Een daverende Junior-week bij P&C Jaarbeursvoorzitter: „Rem op investeringen moet los" SCHOTH r Klokken <^Pracitótocl DANSSCHOOL Dienst V elsen-Be ver wijk opnieuw in discussie DANSSCHOOL Vijftig jaar geleden Sportcolberts Blazers Sportpantalons Van dag tot dag ISOPAN! T. GRIEK T. GRIEK Beeldhouwer Josef Cantré overleden 3 V. Velsenaar gevat, verdacht van inbraak in Wijk aan Zee Mr. Schokking dijkgraaf van Rijnland Wereldmodecreaties topprestaties ,Kip met gouden eieren dreigt van de leg te raken" FILMT U? Kerkelijk Nieuws Op de Egmonder fabriceerde „antieke" tegels Tientallen kopers gedupeerd LOKAAL VERVOER IN DE IJMOND Gedeserteerde Beverwijker in Wylre aangehouden Wereldfederalisten hielden openbare vergadering Wereldparlement met drie Kamers bepleit Uit Haarlems Dagblad van 30 augustus 1907 VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 ADVERTENTIE Welke bedoelingen Moskou ook mag heb ben gehad met de sensationele onthulling van het geslaagde experiment betreffende een geleid intercontinental projectiel, zeker is dat de reactie in het niet-Russische kamp gevormd wordt door een hernieuwde koortsachtige bedrijvigheid op het gebied der ultra-moderne bewapening. Amerikaanse senatoren en afgevaardig den bestoken de regering met verwijtende vragen over de mislukking der Ameri kaanse proefneming met het „Atlas"-pro- jectiel, dringen aan op een zo snel moge- lijke ontwikkeling van deze soort- wapenen en veroordelen eventuele zuinigheid ten opzichte van dit onderdeel der bewapening. Engeland treft voorbereidingen tot een frisse hervatting dér atoombomproeven, richt proefterreinen in voor.het experimen teren met geleide projectielen en stimuleert de produktie van een lange-afstandsraket die 3200 kilometer kan overspannen. De Duitse Bondsdag heeft een socialistisch voorstel verworpen, dat dj strekking had in de Westduitse wetgeving een verbod van produktie en gebruik van atoomwape nen op te nemen. En zo is allerwege de activiteit op het gebied van de bewapening als met een steekvlam opgeleefd, terwijl in Londen de resten van het aanvankelijke optimisme over een mogelijk ontwapeningsakkoord en een stopzetting der atoombomproeven snel afbrokkelen. Op wie moet de wereld nu hopen voor uitredding uit de algemene en gevaarlijke verwarring, die niets anders produceert dan dreigementen met vernietiging? Op Japan misschien, wiens minister van Bui tenlandse Zaken het plan koestert een „geheel nieuw" ontwapeningsvoorstel aan de grote mogendheden te suggereren, dat gebaseerd is op een „geheel ander" uit gangspunt? Wat kan dat uitgangspunt zijn? Japan heeft aan den lijve de verschrikking der atoombombardementen ondervonden. Leeft daar misschien de realiteit sterker dan elders - de realiteit van het doods gevaar, waarin de mensheid zich ogen schijnlijk vrijwillig begeeft? De gevolgen van de Russische bekend making voor de algemene situatie doen wel duidelijk blijken, hoe weinig een positief vredesstreven gediend is met een vertoon van macht en met dreigementen. Kent de Russische diplomatie de rest van de wereld zo slecht, dat zij een capitulatie voor haar inzichten verwachtte van deze „stok achter de deur"? De optwapeningsbeloften - zijn terzijde- geschoven door een nieuwe golf van fana tieke ijvei- tot bewapening. De vredes apostelen kunnen zich nog minder ver staanbaar maken dan voorheen. Het is mo gelijk dat de stem uit Japan nog gehoor vindt - doch anders gaan wij een herfst en een winter van spanningen en proefont- ploffingen tegemoet, die spot met alle pro testen welke in de afgelopen maanden op toch zo duidelijke wijze uit de kring der nauwstbetrokkenen - de volken in oost en west - zijn kenbaar gemaakt. ADVERTENTIE Een ongeëvenaarde collectie pendules, pendulettes en wandklokken vindt u bij De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Telefoon 20049 Uit hotel 3000,- ontvreemd. Door de Beverwjjkse politie is de 18 jarige H. de V. uit Velsen aangehouden, verdacht van diefstal van ongeveer 3000 aan contanten uit een hotel te Wijk aan Zee, na een inbraak, die hij daartoe van zaterdag op zondag gepleegd moet hebben. Na een scherp verhoor door de recher che bekende de jongeman; hij is in af wachting van overbrenging naar de justi tie in het Beverwijkse politiebureau opge sloten. Bij Koninklijk Besluit is in de provin cies Noordholland en Zuid-Holland be noemd tot dijkgraaf van het hoogheem raadschap van Rijnland, mr. F. M. A Schokking te Wassenaar, oud-burgemees ter van 's-Gravenhage. Meesterlijk sportcombinaties kopen moderne jongelui in hun speciale Junior-afdeling bij P&C, waar reeds thans de nieuwe najaarscollectie, geheel afgestemd op de laatste internationale mode, klaarhangt tegen de beken de lage P&C-prijzenl wollen tweeds jeugdige dessins fraaie multi-colours 14 jaar de grote mode voor mo derne jongelui 14 jaar in de nieuwste vigoureux kleuren medium grey en anthraciet ijzersterke schoolkwaliteit 14 jaar zuiver wollen kamgaren 14 jaar ï.r:.vX iiabewS; ad Temidden van de politieke stormen om ons heen waait thans de bries van de Euro- markt. Het Nederlandse bedrijfsleven kwa lificeert die voorlopig als variërend van koel tot verkoelend. Toch ben ik ervan overtuigd, dat de Euromarkt binnen afzien bare tijd in enige, hopelijk voor ons land gunstige vorm zal worden verwezenlijkt. Met deze woorden karakteriseerde de directeur van de Jaarbeurs mr. H. A. R. Schuit gisteren op een persconferentie ter inleiding van de Utrechtse Najaarsbeurs de onzekerheid en de huiverigheid, die er op het ogenblik in Nederland heersen ten aan zien van onze economische toekomst in Europees verband. Mr. Schuit deelde die onzekerheid niet bij voorbaat: het zal er echter op aankomen, dat wij in de komende verzwaarde concurrentieslag met het bui tenland nog beter toegerust ten strijde komen, vooral omdat in vele landen de in dustrialisatie al langer aan de gang is dan ten onzent. De beste wapens in die strijd zijn volgens hem verhoging van de kwali teit van ons produkt en het merkartikel. Onze industrie mag niet insluimeren in gezapigheid, veroorzaakt door de welge vulde orderportefeuilles uit de jaren die achter ons liggen, zo waarschuwde hij. Waar, èn werk voor ons geld Ook de nieuwe voorzitter van de Raad van Beheer der Jaarbeurs, dr. G. van der Wal, liet op deze persconferentie verma nende woorden horen. Natuurlijk is het van groot belang, zo zei hij, refererend aan de muntschommelingen van de laatste we ken, dat er meer vertrouwen komt in ons betaalmiddel, maar gezond geld is niet een kwestie van hogere politiek. Wij moeten er allen toe meewerken, want dit vertrouwen in de valuta berust op ons aller waakzaam heid in de meest letterlijke zin des woords. Gezond kan onze munt alleen blijven, als wij niet alleen waar, maar ook werk voor ons geld krijgen. Dat is de wezenlijke kern van het vraagstuk van lonen en prij zen en van een stevige valuta. Waar voor ons geld en loon naar werken zijn spreek woorden die eenvoudige volkswaarheden bevatten. Vaak verliest men echter die simpele waarheden uit het oog, doordat men zich doodstaart op de gecompliceerde vraagstukken van deze tijd. In feite im mers berust de arbeidsvrede in Nederland op het overleg in de toporganen van het georganiseerde bedrijfsleven, waar men het erover eens moet zijn, dat iedereen in Ne derland loon naar werk, en waar voor zijn geld dient te krijgen. Het compromis van algemene loonronden bij stijgende arbeids- produktiviteit met prijsstabilisatie veroor zaakt echter, hoewel in wezen billijk, hier en daar moeilijkheden omdat de produktivi- teit wegens gebrek aan arbeidskrachten niet meer voldoende opgevoerd kan wor den. De oplossing zal hier, volgens dr. Van der Wal, gezocht moeten worden in ver betering van het produktie-apparaat door diepte-investeringen, waartoe de minister van Economische Zaken herhaaldelijk zelf heeft aangespoord. Nu aan die wens blijk baar in te grot£ mat§ gevolg is gegeven, roept men de investeringen eei. gebiedend halt toe, waardoor de kip met de gouden eieren op zijn zachtst gezegd,»,vvün me dreigt te geraken. Wanneer deze toestand voortduurt, met aan de ene kant het tekort aan werkkrach ten, en aan de andere zijde de investerings- rem, dan zal de Nederlandse produktie langzaam maar zeker achterop raken om tenslotte geheel te worden uitgeschakeld op de wereldmarkt. Met deze vermaning besloot de nieuwe Jaarbeurspresident, die overigens geen kla gen heeft over de perspectieven van het instituut, waarvan hij thans, als opvolger van mr. Fockema Andreae, de teugels in handen genomen heeft. De Utrechtse Na jaarsbeurs, die 3 september haar poorten opent, is namelijk met ruim tweeduizend exposanten uit 21 landen - tezamen een oppervlakte van 43.000 m3 occuperend (vorig jaar 33.000 m3) een der grootste en veelzijdigste sedert de tweede wereldoorlog - en heeft, ondanks een aanzienlijke uit breiding van de expositieruimte aan de Croeselaan, eigenlijk alweer gebrek aan ruimte. Bovendien is de beurs attractiever geworden door een nieuwe en zeer over zichtelijke groepering van verschillende produkten en branches, waarvan ook het lekenpubliek - en met name de Nederland se huisvrouwen - zal kunnen profiteren. In de Julianahal en de Margriethal zijn nu namelijk alle exposanten samengebracht, die elektrische huishoudelijke apparaten en dergelijke brengen, zodat men in een oog opslag alle nieuwtjes op dit gebied kan zien en keuren - en ook de prijzen en kwa liteiten gemakkelijker kan vergelijken dan tot nog toe het geval was. Wij hopen u er volgende week meer van te vertellen. ADVERTENTIE AGFA smalfilms op 't toS> eerste plan want.... kan met Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Beverwijk G. W. IJzerman te Blokzijl. Bedankt voor de ben. tot hulppred. te Dedemsvaart B. J. v. Tent, kand. te Amsterdam. Beroepen te Woerden A. den Hertogh te Amersfoort. Benoemd tot voorg. Ver. v. Vrijz. Herv. te 's-Gravenzande H. E. Sterringa te Drempt. Geref. Kerken Beroepen te Scharnegoutum H. J. Kof- frie, kand. te Ede; te Wieringen D. J. Suurmond kand. te Oosterbeek. Beroepen te Opperdoes G. J. Heersink, kand. te Aalten. Geref. gemeenten Beroepen te Ridderkerk H. v. Gilst te Dirksland. Het groene jurkje De moeder zag in de winkel een ouder wets kinderjurkje liggen van groen katoen met een rand van rood hartjesband. Ze kocht het voor haar dochtertje. Het dochtertje had helemaal geen jurkje nodig, het had al veel jurkjes, blauwe jurkjes. Want blauw stond goed bij het lichtblonde haar van het kleine meisje en blauw gaf aan het donkergrijs fluweel van de ogen een saffieren weerschijn. En nu kocht de moeder ineens een groen jurkje. Ze vroeg zich even af: „Zou het mijn dochtertje staan?", maar het ouderwetse jurkje met de stijve plooien onder het rode hartjesband uit was voor ieder doch tertje allerliefst, dacht de moeder. En dus kocht ze het. En thuis gekomen liep ze meteen naar haar kind toe en ze liet haar het jurkje zien. De volgende dag trok ze haar het jurkje aan groen met rood hartjesband en ze deed het meisje haar rode schoentjes aan en gaf het een heel klein, groen strikje in het zachte, zilverblonde haar. Toen klapte de moeder in de handen en ze riep uit: „Wat is mijn dochtertje nu mooi!" En ze gingen wandelen. Het kind hield haar moeders hand aan de boodschappenmand vast en stapte ern stig in de vreemde jurk naast haar voort. Ze kwamen langs de kar van de schillen- man en de schïllenman keek. „Wat ziet dat meisje er mooi uit, denkt de schillenman"zei de moeder. Ze kochten aardappelen bij de groente vrouw in de winkel. „Die denkt nu ook: wat ziet dat kindje er mooi uit", zei de moeder, toen ze weer buiten stonden. Ze zagen de visboer en de bakker en de glazenwasser en een agent. En een post bode liep hun voorbij en een wildvreemde man en enkele vrouwen. En bij allen wees de moeder trots: „Kijk, die mensen denken vast: wat heeft dat kind een prachtige jurk aan, wat ziet ze er lief uit". Maar het kind keek niet op of om; het keek recht voor zich uit, alsof het haar niets kon schelen, dat zoveel mensen iets mooi aan haar vonden. Ze gingen het park binnen, dat nog stil was in de zomermorgen. De rozen in de perken bloeiden heftig ood en op de glanzend groene gazons hipten ongestoord de mussen. Ze kwetterden luid tegen de moeder met haar dochtertje, zonder op te vliegen. En toen hurkte het meisje in haar groene jurkje met het rode hartjesband aan de rand van het gras en stralend zei ze: „De vogels zeggen, dat ik er mooi uitzie". Maps Valk ADVERTENTIE In Egmond aan Zee is een geraffineerde vervalsingsaffaire aan het licht gekomen. De rijwielhandelaar B., die zich ook voor antiquair uitgeeft, verkocht in zijn zaak aan de Voorstraat tegels, waarvan hij be weerde, dat het oude tegels waren uit de jaren 15801600, die na het bombarde ment van Rotterdam in de ruïnes van kelders zouden zijn gevonden en vandaar via Antwerpen in de handel waren ge bracht. Hij verkocht deze tegels voor f 25 per stuk, doch herhaaldelijk kwamen er van kopers klachten, hetgeen voor Eg- monds burgemeester aanleiding was, een politieonderzoek te doen instellen. Dit wees uit, dat B. de tegels gloednieuw be trok bij een ceramist uit Makkum in Friesland. Deze decoreerden de tegels met motieven van oude gepolygromeerde tegels anno 1600, zoals figuren van dieren en soldaten. De rijwielhandelaar-antiquair B. besmeerde de tegels met oude kalk, kookte ze in stoom, om er barstjes in aan te brengen en liet ze enige tijd in een bad met cichorei liggen om ze vervolgens een antiek aanzien te geven. Ook de gave zijkanten beschadigde hij, om deze daarna ook een „oudheidkundige" bewerking te geven. Iemand, die tweehonderd tegels had gekocht voor een museum in Krön- borg, bemerkte het bedrog en zo kwam de zaak aan 't licht. De „antiquair" bleek enkele honderden van deze door hem be werkte tegels in voorraad te hebben. In zijn winkel had hij tussen de vervalste exemplaren ook enkele echte oude tegels gelegd. Aan de politie heeft hij bekend, aan tientallen mensen zijn tegels verkocht te hebben. Zijn voorraad tegels is in be slag genomen en B. zal zich zeer waar schijnlijk voor de rechtbank terzake van bedrog en oplichting moeten verantwoor den. ADVERTENTIE Zijl weg 49 - Tel. 14441 - Haarlem Clubs voor alle leeftijden, beginners en gevorderd. Speciale clubs voor tango, rumba, mambo en jive. Aparte clubs voor gehuwden. Voor inschrijving en bespreking zijn wij dagelijks thuis van 2—5 uur en des avonds van 710 uur. De strjjd om het lokale vervoer in de IJmond is gisteren weer eens actueel ge worden door een tweede „hearing" van betrokkenen door de Commissie Vergun ningen Personenvervoer, die gisteren in het gebouw van de Haagse Dierentuin werd gehouden. Evenals tijdens de eerste „hearing" in begin april waarover wij destijds uitvoe rig hebben bericht - was de inzet van de strijd de exploitatie van de autobuslijn IJmuiden stationVelsen-HoogovensBe verwijk station. De N.Z.H. had indertijd vergunning ge vraagd om deze lijn te mogen uitvoeren. Hiertegen werd bezwaar gemaakt door de firma Gebroeders Van Oosterom uit Bever wijk, die verlangend is een lijn Beverwijk StationHoogovensVelsen-Noord te gaan exploiteren. De Commissie Vergunningen Personen vervoer hoorde de toelichtingen aan, die de vertegenwoordigers van beide maatschap pijen naar voren brachten. Bij deze strijd is ook nog een derde auto busonderneming - zij het slechts zijdelings - betrokken, namelijk de NACO uit Alk maar. De scheiding tussen de vervoersgebieden De rijkspolitie te Wijlre in zuid-Limburg heeft de 20-jarige militair W. J. M. uit Beverwijk aangehouden, die uit een kazer ne te Baarn was gedeserteerd. Met 87. op zak, vermoedelijk van zijn kameraden in de kazerne gestolen, ging hij op stap naar het zuiden. Als „vakantiegast" bezocht hij voorna melijk kampeer- en bivakkeerplaatsen, onder andere in Asten, Eijsden, Heer, Berg en Terblijt en Wijlre, waar hij 's nachts geld van de kampeerders zou hebben ge stolen. Naar schatting zou hij op die ma nier ongeveer 700 tot 900 gulden hebben gestolen. In Eijsden zou hij bovendien beslag hebben gelegd op een nieuwe brom fiets. Na uitgebreid speurwerk slaagde de rijkspolitie te Wijlre erin, de jongeman Haarlem Zijlweg 49 - Tel. 14441 Op ZATERDAG 31 AUGUSTUS 's middags om 3 uur HEROPENEN wij onze geheel nieuw, naar de eisen des tijds i ingerichte DANSSTUDIO. Gaarne stellen wij u in de gelegenheid onze school te bezichtigen en wel dagelijks van 25 uur en 's avonds van 710 uur. Hoogachtend, Heer en Mevrouw GRIEK van deze maatschappij en d<~ N.Z.H. werd vroeger gevormd door het Noordzeekanaal. Thans zijn beide maatschappijen overeen gekomen de noordgrens van de gemeente Velsen als scheidingslijn te accepteren. Deze nieuwe indeling garandeert een ver- voerseenheid voor het gebied van de ge meente Velsen, hetgeen door deze gemeente en door de N.Z.H. wordt toegejuicht. Ook de NACO kan zich met deze gang van zaken verenigen. De firma Gebroeders Van Oosterom, die tot nu toe alleen lokaal vervoer in Bever wijk verzorgde, zou het liefste zien, dat het vervoersgebied van de N.Z.H. beperkt blijft tot het gebied, dat nu door deze vervoers maatschappij wordt bediend en dat het gebied van de NACO iets naar het noorden wordt teruggebracht, waardoor in de om geving van Beverwijk een vacuum zou ont staan, dat door haar zou kunnen worden opgevuld. De vertegenwoordiger van de firma Ge broeders Van Oosterom, mr. D. Wisselo, secretaris van de Nederlandse Organisatie Beroepsvervoer, wees erop, dat Velsen- Noord is afgesneden van Velsen, waardoor het op Beverwijk georiënteerd is. Door het gereedkomen van de tunnel zou het isole ment van Velsen-Noord eerder toe- dan afnemen, meende hij. Tenslotte wees hij op de omstandigheid, dat de N.Z.H. nooit eer der de lijn Velsen-ZuidVelsen-Noord had geëxploiteerd. Voor de N.Z.H. trad als vertegenwoor diger op mr. A. H. Smit, een medewerker van mr. N. J. Polak uit Groningen. Deze wees erop, dat ten aanzien van de wensen van de N.Z.H. overleg heeft plaats gehad met de NACO, de gemeente Velsen en de Hoogovens. Hierbij is overeenstemming be reikt ten aanzien van de incorporatie van Velsen-Noord in het vervoersgebied van de N.Z.H. Mr. Smit was van mening, dat na gereedkoming van de Velser tunnel, het gebied van Velsen-Noord minder van dat van de rest van de gemeente Velsen zal zijn afgesneden. Het ging hier derhalve om de verbinding van het gebied ten noorden van het Noordzeekanaal met dat ten zuiden van het kanaal. Er was een interlokale con cessie door zijn cliënt aangevraagd, omdat de aangevraagde lijn een klein stukje Beverwijks grondgebied zou omvatten. Mr. Smit kwam tot de conclusie, dat de N.Z.H. de meest geschikte oplossing biedt voor een doeltreffende bediening op ver in een bivakkeergelegenheid te Etenaken, waar hij 's nachts was binnengelopen, aan voersgebied van IJmuiden naar Beverwijk, te houden. Hij is thans in arrest bij de Ko- De uitspraak van de Commissie Vergun- ninklijke Marechaussee te Gulpen. t ningen Personenvervoer volgt later. In de vrijwel geheel bezette grote Kur- zaal te Scheveningen is donderdagavond een openbare vergadering van de wereld organisatie van wereldfederalisten gehou den. Sprekers waren de Nederlandse oud gezant te Djeddah, de heer D. van der Meulen, de Zwitserse rechtsgeleerde dr. Max Habicht, het Britse parlementslid Clement Davies, en de Frans Abbé Pierre. De heer Van der Meulen noemde de ver arming en de ondervoeding van het groot ste deel van de wereldbevolking het groot ste probleem van onze tijd. Financiële hulp is goed, maar het meeste zal moeten worden verwacht van de zen ding, de missie, van de humanitaire groe pen. Men moet van mens tot mens komen en straks in één grote wereldorganisatie gezamenlijk om één tafel zitten. Drie Kamers De Zwitser Habicht bepleitte de instel ling van een wereldregering, vooreerst van een Kamer van ongeveer 1000 man, door de volken gekozen, dan een Kamer der Naties, bestaande uit ongeveer 500 verte genwoordigers van de 86 naties en ten slotte een uit ongeveer 500 leden bestaan de Kamer met personen van bijzondere ervaring, kennis en bekwaamheid. De Brit Clement Davies herinnerde aan het slechte nieuws over de reeds zo lang durende ontwapeningsbesprekingen. Op nieuw zijn de voorstellen van het westen afgewezen. De enorme bedragen, die wor den uitgegeven voor verdedigingsdoelein den kunnen toch geen afdoende bescher ming aan de volken geven tegen de atoom wapens en -bommen. Hij pleitte voor ont wapening en een wereldregering. Luide toegejuicht, heeft abbé Pierre ten slotte een krachtig betoog gehouden voor een universele mensenliefde en voor het lenigen van de noden van de velen, die in armoede leven. De hongersnood in de we reld is veel groter dan 20 jaar geleden. Een op de drie mensen sterft van honger. Hij behandelde in grote trekken wat hij ook in Maastricht en Amsterdam heeft be toogd. Zwarte president Tot president van de World Association of World Federalist, heeft het congres gis teren gekozen de heer Komla Agbeli Goedemah, minister van Financiën van Ghana. Hij neemt na afloop van het congres het presidentschap over van de Noorse gene- raal-majoor H. RIIser-Larsen, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Bij akklamatie werd de aftredende president benoemd tot ere-president. Lord Boyd Orr is reeds ere president. De bekende Vlaamse beeldhouwer en illustrator Josef Cantré is donderdagmid dag op zesenzestigjarige leeftijd in Gent overleden. In Nederland kent men hem vooral door zijn ontwerp voor het monu ment voor Johannes Messchaert in Hoorn. Cantré werd op 26 december 1890 in Gent geboren. Hij studeerde aan de Aca demie voor Schone Kunsten in Gent, waaraan hij later verbonden was als le raar. Van 1940 tot 1946 gaf hij aan het Hoger Instituut voor Architectuur en Sierkunst in Brussel cursussen in mo derne typografie. In Gent maakte hij het monument voor Eduard Anseele. Daar werkte hij ook samen met andere kunste naars aan het fresco, dat de monumentale arcade van het Albertpark versiert. Hij illustreerde onder andere werken van Ka- rel van de Woestijne (onder meer „De boer die sterft"), Duhamel, Francis Car- co en Marcel Arland en verscheidene uit gaven van de Nederlandse Wereldbiblio theek. Als illustrator werkte hij ook mee aan verscheidene grote socialistische bla den. Werken van Cantré zijn tentoonge steld in musea in Antwerpen, Gent, Brus sel, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, War schau en Sao Paulo. Hij was onder meer ridder van de Leopoldsorde, officier van de Kroonorde in België en lid van de Ko-, ninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. ADVERTENTIE 99 99 Grote Houtstraat 47 DAMES REGENMANTELS PARAPLUIES Evenals te Haarlem hebben ook te Middelburg maandag vele inwoners den avond besteed met turen naar den toren der Grote Kerk. Wat toch was het geval? Daar waren een paar witte planken in de dakgoot achtergelaten en nu meende men algemeen, dat dit werk lieden waren, die niet naar beneden konden. Wél toevallig, dat op één en denzelfden avond in twee plaatsen zulk een kerktorendrama plaats had!

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5