Rijvers - Lenstra - Wilkes een uiterst moeilijk te bedwingen binnentrio Nonchalante achterhoede kon het wel klaren tegen zwakke aanval Honderd runs in drie overs Nederlands cricketteam tegen België Twee van Het Spaarne maakte beste indruk in Duisburg Finse atleten versloegen Duitsers Nederlandse bridgers leden nederlaag tegen Engeland Voorlopig Oranje-team oefende tegen Niedersachsen Enige Duitse doelpunt door een blunder van Pieters Graafland Russische skiffeur won wat voorbarig DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 5 Enschedé zorgde dat nieuwe spelers huizen kregen Jeugd tegen NCB-elftal EUROPESE ROEIKAMP1 OENSCHAPPEN Fritz Thiedemann komt niet naar Rotterdam Voor hockeyteam Rein de Waal bedankt als coach en commissielid Robben-meisjes klopten weer Spaanse zwemmers Rally Luik-Rome-Luik Koersen op Duindigt Rose Marie bleef vele de baas in Elionora-prijs Van Duyl derde in Cascais Het honkbalprogramma voor het weekeinde Europees kampioenschap eenmanszwaardboten KNVB zwicht na overleg Ook Luxemburgse ploeg speelde oefenmatch Uitslagen Engelse league Van onze sportredacteur) Veertien kandidaten voor het Nederlands voetbalelftal, dat de - volgende maand in het veld zal komen tegen de nationale F ploegen van Luxemburg en Oostenrijk voor de voorronde van het wereldkampioenschap, hebben gisteravond op het overvolle terrein van GVAV in Groningen laten zien waartoe zij in staat zjjn. Dat gebeurde tegen een elftal Duitsers, dat in het veld kwam onder de naam Niedersachsen en bestond uit spelers uit de Duitse Oberliga. Dat de Nederlanders wonnen - het werd in de gedeeltelijk bjj kunstlicht gespeelde match vier-één - be hoefde geen verwondering te baren en was in wezen ook niet belangrijk, doch interessant vooral voor Bondscoach Schwartz, die geheel alleen verantwoordelijk is voor de samenstelling van het nationale team, waren veel meer de prestaties van de spelers individueel en die tezamen als ploeg. En wat dat betrof viel één onloochenbaar feit in het oog: een binnentrio met Rijvers, Len stra en Wilkes is - zoals het gisteren speelde - zonder meer een openbaring. Dit drietal was zo beweeglijk en begreep elkaar zo goed, dat er vrijwel geen houden aan was. De Duitse ver dedigers liepen van het kastje naar de muur en slechts in de gevallen dat het spel tussen de drie grootmeesters van het voetbalspel te kort werd gehouden, konden zfj tijdig ingrijpen. Het moet onzes inziens wel raar lopen, wil dit drietal niet worden opgenomen in de aanvalslinie die tegen de Luxembur gers en Oostenrijkers in het veld komt. Het trio dat na rust opereerde - Lenstra linksbinnen, Rijvers rechtsbinnen, Van Melis midvoor - was klassen minder en daarop kon de Duitse verdediging dan ook al spoedig zo'n vaste greep krijgen, dat verdere goals uitbleven. Het eerstgenoemde drietal werd ook voortreffelijk geassisteerd door de buiten spelers Carlier op links en Van der Kuil. Vooral deze laatste speelde in een prima vorm en moet een ware schrik geweest zjjn voor linksback Reichert. In hoog tempo, met de bal aan zijn voeten en steeds weer verrassende schijnbewegingen ma kend snelde hij langs zijn bewaker. Een maal draaide hij drie maal om de haast dol geworden Duitser heen, waarna de Ajacied met een vierde flitsende schijnbeweging zijn tegenstrever moedeloos op de grond liggend achter zich liet. Aan de andere kant liet Carlier min-- der spectaculaire staaltjes voetbal zien, maar zijn spel was toch ook zeer nut tig. Bepaald prettig moet het voor de beide buitenspelers geweest zijn om. te mogen opereren naast Wilkes, Lenstra en Rijvers. Want dit drietal liet een arsenaal van slimme dingen zien. Voor al Lenstra, die op de voor hem onge wone midvoorplaats speelde, als had hij altijd een aanvalslinie geleid. Er was eenvoudig geen vat op hem te krijgen. De ene keer was hij achter de voorhoede - met slimme passes de grondlegger van een uiterst gevaar lijke aanval, een andere keer vormde hij de spits van de schutterslinie en stelde zich daarbij zo listig op dat het voor spelers als Wilkes en Rijvers, die ook al een voor hen merkwaardig grote activiteit ontplooiden, niet zo heel moeilijk was aanvallen voort te bou wen, die een maximum aan raffine ment in zich droegen en soms alleen het bezwaar hadden dat zij in iets te laag tempo werden uitgevoerd. Wat een verschil In de tweede helft probeerde Schwartz een andere aanvalslinie. Van der Kuil werd vervangen door Van der Linden van DOS, Rijvers werd rechtsbinnen, Van Melis mid voor, Lenstra linksbinnen en Carlier bleef linksbuiten. Maar wat een verschil was dat! Misschien droeg ook de vier-één voor delige stand iets bij tot het veel lomer en minder bezielde aanvalsspel, maar een feit bleef toch dat deze voorhoede tot zeer wei nig goeds in staat bleek. Er was geen ver rassing meer in het spel en hoe moeizamer de combinaties tot stand kwamen, hoe meer vat de Duitse verdedigers kregen op het Nederlandse spel. Lenstra liep vergeten rond te dolen, terwijl Van der Linden en Van Melis - over wie de aanvallen meestal liepen - een weinig grootse vorm toonden. Pas toen Van der Kuil voor de geblesseerd geraakte Rijvers in het veld kwam, viel er weer wat meer vaart te bespeuren, ook al bleven dan resultaten in de vorm van goals uit. In de half- en achterlinie viel tussen de bedrijven door weinig bijzonders te bespeu ren. De middenlinie, gevormd door Kruiver (PSV), die inviel voor de geblesseerde No- termans, en Klaassens, had het niet bar druk, maar paste toch niet best in het geheel. Klaassens liep bovendien nog al eens op plaatsen waar zijn aanwezigheid beslist niet vereist was, terwijl Kruiver weinig begrip voor samenwerking toonde met back Wiersma. Hetgeen vooral opviel in de tweede helft toen de verhouding tussen beide ploegen gelijk was. Van der Hart en Kuys speelden dikwijls weer zeer nonchalant en met te grote zelfverzekerd heid. Profiteren deden de Duitsers daar even wel niet van. De keren overigens dat zij het Nederlandse doel dicht naderden - het geen het meest gebeurde in de eerste fase van de strijd toen de Nederlanders nog op elkaar ingespeeld moesten raken - toonde De Munck zich in prima vorm. In de twee de helft deed zijn collega Pieters Graafland het tenminste opmerkelijk veel minder. Eerst beging hij een blunder, waarna het enige Duitse doelpunt ontstond, en ook daarna was hij verre van zeker in zijn optreden Pas tegen het einde voorkwam hij met enkele snelle reacties doelpunten van de sparringpartners. Routine belangrijk Als zondag aanstaande het Nederlands elftal in het veld zou moeten komen, zou de opstelling ervan voor de hand liggen. Schwartz zou ongetwijfeld het team van de eerste helft - met Notermans voor Krui ver - de voorkeur geven. Maar de interland tegen de Luxemburgers is pas over twee weken en er kan in die tussentijd nog heel wat gebeuren. Waarschijnlijk lijkt het Abe Lenstra echter niet dat er in het genoemde team veel veranderingen komen, ook al omdat dat elftal niet alleen een goede wedstrijd- vorm kan opbrengen met verrassend aan valsspel, maar bovendien de grootst mo gelijke routine. En dat is in wedstrijden, zoals die volgende maand worden gespeeld, belangrijker dan men zo op het eerste ge- zich zou denken.- Over de wedstrijd zelf behoeven wij eigenlijk weinig meer te vertellen. Het ging, zoals geschreven, goed in de eerste helft. Nauwelijks was de match begonnen of de bijna twintigduizend mensen op de eivolle tribunes van het Oosterpark, vielen van de ene verbazing in de andere bij het zien van al die geraffineerde aanvallen. Carlier kwam alleen voor de uitstekende keeper Köstler, maar schoot tegen diens vuisten op, waarna Rijvers slim inkopte, maar de bal tegen de lat zag belanden. Vervolgens begon Lenstra - hij werd van de eerste .minuut af weer enthousiast toegejuicht - aan een serie passes, veelal voorafgegaan door manoeuvres en schijn bewegingen waarop hij patent heeft, die steeds weer spelers in volkomen vrije posi tie bracht. En had hij het aanvalsspel te dikwijls naar zijn zin door het midden ge leid en concentreerde zich de Duitse ver dediging te veel voor het doel, dan scha kelde hij Carlier en Van der Kuil weer in, die met snelle rushes en ragfijne passes de aanvallen voortzetten. Goed doelverdedigen Dat er in die eerste periode niet al een paar doelpunten te noteren waren, was voornamelijk te wijten aan hzt voortreffe lijke doelverdedigen van Köstler, die en kele schoten van bijvoorbeeld Rijvers en Van der Kuil onschadelijk maakte. Ook Lenstra schoot eenmaal ineens en enorm hard uit een voorzet van Van der Kuil in, maar weer stond Köstler in de weg. Dat in de weg staan deed ook Carlier een keer bij een schot van Wilkes en daarmede voorkwam hij een vrijwel zeker doelpunt. Abe Lenstra heeft de Duitse doelman het nakijken gegeven. Wilkes, gereed voor een scoringskans, hoeft er niets meer aan te doen. Aan de andere kant had het aanvalsspel van de Duitsers niet veel om handen. Door slordig spel van Van der Hart en Klaassens kreeg midvoor Meyer wel twee maal een kans, maar bracht die om zeep. Halverwege de eerste helft kwamen ein delijk de goals voor de ploeg die ze ver diende. En dat was de Nederlandse. Wilkes ondernam een rush, omspeelde twee tegen standers en schoof de bal toen naar Len stra, die - alleen voor de doelman de bal met de buitenkant van de voet in de uiter ste hoek deponeerde. Acht minuten later scoorde Wilkes met een laag schot, dat mogelijk was geworden door subliem voor bereidend werk van Van der Kuil. Nauwe lijks was het gejuich verstomd of het was al drie-nul, omdat Abe met een nauwelijks te volgen voetbeweging de bal naar Carlier had geplaatst, die alleen voor Köstler geen fout maakte. Een voortreffelijke goal, maar het doelpunt van Rijvers vlak voor rust was als het moet nog fraaier. Deze name lijk rondde een voorzet van Van der Kuil vlak voor het doel met een achterwaartse schaarbeweging op onnavolgbare wijze af. Tegengoal Na de rust was het al direct veel minder interessant door de veranderingen in het elftal. Vlak na het begin al maakte Pieters Graafland een enorme fout door een recht op hem toerollende bal van zijn borst te laten terugstuiten, waardoor Meyer een niet te missen kans kreeg en deze ook uitbuitte. Af en toe vielen daarna de dribbels op van Rijvers, maar in kwaliteit bleef het peil toch verre van dat in de eerste helft. Van Melis maakte nog wel een doelpunt, maar dat werd - en terecht - door de goed leidende scheidsrechter Schipper afge keurd. Het Groningse publiek toonde zich na het laatste fluitsignaal uiterst dankbaar voor het gebodene. Naar aanleiding van een bericht over het beschikbaarstellen van woonhuizen aan spelers van de voetbalclub Enschedé deelt men ons mede, dat bjj de verhuur van het stadion Diekman aan Enschedé de gemeente de toezegging heeft gedaan enige woningen aan de Sportclub toe te bedelen ten gerieve van enkele nieuwe spelers van de ploeg. Ook de beide andere semi-prof-clubs kregen die toezegging, namelijk Rigters- bleek en Enschedese Boys. B. en W. van Enschedé stelden zich op het standpunt, dat sterke semi-prof-clubs een belang voor de gemeente zijn. Enschedé behoort tot die sterke prof-clubs en heeft in het afgelopen seizoen ongeveer honderdduizend gulden aan vermakelijkheidsbelasting in het ge meentelaatje gebracht. Tot voor enkele maanden had alleen Van de Wel van En schedé een woning via de club gekregen. Odenthal, Van der Wint en Van Wijlick betrokken een huis van de bouwkas. Voor de Duitsers Seemann en Fottner heeft En schedé 2 woningen gekocht voor f 29.000. Deze dienstwoningen zijn verhuurd onder voorwaarde, dat de Duitsers bij een ver breking van het contract met hun huidige club, de huizen moeten verlaten voor an deren. Dinsdag jongstleden is de beroemde Australische cricketer Sir Don Bradman negenenveertig jaar geworden. Al enige jaren geleden heeft Sir Don afscheid ge nomen van cricket, maar vergeten is men hem nog lang niet. Ter gelegenheid van zijn verjaardag haalde men daarom weer eens een cricket- story voor de dag, die kenmerkend was voor zijn groot heid als batsman. In 1932 namelijk speelde Bradman een clubwedstrijd voor Blackheath tegen Lithgow in Sydney. Bradman had er die dag zin in. En hoe! In de eerste over dat hij aan bat kwam scoorde hij achtereenvolgens er werden toen nog overs van acht ballen gebowld 6-6- 4-2-4-4-6-1. Drieëndertig runs dus in een over. En Bradman bleef aan bat. De tweede over ging het nog beter: 6-4-4-6-6-4-6-4! Of wel veertig runs, tezamen dus 73 runs in twee overs. Zijn partner stond toen aan het „levende" wicket. Die sloeg op de eerste bal één run, waardoor Bradman weer door kon gaan met hitten. Eerst sloeg hij twee zessen en daarna weer een „eentje". En weer was zijn partner zo vriendelijk om één run te lopen op de volgende bal. Er restten in die over dus nog drie ballen. En de furieuze hitter Bradman sloeg wederom drie boundaries: 4-4-6, waarmede hij precies zijn century volmaakte in drie overs.... Volgens de cricketstatisticus Roy Web ber van de News Chronicle de snelste honderd die ooit werden gemaakt. Bradman maakte die wedstrijd een score van 256, waarin zestien zessen en negenentwintig vieren. Zondag 1 september wordt in Grobben- donk in België de interland-cricketwed strijd België-Nederland gespeeld. Het Ne derlands elftal komt in de volgende op stelling in het veld: W. van Weelde (VOC), aanvoerder, D. Ingelse (Quick, Nijm.) wic ketkeeper, De Beus (HCC), Van der Vlugt (HCC), Stolk (HDVS), Bailey (HDVS), Ter- wiel (VOC), Glerum (VRA), Vriens (HCC), Borrani (Sparta) en H. J. van Weelde (ACC). Zondag 8 september speelt het NCB- elftal een wedstrijd tegen het Nederlands jeugdelftal. De wedstrijd wordt gespeeld op het Quickterrein in Den Haag. Het NCB-elftal is als volgt samengesteld: Van Dinsdagmiddag werd de Nederlandse roeiploeg voor de Europese kampioen schappen in Duisburg gecompleteerd door de komst van de skiffeur Alex Redelé, maar het was toen al te laat om nog de baan op te gaan. Van alle Nederlandse ploegen heeft tot nu toe de twee van Het Spaarne de beste indruk gemaakt. Van Huystee fen Britzei zijn in bijzonder goéde vorm en het zou beslist een teleurstelling zijn indien zij niet in de finale komen. Er zijn zelfs kenners, die de ploeg van Het Spaarne goed achten voor een der prijzen. Overigens geeft de training weinig hou vast om zich aan voorspellingen te wagen. Vooral de Oosteuropese ploegen geven zich haast niet bloot en het is zelfs voorgeko men, dat de Russische acht na 800 meter tempo minderde toen zij bemerkte dat zij door een fietsende Nederlander langs de kant werd gevolgd. Maar zo sluitend is het anti-spionagenet toch niet altijd. Want wij hebben enige trainingstijden van de Rus sen kunnen opnemen: 6 min. 2 sec. voor de acht, 6 min. 27 sec. voor de vier zonder stuurman en 7 min. 10 sec. voor de twee zonder. Vooral die laatste twee tijden heb ben indruk gemaakt. Woensdagmiddag maakten de achten van Italië en Joegoslavië een spurt van 250 meter. De Italianen, die hun acht gefor meerd hebben uit de gerenommeerde oude vier van Motoguzzi, aangevuld met de jonge vier, hebben een nieuwe samenstel ling bedacht, waarmee zij een tijdwinst van tien seconden over de 2000 meter ho pen te boeken. De slag, de boeg en de nummers 4 en 5 roeien aan hetzelfde boord, de nummers 2 en 3 en 6 en 7 paars gewijs aan het andere boord. En in die spurt tegen de Joegoslaven over 250 meter wonnen de Italianen een halve lengte. Ivanov voorbarig In 1952 gaf de Italiaanse amateur ach tervolger De Rossi nog voordat de eind strijd van het wereldkampioenschap wiel rennen in Parijs verreden was, foto's van zichzelf uit'mét het''opsclifift „wetëTdkam- pioen 1952". De Rossi verloor toen in de finale van de Nederlander Piet van Heus- den. De Italiaan heeft in zekere zin een op volger gekregen in de Russische skiffeur Ivanov. Een Frans roeistertje heeft in haar handtekeningenboek een bijzonder inte ressante pagina. Bovenaan prijkt de hand tekening van Ivanov en daaronder met de zelfde hand geschreven „Europameister 1957". Tweeling Niemand kan na vijf dagen precies zeg gen wie Arthur en wie John McKinley is. Deze tweelingbroers, nummer twee en drie in de Amerikaanse vier zonder stuurman lijken zoveel op elkaar, dat het een won der is dat zij zelf niet in de war komen. Beiden zijn in dienst bij de beroemde mariniers echte „tough guys" met gemilli meterde haren. Hun ploeg, de Detroit USA Olympians, is sterk favoriet voor dit num mer, waarin zij op de Olympische Spelen in Melbourne achter Canada de zilveren médaille wonnen. De atletiek-landenwedstrijd Finland- Duitsland, die voor 80.000 toeschouwers in het Olympisch stadion in Helsinki is gehou den, is door Finland met het kleinst mo gelijke verschil gewonnen en wel met 107- 106 punten. Nadat Duitsland na de eerste dag de leiding had met 55-51 punten en op de tweede dag zelfs na het 18de num mer (10.000 meter) nog met 98-96 voor stond, veroverden de Finnen met een dub bele zege in het polsstokhoogspringen de beslissende punten (104-101), waarin de 4x400 meter estafette, welke een Duitse overwinning opleverde, geen verandering meer kon brengen. De tweede dag begon voor de Duitsers met een dubbele overwinning op de 200 meter van Germar en Kaufman in resp. 21,3 en 22 sec., een eerste plaats voor Schmidt op de 800 meter met 1 min. 48,2 sec. en een dubbele overwinning op de 3000 meter steeple, waarin Laufer de beste prestatie leverde met 8 min 51,2 sec. Maar de Finnen revancheerden zich door de twee beste plaatsen te bezetten bij het discus werpen, door Lindroos met 52.30 meter en Repo met 50.68 meter. Ook de 400 meter horden was door een Fin, Mildh, gewonnen, die met 51,8 sec. Lauer naar de tweede plaats verwees en toen daarna ook op de overige nummers de gastheren zegevierden, werd de achter stand langzaam maar zeker ingelopen. Al leen het estafettenummer, de 4x200 meter, bracht nog een overwinning voor Duits land, maar op dat moment stond de Finse eindzege reeds vast. Ahvenniemi (F.) won het speerwerpen met 75.12 meter terwijl Heiner Will (Did.) met 74,84 meter met de tweede plaats ge noegen moest nemen. Rahkamo (F.) be zorgde zijn ploeg het grootste aantal pun ten bij de hinkstapsprong, waarbij hij tot 15.31 meter kwam. Op de 10.000 meter ein digden de beide Finnen Julin en Rantala als eerste en tweede in resp. 29 min. 39,4 sec. en 29.39,6 waarna tenslotte het pols stokhoogspringen de doorslag gaf toen Landstroom met 4.40 m en Sutinen met 4.20 meter wederom de meeste punten ver zamelden. De bekende springruiter Fritz Thiede mann, oorspronkelijk opgenomen in de Duitse equipe die zou deelnemen aan het internationaal concours hippique van Rot terdam en die was aangewezen om teza men met Hans Guenther Winkler Duits land te vertegenwoordigen in het Europees springkampioenschap, zal de reis naar Rot terdam niet kunnen ondernemen. Tijdens het concours hippique van Keu len kwam Fritz Thiedemann zaterdag ten val waarbij hij een oogwonde en een her senschudding opliep. Op advies van de arts zal Thiedemann enige tijd rust nemen. Zijn plaats wordt nu in de Duitse equipe inge nomen door de 18-jarige Peter Stackfleth, die hiermede zijn buitenlands debuut maakt. Hij zal starten met de paarden „Frechdachs" en „Isolde V". In de wedstrijden om het Europees springkampioenschap zal Thiedemann niet kunnen worden vervangen, aangezien de inschrijving gesloten is. Voor Duitsland zal Katwijk (HBS) aanvoerder, Van Eek (Quick, Den Haag) wicketkeeper, Rijnders (Quick, Den Haag), Bosman (Quick, Den Haag), Paul Maas (Haarlem), Vriens (HCC), Tettelaar (HDVS), Van Arkel (HCC), W. C. van Manen (HCC), mr. H. van Manen (HCC) en D. de Baare (ACC). De jeugdploeg is als volgt samengesteld: Onstein (Rood en Wit) aanvoerder, Slin- genberg (HCC) wicketkeeper, Burki (Quick, Nijm.), Kooistra (HCC), Rijkens (HCC), Klarenbeek (Union), Rambaldo (Quick H.), Poot (Quick H.), C. de Ruig (Rood en Wit), Stroink (PW), en J. Molenaar (Rood en Wit). In een brief aan de Koninklijke Neder landse Hockeybond heeft Rien de Waal medegedeeld zijn functie van elftalcom missielid en coach van het nationale elftal neer te leggen. Rien de Waal, die na de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki de leiding van het Oranje-team op zich nam, heeft dit besluit moeten nemen aan gezien het hem wegens drukke werkzaam heden niet langer mogelijk is het tijdro vende werk in de Hockeybond vol te hou den. Van het bestuur van de KNHB verne men wij, dat ook de heer A. R. O. van Lierop uit de elftalcommissie treedt. De secretaris-penningmeester, jhr. L. J. Quar- les van Ufford, zal zich belasten met het zoeken naar geschikte kandidaten voor de opengekomen functies. |JtIfi2903f rib is ti *rafFT t Tijdens de tournee door Catalonie heb ben de zwemsters van De Robben opnieuw met succes haar krachten gemeten met een ploeg herenzwemmers. Lenie de Nijs won de 100 meter rugslag in 1.16.0 voor Mary Kok, die 1.19.6 noteerde. Daarna kwam de Spanjaard Brugada in 1.24.0. Rita Kroon werd winnares op de 100 meter schoolslag in 1.29.2 voor Colomb. (Sp.). Greetje Kraan zwom de 100 meter vrije slag tegen een „estafette" van twee zwem mers, die ieder 50 meter voor hun reke ning namen. De Hilversumse zwemster won in 1.06.4. De beide heren hadden sa men 1.08.4 nodig. Atie Voorbij werd eerste op de 100 meter vlinderslag in 1.17.1. In de vooravond van woensdag hebben de deelnemers aan de klassieke rit Luik RomeLuik, die de Belgen graag de marathon van de weg noemen, zich naar Spa begeven waar zij van elf uur af met tussenpozen van twee minuten werden weggevlagd. Van de 113 ingeschreven equipes zijn er negen niet gestart. GatsonidesJetten met Triumph, Dassent Hertzdahl met Porsche en KoksGorris eveneens met Porsche zullen de Nederlandse kleuren verdedigen. De uitslagen van de draverijen en rennen op Duindigt luidden: Gonda Scott-prijs (2000 m.): 1. Unique Spencer 1.31.8; 2. Uncle Mars 1.32.8; 3. Vanity Hanover 1.33.9. W. 3.50; pi. 1.30, f 1.10, f 1.40; k. f 7.40; cov. f 3. Flying Guy-prijs (2040 m.) 1. Victor Hollandia 1.30.9: 2. Reieton Marie B 1.28.6; 3. Sandra 1.29. W. f 1.90; pl. £1.90, f2.40, f3.10; k. f9.40; cov. f 7.40. Casindra-prijs (2040 m.): 1. Siera Hanover 1.28.1; 2. Royal Heny 1.27.5; 3. Quick Bongers- hof 1.27.6. W. f 11.50; pl. f 2.40, f 3.60, f 8.90; k. f 19.20; cov. £5.70. Elionora-prijs (2060 m.): 1. Rose Marie 1.23.6; 2. Rina Gay 1.22; 3. Rethy Hollandia 1.24.8. W. £2.90; pl. f '2.10, f 2.20, f 2.40; k. f 7.60; cov. f 6.30. Ipie Gregor-prijs (2600 m.): 1. Rudolf G 1.27.6; 2. Pelikaan S 1.25.1; 3. Oscar 1.27.2. W. f 8.10; pl. f 2.10, f 1.40, f 4; k. f 15.50, cov. f 4.10. De uitslagen van de rennen luidden: Karina-prijs (1100 m.): 1. Sans Aide; 2. Trou- belle; 3. Chaffy. W. f 6.80; pl. f 1.60, f 1.40, f 1.40; k. f 4.50; cov. f 5.10. Castle Maid-prijs (1900 m.): 1. Col d'Or; 2. Centurion; 3. Monpti. W. f 6.80; pl. f 2.80, f 1.60; k. f 6 70; cov. f 3.90. Criterium der Leerlingen-prijs (1900 m.): 1. Remus; 2. Felix; 3. Clemenceau. W. f 3.80; pl. f 1.70, f 1.40; k. f 2.60; cov. f 4.40. f 88.192. Op de tweede dag van de wedstrijden om het Portugees kampioenschap in de Drakenklasse in Cascais eindigde onze landgenoot Van Duyl met Trintel II we- dèrom op de derde plaats. Winnaar werd de Portugees Mendenca met „Bambi". Ook de tweede plaats was voor een Portugees en wel voor de graaf De Caria met „Pan". Een tweede Nederlandse boot, de „Van guard" met Warners kwam als achtste aan de finish. Het honkbalprogramma voor het aan staande weekeinde luidt: Zaterdag: Eerste klasse A: 16 uur: AjaxHHC; 15 uur: EHS—EDO. Tweede klasse D: 16.30 uur Holland Animo. Zondag: Eerste klasse B: 14.30 uur: HCKOVVO. Kampioenschap van Nederland: Junio ren: Terrein DEC te Amsterdam. De tweede race van de wedstrijden in Napels om het Europees kampioenschap eenmanszwaardboten waarvoor in de finn- jollen klasse wordt gezeild, is gewonnen door de Belg André Nelis. Vogler (Oost- Duitsland) en Fischer (Polen) eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Onze landgenoot Hans Sleeswijk werd in deze race vijfde. De derde race is gewonnen door de Zweed Serby voor Harincouck (Frankrijk) en Schwarz (Denemarken). André Nelis eindigd° deze keer op de tiende plaats. Hans Sleeswijk moest de strijd staken evenals de Oostduitser Jurgen Vogler. De derde rac- werd later door de jury geannuleerd omdat de boot van de Neder lander Sleeswijk averij had opgelopen. De derde race zal dezer dagen opnieuw wor den gezeild. In de dertiende ronde van het toernooi om het Europese bridgekampioenschap he ren heeft Nederland van Groot-Brittannië verloren, waardoor ons land in het klasse ment naar de derde plaats verschoof ach ter Italië en Groot-Brittannië. De resul taten van de dertiende ronde waren: Noor wegen won van Ierland: 65 tegen 26 Het sectie-bestuur betaald voetbal van van de K.N.V.B. deelt mede, dat na ge houden overleg met enkele verenigingen en officials het bezwaar om de pers zater dag op de buitengewone algemene ver gadering toe te laten, is komen te ver vallen. In een trainingswedstrijd voor de ont moeting met Nederland op 11 september heeft het Luxemburgse elftal woensdag tegen Eintracht '05 (Duitsland) slechts een gelijk spel (11) kunnen behalen. De gas ten namen in de 25ste minuut van de eer ste helft door Fiedler de leiding, maar een kwartier later maakte Klawun gelijk. Het Luxemburgse elftal speelde een aan trekkelijke partij die evenwel wat de kwa liteit betrof niet boven het peil van een derhalve alleen de Olympische kampioen, middelmatige ploeg uit de Duitse oberliga Hans Guenther Winkler, uitkomen. uitkwam. matchpunten, Zweden verloo: van Finland: 58 tegen 65 matchpunten, Polen verloor van Denemarken: 50 tegen 61 matchpun ten, IJsland verloor van Spanje: 51 tegen 61 matchpunten, Zwitserland verloor van Italië: t tegen 81 matchpunten, Frankrijk won van België: 69 tegen 46 matchpunten, Oostenrijk won van Duitsland 76 tegen 43 matchpunten, Groot-Brittannië won van Nederland 89 tegen 50 matchpunten, Liba non was vrij. De stand na dertien ronden luidt: 1. Italië 24 uit 12, 7. Groot-Brittannië 20 uit 12, 3. Nederland 2c uit 13. 4. Oostenrijk 19 uit 12, 5. Frankrijk 18 uit 12, 6. Noor wegen 15 uit 13, 7. België 14 uit 12, 8/9. Finland en Denemarken 12 uit 12, 10. Libanon 10 uit 12. Na de eerste zitting van de negende ronde van de wedstrijden om het Europees kampioenschap dames stond Nederland met 29-25 punten voor op Zwitserland. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luidden: Eerste divisie: Chelsea—Manchester City 2—3; LeicesterSunderland 41; Manchester United Everton 3—0; Nottingham Forest Birmingham City 1—1; Portsmouth—Tottenham Hotspur 5—1; Wolhampton Wanderers—Bolton Wanderers 61. Tweede divisie: Doncaster Roverst.eyton Orient 20; Ipswich—Barnsley 30; Liverpool— Huddersfield 1—1; Middlesbrough—Rotherham United 22. ALKMAAR. In een vriendschappelijke voetbalwedstrijd heeft Alkmaar op eigen terrein Heerenveen met 5—1 verslagen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9