oliestookkachels HAZEWIND Juffr. Vijlbrief verlaat na bijna 25 BLO-jaren haar mooie taak Uitnodiging Fa. WISKER Don Bosco-school voor BLO in Velsen officieel geopend IJmond-agenda Uitnodiging -m Joop Galavazi Velsens cultureel leven in de komende week Visserij-varia Geen medelijden maar eerbied Uw bril klaar terwijl u wacht GERARD VAN PRAAG 11 J. DE BOER-Mr. Opticien Lange Nieuwstraat 789 PRISMA-KIÏKER 7x50 ƒ155.— voor de DEMONSTRATIE van verschillende types en merken KENNEMERLAAN 3 KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING stmciê Aspirantentoernooi in Velsen groot succes Wij ontvingen de eerste zendingen Libertyschepen worden in Vlissingen opgelegd Medische verzorging tijdens weekeinde BEVERWIJK Kampioenschappen van „De Luchtpost" „Sans Atout" in de zomercompetitie Gevonden voorwerpen in Beverwijk WIJK AAN ZEE Filmavond KNZHRM werd groot succes VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 Donderdagmorgen werd onder grote belangstelling van gemeentelijke en kerkelijke autoriteiten de Don Bosco-school aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost officieel in gebruik gesteld en daarbij is door de diverse sprekers opnieuw het belang van het buitengewoon lager onderwijs aangestipt. Na het openingswoord van de voorzitter van de Don Bosco Stichting voor katholiek buitengewoon lager onderwijs te Velsen, de heer C. P. Bossers, verrichtte pater drs. Victorianus, de oud-rector van de parochie, de plechtigheid van de inzegening en nadat ook de kruisen gezegend waren ging de heer N. Y. Vlietstra, hoofdinspecteur van het buitengewoon lager onderwijs, over tot de officiële opening van het schoolgebouw. Uitgaande van een citaat van Pascal sprak de heer Vlietstra als zijn mening uit dat men deze Don Bosco-school niet dient te zien als een school, gebouwd uit medelijden. Meer meende spreker het bui tengewoon lager onderwijs te moeten be schouwen als een eerbiedig, herdenkend bezien van het debiele kind als mede mens. Daarbij moet aan de kinderen ge leerd worden de zintuigen te gebruiken zodat zij na de schooltijd als volwaardige leden aan het arbeidsproces kunnen deel nemen. Kosten? Tè veel mensen menen, aldus spreker, dat de kosten die aan de opleiding van het debiele kind besteed worden te hoog zijn maar daarbij mag men zeker niet uit het oog verliezen dat de debielen na het be reiken van de veertienjarige leeftijd geen verdere studiekosten vergen. De heer Vlietstra betoogde voorts dat de debielen in geen enkel geval gemist kunnen worden in de samenleving en hij wenste het hoofd van de school, de heer G. H. F. Keune veel succes in hun moei lijke taak. Tegenzin De wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer bracht de dank aan het school bestuur over namens de gemeente Velsen en hij sloot zich van harte aan bij de door de heer Bossers geuite wens dat alle hoof den en leerkrachten van de scholen in de gemeente Velsen hun soms nog aanwezige tegenzin om een bepaalde leerling over te dragen aan de zorg van de b.l.o.-leer- krachten zouden overwinnen. De heer Bossers die de diverse sprekers steeds met enkele welgekozen woorden beantwoordde bracht vervolgens nog de dank over van het schoolbestuur van de Don Bosco-school aan de gemeente Vel sen, aan de hoofdinspecteur en de inspec teur van het b.l.o., aan de inspecteur voor ADVERTENTIE ALLEEN BIJ lichamelijke opvoeding, aan de architect, die de school ontworpen heeft de heer Huub Martens een aan aannemers en onder-aannemers, aan de leveranciers en tenslotte aan zijn medebestuursleden die gedurende de afgelopen jaren zoveel werk hebben verzet om het eens zo stoutmoe dige plan te verwezenlijken. Ook het hoofd van de openbare b.l.o.-school, de heer T. Westra, wenste zijn collega van harte geluk en deze laatste ontving ver volgens uit de handen van de heer Bos sers de sleutel van de school. Nadat ook de oud-rector van de pa rochie, pater drs. Victorianus, enkele fe licitatiewoorden had gesproken kregen de vele aanwezigen de gelegenheid de bijzon der fraaie school tot in alle uithoeken te bezichtigen. ADVERTENTIE VELSEN VRIJDAG 30 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Folies Bergère". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Openluchtconcert: Schapenweide, te verzorgen door „Wilhelmina". ZATERDAG 31 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „Folies Ber gère". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal ge opend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. BIMIJ, 14.30 uur, opening open tot 24 uur 's avonds optreden van dans en showorkest „The Gusonians" en het Leedy trio. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur. Gymnastiekzaal Wilhelminaschool, 16.30 uur, afscheid mej. E. Vijlbrief. BEVERWIJK VRIJDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Duistere driften". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gaby". W.B. Theater, 20 uur: „Fortuinjagers van de Gele Bergen". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 18.30 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geeopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZATERDAG 31 AUGUSTUS Bioscopen: als vrijdag. Openbare Leeszaal, geopend van 10 tot 13 en 15 tot 17 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14.30 tot 16.30 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. HEEMSKERK Marquette-Theater, zaterdag 20 uur, zondag 14.30 en 20 uur: „Warenhuis op stelten". o.a. KAROO - ADEM - ROLLS HEATER op ZATERDAGMIDDAG 31 AUG. in onze show-room aan de sierlijke modellen aangename regelbare warmte eenvoudige bediening zuinig in gebruik 9 prijzen reeds v.a198.""""" Showroom: KENNEMERLAAN 3 Telefoon 5390 Winkel: SNELLIUSSTRAAT 21 ADVERTENTIE ticAtdnuA fotokopie k&in-offset OUIHVUETSTR. 128 VELSEN-N. Gedurende de afgelopen zaterdagen is op de bijvelden van het sportpark „Schoo- nenberg" in Velsen en op de terreinen van „Waterloo" het Jan van Gemerden-aspi- rantentoernooi gehouden waaraan niet minder dan 35 verenigingen uit de afde ling Haarlem van de KNVB met een elftal hebben deelgenomen. De aspiranten jon gens van twaalf tot veertien jaar speel den steeds wedstrijden van tweemaal tien minuten en na een serie spannende ont moetingen bleven van de afdeling A en van de afdeling B zeven elftallen over. In de A-klasse behaalde Stormvogels de eer ste plaats; EDO werd tweede en RCH der de. Bij de B-klassers was het elftal van Onze Gezellen het sterkst gevolgd door DSS en VSV. Na afloop van het toernooi kwam de voorzitter van de HVB, de heer A. van der Aart, tot de conclusie dat dit toernooi uitstekend geslaagd kon worden genoemd en hij sprak de hoop uit dat het volgend jaar nog meer elftallen zouden inschrij ven. Een hoop, die door de organisatoren, de heren J. Smit, C. J. Berrevoets, H. G. F. Smakman en R. Hessel, uiteraard on derstreept werd. Men is er echter nu reeds van overtuigd dat in 1958 ruim vijftig elf tallen zullen deelnemen. In december begint men al weer aan de organisatie van dit voor Velsen zo unieke toernooi en daarbij heeft men grootse plan nen. Men wil het komend jaar de wedstrij den over drie dagen, twee zaterdagen en een zondag verdelen waardoor ook de ver enigingen die principiële bezwaren hebben tegen het spelen op zondag kunnen deelne men. Uiteraard hoopt men dan ook weer, net als deze keer, de gewaardeerde medewer king te krijgen van het gemeentebestuur, van de HVB en van de scheidsrechters en van al die organisaties die kunnen meehel pen van dit grote toernooi opnieuw een succes te maken. Twee houtboten voor de papierfabriek Donderdagmorgen zijn opnieuw twee zeeschepen geladen met papierhout uit Finland voor de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. aangekomen. Het Nederlandse m.s. „Mylady" voerde van Vasa een lading van ruim 1200 vadem papierhout aan en het Finse s.s. „Elsas" kwam van Kristine- stad met 1050 vadem papierhout. Propaganda van CNV in Heemskerk Uitgaande van het Christelijk Nationaal Vakverbond zal een filmwagen vanavond een bezoek brengen aan Heemskerk. Na een rondgang door het dorp, opge luisterd door muziek, zal op de Zaalberg laan standplaats worden gekozen, waar een aantrekkelijk filmprogramma wordt ventoonden..... GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moetberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 31 augustus tot en met zaterdag 7 sept. 2 t/m 7 SEPTEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur Cultu reel Gebouw, IJmuiden. 2 t/m 7 SEPTEMBER BIMIJ, (Beurs-Industrie-Middenstand- IJmond), nabij Marktplein IJmuiden (O.) 2 t/m 6 september geopend van 14 tot 17.30 uur en van 19 tot 23 uur, zaterdag 7 september geopend van 14 tot 24 uur. 2 t/m 7 SEPTEMBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat IJmuiden-Oost, geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen (N.) geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 ge opend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraat weg 77 geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal Wij kerstraatweg 77 geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER C.F.A., 20 uur filmvoorstelling in het Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden (O.). DONDERDAG 5 SEPTEMBER Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Velsen- IJmuiden, voordrachtsmiddag 14 uur in het Patronaatsgebouw met onderwerp ADVERTENTIE Duffel-coats v.a. ƒ26.50 Kennemerlaan 100 (Van een onzer redacteuren) WIJ LOPEN DE KANS ruzie met juffrouw E. Vijlbrief over te houden aan een niettemin oprecht gemeende lof aan haar adres - wellicht de hoogste lof, die een mens kan oogsten - namelijk dat zij, dankzij een onverwoestbare liefde voor het misdeelde kind, zich haast onmisbaar heeft gemaakt in de Velsense samenleving. En daaruit vloeit voort, dat er maan dag als juffrouw Vijlbrief niet langer haar kinderschare aan de Lijsterlaan zal ontvangen, omdat zij zaterdag officieel afscheid neemt van het B.L.O. en van haar vijftien spruiten, een leegte zal ontstaan, die in menig huisgezin voelbaar is. Voelbaar zal zijn tot in lengte van dagen. Wij lopen kans, nóg meer ruzie met haar te krijgen als wij haar zeggen, dat velen met ons een diepe dankbaarheid voelen voor al hetgeen zij naast haar arbeid voor de irnbe- cïllen verrichtte voor het verenigingsleven. Want imposant is de lijst van organisaties, waaraan zij krachtdadig haar medewerking verleende - niet slechts als werkend lid - en wie haar kent weet wat „werken" voor deze vrouw betekent - maar in vele gevallen ook als bestuurster. De kankerbestrij ding, het Rode Kruis, de Velser Gemeenschap, het Prins Bernhardfonds, het Anjerfonds, het Overkoepelend Oranje comité - ze kunnen stuk voor stuk gewagen van erkentelijk heid voor wat de blijkbaar onvermoeibare, die thans de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, heeft verzet. En dan kan deze lijst nog niet eens compleet zijn, omdat practisch elk sociaal of chari tatief doel, waarvoor men aan telefoon of deurbel hing, war me belangstelling en zelfs daadwerkelijke medewerking ontving. NU WIJ dan toch ruzie met juffrouw Vijlbrief hebben, om dat wij tegen haar uitdrukke lijk gebod in, om het niet té bont te maken met loftuitin gen, gezondigd hebben, moet deze opvallende verschijning in Velsens bevolking nog even verder onder 't goedbedoelen de „mes". Want met haar acti viteiten voor het B.L.O. tout- court of haar bemoeiingen met het verenigingsleven in wat uitgebreidere zin, is zij be paald niet gekarakteriseerd. Juffrouw Vijlbrief is immers boven alles de trouwe en nim mer uit haar evenwicht te brengen verzorgster geweest van het misdeelde kind - de verschoppeling maar al te vaak van de omgeving, het kind, dat door psychische of fysieke stoornissen op een normale school niet mee kan, maar dat aan de Lijsterlaan sinds vele jaren een warm tweede tehuis vond. Het moet een niet ge ringe beloning voor juffrouw Vijlbrief zijn geweest van de ouders te moeten horen, dat haar pupillen op zaterdagmor gen wel eens heftig te keer gingen tegen het feit van het vrije weekeinde.Zij zouden en wilden naar hun schooltje. „HET IS GEEN verdienste, maar een aangeboren liefde voor alles wat misdeeld is in deze wereld." Met deze woor den antwoordt zij zelf op onze vraag, hoe zij tot dit moeilijke en vaak ondankbare werk kwam, dat de volle mens eist en toch steeds de halve (kleine) mens terugkrijgt. Daarmee is echter het wezen van haar roeping voldoende omschreven: toen er dan ook bij het B.L.O. in Velsen een plaats vakant kwam in 1932, solliciteerde de uit Utrechtgeboortige jonge onderwijzeres naar deze ge meente met het gevolg, dat zij in 1933 met haar werk begon. Zelf stammend uit een oerge zonde en volkomen normale familie, heeft zij zich van meet af aan volledig aan de mis deelde kinderen'gewijd. Twaalf zaten er in die eerste tijd op haar schoolbanken in het lo kaal aan de Houtmanstraat, thans heeft zij' er vijftien onder haar zorgen tesamen. Vijftien totaal uiteenlopende kinderen, die individueel on derwijs, persoonlijke zorg en een nimmer aflatende oplet tendheid en aanpassingsvermo gen eisen, waar de onderwijze res aan moet kneden en vor men om uit een vaak rudimen tair aanwezige gave een gro tere geschiktheid voor de sa menleving te boetseren. Wanneer men dit werk bij na vijfentwintig jaren vol houdt - in januari zou het zilveren jubileum zijn ge komen - en men zegt dan bij het naderen van het pensioen van harte „jammer, heel jam mer", dan is er althans één krachtig bewijs geleverd, dat deze arbeid met liefde en kennis van zaken is verricht. Via voortgezette studie en speciale cursussen verdiepte juffrouw Vijlbrief zich verder in de noden en mogelijkheden der imbecielen wapende zij zich steviger in haar nimmer aflatende bijstand voor het misdeelde kind, dat veelal van de zesjarige tot de achttien jarige leeftijd aan haar zorgen werd toevertrouwd, eer het via werkinrichting of anderzins terzijde aan de maatschappij ging deelnemen. In de oorlog namen de Duitsers haar de ruimte aan de Houtmanstraat af en moest zij omzien naar een andere om het werk te kunnen voortzetten en juf frouw Vijlbrief zou zichzelf niet zijn geweest, als zij aan de Casembrootstraat niet een gaatje had ontdekt, waar dit werk nog net door kon krui pen: weliswaar huisden daar al een dépendance van de gaarkeuken, een opslagplaats van het Rode Kruis en de Luchtbescherming,alsmede een naaicursus, maar met passen en meten wist de onderwijze res 't zover te krijgen, dat haar kinderen er óók nog bij kon den. Het eten werd voortaan op de gang uitgedeeld, het Rode Kruis verhuisde zijn brancards naar de toiletten En met de naaicursus wist zij het op een akkoordje te gooien. IN 1944 werd alles radicaal opgeruimd, „dankzij" de in menging van de bezetter, die maar heel weinig compassie had voor een stuk of tien on volgroeide kinderlevens. Na de bevrijding is er echter onmid dellijk een poging gedaan, te rug te komen aan de Houtman straat, waar de P.T.T. echter al was neergestreken en de de- bielenafdeling hun werkplaats moesten hebben. Er bleef toen geen andere oplossing over dan het pand aan de Lijsterlaan, waar de „school van juffrouw Vijlbrief" nu nog huist, al zal zij onder de nieuwe onderwij zeres straks opnieuw en dan definitief verhuizen naar de Evertsenstraat - in twee MAVEM-lokalen. EN DAAR is het moeilijk mooie werk onverdroten voort gezet. Meer is er eigenlijk niet van te vertellen, vindt juffrouw Vijlbrief zelf en degenen, die haar gevraagd hebben, of het soms niet al te vermoeiend was om naast de school ook nog al dat verenigingswerk te verzetten, kregen kalm te horen, dat ze wel eens moede voeten had, maar dat het ver der best meeviel. Want dat de vreugde in het werk, ook in het verenigingswerk, gedragen door de vaste overtuiging, dat de mens er ook is voor zijn medemens, alle moeheid weet te overwinnen. Ze is vaak moe geweest, maar ze vindt het doodjammer er mee te moeten ophouden, omdat het klokje der onontkoombare gehoor zaamheid maant. Er liggen 45 onderwijsjaren achter haar en daarvan zijn de Velsense be paald de beste. Omdat „ik al tijd ontzaglijk veel medewer king heb gekregen van het ge meentebestuur, van de ouders, van de bevolking, wanneer het er om ging de weinige talenten, die mij gegeven zijn te gebrui ken". Geen misplaatste be scheidenheid, maar een op rechte mening: „Ik heb alles gekregen om niet - en ik heb dit te gebruiken". En het is dan ook haar even oprechte wens, dat de aan haar zorgen toevertrouwde kinderen met alle andere pupillen van het B.L.O. nog eens een totaal ver zorgd leven voor zich zien uit gestippeld, waarbij niet de ouders of de familie de vol ledige last van hun opvoeding en onderhoud op hun schou ders krijgen/Over deze last en deze zorg zelve, ontplooid tij dens bijna vijfentwintig jaren Velsense praktijk, is veel ont roerends te vertellen. Maar niet op deze plaats. Te om schrijven zijn zij ten dele met het woord „groots", dat echter bij de scheidende onderwijze res ten derde male op ruzie zou uitdraaien. Wij slikken het dus behoedzaam in „Het leven der Europeanen in de binnen landen van Belgisch Kongo", m.m.v. het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Fotokring Velsen, 20 uur, eerste bijeen komst, B. Wisman over „Een reis door Egypte", Cultureel Gebouw, IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur „Folies Bergère" zon dag 15 uur „Piraten van de IJszee" maandag tot en met woensdag 20 uur „El Paso, stad der verschrikking" don derdag 20 uur „Van het moederschap verstoken". Rex, geen opgave. De binnenhavens van Vlissingen, die voor een deel reeds dienen als depot voor opgelegde Nederlandse oorlogsschepen, zullen thans ook gebruikt worden voor het opleggen van koopvaardijschepen. Door de daling van de vrachtprijzen, veroorzaakt door het wegvallen van vele graan- en kolentransporten, kunnen de langzaam varende vrachtschepen, die geen snelheid van meer dan zestien mijl halen, niet meer rendabel gemaakt worden, waarom zij worden opgelegd. De binnenhaven van Vlissingen krijgt vijf tot zeven van derge lijke schepen te herbergen. Zij zijn alle van het Liberty-type en van buitenlandse nationaliteit. Donderdagmorgen kwam het eerste schip binnen en wel het Panamese Liberty-schip „Margo". De volgende week ert in de eerste helft van september ver wacht men de andere schepen. IJMUIDEN Dokters: H. de Jonge, M. K. Hofstede straat 48, tel. 5652 en W. A. Oepts, Zee weg 295, tel. 4023. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters de Witstraat 37, Beverwijk, tel. 5300. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. Verloskundigen: Mej. A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST Dokters: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. SANTPOORT DokterstTn' spoedgevallen is de arts D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500-22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 256-8284. VELSEN Wijkverpleging: Voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Santpoort: Zr. Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398; voor IJmui den en IJmuiden-Oost: Zr. Kuiper, J. P. Coenstraat 145; voor IJmuiden-Oost, Vel sen en Velsen-Nrd: Zr. Gomes, Leeuwe riklaan 39. CASTRICUM Dokters: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dr. H. J. v. Nie- velt, Burg. Lommenstraat 10, tel. 354. Zusters: Zr. Boots, Kon. Julianastraat 14, telefoon 544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk is de gehele dag en zondags voor spoedgeval len ook des nachts geopend. De prijzen van donderdag Gr. tong 5.104.40, grm. tong 4.103.50, kim. tong 3.503.25, kl. tong I 2.752.40, kl. tong II 2.50—2.25, Tarbot I 3.40—3.20, alles per kg. Tarbot IV 5754, gr. schol 62, grm. schol 70, kim. schol 6754, kl. schol I 6450, kl. schol II 45—16, schar 37—24, bot 21— 15, v. haring 17—11, makreel 30—13.40, gr. schelvis 5339, grm. schelvis 4637, kim. schelvis 4531, kl. schelvis I 4627, kl. schelvis II 26—13, Wijting 19—9, gr. gul 7669, mid. gul 42—36, kl. gul 2520 en kl. koolvis zw. 15, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 368 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 311 kisten tong en tarbot, 580 k. schol, 29 k. schar, 30 k. bot, 3075 k. haring, 115 k. makreel, 705 k. schelvis, 160 k. wijting, 175 k. kabeljauw en gul en 20 k. diversen. To taal 5200 kisten vis. Besommingen van donderdag „Medan" 14.500, VL 7 „Ada" ƒ12.110, KW 124 6610, KW122 9010, IJM 30 1 1240, IJM 45 7750, IJM 11 620, KW 35 400, KW 94 ff 490, KW 61 1090, KW 65 1370, KW 53 780, KW 56 t 720, KW 30 1 1110, TX33 2980, RO 29 610. Aanvoer op Urk Door 66 vaartuigen werd aan de gem. Visafslag op Urk aangevoerd 13.855 pond aal en paling prijs van 0.82 tot 0.95, 614 pond snoekbaars 0.88 tot 0.96, 348 pond baars 0.58 tot 0.73, 322 pond voorn 0.08, alles per pond. 1414 bakken nest 2.50 tot 3.00 per bak van 75 pond. ADVERTENTIE De uitslagen van de kampioenschappen van jonge duiven en de generaal kam pioenschappen oude en jonge duiven van de Castricumse duivensportvereniging „De Luchtpost" zien er als volgt uit: jonge dui ven: 1. J. Zentveld 298 pnt (kampioen), 2. R. W. Bettink 295,6 pnt; 3. H. Jaspers 282,9 pnt;4. N. Bakker 235,7 pnt; 5. A. Met selaar 232,6 pnt, 6. A. J. Peeters 232 pnt; 7. J. J. A. Beentjes 192,3 pnt; 8. P. Verdonk 178,4 pnt; 9. A. Vonk 170,3 pnt; 10. G. Aar denburg/W. Piepers 136 pnt. Generaal oud en jong: 1. R. W. Bettink 787,6 pnt (kam pioen); 2. J. Zentveld 776,2 pnt; 3. H. Jas pers 704,5 pnt; 4. J. A. Beentjes 600.4 pnt; 5. A. Vonk 528,5 pnt; 6. G. Aardenburg/W. Piepers 526,4 pnt; 7. A. Metselaar 492,1 pnt; 8. A. J. Peeters 392,3 pnt; 9. J. Ros kam 344,8 pnt; 10. G. F. Tromp 288,5 pnt. In de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans-Atout" werden de volgende resul taten behaald: Groep I: J. HamersJ. v. Zutphen 64%; 2. A. WorstG. Zoontjes 61% m.p.; 3. mevr. v. EssenPh. v. Groningen 61; 4. dames BeltermanTabak 61; 5. mevr. ReymersC. Geldermans 59%; 6. mevr. TabakD. Biben 59%; 7. J. BosJ. Bloe mendaal 55 m.p.; 8. A. TandR. Hoen 54% m.p.; 9. R. OosterhoutH. Oosterveen 51%; 10. J. StalsJ. de Lalijne 44. Groep II: 1. G. TabakB. Hoogeboom 48% m.p.; 2. T. TervoortC. Spruit 45 m.p;. 3. B. GrootK. v. d. Zon 43; 4. heer en mevr. Vollaerts 40%; 5. A. WorstA. Ta bak 40% m.p.; 6. W. en G. de Boer 40 7. C. LuttikD. Hoogeboom 39%; 8. J. Krab—G. C. Tabak 38%. Jeugddienst in Grote Kerk In de Grote Kerk te Beverwijk vindt zondagavond 7 uur een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. J. H. van Asperen, Ned. Herv. predikant te Haarlem. Organist is de heer G. J. Moed. Ter gelegenheid van BIMIJ en Kermis hebben wij in onze zaak aan het Marktplein een speciale collectie samengesteld van al onze artikelen. Wij nodigen u beleefd tot een vrij blijvend bezoek uit. WASMACHINES Wij tonen u de allerbeste merken in vele modellen, w.o. ETEB - BICO - MIELE - AEG reeds voor 189. Natte dagen? Uw was toch snel droog dank zij een CENTRIFUGE uit onze grote collectie. STOFZUIGERS U ziet bij ons practisch alle merken, zoals ERRES - RUTON - EXCELSIOR HOLLAND-ELECTRO - AEG MODERNE VERLICHTING Onze sortering is overweldigend. Vooral voor de moderne interieurs bieden wij een ongeëvenaarde keuze. De prijzen zullen u beslist meevallen. SCHEERAPPARATEN Scheert u zich nog niet electrisch Kom dan gerust even aan en neem eens een proef. Wij hebben alle merken in voorraad. - Dubbelkops PHILISHAVE reeds voor f 39.75. RADIO en TELEVISIE Last but not least! Het is algemeen bekend dat wij op dit gebied het beste van het beste brengen. Onze weergaloze service en deskundig heid vormen juist voor deze artike len de basis voor de allerbeste garantie. In de merken BLAUPUNKT GRUNDIG en PHILIPS bieden wij u een pracht collectie en verschillen de apparaten leveren wij met de volledige garantie tegen sterk ver laagde prijzen. B.v. GRUNDIG TV 556/57 van 1045.voor slechts ƒ875. Wasmachines - Stofzuigers Moderne verlichting Electrische apparaten Erkende en gediplomeerde Radio- en TV-experts MARKTPLEIN TELEFOON 425 2 Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: 3 muntbiljetten, 1 paar nylon handschoenen, kindersokje en zakdoekje, autoped op luchtbanden, regen broek, padvindersriem, kindermanteltje, benzinetank, plastic regencape, autoped op luchtbanden, pakje margarine, speelgoed eend, parapluie, prarapluiehoes, kenteken plaat, portemonnaie met inhoud, hoofd doek, drie sjaaltjes in zakje, hondje, bril, bruin hondje, kinderportemonnaie, kinder bolero, actetas inh. handschoenen, zakmes, doosje inh. vreemde postzegels, plastic bril, halskettinkje, kinderschoentje. Donderdag is in het Wijk aan Zeese bo tenhuis „Dokter Büller" een filmavond gehouden van de koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij. Een propagandist van de KNZHRM ver telde hier het een en ander over de ge schiedenis van deze maatschappij, die op 11 november 1824 werd opgericht. De stoot hiertoe werd gegeven door een grote ramp, die dat jaar plaats vond met een zeilschip bij Huisduinen, toen redders zowel als ge redden op de terugtocht naar het land op één na allen verdronken. Dit was te wij ten aan het ondeugdelijke materiaal waar mee men moest werken. Later is hierin verbetering gekomen, maar het is en blijft nog altijd een zeer gevaarlijk karwei. Nadat spreker nog uitvoerig had stilge staan bij de verschillende methoden van redding werden ter verduidelijking van een en ander nog enkele films vertoond. Deze avonden, waarvan er dit seizoen verscheidene zijn gehouden, zijn een suc ces gebleken.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13