KERKDIENSTEN Haarlemse rechtbank hield zitting op Hoogoven-terrein v stoeten! r Wegzvachter weg van wacht BLIJF HEER! Ons katholiek leesplankje Alleen voor madame iMdeËcm) Ik, V'P'wiJ BEKLEDEN ".ET STOFFEN HHH-II NAAR KFIIS ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1957 5 Begroting Staatsvissers- havenbedrijf IJmuiden dubt en Gangsters Medische verzorging tijdens het weekeinde Speciale verleiding Gabin als gangster Operette Sprookjessfeer Om goud Manson als Stalin Geel verbleekt i I Dansen met bruid Kleurig begin Ghr. Wijmer viert dinsdag zijn jubileum Sigarenwinkeliers tevreden George van Renesse speelt in het Kennemertheater K inder kerkdiensten De Haarlemse rechtbank heeft vrijdag morgen een zitting gehouden op het ter rein van de Hoogovens te IJmuiden ten einde zich grondiger op de hoogte te kun nen stellen van de omstandigheden, waar onder op 28 januari van dit jaar een 35- jarige chauffeur uit Velsen op een groep grondwerkers inreed, als gevolg waarvan een hunner, de 48-jarige G. de Bie uit Wieringen, om het leven is gekomen. Te gen de chauffeur was in de zitting van 21 juni twee maanden hechtenis geëist, na de tenlastelegging dood door schuld, maar de verdediger, mr. G. J. H. de Leeuw, had vrijspraak gevraagd. De recht bank achtte het onderzoek toen echter nog niet volledig en besloot tot deze zitting ter plaatse, waarbij zij zich tot in details door getuigen, politie en deskundigen liet inlichten. Er werden verscheidene ritten met een zelfde type dumptruck gemaakt als waar mee de aanrijding was geschied. Een fac tor die bij dit alles sterk de aandacht trok was de merkwaardige constellatie van de pedalen bij deze van rechts bestuurde truck. Omtrent de toedracht was in de vorige zitting reeds gebleken, dat de ver dachte pas in dienst was gekomen bij een bedrijf, dat de slakken van het hoogoven- terrein afvoert en onder leiding van een nog jongere chauffeur een proefrit zou maken. Op een gegeven moment, na een summiere uitleg van deze instructeur, was hem het stuur overgegeven en kort daar na had hij, geconfronteerd met een groep wegwerkers het gas inplaats van de rem ingedrukt. Het directiegebouw van het genoemde aannemersbedrijf werd daarop even voor een zitting ingericht. De chauffeur ver klaarde desgevraagd, dat hij tevoren nooit in een dumptruck als deze had gereden. Een getuige deskundige, de chef van het verkeersbureau van de ANWB, ir. C. A. Kuijsten, gaf onomwonden te kennen, dat hij het primair onverantwoordelijk achtte dat de werkgever een nieuwe chauffeur op deze wijze in een hem vol komen onbekend wagentype inwijdde. Hij achtte de risico's op dit terrein nog groter dan in het normale verkeer. De substituut-officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, verklaarde dat het ac cent na deze reconstructie meer op het civiele, dan op het strafrechtelijke ge deelte was komen te liggen. De gehele verantwoordelijkheid kon echter naar hij zeide niet naar het aannemersbedrijf overgeheveld worden, want de chauffeur was mans genoeg om een dergelijke ge vaarlijke instructierit af te wijzen. Daar om liet hij de eis onveranderd: twee maanden. ADVERTENTIE De verdediger, mr. De Leeuw, toonde zich hier verbaasd over, nu duidelijk is gebleken dat er van „hoogst roekeloos" rijden, van „grove onvoorzichtigheid" en van „grove schuld" geen sprake was ge weest. De snelheid bijvoorbeeld was bij dit onderzoek zeer redelijk gebleken. Vol gens hem was de officier van front ver anderd door te zeggen, dat de verdachte niet zomaar in deze auto had moeten stap pen. Wanneer dit op de openbare weg was gebeurd, zou hij niet vervolgd zijn ge weest: hij reed „onder toezicht". Met des te meer aandrang handhaafde mr. De Leeuw zijn conclusie: vrijspraak. In analogie met de gedragslijn, dat de staatsbedrijven in het vervolg hun jaar stukken exploitatierekeningen, alge mene verlies- en winstrekening en balans zullen opstellen met inachtneming van het beginsel der vervangingswaarde, zal te beginnen met het jaar 1958 ter wille van een zo groot mogelijke uniformiteit ten aanzien van de jaarstukken van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden op overeenkomstige wijze worden gehandeld. In deze begroting is voor het eerst het beginsel van de vervangingswaarde toe gepast. De lasten zowel als de baten voor het jaar 1958 zijn geraamd op f 2.974.470, zodat de begroting evenals het vorige jaar sluit. „De vleugels van de vloot" (Thalia, vrijdag tot en met zondag) is één van de vele heldhaftigheden op celluloid vastge legd, die het critische publiek in de waan zin van de oorlog terdege bij zullen brengen, maar die anderzijds ook wel juichkreten bij wel gemikte bombarde menten zullen uitlok ken, want de mens is nu eenmaal dol op vuurwerk. De grote held van deze ge schiedenis, die in genen dele afwijkt van alle andere film helden, die hebben meegeholpen de roem der geallieerde legers en vloten tot ver velens toe via het filmdoek te verbrei den, is John Wayne, die als Frank W. „Spig" Wead rondborstig en breedgeschou derd door het gevaarlijke leven wandelt, achteloos rondkuiert en -vliegt, maar op een kwade dag een halswervel kneust en voor de vechtende beschaving verloren is. Daar loopt natuurlijk een fraaie rode draad van een mooie romance tussendoor, die een paar keer afknapt op het moment, dat de wereld nieuwe stukken aan zijn woe lige historie gaat toevoegen en die ten slotte uitloopt in een roemloze, maar glim lachende thuisvaart van de roekeloze kaerel John Wayne. WAAROM NOG KALE UögilOi XT9 vteort Marktplein 30 - Telefoon 4273 IJMUIDEN: Dokters: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954 en P. v. d. Toorn, Naerebout- straat 70, tel. 4084. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259, en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. SANTPOORT: Dokters: In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken: Elswout-apotheek, Bloemen- daalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500- 22181 en apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560- 8284. Wijkverpleging voor Santpoort, Driehuis en ÏJmuiden-Oost: zr. Y. de Jong, Brede- roodseweg 45, tel. K 2560-8756; voor Vel- sen-Noord, Velsen en IJmuiden-Oost: zr. Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510- 3936; voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zr. Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK: Artsen: Voor zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 49, Velsen-Noord, tel. 02510-4987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondel laan 29, tel. 3364. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, telefoon 02513-212. Bovendien neemt dr. Tuin man en dr. Tuinman—Marsman de dienst waar voor de patiënten van dr. Kloppert. OASTRICUM: Van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagochtend 8 uur: Dr. H. J. v. Nievelt, Burgem. Lommenstraat 10, tel. 354. Zr. Admiraal, p./a. P. Commandeur, Rijksweg, Limmen, tel. 379. Verloskundige: Mevr. Scholten—Kloes, Vinkenbaan 8, telefoon 590. Apotheek: Ouwerkerk is dagelijks en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. „Bandieten van de autobaan" (Thalia, maandag tot en met woensdag) legt de vinger bij een verleden jaar plotseling actueel wordend stukje criminologie: het autobanditisme en zijn bestrijding. Het verhaal ontstond in het land, waar ook deze lugubere sport wertt uitgevonden in Duitsland en geeft in een serie rake en vaak zenuwslopende beeldèn de werk wijzen van de politie weer. Hier en daar helt de film duidelijk over naar een eer lijke documentaire, hetgeen haar waarde alleen maar verhoogt, al zouden wij de zwakkere zusters en broeders een bezoek liever niet aanraden. Het gaat namelijk hard tegen hard. In haar serie „speciale voorstellingen" draait Thalia donderdagavond een En gelse film, waarvan de titel „Verdorven" blijkbaar nog net niet erg genoeg of mis schien net iets te erg was, zodat zij op nieuw in roulatie werd gebracht onder het gnuivende titeltje „De Verleidster". Er wordt met de spanning gespeeld op de lichtelijk ironische wijze, die men van de Engelse vakmensen gewoon is geraakt, maar niettemin is dit glasharde verhaal over een slecht, maar mooi juffertje toch boeiend. Niet vanwege de slechtigheid, maar om de puike fotografie. Arlene Dahl is het juffertje en zij komt tenslotte in een gevangenis terecht. In het Kennemer Theater kan men tot en met zondag Jean Gabin som ber als leider van een gangsterbende in „Onveilig signaal" zien rondlopen. Evenals in zovele van dergelijke verhalen leidt Gabin zijn troep, die bestaaat uit aller hande schurken, op voortreffelijke wijze. Totdat hij de gróte overval op stapel zet. Dat loopt natuurlijk mis. Hoe mis kunt ge beter zelf gaan bekijken. Het is de moeite waard. (Kennemer Theater, maandag tot en met woensdag). „De Bettelstudent" is een der operettes van de Oostenrijkse com ponist Karl Millöcker, waarmee hij furore maakte. De komedie is nu ook op het witte doek te zien. Liefhebbers van muziek en zang zullen er ten volle van genieten. Het vrolijke en vaak emotionele verhaal van de student, die in de vrijheidsstrijd van zijn land een behoorlijk aandeel heeft en ook liefdesverwikkelingen niet schuwt, blijft een aantrekkelijke aangelegenheid, die in de Duitse filmbewerking uitstekend tot haar recht komt. „Kitty in de grote wereld" (L u x o r Theater, tot en met donderdag), heeft merkwaardigerwijze met „Sissi" iets ge meen. We verzeilen namelijk meer of min der weer in dezelfde sprookjessfeer. Maar ditmaal is alles veel spiritueler, veel gees tiger. Voor een amusementsfilm is dat geen geringe verdienste, voor een Duitse zelfs een bijzondere onderscheiding, omdat er na Kantner's „Wir machen musik" weinig meer aan de orde is geweest dat op die eigenschappen kon bogen. Ditmaal is Ro- mey Schneider een jong kapstertje, dat in Genève een heel onschuldig uitje heeft meteen Engelse minister van buiten landse zaken! De minister neemt deel aan de belangrijke conferentie van de Grote Vier. Hij heeft schik in het meisje, hij zou maar wat graag verliefd op haar zijn. Maar dat is weggelegd voor zijn jeugdige neef. De charme van de film is vooral gelegen in de wijze, waarop 's ministers politieke interessen worden verweven met het lot van het kapstertje, dat een fris en heel natuurlijk meisje is, nauwelijks bakvis af en aan de leuke jonge eerste liefde toe. Neeze wordt niet verliefd op de mi nister. Maar ze flapt er wel alles uit zolang ze nog niet weet wie hij is. En zo krijgt dan zijne Excellentie het gevoel, dat hij de muffe vergaderzalen moet ontvluchten om eens wat vertrouwder te worden met de mensen, over wier lot hij mede beslist. De film draait het niet zo, dat hierdoor het eind goed al goed wordt verkregen. Ze laat de politiek toch het vreemde wissel vallige spel blijven, waarin de kaarten soms heel verrassend op tafel komen. Maar ze is vol wijze ironie en de beleve nissen van de minister zijn alleraardigst door hun eenvoud en contrast van schijn en werkelijkheid. De minister beleeft net zo'n soort sprookje als zijn jonge vriendin. Ze leren eikaars wereld kennen. Daar leven we vol verwachting en plezier in mee. Daardoor worden we geamuseerd, vertederd en soms zelfs nog ontroerd 'ook; Zondagmiddag wordt in dit theater „Saadia" vertoond. In het W. B. Theater draait tot en met vanavond de spannende film „De ro vers van de Sierras". Dit is het verhaal van de strijd om het goud in Californië omstreeks 1849. Vooral de burgemeester van het kleine plaatsje San Andreas is be zeten van het geld en dit wordt nog erger wanneer hij een rijke goudader ontdekt die echter over het land van een eenzame boer loopt. De familie van de boer wordt uitgemoord maar de boer zelf die er het leven afbrengt zweert zijn bloedverwan ten te zullen wreken. En dat gebeurt uit eindelijk ook. Lex Barker, Zsa Zsa Gabor en Maurice Manson spelen in „Vrouwen in het Krem lin" de hoofdrollen en daarbij beeldt Man son Joseph Stalin uit die, zo wil het verhaal het, niet dood is. Uiteraard berust dit ver haal volkomen op fantasie, maar toch zullen vele toeschouwers zich er zeker geruime tijd mee bezig kunnen houden. (W. B. Theater, zondag tot en met maandag). De overweg aan de Wüstelaan in Santpoort kent sinds jaar en dag een vertrouwd en vriendelijk gezicht: dat van meneer Willem Kaay. Willem Kaay heeft veertig dienst jaren achter de nog rechte rug, maar nu is dan toch het moment gekomen, waarop hij de bomen in de wilgen hangt het pensioen naakt en met een ietwat bezwaard hart zal de heer Kaay het spoortje vaarwel moeten zeggen, dat met hem vergroeid was geraakt en waar hij niet meer buiten kon. Als Westfries uit Winkel heeft onze Santpoortse over wegman het eerst bij „weg en werken" gewerkt en daarna kwam hij naar IJmuiden in het vervoerswezen. Vandaar ging het naar Santpoort en hier heeft hij menigmaal met oplettende blik want vergeet even niet de zware verantwoording, die er rust op de bedienaren der rood witte afsluithekken de bo men neergedraaid, nog net langs een ondeugende maar lieve juffrouw of een haas tige automan, om ze bij veilig sein weer op te halen en een zucht van verlichting te ho ren ontsnappen uit de rijen wachtenden voor zijn stal letje. Dat duurt al van 1936 af, want in dat jaar werd hij overwegwachter bij de Wüs telaan en daar heeft hij dus zijn oude klanten leren ken nen, de ochtendracers naar kantoor, de schoolkinders in de regen, de melkboer met handkar en later ijzeren trekhond en de bedaagde wandelaars, die het sluiten der bomen meestal niet als een straf, maar als een wel kome afleiding beschouwen, voor zover zij werkelijk be daagd zijn. Éénentwintig ja ren heeft hij de bomen ge sloten en geopend. Hoeveel keer? Ik durf het niet te schatten, maar als ik het móest, zou ik het gemiddel de houden op een tien tot vijftien keer per dag en dan kom ik, nauwkeurig op de vingers tellend, tot een dikke honderdduizend maal. Maar aangezien er dagelijks nu ze ker een honderd treinen pas seren langs de Wüstelaan, het vrachtvervoer inbegre pen, komt hij beslist hoger en kon deze scheidende wachter op dit punt wel eens miljonair zijn geworden. Kaay gaat heen en we zul len zijn glimlach en zijn grapjes missen aan de Wüs telaan, want daar was hij sterk in. Santpoort zal hem ongetwijfeld de beste wensen voor de hopelijk vele jaren na deze eerste oktober mee willen geven. En hopen op een opvolger met evenveel accuratesse en evenveel mild heid. Eigenlijk zouden wij voor vele autorijders in deze vochtige dagen een douche moeten aanschaffen en de zelve vullen met koud en vies water uit een grote plas. En dan zouden wij enige dezer automannen met het beste pak aan on der de troebele straaltjes moeten opstellen en roe pen: „Voelt, vrinden, en weet hoe onplezierig het is, het vuile straatwater op uw costuum te krijgen. Gij doet dit echter elke dag ook met beminnelijke en schiddeloze passanten, die nietsvermoedend over trot toirs wandelen en dan plot seling hele bakken water over het lijf gespoten krij gen." Kwaad met kwaad vergel den is evenwel een verkeerd systeem en derhalve kan dit boosaardig plannetje niet doorgaan. Maar wel zou ik dringend al die rijdende re genbuien willen vragen wat piano-aan te doen, nu het Tot mijn intense droefheid moet ik u meedelen, dat na rijp beraad besloten is de scooters, die na zaterdag over een week over de trot toirs van de Veiser tunnel zullen snorren, bemand door onverschrokken leden van Velsens politie, niet de door u en mij zo toegejuichte kleur geel zullen krijgen. Het gaat niét door. Geel is geen kleur van de politie is er uitgemaakt, geel hoort bij de tunnélpechauto's en bij de wegenwacht, maar de kleuren van de politie zijn blauw en wit. Een blauwe scooter in de tunnel kon echter wel eens gelijk staan met een zwarte kat in een dichte klerenkast en dies heeft men nu defini tief voor wit gekozen. Parelwit. Alleen stel ik mij voor, dat de fietsjes na het passeren van elke zware diesel-met rookwolken wel een sopje mogen hebben. Willen ze ten minste ook wat wit blijven. water zo overvloedig op straat kan staan en het hard- doorrijden tot forse pias breuken aanleiding kan ge ven. Spaart, o heren volant ridders, onze nylons, panta lons, sokken, jassen, schoe nen en vooral: spaart uw goede naam. De Katholieke leeszaal heeft er ook mooi wat boeken bij: Romans: Bakker, Pia; Burgess, Een kleine vrouw; Cox, Mijnheer Piepers; Couperus, Het zwevende schaakbord; Dix, Een kogel voor Oedipus; Philips, De wonderbare genezing; Schmidt, Nieuwe im pressies van een simpele ziel; Steinbeck, Druiven der gram schap; Steinbeck, Ten Oosten van Eden. Populair-wetenschap. werken: Bolin en von Post, Flora in kleur; Cohen, Nederlandse volksverha len; Donath-Seeuwen, Welke hond moet ik kiezen?; Doornik, Een van de radioprogram ma's, die het nog altijd best doen is het Vara-dansje met de bruid, een zacht muziekje uit de tijd van Veleta en polka, afgewisseld met de gortiger tonen van foxtrot en samba. Er komt een avond in Santpoort op donderdag 3 oktober in De V'eijman, waar het dansen met bruiden zal worden beoefend voor een opname. En tevens komt ene heer Geert Elffrich, de man met het aanstekelijke lachje, een paar Velsenaren inter viewen voor de rubriek „Leert uw landgenoten ken nen", waarmee hij alweer een mooie poos door het land zwerft, verhaaltjes uit lokkend van oud-inwoners uit diverse gemeenten en af en toe op pikante verrassin gen stuitend. Volgens mijn dokter stéét u er van te kijken meneer, (want u leest natuurlijk mee) hoeveel moeders goede moeders zijn, zonder dat zij het fijne van hun nobele „vak" weten. Ik bedoel, volgens mijn dokter dan altijd, de kneepjes op het punt van zuigelingen- en kleuterverzorging, moeder- schapszorg en kinderhygiëne. Nu is dat allesbehalve een schande,-want vroeger werd daar zozeer geen aandacht aan gegeven en het is eigenlijk nog een wonder, dat ik redelijk groot ben geworden, om nu maar een voorbeeld te noemen. Om nu juist de kleine puntjes op de kostbare i-tjes te zetten, organiseert het Velsense Witte Kruis deze winter weer een „Moeder en kleutercursus", waaruit niet moet worden afgeleid, dat kleuters er ook heen moeten. Maar moeders, die zich wel eens een tikje onwis voelen op het moeilijke pad der kin derverzorging, zouden er in drommen naar toe moeten gaan, want voor de prik van Allium een riks (de moedercursus) en het schijntje van twee gulden (de kleuterdito) wordt daar door zuster N. Nieuw- poort, de docente van de Stichting voor Moederschaps- zorg en Kinderhygiëne in Noordholland heel wat lichamelijke en geestelijke wijsheid uitgedeeld. Op vrij dag 18 oktober beginnen de lessen en vooral voor de genen, die de ooievaar bin nen kortere of langere tijd tegemoet kunnen zien, is het geen verloren vrijdag. Pelgrims naar de Una Sancta; Doornik, Gij zijt niet langer pel- grims; Filarski, Acol, het bied- systeem der kampioenen; Jungk, m Licht van duizend zonnen, nood- lot der atoomvorsers; Kastner, Dagelijkse zorgen; Laren, Kamer- planten; Meiss-Teuffen, Met on- bekende bestemming; Picard, Het menselijk gelaat; Tussenbroek, m Wonen, werken, rusten; Walch, §j§ Karei de Stoute; Wytema, Klaar voor onderwaterH; De R.K. Jeugdbibliotheek heeft gg de volgende boeken aangeschaft: Beke, Schatgraver van de Hin- doe-Koesj; Brisley, Milly-Molly- Mandy, dl. 1; Brisley, Milly-Mol- ly-Mandy geeft een partij; Bruijn, n De doppertjes doppen zelf hun m boontjes; Bruijn, Keteltje in de n Lorzie dl 1, Keteltje in het veer- huis dl. 2, Keteltje's thuiskomst dl. 3; Cramer, A is een aapje; Freuchen, Ivik verloor zijn va- der; Grimme, Wolven in Mongo- lië; Lattimore, Junior, het neger- n jongetje; Moody, Ons huis in de prairie; Plaats, Doorzetten Anne- m Marie; Plaats, Anne-Marie bouwt luchtkastelen. (De jeugd kan voorlopig voor s§ ruilen terecht van 4.15 tot 5.15 uur, na schooltijd dus). Vrouwen van Velsen, houdt de maandagavond vrij. Ge zult daar geen spijt van heb- ben, want dan gaat de Ne- derlandse Christen Vrouwen- m bond afdeling Velsen een m eerste ontspanningsavond |j van het reeds snel invallen- de seizoen houden en daartoe j§ de film „Hollands Glorie" B draaien, zijnde het celluloid- g produkt van het Lissese g Bloembollenhuis. Het kleu- |g renfestijn heeft plaats in het §j Gemeentelijk Ontspannings- lokaal aan de Van Diepen- j§ straat. En de zuiderlingen 8 moeten er dus even een H pontje aan wagen. Lampenier M KENNEMERLAAM Een zeer bekende persoonlijkheid uit de voetbal- en spoorwegwereld te vens zeker ook geen onbekende in vis serijkringen de heer Chr. Wijmer, viert dinsdag zijn veertigjarig ambtsjubileum bij de Nederlandse Spoorwegen. Van deze veertig jaren is de heer Wijmer achten dertig jaar in IJmuiden „gestationeerd" geweest en in dit tijdsbestek heeft hij zich doen kennen als een uiterst bekwaam en een zeer hulpvaardig employé. Aangezien hij bovendien ook in Stormvogels-kringen een zeer geziene persoonlijkheid is, mag zeker verwacht worden, dat velen hem dinsdag a.s. tussen 16 en 18 uur even in „Royal" de hand komen drukken. Door de Inspectie van de Dienst Invoer rechten en accijnzen te Haarlem is op ver zoek van de Velsense middenstandsorgani saties ontheffing verleend van art. 45 der tabakswet, waardoor deze detaillisten nu ook meedoen aan de „tunnelactie" van de Velsense middenstand. Het betreft hier een ontheffing van de beperkende bepalingen op het cadeaustelsel. IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. v. Doorn; 17 uur: ds. G. van Doorn, j Geb. Chr. Belangen: 10 uur: P. Verschoor (jongerendienst). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 19 uur: ds. J. v. d. Berg; 10.15 uur: Jeugdkapel: W. Huiser. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 uur, bijeenkomst, spreker J. Je- ninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en donderdag 9 uur: Heilige Mis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings- dienst, 19 .15 uur: openluchtsamenkomst, 20 uur, verlossingssamenkomst. Maan dag 20 uur: verkoop en bazar. Algehele leiding maj. De Bree. Baptistengemeente IJmuiden, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer M. v. d. Wal, (Haarlem), 11.15 uur zondagschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. S. de Roest. Jeugdgebouw: 10 uur: W. Kwak. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: S. Wilson van Hilver sum, 19.30 uur: D. J. Bruijn van Wasse naar, 11.45 uur: Zondagsschool. Woens dag 19.45 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, geen dienst. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: R. Hengstmangers, cand. uit Haar lem; 19 uur: ds. L. Brink (bijzondere avonddienst). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. A. de Jonge van Zaan dam (Opendeurdienst). Vrye Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur, de heer Oosterweller van Amsterdam. Woens dag 20 uur: de heer H. v. d. Brink van Bloemendaal. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. Dickhout van IJmuiden. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. Ca. Willekes. Popu lierenlaan: geen opgave ontvangen. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer G. J. Offerhaus. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. J. F. Kruyt van Den Haag. Geref. Kerk, Moensplein, 9 uur en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. A. A. Leen- houts van Castricum. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. Vrije Evangelisatie „Maranatha", 10 uur: J. J. van Capelleveen, Bennekom, 19 uur: J. J. van Capelleveen. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. P. Verdonk uit Okkenbroek, bevestiging ds. P. Salm, 15 uur: intrede ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. Oorthuys van Beverwijk. Het eerste concert in het nieuwe seizoen voor de leden van de Maatschappij tot Be vordering der Toonkunst, afdeling Bever wijk en omstreken, zal op donderdagavond 26 september plaats hebben in het Kenne- mer-Theater te Beverwijk. De pianist George van Renesse geeft dan een recital. Zijn programma vermeldt een sonate van Beethoven, een sonate van Sohubert, een aantal kleine werken van enkele Franse componisten en vier composities van Cho pin. Het programma voor de Maatschappij vermeldt ook nog een uitvoering door jonge musici (zang, fluit, hobo en piano) op 6 no vember, een recital door de pianist Hans Henkemans op 29 januari en een uitvoering van de Matthaus Passion door het Toon kunstkoor Beverwijk met medewerking van onder andere het Zaans Baohkoor in april 1958. Geref. Kerk, 10 uur: ds. A. A. Leenhouts, 17 uur: ds. Meyer van Beverwijk. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9 uur: ds. L. Brink van Velsen. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. D. ter Steege; 19 uur: dr. W. Volger van Amsterdam-N. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. v. Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. W. Dieper sloot van IJmuiden; 17 uur: ds. J. A. Tie mens van IJmuiden. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. D. H. Bies- ma; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. N. Bruins. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, g"en opgave. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 Geref. Evang. zondagschool, Ossendorp- school. ingang Lemairestraat, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Baniaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN-DORP: Herv. kinderdiensten, Marie Boreel- kleuterschool, 10 uur, alle leeftijden. Wijkgebouw Torenstraat, 12 uur, leef tijd 5 en 6 jaar.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7