Kerkdiensten Havenberichten IJ mond-agenda Het „Verkeer" werd gisteren in Velsen onderwerp van gesprek en bezinning 15 Decent kijkje Avontuur Dramatisch slot Oorlogsromantiek Fascinerend Goed camerawerk Om uranium Eng Korfbalvereniging „Watervliet" houdt j aarvergadering Weinig animo bij „Ons Belang in Castrieum Gestolen rijwielonderdelen in Beverwijk weer terecht Eigen afdeling van het „verbond" spoedig een feit Dinsdag in Beverwijk Veilig Verkeersdag Hoogovenharmonie besloot badseizoen in Wijk aan Zee Kinderkerkdiensten ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 (Thalia, tot en met zaterdag). De film „Folies bergère" biedt behalve een decent kijkje achter de schermen van de gelijknamige Parijse naaktrevue (de film keuring zal er wel duchtig het mes ingezet hebben!) weinig wat het hart van de bio scoopbezoeker bekoren zal. Zelfs Eddie Constantine, de befaamde super-man van vele sensatie-rolprenten, komt nauwelijks aan zijn normale portie knokpartijen toe. In plaats daarvan kweelt hij tamme lied jes in nachtclubs, als hij tenminste niet zijn geliefde revue-meisje Claudia met tedere attenties achtervolgt. Deze Claudie vertolkt door Zizi Jeanmaire van het ballet Loland Petit bewijst althans, dat zij een technisch zeer knappe danseres is, maar voor het overige valt er weinig te waarderen. (Thalia, maandag tot en met woens dag). Het avontuur lokt! Zowel voor de hoofdrolspelers in de film „El Paso" als voor de bezoekers van dit theater, die verzeild raken in de opwindende gebeur tenissen, welke de verschijning begelei den van een stel gewetenloze schurken, die het eron hebben gezet een hele ge meenschap van hard werkende lieden te terroriseren. Natuurlijk stuiten zij op de tegenstand van een dapper man, die het hoofd niet voor hen buigt. Vuist en pistool zijn de voornaamste argumenten in de strijd van recht tegen onrecht. In „Duistere driften" (Kennemer Theater, tot en met zondag) kan men duidelijk gaan zien waartoe de liefde kan leiden. Een verwende zoon van een oliemagnaat maakt kennis met de energieke zoon van een oude vriend van de rijkaard en het ge volg is dat er een hechte vriendschap tus sen de twee jongens ontstaat hoewel zij uit verschillende milieu's komen en geheel tegenstrijdige karakters hebben. Alles gaat goed totdat er een meisje op duikt. De jongens worden jaloers op elkaar en er komt in dit dramatische slot zelfs een revolver aan te pas om het pleit te beslechten. Lauren Bacall, Dorothy Ma- lone, Robert Stack en Rock Hudson ver tolken de voornaamste rollen. Tot en met woensdag kan men in deze bioscoop „De krimpende man" bekijken. (Luxor Theater, tot en met maandag) Het verduisterde en door de V2 geteisterde Londen yormt het sinistere decor voor een episode uit het leven van Gaby, een vol gens strenge principes opgevoed Frans meisje, dat bij de Duitse aanval op Frank rijk haar ouders verliest en daarna in de Engelse hoofdstad verzeild raakt, waar zij als balletdanseres en hulpje in een kan tine voor Franse soldaten haar brood ver dient. Met een wat schuchtere, maar vast houdende Amerikaanse soldaat zet zij haar eerste schreden op het pad der liefde, maar zij weigert haar principes overboord te zetten op, de &.ypsd voqrfeetwSEpedhu- welijk, dat echter niet voltrokken wordt omdat de volgende dag de invasie begint en de soldaat hals over kop weg moet. Als er een paar dagen later bericht komt dat hij gesneuveld is, vallen bij Gaby alle remmen weg en geeft zij anderen, wat zij haar geliefde onthield. Diens onverwachte terugkeer plaatst haar voor een gewetens conflict, dat tenslotte onder onheilspellend sirenengeloei en het gedreun van ontplof fende bommen een oplossing vindt. Alleen al om de door Leslie Caron en John Kerr zo voortreffelijk uitgebeelde hoofdfiguren, in deze oorlogsromance moet men deze film gaan zien, waarin ook de beklemmende oorlogssfeer in het Londen van 1944 zc uitstekend is getroffen. (Luxor Theater, dinsdag tot en met don derdag) In de uitstekende western „Moordend lood" speelt Glenn Ford op fascinerende wijze de man George Kelby, die door zijn vader werd getraind tot de snelste schutter ter wereld, maar die het lef mist om een revolverheld te zijn. In zijn jeugd liep hij zelfs weg uit een ge vecht, waarbij zijn vader sneuvelde. Dit kwelt zijn geweten en in het geheim blijft hij met zijn revolver oefenen, de erfenis van zijn vader, die hem blijft beheersen tot in het ziekelijke. De man die zich de snelste schutter waant is Vinnie Harold, een brute rover; ook hij is een beetje ge stoord, want hij zoekt het gevecht met elke snelle schutter om te bewijzen dat hij beter is dan de man, waarmee zijn vrouw er lang geleden vandoor is gegaan. Uiteindelijk ontmoeten elkaar de bange Kelby en de brute Harold. „Moordend lood" is een voortreffelijke, zeer spannen de film, waarin van de elementen van de gooi-smijt-en-schiet-Western alleen het panorama is gehandhaafd. Glenen Ford maakt van de rol van de bange Kelby een creatie. „Tijdbom" (Luxor-Theater mat.) Achter deze angstaanjagende titel gaat een film schuil waarvan het verhaal niet bijzonder origineel is, doch die wel an dere goede kwaliteiten bezit. Een saboteur plaatst ergens in een goederentrein, die geladen is met zeemijnen, een tijdbom. De politie ontdekt dit, laat de trein op een dood spoor rijden, evacueert de bevolking en geeft een jong ingenieur (Glenn Ford) opdracht de ontploffing te voorkomen. Dat gelukt dan op het laatste nippertje natuurlijk en de film is uit. De. kwaliteiten van deze film zijn niet in het verhaal gelegen maar in het uit zonderlijk goede camerawerk. Waarbij men misschien iets te veel met lichteffec ten speelde, maar waarin men ook voor treffelijke vondsten heeft verwerkt. Slechts zelden is de camera langer dan beslist noodzakelijk op een bepaald punt gericht en zo is deze film een aaneenscha keling geworden van elkaar snel opvol gende situaties die tezamen zeker de moeite waard zijn om er een vol uur naar te kijken. De „Fortuinjagers van de gele bergen" (W. B. - T h e a t e r tot en met zaterdag) zijn twee geheel verschillende gelukzoe kers. Brad, de begerige, niets ontziende ruwaard en Grady, de rustig-bedaarde mijnbouwer. Samen trekken zij naar het stadje Glen Grove waar enorme opwin ding heerst omdat er in de omgeving ura nium is gevinden. Zij ontdekken samen een zeer rijke ader maar dan kunnen de moeilijkheden met de andere aanwezige gravers niet uitblijven. Onze helden kiezen echter de wijste partij en keren terug tot de eenvoudige mijnbouw. De film „Verlaat mij niet" (tot en met maandag) behandelt de dramatische ge schiedenis van een liefde tussen twee een zamen (Joan Crawford en Cliff Robertson) die echter verwatert wanneer de vrouw ontdekt dat haar man enige moeilijkheden uit zijn vroeger leven voor haar verborgen heeft gehouden. Zij vertelt hem alles en de man trekt zich dit zo aan dat hij in een psychia trische inrichting moet worden opge nomen. Na zes maanden is alles echter achter de rug, de echtelieden vinden elkaar weer terug en de film is uit. Een beetje eng allemaal, écht niet geschikt voor kin deren. In de matinee loopt de „Tijgeraf god" rond. Op vrijdag kwamen in IJmuiden bin nen: Sylvian Arrow van Rotterdam, IJsel van Rotterdam, Goothe van Rotterdam, IJstroom van Grangemouth, Veritas van Kalmar, Alja van de Noordzee, Lucas Bols I van Kemy, Frigg van Chatham, Speaker van Liverpool, Else Skou van Antwerpen, H.K.S. de Hoop van de Noord zee, Rijnstroom van Londen, Spaarne- stroom van Fowey, Kortenaer van Hu- diksvall, Mitropa van Napels, Plancius van Londen, Maas van Aalborg, Havda van Aberdeen, Spurt van Londen, Sigvard naar Norköping, Rudolf van Klaipeda. Bab T van de Noordzee, Marjan van Diep pe, Vinnen van Valencia, Olga van Rot terdam, Harrowgate van Goole, Ezilda Croce van Sagitta, Friesland van Rotter dam, Hermees van Rotterdam. Vertrokken zijn: Eemstroom naar Lon den, Midas naar Kopenhagen, Grethe Hauschild naar Antwerpen, Jan Jones naar Ronny, Rolbian naar Hamburg, Dia mant naar Bremen, Solon naar La Quinta, Grebbestroom naar Manchester, Saar- stein naar San Francisco, Zaanborg naar de Noordzee, Delfzijl naar Hamburg, Ma- rietje Böhmer naar Rotterdam, Heinz Wilhelm naar Halmstadt, Bomma naar Oslo, Stentor naar Rotterdam, Nero naar Rotterdam, Dora Hugo Stinnis naar Las Palmas, Gezina Hendrika naar Fredricia, Goothe naar Rotterdam, Jonet naar Mid- delsborough, Erkalin naar Londen, Joost naar Expyla, Elja naar de Noordzee, Kei tic Queen naar de Noordzee. VELSEN 1L ri' k t iTibV ZATERDAG 31 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „Folies Ber gère". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal ge opend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. BIMIJ, 14.30 uur, opening open tot 24 uur 's avonds optreden van dans en showarkest „The Gusonians" en het Leedy trio. R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur. Gymnastiekzaal Wilhelminaschool, 16.30 uur, afscheid mej. E. Vijlbrief. ZONDAG 1 SEPTEMBER Thalia, 15 uur: „Piraten van de IJszee"; 19 en 21.15 uur: „Folies Bergère". Rex, geen opgave. MAANDAG 2 SEPTEMBER Thalia, 20 uur, „El Paso, stad der ver schrikking". Rex, geen opgave Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. BIMIJ, open van 1417.30 en 1923 uur. „The Gusonians" en Frans van Dusscho- ten 's avonds in restauratietent. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 14.3017.30, 19 21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 1417 uur. Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 15—17 uur, spreekuur wethou der van onderwijs. BEVERWIJK ZATERDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Duistere driften". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gaby". W.B. Theater, 20 uur: „Fortuinjagers van de Gele Bergen". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1012 en 1517 uur; lees- en studiehoeken geopend Van 1012 en 1517.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.3016.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 en 14—17 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat, 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. ZONDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Duistere driften". Luxor Theater, 14.30 uur: „Tijdbom"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Gaby". W.B. Theater, 14.30 uur: „Tijgerafgod"; 16.30 en 20 uur: „Verlaat mij niet". MAANDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De krimpende man". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gaby". W.B. Theater, 20 uur: „Verlaat mij niet". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15—17 en 18.30—20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 uur; lees- en studie zaal geopend van 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. De leden van de korfbalvereniging „Watervliet" zullen nog voor het begin van het nieuwe korfbalcompetitieseizoen hun jaarvergadering houden, die is vast gesteld op donderdag 12 september in het sportpaviljoen „Watervliet" aan de Ko ningsweg. Behalve de gebruikelijke ver slagen vermeldt de agenda de verkiezing van een aspiranten- en feestcommissie en een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de dames mevrouw De Heer en mevrouw S. Meyer, van wie eerstgenoemde niet her kiesbaar is. Voorts zullen de voorlopige opstellingen van de respectievelijke twaalftallen wor den bekendgemaakt. Morgen zullen twee seniorentwaalftal len deelnemen aan de DTV-seriewedstrij- den in Amsterdam en trekken de aspiran ten van „Watervliet" naar de door „Sport Vereent" in Santpoort te houden serie wedstrijden, waar zij als tegenstanders Animo Ready a, Groen Geel a en Rohda b krijgen. De handel op de veiling van „Ons Be lang" te Castrieum was vrijdag zeer stug. Een groot gedeelte van de aangevoerde produkten was tot doordraaien gedoemd. Slechts enkele heel goede partijen snij- en stokprincessebonen waren gewild. Peen werd tot de minimumprijs gedregradeerd en bleef dus onverkocht. Men was schijn baar bang voor de uitwerking van de ge leden waterschade als men meer kocht dan men de laatste dagen van de week verwachtte te kunnen wegwerken. De prijzen tonen aan dat er slechts wei nig animo was. Uien 15K, andijvie 9, snij bonen 4967, aardappelen 15, komkom mers 1017, gr. kool 15lA, stokpr.bonen 6780, bloemkool 1134, sjalotten 11, to maten 43, waspeen 1012, pronkbonen 26 29, aardbeien 74 per doosje, sla 35lA, petersele 80100 per kistje. Door de politie te Beverwijk zijn twee jongens aangehouden van twaalf en der tien jaar, die bekend hebben op verschei dene plaatsen in de gemeente onderdelen te hebben ontvreemd van rijwielen, welke waren neergezet of gestald. Een deel van de geroofde goederen was reeds in andere handen overgegaan, doch men heeft nog veel kunnen achterhalen. Bekend is dat bij de r.k. kerk te Bever wijk werden ontvreemd, een koplamp, dy namo en een etui met gereedschap; op het Kuenenplein een rood geschilderde dyna mo en te Wijk aan Zee een schijnwerper en een pompje. Verder zijn op het politiebureau nog aanwezig: koplampen, sturen, bellen, dy namo's, vleugelmoeren, gereedschap, pompjes, enz. Wielrijders, die een of meer van genoemde onderdelen missen, kunnen zich hiervoor vervoegen op het politiebu reau te Beverwijk. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Insia E., d. van A. Schots eq C. Hilberts; Alma d. van H. Schultinge en C. Huizer; Johanna M., d. van J. Kui per en A. Vos; Jacqueline M. M-, d. van J. A. Wagemans en M. Grapendaal; Jo hanna C., d. van J. C. de Groot en M. C. W. Kuijer; Alphonsus A. A., z. van P. F. Asselman en T. Knuvers; Ingrid M., d. van A. J. Winder en J. E. van der Does; Cornelis J. T., z. van J. T. Leeuw en P. M. Commandeur; Frans K. F., z. van A. W. Dansik en M. A. Holleman; Margaretha M., d. van A. P. van der Linden en M. Bos; Josephus J., z. van J. C. Donkervoort en H. H. van Gulik; Wilhelmus M., z. van J. P. M. Remmerswaal en A. M. Luypen; Wilhclmina, d. van W. Schonenberg en G. Horselenberg; Maria Th., d. van N. A. A. Rozenstraten en A. M. G. Nijssen; Johan na E. C., d. van H. M. van der Kolk en C. J. Johansen; Marjo, d. van D. J. Pletting en J. M. Starkenburg; Carolina M., d. van P. A. Hergarden en J. A. W. Bartelink. ONDERTROUWD: J. Stubenitsky en A. C. Duin; M. A. Bakkum en M. E. van Zijl; W. Kranendonk en J. H. Paap; L. Bax en J. van Riessen; L. P. Siebers en M. M. Kamzol; IJ. Luttik en E. Roozemaal; J. Lameijer en W. Gertenbach; R. Smith en J. Walter. GETROUWD: A. C. Nonhebei en G. Blom; F. H. Potman en L. Berghuis; J. W. Spanjaard en W. J. Grijsen; H. C. Voor- meer en P. C. Buntsma; D. Muller en A. M. Valk; W. Berghuis en J. J. Put. VEILINGBERICHTEN Beverwijk, 30 augustus. Andijvie 15-26, sla 4-12, bloemkool 14-45, bospeen 16-35, waspeen 10-36, snijbonen 20-95, sperzie bonen 35-89, pronkbonen 20-34, tomaten 20-52, komkommer 8-22, rabarber 14-24, prei 10-17, groene kool 8-18, rode kool 5-9, soepgroenten 5-16. Ook Velsen heeft gisteren een eigen steentje aangedragen in de strijd tegen de toenemende verkeersonveiligheid: een hele dag lang is de burgerij en vooral de jonge burgerij met woord en beeld ingeprent, dat de „nationale ramp", die verkeer heet, minder ernstige vormen zou kunnen aannemen, als er wat minder roekeloos „ver keerd" zou worden. Het begon al heel vroeg met drie geluidswagens van het Ver bond voor Veilig Verkeer, die het mensdom attent maakten op de noodzaak ener goede naleving der verkeersregels, het werd des avonds voortgezet met een optocht van verkeersbrigadiertjes met-spiegelei-en-koppel en de IJmuider Harmonie en het eindigde met een propagandafilm in het Patronaat. Daar hebben enige honderden volwas sen en jonge Velsenaren genoten van een bijzonder geslaagd filmprogramma en enige toespraken. Daar was allereerst de hoofdinspecteur van politie W. Sepp, die de krant van gisteren aanhalend, er op wees, dat het dodental in 1957 de 800 al ge passeerd is. Waaruit blijkt dat de moderne mens zich wel druk maakt over het atoomgevaar, maar veel minder over de bloedige slag rondom zich, de slag van het snelverkeer. De noodzakelijkheid om het aantal slachtoffers terug te dwingen door een betere verkeersbeheersing, leek hem evident en in dit verband is een durende Op dinsdag 3 september zal Beverwijk met inbegrip van Wijk aan Zee staan in het teken van Veilig Verkeer. De landelijke bond voor Veilig Verkeer, die momenteel bezig is aan een actie over het gehele land, komt op die dag naar Bever wijk om hier in samenwerking met de autoriteiten op grootse wijze propaganda te maken. Het programma ziet er als volgt uit: 's Morgens worden de leerlingen van de 5e en 6e klasse van de lagere school uit genodigd voor een filmvoorstelling. Uiter aard met als onderwerp het verkeer, maar dit wel zo attractief en met smaak samen gesteld, dat het voor de jeugd onvergetelijk zal blijken. Voorts rijden de gehele dag door Bever wijk en Wijk aan Zee drie luidspreker wagens die de weggebruikers op eventuele fouten attent zullen .naken. Op het Stationsplein komt een grote verkoopstand, waar alles wordt verkocht en tentoongesteld wat met veilig verkeer te maken heeft. Des avonds om zeven uur maakt de Beverwijkse Harmoniekapel een rondgang door de stad. Deze eindigt om acht uur bij het Kennemer Theater, waar een grote propaganda-avond zal worden gehouden. Er worden films vertoond en het gehele programma is leerzaam en attractief. In Wijk aan Zee houdt het fanfarecorps „Arion" een optocht en hier wordt de pro paganda-avond gehouden in de grote zaal van café „De Zon". verkeersvoorlichting nodig van iedereen „omdat iedereen fouten maakt". Hij kon meedelen, dat de plannen om ook in Velsen tot een afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer te komen, vaste vorm aannemen. Hierop aansluitend vertelde de propagandist van het verbond, de heer J. Ziekmeyer iets meer over het onfatsoen op de Nederlandse wegen, om er daarna bij de ouders en de opgroeien de jeugd in de zaal op aan te dringen het jonge kind gestaag voor te gaan. Hij was verheugd aan de wieg te staan van een nieuwe afdeling, die veel goeds kan doen in een gemeente welke er zonder twijfel rijp voor is. Hierna volgde het filmprogramma: de reeds in de middag van de hogere klassen gedraaide „Pedaaltoeristen" met enige an dere voorfilms over het verkeer, als hors d'oeuvre tot de bekroonde kleurenfilm „Land onder de zee". De nieuwe afdeling van het Verbond heeft een voorlopig secretariaat gevonden bij de heer C. v. d. Jagt, p.a. Tiberiusplein 2, IJmuiden. Met een concert van de Hoogoven-har monie is het badseizoen vrijdagavond in „Oud Wijk aan Zee" officieel besloten. Het werd een avond waarvan er wat de weersomstandigheden betreft in augustus al veel geweest zijn. Een frisse wind en af en toe een buitje. Uiteraard deed dit wel afbreuk aan de publieke belangstelling. Degenen die de moed opbrachten het con cert bij te wonen konden evenwel genie ten van een programma dat goed werd uitgevoerd. Een aantal nummers in het meer pupulaire genre verwierven veel bij val. Na afloop van het concert vond een taptoe plaats. Van het uitgebreide programma, dat de V.V.V. in Wijk aan Zee voor augustus had samengesteld, is niet bijster veel terecht gekomen. Enkele concerten moesten als I gevolg van de slechte weersomstandighe- I den geheel worden afgelast en andere trokken niet de belangstelling die onge- twijfeld verdiend was. L*U Onder het lauwe licht der tentelampen is vannacht nee de hele zaterdagmor gen nog en verder, tot aan het openingsuur hard gewerkt in de BIMIJ-ten- ten en uw onderdanige dienaar, wederom opge staan gedurende één korte week tot voorlichting over beurs- en bijgedachten, heeft wederom verbaasd gestaan over de liefde,waar mee de Velsense en verdere middenstand haar wapenen aandraagt in de strijd om het bestaan. En hij moet beginnen met een gemeend excuus jegens degene, die in de trots van zijn scheppings drang werd gekwetst door een kleine onvoorzichtig heid van dit dagblad, dat de eer van de toegangs poort toewees aan de heer Arie de Jong inplaats van aan de rechtmatige ontwer pers, de heren J. B. Pel en H. Wesselink. Maar dat is dan ook de volstrekt enige schaduw over dit feestelijk begin van een lustrumbeurs, die bewijst dat een gezonde samen werking, op kleine schaal begonnen, al na vijf jaar tot iets groots in staat is. Want het blijft een presta tie, waarvoor wij allen de pet kunnen afnemen: vijf jaar na de datum van de eerste „kleine jaarbeurs" te kunnen komen tot de manifestatie van nu. In de heerlijke chaos van dit begin is natuurlijk nog niet het overzicht te krijgen, die het opgedofte en voleindigde werk van deze middag kan verschaf fen, maar zelfs tussen de spijkers en de zwervende verfpotten was al te zien, dat deze „BIMIJ V" een grootsere, betere en aan trekkelijkere manifestatie werd dan haar toch, ook niet uit te poetsen voor gangers. Kijk eens naar de oude getrouwen van deze vijf jaren, zoals VGZ, die met een magnifieke stand verschijnt, naar alle kleine stands ook, waarop 't aan vankelijk proberen heeft plaats gemaakt voor een gedurfde opzet. Het trof ons bijvoorbeeld sterk, hoe modern de drukkerij Nyko uit de hoek is gekomen met een juweel van een etablissement, hoe de die renbescherming en het Ko ningin Wilhelminafonds wederom de lijn van een verantwoorde stand hebben weten door te trekken. Deze BIMIJ verdient de twintigduizend voluit en volledig. Al was het alleen maar om iets goed te ma ken van de vele zweetdrup pels, die zich vannacht hebben opgezameld onder het linnen der chapiteaux. De heilwens, die burge meester mr. M. M. Kwint de beurs vanmiddag bij de opening meegaf, de glim lach van mrs. Weller, gaste uit Guildford en de ver wachtingen van de tachtig standhouders: zij kunnen al tesamen moeilijk be schaamd worden in de komende week. Vanmorgen te half elf is een groot karwei verricht voor de stand van de pa pierfabriek, waar 'n takel wagen de centenaarslast aandroeg van een enorme gelijkrichter inderhaast opgescharreld om de zaken van stroom te voorzien, wat langs normale lijnen niet mogelijk was. BEURSBENGEL Ten behoeve van de Westduitse auto mobilisten zullen telefoons in de bui tenwijken der grote steden worden aangebracht, die uit de auto te be dienen zijn. Er worden thans proeven mee genomen in Hannover. Renners in de zomercompetitie De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" heeft donderdagavond op het sport park de zomercompetitie voortgezet met een individuele wedstrijd. De uitslagen waren: A en B klasse, 55 km: 1. A. Lute in 1 uur 17 min. en 5 sec:; 2. C. Lute; 3. F Klardie; 4. B. Bosman; 5. A. Kuilman; 6. A. v d. Bos; 7. H. Oldenburg; 8. C. de Vries 9. J. Bruin. C klasse, 44 km: 1. C. Dullemans 1 uur en 5 sec.; 2. M. Fut; 3. J. Zonneveld; 4. H. Komen; 5. J. Timmer; 6. H. Jachtenberg; 7. H. Winkelaar; 8. J. de Reus; 9. v. Ton geren; 10. v. Wuuren. De uitslag van de aspiranten was: L. Koper, J. Weeda, T. Wentink. Burgerlijke Stand van Heemskerk GEBOREN: Maria L., d. van J. Duine- veld en J. v. d. Oever; Pete- A., z. van E. Jongejans en N. v. Dijk; Maria G., d. van C. Kraakman en r M. Brandjes; Susanna M., d. van G. van Baar en H. Sneekes; René J. J., z. van J. Nijman en J. L. Krutner; Gerardus H. M., z. van G. M. Beentjes en C. C. Stengs; Adriana C. A., d. van J. J. Beentjes en M. Rijkhoff. ONDERTROUWD: C. H. Dekker te Be verwijk en T. W. Stengs. GETROUWD: H. J. Vendel en P. H. Weelage, C. A. Rumping en P. Niesten, H. L. Sinnige en J. F. M. Dijkman. Jaarvergadering supportersvereniging De supportersvereniging „Rood Zwart" te Beverwijk houdt op maandag 2 sep tember in het clubhuis café Appeldoorn haar jaarvergadering. Onder meer komt een bestuursverkiezing aan de orde. Af tredend en herkiesbaar zijn de heren J. Zwaan, De Honig en M. Metselaar. Schakers om de groene tafel Dinsdag 3 september houdt de Bever wijkse schaakclub „Weenink" een leden vergadering. De agenda vermeldt onder meer: bespreking aansluiting bij Kenne mer Staten en indeling competitie. Zondag 1 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. S. de Roest (doopdienst), 17 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geb. v. Chr. Belangen, 10 uur: de heer Th. Mooy (jongerendienst). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. S. v. d. Bos (Vlaardingen) (H. Doop), 19 uur: ds. S. de Roest; 10.15 uur: Jeugd- kapel, wijkgebouw Radarstraat. Voor ganger de heer Joh. Luyt. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst; 10.30 uur, Santpoort: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Woensdag 9 uur: Heilige Mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingssamen komst, 19.15 uur: openluchtsamenkomst, 20 uur: verlossingssamenkomst. Algehele leiding: majoor De Bree. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer G. Planting; 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 18.45 uur: ds. J. A. Eekhof, Jeugddienst, van Wijk aan Zee. Herv. Jeugdgebouw, 10 uur: Jeugdkerk. Spreker: de heer H. Bierling. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: de heer D. Vroegindewey van Krimpen aan de IJssel. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: E. W. Pera van Den Haag, 19.30 uur: W. F. Kloos van Gouda. Woensdag 19.45 uur: openluchtsamen komst Martplein. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. J. v. d. Berg van IJmuiden. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10.30 uur: ds. L. Brink (opening winter werk), 19 uur: ds. L. Brink (viering Hei lig Avondmaal). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: kand. N. A. v. Uchelen (Amsterdam), 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, geen opgave. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. W. Oorthuys; 19 uur: ds. v. As- peren van Haarlem. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. H. C. Huisman van Velsen (N.). Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. D. P. Los van Delft. Geref. Kerk, Moensplein, 9 uur en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen, 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Maranatha, 10 uur: de heer Jb. Klein Haneveld van Bodegraven, 19 uur: de heer J. v. d. Schors van Amsterdam (H. Avondmaal). Evang. Luth. Gem., geen dienst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Ai Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, ds. L. Brink van Velsen. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10.15 uur: ds. v. Wil- lenswaard van IJmuiden. Kapel Duinenbosch, 9.15 uur: ds. v. Wil- lenswaard van IJmuiden. Geref. Kerk, 9 uur: ds. A. A. Leenhouts, 17 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. D. ter Steege (H. Doop), 19 uur: ds. D. ter Steege (H. Avondmaal). Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. P. Scheers van Haarlem-Noord. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. N. Bruin. Doopsgez. Gemeente, Remonstrantse Ge meente, Gebouw Spaarnberg, 10.30 uur: ds. J. Jacobszoon. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 7.30 p.m. Evening Service. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11