Knap óp die kale schuur met Ceta-Bever Buitenbijts '^SAMSON SPION IN BERLIJN Alkmaarse clubs aan de kop in 3 A; Kinheim behaalde overwinning in 3 D Ouwe Job vertelt zijn avonturen Niemeijer half zware shag Agenda voor Haarlem VOETBAL IN KENNEMERLAND in moderne plastic-verpakking Kort en bondig T errasvogels Wijk aan Zee ZAP CSV Beverwijk Kennemers Kinheim-zaterdagelftal VVB Inschrijving voor de lichtstoet Kinheim Stormvogels 2 Velsen Extra Samson voordelen: Handig rollen Heerlijk roken! VERVOLGVERHAAL DOOR SLIM HARRISON MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 De oogst is ditmaal heel wat groter dan de vorige week, want ondanks de gewei dige regenval van de afgelopen dagen gin gen in 3 A alle wedstrijden door en was het in 4 D fifty-fifty. Bij het aandachtig beschouwen van de uitslagen valt het op, dat de Alkmaarse clubs het heel wat beter maakten dan de Santpoortse en dat Kin heim zich na de nederlaag van de vorige week door nu van Geel-Wit te winnen aardig gerehabiliteerd heeft. Beverwijk heeft het niet tegen de Alk maarse Boys kunnen bolwerken: met één drie moesten de roodwitten de meerder heid der Alkmaarders erkennen. Lang zaam maar zeker blijkt, dat we in de Boys ernstige pretendenten voor de bovenste plaats moeten zien. Bedriegen verder de voortekenen niet, dan is ook Alcmaria Victrix voornemens een rol van beteke nis te gaan vervullen, want de tweede uit wedstrijd ditmaal tegen Velsen le verde deze Alkmaarders wederom de volle buit oo (nul-twee). Dat Terrasvogels het in Egmond tegen Egmondia niet gemakkelijk zou krijgen, lag voor de hand: het werd dan ook prompt een drie-één nederlaag voor de Santpoorters. Wijk aan Zee herstelde zich gisteren van de schrik, als gevolg van de nederlaag te gen Alcmaria, door Vitesse met drie-twee naar Castricum terug te sturen. De an dere Castricumse derde klasser startte iets beter, want CSV haalde tegen HSV althans één puntje binnen (twee-twee). In de 4de klas D, was, zoals reeds ge memoreerd de oogst niet zo groot, daar de terreinen van Uithoorn, DIO en ETO moesten worden afgekeurd. Door een en ander had o.m. Waterloo een vrije zon dag. De ontmoeting Geel Wit-Kinheim king echter door en in deze wedstrijd zorgden de Kinheimers voor een buiten gewoon grote verrassing door over deze Haarlemse club, die de vorige week in Velsen met één-twee van Waterloo won, met niet minder dan één-vier te zegevie- ren. De stand is thans: Alkm. Boys 3-5 NAS 2-3 Alcm. Victrix 2-4 WH 1-2 ZAP 2-4 Kinheim 2-2 Egmondia 1-2 Geel Wit 2-2 HSV 2-2 O.G. 1-1 Wijk aan Zee 2-2 Bl'daal 1-1 CSV 1-1 OFC 1-1 Vitesse 1-0 Uithoorn 0-0 ADO 1-0 Zaanlandia 0-0 Beverwijk 1-0 ETO 0-0 Velsen 2-0 Waterloo 1-0 Terrasvogels 2-0 DIO 1-0 In de ontmoeting tegen Egmondia kwam Terrasvogels gisteren met invallers voor Van Gelder en Wijnen en met Röbken op de spilplaats uit. Invallers waren Zaal en Veldman, van wie de eerste beter vol deed dan de laatste. De thuisclub bleek van behoorlijke kracht te zijn, maar daar ook Terrasvogels in het veld niet kwaad speelde wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Het grote verschil zat echter in de stootkracht van de beide voorhoedes. Die van Egmondia zaten feller op de bal en toonden zich ook schotvaardiger. Daardoor noteerde de thuisclub met de rust een twee-nul voorsprong. Maar dat Terrasvogels niet van plan was de strijd reeds gewonnen te geven, bleek na de rust, toen Spanjaard met een kop bal de Egmondia-doelman wist te passe ren (twee-één). Tot de gelijkmaker kwam men echter niet, want door een fout van Lokkers kon Egmondia de stand op drie één brengen. In een pittig gespeelde wedstrijd heeft Wijk aan Zee beide punten thuis kunnen houden. Toch was het begin niet erg hoop vol, want Eikhof kon na 15 minuten spe len profiteren van een fout van Dirks (01). Lang heeft men hier geen plezier van gehad. Snijders zag kans om doelman Hagenaars uit zijn doel te lokken en de bal in te schieten (11). Zelfs kwam de thuisclub voor te staan toen men een vrije trap toegewezen kreeg. Scholten nam deze en schoot de bal langs het muurtje van spelers naar de vrij staande De Boer, die hard langs Hagenaars schoot (21). Vitesse zette in de tweede helft alles op alles om weer gelijk te komen en dit lukte. Valk schoot de bal langs de uitlopende Blok 22. Nu werd er hard om de leiding ge streden. Snijders slaagde er tenslotte in de stand op 32 te brengen. Op een goed bespeelbaar veld heeft ADO ondervonden dat het nog niet de juiste combinatie heeft gevonden om in deze zware afdeling succes te boeken. ZAP had een goede en vlot spelende ploeg en kwam vele malen voor het ADO- doel waar mén in eerste instantie nog wel de zaak meester was, tot doelman Burger geslagen werd door de midvoor van ZAP. In de tweede helft probeerde ADO het spel te verplaatsen. Eenmaal kon Van Tu- -* nen doorbreken, maar hij werd achter haald en zijn schot ging naast. Door een fout in de achterhoede was het Kuis die de stand voor ZAP op 20 bracht. In een maar matig gespeelde wedstrijd hebben CSV en HSV de punten ge deeld (22). CSV had in het begin het beste van het spel, hetgeen al spoedig tot een doelpunt leidde. Het werd door Dik Hobers gescoord. CSV belaagde enige ma len het doel van HSV, maar De Heer was op zijn post en bracht tot twee maal aan toe redding in gevaarlijke situaties. Het was wederom Hobers, die kon doelpunten, r hiertoe in staat gesteld door Kossen (20). Nog voor rust kon HSV de achterstand in lopen. In de tweede helft leek het er op dat CSV beide punten kon behouden, maar kort voor het einde kreeg HSV een straf schop toegewezen, die er onhoudbaar in ging (2—2). Het ontbreekt Beverwijk aan een goede schutter, want hoewel men voor rust tech nisch de mindere van de Boys was, had men net zoveel kansen voor doel gehad als de Alkmaarders. Beide voorhoedes za gen geen kans om te doelpunten. In de tweede helft werd Alkmaarse Boys sterker. Na 20 minuten spelen was het A. Krtip die handig gebruik maakte van een blunder van Minnebo en onhoudbaar langs Raap schoot 01. Van de Flier maakte er 02 van. Beverwijk speelde niet ontmoedigd verder. Springer slaagde erin een terug springende bal van doelman Van Twuiver in te schieten (12). Van de aftrap af nam echter Van der Meulen de bal mee en schoot de bal twee maal in het Wijker doel. Raap stompte de bal even zovele ke ren weg, maar de derde maal was het raak (13). De Kennemers kwamen in deze eerste competitiewedstrijd met enige nieuwe spe lers uit, van wie men, naar het zich laat aanzien, wel enig plezier zal hebben. De voorhoede was nu niet het zwakste deel. Er werd flink geschoten en men zag soms vlotte en goed afgewerkte aanvallen. DEM kon in deze wedstrijd niets goeds laten zien. Zelfs een strafschop werd niet benut. In de eerste helft speelde De Kennemers onzeker. Maar toen men door de planken koorts heen was, ging het steeds beter en na 35 minuten scoorde J. Mosk. Kort hier na kreeg Zwanenburg de bal op twee me ter van het doel vrij (2—0). In de tweede helft was het met DEM spoedig gedaan, want binnen tien minuten keek men tegen een 40 achterstand aan. Met twee doel punten voltrok Kick Minneboo het vonnis (4—0). Het was of de loodgrijze miezerigheid welke Zaterdag boven Tussenwijk hing het stempel drukte op de wedstrijd Kinheim - SVOW, want behoudens enkele „zonnige" momenten kwam het peil van deze ont moeting niet boven de grauwe middelmaat uit. Speciaal in de eerste helft legden vooral de geel-zwarten een futloosheid aan de dag die de iets meer doortastender SVOtVers wel in de meerderheid moest brengen. Dat zij deze meerderheid slechts met een nul-één ruststand tot uitdrukking konden brengen bewijst dat hun voorhoede niet over grote kwaliteiten beschikte. Dat betrekkelijk kort na rust deze voor sprong al tot nul-drie uit kon groeien was dan ook meer het resultaat van enkele on gelukkige momenten der Kinheim-achter- hoede dan van vloeiende aanvallen der gasten. Deze achterstand echter bleek de prik kel welke de Velsenaren nodig hadden om wat meer energie aan de dag te leggen en er brak een periode aan waarin door hen het vijandelijke doel met goed opge zette aanvallen werd bestookt. Het duurde dan ook niet lang of Jan Bax verkleinde de achterstand tot één drie na plotseling vrij voor doel te zijn gekomen. Toen v. Hesselingen na een aanval over links tegelijk met de keeper naar de bal sprong en deze verdwaald voor de doel- mond rolde was* een tikje voldoende om voor de Velsenaren de lucht wat te doen opklaren. Het was verklaarbaar, alhoewel niet in overeenstemming met de spelregels, dat de back der gasten, toen A. Bax recht op de gelijkmaker afstevende, deze het scoren trachtte te beletten door hem als het ware in verzekerde bewaring te nemen, zodat deze al spartelend de bekroning van zijn charge werd ontnomen. ADVERTENTIE TEL.6000 DAG EN NACHT T. Bax kreeg echter gelegenheid dit doel punt in de familie te houden en de toege kende strafschop leverde voor deze crack geen moeilijkheden op (drie-drie). Dit betekende de eindstand en hoewel het SVOW-doel hierna nog op het nipper tje aan enkele doorboringen ontsnapte zou den de geel-zwarten met de volle buit toch wel iets meer gekregen hebben dan hun toekwam. Het tweede elftal bood in Vogelenzang met een door griep geteisterd elftal kranig tegenstand aan VVSV maar moest uitein delijk met een vijf-drie nederlaag deze in de stromende regen gespeelde wedstrijd eindigen. Tegen ETO 2 had het derde lange tijd de beste papieren maar ging na enkele on gelukkige toevalstreffers nog met drie twee door de knieën. De Breesapers, die hun spil Both ver vangen zagen door Luitjes, die echter een goede partij speelde en voorts tijdens de wedstrijd Steinvoort wegens een blessure móesten missen, verzuimden om tegen de technisch vaardige Amsterdamse ploeg van WA in de eerste speelhelft de kansen te grijpen. VVB begon met aardige combina ties, waarmede de Velsenaren een over wicht kregen en WA op eigen helft werd teruggedrongen. Doch schoten van Vers- wijveren, Koppen en v. d. Linde, die zelfs tweemaal achtereen alleen voor de WA- doelman kwam, misten hun uitwerking. Zelfs rechtshalf Steinvoort vond een goede Amsterdamse doelman op zijn weg. Gelei delijk voerde WA met technisch goed voetbal de aanvalskracht op en nadat uit een vrije trap de midvoor de bal oppikte werd v. d. Kuil geslagen (10). WA werd gevaarlijker nu wegens prachtig combine ren over de gehele linie, doch VVB hield stand. Na de hervatting gaf de thuisclub nu meer de toon aan en precies als in de eer ste helft had nu WB succes toen na tien minuten koppen de bal van rechts overne mend hard inschoot in een kluwen van spe lers (één-één). WA ging nog beter en aantrekkelijker spelen, doch de kwaliteiten werden een weinig ontsierd wegens hard spel. Nadat v. d. Kuil een mooie safe had verricht beging hij na 20 minuten een blunder door de bal uit een hoge trap van de rechtsbuiten over zich heen te laten gaan (twee-één). Aangezien Hovi- mans uit de voorhoede was teruggetrokken kregen de Breesapers het moeilijker en nadat Koppen een mooie kans had gemist, won WA het pleit met twee doelpunten in de laatste vijf minuten; één van de J Van de zijde van de commissie Jeugd- propaganda, wordt ons verzocht nogmaals onder de aandacht van de jeugdige lezers, de lichtstoet op woensdag 2 oktober, ter gelegenheid van de tunnelfeesten, te bren gen. Gezien de belangstelling, die er voor deze stoet bestaat, heeft het comité be sloten, de inschrijftermijn te verlengen tot uiterlijk 25 september a.s. Het is het comité gebleken, dat vele Be verwij kers in de mening verkeren, dat al leen leden van jeugdverenigingen aan deze lichtstoet kunnen deelnemen. Dit is beslist niet juist. Elke jongen of meisje tot de leeftijd van achttien jaar kan hier aan deelnemen, mits de voorstelling be trekking heeft op de tunnel of op een of andere Beverwijkse gebeurtenis, voorheen en thans. De adressen waar men zich dus tot en met woensdagavond 25 september kan op geven zijn: C. Ettema, Romerkerkweg 59a, Th. Luypen, Romerkerkweg 5, J. C. Muijert, Alkmaarseweg 145 a en Th. G. Vloemans, Bremmerstraat 67. Govert wou dus weg van het eiland, en ik ook wel. Toen keek Govert voorzichtig rond. „Luister, Joppie", zei hij geheimzinnig. „Ik heb al een plannetje gemaakt... Jij hebt toch ook wel die prauwen gezien, die scheepjes van de inboorlingen, waarmee ze op zee gaan vissen?" „Ja", zei ik. „Die liggen op het strand". „Juist", zei Govert. „Nou, we moeten zien, dat we met zo'n prauw er vandoor gaan!" ADVERTENTIE linksbinnen via de paal en één van de mid voor (vier-één). De Kinheimers hebben zich in Haarlem tegen Geel Wit van de eerste nederlagen in de competitie hersteld en met één-vier gewonnen, ondanks het feit, dat in deze ontmoeting van beide kanten een slechte wedstrijd werd gespeeld. Kinheim beheer ste het grootste deel van de speeltijd de strijd, die, met drie doelpunten van Boeren als midvoor, in de eerste speelhelft zeker een flinke voorsprong had kunnen geven. De vele kansen werden toen echter haar fijn gemist. Het eerste halfuur waren de gasten onbetwist sterker en drongen Geel Wit in de verdediging met de vele aanval len, die vooral van rechtsbuiten Sluiter gevaarlijk werden opgezet. Geel Wit vond bij de sporadische uitvallen Jo Hesselin gen en Van Well als de grote Velsense barricade. Toen na 20 minuten Sluiter scherp voor zette, was het niet de Kinheim-voorhoede, die dezelfde kansen verschillende keren miste, doch een Geel Wit-man, die in eigen doel schoot (nul-één). Kinheim bleef do mineren, hetgeen vlak voor de rust resul teerde in een doorspeelbal van Blom, die Boeren nu eens goed trof (nul-twee). Na de hervatting waren de rollen om gekeerd en nam de thuisclub het initiatief met felle aanvallen, waarbij v. Hessselin- gen een freekick veroorzaakte. Omdat de Kinheim-verdediging niet op haar hoede was werd de vrije trap benut (één-twee) na vijf minuten. Nu Geel Wit sterker was ontstonden mooie kansen, maar ook die gingen verloren. Een kwartier later kwam Kinheim onder de druk uit en het was op nieuw Boeren, die een prachtige voorzet Van Sluiter in een doelpunt omzette (één drie). Nu bleef de Velsense ploeg sterker, speelde vrijer om zeven minuten voor het éinde door een fraaie kopbal van Boeren, die een even fraaie kopbal van Sluiter overnam, de eindstand op één-vier te brengen. De competitie-wedstrijd Stormvogels 2- 't Gooi vond geen doorgang, doordat de A- griep zodanig in de Gooise gelederen had huisgehouden, dat men geen behoorlijk elftal op de been kon brengen en gedwon gen was uitstel te vragen. De verjongde ploeg van Velsen mist er varing en routine om in dit seizoen een rol van betekenis te spelen. Er wordt wel iswaar had gewerkt en de spelers doen hun uiterste best, maar de capaciteiten schieten te kort en zo ging ook de tweede wedstrijd voor de Velsenaren verloren. Alcmaria Victrix speelde inderdaad beter voetbal en verdiende de twee-nul overwin ning dan ook volkomen. Het gemis van Van Buggenum deed zich ernstig voelen bij Velsen en hoewel Jan Bakkum op de spil plaats uitstekend werk deed, schoot de voorhoede in doortastendheid te kort. De bezoekers hadden dan ook vrijwel doorlo pend het beste van het spel, maar doelman Caasembrood werd in de eerste helft slechts eenmaal gepasseerd bij een straf schop. Met nul-één werd dus gedraaid. Ook in de tweede helft gaf Velsen welis waar goed partij maar de verdediging kwam herhaaldelijk onder zware druk. Lange tijd hield de thuisclub stand maar tenslotte konden Bakkum c.s. het tweede doelpunt van de bezoekers niet voorko men (02). Wel trachtte Velsen het getij een andere wending te geven, maar wat men ook probeerde, de Alkmaarse club hield de verdediging goed gesloten en er was voor Velsen geen doorkomen aan. Zonder wijziging van de score kwam dus het einde. ADVERTENTIE 1. handige grote ruimte om uit te rollen 2. geen stuktrekken van de tabak 3. de shag droogt niet uit, maar blijft altijd vers en soepel 4. prettig in de zak te dragen SUPER-KWALITEIT IN S U P E R - V E R P A K K I N G isri trnrm Isiv 4#^ %WV 11. Sergeant, zou u zo vriendelijk willen zijn me een sigaret aan te bieden? Hij denkt natuurlijk dat hij me daarmee een mooie bekentenis kan aftroggelen en geeft me niet alleen een sigaret, maar ook nog vuur. Heel bedaard inhaleer ik de rook en zo kalm mogelijk stel ik hem op mijn beurt een vraag. Sergeant, ik herinner me niets meer. Kunt u me wat meer vertellen over die misdaad? Luitenant, ik. Hij bedwingt een opkomende kwaadheid, balt zijn vuisten en zegt langzaam: Het was iets over vijf in de ochtend, toen een jeep van ons u heeft aangetroffen voor nr. 187 van Königstrasse. U was er ontzettend aan toe. U lag wer kelijk stomdronken in de goot. Enkele meters verder lag dr. Hartmann, badend in bloed. Hij was door twee kogels getroffen, een in zijn hoofd en een in zijn borst. De revolver, waarmee deze kogels waren afgevuurd, hield u nog in de hand geklemd. Het was uw wapen, luitenant. De autopsie van de dokter heeft uitgewezen dat de kogels uit uw revolver afkomstig zijn. Waarom zou u het ontkennen, luitenant? U hebt dr. Hartmann vermoord, terwijl u dronken was. Dit laatste punt kunt u als verontschuldiging aanvoeren voor het militair gerechtshof, maar u kent de voorschriften. Onbekwaam zijn, terwijl u de rang van luitenant in het Ameri kaanse leger bekleedt, is al een vergrijp. Ik strijk man hand over mijn gezicht en ik kijk ser geant Donovan aan. Hij is er 100 pet. van overtuigd dat ik schuldig ben en wat hem betreft hoef ik nu al leen nog maar even een verklaring af te leggen. Maar in mijn hoofd draait de vraag rond wie deze moord werkelijk begaan kan hebben en waarom. De „vrouw" die me in de oostzone heeft ondervraagd, zal wellicht de aanstichter van deze laatste moord zijn. Had ze me niet verteld dat zij me snel zou bewijzen dat er niet met haar te spotten viel? Ik moet er werkelijk mijn hoed voor afnemen. Dokter Hartmann wordt met de autopsie van Otto Heisier belast, hij zal dus de ware oorzaak van diens dood opsporen. Aan de andere kant kan ik, na mijn verblijf in de oostzone, een en ander uit de doeken doen. Wat doet nu de tegenstander? Hij brengt me voorzichtig naar de Königstrasse na me eerst te hebben volgegoten met alcohol. Hij gebruikt mijn re volver om dr. Hartmann neer te schieten, stopt mij mijn wapen weer in de hand en laat me rustig op straat lig- ROMAN VAN SLIM HARRISON (vertaald uit het Frans) gen. Wat gebeurt er dan? Men vindt Hartmann in mijn nabijheid en trekt onmiddellijk een conclusie. Voor een rechercheur van even weinig intelligentie als sergeant Donovan bestaat er geen twijfel over mijn schuld. Ik ben de moordenaar! Jammer genoeg voor de arme sergeant ben ik niet schuldig. Alles is zo keurig voorbereid dat ik bijna recht op het executiepeloton zou afstevenen. De Rus sen wilden zowel Hartman als mij uit de weg ruimen en dat is hen bijna nog gelukt ook. Hoe kan ik me in hemelsnaam uit die onmogelijke situatie redden? Ik zou sergeant Donovan de ware toedracht van za ken kunnen vertellen, maar dan zou hij uitroepen: „Oh, wat een onzin!" en dan had hij nog gelijk ook. Maar wat dan? Ik laat mijn gedachten de vrije loop, terwijl Donovan klaar staat mijn bekentenis in ontvangst te nemen. Ik kijk op, trek nog eens aan mijn sigaret. Het spijt me ontzettend u te moeten teleurstellen, sergeant, maar ik ben onschuldig. Ik heb dr. Hartmann niet vermoord. Trouwens, wat zou ik voor reden kun nen hebben dat te doen? U ontkent terwijl alles erop wijst dat u wel schul dig bent? Dat is toch mijn goed recht, zou ik zeggen. En men zal toch nog moeten bewijzen, dat ik het gedaan heb. Van nu af aan zal ik trouwens alleen nog maar antwoorden in het bijzijn van mijn advocaat. Wie hebt u? Geen idee. Ik laat aan mijn chefs over een goede uit te zoeken. Oké, luitenant, maar in uw geval had ik liever meteen bekend. De sergeant werpt me een blik toe, waarin het ge voel „medelijden" maar al te duidelijk staat te lezen. Ik steek mijn hoofd dieper in het kussen. De injectie be gint te werken, ik voel me een beetje soezerig. Ik heb zefs geen zin meer in roken. Ik zit gewoon te wachten tot de droom begint. Een heel vreemde droom, waarin mensen, die ik alleen maar ken, een blijspelletje met een ongelooflijke spanning opvoeren. Ik weet niet of de laatste acte overeenkomstig de waarheid is, ik weet ook niet of ik gedroomd heb of dat mijn geest nu maar dingen aan het verzinnen is, maarDe hele affaire is alle proporties te buiten gegaan. Maar wel in een zeer bepaalde richting en als ik kan uitvinden wie er op deze wijze voordeel bij heeft, dan heb ik meteen de oplossing van het raadsel. Als de Russen Hartmann uit de weg hebben geruimd, is het dan om aan het rapport betreffende Otto Heisier te ontkomen? Maar wie zegt hen dat de arts zijn be vindingen niet ergens op een papiertje heeft neerge schreven, dat men later zal terugvinden? Maar waar om mij die misdaad in de schoenen geschoven? Waar om?! Ik ga de dingen zo logisch en onpartijdig mogelijk na. Het was absoluut niet nodig mij die moord op Hart mann in de schoenen te schuiven. Dit soort incidenten vindt in Berlijn herhaaldelijk plaats. Na het vinden van het lijk van de arts zou men tijdens het onder zoek wel de een of andere banale verklaring hebben kunnen bedenken. Nee, dat ik speciaal voor schuldig moest worden aangezien, heeft een bepaalde reden de vijand vond dit noodzakelijk voor een goede gang van zaken van toekomstige gebeurtenissen. Ik moet nu een bepaalde gedragslijn volgen, wil ik er achter komen wat de vijand in de zin kan hebben gehad: mijn mond houden en afwachten. De slaap, die me al ruim een uur lang belaagt, krijgt de overhand. Langzaam strek ik me uit in het zieken huisbed. Ik heb geen idee hoe laat het is. Er is wel een raam in de kamer, maar dat is afgesloten door luiken. Alleen een elektrische ballonlamp geeft licht. Er zit ten twee mensen bij mijn bed, de joft'ge verpleegster, die mijn pols voelt, en iemand gekleed in het uniform van kolonel. Hoe voelt u zich? Uitstekend zuster, dank u. Het is nog waar ook. Ik voel me best en kijk vol be langstelling naar de nieuwe figuur aan mijn voeten einde. Hij is ongeveer vijftig jaar, een beetje grijs aan de slapen. Een toevallig blond gebleven snorretje ac centueert twee spitse lippen. Een romeinse neus blijft het middelpunt van dit mij volkomen onbekende ge zicht. Luitenant Holden, ik ben kolonel Terence Sim mons, ik heb opdracht gekregen u te verdedigen in een zaak, waarin u van moord beschuldigd wordt. U kunt open en rustig met me praten. (Wordt vervolgd) Wereldkampioen. De Nederlander Willem de Lint heeft vrijdag in Peebles in de Verenigde Staten het wereldkampioen schap ploegen op zijn naam gebracht. Een Engelsman werd tweede. De derde en vier de plaats worden ingenomen door een Fin en een Ier. Er waren 26 deelnemers. Autotentoonstelling. De 39ste R.A.I.- tentoonstelling van personenauto's combi natiewagens, caravans, auto-onderdelen en -toebehoren zal volgend jaar gehouden worden van 13 februari tot en met 23 fe bruari in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Daar het volgend jaar in Brussel wegens de Wereldtentoonstelling geen automobiel expositie plaats heeft, zal de 39ste R.A.l. de eerste Europese autotentoonstelling in 1958 zijn. Vrouwelijke magistraten. De enige vrouwelijke burgemeester, mevrouw C. Smulders-Belien uit Oost- en Middelbeers en acht van de zestien vrouwelijke wet houders uit Nederland, zijn in de burger zaal van het Hilversumse raadhuis bijeen geweest, waar het hoofd van de studie- bouwkundige afdeling van de Hilversumse dienst van Publieke Werken, mej. ir. W. van de Broek d'Obrenan het gezelschap een inzicht gaf in de stedebouwkundige ontwikkeling van Hilversum. Verdronken. De vierjarige Ingrid Roelofs is in het schuimbassin van de aard appelmeelfabriek Oostermoer te Gasselter- nijveen verdronken. Het meisje was een dochtertje van de bedrijfsleider van de fabriek. Rode Kruis helpt. Het Nederlandse Rode Kruis zendt ten behoeve van de door 'overstromingen getroffenen 108Ö eenheden gedroogd bloedplasma, alsmede 1000 am pullen globuline naar Turkije voor een totale waarde van f 53.900. De K.L.M. heeft zich bereid verklaard deze partij naar An kara te vervoeren. In Washington. De minister van Fi nanciën, H. J. Hofstra, is zaterdag in Wash- inton gearriveerd, waar hij de zittingen van het Internationale Monetaire Fonds en van de Wereldbank, die deze week gehouden worden, zal bijwonen. Voor padvinders. De burgemeester van Uithoorn, de heer C. M. A. Koot, heeft een onder de bezinktank van de rioolwa terzuiveringsinstallatie gebouwd padvin derscentrum met bijbehorend speelterrein voor de plaatselijke padvindsters- en pad vindersorganisaties geopend. Dit complex biedt ruimte aan zes groepen. Coloradokevers. In een lading tarwe, door het Nederlandse vrachtschip „Zee vaart" van Frankrijk naar Aberdeen in Schotland vervoerd, zijn zeer vele colora dokevers aangetroffen. Fabrieksbrand. In de afgelopen nacht heeft brand gewoed in de gresbuizenfa- briek te Belfeld. Voordat de plaatselijke brandweer kon ingrijpen was het vuur reeds door drie verdiepingen en het dak heengeslagen. De schade aan machines en produkten wordt op enige tienduizenden guldens geschat. De oorzaak van de brand is onbekend. MAANDAG 23 SEPTEMBER Zandvoortselaan 69; Tentoonstelling aardewerk van Studio Lohr. Linnaeushof: Zomertuin, dagelijks geopend. Begijnhof kapel: J. Kroon voor Interkerkelijk Evan gelisatiecomité over „Toch heeft Christus het antwoord voor u", 20 uur. Zangdienst van 19.30 af. Zang en Vriendschap; De Grotere Wereld met toespraak, 20 uur. Brinkmann: Openbare séance van helder ziende Dijkshoorn, 20 uur. Minerva: „Anna Karenina", 18 jaar, 20.15 uur. Roxy: „Cleo patra, de slang van de Nijl", 14 iaar. 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Comanche Todd, de blanke indiaan", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio: „Wittebroodsweken", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido: „The wrong man", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laatste man", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Schwarzwaldmelodie", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Het kind van een ander", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Stadsschouwburg: De Nederlandse Co- medie met „Het ei", 20 uur. Zandvoortse laan 69: Tentoonstelling aardewerk van Studio Lohr. Linnaeushof: Zomertuin, da gelijks geopend. Grote Kerk: Piet Kee be speelt het orgel, 20 uur. Brinkmann: W. C. Koppenberg spreekt voor Humanistisch Verbond over „Levensvreugde". Muzikale medewerking van Miep van Luin, piano, 20 uur. Minerva: „Are de Triomphe", 18 jaar, 20.15 uur. Roxy: „Cleopatra ,de slang van de Nijl", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Comanche Todd, de blanke indiaan", 14 jaar, 14.30 en 20 uur. Studio: „Wittebroodsjaren", 14 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. Lido: „The wrong man", 14 jaar, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laatste man", 18 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Schwarzwaldmelodie", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Cine ma Palace: „Het kind van een ander" 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6