveld DGW 56 punten, 16 vissen; 10. Smid Velsen 56 punten, 8 vissen. ters 5019,8; 3. J. Burghoorn 4771,6; 4. E. Sauer 4504,9; 5. K. Schik 4313,5 pt. Dames junioren: 1. C. de Ruiter 4941,9; 2. B. Nieuwenhuizen 4195; 3. R. Wagenaar 3828,4; 4. L. v. d. Mey 3285,9; 5. R. Huis man 2979,3 pt. Heren junioren: 1. G. Noomen 4870,6; 2. D. Hartendorp 4563,1; 3. R. v. d. Pol 4553,5; 4. R. Sauer 3641 pt. Meisjes-aspiranten: 1. M. Ligthart 4923,6; 2. A. Blok 4068,9; 3. G. de Ruiter 3617,1; 4. S. Hollander 2819,5; 5. T. Hiemstra 2700,4 pt. Jongens-aspiranten: 1. H. Boeree 2358,3; 2. K. Nijman 2129,7; 3. A. v. Son 1939,1; 4. A. Ploeg 1767,1 pt. Meisjes welpen: 1. G. Blok 6586,9; 2. H. Ligthart 5749,7; 3. T. Wagenaar 4208,1; 4. G. Hoogendijk 4059,6 pt. Jongens welpen: 1. K. Veldhuizen 5724; 2. R. Holleman 5195,2; 3. D. Ketelaar 3908,8; 4. K. Bakker 3650,7 pt. Zaterdag, 31 augustus vindt in „Water vliet" de prijsuitreiking plaats tijdens een f eestbij eenkomst. Bij „Watervliet" Het grotere aantal deelnemers dan ver leden jaar in de Zevenkamp van de Wa- tervliet-korfballers maakte de wedstrijden aantrekkelijker en tevens spannend, aan gezien nu de krachts- en prestatieverschil- len niet zover uiteen liepen. De uitslagen, waarbij de eerste-aankomenden zich de nieuwe kampioenen konden noemen en de heer S. Hartman zijn titel prolongeerde, waren: Dames: 1. S. Spoelstra 297,5; 2. T. Waag- meester 251,5; 3. B. Hessen 240; 4. I. Waag- meester 231,5; 5. C. Zandbergen 228; 6. G. Polak 220; 7. R. Leyenaar 200; 8. D. Hart man-Schelling 199,5; 9. W. Nijkamp 198,5; 10. R. v. Weelderen 192; 11. I. Scherer 173; 12. B. Meyer 156,5 pt. Heren: 1. S. Hartman 361,5; 2 D. v. Lade- steyn 329; 3. J. v. Dijk 319; 4. Aart Ver kerk 273; 5. T. v. Ladesteyn 269; 6. J. de Roos 262; 7. J. v. Ladesteyn 252,5; 8. R. v. d. Berg 249; 9. G. v. d. Brink 212,5; 10. C. Bremmers 202; 11. P. de Roos 138; 12. (aspi rant) R. Scherer 118 pt. Meisjes-aspiranten: 1. Joke Koning 145; 2. Henny Snijders 118,5; 3. Joke Zwart 106 pt. De heren S. Hartman en J. de Boer reik ten de wisselbekers en prijzen met enige opwekkende woorden en dank aan de medewerkers uit. Het eerste lustrum wordt dit jaar door de Velser Kunstkring „Voor Allen" ge vierd. Verzorgde de kunstkring in het eer ste jaar van haar bestaan een serie voor stellingen, dit jaar worden er reeds drie gegeven om alle aanvragers tevreden te stellen. De eerste voorstellingen in het nieuwe seizoen worden gegeven op 10 en 17 sep tember en 15 oktober door het operagezel schap „Forum". De bekende opera van Bizet, „De Parelvissers", wordt in het Rex- theater te IJmuiden-oost gebracht. Het aantal abonnees op de voorstellingen van de Kunstkring Voor Allen bedraagt thans reeds 1850. Er is echter nu nog een be perkt aantal kaarten voor de vrije verkoop beschikbaar. Inlichtingen hierover wor den verstrekt door het secretariaat van de kunstkring, Moerbergplantsoen 22, IJmui den, telefoon 5743. Zaterdagmiddag is van de werf Gusto te Schiedam met góed gevolg te water gelaten het m.s. „Van Linschoten". De „Van Linschoten" is één van de twee bij deze werf in aanbouw zijnde schepen van 5400 ton voor rekening van de n.v. Koninklijke Paketvaart-Maatschap'pij te Amsterdam. De hoofdafmetingen van dit enkelschroef-motorvrachtschip zijn: lengte tussen loodlijnen 116,98 m, breedte 17,37 m, holte 9,52 m, deadweight plm 5400 ton. Het schip is uitgerust met een direct omkeer bare enkelwerkende tweetakt dieselmotor van 4800 aspk, alsmede met drie hulp-die selmotoren, elk van 285 aspk. Het schip is bestemd voor het varen in de tropen. Na de tewaterlating werd in de ontvangzaal van het werfgebouw een receptie gehou den, waar een der directeuren van de werf mr. H. Smulders, aan mevr. B. J. L. Lucas- Kurtz, die de doopplechtigheid had ver richt, een gouden armband als souvenir aanbood. Namens haar dankte de heer W. A. J. Lucas, directeur van de K.P.M., die in herinnering bracht, dat deze „Van Lin schoten" het derde schip van die naam is. Het eerste liep in 1911 van stapel, het twee de in 1952. Dit is nu in charter gegeven en vaart als de „Congokust" op West-Afrika. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN 's GRAVENHAGE, 26 augustus Vangst- bericht van hedenmorgen uit volle zee: Scheveningers: SCH 63 met 85 kantjes uit de halve vleet, 64 weinig vangst, 242 met 6 uit de halve vleet, 3 met 7, 14 met 7 uit de halve vleet, 325 met 50 uit de halve vleet, 4 met 0, 195 met 30 uit de halve vleet, 48 met 8 uit de halve vleet, 402 met 70 uit de halve vleet, 19 met 50 uit de halve vleet, 25 met 5 uit de halve vleet, 30 met 3 uit de halve vleet, 35 met 15, 37 met 5 uit de halve vleet, 84 met 4 uit de halve vleet, 87 met 68 uit de halve vleet, 130 met 15, 250 nog 90 mijl, 310 met 75 u. h. v., 40 met 1, 49 met 4, 99 nog 55 mijl, 133 met 40, 233 met 2 u. h. v., 79 met 5, 141 met 10 u. h. v., 53 nog 50 mijl, 104 met 6, 39 met 40 u. h. v., 264 met 100, 181 met 25 u. h. v., 199 nog 95 mijl, 78 nog halen, 56 met 60 u. h. v., 229 niet ge vist, 105 idem, 20 met 1 u. h. v., 223 met 100, nog 20 netten. Binnen te Scheveningen: SCH 24 met 22 last, 200 kisten verse haring, 850 kabeljau wen en 100 kisten diversen. 101 met 36 last, 800 kisten verse haring en 100 kisten di versen. 120 met 32 last, 200 kisten verse haring en 100 kisten diversen. 120 met 32 last, 200 kisten verse haring, 210 met 29 last en 1000 kisten verse haring, 124 met 25 last, 100 kisten verse haring, 80 kisten diversen. 160 met 30 last, 200 kisten verse haring, 50 kisten diversen. 339 met 37 last, 5 met 34 last. DAW uit Alkmaar is als overwinnaar uit de strijd gekomen bij het waterpolo- toernooi dat zondagmiddag door de Velser zwemvereniging in het zwembad „De Hee- renduinen" werd gehouden. LZO deed een poging om het record 4x200 meter vrije slag te verbeteren, maar is daarin niet ge slaagd. Door de herenteams van DAW (Alk maar), DWR (Haarlem), LZO (Leeuwar den) en de organiserende vereniging VZV (Velsen) werd een halve competitie ge speeld. De wedstrijd DAWDWR opende het programma. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. DAW nam de leiding door Van Bekkum en met een één-nul voorsprong voor DAW werd aan de tweede helft begonnen. Ook toen bleef DAW door slecht plaatsen en schieten van DWR de boventoon voeren en na drie doelpunten van Ekkel stond DAW met vier-nul voor. Tenslotte redde Kollerie voor DWR de eer. VZV is goed op schot geweest in de strijd tegen LZO. Uit een goed toegespeelde bal van Gravenmaker nam VZV door Kobes de leiding waarna Gravenmaker de rust stand op twee-nul voor VZV bracht. Na de hervatting werd door LZO de VZV- voorsprong verkleind maar Swier, Schoone en Gravenmaker brachten de VZV-over- winning op vijf-één. Voor de verliezersronde kwamen DWR en LZO tegenover elkaar in het strijdperk. In deze ontmoeting speelde DWR veel be ter dan in de eerste wedstrijd. Met een doorslagbal van Wisker opende DWR de score waarna dezelfde speler nogmaals raak schoot. Nadat Van de Bogaerde en Piet de Bruyn ook het LZO-net een keer hadden laten trillen ging met een vier-nul voorsprong voor DWR de rust in. Na de hervatting kreeg LZO een kans om met het nemen van een strafworp de achterstand te verkleinen. De DWR-keeper dacht er echter anders over en verwerkte de strafworp tot corner. Ook uit deze hoek- worp wist LZO geen profijt te trekken, DWR ging vervolgens op het LZO-doel af waarin Fred de Bruyn de bal deponeerde. Tenslotte haalde na een afgeslagen DWR- aanval de LZO-keeper de bal door zijn doel en daarmede gaf hij een doelpunt aan DWR cadeau (zes-nul). In de finale, die gespeeld werd tussen VZV en DAW, nam VZV door Swier de leiding. Ekkel zorgde voor de gelijkmaker en met de stand één-één ging de rust in. Na de rust kreeg de VZV-keeper vele DAW-schoten te verwerken hetgeen hem goed af ging, totdat Van Bekkum hem kon passeren. Ook toen bleef de gelijkma ker niet uit want daarvoor zorgde Graven maker. Met de stand twee-twee gooide DAW er nog een schepje op en met twee doelpunten van Slikker behaalde DAW de overwinning (vier-twee). Tussen de herenwedstrijden in werd door het damesteam van VZV een wedstrijd ge speeld tegen de dames van DAW. In de eer ste helft viel reeds de beslissing. Nina Sel- derijk-Kint en Annie Kok zorgden voor een twee-nul voorsprong voor VZV in welke stand in de tweede helft geen verandering kwam. Ter afwisseling van het waterpolopro- gramma werd door LZO een poging ge daan om het record 4x200 meter vrije slag heren, dat op naam staat van HPC uit Heemstede, te verbeteren. De weersomstan digheden werkten niet mee, maar boven dien vestigde de LZO-ploeg de indruk dat de poging niet serieus moest worden geno men. Een ploeg die het ernstig meent met een recordpoging verschijnt al direct vol gens de hiervoor geldende voorschriften aan de start. Na controle door de voorzit ter-kamprechter bleek dat niet het geval te zijn. Ook de start van de eerste zwem mer C. de Jong was te traag en hij liet op de 200 meter 2 min. 19 sec. noteren ter wijl hij gemiddeld 2 min. 15 moest maken. De volgende zwemmer Ozinga draaide 2 min. 21 en ook Ten Tije en P. de Jong de den het niet veel beter zodat na afloop de drie tijdopnemers de volgende tijden no teerden: Schachtschabel 9 min. 19,3 sec.; Strubbe 9 min. 19,1 sec. en Gottmer 9 min. 19,4 sec. HPC had het record op haar naam gebracht in 9 min. 9,4 sec. zodat de LZO ploeg er ongeveer negen seconden boven was gebleven. Voor de VZV-speler N. Schoone was dit toernooi een afscheid als speler voor het eerste zevental. Twintig jaar lang heeft Schoone de eer van VZV in het eerste he renzevental verdedigd. Voorzitter Swier bracht hem daarvoor met enige woorden hartelijk dank onder het aanbieden van een herinneringsgeschenk. In het Kinheim-voetbaltoernooi voor junioren en aspiranten om de J. M. W. Hout-wisselbeker, die bezit was van de Storm vogels-jeugd, hebben de beide deel nemende elftallen van de organiserende vereniging zondagmorgen en -middag ge zamenlijk gezorgd, dat de fraaie wisselprijs dit jaar in eigen bezit kwam, hoewel bij de junioren het doelgemiddelde in de eind uitslag de doorslag moest geven. Dank zij het belangeloos beschikbaar stellen van het fraaie sportpark „Tussen- wijk" door de directie van Van Gelder's papierfabriek was het mogelijk dit jaar lijkse toernooi te houden. Jammer was het, dat de westerstorm, die dwars over de velden stond, invloed op het spel uit oefende en daardoor de krachtmetingen van de totaal dertig gespeelde wedstrijden niet juist liet beoordelen. Vooral bij de ju nioren was de 01 uitslag opvallend. De Leidse elftallen van Roodenburg bleken na Kinhem de sterksten en namen beide de tweede plaats in. De uitslagen van de junioren waren: Stormvogels—Roodenburg 01Kinheim— Waterloo 20; SlotervaartWijk aan Zee 01; RoodenburgWaterloo 01; Storm vogelsSlotervaart 10; Wijk aan Zee Kinheim 00; Waterloo—Slotervaart 10; Kinheim—Stormvogels 10; Wijk aan Zee—Roodenburg 0—1; Kinheim—Sloter vaart 10; WaterlooStormvogels 01, Roodenburg—Kinheim 1—0; Wijk aan ZeeStormvogels 00; WaterlooWijk aan Zee 01; SlotervaartRoodenburg 0—0. Aspiranten: Kinheim—Waterloo 40; StormvogelsRoodenburg 0—0; Sloter vaartWijk aan Zee 05; Roodenburg Waterloo 2—0; Wijk aan Zee—Kinheim 0—1; Stormvogels—Slotervaart 1—0; Wijk aan ZeeRoodenburg 01; Kinheim Stormvogels 2—0; Waterloo—Slotervaart 00; RodenburgKinheim 01; Water looStormvogels 0—0; Kinheim—Sloter vaart 20; WaterlooWijk aan Zee 01; Roodenburg—Slotervaart 30; Wijk aan ZeeStormvogels 10. De eindstanden werden: Junioren: 1. Kinheim 7 pt.; 2. Roodenburg 7 pt., 3. Wijk aan Zee 6pt.; 4. Stormvogels 5 pt., 5. Wa terloo 4 pt; 6. Slotervaart 2 pt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7