Uitgaan in Haarlem KAAS DE ONZICHTBAREN L Groen &Co Ouwe Job vertelt zijn avonturen r Drogisterij Boonacker Agenda voor Haarlem AVRO en VARA beginnen een „quiz" want Rivella is een natuur product uit melk. Het bevat B-vitaminen, koolhydraten en 13 minerale zouten. Kort en bondig Lezen en laten lezen VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 5 TONEEL EN DANS MUZIEK Lezingen in de Muziekweek Herziening geschiedenis boeken voor VHMO doevméér met Nieuwe zaakgelastigde van Indonesië MdeUd^"^' Drink het koel! Sprankelend goudgeel Nederlands manifest „UNO-poIitie moet permanent worden" Indonesië wil schadeloos stelling door Nederland DOOR ALFRED KOSTNK FOTO .J A.S. MOEDERS Centrale Verwarming Pow-R-Matic Oliebranders Zaterdag 31 augustus, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Nieuw Nederlands Toneel gezelschap geeft de première voor Ne derland van „Hoog bezoek", een blijspel van Paul Vincent Caroll. Edward Deleu heeft de regie. Medewerkenden zijn on der anderen Fien Berghegge, Betsy Smeets, Frits van Dijk, Robert Sobels, Ad Noyons en Gerard Rekers. Zaterdag 31 augustus, Grote Markt, 1616.30 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters bespeelt het carillon van de Grote Kerk. Zondag 1 september, Openluchttheater, 1516 uur: In het Bloemendaals Open luchttheater geeft de pianiste Emmy van Eden weer een uitvoering van lichte klassieke muziek. Zondag 1 september, Teylers Museum, 14.30 uur: De organisten Piet Halsema en Bernard Bartelink geven een uit voering op het eenendertigtoonsorgeL Het programma vermeldt „Sette per or- gano trentunisono solo" van Jan van Dijk, „Euleriana parva" van Arie de Klein en „Reeks van kleine klankstuk ken" van Henk Badings. Deze werken werden gecomponeerd ter gelegenheid van het Congres voor Hedendaagse Mu ziek, dat dit jaar in Bazel werd ge houden. Dinsdag 3 september, Grote Markt, 2021 uur: De stadsorganist Piet Kee bespeelt het orgel van de Grote Kerk. Het pro gramma vermeldt werken van Pachel- bel, Johann Sebastian Bach, Reger, Distier, een bewerking van Johann God fried Walther en een psalmbewerking van de uitvoerende organist. Donderdag 5 september, Concertgebouw, 20.15 uur: Onder leiding van Henri Arends geeft het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest het vijfde zomercon- cert, waaraan solistische medewerking wordt verleend door de Israëlische pia niste Varda Nishry. Het programma vermeldt de ouverture „Zampa" van Herold, „Pavane" van Fauré, het Piano concert in e van Chopin, „Petitie sym- phonie pour neuf instruments a vent" van Gounod, „Algerijnse Suite" van Saint Saëns en de ouverture „Le carna val romain" van Berlioz. Donderdag 5 september, Grote Kerk, 15 16 uur: De organist Klaas Bolt geeft een concert met werken van Scheidt, Jo hann Sebastian Bach, Pachelbel en Buxtehude. Donderdag 5 september, Grote Markt, 20 21 uur: De stadsbeiaardier van Ant werpen John Gerbruers bespeelt het carillon van de Grote Kerk. Op het pro gramma staan werken onder meer van Mendelssohn, Nees, Verhulst, Viotta, Denijn en bewerkingen van Gerbruers. FILMVOORSTELLINGEN Rembrandttheater: Zondagochtend 11 uur opnieuw vertoning van de documentaire „Naar het rijk der Inca's", een Duitse expeditiefilm. De tekst wordt gesproken door Paul Steenbergen. Studiotheater: Zondagochtend 11 uur op nieuw vertoning van de documentaire „Bij de.kannibalen van. Nieuw^Guinea".. Zaterdagochtend 10.30 uur voor het laatst een vakantieprogramma voor de jeugd, onder andere met tekenfilms, „De avonturier" van Charlie Chaplin en „De drie zwervers" met Stan Laurel en Oli vier Hardy. Lidotlieater: Zaterdagavond 23.30 uur ver toning van „Jacht op blond" met An thony Quinn en Charles Coburn. Zon dagochtend 11 uur vertoning van „Las sie's grootste avontuur" met Paul Kei len en Gary Gray. ANDERE BIJEENKOMSTEN Vrijdag 30 augustus, Concertgebouw, 20 uur: Haarlemse amateurs treden op ter gelegenheid van het Nederlandse Klein kunst Concours voor Amateurs. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal: Tot 9 september wordt een ten toonstelling „Het station" gehouden met daarbij aansluitend een expositie van Europese spoorweg-affiches. Dagelijks geopend van 14-18 uur en 19.30-22 uur, des zondags van 13-17 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingen februari 1953. Geopend dage lijks van 9-12.30 en van 13.30-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 10-12.30 uur en van 13.30- 17 uur en zondags van 13-17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10-17 uur en op zon- en De Israëlische pianiste Varda Nishry is donderdag soliste in het Pianocon cert in e van Chopin met het Noord- hollands Philharmonisch Orkest. Zij studeerde in Tel Aviv en Parijs, waar zij in 1952 aan het Nationaal Conser vatorium met een eerste prijs werd bekroond. Zij keerde daarna naar haar land terug. In 1953 gaf zij meer dan honderdtwintig concerten en recitals. Zij concerteerde ook reeds in de Verenigde Staten. feestdagen van 13-17 uur. Op zaterdagen tot en met 7 september extra avond openstelling met kaarslicht, floodlight en oude muziek. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen, paramenten, kantwerk, hand schriften en munten. Geopend op werk dagen, behalve maandag, van 10-17 uur, des zondags van 13-16 uur. Huis Van Looy: Tot 9 september wordt moderne kunst uit het bezit van de ge meente Haarlem tentoongesteld. Ope ningstijden: dagelijks van 10-12.30 en 13.30-17 uur, des zondags van 14-17 uur. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuur kundige instrumenten. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 11-17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-17 uur. Galerie Espace: Zomertentoonstelling met werk van onder meer Corneille Appel, Haber en Shapiro. Dagelijks geopend van 11-17 uur. Vishal: Tot 23 september wordt onder de titel „Het portret rond Jan Sluyters" een tentoonstelling gehouden waarop onder meer werk is vertegenwoordigd van Jan Sluyters, Kees van Dongen, Jan Wiegers, Leo Gestel, Charley Toorop en Kees Verwey. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, dinsdag- en vrijdagavond tevens van 19.30-22 uur. Tijdens de Internationale Muziekweek IS^7U3ïë~lïë Stichting Gaudëamus van 31 augustus tot 8 september houdt, zal op zondag 1 september in de Werkplaats Jan Steenlaan in Bilthoven een lezing worden gehouden door prof. Wolfgang Fortner over het onderwerp „Muziek en Theater". De lezing wordt geïllustreerd met frag menten uit Fortner's opera „Die Bluthoch- zeit" naar Fredico Garcia Lorca. Deze fragmenten zijn exclusieve opnamen van de wereldpremière van dit werk, tijdens de openingsvoorstelling van het nieuwe operagebouw in Keulen.Maty as Seiber zal op maandag 2 september een lezing hou den over „Muziek en Film". Deze lezing wordt geïllustreerd met de vertoning van Engelse en Canadese films, waarvoor Sei ber de muziek schreef. UITGESTELDE UITZENDINGEN VAN DE NCRV De NCRV zal de uitzending van de Missa Brevis van Zoltan Kodély en het Orgelconcert van Hendrik Andriessen, welke in verband met het overlijden van de componist Sem Dresden werd uitge steld, plaatsen in het avondprogramma van 14 oktober (22.10 tot 23.00 uur). De uitzen ding van het concert van 8 juli, gegeven door de deelnemers aan het zevende im provisatieconcours voor organisten in de Grote Kerk te Haarlem, zal plaats hebben op maandag 9 september van 21.50 tot 22.45 uur. Zowel de AVRO als de VARA gaan het komende winterseizoen wellicht aange moedigd door het succes, dat puzzels heb ben, een zogenaamd „quiz"-programma ontwerpen en uitvoeren, dat vrijwel op de zelfde leest is geschoeid. Bij de VARA zal deze „quiz" „Klavervier" heten, terwijl de AVRO er de titel „Wie opent de Kluis?" aan gegeven heeft. In het VARA-amusementsprogramma voor de zaterdagavond, dat 12 oktober be gint, zullen de luisteraars dan in de gele genheid gesteld worden een gokje te wa gen. De prijzen zullen tot een bedrag van vijfentwintigduizend gulden gaan. Spel leider Ary van Nierop zal aan enkele pro minente „slachtoffers" een vijftal vragen stellen. De luisteraars hebben vooraf kun nen raden naar het al dan niet goed ant woorden van de ondervraagden. Een groot deel van de "opbrengst zal bestemd zijn voor verenigingen-met-een-goed-doel. Zo zal het door de VARA ontvangene terecht komen bij hetPrinsBernhardfonds, de Vereniging tot Steun aan minder-validen, de Nederlandse Organisatie voor Interna tionale Bijstand en de Blindenverenigin- gen. De AVRO, die haar „quiz" nog niet in kannen en kruiken heeft, volgt een ander systeem: aan de hand van het al dan niet goed beantwoorden van de ge stelde vragen, wordt er een reeks cijfers samengesteld, die tezamen een getal uit maken, dat de deelnemende (luisteraars van tevoren moeten hebben samengesteld. „Wie opent de Kluis" denkt men in fe bruari op donderdagavonden tussen 7 en 8 uur te laten beginnen. De ministeriële goedkeuring is inmiddels verkregen. Noch bij de AVRO noch bij de VARA kon men in dit stadium over deze programma's na dere mededelingen doen. Over het bedrag, dat de luisterende deelnemers moeten storten en over de grootte van de prijzen was nog niets bekend. Wel wil men bij de AVRO die het batig saldo aan de kanker-, rheuma- en poliofondsen zal doen toekomen de industrie inschakelen voor het beschikbaar stellen van prijzen. Half september a.s. zal in Scheveningen een internationale conferentie worden ge houden over de herziening van de geschie denisboeken, die op de scholen van Voor bereidend Hoger- en Middelbaar Onder wijs en op de kweekscholen in de bij de Raad van Europa aangesloten landen ge bruikt worden. Op deze conferentie, de vijfde in een reeks bijeenkomsten in verscheidene lan den, die sinds 1953 aan dit onderwerp zijn gewijd, zal van gedachten worden gewis seld over de inhoud van de geschiedenis boeken over de periode van 1789 tot 1870. Ieder der vijftien staten-leden van de Raad van Europa zal één tot drie afge vaardigden zenden. De Nederlandse delegatie zal bestaan uit de heren L. J. M. van de Laar te Delft en J. Moora te Lochem. Vertegenwoordi gers van de Raad van Europa, de Unesco en de Kolen- en Staalgemeenschap zullen bij de besprekingen tegenwoordig zijn. Prof. dr. J. Klein uit Marburg zal spreken over de betekenis voor Europa van de ro mantiek en dr. H. Klompmaker te Amster dam over het nationalisme. Eindelijk stootte de sloep op het strand. Govert en ik sprongen er uit en trokken de boot zover in het zand, dat-ie niet meer door de golven weggetrokken kon worden. Toen keken we nieuwsgierig rond en liepen een eindje op. Govert wees met 'n vro lijk gezicht naar de toppen van de palmen. „Kijk", zei hij. „Daar hangt nou ons eten en drinkenIn die cocosnoten daar zit voedzaam vruchtvlees, maar ook lekkere frisse cocosmelk. Gebrek zullen we alvast niet hebben! Wat 'n geluk, dat we dit eiland vonden46-47 ADVERTENTIE Kaas bij 't ontbijt (95 ct) aan Uv Vraag f«cep,fn u,n|t,n Het Nederland. leverancier ol .ch 1 egel ZuWelbur.au. (25 P y Rijswiil< Z.H. Cort »an der Linee Woensdag is de nieuwe tijdelijke zaak gelastigde van Indonesië in Den Haag, de heer Max Maramis, in Nederland aange komen. Vandaag zal hij met de heer Lubis, op het ministerie van Buitenlandse Zaken een ontmoeting hebben met minister mr. J. M. A. H. Luns, aan wie hij zijn intro ductiebrief zal overhandigen. ADVERTENTIE Verkrijgbaar bij de Horeca-bedrijven en Uw wijnhandelaar. AGENTE HAARLEM: Fa. DIEBEN EN GUBBI Lange Herenstraat 13 Haarlem - Telefoon 10841 AGENTE ZANDVOORT EN IJMUIDEN: H. F. BROEKHUIZEN Paul Krugerstraat 64 Haarlem - Telefoon 20376 DEN HAAG (ANP) Ter ondersteuning van de onlangs door de UNO ondernomen actie om een politiemacht naar het Nabije Oosten te sturen met het doel aldaar de vrede te handhaven, hebben, naar de Ne derlandse afdeling van de „World Asso ciation of World Federalists" ons mee deelt, enige honderden Nederlanders, waaronder ongeveer 100 burgemeesters, vele leden van de Eerste en Tweede Ka mer, raadsheren in de Hoge Raad, presi denten en rechters van verschillende recht banken, enzovoort een door deze afdeling opgesteld manifest ondertekend. Daarin brengen zij hun vrees tot uiting dat deze troepen teruggetrokken zullen worden, zodra de toestand in het Nabije Oosten rustiger geworden is. De wereld zal dan gemakkelijk de be langrijkheid van deze door de UNO onder nomen stap vergeten, zegt het manifest. De ondertekenaars zijn er „ernstig van overtuigd, dat een permanente politie macht van de UNO nodig is om een her haling van soortgelijke incidenten te voor komen en de mogelijkheid van het uitbre ken van een wereldoorlog tegen te gaan." Het manifest doet een beroep op een ieder, door ondertekening de regeringen te verzoeken een resolutie van de UNO te ondersteunen, die tot oprichting van een permanente politiemacht zal leiden. DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister voor oudstrijders-aangelegenhe den, Chairul Saleh, heeft donderdag in het parlement verklaard, dat de Indonesische regering van plan is schadeloossteling te eisen van Nederland „voor de verliezen, die het Indonesische volk tijdens de strijd voor de onafhankelijkheid heeft geleden". Saleh zeide tijdens de behandeling van een wetsontwerp, waarin de kwestie van de oudstrijders wordt geregeld, dat deze verliezen zijn ontstaan „tijdens de Neder landse agressie". Naar hij mededeelde is de Indonesische regering van mening, dat in de wet de periode van de strijd voor de onafhanke lijkheid dient te worden gesteld van 17 augustus 1945 tot 27 december 1949, de dag van de overdracht van de soevereiniteit. Bij de debatten merktte het Masjumi-lid Rasjid Fakih echter op, dat naar zijn me ning het onjuist is te spreken van 27 de cember als einde van de strijd, „daar de strijd tegen de Nederlandse handlangers daarna nog moest worden voortgezet". De griep in Rome. De Nederlandse toeristen, die wegens griep in het Lazzaro Spallanzani Ziekenhuis te Rome worden verpleegd, zijn volgens de doktoren aan de beterende hand. Een woordvoerder deelde mede, dat zij binnen een week zullen wor den ontslagen. Hij voegde eraan toe dat de patiënten, allen afkomstig uit de Limburg se plaats Brunssum, in opgewekte stem ming verkeren. (UP) Kort en bondig Kasteelbewoners. Dank zij de zorgen van de stichting „Vrienden van de Gelder- Se. kastelen" is het vijf eeuwen oude kas teel Hernen bij Wychen weer hersteld. Het kasteel zal 6 september officieel heropend worden r een zesjarige restauratie. Ook zal het kasteel weder bewoners krijgen. De familie A. A. Bredius uit Woerden zal tegen het voorjaar 1958 het kasteel be trekken. Predikant', naar Canada. Donderdag zijn de gereformeerde predikanten ds. A. B. C. Hofland te Sarni, Ontario (Canada) en ds. G. J. Hoytema te Glinton (Ontario) na een verblijf van een paar maanden in Nederland weer per schip naar hun stand plaatsen vertrokken. Ds. Hofland was voor hij emigreerde, predikant bij de gerefor meerde kerk van Haarlem en ds. Hoytema bij die van Monster. M.L.S. in Ede. De Edese gemeente raad heeft besloten om in deze plaats een christelijke middelbare landbouwschool te vestigen. De kosten van het definitieve schoolgebouw worden geraamd op f 100.000 af te schrijven in 15 jaar. De gemeente heeft voorlopig twee noodlokalen van een ulo beschikbaar gesteld om in oktober met de landbouwschool te kunnen starten ADVERTENTIE Huurblokkeringsvragen. In de rege ringsuitzending van hedenavond 19.10 uur over Hilversum I, zal de directeur van het Grootboek Woningverbetering, de heer H. J. Lakenman, vragen beantwoorden over de huurblokkering. ADVERTENTIE Voor De volgende boeken zijn door de Stadsbiblio theek aangeschaft: Romans: Böll, Het brood van mijn jeugd; Drummond en Hastings, Meeuwen boven Sor rento; Speyer, Het hof der bekoorlijke meisjes; van der Steen, Balans; West, De fontein stroomt over; Risse, Grosse Fahrt und falsches Spiel; Monchen, Achilles absent; Mallet-Joris, Le rem part des béguines. Populair wetenschappelijke boeken: Jung, De werkelijkheid van de ziel; Concordantie op den Bijbel (leeszaal); Oud, Het jongste verleden, dl. 2; Geschriften van de Ver. voor belastingweten schap, no. 93; van Ewijk en Polak, De wet tot opheffing van de handelingsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw; Menninger, Wij teen-agers; Escher, Algemene mineralogie en kristallografie; Krook, Alles over kamperen; Goren, Een keur van „safety-plays"; Stuvel, Het eerste offensief, 25 jaar Afsluitdijk; Edelman, Leven met atomen; Haccou, Handel en marktwezen in goederen, dl. 1; Hornstein-Gramont, Hoe spreekt de hond?; Teusink, Dujts in het dagelijks leven; Brandt Corstius, De muze in het morgenlicht; Brion, De Bijbel in de kunst, het Oude Testament; van den Borren, Geschiedenis van de muziek in de Nederlanden, dl. 1; van Nijnanten, Gids voor het Berner Oberland; Jungk, Licht van duizend zonnen. 59. Zijn broer Paul zat er zwijgend bij en verloor de twee jonge mensen niet uit het oog. Meerdere malen zweefde er even een flauw glimlachje om zijn lippen, als hij door een blik, een gebaar, een vaag ver moeden, dat in hem opgekomen was, bevestigd meen de te vinden. Hij luisterde slechts toe. Meestal hield hij zijn sigaar kaarsrecht en lette er angstvallig op, dat de steeds langer wordende aspunt niet zou bezwijken, maar dit keer trok hij zwaar aan de sigaar, blies de rook telkenmale krachtig uit en klopte na iedere trek de as er grondig af. Paul Techen, de tweelingbroer van Peter, die eigenaar was van de boerderij, was een levensgenieter. Hij kon in tegenstelling tot zijn broer maar niet wennen aan het leven op het platteland. Hij hield van een grote stad en leidde in Wenen het leven van een lang niet onbemiddelde vrijgezel. Slechts enkele keren per jaar kwam hij een paar dagen bij zijn broer op bezoek. Hij had in Wenen gestudeerd, was advocaat geworden en had enkele jaren geleden zijn praktijk neergelegd. Toen Georg Bühler Maria de armband gaf, schoof zij deze achteloos terzijde. Paul Techen greep echter naar het sieraad, bekeek het aandachtig en stak het toen bij zich, terwijl hij zoiets mompelde als van „laten repa reren", doch niemand luisterde naar hem en misschien was dat ook wel de bedoeling. Enkele ogenblikken lang heerste er een zwijgen, dat slechts onderbroken werd door twee slagen van de oude klok, die daarop enkele maten van een oud menuet je liet horen. Het dansje eindigde met gekraak en gepiep. Het mechanisme had de tand des tijds niet al te goed doorstaan. „Kun je dan niemand vinden, om die klok te repa reren, Peter? Ze lijkt wel een oude jongejuffrouw, die wenend en zuchtend een vergeelde liefdesbrief zit te lezen", zei Paul Techen. Niemand luisterde echter naar hem. Peter Techen haalde een fles cognac te voorschijn en vulde de glazen. „Veel geluk in het vaderlande Bühler!", zei hij, het glas heffend. Op dat moment verscheen de bedrijfsleider om te zeggen, dat er voor Peter Techen was opgebeld. Hij schudde Georg Bühler de hand. „U heeft vroeger genoeg plezier beleefd aan onze paarden, mijnheer Bühler. Als u nu nog eens een keer (Vertaald uit het Duits. Oorspronkelijke Nederlandse titel: IN DE BAN VAN TEMOEDSJ1N uit rijden wilt gaan, dan moet u de jonge hengst nemen. Die is vurig genoeg". Een vermoeid lachje verscheen rond Bühlers mond. „Ja, als ik terugkom. Ik moet vandaag weer naar Wenen". „Nee, dat kun je niet doen", riep Maria uit. „Blijf toch een paar dagen!" „Onmogelijk! Ik wordt verwacht en moet beslist van daag nog terug". „Nou, nou, zó'n haast zult u toch wel niet hebben?", zei Paul Techen verbaasd. „Volgende week kunnen- we samen naar Wenen terugreizen". „Het spijt me verschrikkelijk, maar het gaat wérkelijk niet", antwoordde Bühler. Maar hij wist eerlijk ge zegd zélf niet, wat hem dwong direct weer rechts omkeert te maken. Hij was naar Tausendblum gekomen met het plan om er enkele dagen te blijven logeren. Nu voelde hij echter een niet te weerstreven innerlijke drang, die hem dwong zo snel mogelijk naar huis te gaan, als wachtte daar iemand op hem, die hem iets belangrijks, iets beslissends had mede te delen. Hij was zich de tegenstrijdigheid van zijn gevoelens wel bewust, maar hij moest tot zijn smart erkennen, dat het vurig verlangen, dat hem naar Tausendblum ge dreven had, overschaduwd werd door een onverklaar bare drang, die hem naar huis terugdreef. „Zullen we even wat gaan wandelen, Georg?", vroeg Maria. Haar stem klonk enigszins hees. „Ja, graag!" Georg Bühler stond op en keek Peter Techen vragend aan. „Ga gerust", mompelde hij, „ik heb een afspraak. Tot straks". „Ik heb het gevoel, Georg, dat je nog niet alles over John hebt verteld. Heb je nu werkelijk niets verzwe gen?", vroeg Maria met zachte stem. Bühler ging naast haar lopen. Ze volgden een smal weggetje, dat van de dorpsweg afboog en dwars door de weiden naar het bos voerde. Georges blik gleed over de akkers, waarop het zachte groen van de wintergerst als een tapijt lag uitgespreid, bij de bergen overgaande in een zacht blauw. Op dit moment voelde hij plotseling, hoe van het land- schap van zijn geboorteland een heilzame, vredige in vloed uitging, die de opwindende en wilde beelden van het land, waaruit Ijij zo juist was teruggekeerd, lang zamerhand deed verzwakken en hem tot rust bracht. Of was het niet het landschap, maar was het Maria, die hem dit kostbare gevoel schonk? „Waarom antwoord je me niet, Georg? Heb je me wérkelijk alles verteld?" De nadrukkelijke herhaling van de vraag, waaruit een zekere angst sprak, maakte hem onzeker. Hij vermande zich echter en vertelde haar alles, alhoewel de pijnlijke herinnering aan wat nu voorbij was, opnieuw zijn ge moed verstoorde. Hij verheimelijkte noch de woorden van de boodschapper, noch de droom, waar hij eerst de diepere betekenis niet van had begrepen, noch ook de woorden van Komoroff, toen deze ijlend in de jurtte had gelegen. Maria was blijven staan en keek Gorg Bühler ge schrokken aan. Ze wrong de handen ineen, haar lippen begonnen te trillen en tussen de half gesloten oogleden begonnen tranen te verschijnen. Ja, voor haar moest het ook een tijd vol spanning en angst geweest zijn, dacht hij. Met toonloze stem zei ze: „Nu ik achteraf over alles nog eens goed nadenk, moet ik toegeven, dat ik erg gesteld was op John. Ik was zelfs een beetje verliefd op hem. Begrijp me goed, Georg: de vreemde omgeving, het eigenaardige land en misschien ook wel de lente. Ik was toen trouwens nog erg jong". Ze lachte enigszins weemoedig en dacht er aan hoe eigenaardig het eigenlijk wel was, dat enkele weken geleden deze herinneringen nog schier ondraaglijk zou den zijn geweest, terwijl ze nu plotseling onwerkelijk waren geworden, iets uit een ver verleden. Haar lippen begonnen weer te trillen. „Maar het wès geen liefde. Dat heb ik die nacht ondervonden!" Toen ze nog niet eens uitgesproken was, werd ze zich al van een verandering in haar gevoelens bewust. Wat haar toen in John zo had aangetrokken, was nu tot as vervallen, en al haar gedachten en gevoelens golden nu Georg. Ze had de herinnering aan hem diep in haar hart weggesloten, in een soort geheim laadje. (Wordt vervolgd) De verzorging van uw kraampakket is bij ons in goede handen. Alle vitaminepreparaten voor moeder en kind. Aanbevelend, Kleine Houtstr. 4, Tel. 13380, Haarlem Filiaal: Koningsweg 2 b, Tel. 4411, Velsen-N. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Minerva: „The man with the golden arm", 18 jaar, 20.15 uur. Frans Hals: „Ball im Savoy", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio: „De man met de wassen beelden", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido: „Cupido op een dol fijn", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Bonsoir Paris, bonjour l'amour", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Tante's laatste stunt", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Het geweten van het westen", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Verdoolde bus", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Concertgebouw: Amateurwed strijd om de beste amateur-artiest van Nederland, 20 uur. Terrein Wagenweg: Circus Jos Mullens, 20 uur. ZATERDAG 31 AUGUSTUS Minerva: „Tien kleine negertjes", alle leeft., 14.30 uur „The man with the golden arm", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Ball im Savoy", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio: „kindervakantieprogramma". alle leeftijden, 10.30 uur; „De man met de wassen beelden", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. Lido: „Cupido op een dolfijn", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Luxor: „Bonsoir Paris, bonjour l'amour", alle leef tijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Rem brandt: „Tante's laatste stunt", alle leef tijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Het geweten van het westen", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Verdoolde bus", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Terrein Wagenweg: Circus Jos Mullens, 15 en 20 uur. Linnaeushof: Zo- mertuin, dagelijks geopend. Frans Hals museum- avondopenstelling met kaars licht, bloemen en oude muziek, 20.30 22.30 uur. ADVERTENTIE BLOEMENDAAL TELEFOON 54855

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7