Zandvoortmeeuwen had geen genade met zwakke TOG-ers Aanvallers waren geducht op schot in Engelse league Damesploeg van IJmond begon veelbelovend tegen Rapiditas Onfortuinlijke start van BMHC tegen SCHC-ers: nul-drie Vlot spelend EDO deelde de winst met Alkmaar In vijf minuten liep Wageningen uit van 1-2 tot 1-6 tegen RCH VSV-ers schoten te weinig tegen AGOW en verloren zeer ruim DE TWEEDEKLASSERS HFC won ook haar tweede competitiestrijd DE HOCKEYCOMPETITIE Na rust ging Haarlemse voorsprong verloren Racings voorhoede bleef weer onder de maat Door griep geplaagde Burnley verloor DE HANDBALCOMPETITIE Districtsprogramma weer verder achterop Vier-nul score was tegen de krachtsverhouding 6 Trainer Argauer: Nederlandse voetbalpubliek is verkeerd voorgelicht Slechts enkele wedstrijden in de HVB-competitie Verjongd BDMC had weinig moeite met Kieviten Nederlandse voetbalsters versloegen Duitsland Post tweede in Keulen Van Houwelingen derde in Europees criterium W ereldkampioenschappen voor amateur-stayers De derdeklassers Zware nederlagen voor EHS en Ripperda De vierdeklassers Dertien doelpunten bij THB-Lisse MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 HFC heeft ook uit zijn tweede competitie wedstrijd de volle winst behaald. De Haar lemmers stuurden de Spartaan met een twee-nul nederlaag naar de hoofdstad te rug. Beide ploegen lieten in het begin van de strijd enkele kansen tot scoren ongebruikt. Na een kwartier gelukte be' TJFC de leiding te veroveren toen een zuivere pass van G. Molenaar bij De Nijs belandde, die doelman Volder met een onhoudbare treffer pas seerde, een-nul. Met krachtige tegenaan vallen brachten de Amsterdammers het doel van HFC danig in gevaar. De rood- witten slaagden er echter niet in langs doel man Van der Lee te komen. Kort voor de pauze kreeg HFC een strafschop toege wezen, waaruit Winter de voorsprong voor zijn club op twee-nul bracht. In de tweede helft trok De Spartaan fel ten aanval. Dank zij de voortreffelijk op dreef zijnde Van der Lee, die diverse harde schoten op prachtige wijze bedwong, bleven doelpunten evenwel uit. De gasten ver kregen nog enkele goede kansen, maar door onzuiver richten gingen deze verloren. Het laatste halfuur van de wedstrijd bood weinig aantrekkelijks meer. Zowel HFC als de Spartaan lieten zwak voetbal zien, dat hef aanzien niet meer waard was. Wel werd de Haarlemmers nog een straf schop onthouden. Z'm eeuwenT O G Zandvoortmeeuwen was in de eerste helft De trainer van het Oostenrijkse voetbal elftal Argauer, is van mening dat het Ne derlandse publiek met betrekking tot de voetbalwedstrijd Oostenrijk-Nederland op 26 mei in Wenen, door de pers verkeerd is voorgelicht. Argauer zei dit in een ver klaring, die zaterdagavond in het Neder landse televisie-journaal werd uitgezonden. Men had hem gevraagd of hij niet be vreesd was voor eenzelfde onverkwikke lijke atmosfeer in Amsterdam als in We nen. Argauer antwoordde: „Ik ben eigenlijk verwonderd, dat men van een atmosfeer spreekt. Het publiek in Nederland moet door de pers onjuist zijn ingelicht. Het was een harde wedstrijd, maar er is niet scandaleus gespeeld. Ik ben teleurgesteld, dat de Nederlanders zo'n slechte indruk van het Oostenrijkse voetbal hebben. Ons elftal zal bewijzen een fatsoenlijke tegen stander te zijn. Natuurlijk zal het vech ten, want het gaat tenslotte om een be langrijke inzet". In dezelfde uitzending van het NTS- journaal kwam ook de Oostenrijkse voor hoedespeler Dienst aan het woord. Hem was hetzelfde gevraagd. Dienst zei: „Ik ben zeer verwonderd dat men maanden na de wedstrijd er nog altijd een affaire van tracht te maken. Het Nederlandse publiek moet wel onjuist zijn voorgelicht". Ook hij verklaarde, dat het Oostenrijkse elftal in Amsterdam zal bewijzen een „faire, fat soenlijke partner" te zijn. Van der Hart, de Nederlandse stopper- spil van de vorige ontmoeting met Oos tenrijk, zei alle vertrouwen in de scheids rechter te zullen hebben. Als hij, Van der Hart, zou worden gekozen, zou hij zich „keurig netjes" gedragen, „al zal het mis schien hard tegen hard gaan. Maar wat dat betreft, sta ik mijn man." van de wedstrijd tegen TOG zo goed op dreef, dat de Amsterdammers er in het ge heel niet aan te pas kwamen. De geethem- den ondernamen aanval op aanval op de hoofdstedelijke veste, waardoor de strijd een eenzijdig spelbeeld bood. Na twaalf minuten openden de Zand- voorters de score door een doelpunt van Castien. Kort daarop was het Koper, die de score op twee-nul bracht. In de eenentwin tigste minuut werd de Amsterdamse doel man voor de derde maal gepasseerd door een treffer van Snoek. De verdediging van Zandvoortmeeuwen had met de uitvallen van TOG weinig moeite. Vijf minuten voor de pauze werd het vier-nul door een doel punt van de ver opgedrongen linksback Zwemmer. De doelpuntenhonger van de Zandvoor- ters was hiermee nog niet gestild, want door Koper kwamen de gastheren nog voor het signaal voor de rust klonk op vijf-nul. In de tweede helft deed Zandvoortmeeuwen het kalm aan. Na enkele vergeefse pogin gen gelukte hetDe Vos voor TOG de eer te redden (5-1). Drie minuten voor tijd bracht Koper de eindstand op zes-een. HBCHercules De wedstrijd tussen Hercules en HBC heeft zondag een ontijdig einde gevonden. Op het met plassen bedekte Utrechtse sta dion vingen de ploegen de strijd aan. Toen het spel bijna een kwartier aan de gang was, ontlastte zich boven Utrecht zulk een enorme regenbui, dat verder spelen on mogelijk bleek. De scheidsrechter blies dan ook inrukken en gelastte de wedstrijd af. HBC, dat op dat moment met twee-nul ach ter stond maakte dus een vergeefse reis naar het Sticht. Van het HVB-programma is ook het af gelopen weekeinde niet veel terecht ge komen. Alleen in de zaterdagmiddagcom petitie werd gespeeld en daar vielen enkele verrassende resultaten te ver melden. Zo won Jong Hercules met drie-één van VEW, nadat de rust met twee-nul was in gegaan. Voor VEW redde Knapen de eer. IJmuiden 3 behaalde met dezelfde cijfers een overwinning op De Tweede Jeugd. Voor rust was het hier een gelijk opgaan de wedstrijd en de één-één stand bij de thee gaf de verhouding uitstekend weer. Na rust evenwel was IJmuiden 3 sterker hetgeen deze ploeg in twee doelpunten tot uitdrukking bracht. In de tweede klasse zegevierde VVSV met vijf-drie over Kinheim 2. Dat was practisch dus de hele oogst. De start van de hockey-competitie is wel zeer teleurstellend geweest, want slechts een gering gedeelte kon doorgaan De regen val en de A-griep waren oorzaak dat ver schillende ontmoetingen afgelast moesten worden. In de eerste klas heren ging de ont moeting tussen B.M.H.C. en S.C.H.C. op het uitstekend bespeelbare terrein van B.M.H.C. in Bloemendaal door en ofschoon de spe lers ongetwijfeld veel hinder ondervonden van het spekgladde terrein, konden de toe- Een naar schatting kleine 4000 bezoe kers hebben gistermiddag in Alkmaar met verbazing gekeken naar een vlot spelend EDO, dat met haar jonge snelle ploeg tech nisch zowel als tactisch beslist beter was dan Alkmaar, dat haar vorm van enkele jaren geleden niet meer kan bereiken. Van de Alkmaarse vuurlinie ging hoegenaamd geen kracht uit. Bij EDO viel vooral het goed verzorgde kopwerk op. Voorts speel den midvoor Smit, spil Van Dijk en doel man Koelemü een uitstekende wedstrijd. Er werd af en toe nogal hard gespeeld hoewel wij beslist niet willen beweren dat een van de partijen onsportief speelde. Toen RCH in de wedstrijd tegen Wage ningen precies een kwartier voor het ein de door Biesbrouck de nul-twee achter stand verkleinde, zal niemand van de vijf duizend toeschouwers verwacht hebben dat dit doelpunt van de oud-internationaal een debacle zou inluiden voor de Racing. Met een laatste wanhopige poging om de achterstand geheel weg te werken en zo mogelijk nog de overwinning uit het vuur te slepen, kreeg RCH de opdracht alles op de aanval te zetten. RCH's defensie trok mee ten aanval, fel zat de Racing op de bal om zodoende het gestelde doel te be reiken. Maar het resultaat was negatief. Charley v. d. Weerd, altijd nog een uit stekend en intelligent voetballer, doorzag de taktiek van zijn tegenstanders en met enkele schitterend uitgevoerde combinaties werd de Haarlemse achterhoede vol komen overrompeld. Binnen vijf minuten hadden de bezoekers de score van één twee tot één-zes opgevoerd en dit werd de eindstand. Overeenkomstig de krachtsverhouding en spelopvatting had Wageningen onge twijfeld het meeste recht op de overwin ning. Ook op het ogenblik dat Biesbrouck het tegenpunt scoorde. De aanvallen van de bezoekers vertoonden meer „lijn" dan die van de Racing. Ook nu weer bleek duidelijk dat RCH er met zijn voorhoede nog lang niet is. Kruyer speelde nog ver onder zijn normale vorm. Peper was ab soluut onvoldoende als midvoor en Peters was op de vleugel ook bij lange na niet de aangewezen man. Zo kon het gebeuren Er is het afgelopen weekeinde vlot ge scoord in de eerste divisie van de Engelse league. In elf wedstrijden werden 52 doel punten geproduceerd, een moyenne van bijna vijf per wedstrijd. Produktief waren vooral West Bromwich Albion, vierde op de ranglijst, en de jeugdige formatie van Chelsea. West Bromwich Albion won met 92 van Manchester City, een opmerke lijke score voor het Britse topvoetbal. Zes der doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Rechtsbuiten Frank Griffin was met drie treffers de schotvaardigste speler. De oorzaak van het falen van Man chester City deze week verloor de ploeg ook reeds met 61 van Preston North End is de nieuwe tactiek, die het team in dit seizoen toepast: twee spelers, naast elkaar opgesteld, in het centrum van de verdedi ging. De defensieve kracht is niet, zoals men had verwacht vergroot integen deel. Bovendien werd de structuur van de ploeg ernstig aangetast. Chelsea stuitte in de wedstrijd tegen Burnley op weinig tegenstand: vijftien spe lers van Burnley liggen met griep op bed. Eik der spelers van de jeugdige, beweeg lijke voorhoede van Chelsea scoorde ten minste één doelpunt. Aan de top van de ranglijst van de eer ste divisie bleef de situatie ongewijzigd. Het pas gepromoveerde Nottingham Forest behield de eerste plaats door een 41 zege op Portsmouth, Everton behaalde een kleine 10 overwinning op Luton Town en Manchester United herstelde zich van zijn twee achtereenvolgende nederlagen met een 42 triomf over Arsenal. De twee teams die nog ongeslagen wa ren leden hun eerste nederlagen: Fulham in de tweede divisie (tegen West Ham United 32) en Scunthorpe in de derde divisie noord (tegen Workington, eveneens 32). Charlton Athletic bleef in de tweede divisie op de eerste plaats door een knappe 30 zege op het uit de eerste divisie gede gradeerde Cardiff City, dat door dit resul taat op de laatste plaats belandde. De resultaten Eerste di visie: Birmingham City- Pilu, de keeper van Sheffield Wednes day, duikt naar de bal. De moeite was echter vergeefs, de bal stuitte via de onderkant van de lat weer in het veld. Preston North End 31; Blackpool-Aston Villa 11; Chelsea-Burnley 61; Leeds United-Bolton Wanderers 21; Leicester City-Wolverhampton Wanderers 23; Lu ton Town-Everton 01; Manchester Uni ted-Arsenal 4—2; Portsmouth-Nottingham Forest 14; Sunderland-Newcastle United 20; Tottenham Hotspur-Sheffield Wed nesday 42; West Bromwich Albion-Man chester City 92. Tweede divisie: Barnsley-Midd- lesbrough 11: Blackburn Rovers-Derby County 31; Bristol City-Doncaster Ro vers 22; Cardiff CityCharlton Athletic 03; Grimsby TownHuddersfield Town 41; Ipswich TownBristol Rovers 32; LiverpoolLeyton Orient 30; Notts County-Lincoln City 10; Sheffield Uni ted-Swansea Town 22; Stoke City-Ro- therham United 41; West Ham United- Fulham 32. dat RCH, hoewel soms sterk aanvallend, toch weinig gevaar stichtte voor de Wa- geningers. En in de Wageningse voor hoede toonde Charley v. d. Weerd zich nog steeds de voetbalstrateeg van de eer ste orde. Met uitgekookte passes rukte hij zeer dikwijls aan RCH's defensie welke linie voorlopig niet thuis gaf, maar na twintig minuten toch gepasseerd werd toen v. d. Weerd een voorzet van Vree kamp netjes langs doelman Huyer, inval ler voor v. d. Voort, kopte, RCH sloeg weliswaar hard terug, maar de bezoekers bleven zonder al te veel moeite meester van het terrein hoewel een schot van Mul en een kopbal van Peper beter lot hadden verdiend. De eerste verrichtingen van RCH na de pauze deden het beste verwachten, maar ook nu bleek dat de Wageningse achter hoede een onneembare veste was voor de soms stuntelig spelende RCH-voorhoede. Daar tegenover hield elke aanval van de bezoekers ernstig gevaar in voor de Ra cing. Maar toen na ettelijke vergeefse pogingen Biesbrouck, die met Kruyer van plaats had gewisseld, bij een der vele aan vallen doelman Ten Klooster passeerde (12) herleefde de hoop in het Heem- steedse kamp. Dit gebeurde een kwartier voor het einde. Het droevige einde hebben we reeds verteld. Schitterend spel van v. d. Weerd tegen een ineenstortende RCH- verdediging bracht in vijf minuten vier Wageningse doelpunten aan het scorings- bord waarvan misschien één goaltje bui tenspel was. Van der Weerd en Knevel scoorden er elk twee. Eerste klasse B Leeuwarden 3 3 0 0 6 12-4 SHS 4 3 0 1 6 17-12 Limburgia 3 2 1 0 5 9-4 Sittardia 3 2 1 0 5 9-5 Haarlem 3 2 0 1 4 7-5 Stormvogels 3 2 0 1 4 10-8 Volewijckers 3 2 0 1 4 7-6 Eindhoven 3 1 1 1 3 5-6 Fortuna (VI.) 3 I 1 1 3 6-9 Wageningen 3 1 0 2 2 10-7 KFC 3 I 0 2 2 4-8 RCH 4 0 2 2 2 9-16 Xerxes 3 0 1 2 1 6-9 Hermes DVS 3 0 1 2 1 5-8 Helmondia 3 0 1 2 1 7-12 Rigtersbleek 3 0 1 2 1 4-8 Voor 2500 toeschouwers is in Doetin- chem een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de damesteams van Nederland en Duits land. Nederland won de ontmoeting met 4-3, nadat het bij de rust met 3-1 had voorgestaan. Daarvoor had scheidsrechter Van Tuljnen- burg de leiding te goed in handen. EDO werd echter enkele malen het slachtoffer van fors spel en daardoor viel linksbuiten Kuijer al spoedig uit. Hij werd vervangen door Boekelaar. Na zestien mi nuten kogelde Kaas een vrije schop zo hard in dat Van Dijk, die koppend de bal onderschepte, even down ging. Aanvankelijk was het spel aan beide zij den matig, maar naar mate de wedstrijd vorderde werd dat beter. Beide doelverde- digers moesten herhaaldelijk in actie ko men en al was Alkmaar meer in de aan val, een voorsprong verdiende het toch niet. Na 36 minuten lanceerde EDO een keurige aanval over links, Belfroid gaf de bal goed door aan midvoor Smit, die eerst spil Schuit omspeelde en toen de Alkmaar doelman kansloos versloeg (01). EDO kreeg door minder sterk optreden van Schuit nog meer kansen, maar Pegge- man c.s. waren er goed in. EDO begon na de thee met een offensief. Belfroid kreeg de kans van de dag, maar faalde. Kaas pro beerde het met schoten van verre afstand, maar ook dat lukte niet. Na ruim tien mi nuten maakte Alkmaar bijna gelijk toen voor het EDO-doel een doelworsteling ont stond, maar het schot waarmee Van Vliet deze scrimmage besloot, ging juist over de lat. Na twintig minuten kwam de verdiende Alkmaarse gelijkmaker. Na een Haarlems overwicht ondernam Alkmaar een uitval. Een verre trap van Peggeman kwam bij de vrijgelopen Dingena en diens voorzet werd door de op tijd meegekomen Kooge op keu rige wijze ingekopt. (11). Alkmaar ging even door, maar de defen sie van EDO met vooral Berends en Van Dijk als kopstukken kon de situatie meester blijven. De slotfase werd fel en spannend doch het bleef eeneen, een uit slag die de verhouding goed weergaf. Eerste klasse A DWS AGOVV SVV HVC Willem II De Graafsfchap DFC VSV EDO Volendam Vitesse Excelsior Alkmaar Roda Sport Helmond 4 3 0 1 6 11-8 3 2 1 0 5 6-1 2 2 0 0 4 3-0 3 2 0 1 4 6-3 ■3 2 0 1 4 13-7 3 2 0 1 4 9-5 3 2 0 1 4 6-7 4 2 0 2 4 3-8 4 0 3 1 3 5-7 2 1 0 1 2 1-2 3 1 0 2 2 4-3 3 1 0 2 2 3-4 2 0 1 1 1 2-6 3 0 1 2 1 5-9 3 0 1 2 1 3-6 schouwers toch nog; dikwijls genieten van fraaie strijd tussen deze aloude tegenstan ders. De Bloemendalers waren in de eerste helft het meest in de aanval doch slaagden er niet in het overwicht in doelpunten uit te drukken. Aan de andere kant waren de bezoekers gelukkiger en een fraaie aanval van de rechtervleugel werd door Zwier uit stekend afgewerkt (0-1) met welke stand ook de rust kwam. Na de hervatting pakten de bezoekers energiek aan en het gelukte Zwier wederom voor S.C.H.C. te scoren (0-2), waarmede de bezoekers de overwin ning praktisch veilig stelden. Hoewel B.M.H.C. alles in het werk stel de om de eer te redden, gelukte dit niet. Ook nu scoorde S.C.H.C. weer (0-3), met welke stand tevens het einde kwam. Zandvoort kreeg het in de eerste uitwed strijd tegen 't Gooi zoals verwacht niet ge makkelijk. Hoewel een puntenverdeling ze ker binnen het bereik was van de bezoe kers moest toch met een kleine doch zeer eervolle nederlaag genoegen worden geno men (2-1). De start van de Ever Swift dames was ook dit seizoen weer uitstekend, want na een 1-1 ruststand profiteerden de Ever Swift dames na de hervatting uitstekend van een kein overwicht en slaagden er in een 3-2 voorsprong nog geheel veilig te stellen. Het gepromoveerde Zandvoort- elftal begon in de nieuwe omgeving al bij zonder overtuigend. De Strawberries-reser ves kregen in de badplaats geen enkele winstkans en gingen kansloos ten onder tegen de nieuwe derdeklasser (5-0). De Ever Swift heren namen tegen het bezoekende Kieviten elftal geen halve maatregelen, want het werd een duidelijke 5-1 overwinning van de Ever Swift mannen. Dames De grote strijd in de dames eerste klasse was zonder twijfel de ontmoeting tussen landskampioen Kieviten en het bezoekende Bloemendaalse B.D.H.C. Het B. D. H. C. elftal kwam in deze wedstrijd uit met een verjongde voorhoede, welk experiment bij zonder goed slaagde. De geroutineerde doch oudere verdediging van Kieviten bleek steeds snelheid tekort te komen en keer op keer sneed de Bloemdaalse aanval door de Kieviten-verdediging. Aan de andere kant kreeg ook de Bloe mendaalse verdediging met de speelsters Graper en Jurrissen aan het hoofd moei lijkheden te overwinnen. De rust brak aan met een kleine Bloemendaalse voorsprong (1-2). Ook na de hervatting bleef het Bloemen daalse B.D.H.C.-elftal een licht overwicht behouden en dank zij enkele fraaie doel punten werd de zege geheel veilig gesteld. (2-4). De doelpunten werden gescoord door L. Dekker (2x) en M. Heering (2x) doch uitblinkster in de Bloemendaalse gelederen was mej. L. Otten, welke speelster weer prima op dreef was. Zoals verwacht is de strijd tussen Straw berries en H.D.M. in de dames promotie klasse bijzonder spannend geweest. Slechts een zeer kleine overwinning werd het re sultaat in deze spannende wedstrijd (0-1) voor H.D.M. Een wegwedstrijd over 200 km zondag gehouden in de omgeving van Keulen, is gewonnen door de oud-wereldkampioen Heinz Müller, die in de sprint de Neder landers Peter Post en Jan Hij zeiendoorn versloeg. De tijd van de winnaar was 5 uur 20 min. 35 sec. Het voor gisteren vastgestelde handbal programma voor het district west-A werd in zijn geheel afgelast, zodat van de drie competitiezondagen er reeds twee verloren gingen. Voor de thuisspelende districtsklas- sers uit Haarlem en omgeving viel deze be slissing te betreuren, daar de velden In en rond Haarlem uitstekend bespeelbaar wa ren en het programma voor de afdeling Haarlem dan ook normaal doorgang vond.. Aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem vond een treffen plaats tussen de dames van Rapiditas, die vorig seizoen op de tweede plaats eindigden, en de dames van IJmond die het kampioenschap behaal den. De verjongde Rapiditas-ploeg vormde VSV heeft zondagmiddag tegen AGOVV opvallend weinig aandacht besteed aan een belangrijk onderdeel van het voetbal spel: schieten. Dat is dan ook duidelijk in de uitslag tot uiting gekomen. Na negen tig minuten ploeteren in de stromende regen wees het scorebord viernul aan en dat is bepaald geen juiste weergave van de krachtsverhouding in het veld, want VSV heeft tot tien minuten voor het einde getracht met nu en dan goed sluitende combinaties de score wat even wichtiger te maken. Maar het verzuimde daarbij de bal op het Apeldoornse doel te schieten. Daardoor kon de verdediging van AGOVV de meeste aanvallen in alle rust en kalmte afremmen. Lukte dat niet dan was er altijd nog de mogelijkheid om een hoekschop weg te geven, want ook daarmee was VSV niet bijster gevaarlijk. AGOVV's veldspel was wat „hoekiger", maar men legde zoveel raffinement in de aanval dat het vier treffers over hield, waarvan de eerste al in de achtste minuut tot stand kwam. Palm kreeg na een ingooi de bal, ontdeed zich van Spaans en joeg de gladde bal onder de vallende Geerlofs door in het doel. Een—nul. Geerlofs keek terecht schuldbewust, hoorde daarna een hard schot van Elfring tegen de lat slaan, maar zag daarna tot zijn opluchting dat VSV het middenveld ging bezetten en onvermoeibaar aanviel. Van Vliet, Dolder en Planken zigzagden langs vele tegenstanders, maar hun acties waren ondoeltreffend doordat zij daarbij soms drie maal dezelfde speler tegen kwa men. Toen dit alles geen schot opleverde probeerde rechtshalf Pelser het maar. Het schot werd bekwaam gestopt. Mertens, de grote stuwer op het midden veld, kon het rechtlijnige spel van AGOVV in de 44ste minuut niet tijdig stuiten. Het resultaat was een Wasmus-Bakker-actie, die uitmondde bij Van Putten. Na diens kopbal stak de even tevoren gekwetst ge raakte Geerlofs geen hand uit. Van Rijswijk verdedigde na rust het Velser doel. Hij zwichtte eerst voor een schot van Bakker en zag even later toen de vette en natte bal van de schoen van Spaans sprong Palm op zich afkomen, die de bal strak in de linker benedenhoek schoot. Als Elfring daarna wat beter had ge schoten was het wel zesnul geworden. Het zag er dus triest uit voor VSV, dat niettemin nog lange tijd doorging met nij ver aan te vallen. Maar AGOVV stond voor 5500 toeschouwers geen doelpunt toe. Scheidsrechter Kiewit leidde met veel elan. nog geen eenheid en stond al vrij snel met 3-0 achter. Door doelpunten van de dames Stuurman en Haring werd de achterstand voor rust echter gereduceerd tot 3-2. Na rust demonstreerde Rapiditas een licht veldoverwicht, maar de dames uit Velsen brachten meer vaart in hun aanval len en slaagden er in om vijf minuten voor tijd door een fout van de Haarlemse doelvrouwe de voorsprong tot 4-2 te vergroten. Rapiditas gaf zich nog niet ge wonnen en door een diagonaal schot van mej. G. Hezemans werd de achterstand tot 4-3 teruggebracht. In de laatste seconden van de strijd stond de doelpaal de IJmond- dames térzijde, zodat in de stand geen wij ziging meer kwam en IJmond, naar onze mening, de eerste stap heeft gezet naar een prolongatie van het kampioenschap. De damesploeg van De Blinkert is goed gestart. Hoewel de groen-witten nog enige zwakke plekken in de verdediging tellen, zijn de schutterscapaciteiten van de voor- waartsen zodanig dat de Blinkert voor me nige ploeg een struikelblok kan betekenen. Heren De sterk gewijzigde en verjongde Blin- kert-ploeg heeft van HOC een geducht les je gekregen en met een 9-2 nederlaag ge noegen moeten nemen. De combinatie van De Blinkert toonde tal van zwakke plekken, maar de Bloemendalers beschikken niette min over enkele jeugdige krachten die in de toekomst de ploeg zeker op een hoger plan zullen brengen. De Blinkert opende de score door een treffer van H. Deen, maar spoedig bleek dat de HOC-aanvalslinie met de gerou tineerde Joop Elzinga aan het hoofd weinig moeite had met de Voor HOC wel wat te weke tegenstanders. Met rust leid den de rood-witten die met Antoon Steenkist op het doel het keepersvraagstuk goed opgelost blijken te hebben met 4-1. Een 9-2 zege werd voor HOC uiteindelijk de inzet van de competitie. Onvermurwbaar Toen Rapiditas 2 met rust, in de ontmoe ting tegen de IJmond-reserves, met 5-1 leidde, mocht men verwachten dat de zwart- witten na de thee, de met acht man spe lende IJmond-ploeg van het veld zouden spelen. Het tegengestelde dreigde het geval te worden. Gedragen door het uitstekende werk van hun keeper, slaagden de IJmonders er in om de 5-1 achterstand geheel weg te wer ken (5-5). Lange tijd hebben de Rapidia- nen toen getracht de onvermurwbare doel man van IJmond te passeren, maar slaag den hierin pas vijf minuten voor het eind, door een doelpunt van Filippo. Toen bleek IJmond geslagen en won Rapiditas uitein delijk met 9-6. Van Houwelingen Van Houwelingen is derde geworden in het Europees criterium voor amateur stayers, dat In Leipzig werd gehouden. Winnaar werd de Italiaan Pizzali. In de fi nale, zondagmiddag, was hij voortdurend op kop, na 35 minuten hadden al zijn te genstanders reeds een ronde achterstand. Van Houwelingen bereikte pas in de laatste tien minuten een der ereplaatsen. De Deen Pedersen staakte na dertien minuten de strijd. De uitslag was: 1 Pizzali (Italië) in één uur: 68.980 km, 2 Mussone (Italië) op 1080 m, 3 Van Houwelingen (Nederland) op 1810 m, 4 Meister (Oost-Duitsland) op 2850 m, 5 Hermans (België) op 3530 m. Winnaar van een wedstrijd voor renners, die zich niet voor de finale hadden ge plaatst, werd de Nederlander Buis. Na 28 km werd de strijd wegens regen afgebro ken. Buis had toen een voorsprong van 40 meter op Venclowsky (Tsjechoslowakije) en van 1580 meter op de Belg Leemans. Het bestuur van de U.C.I. heeft zater dagavond in Leipzig, waar het bijeen kwam onder leiding van de Fransman Achille Joinard, een Duits voorstel om in de toekomst wereldkampioenschappen voor amateur-stayers te organiseren, aan genomen. Besloten werd, dat de wedstrij den in 1958 in Oost-Duitsland zullen wor den gehouden. Het Is voor de Haarlemse derdeklassers gisteren bepaald geen beste dag geweest. Ripperda en EHS kwamen met zware nederlagen bjj hun tegenstanders van daan. Velsen verloor thuis terwijl de wed strijd TYBBHillegom wegens terreinaf keuring geen doorgang vond. EHS moest met vier invallers voor doel man Zijtveld, Schuitemaker, Jacobs en Veltmeyer de strijd aanbinden tegen JOS en verloor ruim. De invaller-doelman had een echte off-day, niets lukte hem en hij raakte daardoor zijn zelfvertrouwen kwijt. Voor de rust werd hij reeds vijfmaal ge passeerd (50) en kort na de pauze redde Van Esveld de eer. Maar JOS voegde nog drie doelpunten aan het totaal toe, zodat de Haarlemmers met acht-één klop kregen. Velsen moest tegen Alcmaria Victrix het hoofd buigen. De Alkmaarse club scoorde voor rust uit een strafschop en verhoogde na de thee de score tot twee nul. In West II speelde Ripperda tegen Roo- denburg al een zeer ongelukkige wedstrijd. Begonnen met drie invallers werd dit aan tal spoedig verhoogd, want Tiggelhoven brak zijn sleutelbeen en kort daarna moest ook De Kruyf wegens een blessure het veld ruimen. Het werden dus vijf inval lers en deze danig verzwakte Haarlemse ploeg kon tegen Roodenburg niet op. Toen het twee-nul stond voor de thuisclub werd een goed doelpunt van Dreyer tot over maat van ramn afgekeurd, hetgeen ook al niet bevorderlijk was voor het zelfver trouwen van de Ripperda-mannen. Na de rust kon Roodenburg de score zonder al te veel moeite verhogen tot vijf-nul. TYBBHillegom werd afgekeurd zodat deze clubs nog steeds op hun eerste wed strijd wachten. In het algemeen is de oogst bij de Haar lemse vierdeklassers nogal mee gevallen. Wel vonden enkele wedstrijden geen door gang, zoals ETOWaterloo en DIO Zaanlandia terwijl ook WH zijn wedstrijd tegen Uithoorn zag uitgesteld. Geel Wit kon de zege op Waterloo van de vorige zondag ditmaal niet bevestigen tegen het gedegradeerde Kinheim. De ex- derdeklassers herstelden zich fraai na de nederlaag tegen WH en namen met vier- één de punten mee naar Beverwijk. De rust was hier nul-twee. Wel scoorde v. d. Bosch voor Geel Wit daarna tegen, maar de Wijkenaren bleken sterker en ontnamen Geel Wit alle illusies door nog twee goals aan het totaal toe te voegen. Bloemendaal kwam tegen OFC met de hakken over de sloot, want nadat de rust met drie-één voor OFC was ingegaan kon Bloemendaal net nog een drie-drie gelijk spel bereiken. Ook Onze GezellenNAS eindigde in een gelijkspel (2—2). Uit een strafschop 'had Mathot Onze Gezellen voor de rust de leiding bezorgd en na de thee werd het door Van Wees twee-nul. Toen kwam NAS opzetten en brachten Schouten en Lim burg de balans in evenwicht. In West II is THB al zeer goed van sta pel gelopen. Tegen Llsse werd met de merkwaardige cijfers van acht-vijf ge wonnen. Bij de rust had THB met vijf- vier de leiding.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8