Milde Aziatische griep in Zuid Limburg Luidspreker ir ALBERT HEUN Velser Kunstkring „Voor Allen begon het lustrumseizoen met „De Parelvissers" Plaats 'n Enkele scholen in Valkenburg uit voorzorg gesloten Volksgezondheid neemt maatregelen KIJK LINKS... KIJK RECHTS! Echte Zaanse m - WOENSDAG 11 SE P.T EMBER 1957 11 Beverwijk toont goede wil inzake slachthuis Driejarige jongen in Haarlem verdronken Schietpartij aan de grens tussen Israel en Syrië Geen brood in Franse bakkerswinkels Boeren mokken en arbeiders hebben verlanglijsten ingediend Ongerustheid over Deense kustvaarder Het KRO-programma voor het nieuwe seizoen Film over Picasso in museum Boymans verscherpt on het Rode lever Conflict tussen Zjoekov en Kroesjtsiev op til? Wijzigingen in de NACO- dienstregeling Politierechter raakte slaags met indringer Faillissementen Verdwenen kapitein meldde zich in Den Haag Scheepvaart Z.oekt U een motor in prima staat? Br Ir ar Kijk overal! Vergelijk alle prijzen! Bij AH betaalt u altijd de l&dgste prijs, ontvangt u altijd de béste kwaliteit! En.... rente winstaandeel! Ik maakt u het leven goedkopei 99- De Velser Kunstkring „Voor Allen" be gon dinsdagavond in het Rex-Theater te IJmuiden op grootscheepse wijze haar eer ste lustrumseizoen, namelijk met een op voering van „De Parelvissers" van Georges Bizet, door het operagezelschap „Forum" uit Enschedé. De Kunstkring kan zich blijkbaar deze weelde permitteren. Het aantal abonne menten is in dit seizoen dusdanig opge lopen, dat verdeling van het publiek in drie series nodig bleek. Gezien het beschei den begin van vijf jaar geleden is deze opgang zeer verblijdend te noemen, de moeite waard om nu maar eens iets ex tra's te doen. En zo kwam dan voor het eerst in de Velser geschiedenis een be roepsgezelschap een opera vertonen. Het was, eerlijk gezegd, een gewaagde onder neming, alleen reeds wegens de geringe accommodatie van het Rex-Theater voor een dergelijke aangelegenheid. Maar enfin, men heeft er zich niet door laten af schrikken, al moest dan een gedeelte van het orkest buiten de „bak" blijven, wat voor het accurate samenspel niet erg be vorderlijk was. Afgezien van het feit dat „De Parelvis sers" een dankbaar werk is door de zeer in het gehoor liggende fraaie melodieën, die de gunst van het publiek verworven hebben, is dit opus van de componist van „Carmen" wel geschikt voor een klein operagezelschap wegens de geringe be zetting: slechts vier solistische partijen. Maar de aard van het werk, in het bij zonder dan van de muziek, eist dat deze vier rollen door prachtige stemmen en vaardige spelers vertolkt worden, door vo calisten die psychologisch hun taak door gronden en daarvan in oneindig gevari eerde nuances van klankkleur blijk geven. Deze eis geldt natuurlijk altijd en in iedere compositie, maar hier wel heel bijzonder, omdat een rijkere innerlijke karakterise ring erin moet goedmaken, wat de uiter lijke dramatiek van het libretto te kort schiet. Kortom het komt aan op klank- schoon en intelligent zingen en op be schaafd acteren. Bevrediging gaf ons de vrouwelijke hoofdrol Cora van Doesburg (niet Anneke van de Graaf, zoals het pro gramma vermeldde) en grotendeels ook de bas Jan Duiveman, wiens sonoor geluid zeer geschikt bleek voor de partij van de Brahmaanse priester. De beide andere ver tolkers (ik noem hun namen niet, want het programma was ook op dit punt onbe trouwbaar) bleven behoorlijk beneden de maat, vooral de bariton, wiens stem- gehalte en marqué-achtige houding hele maal geen suggesties konden wekken om trent zijn diepmenselijk gevoel, dat hem tot het grootste offer bereid maakte. Wat Cora van Doesburg betreft, in haar prijzen wij de voortreffelijke vocaliste, die haar fraai getimbreerde stem treffend kan kleuren en temperamentrijk op hoog spanning de dramatiek uit de muziek weet te doen opbloeien en waar nodig te laten uitlaaien Ook als actrice openbaart zij een bijzonder natuurlijke begaafdheid. Zij mag gelden als een figuur die het vak be heerst en als zodanig in de scenes waarin zij optrad deze opvoering boven het be denkelijke peil van amateurisme glansrijk wist te verheffen met een sterk vermogen om het toneel te vullen en de actie met poëzie te laden. Het koor, dat in „De Parelvissers" een belangrijke taak heeft, toonde vocaal goe de kwaliteiten. Qua regie en kostumering gaf het echter geen aanleiding om bravo te roepen. De ensemblezang in de gebeds formules en speciaal in de slotscène van IX (een geslaagde apotheose, waarbij de licht werking het nodige effect sorteerde) klonk voortreffelijk. De choreografie was be scheiden gehouden. De dirigent Gustav Fülleborn toonde zich aldaar een handig vakman. Hij kon Uit enige op de raadsvoordracht over het IJmond Slachthuis ontvangen reacties is B. en W. van Beverwijk gebleken dat het voorstel om aan de gemeenschappelij ke regeling tot vorming van een rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam, genoemd „Slachthuis IJmond" een nieuw artikel toe te voegen, de indruk zou kunnen wekken, dat het niet de ernstige bedoeling zou zijn aan de spoedige totstandkoming van een regeling oprecht mede te werken. Zulks is geenszins het geval, zeggen B. en W. na drukkelijk. Na gepleegd overleg met de Commissie van Bijstand voor de gemeentelijke bedrij ven die op zichzelf de redelijkheid van een dergelijke bepaling wel kon onder schrijven hebben B. en W. gemeend de raad te moeten voorstellen de gemeen schappelijke regeling vast te stellen con form het door het Adviescollege voor het IJmondgebied aanbevolen ontwerp, dus zonder aanvullende bepaling. Het direct tot stand komen van de rege ling wordt daarmede bevorderd. het natuurlijk niet helpen, dat zijn instru mentarium (De Nederlandse Orkestvereni ging) nogal eens schommelde en dat de klankverhouding niet ideaal was, maar hij wist de zaak onder, boven en achter hem bij elkaar te houden en op bepaalde mo menten zelfs tot aardig musiceren te dwingen. Jos. de Klerk VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN 9 Vangstbericht van hedenmorgen uit volle zee: SCH 61 gisteren 40 kantjes, 64 met 4, 81 met 4, 97 gisteren 60, 116 met 20, 123 met 0, 160 gisteren 30, 242 met 0, 275 met 2, 3 met 7, 14 met 4, 54 gisteren 150, 118 gisteren 90, 121 gisteren 40, 302 met 12, 110 met 17, 325 met 25, 195 met 2, 48 met 9, 342 met 17, 402 met 0, 2 gisteren 60, 5 met 2, 9 gisteren 80, 15 met 0, 19 weinig vangst, 25 met 10, 30 met 2, gisteren 54, 35 met 9 gisteren 38, 37 met 0, 45 gisteren 15, 84 met 2 gisteren 62, 87 met 9, 235 gisteren 34, 250 met 1, 297 met 17, 310 met 1, 399 met 0, 32 met 4, 40 met 2, 132 met 7, 189 met 0, 233 met 6, 262 met 12, 79 met 9, 186 met 3, 23 met 4, 40 met 2, 132 met 7, 189 met 0, 233 met 6, 262 met 12, 79 met 9, 186 met 3, 23 met 12, 53 met 2, 104 gisteren 20, 39 met 10, 199 met 0, 78 weinig vangst, 305 gisteren 65, 7 gisteren weinig vangst, 56 gisteren weinig vangst, 159 met 12, 229 met 4, 105 gisteren 34, 339 met 4, 20 met 2, gisteren 50, 223 met 2, 225 gisteren weinig vangst, 314 gisteren 68. VL 70 met 4, 78 gisteren 25, 85 gisteren 0, 172 met 4, 203 met 4, 208 met 2, 216 met 5 nog 30 netten, 97 gisteren 102, 114 gisteren 40, 61 met 0, 71 met 5, 83 met 12, 166 met 12, 14 met 8, 56 met 10, 112 met 8, 131 gisteren 90. Met verse vis waren hedenmorgen aan de markt 14 kustvissers met in totaal f 10.470, spanvissers VD 9 en UK 18 met f 1240, OD 10 en OD 19 met f 1045. Prijzen per kg: grote tong f 5.385.59, groot middeltong f 4.294.60, klein mid deltong f2.84—3.05, tong 1 f 2.49—2.68, idem 2 f 2.292.40, tarbot 2 f 2.703. idem 3 fl.75-1.90, idem 4 f 1.40—1.50, griet 1 f 1.651.85, idem 2 f 1.35f 1.50. Prijzen'per 40 kg: grote schol f39.80 41.80, groot middelschol f 4144.50, mid delschol f 29.2037.40, kleine schol f 18.60 —27.50, schar f 12.20—19.50, bot f 12.80— 14.70. Prijzen per 50 kg. pilchers f 1112. Aanvoer gezouten haring 90 kantjes. Notering steurharing f 3234 per kantje. Verwachte aanvoer voor donderdagmor gen ongeveer 15 kustvissers. Dinsdagmiddag om halftwee is de drie jarige jongen Marti van Hoesel uit de Pie- ter Kiesstraat te Haarlem in het water van de Garenkokerskade gevallen en ver dronken. Met een driejarig vriendinnetje was hij met zijn autoped gaan spelen en zij hadden zich begeven naar de Garenkokerskade tussen de Pijntorenstraat en de Burge meester Boreelstraat. Het meisje kwam met de autoped bij de moeder van Marti en vertelde, dat de jongen in het water lag. De moeder begaf zich naar de waterkant en zag haar zoontje voorover drijvend-in het water. Met behulp "van 'omstanders is de jongen op het droge gebracht, waarna kunstmatige ademhaling werd toegepast. Ook werd een zuurstofapparaat gebruikt, echter zonder succes. In het Sint Elisa beths Gasthuis bleek, dat de jongen was overleden. TEL AVIV (AFP) Een Israëlische woordvoerder heeft meegedeeld dat Sy rische militairen nabij Tel Katsin in Noord-Israel, een Israëlische patrouille hebben beschoten, waarna, over de be standslijn, een uitwisseling van schoten volgde. Aan Israëlische zijde werden geen verliezen geleden. CA'ïRO (Reuter) Radio-Caïro heeft omgeroepen dat een Syrische burger bij het incident dodelijk is gewond. DAMASCUS (Reuter) Een Syrische woordvoerder heeft verklaard dat UNO- officieren een staken van het vuren heb ben bewerkstelligd. Volgens de Syrische lezing openden drie pantserwagens, die als dekking van de tractors optraden, het vuur op „vreedzame Syrische burgers", van wie verscheidene werden gewond. Ook andere Israëlische militaire eenheden zou den over de bestandslijn hebben geschoten, terwijl twee Israëlische vliegtuigen boven gedemilitariseerd en Syrisch gebied zou den hebben gevlogen. (AFP) Volgens een Syrische woord voerder hebben de Israëlische militairen UNO-personeel belet een onderzoek naar het incident in te stellen. (Reuter) Israel heeft de UNO begin september verzocht waarnemers naar de landaanwinningswerkzaamheden in het gebied van het meer van Hoeleh te zen den, omdat deze worden uitgevoerd in de zone. (Van onze correspondent in Parijs) De Fransman is door een buitenlands journalist wel eens omschreven als een heer met een orde-teken in het knoopsgat, die in het restaurant onophoudelijk brood vraagt. Vandaag en morgen zal die al gemene roep om brood echter niet, of moei lijk, verhoord kunnen worden, want alle bakkers zijn tot vrijdag gesloten uit pro test tegen de regering, die naar hun smaak de broodprijs te laag heeft vastge steld. Om de behoeften aan stok- en an der brood niettemin enigszins tegemoet te komen, hebben de bakkers de laatste dagen dubbele porties gebakken. Gister avond zag men lange files voor hun onge veer drieduizend Parijse winkels en over al in de straten mannen, vrouwen en kbjj- deren, die zich met armen vol brood naar huis spoedden om van het dagelijks brood zij het dan ook wat oudbakken van daag en morgen niet gespeend te blijven. Zodra de vakanties er op zitten, pleegt in Frankrijk, wanneer door de verlichte beurzen en portefeuilles de spanningen tussen prijzen en lonen zich nog eens met extra kracht openbaren op het sociale plan een delicate periode op te treden. Dit jaar heeft de regering nog meer reden deze tijd met angst en beven tegemoet te zien, omdat tengevolge van het saneringsplan van minister Gaillard de boeren al tijdens de vakantie tot verzet waren overgegaan. Intussen zijn de arbeiders gevolgd, die bij monde van de drie grote vakcentrales van communisten, socialisten en rooms-ka- tholieken, officieel hun rekeningen en eisen bij de regering hebben ingediend. De mening van minister Felix Gaillard, die voor de staathuishouding en de schat kist verantwoordelijk is, luidt nog altijd dat loonsverhoging onmiddellijk tot ver scherpte inflatie moet leiden, waardoor alle verwachte voordelen van zijn plan en zijn twintig percents devaluatie teniet zouden worden gedaan. De socialistische minister van Arbeid, Gazier, neemt een iets genuanceerder standpunt in en hij zou wel te vinden zijn voor enkele looncorrecties op voorwaarde dat de ondernemers ze niet op de prijzen verhalen. Wapenstilstand Om deze beide opvattingen, die niet zo heel ver uiteenlopen, met elkaar te ver zoenen, heeft premier Bourgès-Maunoury in zijn langdurige onderhandelingen met de syndicaten het voorstel gedaan voor een soort sociale wapenstilstand geduren de zes maanden. Dat is de tijd, die de re gering nodig acht om de eerste vruchten van haar economische en monetaire poli tiek te plukken. Het voorstel is door de wederpartijen van de regering aanvaard noch verworpen, doch in officiële kringen wordt gehoopt dat men tenslotte toch op het begrip en de redelijkheid der vakbondsleiders zal mo gen rekenen. Wanneer dat optimisme al gerechtvaardigd zou blijken, blijft niette min de vraag of daarna althans de so cialistische en rooms-katholieke arbeiders hun leiders zullen volgen om van de com munisten maar te zwijgen. Bij deze geschillen met de arbeiders voe gen zich nog altijd de moeilijkheden met de boeren, die ieder contact met de re gering verbroken hebben. Er gaan echter geruchten dat de premier bereid zou zijn nieuwe concessies aan de boeren te doen om ze zo in ieder geval tot een gesprek te verleiden. Zo ver is het echter nog niet en het einde van de tunnel lijkt voor het ka binet voorlopig dan ook nog niet in zicht te zijn. Algerije-debat (Reuter) De Nationale Vergadering komt op 24 september in bijzondere ver gadering bijeen voor een debat over het regeringsplan voor een politieke hervor ming in Algerije. De voorzitter van de Assemblée, Le Tro- quer, heeft ingestemd met het verzoek van premier Bourgès-Maunoury, de Nationale Vergadering een week voor het einde van haar vakantie bijeen te laten komen. (UP) Aanvaarding van de wetsontwer pen door het parlement zou Frankrijks positie in het debat over Algerije in de UNO-Assemblée wellicht ten goede komen. In het kabinet zelf bestaat echter nog geen overeenstemming over de definitieve sta tus, zoals die in de wetsontwerpen moet worden geformuleerd. Er bestaat ongerustheid over het lot van het 169 brt. metende Deense kustvaartuig „Seine" dat zondag of maandag in Rotter dam werd verwacht, maar daar nog steeds niet is gearriveerd. Het schip is op 1 sep tember met een lading vismeel van Skagen (Denemarken) vertrokken. Er is een be manning van 5 personen aan boord. Men stelt thans een onderzoek in of het schip soms ergens een schuilplaats heeft gezicht tegen het slechte weer en daarom van de normale route is afgeweken. Uit gegevens die bjj de Geneeskundige Hoofdinspectie binnenkomen, blijkt dat er op enkele plaatsen in Nederland sprake is van een „verheffing" van het aantal in- fluenza-gevallen boven het voor deze tijd van het jaar normale aantal gevallen, al dus vernemen wij van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. In enkele Zuid-Limburgse gemeenten zjjn in verband met een verhoogde sprei ding van de influenza (waarvan enkele gevallen steekproefsgewijze als Aziatische griep zijn geïdentificeerd) ondanks het goedaardige verloop van de ziekte voor zichtigheidsmaatregelen getroffen. Zo werden onder meer in Valkenburg enige scholen bij wijze van voorzorg gesloten. Berichten over het optreden van de Aziatische griep onder studenten in Delft zijn nog niet voldoende gecontroleerd om met zekerheid te kunnen vaststellen, dat er inderdaad van Aziatische griep sprake is. Bij de geneeskundige hoofdinspectie be staat een organisatie, die gegevens ver zamelt over het optreden van influenza en over het ziekteverzuim. Aangezien de in fluenza niet valt onder die besmettelijke De KRO heeft in haar programma voor het nieuwe seizoen flink het mes gezet in de praatuurtjes van de vooravond. De zware causerieën zijn later op de avond geplaatst en in de vooravond komt er weer muziek. In het algemeen zal toch meer plaats voor de muziek worden inge ruimd. De aard van de uitzending op za terdagavond blijft nagenoeg dezelfde, de avond behoudt dus „Tierlantijnen", nu onder leiding van Tonny Schifferstein en met conférence van Jan Oradi, maar be halve een nieuwe wedstrijd „Weet je veel" met een studiebeurs als hoofdprijs, komt er daarna in plaats van het cabaret „Pon petjes op de ruit" lichte muziek. De gewij zigde groep, die de „Poppetjes" verzorgde, brengt nu elke zondag een musical met de titel „Bonjour Caroline" waarin onder meer Guus Hermus zal optreden. Wat de televisie betreft: de „Krokodil" is ter ziele. Men heeft nu het cabaret „Ad fundum", dat Frans van sfeer is, er voor in de plaats gekregen alsmede een wed strijd „boter, kaas en eieren". In het Museum Boymans in Rotterdam' zal zaterdag 14 en zaterdag 21 september 's middags om drie uur een film over Picasso worden vertoond. De film heet ..Terre et flammes" en is gemaakt door het Franse cinematografische instituut Proven- cia. Ze verplaatst de beschouwer naar Vallauris aan de Franse rivièra waar men Picasso aan het werk ziet als pottenbakker, beeldhouwer en schilder. Er komen ook opnamen in voor van werk van Picasso. De film is bedoeld als illustratie van de ten toonstelling „Ceramiek van Picasso" die in Museum Boymans tot 29 september te be zichtigen is. LONDEN (UP) Volgens rapporten van westelijke diplomaten heeft de Russische partijleider Kroesjtsjev bevel gegeven de controle te verscherpen die de partij uit oefent over het Russische leger. De bete kenis van deze instructie aan de partij <s waarschijnlijk, zo melden deze rapporten uit de Sovjet-Unie, dat Kroesjtsjev een conflict voorziet met de minister van De fensie Zjoekov. In leger, vloot en luchtmacht moeten speciale nartij cellen worden opgericht. Sinds de dood van Stalin, die op soortge lijke wijze de Russische strijdkrachten controleerde, is de macht van de politieke commissarissen aanzienlijk verminderd, en in de meeste gevallen vrijwel verdwenen. De specifieke opdrachten, of het gezag waarmede de cellen worden bekleed, zijn op het ogenblik nog niet bekend Wel heb ben de leden van de cel instructies gekre gen binnen de strijdkrachten „uitleg te geven" van de internationale situatie. ziekten, waarvoor meldingsplicht bestaat, kan de uit deze gegevens verkregen in druk niet meer dan globaal zijn. Daarbij dient voorts in aanmerking te worden ge nomen, dat pas twaalf dagen nadat keel- spoelmonsters naar Leiden zijn opgezon den, kan blijken of er sprake is geweest van Aziatische griep. De patiënten zijn dan inmiddels veelal weer genezen. De autoriteiten van de volksge zondheid volgen de ontwikkeling nauwlettend en zullen niet nalaten, de bevolking van deze ontwikkeling op de hoogte te houden en, zo nodig, maatregelen te treffen. Nog 360 gevallen bjj soldaten op manoeuvre Naar de Legervoorlichtingsdienst mee deelt, bedroeg het aantal gevallen van Aziatische griep onder de Nederlandse militairen in Sennelager (Duitsland) vol gens de laatste opgave 360 tegen 411 vo rige week vrijdag. Hieruit zou men dus mogen concluderen dat deze griep, die een mild karakter draagt, aan het af nemen is. De oefeningen van de vier Ne derlandse bataljons nemen heden een aan vang. Rijtijd AlkmaarHaarlem met tien minuten ingekort Na de ingebruikneming van de Velser tunnel op 28 september zal de dienstrege ling van de NACO enige wijzigingen on dergaan, doordat de bussen van de dien sten Alkmaar-Haarlem en IJmuiden-Eg- mond dan door de tunnel in plaats van over de pont zullen gaan. Wat de dienstregeling betreft houdt dit in, dat de rijtijd op beide diensten met tien minuten kan worden ingekort. Wat de dienst naar Egmond betreft worden de vertrektijden van Bergen en van Eg- mond af met vijf minuten verlaat met het oog op treinaansluitingen in Castri- cum. De route van Beverwijk af zal van het Luxortheater lopen via Wijkerstraatweg- tunneltracé noord-tunnel-tunneltracé-zuid en Meervlietstraat naar Velsen-Zuid (halte Driehuizerkerkweg). De halten Pelsstraat-Melklaan en r.-k. kerk-Pontplein in Velsen-Noord zullen komen te vervallen. Teneinde echter de bewoners van Vel sen-Noord, die in de omgeving van het tunnel tracé noord wonen, toch de moge lijkheid te bieden van een interlocale ver- voersgelegenheid zal een halte worden geplaatst (voor de richtingen Haarlem en Alkmaar) in de onmiddellijke omgeving van de wegaansluiting Wijkerstraatweg hoek tunneltracé noord, bij de spoorweg overgang tussen Beverwijk en Velseri. De andere wijzigingen in de dienstrege ling van de NACO hebben alle betrekking op de verandering in de spoorwegdienst regeling en zijn erop gericht goede aan sluitingen met de treinen te blijven be houden. De Utrechtse politierechter mr. A. A. Th. Kooien, die 's avonds in zijn woning aan de Utrechtseweg te Amersfoort in zijn studeerkamer zat te werken, werd opge schrikt door een man die eerst door het raam naar binnen gluurde, daarna een ruit stuksloeg en tenslotte met bloedende handen naar binnenklom. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een grote ravage in de kamer werd aangericht. Inmiddels hadden kinderen van mr. Kooien de buren te hulp geroepen, waarna het gelukte de indringer, die dronken bleek te zijn, te overmeesteren en aan de intussen gewaarschuwde politie over te leveren. De man, een 56-jarige inwoner van Amersfoort, werd in het politiebureau opgesloten. Het is niet bekend welk mo tief hij had om het huis van mr. Kooien binnen te dringen. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: H. Th. Peek, bloembollenreiziger, v. d. Ende laan 27 te Hillegom. Rechter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. H. J. Pot, advocaat en pro cureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. J. C. Eichhorn, mijnwerker, wonende te Santpoort gemeente Velsen, Hoofdstr. 72. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur te IJmuiden-Oost, Paulus Potterstraat 27. De beroepsofficier van de Koninklijke Landmacht, kapitein L., die maandag uit het militair hospitaal ontvluchtte, blijkt dinsdagavond op zijn verzoek opgenomen te zijn in het militair hospitaal te 's-Gra- venhage. Hij meende dat hij lijdende was aan a-griep. Hij zou eerst een bezoek heb ben gebracht aan generaal-majoor Lentz, inspecteur van de'infanterie. De Legervoorlichtingsdienst deelt mede, dat kapitein L. grieven en klachten had over de medische toestand in Sennelager in Duitsland. Hij had vooral bezwaren te gen de zijns inziens ontoereikende wijze waarop de zieke soldaten werden onder gebracht. Als reden voor zijn vlucht uit het militair hospitaal te Utrecht noemde hij zijn vrees daar geïsoleerd te zullen worden. Alhena, pass. 10 Finisterre n. Antwerpen. Aludra, 10 te Baltimore. Angolakust, 9 v. Dakar n. Freetown. Argos, 10 te Carthagena. Alcol, 10 te Rotterdam. Adonis, 10 te Emden. Ampenan, 10 v. Belawan, 11 te Singapore. Ameland, 11 v. Piraeus n. Beyrouth. Banggai, 10 nog rede Bandar Shapur. Batu, 10 v. Basrah n. Kuwait. Bengalen, 11 te Penang verw. Bintang, 11 te Surabaja. Boskoop, 11 te Paramaribo. Billiton, 11 v. Surabaja n. Makassar. Bontekoe, 11 te Bitung verw. v. Waiwerang. Bennekom, 9 v. Bremen n. Hamburg. Breda, 9 te La Guaira n. Pto. Cabello. Britsum, 10 450 m. z.o. IJsland n. Pt. ChurchilL Caltex Leiden, 11 te Port Said. Caltex Nederland, pass. 10 Skagen en Esbjerg. Caltex Utrecht, 11 v. Suez n. Perzische Golf. Cradle of Liberty, pass. 10 Gibraltar n. Pt. Said. Carillo, 11 te Mobile. Coolsingel, 10 v. Kiel n. Hamburg. Gadila, 12 te Bangkok verw. Crania, 10 250 m. n.o. Fayal n. Curasao Drente, pass. 10 Ceylon n. Aden. Dorestad, 10 275 m. n.n.w. Cp. Villano n. Curacao. Duivendijk, 11 te New-Westminster. Duivendrecht, 10 v. Vlaardingen n. New York. Guineekust, 9 v. Takoradi n. Monrovia. Ghanakust, 10 te Amsterdam. Haulerwijk, 14 te Londen verw. Hoogkerk, 11 v. Adelaide, 12 te Melbourne. Hector, 10 te Amsterdam. Hera, 9 te Barbados verw. Isis, 11 te Pto. Cabello. Iberia, 10 v. Rotterdam n. Onton. Jacob Verolme, 10 v. Rotterdam, proefvaart. Jupiter, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Jason,, 10 v. Willemstad n. Georgetown. Japara KRL, 11 te Londen. Joseph, Frering, 11 te IJmuiden verw. Kieldrecht, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Kalinga, 11 te Curasao. Kalydon, 10 v. New York n. Maracaibo. Karaton, 11 te Banda verw. v. Tuel. Karimata, 10 v. Aden n. Suez. Lindekerk, 10 te Basrah (v. tenminste 10 dagen). Laertes, 10 v. Birkenhead n. Amsterdam. Loosdrecht, 10 v. Bahrein n. Damman. Lutterkerk, 11 te Basrah. Marnelloyd, 10 v. Penang n. Colombo. Metula, 11 te Pulubukom verw. Myonia, 11 te Balikpapan. Mariekerk, 11 te Rotterdam. Maashaven, pass. Kaap Verd. eil. n. Rio de Jan. Moordrecht, 10 te Philadelphia. Malea, 12 te Pladju verw. Modjokerto, verm. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Mentor, 10 450 m. w.n.w. Kaap Finisterre naar Port of Spain. Oranje Nassau, 10 te Trinidad. Oranjefontein, 9 900 mijl o.z.o. St. Helena naar Kaapstad. Orestes, 12 te New York verw. Osiris, 9 v. Pto. Cabello n. Maracaibo. Omala, 10 te Piraeus. Ouwerkerk, 11 te Genua verw. Oranje, 11 te Southampton n. Tandjong Priok. Nieuw Amsterdam, 11 te Le Havre. Notos, 10 te Amsterdam n. Hamburg. Nestor, 14 te Mobile verw.. Prins Willem III, 10 v. Le Havre n. Rotterdam. Pr. Willem George Frederik, 11 te Montreal verw. Perna, 10 dw. Muscat. Prins Casimir, 10 te Montreal. Pr. Phil. Willem, 10 v. Montreal n. Campbeltown. Prins der Nederlanden, 10 v. A'dam n. Dover. Peperkust, 9 v. Freetown n. Le Havre. Pygmalion, 10 v. Port of Spain n. Antiqua. Radja, verw. pass. 11 Gibraltar n. Beyrouth. Rondo, 11 te Southampton. Ruys, 10 te Montevideo. Rijndam, 10 v. Montreal n. Southampton. Raki, 12 te Tarakan verw. Riouw, 11 v. Suez n. Khorel Mufatta. Sirrah, 10 v. Djibouti n. Rastanura. Stad Arnhem, 10 te West-Hartlepool verw. Stad Breda, 10 v. Wabana n. Engeland. Stad Gouda, pass. 10 Noordkaap n. Amsterdam. Stad Haarlem, 10 te Middlesbro. Stad Vlaardingen, 10 v. Narvik n. Emden. Straat Banka, 10 v. Colombo n. Penang. Straat Cook, 14 te Durban verw. Straat Madura, 10 v. Colombo n. Bombay. Stad Alkmaar, 10 te Rotterdam. Stad Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Narvik. Soestdijk, 11 te Newport News. Steenwijk, 11 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Sibajak, 11 v. Surabaja n. Semarang. Singkep, 12 te Nasipit verw. Siaoe, 11 te Singapore verw. v. Moulmein. Statue of Liberty, 10 380 m. n.w. Kaapstad naar Philadelphia. Stentor, 9 1100 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Tabian, 11 te Semarang. Tabinta, 11 te Singapore. Thelidomus, 10 v. Pladju n. Sungeigerong. Triton, 10 te Amsterdam. Trajanus, 10 v. Puerto Cabello n. Londen. Telamon, 10 180 mijl n.w. Cape Finisterre naar Willemstad. Tjiluwah, 11 te Hongkong verw. v. Singapore. Texel, verm. 11 v. Davao n. Singapore. Vivipara, 17 te Mena verw. v. Spezia. Van Waerwijck, 10 v. Zanzibar n. Penang. Waal, 10 v. Le Havre n. Lissabon. Willemstad, pass. 10 Azoren n. Plymouth of Dover. Willem Ruys, 10 v. Colombo n. Suez. W. Alton Jones, 10 90 m. w.n.w. Malta n. Abadan. Zuiderkerk, pass. 10 Kreta n. Genua. Zuiderkruis, 11 te New York. Zaanland, 13 voor IJmuiden verw. SLEEPVAART Barentszee, 9 560 m. n. St. Vincent n. P. Cabello. Clyde, 5 te Honolulu n. Panama. Cycloop, 10 te New Orleans. Ebro, 9 v. Rotterdam te Delfzijl. Noordholland, 9 te Maracaibo. Oceaan, 9 330 m. w. Honolulu n. Panama. Thames, 9 60 m. n.o. Ouessant n. Perz. Golf. Titan,, 9 250 m o.z.o. Barbados, 12 aldaar verw. Tyne, 10 v. Ferrol te Beyrouth verw. ISö-iSSBjiHP®?!!: ,11,11 escnurt halve prijs! *3F Droogkokende Sïamrijst 500 gram S2 en 44 Ananas, 8 halve schijven in een blik 2 blikkenl29 Californische Amandelen 100 gram 69 Gekruide Speculaas 250 gram 49 en 39 Amandelspeculaas met véél amandelen 250 gram 65 jgjp T/m 18 sept. bij elke pot AH-Huishoudjam v.af 88 cl EEN GROTE ROL ECHTE ZAANSE BESCHUIT VOOR HALVE PRIJS Let op! Volgende week bi] Albert Heijn wéér zo'n extra aanbieding. 'ui ir_ StiTjl ■JjMBjiM - .1,

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3