FILATELIE vraag RIPOLIN Schreeuwend tekort aan reuma-bedden ZWAARDEMAKER Jam SPION IN BERLIJN Ontwapening HOLLAND-OOSTENRIJK H. J. MAERTENS N.V. Ouwe Job vertelt zijn avonturen Agenda voor Haarlem 'n Loge plaats bij Nog geen vierde van het vereiste aantal beschikbaar zuiver zon en vruchten j' {J J Kort en bondig ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1957 4 KERKELIJK LEVEN PHILIPS TELEVISIE ƒ995.- „Dorus" daagde dubbel ganger voor de rechter Kerkelijk Nieuws PAR 13 SE COIFFURES MOLENDIJK Kapsalons Hongaarse handelsmissie in Djakarta aangekomen Proef met „behandelauto's' voldoet goed 111 r ONS VERVOLGVERHAAL DOOR SLIM HARRISON V. Heringa Wuthrich Tijger geopereerd in Arnhems dierenpark VOLGENS de organisatie van de Wereld raad van Kerken komt eens In de vijf jaar de Grote Kerkenvergadering, de Assemblee, bijeen. In de tussenliggende jaren wordt de verantwoordelijkheid voor het werk ge dragen door het zogenaamde Centrale Co mité, bestaande uit negentig leden, die alle landen van de wereld vertegenwoordigen. Eén keer per jaar komt dit comité bijeen om de meest urgente zaken te bespreken. Het spreekt bijna vanzelf, dat in de bijeen komsten van 1957, die in de afgelopen we ken werd gehouden, het vraagstuk van de atoombewapening het kernprobleem vorm de. Aan het einde van de vergadering werd een verklaring opgesteld, die nu gepubli ceerd is en waarin wij dus de mening kun nen vinden van de Wereldraad van Kerken. In de overtuiging dat de verklaring ook uw instemming zal hebben, leggen wij deze gaarne aan u voor. SEDERT het begin van de wedloop der atoombewapening en het begin van de ont wikkeling der waterstofbommen heeft de Wereldraad van Kerken zijn diepe bezorgd heid ten opzichte hiervan getoond. Hij heeft op dit op verschillende manieren gedaan door verklaringen en acties. Het laatste jaar is de publieke bezorgdheid betreffende de uitwerking der kernproeven groter ge worden. Van de kant van verantwoorde lijke kringen uit de wetenschap, zijn de waarschuwingen in kracht toegenomen. In het bijzonder het feit, dat deze proeven een ernstige bedreiging vormen voor de nog ongeboren generaties, wekt ons meer dan ooit op tot een ernstig besef van de rede lijke verantwoordelijkheid die rust op het geweten van het huidige geslacht. Wij erkennen, dat het vraagstuk van het stopzetten van de kernwapenproeven moet worden bezien in een zeer wijd verband. Wij stemmen toe dat het niet mogelijk is zich zonder risico's met één zijde van het samengestelde ontwapeningsvraagstuk be zig te houden. Er zijn echter bepaalde mo rele beginselen, die het hele vraagstuk der atoomoorlogsvoering raken en waarop wij hier de nadruk wensen te leggen. Het Cen trale Comité bevestigt opnieuw zijn over tuiging, uitgesproken in zijn vergadering te Toronto in 1950, dat „de methoden van mo derne oorlogvoering, zoals het gebruik van atoom- en bacteriologische wapens en ver nietigende bombardementen, zo'n geweld IERLAND. Ter herdenking van de door van admiraal William Brown, 100 jaar geleden, geven de Ierse posterijen op 23 september a.s. twee postzegels uit in waarden 3 d. (blauw) en 1 sh. 3 d. (kersrood). William Brown werd in 1777 geboren in de Ierse plaats Foxford. Als kind emigreerde hij met zijn familie naar Philadelphia. In 1810 koos Brown toentertijd kapitein op een koop vaardijschip tijdens een reis naar de Rio de la Plata, de zijde van de in op stand zijnde Spaans-Amerikaanse kolo nies. Hij creëerde een vloot voor de Argentijnen. Hij onderscheidde zich in 1814 in de zeeslag bij Montevideo toen door hem de haven van deze stad was geblokkeerd. Hij overleed in 1857 te Buenos Aires. HONGARIJE heeft een postzegel van 2 ft. (blauw) het licht doen zien ter herinnering aan het feit, dat 75 jaar ADVERTENTIE geleden de Hongaarse satiriek en episch dichter Janos Arany (18171882) over leed. De zegel vertoont het portret van de dichter. ITALIë. Op de Italiaanse Europa postzegels, die zijn uitgegeven in de waarden 25 en 60 lire, is een letter E afgebeeld. Deze letter wordt gevormd door de vlaggen van de zes E.G.K.S.- landen in hun natuurlijke kleuren. Links hiervan ziet men drie korenaren en recht drie olijftakken, waarmee res pectievelijk de welvaart en de vrede worden gesymboliseerd. De zegels zijn ontworpen door Corrado Mancioli uit Rome. CANADA. In oktober brengen ko ningin Elizabeth en prins Philip een bezoek aan Canada, hetgeen meer luister zal worden bijgezet met een postzegel van 5 cents (zwart). De zegel zal voor het eerst verkrijgbaar worden gesteld op 10 oktober a.s. op 25 SEPTEMBER a.s. Zie 't op z'n best met o.a. 21 TX 180 U, met 53 cm beeldbuis Radio- en Televisiespecilaisten Nieuwe Groenmarkt 2, Haarlem Tel. 15229 Nassaustr. 5, Haarlem, Tel. 15220 en vernieling van het leven op zulk een verschrikkelijke schaal met zich brengen, dat de basis zelf waarop recht en bescha ving staan kunnen, in gevaar wordt ge bracht. De veroordeling van dergelijke me thoden vindt ruimschoots steun in het feit, dat de totale oorlog, in de zin van een oor logvoering zonder enige beperking van de gebruikte metboden overal in conflict is met het geweten der mensheid. Wij geloven tevens, dat het gebruik van zulke methoden van oorlogvoering, voor elk volk, die deze aanwendt, geestelijke ontaarding met zich brengt. Wij moeten de vraag stellen of er één volk gerechtigd is de kernwapenproeven voort te zetten, terwijl de grootte der geva ren zo weinig bekend is en afdoende midde len tegen deze gevaren ontbreken. Wij moe ten verder vragen of enig volk gerechtigd is voor eigen verantwoordelijkheid te beslis sen zulke proefnemingen uit te voeren, wanneer overal ter wereld de bevolking van andere naties, die er niet mede instemmen, de gevolgen hebben te dragen. Daarom doen wij een beroep op elke natie, die deze proeven doet, zich ten volle rekenschap te geven van deze zedelijke verantwoordelijk heid in dezelfde mate als van de nationale verdediging en internationale veiligheid. Niets minder dan de afschaffing van de oorlog zelf moet het doel zijn van de vol ken, hun leiders en alle burgers. Het be reiken van dit doel betekent een ernstig beroep op onze eigen generatie. Wij ver welkomen en ondersteunen elke eerlijke poging, die nu wordt aangewend om de be wapeningen van elk soort te beperken en te regelen en voorwaarden te scheppen voor een veilige vrede. Wij herhalen de oproep van onze laatste Assemblée om alle wape nen van massavernietiging, inclusief atoom wapenen en waterstofbommen te verbiedent onder voorziening van internationale in spectie en controle. Wij wetéri, dat éen alles omvattend program voor ontwapening ge leidelijk moet verlopen en wij realiseren ons hoeveel er afhangt van de versterking van het vertrouwen tussen de volken, maar wij dringen er op aan, dat de regeringen, die proefnemingen doen, deze als eerste stap zullen opgeven, tenminste voor een proefperiode, hetzij met elkaar, hetzij zelf standig, in de hoop dat de anderen hetzelfde zullen doen, opdat er een nieuw vertrouwen zal ontstaan en grondslagen gelegd zullen worden voor betrouwbare overeenkomsten. Wij doen daarom een beroep op al onze broeders moedig als christen te handelen en de almachtige God te bidden de volken en hun regeringen te leiden. Voor de president van de rechtbank te Amsterdam, heeft een kort geding gediend tussen de cabaretier Tom Manders, alias „Dorus" en de heer F. M. Perrier, die als amateur optreedt onder de naam „Fred Menger". Tom Manders verwijt de heer Perrier, dat hij in het publiek optreedt met een creatie van „Doris" die zoveel lijkt op de zijne, dat hij daardoor schade lijdt. De heer Manders vroeg de president, zijn dubbelganger te verbieden in deze creatie op te treden en een dwangsom van f 1000 voor elke overtreding vast te stellen. De advocaat van de heer Manders, mr. G. H. Steyn, zei, dat de figuur van „Doris" is gecreëerd door de heer Manders. De ge daagde, een sigarenwinkelier, komt in de zelfde kleding als „Dorus" op, gebruikt dezelfde geluidsband, en de duur van zijn optreden is eveneens precies gelijk. Het nummer is tot in de finesses gecopieerd, het is volmaakt plagiaat, zo betoogde mr. Steyn. Hij concludeerde dat hier sprake is van oneerlijke concurrentie en over treding van het autersrecht. De advocaat van de „andere Dorus", mr. W. W. G. Schutte, achtte de zaak niet spoedeisend voor een kort geding omdat zijn cliënt anderhalf jaar geleden al met dit nummer is opgetreden tijdens ama teurwedstrijden in Amsterdam. De figuur van „Doris" is volgens mr. Schutte geen originele creatie van Tom Manders. „Zo'n type komt reeds voor in Amerikaanse gooi- en smijtfilms". Bovendien gebruikt zijn cliënt de naam „Doris" niet. Mr. Schutte legde aan de president het boek „Deining om Dorus" over en zei dat de schrijver daarvan Tom Manders verwijt, dat deze zijn figuur van „Doris" geheel uit dit boek heeft gehaald. De andere „Dorus" maakt zich niet schuldig aan on eerlijke concurrentie en heeft er nooit een cent aan verdiend. Hij treedt op als ama teur en de baten zijn voor buurtvereni gingen. „Hoeveel malen is Chaplin niet geïmiteerd?" vroeg pleiter. De president merkte echter op, dat het hier gaat om het zich onder eigen naam meester maken van het optreden van een ander. De heer Perrier verklaarde, dat zijn nummer wordt aangekondigd als: „een imitatie van een bekend Nederlands ar tist". Volgens mr. Steyn was dit echter pas gebeurd, nadat in de pers over deze zaak was geschreven. Ook indien dit voor dien niet was geschied vond de raadsman van Pierrier het nog geen onrechtmatig heid. „Ik kan het toch weinig fatsoenlijk vinden", merkte de president op. Tijdens de re- en depliek vertelde de heer Manders nog, dat de schrijver van het reeds genoemde boek indertijd ver zocht had hem een procesje aan te doen terwille van de publiciteit. „Ik ben bang zei de president dat dit proces ook om de publiciteit wordt ge voerd". „U doet er goed aan bij uw num mer te laten aankondigen, dat het een imitatie is", zo gaf de president de heer Perrier als raadgeving mee. Op 27 sep tember volgt de uitspraak. Geref. Kerken Benoemd tot hulppred. te Oud-Loos- drecht J. D. de Vries, kand. te Stadska naal; idem te Zoutespui J. Eman, kand. te Terneuzen, die deze ben. ook aannam. Aangenomen naar Roosendaal (2e beroep) J. Plug te Schagen (N.H.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Biezelinge J. P. Geels te Haarlem-C. Aangenomen naar Broek on der Akkerwoude W. de Graaf te 's-Gra- venmoer. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen tot pred. in algem. dienst met standplaats Bergum J. A. Hamers te We- meldinge. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude. en Nijehorne (Fr.) (toez.) D. H. Scholten te Heerewaarden. Bedankt voor Lunteren (2de pred. pl.) G. H. van Kooten te Genemuiden. ADVERTENTIE EENVOUDIGE. HOUDBARE Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19708 Buslijnen 3 en 4 DJAKARTA (ANP) In Djakarta is een uit zes landen bestaande Hongaarse handelsmissie aangekomen. In afwachting van de formele onderhandelingen, die vandaag zullen beginnen, zijn gisteren reeds onofficiële handelsbesprekingen ge houden. „Het zou ons bijzonder verheu gen, als wij in de gelegenheid werden ge steld rechtstreekse contacten te leggen met Indonesische zakenkringen, teneinde in staat te zijn onze industriële produkten bij hen te introduceren", aldus de Hongaarse delegatieleider, toen hem gevraagd werd of de missie gedurende haar verblijf in Indonesië ook industriegebieden zal be zoeken. „Nou, Job", zei Kees. „Als jullie dan daar van dat eiland weg wilden... dan kon je toch proberen, of er niet een vliegtuig kwam?" Daar moest Ouwe Job even hartelijk om lachen. „Een vliegtuig? Maar jongen... die dingen bestonden in mijn jonge tijd toch nog lang niet!" „O ja", zei Kees. „Dat is ook zo". „Nee", zei Ouwe Job. „Zo gemakkelijk zou het voor ons niet gaan". 84-85 ADVERTENTIE In ons land zijn ongeveer zestigduizend reuma-patiënten, welke een- of meermalen (vaak gedurende vele maanden) opgeno men moeten worden voor behandeling. Om deze behoefte aan klinische behandelings mogelijkheden te dekken zijn 2 a 3000 bed den in reuma-afdelingen noodzakelijk. Nederland beschikt slechts over ongeveer 500 van deze bedden, nog geen 25 procent van het benodigde aantal. Dit schrijft dr. J. J. de Blécourt, provin ciaal reumatoloog te Groningen, in het maandblad van het Groene en Witte Kruis. In de behandelingsmethode moet volgens deze reumatoloog nog een grote achter stand worden ingehaald. Voor de meest gevreesde vorm van reumatiek: de chro- nisch-reumatische gewrichtsontsteking is in 50 tot 70 procent een korter of langer verblijf in een reuma-afdeling van een ziekenhuis of reuma-sanatorium nood zakelijk. Het tekort aan bedden betekent volgens dr. De Blécourt, dat zeer vele patiënten niet optimaal kunnen worden behandeld, veel te lang moeten wachten of helemaal niet worden opgenomen, ernstig invalide worden en blijven, hetgeen, volgens hém, voorkomen had kunnen worden. Het platteland is hierbij duidelijk ach tergesteld bij de stad. Poliklinische behan deling met bijvoorbeeld injecties en fysische therapie (vaak een belangrijk onderdeel van de reuma-behandeling) kan in de stad veel gemakkelijker verwezen lijkt worden. Te weinig nazorg Reumabestrijdingsdiensten en de vrij gevestigde specialisten kennen vele ern stige reumapatiënten, die thuis min of meer verkommeren en aan wie eigenlijk niets meer wordt gedaan. Daarnaast zijn er een groep die op opname ligt te wachten en ondertussen verergert en een groep patiënten welke na ontslag weer naar huis terugkeert. Wat deze laattse groep betreft, meent dr. De Blécourt, dat de overgang zieken huishuis vaak veel te groot is. Het bestuur van de Nederlandse ver eniging tot reumatiekbestrijding wil ook het lot van de thuis verpleegde patiënten verzachten. Ingevoerd werd een nieuwe verstrekking, namelijk de mobiele fysi sche therapie. In Engeland kent men deze vorm van thuisbehandeling reeds enkele jaren. Een masseur of masseuse met „rij dende apparatuur" bezoekt de patiënt aan huis en behandelt daar. „Vliegende brigade" Een proef met deze apparatuur wordt thans genomen in Groningen en Zeeland, omdat hier betrekkelijk weinig masseurs zijn: vele reumapatiënten, een groot tekort aan behandelingsmogelijkheden. Twee kleine bestelautootjes werden aan geschaft, uitgerust met een opvouwbare massagebank, eenvoudige oefenapparatuur, loopwagentje, infrarood-bestralingslam- pen en dergelijken. Bemand met twee be kwame en enthousiaste masseurs begonnen deze autootjes in januari van dit jaar te rijden. Op opname wachtende patiënten en na- behandelingsgevallen hebben bij deze be handeling voorrang. Maar daarnaast komen ook patiënten in aanmerking die reeds lang invalide thuis zitten of liggen. De eerste resultaten lijken zeer gunstig, aldus dr. De Blécourt, die het niet uitge sloten acht, dat dit initiatief verder zal uitgroeien en mogelijk ook andere groepen patiënten zal aantrekken. Enquête in Limburg In Sittard, Brunsum, Tegelen en Maas tricht zal een over geheel Nederland inge steld onderzoek naar reuma-verschijnse- len in ons land afgesloten worden. Zeven enzestig gemeenten in ons land, omvatten de 145.000 personen, nemen deel aan deze enquête met een onderzoek, dat wel het meest omvattende is, dat ten aanzien van de reumabestrijding ooit werd ingesteld. ADVERTENTIE 10. Hoe dat zo? Ik vraag of u zich niet schaamt.... u ruikt zeker niks? Ruiken? Langzaam aan wordt het me duidelijk dat het overal naar whisky ruikt. Komt dat van mij? Precies, dat komt van u. Kijkt u eens. Niet alleen dat u zich blijkbaar dood hebt willen drinken, u hebt ook nog een paar mooie bulten op uw hoofd. Waar ben ik dan? In het militaire hospitaal. Onder observatie. Een Amerikaans soldaat houdt de wacht voor uw deur. Ben ik onder arrest? Precies. Ze hebben u gevonden in de Berliner Strasse, zo dronken als een kanon. U had maar één dollar bij u en die hield u krampachtig in uw hand vast. Al uw militaire papieren waren weg. Uw revol ver trouwens ook. Krankzinnig! Ik probeer op te staan, maar mijn hoofd doet zo'n pijn dat het wel lijkt of ik lood in mijn hersenen heb. Alles draait om me heen, mijn mond is kurkdroog, en af en toe voel ik me doodmisselijk. Mijn verpleegster verzorgt me met tegenzin, dat is maar al te duidelijk. Het gekke is dat ik me absoluut niets kan herinneren. Hier drink dit op. Zij geeft me een glas. Ik ruik er aan alvorens het op te drinken. Een geur van ammoniak maakt me duizelig. Ik wil dat vieze spul niet opdrinken, maar de verpleeg ster is niet voor de poes. Tenslotte drink ik toch maar de helft op. Mijn hart draait om. Geef me een sigaret. Het spijt me, luitenant, ik rook niet. Verdorie, ik zeg u dat ik een sigaret wil hebben! De verpleegster staat in alle waardigheid op, loopt naar de deur, klopt tweemaal en meteen komt er een M.P., ongeveer twee meter lang, naar binnen. Is ie ondeugend? Ja, Black. Help me even een handje dat hij ook de rest van mijn drankje opdrinkt. De M.P. komt dichterbij en ik moet denken aan een bokser. Als hij me wil aanraken, roep ik: Blijf van me af en ga weg!! Heel mooi.zo praatte u niet toen we u stom dronken in de Berliner Strasse vondenDe luite- ROMAN VAN SLIM HARRISON (vertaald uit het Frans) nant is dat natuurlijk vergeten, maar van sergeant Mallow moet ik u nu een beetje in het oog houden. Wat ik ook zeg, de M.P. grijpt me bij de schouders, duwt mijn hoofd midden in het kussen en knijpt mijn neus dicht. Ik voel me ontzettend vernederd en doe van alles om aan zijn greep te ontkomen, maar niets helpt. Ik moet mijn mond wel open doen en meteen komt dat smerige drankje naar binnen. Kom aan, luitenantik laat u niet los voordat u alles hebt opgedronken. Wat kan ik anders doen dan een vies gezicht zetten en het opslokken? Zo, dat is dat. Nu nog een injectie, zuster. Wat voor injectie?, vraag ik. Om te kalmeren. Ik wil onmiddellijk uw chef spreken. Werkelijk? Ja, werkelijk. Weet u wat u te wachten staat, luitenant? Geen idee. De krijgsraad. Wat?!!! U hebt een burger aangevallen. Wat?!! O, u zult wel een paar excuses hebben. U was na tuurlijk dronken, maar al met al zou ik toch niet graag in uw schoenen staan. Die M.P. maakt me ongerust. Wat bedoelt hij toch met een burger aangevallen? Hoe is het dan gebeurd? Herinnert u zich niks meer? Niets. Sergeant Donovan zal 't u wel vertellen. De M.P. geeft de jonge verpleegster een teken dat zij de kamer moet verlaten en geeft mij zelf een injectie. Zo, als u zich nu kwaad maakt, dan wordt u ten minste niet gevaarlijk. Nu zal ik sergeant Donovan even halen. Donovan of Mallow? Mallow bemoeit zich met de ziektegevallen en Dono van met de criminele gevallen. Hij heeft al heel wat te doen gehad, maar nog niet met een luitenant van het Amerikaanse leger. Ik blijf alleen achter in de kamer, hoor de sleutel in het slot omdraaien. Herhaaldelijk strijk ik met mijn hand over mijn bezwete voorhoofd en ik probeer me wanhopig iets te herinneren. Door de injectie voel ik me een beetje suf worden. Maar toch.... langzaam., heel langzaam begint er iets te dagen. Ik zie weer dat grijnzende gezicht van mijn bewaker, de bril, de baard met een bloedvlek.... maar natuurlijk, zo is het ge gaan. Het lawaai van onze knokpartij heeft andere mannen gewaarschuwd. Iemand heeft me toen zeker ontzettende hoeveelheden alcohol ingegeven. Maar daarna? Hier lig ik nu in mijn ziekenhuisbed, beschuldigd van een aanslag. Wat zou ik graag weten wat er toch allemaal gebeurd is De deur gaat open. Ik heb niet eens gemerkt dat de sleutel is omgedraaid. Een sergeant stapt naar binnen, loopt naar het bed, kijkt me recht in de ogen. Nou luitenant? Hoor eens, sergeant, uw schildwacht heeft me al een beetje op de hoogte gebracht.... Geen grapjes, luitenant, u moet ons van een en ander op de hoogte stellen. Waarom hebt u Hartmann vermoord? Hartmann? Ja, de Duitse arts die in het ziekenhuis werkt. Wat....?! Alles draait om me heen, ik druk krampachtig mijn nagels in mijn handpalmen. HOOFDSTUK VI Sergeant Donovan, even koud als Italiaans marmer, kijkt me met zijn kleine oogjes doordringend aan. Hij probeert te begrijpen wat er in mij gaande is. Luitenant, het beste is meteen met de waarheid voor de dag te komen. Erkent u dat u dokter Hartmann vermoord hebt? Ik heb geen sterveling vermoord en ik begrijp waarachtig niet wat u bedoelt. Luitenant, ik heb een engelengeduld, maar gelooft u mij, het heeft absoluut geen zin iets te ontkennen. Alles wijst er op dat u de moordenaar bent. Nieuw schip. De n.v. Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam heeft tijdens een proeftocht het door de Arnhemse Scheepsbouwmij. gebouwde mo torschip „Vliestroom" van deze werf over genomen. Het schip is een zusterschip van de „Hontestroom" en meet 500 brt. De „Vliestroom" wordt als negende schip na de oorlog voor de vaart op Engelse havens aan de vloot der H.S.M. toegevoegd. Onderscheiding. Aan dr. H. A. J. Pie- ters, chef van de veiligheidsafdeling der chemische bedrijven van de staatsmijnen in Limburg, heeft het „Institut national de Securité te Parijs de zilveren medaille ver leend wegens zijn grote verdiensten op het gebied van de beveiliging van arbeiders. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS (Wordt vervolgd) In een dierenpark in Arnhem is de tij gerin Mimi die ruim vier jaar oud is, met de keizersnede verlost van twee reeds do- 4e jongen. Twee dierenartsen van de Vee- artsenijkundige Dienst in Utrecht, dr. Snoek en dr. Toussaint Raven hebben in de kooi de operatie, die drie uur vergde, uitgevoerd. De ingreep slaagde volkomen. Er is later wel een lichte complicatie op getreden, doch men heeft alle hoop, de bij zonder mooie tijger in het leven te kunnen houden. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Rotterdams Toneel met „Ontvluchting", 20 uur. Linnaeushof: Zomertuin de gehele dag geopend. Roxy: „Zwarte Jack, de desperado", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Comanche Todd, de blanke indiaan", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio: „Wittebroodsjaren", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido: „The wrong man", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laatste man", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Schwarzwaldmelodie", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Minerva: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Het kind van een ander", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Rotterdams Toneel met „Ontvluchting", 20 uur. Zandvoortse- laan 69: Tentoonstelling van aardewerk van Studio Lohr. Linnaeushof: Zomertuin, dagelijks geopend. Zuiderkapel: J. Kits, 10 uur. Doopdienst in het Sportfondsen- bad, 16.30 uur. Jeugddienst onder leiding van H. Spoor, 20 uur. Bakenessergracht 63: Oriënteringsdienst van het Rozekrui- sersgenootschap, 10.30 uur. Minerva: De Jeugdspelers o.l.v. Tonny Verwey met „Dik Trom en zijn aap", 13.30 en 16 uur: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Comanche Todd, de blanke indiaan", 14 jaar, 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Zwarte Jack, de des perado", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Naar het rijk der Inca's", alle leeftijden, 11 uur. „Schwarzwaldmelo die", 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Cinema Pa lace: „Het kind van een ander", 18 jaar, 15, 16.15, 19 en 21.15 uur. Studio: „Bij de kannibalen van Nieuw Guinea", alle leef tijden, 11 uur. „Wittebroodsjaren", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laatste man", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Lido: „Lassie's grootste avontuur", alle leeftijden, 11 uur. „De verkeerde man", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. MAANDAG 23 SEPTEMBER Zandvoortselaan 69: Tentoonstelling aardewerk van Studio Lohr. Linnaeushof: Zomertuin, dagelijks geopend. Begijnhof kapel: J. Kroon voor Interkerkelijk Evan gelisatiecomité over „Toch heeft Christus het antwoord voor u", 20 uur. Zangdienst van 19.30 af. Zang en Vriendschap: De Grotere Wereld met toespraak, 20 uur. Minerva: „Anna Karenina", 18 jaar, 20.15 uur. Roxy: „Cleopatra, de slang van de Nijl", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Comanche Todd, de blanke in diaan", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Stu dio: „Wittebroodsjaren", 14 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. Lido: „The wrong man", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laatste man", 18 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Schwarzwaldmelodie", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Het kind van een ander", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6