Teleurstellende resultaten van de Nederlandse ploegen in Duitsland SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Twee van het Spaarne speelde slechts ondergeschikte rol Italië Europees bridgekampioen na gelijk spel tegen Engelsen Vanadis en Theo Messidor gaan spannend duel aan DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Duitser Von Fersen te snel voor Iwanov in het skifnummer Renault Frégate Nederland verspeelde kans op derde plaats KOERSEN TIJDENS WEEKEINDE 7 Roeistrijd in cijfers GARAGE „DEN HOUT" Eindelijk een nederlaag voor Robben-zwemster Ir. H. F. Hopster: geen conflict KNVB-NKS HAX VWS Ü^^^gezond lekker Japanse zwem- en polo- ploeg naar Nederland Van Duyl Portugees kampioen draken Gatsonides-Jetten nog zonder strafpunten ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 De eerste dag van de Europese roeikampioenschappen op de Berthasee bjj Duisburg in Duitsland heeft voor de Nederlandse deelnemers slechts teleurstelling opgeleverd. Geen der vier Nederlandse ploegen kon - door een voorwedstrijd te winnen - zich rechtstreeks van een finaleplaats verzekeren. De Nederlandse ploegen moeten thans vandaag in de herkansing wederom starten. De grootste Nederlandse troef - de twee zonder stuurman van Het Spaarne uit Haarlem - leverde een zeer teleurstellende prestatie door in zijn heat tegen Zwitserland, Turkije, Engeland, Duitsland en Oosten rijk op de vierde plaats te eindigen. De Nederlandse vier met stuurman van Nereus roeide echter toch nog een goede race door zich als tweede te klasseren met slechts vjjf seconden achterstand op Duitsland. Deze ploeg heeft dan ook een beste kans om zich via de herkansing in de finale te plaatsen. De skiffeur Redelé van de Koninklijke Dordtsche Roei- en Zeilvereniging bewees dat hij nog niet tot de klasse van de top- skiffeurs behoort. Zijn prestaties zijn evenwel dusdanig geweest dat hier niet van een zeer grote teleurstelling gesproken moest worden. In zijn heat, waarin de Oostenrijker Rabeder op verrassende wijze zegevierde over de Pool Kocerka en de Roemeen Ferenc, behaalde Redelé de vierde plaats. De acht van Nereus eindigde in zijn heat als vijfde. Hier won de zeer goede en snelle ploeg van Motoguzzi (Italië), gevolgd door Hongarije, Denemarken, Zweden en Nederland, dat op zijn beurt gevolgd werd door Frankrijk. Het talrijke publiek had gireren overi gens wel reden tot juichen. Van de zeven Duitse ploegen plaatsten zich door de voor wedstrijden te winnen, vijf ploegen direct in de finale. De Duitse skiffeur Paul von Fersen leverde de fraaiste prestatie van de dag. Onder de daverende toejuichingen van het publiek wist hij in een adem benemend duel zijn Russische rivaal Iwa nov, Olympisch en Europees kampioen, te verslaan. De Duitser was in deze race fel gebrand op revanche en hij had dan ook de hele baan de leiding met minder dan een kwart bootlengte voorsprong. Bij de eind spurt van de Rus, waarbij deze zijn tempo tot op 42 slagen bracht, kon Von Fersen deze spurt beantwoorden en op 1900 meter gaf Iwanov op, geheel uitgeput. Hij had niet eens meer de fut om op eigen kracht uit de boot te komen en ondersteund door officials verliet hij het botenterrein. Het roeien van de beide genoemde skiffeurs was van een zeer hoge klasse geweest. In de andere heat deed de Australiër Mackenzie van zich spreken door in een volmaakt rustig tempo de tijd van Von Fersen met een seconde te verbeteren. De eindstrijd van het skiffnummer zal dan ook het hoogtepunt van deze kampioenschap pen worden. Nereus tweede De eerste'beat van het,nummer vier met stuurman leverde een overwinning op voor Rusland dankzij een voort durend hoog tempo van 38 slagen. Zon der bedreigd te worden roeide de ploeg zich direct naar de finale. In de tweede heat was Nederland ingedeeld met de Duitse vier uit Oost-Berlijn, die de toon aangaf. De Nederlanders leverden hier een gevecht met Denemarken en Zweden om de tweede, derde en vierde plaats. In een goede eindspurt wist de Nederlandse ploeg Zweden te passeren en de tweede plaats te behalen. De gegevens doen vermoeden dat deze ploeg via de herkansing zich in de finale kan roeien. Bjj de eerste heat van de twee zonder stuurman viel de bijzonder strijdlustige ploeg van Roemenië op. De Roemenen na men na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd de leiding voor Iwanov en Buldakov van Rusland. In de tweede heat moesten Britzei en Van Huystee het opnemen tegen Oosten rijk, Engeland en Duitsland en speelden in die strijd slechts een ondergeschikte rol. De strijd voltrok zich voornamelijk tussen de Hénley-winnaars Davidge en Leadly en de Oostenrijkers Sageder en Kloimstein - een duel dat door de Oostenrijkers met een halve lengte werd gewonnen, Van Huystee en Britzei lagen van het begin tot het eind op de vierde plaats en maakten een tijd 1XXX>OOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC©OOOOOOCOOOO O De uitslagen van de roeiwedstrijden om de j Europese kampioenschappen luidden: Vier met stuurman, eerste heat: 1 Rusland 6 min. 44.5 sec.; 2. Zwitserland op 1% lengte 6.49.3; 3. Polen 6.50.1; 4. Spanje 7.00.9 5. Frankrijk 7.01.2; 6 België 7.09.0 Tweede heat: 1. Duitsland 6.46.4; 2. Nederland (Nereus) 6.51.4; 3. Zweden 6.51.8; 4. Denemarken 6.54.6. j Twee zonder stuurman: eerste heat: 1. Roemenië 7.18.2;* 2. Rusland 7.22.8; 3 Dene- marken 7.35.0; 4. Frankrijk 7.48.7; 5. Polen 7.58.1. Tweede heat: 1. Oostenrijk 7.19.5; 2. Engeland 7.21.1; 3. Duitsland 7.30.3; 4. Neder- land (Van Huystee en Britzei) 7.33.8; 5. Zwit- j j seriand 7.40.1; 6. Turkije 8.01.3. Skif: eerste heat: 1. Rabeder (Oostenrijk) 7.43.0; 2. Kocerka (Polen) 7.46.6; 3. Ferencz j (Roemenië) 7.48.5; 4. Redelé (Nederland) 7.49.4; 5. Larcher (Zwitserland) 7.50.1. Twee- de heat: 1. Von Fersen (Duitsland) 7.27.3; 2. i Iwanov (Rusland) 7.39.8; 3. Vlasic (Joegosla- vië) 7.46.8; 4. Dalmau (Spanje) 8.38.6. Derde J heat: 1. Mackenzie (Australië) 7.26.0; 2. Niel- sen (Denemarken) 7.36.9; 3. McDonough (V.S.) 7.46.5; 4. Marcelle (Frankrijk) 8.00.3. Twee met stuurman: eerste heat: 1. Polen j 7.42.1; 2. (op 1 lengte) Italië 7.44.7; 3. Dene- marken 7.52.2; 4. Turkije 8.19.1; 5. Spanje 8.20.5. Tweede heat: 1. Duitsland 7.57.8; 2. (op 4 lengten) Finland 8.10.2; 3. België 8.12.9; 4. Rusland 8.17.9; 5. Roemenië 8.28.0. Vier zonder stuurman: eerste heat: 1. Duits- land 5.47.1; 2. (op V2 lengte) Verenigde Staten 6.48.2; 3. Engeland 6.54.8; 4. Hongarije 6.56.0; 5. Joegoslavië 7.02.0; 6. Zweden 7.06.6. Twee- 5 de heat: 1. Roemenië 6.48.4; 2. (op 1 lengte) Rusland 6.51.3; 3. Denemarken 6.53.1; 4. Zwit- seriand 7.06.1; 5. Frankrijk 7.14.0 Dubbel twee: eerste heat: 1. Duitsland j 7.11.0; 2. (op 1 lengte) Zwitserland 7.14.3; 3. 1 Joegoslavië 7.18.3; 4. Zweden 7.43.0; 5. Tur- j kije 8.07.5. Tweede heat: 1. Rusland 7.11.9; 2. j (op IV2 lengte) België 7.17.6; 3. Italië 7.27.9; 4. Denemarken 7.34.3. Achten: eerste heat: 1. Rusland 6.19.4;. 2, S (op 2 lengten) Duitsland 6.25.7; 3; Tsjecho- Slowakije 6.32.3; 4. Joegoslavië 6.35.2; 5. Roe- rrtëhlë 6.4(T8; 6. België' SAtt. Tweede heat: J 1. Italië 6.13.1; 2. (op 2V> lengte) Hongarije - 6.22.0; 3. Denemarken 6.25.9; 4. Zweden 5.26.9; 5. Nederland (Nereus) 6.28.2; 6. Frankrijk 6.36.7. OCXDOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOCXXXXXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC (7 min. 33.8 sec.), die er op duidde dat ook zij zich spaarden. Bij de twee met stuurman was het Polen dat op een lengte won van Italië. In de andere heat waren het Rusland en de Duitse ploeg, die in een afwijkende boot met de stuurman voorin roeide, die een aanvankelijk gelijkopgaande strijd lever den. De Duitse ploeg slaagde er na twee kilometer in zich van de eerste plaats te verzekeren, waarna Rusland, België, Roe menië en Finland zich allen voor de her kansing spaarden en in een uiterst rustig tempo het laatste deel van de baan af legden. Verwoed gevecht Bij de vieren zonder stuurman waren het in de eerste voorwedstrijd Duitsland en de Verenigde Staten die een verwoed gevecht leverden om de eerste plaats, nadat de Amerikanen dankzij een snelle baanspurt van de vijfde naar de tweede plaats waren opgetrokken. De Duitse ploeg weerstond evenwel het geweld van de ploeg uit De troit, tweede bij de Olympische Spelen, en finishte 1,1 seconde voor de Amerikanen. In de tweede voorwedstrijd was het Rus land, dat in een constant tempo van 32 ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik: 15 liter op 150 km Prijs vanaf 7.990. Eindelijk heeft Greetje Kraan tijdens de Spaanse tournee van De Robben een te genstander ontmoet, die haar op de 100 m vrije slag de baas bleef. Het was de Span jaard Graner, die tijdens wedstrijden in Sabadell de 100 meter won in 1 min. 6 sec. Greetje Kraan werd tweede in 1.06.4. Judith de Nijs won de 400 meter vrije slag in 5.08.6. Haar tegenstander, Casaramona, staakte na 200 meter de ongelijke strijd. Lenie de Nijs werd in 1.14.8 eerste op de 100 meter rugslag voor de Spanjaarden Franco en Folk, die ieder 50 meter zwom men. Op de 200 meter schoolslag zwom Rita Kroon eveneens tegen een „koppel" be staande uit Margriet Penders en de Span jaard Benasco, die ieder 100 meter zwom men. Rita won in 3.03.8, de gemengd Hil- versums-Spaanse combinatie had 3.06.0 nodig. Atie Voorbij zegevierde tenslotte op de 100 meter vlinderslag in 1.13.6 voor Casa ramona en Graner, die samen 1.17.2 lieten afdrukken. Indrukwekkend was de demonstratie van Mary Kok op de 4 x 100 meter wisselslag persoonlijk. Zij ging in prachtige stijl al leen over de baan en tikte aan in 5 min. 50.6 sec., 1.6 sec. boven de wereldrecord- limiettij d. Redelé slagen per minuut aanvankelijk de leiding had. De zeer goed roeiende ploeg van Roe menië leverde na 500 meter een boord-aan- boord gevecht met de Russen en kon aan de kilometer een voorsprong nemen. De Roemenen gingen met een lengte voor sprong door de finish. Bij de dubbel twee gaf de Russische ploeg de toon aan. Onbedreigd en zonder enige merkbare extra inspanning won zij van Denemarken, België en Italië. In de andere heat werd er aanvankelijk strijd geleverd door Duitsland en Joegoslavië. De Duitsers roeiden echter superieur, terwijl Zwitserland later ook de Joegoslaven nog kon passeren. De achten van Duitsland en Rusland leverden elkaar daarop fel strijd. De ver jongde Russische ploeg bleek aanmerkelijk sneller te zijn dan de ploeg, die dat land de laatste twee jaar op het water bracht. Aan het einde van de race behaalden de Russen een voorsprong en wonnen uitein delijk onbedreigd. De Tsjechische acht, Europees kampioen, was iets teruggevallen en had in de strijd geen aandeel. Italië verraste in de andere heat, waarin Nederland roeide, met een zeer goede acht die sneller roeide dan de Russen. De Italiaanse ploeg van Motoguzzi kon dan ook niet bedreigd worden door de teleurstellende Nederlandse acht. Op de tweede plaats lag hier steeds de Hongaarse ploeg. De Nederlanders konden zich aan vankelijk bij de strijd om de derde plaats tot ongeveer 1500 meter handhaven, doch vielen daarna tot de 5e plaats terug. Deze Nederlandse acht, die in de training snelle tijden voor zich had laten afdrukken, stelde dan ook zeer teleur. Naar aanleiding van publikaties in en kele dagbladen, volgens welke een ernstig conflict zou zijn ontstaan tussen de Ne derlandse Katholieke Sportbond en de KNVB (de NKS had gevraagd een gedeel te van de poolgelden te mogen gebruiken voor werk op ideëel terrein), stelt de voor zitter van de KNVB, ir. H. F. Hopster, er prijs op nadrukkelijk mede te delen, dat er in geen enkel opzicht sprake is van een conflict tussen beide organisaties. In de laatste weken, aldus ir. H. F. Hop ster, zijn inderdaad een aantal vraagpun ten tussen de KNVB en de NKS behan deld. De besprekingen werden evenwel in een zeer prettige sfeer gehouden. Tussen de inzichten van beide partijen zijn geen belangrijke principiële verschillen. Ook de heer H. L. J. Thien, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Sportbond, heeft medegedeeld, dat er tussen zijn or ganisatie en de KNVB geen conflict be staat. ADVERTENTIE MMiéttt Voetbal - Soccer - Rugby Esaiif «a« Hoe ontstond voetbal, de eerste Hi Hi::::! „winter"-sport van Nederland? Het lil Door te kauwen blijft U 'j!|j|!j ^as in EnSeland dat omstreeks -ttïïïS.iS twee universiteits-ploegen een rugby- goed in vorm. Kauwen be- g nlnwren vordert de spijsvertering, :u::: wedstnJd speelden Beide ploegen sis: geeft een frisse mond. ISSSSS waren fit en in de beste vorm Plot- •H: Kauw Wrigley e.K. en selmg ontstond meningsverschil over de uitleg van de spelregels. Een van SSSS ':H: de twee ploegen trok zich terug en ÏH: Hi: voerde later een nieuw spel in, met HH; HH eigen regels, dat men „soccer" (voet- y a bal) noemde. wam nK i w a j&bb uKcH A Mik. g °aaaa VN. lil# k .■■■EU, A~_ 'fff ...W ..•••••••tf'JwWSBWUMfMM» ■■«MwmiaamiiiiiHiMMiinnMimiimmiimiiiiMMiinwiiHMMHl Zondag spelen de voetbalclubs uit de eredivisie van het betaalde voetbal al weer de tweede ronde van de competitie, terwijl de verenigingen uit de eerste en tweede divisie nog steeds geen volledig programma hebben. Van de clubs uit deze omgeving speelt EDO echter wel. Het komt in de eerste wedstrijd op eigen veld tegenover DWS, dat er verleden week in slaagde VSV in Velsen een gevoelige nederlaag te bezorgen. Verder wordt er na tuurlijk weer gespeeld om de KNVB-beker, terwijl in Amsterdam HFG in de eindronde speelt van het AROL-toernooi. En natuurlijk zijn er ook nog evenementen van de zomersporten. De honkballers hebben nog uiterst belangrijke wedstrijden op het programma staan en ook in de cricketcom petitie is nog hier en daar een wedstrijd. Verder is er dan nog het tennis toernooi van Bloemendaal. EDO staat dus voor haar eerste wed strijd van dit seizoen. De Haarlemmers hebben enkele oefenwedstrijden gespeeld en daarin steeds betere resultaten behaald. Donderdagavond nog versloegen zij Haar lem in een lichtwedstrijd, hetgeen een re sultaat was dat de supporters hoop zal hebben gegeven op een redelijk begin. In ieder geval heeft de EDO-pIoeg van dit ogenblik af al bewezen over een zeer hechte achterhoede te beschikken, terwijl men in de aanval kansen weet uit te bui ten. Daarbij komt nog dat het enthousias me in het elftal zeer groot is. Gezien dit alles geven wij de Haarlem mers zondagmiddag in het Noorder Sport park een meer dan redelijke kans tegen DWS (met de oud-EDO'er Klein en de ex- VSV'er Den Oude), dat reeds twee punten behaalde tegen VSV, ook al lijkt ons een puntenverdeling toch altijd nog het meest waarschijnlijke resultaat. EDO komt als volgt uit: Koelemey; Pet- terson en Berends; Van Kampen, Van Dijk en Leonhardt; Duivenvoorde, Spiers, Smit, Belfroid en Kops. In de hoofdklasse worden verder mor gen gespeeld: BVV-NAC, GVAV—Am sterdam, DOSFortuna, SpartaFeij en- oord, Blauw WitNOAD, ADOVVV, MVV—Elinkwijk.EnschedéAjax. ep Ra pid—PSV. OM DE KNVB-BEKER De strijd om de KNVB-beker is voor enkele clubs uit de Haarlemse omgeving Door in de zestiende en voorlaatste ron de gelijk te spelen tegen Engeland, heeft Italië vrijdag het open-bridgekampioen- schap van Europa behaald. Het heeft 27 winstpunten uit 15 wedstrijden, een aan tal, dat door Oostenrijk nog geëvenaard kan worden. Italië heeft evenwel zulk een grote voorsprong in matchpunten, dat het de titel niet meer kan ontgaan. Nederland heeft de kansen om naast Engeland, de derde plaats te bereiken niet gebruikt. Onze landgenoten speelden gelijk tegen België (48 tegen 50 matchpun ten), nadat zij na de eerste zitting nog een achterstand van 12 matchpunten hadden. De uitslagen uit de zestiende ronde waren: België speelt gelijk tegen Neder land: 50 tegen 48 matchpunten. Italië speelt gelijk tegen Engeland: 57 tegen 55 matchpunten. Spanje verliest van Oosten rijk met 36 tegen 47 matchpunten. Finland verliest van Zwitserland met 42 tegen 49 matchpunten. Ierland wint van IJsland met 54 tegen 43 matchpunten. Libanon verliest van Polen met 38 tegen 58 match punten. Noorwegen verliest van Zweden met 50 tegen 56 matchpunten. Nederland heeft in de laatste ronde een nederlaag geleden tegen kampioen Italië. Het verschil was 30 matchpunten (28 tegen 58 matchpunten). Na de eerste zitting had den onze landgenoten reeds een achter stand van 13 matchpunten. Door dit resultaat eindigde Nederland op de vijfde plaats, want Frankrijk be haalde een kleine zege op Finland. Voor Oostenrijk had het toernooi een drama tisch slot. Na de eerste zitting tegen Dene marken leidde het nog met een verschil van 30 matchpunten (39 tegen 9 match punten), maar in de tweede zitting ging de voorsprong geheel verloren. De wed strijd eindigde in een gelijk spel. Daardoor kwam Engeland, dat Spanje versloeg, nog naast de Oostenrijkers. De uitslagen waren: Polen verliest van Noorwegen met 35 tegen 67 matchpunten, IJsland verl. van Libanon met 47 tegen 76, Zwitserland wint van Ierland met 63 te gen 54, Frankrijk wint van Finland met 58 tegen 51, Oostenrijk speelt gelijk tegen Denemarken: 47 tegen 50,^ Engeland wint van Spanje met 70 tegen 41, Nederland verliest van Italië met 28 tegen 58, Duits land wint van België met 66 tegen 48 matchpunten. Zweden was in deze ronde vrij. De eindstand van het toernooi werd: 1. Italië, 29 winstpunten, 2 en 3. Oostenrijk en Engeland, elk 26 winstpunten; 3. Frank rijk, 24 winstpnt; 5. Nederland, 23 winst punten; 6. Noorwegen, 19 winstpnt; 7., 8. en 9. België, Finland en Denemarken, elk 15 winstpnt; 10., 11. en 12. Libanon, Duits land en Zwitserland, elk 12 winstpnt; 13. en 14. IJsland en Ierland, elk 10; 15. Spanje, 9 winstpnt; 16. Polen, 8 winstpnt; 17. Zweden, 7 winstpnt. In de tiende ronde van het toernooi om het Europese bridge-kampioenschap voor dames verloor Nederland de overgespeel de wedstrijd tegen Engeland met een ver schil van 45 matchpunten. De uitslag was: 83 tegen 38 matchpunten. Door een overwinning op Duitsland ein digde Denemarken als eerste in het toer nooi voor damesteams. Het behaalde 19 punten uit elf wedstrijden. Engeland werd tweede (17 p.), Noorwegen derde (15) en België vierde met 14 punten. Van Huystee, coach Bartels en Britzei (v.l.n.r.) inspecteren de twee en maken hem gereed voor de strijd. Van 9 tot en met 14 september zal een sterke Japanse zwem- en poloploeg, be staande uit studenten van de Nihon uni versiteit een toernee maken door ons land. Op 9 september zijn zij de gasten van AZ en PC te Arnhem, Leiden ontvangt de Japanners de dag daarna en op 11 septem ber zwemmen zij in Gouda bij GZC. RZC, Rotterdam ontvangt de studenten op 12 september en op 14 september treedt als gastheer op de Meeuwen uit Amster dam-Oost. Op zondag zwemmen de Ja panners bij De Robben in Hilversum en op maandag bij 't Gooi te Naarden. De Nederlander Van Duyl heeft het kampioenschap van Portugal in de dra- kenklasse gewonnen. In het eindklasse ment bezet hij met de „Trintel II" de eer ste plaats met zeven punten. „Marathon van de weg" Na het eerste traject door Italië, van Tries naar Tomezzo (132,5 km), waren nog 87 equipes in de strijd in de „Marathon van de weg". Slechts 17 ploegen hadden op dat moment een schone strafpuntenlijst. Tot deze 17 behoorden de Nederlandse equipe Gatsonides-Jetten met Triumph. De Nederlanders Koks-Gorris bezetten mte 11 anderen de 39ste plaats ex aequo. Zij hadden met hun Porsche 4 strafpunten opgelopen. nog niet geëindigd. Er zijn nog zes elftal len uit deze omgeving aan bod en de kans is niet denkbeeldig dat een of meer clubs in de eerste officiële ronde, waaraan de semi-profclubs meedoen, worden ge plaatst. De belangrijkste „cup"-match is onge twijfeld Zand voortmeeuwenDEM in de badplaats, waar we de thuisclub de beste kansen geven. EHS moet in Badhoevedorp tegen St. Pancratius danig op zijn tellen passen, want laatstgenoemde club scha kelde verleden week Schoten al uit en het is niet onmogelijk dat EHS eenzelfde lot ondergaat. In Velsen-Noord kan VVB zich ongetwijfeld handhaven ten koste van DIO, maar of HBC zo erg makkelijk van LFC zal winnen menen we vooralsnog te moeten betwijfelen. Het programma luidt: St. Pancratius EHS, VVBDIO, Zandvoortmeeuwen DEM, HBC—LFC. Voor de voorronde semi-profs speelt VSV thuis tegen Enschedese Boys en zal moeite genoeg hebben zich voor de eerste ronde te kwalificeren. AROL-TOERNOOI HFC won zondag jongstleden na het nemen van strafschoppen van Quick op de eerste dag van het AROL-toernooi op het AFC-terrein aan de Zuidelijke Wan delweg in Amsterdam: Morgen wordt de winnaarsronde en finale gespeeld. Het programma luidt dan: 11 uur: HBSZee- burgia, 12.45 uur: HFCRobur et Veloci- tas, 14.30 uur: judodemonstraties en 15.15 uur: finale tussen de winnende ploegen. KORFBAL Ook de laatste zondag voor de aanvang van de competitie staan er verscheidene toernooien op het programma. Allereerst vraagt aandacht het jeugdtoernooi, dat „Sport Vereent" op zijn terreinen van half tien tot half vijf organiseert. Niet minder dan 29 jeugdploegen schreven voor dit toernooi in. In afdeling A zijn ingedeeld Haarlem a, Roda a, Rohda a, ZKV a en Sport Vereent a; als inzet geldt hier de D. Klay-wisselbeker. De overige 24 ploe gen zijn in 6 poules van 4 ingedeeld. Aan het toernooi van „Ons Eibernest" in Den Haag neemt Oosterkwartier met twee twaalftallen deel. Het eerste twaalf tal is ingedeeld bij Hou Stand, De Tovers, Landlust en Ons Eibernest 2. Een jeugd- ploeg speelt tegen Hou Stand 2, Ons Eibernest 4, Landlust 2 en Tovers 2. Op het sportterrein aan de Slaperdijk organiseert Nieuw Flora wedstrijden te gen Oosthoek. De eerste twee twaalftallen alsmede een jeugdploeg van beide ver enigingen spelen tegen elkaar. Aan de DTV-series doet Watervliet mee. Het eerste speelt tegen DDV, DTV en Olympia, en het tweede is ingedeeld bij DVD 2 en DDV 2. In Amsterdam organiseert „Wester kwartier" de jaarlijkse wedstrijden om de Boekel-Venekamp-bokaal met als deelnemers Blauw Wit, Die Haghe, Luto en Westerkwartier. Twee combinaties van „Aurora" spelen zondag in Zandvoort tegen twaalftallen van de gelijknamige vereniging. ZESKAMP Zondag zullen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan in Haar lem een 80-tal dames en meisjes van „At- modes" in een zeskamp strijden om wis selbekers in diverse groepen. De zeskamp zal bestaan uit hardlopen, hoog- en vèr- springen, discus- en speerwerpen en ko gelstoten. Favorite bij de dameswedstrijd- ploeg is Tineke de Jong, wegens ziekte van de tweelingzusters Van Drunen en mevrouw Wullems. Bij de meisjeswed- strijdploegen zien wij als bekerwinnares- sen 1957 Gea Vermeeren bij de A, Henny Bergering bij de B- en Map Pijl bij de C-meisjes. ZEIL WEDSTRIJDEN v ..r, Vandaag en morgen worden op de Mooie Nel in Haarlem zeilwedstrijden ge houden ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de Haarlemse Jacht Club en het vijfendertig jarig bestaan van de Haarlemse Zeilvereniging. Een keur van zeilers uit alle delen van het land hebben ingeschreven. TENNISTOERNOOI Morgen worden op de banen van tennis park „Duinwyck" aan de Joh. Verhulst- weg in Bloemendaal de halve- en de eind strijden gespeeld van het invitatietennis toernooi van de LTC „Bloemendaal". Om tien uur wordt een begin gemaakt met de demifinales, om twee uur start men met de finales. Ook de finales van het B- en C-toernooi zullen zondag gespeeld worden. Zondag draait het koerswezen op volle toeren. Niet minder dan drie meetings zullen tegelijk worden gehouden, namelijk Mereveld, Duindigt en Veendam. Vrijwel al het beschikbare materiaal is actief, waarbij het beste van het beste op Mere veld aan de start komt. Het klassieke H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal is hier de grote trekpleister. Evenals andere jaren is het een zeer open en spectaculair nummer, waarin de beide rivalen Geersen en Nottelman de hoofdrollen zullen spelen, hoewel de figuranten als Vlieger D, Vitalis, Umberto en Tommy Mars er evenmin kanslozen schuilen. De Derby-winnaar Vanadis (Nottelman) en Theo Messidor (Geersen) overschaduwen het geheel en nu al is iedereen er op gebrand dit duel te zien. Indien de baan- en weersomstan digheden goed zijn mag de 3-jarige Vana dis de meeste kans worden gegeven; maar wanneer deze omstandigheden zwaar mochten zijn, zal de twee jaar oudere Theo Messidor dit duel winnen. In de internationale Roden-prijs zal het niet minder spannend zijn. De Zweedse crack Lord Scotch, die al aan den lijve heeft ondervonden, dat met de Nederland se elite evenmin valt te snotten, krijgt niet alleen hiermee te maken, doch ook met Double Six M, geflankeerd door Peterhof, Pretty Boy, Sorento en Ria Olivier. Een prachtig nummer, waarin Lord Scotch heel zijn grote klasse In de strijd zal moe ten brengen om Double Six M en de Ne derlandse coalitie achter zich te houden. De lange afstandskoersen zijn in door snee genomen de grote attracties. Ruim drie kilometer lang is de race om de Schoonebeek-prijs, zodat de goede klasse alle tijd heeft haar handicap goed te ma ken. Dit zal het eerst lukken aan Sammy Mars, vóór Sir Parisien O en Typhoon. Outsider is Rudi Trothan. Als voorproefje van het duel NotteTman /Geersen komt de strijd tussen Trudi Trothan, Seigneur Bascom en Tarantella in de Nijeveen-prijs. Gelet op de afstand geniet Trudi Trothan hier de voorkeur. Betere kansen heeft Geersen met Tarzan Hanover, die beter geacht wordt dan Ura nium H en Quadrupes Vivant Hollandia krijgt na een reeks zware koersen thans een lichter karwei, zodat hij de favoriet is in de Gieten-prijs, voor Vlekloos Han over en Violetta D. Duindigt Op Duindigt ligt de nadruk meer op de rennen, met als hoofdnummer „De Gou den Zweep", niet te verwarren met de klassieke gouden zweep voor de dravers. Stal Delbrassinne en Riem zijn hierin sterk vertegenwoordigd. Indien Killalane haar recente Belgische verrichtingen herhaalt, kan Makarit haar niet klODpen. Sans Va- leur is de derde kandidaat. Bij de ama- trices is het eveneens goud, dat er blinkt, namelijk de Gouden Speld. De verwach ting is, dat hier de Belgische gast Vonè- che de ere-palm zal wegdragen vóór Aquavit en Roddelaar. In het eerste deel van de gesplitste han dicap gaat de voorkeur naar Wurftaube, die afgelopen woensdag reeds gewonnen zou hebben indien hij niet uitgebroken was en buiten de baan kwam. In het tweede deel heeft Columbus een redelijke kans, evenals Princesse Martha. Ondanks de enorme concurrentie van Mereveld zijn de draverijen zonder uit zondering uits+~,-<mri bezet. Mocht Valeur na lange afwezigheid in vorm aan de start komen, dan zal het hem weinig moeite kosten om te winnen. Zekerheidshalve gaat de aanbeveling echter naar Vlaam- sche Gaai S en Vicaline. Van de bescheiden klasse in de Fille de Flandre-prijs kan Vaurien dankbaar ge bruik maken om haar successenreeks voort te zeten. Andere kanspaarden zijn Unworthy en Sandra. Voor Unita Zora ligt in het volgende nummer een over winning in het verschiet, daar zij dank zij haar gunstige startnummer direct de kop kan nemen Uitloper en de keuze van Dooyeweerd (Quick Bongershof, Umberto van Oranje) zijn haar concurrenten. Door het ontbreken van de grote ster ren krijgt Fan Fan in het internationale nummer de gelegenheid te bewijzen, dat zijn terugkeer in vorm nu blijvend is of niet. Romeo Spencer en Quicksilver S zijn mans genoeg om de Franse hengst ODnieuw tot het uiterste toe op te jagen. Bij de 2- jarigen maakt de Amerikaanse import Way Jewell zijn debuut. Indien alle ge ruchten op waarheid berusten moet hij dit met een straatlengte winnen. 1

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3