DE ONZICHTBAREN Bond van Bloembollenhandelaren over Verdrag Europese Gemeenschap Ouwe Job vertelt zijn avonturen Havenberichten Agenda voor Haarlem CT 'grieven aan de redactie Razzia in de Casbah van Algiers Renault Frégate Kort en bondig dé fRlSSt Op West-Java behield Masjumi de overhand Prijsstop in Frankrijk op basis van 31 juli Faillissementen WB ontmoet DIO om de KNVB-beker „Paviljoen-wisselbeker"- toernooi op „Watervliet" Raad van Heemskerk komt vanavond bijeen Gevarieerd winterpro- gramma van „'t Nut" in Heemskerk Injectiespuiten voor inenting tegen kinderverlamming Burgerlijke Stand van Castricum GARAGE „DEN HOUT" DOOM ALFRED KOSTNER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 ADVERTENTIE macci tomatensoep ""ss-0 PER ZILVERZAKJE De Bond van Bloembollenhandelaren, gevestigd te Haarlem, heeft een adres ge zonden aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal naar aanleiding van het aan hangige wetsontwerp tot goedkeuring van het Verdrag tot oprichting van de Euro pese Gemeenschap, waarin vooropgesteld wordt, dat de bond ten volle overtuigd is van de noodzakelijkheid van nauwe econo mische samenwerking tussen de Europese landen onderling, maar ook tussen die landen en de andere delen der wereld zo veel mogelijk te bevorderen. In het verdrag z et de bond dan ook met name een fase in de ontwikkeling naar de primair gestelde doeleinden. Met vol doening wordt geconstateerd, dat het ver drag verschillende uitspraken in zulke geest bevat. De bond schrijft verder, dat met be- zorgheid wordt afgevraagd, of de begin selen in het verdrag wel steeds nageleefd zijn. „Met name vrezen wij protectionis tische, dirigistische en bureaucratische tendenzen, deze laatste ook ondanks in een der artikelen uitgesproken doel: de admi nistratieve controle zoveel mogelijk te ver eenvoudigen", aldus de brief. „Ons land heeft het recht en de plicht te ijveren voor de uitschakeling door interne bran che-regelingen van uitzonderingsposities, nieuwe belemmeringen of protectionis tische bepalingen en voor de handhaving van ondernemingsvrijheid en particulier initiatief in het onderling verkeer der lid staten en ook ten aanzien van de derde landen te voorkomen, dat de economische betrekkingen belemmerd zouden worden". Van eminent belang acht de Bond van Bloembollenhandelaren een intensieve in schakeling van nationale en internationale organisaties van het bedrijfsleven, zowel voorzover het de handel als andere sec toren van het maatschappelijk leven be treft. Tenslotte meent bond als zijn oordeel te mogen uitspreken, dat in elk geval bij uitlegging, uitwerking en toepassing van het verdrag gewaakt zal dienen te worden voor de grondbeginselen en wel met name: Voorlopige stembusuitslagen DJAKARTA (ANP) Volgens woensdag in Djakarta ontvangen voorlopige uitsla gen hebben de communisten in West-Java hun stemmenaantal met ruim 200.000 ver groot in de jongste provinciale verkiezin gen. Zij verkregen 1.06 miljoen stemmen tegen 800.000 in de verkiezingen voor de wetgevende vergadering van twee jaar ge leden. De Masjumi heeft echter haar positie als grootste partij in West-Java weten te handhaven met 1,5 miljoen stemmen. De P.N.I. verkreeg 1,1 miljoen stemmen en de N.U 0.5 miljoen. De voorzitter van de P.N.I. in Midden- Java, Hadisubeno, heeft aangekondigd, dat hij zijn functie zal neerleggen, daar hij zich zelf verantwoordelijk stelt voor de nederlaag van zijn partij in de verkiezin gen. De P.K.I. behaalde hier de overwin ning. De Franse regering heeft by verrassing afgekondigd, dat de prijsstop gebaseerd wordt op het peil van 31 juli en niet, zo als aanvankelijk bepaald, op het niveau van 15 augustus. Ten aanzien van enkele artikelen, groen ten zowel als industriële produkten, zal 15 augustus echter de peildatum zijn. De officiële verklaring voor deze verandering was, dat een „vergissing" begaan was door 15 augustus als algemene peildatum aan te geven. (Verkort weergegeven) Huishuren. Ik ben in het bezit van een huis, waarvoor ik een weekhuur van f7 ontvang. Niet alleen ik, maar alle kleine eigenaren van huizen van omstreeks 50 jaren oud zouden gaarne deze tegen een behoorlijke prijs willen verkopen, dit van wege de schandelijk hoge onderhouds kosten. Alleen tegen „opruimingsprijs" is van deze huizen af te komen. De gezins inkomsten (loon plus kinderbijslag) zijn 3, 4, ja zelfs in sommige vallen zelfs 5 maal hoger dan in 1039, en de huiseigenaar komt niet eens aan et dubbele, omdat de regering, die de eigenlijke beheerder is, deze scheve verhouding heeft geschapen. En doet het dan niet vreemd aan dat de regering haar goedkeuring hecht aan de reparatierekeningen, die verhoudingsge wijs veel hoger liggen? Als een timmer man aan mijn huis een karweitje van twee uur heeft te verrichten, vraagt hij daar een week huishuur voor (alleen arbeids loon). En dan te weten dat er nog mensen zijn met achterstallige huur, maar die zich allerlei luxe veroorloven. EEN KLEINE HUISEIGENAAR Huisvesting. Hiermede zou ik de wel- v illendheid van de gehele Haarlemse be volking willen verzoeken, tot hulp aan jonge echtparen, ~he huisvesting zoeken. Ik weet dat verschillende kamers in de grote huizen leeg staan. Als een ieder zou helpen, zou er heel wat minder leed zijn. Dit verzoek komt ook van jong gehuw den, die samen nog geen 50 jaar zijn en dus ook niet ingeschreven worden en dus geen woning krijgen toegewezen. D. S. voor de vrije ontplooiing ook van de mogelijkheden *'oor ons land van het internationale goederen- en dienstverkeer zowel ten aanzien van de lid-staten als van de.de lard-n in en buiten Europa; voor het tegengaan van protectionistische, autarkische, collecti vistische, dirigistische en bureaucratische tendenzen; voor hand having van particulier initiatief en onder nemingsvrijheid en intensieve inschake ling van het bedrijfsleven in al zijn scha keringen, zowel in zijn nationale als in zijn internationale organisaties. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag geen faillissementen uitgesproken. We gens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van G. Treffers, hande lende onder de naam Wenca, Anthonie- straat 55 te Haarlem. Rechter-commissa- ris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. W. Glasstra, advocaat en procureur te Haarlem, Jansweg 52. Geëindigd werd dat van: J. A. Vens, koopman, wonende Soendastraat 7 te Wormerveer. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet en curator: mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaan dam, Westzijde 51a. Na gedaan verzet is vernietigd het von nis der rechtbank van 30 juli, waarbij D. de Jong jr., aannemer, wonende Duven- voordestraat 116 te Haarlem, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. A. J. Fibbe, advocaat en procu reur te Haarlem, tot curator. Wegens het behaalde gelijke spel in de uitwedstrijd tegen ADO te Heemskerk heeft VVB zich in de derde voorronde van de KNVB-beker geplaatst in een wedstrijd tegen DIO. VVB komt uit met: Th. v. d. Kuil; C. Luntz en A. v. d. Schans; R. Luitjes, P. de Wolf en G. Steinvoort; C. Koppen, J. v. d. Linde, A. Both, F. Kooimans en H. Verswijveren. Deze wedstrijd wordt zondagmiddag te 14.30 uur op „Watervliet" gespeeld. Voor A-aspiranten zal de voetbalvereni ging „Breesaap" zaterdag op het sportpark „Watervliet" haar jaarlijkse toernooi om de „Paviljoen-wisselbeker" houden. Aan dit toernooi zullen elftallen deel nemen van Uitgeest, De Kennemers, Kin- heim, Terrasvogels, Beverwijk en VVB. V eilingber ichten BEVERWIJK, 28 augustus. Bloemkool 18-55; andijvie 17-27; sla 4-10; bospeen 16-38; waspeen 12-36; snijbonen 20-78; sperciebonen 34-86; pronkbonen 20-39; to maten 23-49; komkommer 10-20; prei 11- 18; groene kool 11-20; bramen 350. Dubbele morgendiensten in Geref. kerk Daar het in verband met de uitbreiding der gemeente niet meer mogelijk is om alle gelovigen in één keer te bergen in de Gereformeerde Kerk aan het Moensplein te Beverwijk zullen met ingang van 1 sep tember twee zondag-ochtenddiensten wor den gehouden. De aanvangstijden zijn 9 uur en half elf. pwwwsffwr.»M Franse parachutisten op wacht in een steegje van de Casbah, de inheemse wijk van Algiers, waar net een razzia kwartier voor opstandelingen. V is gehouden op verdachte personen. Tijdens de operatie werd een versterkt huis opgeblazen, dat diende als hoofd- De gemeenteraad van Heemskerk komt vanavond (donderdag) in openbare zitting bijeen voor de behandeling van een agen da die uit 22 punten bestaat. Naast de reeds gepubliceerde punten komt aan de orde: voorstel tot opening van een rekening-courant met de Coöpe ratieve Land- en Tuinbouwbank; voorstel tot straatnaamgeving in enkele nieuwe nieuwe wijken; voorstel tot het aangaan van een regeling met de n.v. Breesaap voor het beschikbaar stellen van woon ruimte door de gemeente Heemskerk aan personeel van Hoogovens en aangesloten ondernemingen; voorstel tot pachtvrij- maken van grond van de heer H. van Riessen; voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Kerkweg en de Constan- tijn Huygensstraat. Het bestuur van het departement Be verwijk van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor het nieuwe winter- programma een viertal avonden vastge steld die elk wat wils zullen bieden. Op 23 oktober komt de heer P. M. Wind- meyer uit Delft een lezing houden over de techniek van het onderwaterfilmen. De tweede avond op 27 november is ge heel gewijd aan de winning van olie. Een voordrachtsavond vindt plaats op 21 januari van het volgend jaar. De heer J. Lauxstermann zal voordra gen: „De man op de schimmel" van Theo- door Storm. De sluitingsavond op 27 maart wordt in genomen door de vertoning van een speel film, waarvan de titel nog niet bekend is. De in de maand oktober beginnende in enting van kinderen tegen kinderverlam ming zal in de gemeente Heemskerk ge schieden door de plaatselijke artsen. Injec tiespuiten en -naalden zijn echter niet in voldoende mate aanwezig om de inenting in het vereiste tempo te doen geschieden. B. en W. achten het hierom noodzakelijk over te gaan tot het van gemeentewege aanschaffen van 60 injectiespuiten en 108 -naalden en vragen hiervoor een krediet van f 305.40. Drie avonden van Arbeiders- toneelfonds De stichting Arbeiderstoneelfonds te Be verwijk heeft de data vastgesteld waarop de toneelavonden in het komende seizoen zullen plaats vinden. De stukken die ge speeld worden zijn nog niet bekend daar hiervoor nog een keuze moet worden ge maakt uit het repertoire van dé tofieel- groepen. Het seizoen wordt op 3 oktobej geopend door toneelgroep „Studio", „Fübfc"' komt op 27 februari en de slotavond op 10 april wordt verzorgd door het Nieuw Ne derlands Toneelgezelschap. GEBOREN: Jacob Pieter, zoon van J. Broersen en N. Woudenberg, Pr. Marijke- straat 13. Henricus Theodorus, zoon van H. J. Heesterbeek en M. C. Hollenberg, le Groenelaan 2. Derk Jan, zoon van J. C. v. Deelen en A. H. Hogenstijn, Pr. Marijke- straat 16. Roel Enno, zoon van J. L. Wes terman en J. M. le Noble, Jac. Catsstr. 28. Johannes Petrus, zoon van J. Stengs en G. Beentjes, Burg. Mooijstraat 37. ONDERTROUWD: Cornelis M. Wijn koop, wonende te Beverwijk en Cornelia M. de Nijs, wonende te Castricum, Cie- weg 8. Wilhelmus P. Dekker, wonnede te Oudorp en Maria A. Poel, wonende te Cas tricum, Breedeweg 40. Martinus J. Koper, wonende te Castricum en Johanna Alle- gonda Hendrika Overes, wonende te Cas tricum, Beverwijkerstraatweg 30. Gerardus J. Kruijswijk, wonende te Singapore en Wilhelmina J. Wit, wonende te Castricum, Oude Haarlemmerweg 18. GEHUWD: M. L. W. Leijgraaf en W. M. de Winter, beiden te Castricum. Govert sprong overeind en zag, dat ik gelijk had. Daar, dicht bij ons, lag een eiland, dicht met cocospalmen begroeid. Direct pakte hij de riemen en begon met nieuwe moed te roeien. „Als we daar aan land kunnen gaan, zijn we voorlopig gered", zei hij. „Daar kunnen we eten en drinken vinden". Met alle kracht trok hij aan de riemen en langzaam maar zeker naderde de sloep het eiland. Ik kon al duidelijk de palmen zien, die tot op het strand groeiden. 44-45 Leden van „'t Karpertje" op concours' Op zondag 1 september nemen een aan tal leden van de Beverwijkse hengelsport vereniging ,,'t Karpertje" deel aan een concours dat wordt georganiseerd door de zustervereniging „Vier Noorder Koggen" in Medemblik. Geslaagd De heer H. de Vries te Velsen is ge slaagd als derde stuurman Grote Handels vaart. Hij was een leerling van het Zee vaartinstituut te IJmuiden. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Grebbestroom van Liverpool, Atlan tic Clipper van Oslo, Atlantic van Rotter dam, Joost van Sundsvall, Aerdenburgh van Antwerpen, Orion van Bremen, Eem- stroom van Londen, Banse van Londen, Jan Jonas van Rauma, Auriga van Lenin grad, Transglobe van Newport News, Bull finch van Duinkerken, Osborn Queen van Swansea, Araliz van Vestervick, Brou wersgracht van Mantyluoto, Prinsengracht van Kotka, Viana van Karlshamn, Albert L van Walcom, Grethe Hauschild van Sundsvall, Nero van Oporto, Niagara van Mantyluoto, Annie G van Halden, Diamant van Rotterdam, Angolakust van Ham burg, Kelkheim van Lulea, Ritornel van Aarhus, Biesbosch van Londen, Mylady van Vassa, Ebu van Rotterdam, Aegir van Luela, Witmarsum van Hamburg. Vertrokken zijn: BoffS naar Duinker ken, Croonborgh naar Domsö, Bordwick naar Leitfi, Erico Marcarella naér Ca'sa Blanca, Rokin naar Antwerpen, Aragan naar Venezuela, Paul Westers naar Karls- krona, Pieter Geertruida naar Aarhus, Nilsture naar Furellen, Tilly naar Kal- mar, Harlingen naar Kastrup, Oranje Nassau naar West-Indië, Gerolda naar Perzische Golf, Knebworth naar Londen, Trude K naar Skutskar, Diama naar Ko penhagen, Trito naar Rotterdam, Thaletas naar Hamburg, La Quinta naar Vlissingen, Mascotte naar Rotterdam, Albert L naar Rotterdam, Holwierde naar Girmsby, Clo- thilde M naar Sarpsborg, Daja Böhmer naar Rotterdam, Phidias naar Rotterdam, Wallonia naar Rotterdam, Yapeyu naar Hamburg, Brage naar Rotterdam, Earts- field naar Londen. ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf 7.990. 58. Hij zat alleen in de coupé en was alleen met zijn sombere gedachten. Georg Bühler had Maria's vader geschreven, dat hij één van de komende dagen een kort bezoek zou komen brengen, maar over dag en uur van aankomst had hij gezwegen. Hij wilde van het stationnetje naar „Tausend- blum" gaan lopen en niet met een auto afgehaald worden. Toen hij eindelijk de trein verliet en door de controle ging, na zijn koffer op het bagage-depot achtergelaten te hebben, werd hij door de postbode Wagesreiter be groet, die hem verheugd toegrijnsde. „Hé, mijnheer, dat u hier weer eens komt!" Verheugd, dat de oude postbode hem na zovele jaren direct had herkend, reikte Bühler hem de hand. „Dat je me nog herkent, Wagesreiter! Ben ik dan helemaal niet veranderd? De postbode keek Bühler onderzoekend aan en schud de toen het hoofd. „Een beetje smaller in het gezicht, een beetje ouder. dat is alles". „Het is in ieder geval leuk jou weer eens gezien te hebben, Wagesreiter", zei Georg Bühler lachend, waarna hij de oude man een sigaret aanbood. Bühler verliet hierop het stationsgebouw. Reeds bij de eerste vluchtige blikken om zich heen, zag hij dat er niets veranderd was. Alles was nog precies zo als op die dag, dat hij van hier afscheid had genomen om de wijde en verre wereld in te trekken. In de oude kastanje bomen tjilpten de mussen als vanouds, en even verder liep een merel pikkend door een moestuintje rond. Herademend liep Bühler over de kronkelende land weg. Zijn blik gleed over de golvende velden, de sappige weiden, de heuvels en bergen, die in volle lente-pracht prijkten. Een warme wind streek zacht over de aarde en droogde snel de plasjes water, die de regen had achter gelaten. Even huiverde hij. Het was hem alsof iets ontwaakte na lange tijd geslapen te hebben, alsof ogen werden opgeslagen, die lang gesluimerd hadden. Het vaderland! De geboortegrond! Is het niet heerlijk om daarheen terug te keren? Om het landschap weer te zien, dat men heeft achtergelaten? Hij werd er warm van. Maar toch: Georg Bühler kon er niet blij om zijn. Hij had er een vermoeden van, dat hij niet blijven kon, dat hij niet blijven mócht. Die gedachten schudde hij (Vertaald uit het Duits. Oorspronkelijke Nederlandse titel: IN DE BAN VAN TEMOEDSJIN echter van zich af. Maria!: die naam zong steeds weer in zijn hart. Hij passeerde een stil dorpje. De huisjes stonden weg gedoken achter het prille groen in de tuinen. Vrij spoedig kwamen nu het grote huis en de erbij behorende gebouwen in zicht. Uit de stal kwam het geloei van koeien en het stampen van paardehoeven hem tegemoet. Het wit gepleisterde huis, dat iets naar achteren in de op een park gelijkende tuin stond, was groter, hoger en beter onderhouden dan de woningen van de rijke boeren in de buurt. De luiken van de grote vensters waren rood geschilderd en hadden ieder in het bovenste deel een hartvormige uitsnijding. De bloemenbakken onder de ramen waren nog leeg, maar zouden weldra weer gevuld worden met talrijke planten. Door de openstaande poort liep Georg Bühler de bin nenplaats op. Onder de oude lindenboom, om welks dikke stam een ronde, wit gelakte bank was aange bracht, stond Maria en voerde de kippen. Ze had een mandje aan haar arm hangen, verjaagde het ene moment de al te vraatzuchtige kippen, wierp het andere moment de schuchtere dieren het voer toe en lokte voortdurend met haar warme stem de beesten naderbij. Ze hoorde plotseling stappen achter zich, draaide zich om en zag toen tot haar grote verrassing Georg Bühler voor zich staan. „Georg!" Het kastanje-bruine haar, dat het mooi getekende gezichtje omkransde, het hoge, mooi gevormde voor hoofd, de donkere ogen, straalden een grote lieflijkheid uit, een grote schoonheid. De lichte sluier, die haar blik eenigszins droevig maakte, verried echter leed, diepe smart. Er lag op dit moment zelfs de schaduw van een zekere angst in verscholen. Mijn hemel, dacht Maria, wat is er met hem gebeurd? Bühlers gezicht, dat zo knap was geweest, straalde teleurstelling en ontgoocheling uit. Waar waren zijn glanzende en stralende ogen gebleven? Waar was zijn veroverend lachen? Waar was zijn soepele loop? Zij zag het direct: in Bühlers binnenste moesten zware stormen hebben gewoed. Georg Bühler staarde op zijn beurt naar de rode waas, die op haar bruin verbrande wangen las en plotseling kreeg hij het eigenaardige gevoel dat de vrouw, die voor hem stond, niet geleek op het beeld, dat hij jaren lang in zijn herinnering had bewaard. De adem stokte bijna in zijn keel. Beiden zwegen. Maria's hand lag stil in de zijne. Zijn ogen gleden over haar gezicht. In deze stille momenten begrepen zij, dat zij onaf scheidelijk bij elkaar behoorden, dat zij niet te scheiden waren. Eindelijk sloeg Maria haar ogen neer en trok haar hand terug. Een groot verlangen naar tederheid had haar overvallen en daar ze bang was, dat ze dit gevoel maar al te licht zou verraden, draaide ze zich weer naar de kakelende kippen om. „Waarom heb je niet opgebeld?", vroeg ze. „Dan hadden we toch de wagen kunnen sturen?" De betovering, die van haar warme, muzikale stem uitging, ving hem in een ban en terwijl ze zachtjes ver der sprak, verstond hij haar met het hart, zonder wer kelijk te luisteren naar wat zij zei. Na het middageten zaten ze bij elkaar onder het genot van een kop ja koffie. Onder ademloze spanning van Maria vertelde Georg hoe hij Komoroff had ontmoet in Kiakhta, verhaalde hij over hun belevenissen en ver telde hij hoe Komoroff gestorven was. Zijn blik zocht steeds weer Maria op, wier borst onrus tig op en neer ging. Terwijl hij verder vertelde over al zijn belevenissen, voelde hij diep in zich een storm komen opzetten, die hem onweerstaanbaar terug wilde trekken naar de oneindige grassteppen in het verre Mongolië. Maria luisterde gespannen toe en ze werd ieder moment wéér getroffen door de donkere klank van zijn stem. Ze kreeg het gevoel, alsof er telkenmale alleen voor héér waarneembaar een diep verlangen uit sprak. De vele jaren van scheiding hadden een ver vreemding doen ontstaan. Ze moesten weer naar elkaar toegroeien. Peter Techen, Maria's vader, was, zoals steeds, een opmerkzaam toehoorder. Steeds weer vond hij de juiste woorden. Woorden van spijt, van lof, van erkenning, van bewondering. (Wordt vervolgd) Minister Mansholt. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt, zal op 2 oktober in Bonn spreken over de agrarische proble men van de vrijhandelszone. De minister gaat naar Bonn ter gelegenheid van een „Nederlandse dag" die gehouden wordt tij dens de Westduitse tentoonstelling van voedings- en genotmiddelen in Keulen. Arbeidsongeval. Tijdens werkzaamhe den bij het monteren van een drijvende kraan op het terrein van het havenbedrijf Vlaardingen-Oost, is de 38-jarige H. Goos- sens uit de Floreslaan door een in de hijs hangende last in de rug geraakt. De man overleed korte tijd later aan de bekomen verwondingen. Koningin naar bloemcorso. Het ligt in het voornemen van de Koningin om het 10e Aalsmeerse bloemencorso „Bloem en Operette" bij te wonen op zaterdagmiddag 7 september in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Eervol ontslag. De minister van Oor log heeft onder dankzegging voor de bewe zen diensten met ingang van 1 september 1957 de heer W. van Veenendaal op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de luchtmachtvoorlichtingsdienst. Laatste walvisvaarder. Op initiatief van de historische commissie van Harlin gen is een monument tot stand gekomen op het graf van de laatste Harlinger wal visvaarder aan de Spanjaardslaan te Leeuwarden. Dr. Van Deinse en het Socio logisch Museum hebben een stuk walvis kaak afgestaan, waarop staat uitgebeiteld: Hendrik Wildts geboren te Sneek 1802; overleden te Leeuwarden 1887; van 1859 tot 1865 commandeur op de laatste walvis vaarder „Dirkje Adema". Dit stuk is ge plaatst op een zwerfsteen die door het dijkbestuur van Harlingen werd afgestaan. Rolschaatsen. De rolschaatsenbaan in Dordrecht, die vanwege het faillissement van de exploitant een jaar gesloten is ge weest en nu is overgenomen door de ge meente, zal op woensdag 4 september wor den heropend. Dit is mogelijk geworden doordat de beide rolschaatsverenigingen in Dordrecht een vorm van samenwerking hebben gevonden, die naar verwachting een rendabele exploitatie van de baan en zelfs uitbreiding er van mogelijk zal ma ken. Wellicht zullen in het Dordtse rol- schaatsstadion, dat zeer modern is inge richt, binnenkort de Nederlandse kam pioenschappen rolschaatsen worden gehou den. Gevaarlijke hobby. Een zeventien jarige scholier uit de Tintorettostraat te Amsterdam, die woensdag met zijn vader thuis aan het experimenteren was met chemische stoffen, is het slachtoffer van deze hobby geworden. Hij deed een sub stantie in een oude geweerloop en ging toen naar het balcon om te zien of hij een ontploffing tot stand kon brengen. Hij slaagde volkomen, de geweerloop sprong uit elkaar en de jongen werd ernstig aan zijn rechterhand gewond. Hij is in de Boerhaa- vekliniek opgenomen. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Minerva: „High society", alle leeft, en 20.15 uur. Roxy: „Dwars door de vuurli nies", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: ,jDe bende van Walter Black", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Liefde langs de weg", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido: „Het licht aan de overkant", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Een theehuis voor Tobi- ki", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Rem brandt: „Der Bettelstudent", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Studio: „De man met de wassen beelden", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Linnaeushof: Zomertuin, dagelijks geopend. Terrein Wagenweg: Circus Jos Mullens, 20 uur. Concertgebouw: Vierde zomerconcert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends, solist, Pierre Jetteur, 20.15 uur. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Minerva: „Tien kleine negertjes", alle leeftijden, 14.30 uur; „The man with the golden arm", 18 jaar, 20.15 uur. Frans Hals: „Ball im Savoy", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio: „kindervakantieprogramma", alle leeftijden, 10.30 uur; „De man met de wass enbeelden", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. Lido: „Cupido op een dolfijn", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Bonsoir Paris, bonsoir d'amour", alle leef tijden, 14, 19 en 21.15 uur. :Rembrandt „Tante's laatste stunt", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Het geweten van het westen", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Verdoolde bus", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Concertge bouw: Amateurwedstrijd om de beste ama teur-artiest van Nederland, 20 uur. Ter- ren Wagenweg: Circus Jos Mullens, 20 uur. Linnaeushof: Zomertuin, dagelijks open.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11