In 1958 toch weer Grand Prix races in Zandvoort? LONG RUN HOCKEY Verrassende overwinning van Oostenrijkse bridgers op Italië Veel Nederlandse supporters zullen hun ploegen aanmoedigen Sterke bezetting in de herenafdeling van tennistoernooi-Bloemendaal Er komt een commissie die financiële basis zal proberen te leggen HOM groentesoep Renault Frégate OM DE EUROPESE BR1DGETITELS Nederland handhaafde zich op vierde plaats Ètsryi, KOEL KOELKOELDank zij het samenspel van Long Run's Fresh Flavor Filter en koel-rokende Amerikaanse tabakken... VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 9 Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf 7.990.— GARAGE „DEN HOUT" Twee t.v. uitzendingen van Nederland-Oostenrijk? Uitslagen Engelse league Hongaars voetbalteam Ook Roessel en Orbaan in toernooi van Het Oosten Verlies voor Ferrari GRETHA DE BRUYN En weer wonnen Robben „Marathon van de weg" Ook verkrijgbaar zonder jilter (rood pakje) Hongaarse voetbalclubs niet naar buitenland Om de Zilveren Bal Rusland leed onverwachte nederlaag tegen Joegoslaven EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Koop morgen 'n rOLFILM voor Zondag Belgen en Zwitsers voor Leipzig Opening jubileumtoernooi damclub St. Bavo Naar aanleiding van een in een der bla den verschenen artikel over Grand Prix- wedstrijden op het circuit van Zandvoort deelt de KNAC mede dat er plannen be staan voor de oprichting van een stichting ter financiering van dergelijke wedstrijden. In deze stichting zullen alle geldgevers, de Stichting Touring Zandvoort en de KNAC samenwerken voor het verschaffen van een bevredigende financiële basis aan Grand Prix-races op Zandvoort. De eigen lijke organisatie van deze races zal echter geheel in handen van de KNAC blijven. De stichting zal waarschijnlijk nog dit jaar tot stand komen. Mede daardoor ziet de KNAC gunstige perspectieven voor een Grand Prix 1958. De benzine- en oliemaatschappijen noch andere garanten hebben er tegenover het bestuur of de sportcommissie van de KNAC ooit blijk van gegeven, dat zij tegen het financiële beleid van de automobiel club bij de laatst gehouden Grand Prix- races bezwaren hadden. Wel is verontrus ting uitgesproken over de van jaar tot jaar hoger wordende eisen van fabrieken en coureurs. Bij de Nederlandse Grand Prix 1951 moest in totaal t 44.774,aan start- premiën worden betaald. In 1955 was dit reeds 105.940,18. Door het oplopen van deze en andere kosten (aan huur, verma kelijkheidsbelasting e.d. moest in 1955 bij voorbeeld in totaal ruim 40.000,aan Zandvoort worden betaald) en anderzijds doordat het steeds moeilijker werd vol doende financiële waarborgen te krijgen, is de laatste twee jaar geen Grand Prix gehouden. De kosten, die de KNAC zelf voor de organisatie van het evenement moet maken, zijn sinds de eerste Grand Prix op Zandvoort niét zodanig gestegen, dat dit het financiële aspect wezenlijk kan beïnvloeden. Het is niet juist, dat de Grand Prix 1957 is afgelast, omdat de KNAC de toezegging weigerde, na afloop een gespecificeerde verantwoording van de uitgaven over te leggen aan de benzinemaatschappijen. De Grand Prix is afgelast, omdat de maat schappijen niet tijdig genoeg zodanige fi nanciële medewerking konden garanderen (de Suezkwestie speelde hier een rol), dat een financiering zonder ernstige verliezen verzekerd was. Bij alle Grand Prix-wedstrijden heeft de KNAC tevoren een begroting overgelegd aan alle olie- en benzinemaatschappijen, die financiële medewerking gaven. Achter af werd steeds een eindverantwoording af gelegd, waaromtrent nimmer enigerlei aanmerking ter kennis van de KNAC is gebracht. De KNAC zo besluit de mede deling zou er nimmer ook maar het minste bezwaar tegen hebben gemaakt, om elke gewenst geachte inlichting omtrent details van de eindafrekening te verschaf fen. ADVERTENTIE een soep voor fijnproevers ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT De beslissing om de interland-voetbal- wedstrijd NederlandOostenrijk, die 25 september voor de voorronde van het wereldkampioenschap in Amsterdam wordt gespeeld, op het t.v.-scherm te brengen, heeft de K.N.V.B. overgelaten aan de Nederlandse Televisie Stichting. Daarbij werd door de K.N.V.B. wel verzocht de wedstrijd 's avonds uit te zenden door mid del van een telerecording. Dit in verband met het verzoek van de werkgeversorgani saties, die vreesden dat weer vele werk nemers een halve „snipperdag" zouden nemen om een eventuele directe reportage te gaan zien. De N.T.S. heeft intussen vergaderd om haar houding te bepalen. Daarbij heeft men niets definitief besloten, maar men heeft de K.N.V.B. wel een tussenvoorstel gedaan - een voorstel om èn de directe uitzending te verzorgen van de wedstrijd - dit om de velen die wel in de gelegenheid zijn de reportages 's middags te volgen niet teleur te stellen - en 's avonds een telerecording uit te zenden. Eenzelfde standpunt nam men in ten aanzien van de wedstrijd Nederland Luxemburg, maar het is nog lang niet zeker dat men toestemming voor een t.v.-repor- tage krijgt, aangezien eerst het stadion in Rotterdam uitverkocht moet zijn. En dat is nog steeds niet het geval. V De uitslagen van de op donderdag ge speelde wedstrijden voor de Engelse lea gue waren: Tweede divisie: Charlton Ath leticSheffield United 3—1. Notts Coun tyFulham 15. Swansea TownLin coln City 51. Voor de wedstrijden tegen Bulgarije op 15 september in Sofia (voorronde wereld kampioenschap) en tegen Frankrijk op 6 oktober in Boedapest zal het Hongaarse voetbalelftal gekozen worden uit de vol gende spelers: doel: Grosics, Farago en Kovalik; achter: Karpati, Matrai, Sipos, Lantos en Kotasz; midden: Bozsik, Szojka en Berendi; voor: Sandor, Mackos, Hideg- lcuti, Dundzsak, Lelenka, Szilagyi 1 en 2, Budai, Czordas, Gilicz en Fenyvesi. De schaakclub „Het Oosten" is er in ge slaagd voor haar toernooi, dat op 16 sep tember 1957 aanvangt, nog enkele promi nente spelers te contracteren. De bekende Amsterdamse schakers Fr. Roessel (VAS) en C. Orbaan (ASC) zullen nu ook van de partij zijn. Hun deelname maakt het toch al vrij sterk bezette toernooi mogelijk nog interessanter. Beide spelersbeschikken over een ruime internationale ervaring. C. Orbaan wist onlangs nog in een sterk bezet internationaal toernooi de Russische grootmeester Geiler een remise af te dwingen. De organisatoren hebben ook F. A. Spinhoven (HaSG) ingeschreven. De schakers die mee zullen doen zijn: C. Or baan en G. Prahl van de Amsterdamsche Schaak Club; Fr. Roessel, B. J. Withuis, J. H. Addicks en J. Wilmink van het Ver- eenigd Amsterdams Schaakgezelschap; F. A. Spinhoven van het Haarlems Schaak Gezelschap; J. Staal (Watergraafsmeer); de gebroeders Bonkenburg (Heemstede); J. v. d. Berg, Tj. de Jong en E. J. de Ree van de schaakclub „Haarlem", L. Mostert- man van het Beverwijker Pat-Mat; A. Herfst van de organiserende vereniging en vele anderen. Vermoedelijk behoort ook de dames-kampioen van Amsterdam, me vrouw A. v. d. Veen-Baas tot de deelne- menden. Bij de prijsuitreiking op 2 oktober 1957 zal de Nederlandse schaakmeester H. Bouwmeester tot besluit van het toernooi een lezing houden voor de deelnemers. De chef-constructeur van de Ferrari- fabrieken, André Fraschetti, is donder dagavond overleden aan de verwondingen, die hij opliep bij een ongeval tijdens een proefrit met een formule 2 (anderhalve li ter) wagen op de baan van Modena. Hij was 29 jaar oud. De wagen vloog in een bocht uit de baan. Fraschetti kreeg een schedelbasisfractuur, een hersenschud ding en talrijke inwendige kneuzingen. ADVERTENTIE STAR OF PAKISTAN STICKS ƒ22.50 in geheel nieuwe uitvoering met anti-slip grip. Diverse andere sticks vanaf 6.50 Kindersticks vanaf 6 jaar 6.75 tot 7.80 Alle HOCKEY-KLEDING SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15-1-16 100 SERVICE In de veertiende ronde van het toernooi om het Europees bridgekampioenschap voor heren had Nederland een bye. De uit slagen waren: Duitsland speelt gelijk met Engeland: 31-36 matchpunten, België ver liest van Oostenrijk 59-66 matchpunten, Italië wint van Frankrijk 44-29 matchpun ten, Spanje verliest van Zwitserland 46-53 matchpunten, Denemarken speelt gelijk met IJsland 64—60 matchpunten, Finland speelt gelijk met P. len 57-59 matchpunten, Ierland wint van Zweden 62-24 matchpun ten, Libanon verliest van Noorwegen 48-57 matchpunten. In de vijftiende ronde heeft Oostenrijk een verrassende overwinning behaald op de tot dusver ongeslagen wereldkampioen Italië. Na de eerste zitting hadden de Oos tenrijkers een achterstand van 12 match punten, maar zij herstelden zich daarna voortreffelijk en wonnen tenslotte met een verschil van 14 matchpunten. Nederland handhaafde zich op de vierde plaats door een kleine zege op Duitsland. De uitslagen waren: Zweden wint van Libanon met 54 tegen 41 matchpunten, Po len speelt gelijk tegen Ierland 49 tegen 48 matchpunten, IJsland verliest van Finland met 41 tegen 73 matchpunten, Zwitserland speelt gelijk tegen Denemarken 58 tegen 54 matchpunten, Frankrijk wint van Spanje met 68 tegen 28 matchpunten, Oos tenrijk wint van Italië met 53 tegen 39 matchpunten, Engeland wint van België met 51 tegen 37 matchpunten, Nederland wint van Duitsland met 42 tegen 36 match punten. Na de vijftiende ronde is de stand: 1. Italië 26 winstpunten uit 14 wedstrijden, 2,/3. Oostenrijk en Engeland, elk 23 winst punten uit 14 wedstrijden, 4. Nederland 22 winstpunten uit 14 wedstrijden, 5. Frankrijk, 20 winstpunten uit 14 wedstrij den. 6. Noorwegen 17 winstpunten uit 14 wedstrijden, 7. Finland 15 winstpunten uit 14 wedstrijden, 8-/9. België en Denemarken elk 14 winstpunten uit 14 wedstrijden, 10. Uib&riën'lÖ winStpunten uit 14 wedstrijd'en, 11. Duitsland 10 winstpunten uit 15 wed strijden, 12./13./14. Spanje, Ierland en IJs land, el.. 9 winstpunten uit 14 wedstrijden, 15. Zwitserland, 8 winstpunten uit 14 wed strijden, 16. Polen, 6 winstpunten uit 14 wedstrijden, 17. Zweden, 5 winstpunten uit 15 wedstrijden. De Nederlandse dames hebben ook in de negende ronde een nederlaag geleden. Zwitserland won de ontmoeting met 69 tegen 36 matchpunten. De overige uitsla gen van deze ronde waren: Ierland wint van Finland 78-46 matchpunten, Noor wegen wint van Duitsland 89-19 matchpun ten, België wint van Frankrijk 59-23 matchpunten, Denemarken speelt gelijk met Oostenrijk 48-45 matchpunten, Enge land speelt gelijk met Zweden 51-53 match punten. In de tiende ronde werd donderdag avond de wedstrijd Nederland-Engeland gestaakt, aangezien de wedstrijdleiding een fout had gemaakt. Een aantal spellen was verwisseld. De wedstrijd zal worden over gespeeld. Ook de heren van de zwemclub „Tarra- sa" bij Barcelona hebben moeten buigen voor de snelheid van de meisjes van de Robben. Lenie de Nijs won de 100 meter rugslag in 1.15.4, zwemmend tegen een estafette, bestaande uit Vallsebre, Casa- mayor en Pallares, die ieder 33 1/3 meter zwommen en daarbij 1.19 noteerden. Rita Kroon won op de 200 meter school slag in de overigens matige tijd 3.02.2 van de Spanjaard Cadellac, die dezelfde tijd maakte. De overige uitslagen waren: 100 meter vlinderslag: 1. Atie Voorbij 1.15.2, 2. Truus van Oosterom 1.21.7, 3. Cadellac (Sp.) 1.26.0. 100 meter vrije slag: 1. Greetje Kraan 1.07.0, 2. Judith de Nijs 1.09.7, 3. Bayo (Sp.) 1.11.6, 4. Mary Kok 1.12.8. De Robben-meisjes werden tenslotte nog eerste in een estafette 5x33 1/3 meter vrije slag in de tijd van 1 min. 40 sec. Nadat alle deelnemers aan de bijna 5000 km lange rit „De Marathon van de weg" (de voormalige Luik-Rome-Luik) woensdagnacht uit Spa waren vertrokken, bleek dat twee equipes zich op het laat ste moment hadden terug getrokken: de Duitse ploeg Ramminger-Schotten en de Franse equipe Laroche-Radix, die beide met een Porsche hadden ingeschreven. De deelnemers reden tot Idar Oberstein (206 km) over uitstekende wegen, maar zij werden gehandicapt door een dichte mist. Later werden de weersomstandigheden beter. Weliswaar was tot de Italiaanse grens de hemel bedekt, maar het regende niet. In Italië troffen de equipes prachtig weer: een strak-blauwe hemel, zonder een enkel wolkje. Zoals ook tijdens de rit door Duitsland en Oostenrijk konden vrijwel allen het voorgeschreven moyenne halen. Van de Nederlandse equipes werden Dassen en Hertzdahl (Porsche) bij de con trole in Carbonin (934 km) gestraft met strafpunten. Op het ogenblik nemen nog 94 equipes aan de rit deel, waarvan negen met strafpunten. Tot de uitvallers behoor den onder andere de Belgen Reip-Bovens (BMW), de Britten Harper-Wright (MG), de Italianen Papais-Crivellaris (Alfa Ro meo) en hun landgenoten Turri-Camma- rota (Alfa Romeo). De Britse dames Cher- ret-Gallienne (Simca) incasseerden tot dusver de meeste strafpunten. ADVERTENTIE King Size Filter Cork Tipped De Hongaarse voetbalclubs zullen voor lopig geen wedstrijden in het buitenland mogen spelen. Het bestuur van de Hon gaarse Bond nam donderdag dit besluit, dat beoogt een intensieve voorbereiding van de nationale ploeg te bevorderen. Een uitzondering werd gemaakt voor „Vasas", de landskampioen die zal deelnemen aan het toernooi om de Europa-beker. De trips van Ferenc Varos en FC Dozsa naar res pectievelijk Frankrijk en Tsjechoslowa- kije werden daarentegen afgelast. Zondag 8 september wordt op het HVV- terrein in Den Haag het jaarlijkse voet baltoernooi om de Zilveren Bal ggjjoudqn. Het programma luidt: 11.30 uurTTlVV VUC, 12.45 uur: HBSQuick, 14.^0 uur: [Vv verliezersronde, 15.15 uur: finale. Europees kampioenschap In Wenen zijn de afgebroken partijen van de wedstrijden van de zesde en laatste ronde van het schaaktoernooi voor tien tallen om het Europees kampioenschap uitgespeeld. Rusland, dat reeds zeker van de titel was, leed een onverwachte 46 nederlaag tegen Joegoslavië. De partij Bertok (Js.)Korchnoy (R.) eindigde in remise en Rakic (Tsj) won van Aronin (R.), waardoor de eindstand 64 in het voordeel van Joegoslavië werd. De eind stand van de wedstrijd DuitslandTsj .Slo wakije was 51/24V2 in het voordeel van de Tsjechen. Het eindklassement luidde: 1. Rusland 41 punten uit een mogelijk totaal van 60 pnt.; 2. Joegoslavië 34 punten; 3. Tsj.Slowakije 241/2 pnt.; 4. Duitsland 2OV2 pnt. Vqf roeiploegen die het vorige jaar in Bied b\j de heren kampioen van Europa werden, zullen in Duisburg hun titels ver dedigen. Het z(jn de Russische skiffeur Viatcheslav Ivanov, de ongestuurde twee van Rusland met Victor Ivanov - geen familie van de skiffeur - en Igor Buldakov, de twee met (liggende) stuurman van Duitsland, bestaande uit Karl-Heinrich von Groddeck en Horst Arndt, de beroemde Russische dubbel twee, gevormd door Juri ADVERTENTIE m Y: - ■-!. :'A V VyU V** 'k De LTC „Bloemendaal" houdt zaterdag en zondag op de banen van het tennispark „Duinwijck" aan de Joh. Verhulstweg in Bloemendaal, tegelijkertijd met de eind strijden van het B- en C-toernooi, een in vitatie A-toernooi. Sterke spelers als de Amsterdammers Th. Kramer en P. Witte- man en de Hagenaars F. Sonneville en O. Timmers zullen er zorg voor dragen dat de speciaal voor dit toernooi opgebouwde tribunes niet onbezet zullen blijven. Voor het dames enkelspel heeft men een select gezelschap uit Haarlem en omgeving ge- inviteerd met mej. K. v. Kuijk uit Rot terdam. Ook het gemengd dubbelspel staat op het programma. Het programma voor zaterdag heren en kelspel luidt; P. Witteman (Amsterdam) H. Steffelaar (Haarlem), aanvang twee uur; F. Sonneville (Den Haag)L. Verhoef (Santpoort) ,drie uur; J. Bouman-S. Okker (Haarlem) ,drie uur; Th. Kramer (Amster- dam)-0. Timmers (Den Haag), vier uur. Het programma voor zondag luidt: hal ve eindstrijd h.e. tien uur, d.e. elf uur, g.d. twaalf uur, finale h.e. twee uur, d.e. drie uur en g.d. vier uur. De uitslagen in de B-afdeling van dins dag, woensdag en donderdag luidden: Heren enkelspel (2e ronde): M. v. Ber- ckel sl. R. Vorstman 6-3 en 6-1, G. de Bijl sl. G. Ruyer 6-1 en 6-2, L. Bloemink sl. W. Nederkoorn 6-3, 2-6 en 6-4, ir. J. de Boer sl. F. Hassink 6-3 en 6-3 en W. Fröhlich sl. mr. Zonderland 6-4 en 6-4. Dames enkelspel (le ronde): mej. T. en 6-2, mej. R. Smids sl. mevrouw A. Fröhlich 7-5 en 7-5 en mej. M. Janssen sl. mevr. A. Veldmeijer 7-5 en 6-4. Heren dubbelspel (3e ronde): M. v. Ber- ckel en P. Besnard sl. Van Swaay en Moore 6-3 en 6-1 en C. en J. Gaus sl. Th. Hinlopen, K. Bakker 6-4 en 8-6. Dames dubbelspel (le ronde): mej. J. Verwaal en mej. v. d. Broek sl. mevr. Kau- ling en mej. N. Jasnen 6-2 en 6-1. Halve eindstrijd) mevr. A. Zurcher en mevr. Ot- tolini sl. mevr. Van Dalsum en mevr. Fröhlich 6-1 en 6-2. Gemengd dubbelspel: mej. W. v. d. Broek en J. Slewe sl. mej. T. Groen en de heer T. Groen 6-3 en 6-3 en mevr. Otto- lini en Harteveld sl. mevr. Knötschke en P. Nederkoorn 7-9, 6-2 en 10-8. Afdeling C: In de C-afdeling enkelspel brachten T. Groen en H. Snoek het reeds tot de halve eindstrijd en in het dames en kelspel; mej. B. Groen en mej. F. R. Feijen. Voor de laatste ronde in het he ren dubbelspel plaatsten zich: W. v. Dui nen en mr. Zonderland, G. Hartman en Sickler, Heringa en P. Besnard, Jonker en Zeilstra, T. Okker en T. Dooddeheefver, A. Knötschke en Kroon en W. Vosman en H. Snoek. In het dames dubbelspel ver sloegen mej. B. Meltzer en mej. Tuinder de dames T. Vaassen en De Keijser in de halve eindstrijd 6-3 en 6-4. In het gemengd dubbelspel wordt de halve eindstrijd gevormd door mevr. T. Ridder en W. v. Duinen, mevr. en de heer Knuyt, mevr. Van Duinen en Königel en Schouten sl. mevr. A. Zurcher 11-13, 6-4mevr. L. en de heer A. Knötschke. Voor het van 17 tot 22 september in Leipzig te houden wereldkampioenschap voor amateur-stayers zijn door de Bel gische Wielerbond de renners Clement Lee mans en Gaston Hermans aangewezen. De Zwitserse kleuren zullen verdedigd worden door John Perrin en Constant Rehm. Zoals bekend wordt er van Nederlandse zijde aan deze titelstrijd deelgenomen door Henk Buis (Vijfhuizen) en Arie van Houwelingen (Sassenheim). Ruim 80 dammers en vele belangstel lenden waren aanwezig bij de opening van het door Damclub St. Bavo uitgeschreven jubileum-toernooi, waaraan naast 5 hoofd klasse tientallen door een drietal sterke eerste klasse clubs wordt deelgenomen. Uiteraard ging de meeste belangstelling uit naar 't treffen van bekerhouder D.C.G. (A'dam) en de Haarlemse vereniging „Het Oosten". Na spannende strijd boekte D.C.G. een 128 overwinning, H.D.C., uitkomen de tegen een combinatietiental van de beste spelers uit de bollenstreek moest alle zei len bijzetten om de winst veilig te stellen: het werd een 137 uitslag in het voordeel van de Haarlemmers. St. Bavo behaalde een regelmatige overwinning van 155 op de Beverwijkse Damcub, terwijl D.C.L. (Leiden) een verdiende 137 winst boek te tegen V.K.D. Daar het hier een afvaltoernooi betreft zullen op 4 september nog slechts 4 tien tallen de strijd voortzetten. St. Bavo komt dan uit tegen D.C.L. en H.D.C. tegen D.C.G. De twee van „Het Spaarne": Britzei (boeg) en Van Huystee (slag). Tukalov en Alexander Berkutov en de Tsjechische acht, waarin alleen nummer vier gevangen is. Finland en Italië, die in 1956 de vier met en de vier zonder stuur man wonnen, doen ditmaal in deze num mers niet mee. Er zijn diverse roeiers en ploegen, die het komende weekeinde in twee nummers zul len uitkomen. De Poolse vier roeit zowel gestuurd als ongestuurd en hetzelfde is het geval met hun twee en die van Finland. Tenslotte zal Perica Vlasic, de Joegoslavi sche skiffeur, ook in de dubbel twee star ten. De acht van de Hochschule Für Körper- kultur uit Leipzig, die Duitsland vertegen woordigt, is snel omhoog gekomen. De ploeg is in het begin van dit jaar gevormd en werd meteen junior-kampioen van Oost-Duitsland. Vervolgens senior-kam pioen en bekroonde de nog korte loopbaan met het algemene Duitse kampioenschap, hetgeen de studenten een vrijbiljet voor de Europese kampioenschappen opleverde. Er zijn de laatste dagen opvallend veel Nederlandse supporters in Duisburg aan gekomen, om de ploegen aan te moedigen. Het spreekt vanzelf dat de grootste groep uit leden van de deelnemende verenigingen bestaat. Maar behalve Het Spaarne en Nereus zijn ook Njord, Triton en De Vliet vertegenwoordigd. Het kleine kampeer terrein vlak bij de baan puilt haast uit van de Nederlanders die zich door niemand laten weerhouden om op het botenterrein te komen. Het officiële gedeelte bij het botenhuis is sinds woensdag verboden terrein voor dames. Niet omdat de Duitsers haar aan wezigheid niet zouden appreciëren, maar om de eenvoudige reden, dat dit met bijna tachtig ploegen en een groot aantal offi cials toch al druk genoeg is. Zelfs de echt genoten van de FISA-bestuurderen wor den geweigerd. Alleen de vrouwelijke jour nalisten, meestal uit Oost-Europa, hebben een „sonderausweis" gekregen. Jeugdkamp Ter gelegenheid van de kampioenschap pen wordt deze week in Duisburg een in ternationaal jeugdkamp gehouden voor jongeren van 16 tot 19 jaar uit Nederland, Frankrijk, Zwitserland, België, Denemar ken en Duitsland, die zich op enigerlei wijze in hun land op het gebied van de roeisport hebben onderscheiden. Halver wege werd het kamp nog uitgebreid met zeven jonge Oostenrijkers, die in hun boten de Rijn waren komen afzakken. Al deze knapen zijn ondergebracht in een jeugd tehuis in de stad en maken gezamenlijk uitstapjes naar de industrieën, mijnen en havens in de buurt. Het spreekt vanzelf dat ook aandacht wordt besteed aan roeien. De kroon op hun verblijf zal ongetwijfeld het bijwonen van de kampioenschappen zijn.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9