Veisen blijft zich verweren tegen verbreding Noordzeekanaal R.SBABBEL: IJmond-agenda VSV-a zegevierde in het eerste Velser „Welpentoernooi" Prachtig nieuw gymlokaal voor de katholieke Santpoortertjes Twee beslissingspartijen om het kampioenschap Midden-Kennemerl. Visserij- varia Raad keurde f 20.000 voor tunnelfeesten goed Aantrekkelijk jeugdvoetbal op Schoonenberg" 7 Veel belangstelling Symposium over gedrag schepen bij zeegang Zaterdagmiddag opening in Wageningen 1— VJ IJmond-handbal boekte matige resultaten Terugslag in kustvaart noopt tot samengaan Inbraak in Santpoortse slagerij Opening Sociale School KAB in Beverwijk „Havenkwartier" met „Een baby van duizend weken" Gemeenteraadsleden van Beverwijk bezochten Het Atoom J eugdherberg vader Wensma verlaat Heemskerk DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957 VELSENS VROEDSCHAP heeft slechts een stukje van de avond van gisteren besteed aan een weinig sensationele agenda, die weliswaar 22 punten omvatte, doch weinig hoogtepunten vertoonde en dan ook slechts ruim een half uur duurde. Met de Town Clerk van Guildford de heer H. C. Weiier op de publieke tribune is er gesproken over de IJmond-planologie en het tunnel-feestkrediet van f 20.000,dat overigens zonder meer werd gefiatteerd. Verder zijn er enige kleine zaken afge handeld de raad kon om kwart over acht huiswaarts keren. De heer W i 1 j o u w heeft in den be ginne aandacht besteed aan de waterover last in de voormalige Wijkermeerpolder, zoals deze uit een rapport van O.W. mede bleek wateroverlast, die in de afgelopen vochtige weken nogal ernstige vormen zou hebben aangenomen, omdat de riolering niet goed zou liggen. Dit laatste werd door Openbare Werken ontzenuwd, maar naar aanleiding van de opmerking zegde de heer Verbeek (Arbeid, O.W.) de zaak nog maals te zullen laten bekijken. Hondenbelasting Toen de post „oninvorderbars belastin gen" ter sprake kwam brak mevrouw H e y k o o p (Vrijheid) een lans voor ont heffing van hondenbelasting voor blinden, hetgeen wethouder De Jong (financiën, AR) afdeed met vragenderwijs te stellen, of een blinde de hond voor zijn plezier of als geleidedier houdt, in welk geval er nee of ja op een verzoek tot ontheffing wordt gegeven. Bij het fiatteren van een krediet ad f 2.200.000 deelde dezelfde wethouder mee, dat deze lening uiteenvalt in f 500.000, die reeds per 1 oktober opvorderbaar is en f 1.700.000 die op een latere datum kan worden opgenomen. Als antwoord op een vraag van de com munistische heer Kruisman of de 108 nieuwe huizen in De Gilden speciaal voor de Hoogovens worden gebouwd, antwoord de wethouder Verbeek (Arbeid), dat alle voorwaarden zijn vervuld om een zo groot mogelijke objectiviteit aan te houden. Breder kanaal De heer v. Os v. d. Abeelen (Arbeid) was bljj met de zorgvuldige behandeling der bezwaarschriften tegen het Streekplan Zuid-Kennemerland en hy deed verder het zwijgen toe over het bekende verzet tegen de verbreding van het Noordzeekanaal, al wilde hjj nog wel even opmerken, dat de noodzaak tot een breedte van 300 meter door Rijkswaterstaat nog steeds niet van klemmende argumenten is voorzien, daar gelaten nog de wens van Amsterdam om het kanaal op enige punten meteen maar tot 400 meter te verbreden: als gemeente Velsen kan men overigens tevreden zijn met de mate, waarin naar de overige be zwaren der gemeente, werd geluisterd. Wethouder Verbeek zag in dit betoog de onderstreping van het raadstuk al ont waarde hij verschil tussen de resultaten, bereikt bij het Streekplan Noord en het plan Zuid: de basisindustrie is in het zui den van de baan, maar in het noorden wordt nog steeds geschermutseld. De tun nel heeft daarenboven enige consequen ties opgeleverd, toen men over de ver plaatsing der ponten naar de spoorbrug gi&g denken en een tweede autotunnel in gedachten nam deze laatste is nu ook voorlopig opzij gezet. Inmiddels is de gemeente de uitbreiding van het kanaaloppervlak steeds hoog blij- VELSEN DINSDAG 3 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „El Paso, stad der ver schrikking". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. CFA, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, filmvoorstelling. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 19 tot 21 uur. „Alcoholics Anonymous", van 20 uur af, zaal Abelenstraat, spreekuur. BIMIJ, open van 14 tot 17.30 en 19 tot 23 uur 's avonds in de restauratietent „The Larrysons". WOENSDAG 4 SEPTEMBER Thalia, als dinsdag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur Filiaal Wij kerstraatweg 77, open van 14 tot 17 uur (jeugd). BIMIJ, open van 14 tot 17.30 en 19 tot 23 uur 's middags kinderprogramma met medewerking van goochelaar An- druso en 's avonds Het Majoco trio in de restauratietent. Raadhuis, 10 tot 12 uur, spreekuur wet houder van Sijciale Zaken. BEVERWIJK DINSDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De krimpende man". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Moor dend lood". Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu- diehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.40 tot 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 16 tot 17.30 uur. Grote Kerk, 20 uur: Orgelconcert met solisten. W'ijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. WOENSDAG 4 SEPTEMBER Bioscopen: als dinsdag. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu- diehoeken geopend van 15 tot 17.30 uur; jeugduitlening, Zeestraat 26, geopend van 15 tot 16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uitlening, geopend van 15.15 tot 16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ven opnemen, omdat de noodzaak ervan niet bewezen kon worden en G.S. hebben onlangs een motie aangenomen, waarin men dezelfde mening als de Velsense uit: benoem een gemengde commissie voor dit grootse en nationale vraagstuk. Velsen is bovendien verplicht een scha devergoedingskwestie als hoogst noodzake lijk te blijven erkennen, hetgeen dan het tweede punt uit de blijvende bezwaren blijkt. Overspringend naar de problematiek van de IJmond-Noord merkte de heer Nuy- ens (Kath.) bij de behandeling van wijzi gingen in het uitbreidingsplan-in-hoofd- zaak voor Velsen-Noord op, dat het even tueel nog invoegen van een katholiek bede huis in principe is goedgevonden, zodat er wellicht een betere plaats gevonden kan worden voor deze kerk: de wethouder hoorde een dankbaar geluid voor deze „opengelaten deur". Met een aantal benoemingen en een loterij tot vaststelling van de beide af delingen van de raad werd de bijeenkomst besloten. «OCXXXXXXXXXXXXXXDOOCOCJOOCOOOOCOOOOOOOOOCOOOOOOCXXXXXXlOOi, Zaterdag, de dag van de opening van de BIMIJ dus, kwamen niet minder dan 3352 bezoekers door de poorten van de s beurs. Maandag was dit aantal bijna j verdubbeld, want ruim 6000 kijklustigen i passeerden toen de kassa. "OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Als onderdeel van de viering van het 25-jarig bestaan van het Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation te Wage- ningen organiseert het proefstation in Ju- nushoff te Wageningen een internationaal symposium waarop het gedrag van schepen in zeegang wordt besproken. Van 7 tot 10 september zullen wetenschappelijke wer kers op het gebied van de oceanografie, scheepsmodelonderzoek, scheepsbouw en scheepvaart problemen bespreken, samen hangend met het gekozen onderwerp. On der de deelnemers, behalve Nederlanders, bevinden zich Amerikanen, Engelsen, Duit sers, Zweden, Russen, Fransen, Japanners enz. Zaterdag 7 september wordt het sympo sium 's middags geopend door ir. J. M. Ver schoor, voorzitter van de raad van beheer van het N. S. P. Daarna geeft professor dr. ir. W. P. A. van Lammeren, directeur van het N.S.P., een historisch overzicht van de ontwikkeling van het proefstation, welk overzicht wordt besloten met een visie op de toekomstige ontwikkeling. De te behandelen materie is in vijf sec ties verdeeld, t.w.: 1. Toepassing van de methode van de energiespectra; 2. theoretische aspecten van de beweging van het schip; 3. Waarnemin gen in de werkelijkheid; 4. Modelproeven; 5. Laboratoriumtechniek. De voorlopige „proceedings" vormen een boekwerk van 800 bladzijden waarin 46 auteurs hun bijdragen op het gebied van het gedrag van het schip in zeegang hebben geleverd. Er worden excursies gemaakt naar de Noor- Oostpolder en naar het openlucht water loopkundig laboratorium „De Voorst" al daar. Ook wordt een bezoek gebracht aan het Proefstation, en in het bijzonder wordt de daar het vorig jaar geopende zeegangs tank gedemonstreerd. Op 11 september vertrekken circa veer tig deelnemers per autobus naar Madrid, waar van 15 tot en met 25 september de achtste internationale „conferentie van sleeptankdirecteuren" wordt gehouden. WIJ ZIJN helemaal niet technisch. Wij kunnen bij wijze van spreken een stekker niet van een stop contact onderscheiden en wij hebben een diep inge- De heer Keizer is, zo zagen wij, de meest geluk kige man op de Beurs want trots kan hij vertel len dat hij voordat de Jaarbeurs in Utrecht ge wortelde angst voor alles opend is beschikt over een wat maar even een schok kan geven. Toch zijn wij gewoonweg gèk op elek trische apparaatjes. Of het nu een scheerapparaat, een naaimachine of een mixer is. Zij die met ons al het lief en leed deelt maalt daarom haar koffie door op een knopje te drukken, snijdt het brood door een handle over te halen en maakt' het heer lijkste beslag door een een voudig, palletje een stuk je te verschuiven. Daarom zijn wij gisteren even de BIMIJ opgewan deld om te kijken of wij nog iets konden ontdekken dat wij nog niet hadden. Niet dat wij gisteren over geld beschikten. O nee. is de moeite waard. zwevende stofzuiger. Een kogelrond geval met een bijzonder buigzame slurf. Het hele gevaarte komt van de grond zodra de stofzuiger is ingeschakeld en het zweeft over alle hobbels en kuilen achter de huisvrouw aan. Bovendien beschikt de heer Keizer over „een om- leum had moeten vieren. Er is meer voor de tech nische fijnproevers. Er zijn naaimachines te kust en te keur, er is een mixer (de Cuisto) die op vijf ver schillende manieren te hanteren is, er is een brei machine waarmee ge in een oogwenk de warmste truien en de charmantste overgooiers kunt vervaar digen en tenslotte is daar de stand van de slijpfabriek „IJmuiden", waar de knut selaar het water uit de mond zal lopen. Zo mooi is het allemaal. De avond werd maan- wenteling op het gebied dag gevuld met het op- van regelbare strijkijzers" en tenslotte heeft hij be halve al zijn andere appa raten een groot, doorzich tig model van een elek trisch scheerapparaat in zijn stand staan. Zo groot en zo begrijpelijk dat men de indruk krijgt dat een dergelijk instrument eigen lijk al een gouden jubi- Maar het kijken alleen al treden van het dans- en showorkest '*„The, Guso- nians" onder leiding van Guus Spelten. Frans van Dusschoten imiteerde dat het een lieve lust was en Pete Souverein bracht zijn vele toehoorders in ver voering met zijn moderne liederen en zijn negerzang. Een gelukkige greep van de BIMIJ-bestuurders. Op de met zonovergoten velden van „Schoonenberg" heerste zaterdagmiddag een gezellige drukte. Daar werd n.l. voor de eerste keer een groot welpen-voetbaltoernooi, georganiseerd door de „gemeentelijke welpencommissie". Dit toernooi werd om 2 uur geopend met een attractieve vlaggenparade die een nationaal karakter droeg, omdat de commissie de verenigingen zo opgesteld had dat de kleuren ROOD (VSV), WIT (SVIJ), BLAUW (Stormvogels) en GEEL BLAUW (Velsen) achter elkaar liepen. In zijn openingswoord zeide de heer Nie- meijer, die de voorzitter, de heer Sneekes verving, dat het voor de commissie een grote onderneming was, dit toernooi te organiseren, maar hij hoopte dat de jon gens een plezierige en sportieve middag zouden hebben, wenste de leiders een ge makkelijke middag en verklaarde dit eer ste grote welpentoernooi voor geopend. Er waren zeer geanimeerde wedstrijden en het was een lieve lust voor de vele ouders om naar dit voetballen te kijken. Jammer was het echter dat er van be stuurszijde der verenigingen zo weinig animo was. De wedstrijden hadden een vlot verloop en het was dan ook voor de voor zitter, de heer Sneekes, die inmiddels ge arriveerd was, prettig de prijzen te mogen uitreiken na eerst nog een dankwoord ge sproken te hebben aan het gemeentebe stuur voor het beschikbaar stellen van de terreinen, aan de scheidsrechters voor hun medewerking, aan de E.H.B.O., die gelukkig niets te doen heeft gehad en aan de heren leiders voor hun medewerking en vroeg De afgelopen zondag is door de hand balvereniging „IJmond" benut om zich met enige toernooien en vriendschappe lijke wedstrijden voor te bereiden qp het komende competitieseizoen. De resultaten waren echter matig en bleven in het alge meen beneden de verwachting. Het IJmond-dameselftal, dat deelnam aan het door IEV op „Rooswijk"' gehou den toernooi boekte nog het beste resul taat, in aanmerking genomen, dat het team onvolledig verscheen. De eerste wedstrijd tegen het Castricumse Vitesse eindigde in een 2-2 gelijkspel, maar van IEV werd met 5-3 verloren. Slechts tegen ADO 2 uit Heemskerk kon een 2-0 over winning worden behaald. Aangezien de ADO-dames IEV versloegen en Vitesse als eerste eindigde, kon IJmond de twee de prijs toegewezen worden. Een tweede IJmond-dameselftal was in actie bij het Full Speed-toernooi op „Schoonenberg". Tegen De Blinkert be haalden de Watervliet-bewoonsters een gelijkspel (5-5), maar de oude, vertrouwde combinatievorm ontbrak, waardoor er te gen Minerva met 5-4 werd verloren. Om de vijfde en zesde plaats moest tegen de Alkmaar-dames worden gespeeld, die nu met 5-4 van IJmond verloren. Het IJmond-damesjuniorenteam ver overde in hetzelfde Full Speed-toernooi een tweede prijs, de eerste prijs ging naar Alkmaar. Van de meisjes-welpen kwamen de A-speelsters in het bezit van een twee de prijs en kregen de IJmond B-welpen een vierde plaats. Op „Watervliet" speelde zondagmorgen een IJmond-heren-combinatie een nuttige oefenwedstrijd tegen een elftal van Naar- den. Met 10-6 werd IJmond winnaar. Een tweede IJmond-herenploeg behaal de tijdens de op „Schoonenberg" gespeel de demonstratiewedstrijd een 14-7 over winning, eveneens op een elftal van Naarden. De kustvaart kampt momenteel met een ernstige terugslag. De vrachtenmarkt daal de tot de grens van het onrendabele, de uitgeputte kapitaalmarkt maakt de proble men in de kustvaart slechts groter. De ver- trouwensmakelaars in de kustvaart in het noorden des lands, die tot dusver in con currentie met elkaar stonden, hebben op een vergadering in Groningen deze proble men onder ogen gezien, teneinde te pro beren een uitweg te zoeken uit de impasse. Voorgesteld werd, een minimum vracht prijs te bepalen voor belangrijkste trans porten. Een commissie werd benoemd om dit plan nader uit te werken. In principe werd besloten een vereniging van kust vaartmakelaars op te richten. Het konink lijk zeemanscollege „Groninger Eendracht" heeft inmiddels contact opgenomen met de Duitse zusterorganisatie die in beginsel achter het beoogde streven staat. Over en kele weken zal een vergadering worden be legd voor allen die werken in de bevrach ting van kustvaarders. De noordelijke ver- trouwensmakelaars willen ook de scheep vaartcentra Rotterdam en Amsterdam hier in betrekken. Pas thans kan voor publikatie worden vrijgegeven, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag in een slagerij aan de Blnemen- daalsestraatweg te Santpoort een inbraak werd gepleegd, waarbij de dader f 800. buitmaakte. Hij moet zich door inklimming toegang tot de zaak hebben verschaft en, naar de recherche aanneemt, is de inbraak in de vroege ochtend geschied. Men heeft namelijk zaterdagochtend om vier uur een haastige bromfietser via de Rustenburgerlaan en het zogenaamde „zwarte pad" in de richting Haarlem zien verdwijnen en het vermoeden is gewettigd, dat dit de dader is geweest. Eventuele nieuwe getuigen, die in de vroegte de bewuste bromfietser menen te hebben gezien wordt verzocht zich te mel den bij de Velsense recherche, telefoon K 2550 - 6444, Tiberiusplein 2 te IJmui- den-Oost. Hond met broek en wandelwagen De volgende gevonden voorwerpen zijn van 23 augustus tot 30 augustus aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1 kamer 5, binnengebracht: Autoped; schoen; hond; broek; sleutels; portemonnaie met inhoud; muntbiljet; houweel; steekschop; horloge; harkje en schepje; wandelwagen; portefeulle; kindermuts; hoofddoek; fiets tas; sweater; emmertje; wanten; tasje; pa- rapluihoes; handschoen; sokje; badminton- racket; waterpomptangen; speldje; rijwiel; halsketting; etui met foto. Maandagmorgen hebben in tegenwoordig heid van veel genodigden, de inzegening en opening plaats gehad van het nieuwe gymnastieklokaal aan de Terrasweg. Het werd gebouwd ten dienste van de leer lingen der Titus Brandsma- en St. Lidui- naschool, die al te lang dit vaklokaal moesten ontberen. Onder de aanwezigen waren, als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur, de heren H. de Boer, wet houder van Onderwijs en W. Chr. Suwe- rink, chef van de afdeling Onderwijs. Verder waren er de heren S. P. Veldhuy- sen, inspecteur van het L.O., de heer J. Algera, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, mr. J. F. Scheers, voorzitter van de oudercommissie, alsmede de hoof den van de Adolf van Nassauschool en de School met de Bijbel. Nadat de inzegening had plaats gehad, sprak pastoor A. F. J. Goosens een ope ningswoord. Hij omschreef de waarde van de lichamelijke opvoeding in de pedago gie. Hierna voerde mr. C. G. Bussink het woord. Deze vestigde de aandacht op het feit dat in ons land wordt toegezien op een goede opleiding van het onderwijs personeel, hetwelk met zich meebrengt een goede geestelijke en lichamelijke ontwik keling van de leerling. Wat dan weer leidt tot harmonie en levenslust voor de jeugd. De inspecteur van het L.O. sprak met waardering over de volharding en 't door zettingsvermogen. van het schoolbestuur. Wethouder De Boer, die hierna aan het woord kwam, diepte herinneringen op uit het verleden Na een woord van felicitatie tot de pastoor en oudercommissie te heb ben gesproken, herinnerde hij er aan dat reeds in 1940 plannen bestonden tot het bouwen van een gymnastieklokaal. De kosten hiervan bedroegen destijds f9800; thans heeft dit gebouw f 150.000 moeten doen. Men heeft lang moeten wachten, maar gezien het royale, prachtig inge richte gebouw behoeft het schoolbestuur Excursie naar het Crematorium De afdeling Velsen der Vereniging voor facultatieve lijkverbranding organiseert wederom een excursie naar het cremato rium en de colombaria te Westerveld. Deze excursie, waar een ieder aan deel nemen kan, wordt zondagmiddag 29 sep tember gehouden. Kerk in het Statenhuis Wegens restauratie-werkzaamheden aan de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat te Beverwijk zal er van 22 september tot half november kerkdienst worden gehou den in het Statenhuis aan de Velserweg. De kerkdiensten beginnen op de normale tijden namelijk 10 uur. geen spijt te hebben over het lage wach ten. Door pastoor Goosens werd alle sprekers dank gezegd en vervolgens werd dank gebracht aan de architect en aan nemer van de nieuwbouw, waarna ge legenheid bestond het lokaal en de toe stellen te bezichtigen. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Het lokaal behoort tot de grootste gymlokalen der ge meente, het is 20 meter lang en 12 meter breed en is zo perfect geoutilleerd, dat het een bijzonder grote aanwinst genoemd mag worden. De sociale school van de K.A.B. te Be verwijk, die bestond uit een driejarige cursus, is omgezet in een Gewestelijke So ciale School en hiervan had maandag avond de officiële opening plaats in „De Groentenbeurs" aan de Meerstraat te Beverwijk. Het verschil met de reeds bestaande school is mede hierin, dat de nu opgerichte school een eigen bestuur heeft, dat is sa mengesteld uit de heren B. Blokker te Wijk aan Zee, voorzitter, P. Koomen, Be verwijk, secretaris-penningmeester, W. Dijkmans, Heemskerk, J. Langedijk, Be verwijk, F. Kuypers, Velsen-Noord en de directeur van de school, de heer A. Ranke. Men was van mening dat de bestaande school nog niet die betekenis had voor de jeugd en de streek welke men mocht ver wachten. De leraren, de heren A. Ranke, A. v. d. Horst, kapelaan Keukens en pater Van de Vrande hebben het volgende leer programma samengesteld: Godsdienstige vorming, Nederlandse taal en spreken in het openbaar, sociologie, sociaal-econo mische geschiedenis, algemene rechtsbe grippen, arbeidsrecht, sociale verzekering, geschiedenis van de arbeidersbeweging, sociaal-economische aardrijkskunde en sociaal- en bedrijfseconomische vraag stukken. De verschillende leraren hebben de aan wezige jongeren toegesproken en hen ge wezen op het feit dat het de plicht is van de jeugd zich te bekwamen in deze vraag stukken, omdat ze niet alleen een betere kennis krijgen van de dingen maar ook meer inzicht krijgen in de maatregelen die genomen moeten worden om het so ciale en sociaal-economische leven van deze streek vooruit te brengen. AI selderij voor de snert Aan de veiling Kennemerland werden maandag de eerste selderij knollen aange voerd. Dit "snert" produkt bracht maar liefst 38 cent per knol op. meteen aan de belangstellenden of zij ook willen komen bij hun vereniging als leider bij de welpenafdeling. „Want waar moet het heen nu nog met 35 elftallen, maar als het zo doorgaat, zijn het er het vol gende seizoen wel 60 en wat moeten de verenigingen beginnen met zo'n gebrek aan goede leiders." Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit aan VSV A, die de eerste prijs verwierf in poule A met 12 punten uit 6 wedstrijden, aan Terrasvogels A die de tweede prijs verwierf met 7 punten (beslist door doel- gemiddelde) uit 6 wedstrijden en aan Waterloo A de derde prijs met 7 punten uit 6 wedstrijden. In poule B werd Stormvogels B winnaar met 10 punten, tweede werd Velsen B met 8 punten en derde werd VSV B met 6 pun ten. Zo is dit eerste welpentoernooi ten einde en gaan vele van deze jongens over naar de aspiranten, waar hun ander en zwaarder voetbal te wachten staat. De heer J. W. v. d. Mey heeft zich bereid verklaard opnieuw de regie te gaan voe ren van de Beverwij kse toneelvereniging „Havenkwartier". De eerste uitvoering zal plaats vinden op zaterdag 14 september met de klucht van Hans Nesna „Een baby van duizend weken". Vorig seizoen kon de uitvoering van dit stuk niet doorgaan doordat één der hoofdrolspeelsters plotse ling verstek liet gaan. MARKTBERICHT BEVERWIJK Beverwijk, 2 september Andijvie 12- 29, bloemkool 14-35, sla 4-25, bospeen 16- 36, waspeen 10-34, tomaten 23-65, kom kommer 10-24, sperziebonen 44-92, snij bonen 20-96, pronkbonen 12-35, selderij knollen 33-38, postelein 22-37, spinazie 23-55. Niets verandelijker dan de „juffrouw". Wordt er grote haring aangevoerd, dan wil ze kleine, wordt er kleine makreel aange voerd, dan wil ze per sé grote hebben. En is de braad grof, dan wil ze alleen maar kleine hebben. Vandaar, dat de grove Noordharing bij goede kwaliteit een paar rijksdaalders meer opbracht dan de beste Zuidharing, terwijl de kleine makreel een paar rijksdaalders lager in prijs lag dan de grove. Dat de prij zen erg uiteen liepen kwam voor een groot deel ook door de afwijkende kwaliteiten, die momenteel worden aangevoerd. De ge middelde prijs van de haring lag tussen 12,en 16,terwijl de makreel naar grootte variëerde van 15,tot 25, Er was deze week een ontstellend tekort aan kabeljauw en dus waren er hoge prij zen. Zelfs zaterdag deden de kisten kabel jauw nog 150,terwijl de grote regels ruim 110,opbrachten. De aanvoer van tongen in het einde van vorige week lag ongeveer 25.000 kg. bene den die van vorige week. Nu was er 45.000 kg., vorige week 70.000 kg. Nu ging de kleine vaart pas dinsdag naar zee als ge volg van het slechte weer op maandag. En al is er nu eindelijk sinds woensdag weer een contingent van Frankrijk beschikbaar, de waardevermindering van de Franse franc speelt nu ook een woordje mee. Toch waren de prijzen niet slecht. Lappen deden rond de 5,grootmiddel 4,half- pondjes f 3,terwijl de tongen I-prijs rond de 2,50 lag met een paar dubbel tjes minder voor de slips. Alleen maandag zag de handel wat grove schol en de rest van de week was er weinig of niets. Geen wonder, dat de grofste soor ten goede prijzen maakten. Zowel de grote, grootmiddel als de zetschol deden rond de 60,terwijl de schol I meer dan 50, deed. De schol II kwam niet onder de 33,-. En toen de schol III 13,haalde viel ook de export (Israel) hierin. Er was vorige week geen schelvis voor de vismeelfabriek. Alles is vlot verkocht, al lagen de prijzen niet zo hoog voor de braad: rond de 20,Pennnen en kleinmiddel deden 25,tot 30,terwijl de groot- middel en grote schelvis niet beneden de 30,zijn geweest. Van de Zuidzijde valt weinig nieuws te melden. De schepen, die kantjes maken, bleken goede reizen te maken, terwijl de boten, die verse vis aanbrengen er net uit springen of te kort besommen. Twee jonge spelers zyn er in geslaagd de eerste plaats te bezetten in hun afde lingen van de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Midden-Kennemerland. In afdeling A was het D. van Vuuren die de eer voor zich opeiste, in afdeling B werd L. Mostcrtman nog verrassend de eerst aankomende. Beide spelers zullen nu in een tweetal partijen uitmaken wie van hen „Kampioen Midden-Kennemer land 1957" wordt. In elk geval mag de winnaar deelnemen aan het persoonlijk schaakkampioenschap van Noordholland, dat op 12 september 1957 bij de schaak club „Lasker" te Uitgeest zal beginnen. Aangezien D. van Vuuren vermoedelijk niet van de partij kan zijn is L. Mostert- man zeker van deelname. Als ook nog een tweede speler mag deelnemen is een be slissingspartij noodzakelijk tussen de num mers twee uit beide groepen. Ir. D. G. Huygen is er niet in geslaagd op gelijke hoogte te komen met leider D. van Vuuren. Hij moest hiertoe al zijn resterende partijen winnen. Reeds tegen Tj. de Jong struikelde hij waardoor zijn kans verloren ging. Aanvankelijk had hij wel het beste van het spel, maar zijn tegenstander wist zich los te werken. Een pionnenopmars op de koningsvleugel bracht ir. Huygen in grote moeilijkheden. Hij kon de opdringende vijandelijke troe pen niet voldoende weerstand bieden. Na kwaliteit- en stuk-verlies moest hij de overwinning aan Tj. de Jong laten. Door dat deze zich in zijn afgebroken partij met A. Kistemaker zonder verder spelen gewonnen gaf, had D. v. Vuuren uit zijn afgebroken partij met Tj. de Jong vol doende aan remise om definitief de eer ste plaats te bezetten. Dit halve puntje zat er ruimschoots in waarop ook deze partij niet meer werd voortgezet. Zonder verder spelen werd de partij remise ge geven. Voor A. Kistemaker was het geen slech te dag. Behalve zijn winst tegen Tj. de Jong boekte hij ook tegen F. Wester een zelfde resultaat. In beide partijen hoefde hij geen zet meer te verrichten! Ook in zijn laatste partij is F. Wester er niet in geslaagd slechts maar een half winstpunt te scoren. Hij verweerde zich ditmaal wel beter maar bleek ook nu (nog) over te weinig routine te beschikken om zijn tegenstander, P. Hart, grote problemen voor te zetten. De zege van P. Hart lever de hem voorlopig de derde plaats op. De stand luidt nu: 1. D. van Vuuren 7 4 2 1 2. Tj. de Jong 7 4 12 3. P. Hart 7 3 2 2 4. G. L. de Haas 6 3 12 5. J. Jansen 7 3 13 6. A. Kistemaker 6 3 3 7. Ir. D. G. Huygen 5 2 12 8. F. Wester 7 7 5 4M> 4 3V2 3V2 3 2V2 0 Ir. D. G. Huygen heeft nog een partij tegen G. L. de Haas te spelen. Ook tegen A. Kistemaker moet hij nog aantreden om een afgebroken partij uit te spelen. De leden van de gemeenteraad van Be verwijk hebben maandagmiddag met hun dames een bezoek gebracht aan de Inter nationale Tentoonstelling Het Atoom, op de luchthaven Schiphol. De tocht werd gemaakt met een tou ringcar van gebr. Oosterom uit Beverwijk, zodat de reis een intiem karakter droeg. Na aankomst op Schiphol werd eerst een kop thee gedronken, waarna het gezel schap in twee ploegen door „werkstuden ten" werd rondgeleid door de vele af delingen. Na een etentje in het restaurant van Schiphol werd nog een bezoek gebracht aan „De keuken van de toekomst", waar vooral de dames hun ogen uitkeken. In afdeling B, waar iedereen na het tweede afbreken van de partij L. Mostert- man-J. v. d. Berg vrijwel zeker was van een overwinning van de Haarlemmer J. v. d. Berg, heeft een huiselijke analyse uit gewezen dat L. Mostertman nog juist de remisehaven kon binnenvaren. Voor L. Mostertman, die bij het afbreken een nederlaag in het verschiet zag, openden zich nu gunstige perspectieven. Na kennis te hebben genomen van Mostertman's af gegeven iet gaf J. v. d. Berg de partij remise. Mostertman zorgde er toen wel voor dat hij in zijn treffen met de rode lantaarndrager B. de Heer geen fouten maakte. Hij besliste de partij overtuigend in zijn voordeel en werd daardoor eerste. De eindstand luidt: 1. L. Mostertman 6 3 3 4% 2./3. J. v. d. Berg 6 3 2 1 4 2./3. M. P. Suiker 6 4—24 4./6. H. Duisenberg 6 2 13 2V2 4./6. A. Rijke 6 1 3 2 2M> 4./6. J. L. Wijdogen 6 2 1 3 2y2 7. B. de Heer 6 2 4 1 Met ingang van 1 september is de heer M. Wensma, jeugdherbergvader van slot „Assumburg" benoemd tot directeur van „Ons Huis" te Koog Zaandijk. De heer en mevrouw WensmaDe Weerdt verblijven sedert 1953 in Heems kerk, als opvolgers van de heer J. Post. Voorlopig zal het echtpaar dat vier kin deren heeft, nog wel hier blijven wonen daar de eerste tijd nog geen woning in de Zaan beschikbaar is. Tot zolang zal de heer Wensma per bromfiets naar zijn nieuwe werkkring moeten gaan. De vroegere jeugdherbergvader, die thans 36 jaar is, was oorspronkelijk reclametekenaar en etaleur, maar raakte na de oorlog in het jeugdherbergwerk terecht. De heer Wensma studeerde tijdens zijn verblijf in Amsterdam en toonde veel belangstelling voor het werk van de Volkshogeschool en het Instituut voor Ar beidersontwikkeling. Een opvolger is nog niet benoemd. Prijzen van maandag Heilbot 3.80-3.20, gr. tong 5-4.50, grm. tong 4.20-3.70, kim. tong 3.50-3.20, kl. tong I 2.60-2.40, kl. Tong II 2.60-2.30, tarbot II 2.60-2.30, tarbot I 3.50-2.80, alles per kg. alles per kg. Tarbot II 144, tarbot IV 65-54, gr. schol 68-54, grm. schol 65-51, kim. schol 56-50, kl. schol I 54-45, kl. schol II 42-19, schar 28-22, verse haring 22-11, makreel 22-10, gr. schelvis 48-34, grm. schelvis 46-32, kim. schelvis 38-34, kl. schelvis I 34-19, kl. schelvis II 25-10, wijting 25-14, gr gul 70- 49, mid. gul 36-31, kl. gul 25-17, kl. haai 38-28, kl. koolvis zw. 33-24, kl. rode poon II 20, alles per 50 kg. Gr. Kabeljauw 280-124, gr. koolvis zw. 96-90. Besommingen van maandag ÏJM 28 Amsterdam 24.000, SCH 135 8260, 7 600, KW 24 4310, 91 3070, 28 5570, 95 850, 75 1580, 99 f 6080, 74 8440, 87 13.570, 38 740, 73 5010, 155 2380, 125 2250, 51 2790, 166 2780, 17 2590, 107 2200, AM 17 2670, 26 3450, 16 2480, 18 2530, BU 33 2330, HD 135 3950, TX 14 2440, KW 33 6700, 68 1930, 74 2210, 98 2190, 36 2640, 133 2690, 88 1780, 160 2830, 210 2660, 63 2750, 58 2360, 12 4310, 34 1730, 96 2330, 31 5050, WR 51 3870, 88 3200, 33 2950, 56 2970, 34 4090, 49 2970, IJM 209 9400, 208 f 3270, 54 6620, 59 3100, 31 2310, 22 2700, 40 1420, 4 3080.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7