Wolken van genot: Marie Marvlïigt, de eeuwige jeugd' DOUWE EGBERTS Labour vraagt spoedbijeenkomst van het Britse Lagerhuis r Van dag tot dag Geen visie Bertha Krupp overleden 3 K. Kernproefneming in Nevada de nieuwe pijptabak in handige tabakszak Ter bespreking van de financieel-economische maatregelen van de conservatieve regering Kerkelijk Nieuws Algerije-debat in Franse Assemblee uitgesteld Oponthoud in commissie van binnenlandse zaken UNO-Assemblee stemt voor debat over Hongarije Op de" ^Praatótoel haaruitval mn mm ■iiiiir Westeuropese Unie steunt Frans Algerije-beleid DINSDAG 24 SEPTEMBER 1957 De opening van de Velser tunnels door Koningin Juliana op zaterdag 28 septem ber is een evenement dat niet alleen maar Velsen aangaat zelfs niet alleen maar Noordholland. Het is een belangrijke nationale gebeurtenis, die een verbetering betekent van het Nederlandse verbin- dingsnet en grote voordelen zal brengen aan het gehele land en aan allen die regel matig van dat verbindingsnet gebruik maken. Ons land is tenslotte zo klein, dat in de moderne verkeerssituatie iedere Nederlander bij iedere uitbreiding der verkeersmogelijkheden gebaat is, direct of indirect. De Velser tunnels zijn een bewijs van Nederlandse voortvarendheid en vakman schap van een streven tot „in de rij blijven" bij de rest van de wereld, die in snel tempo nieuwe technische mogelijk heden toepast en de levensomstandigheden naar de geest des tijds verandert. En nu worden wij in de aangename overpeinzingen ten aanzien van onze Nederlandse progressiviteit op zeer onaan gename wijze gestoord door een lakoniek bericht van de Nederlandse Televisie stichting, dat zij niet in staat is de openingsceremonie van de Velser Tunnels in een directe reportage weer te geven. Een zo belangrijke gebeurtenis, waarbij Staatshoofd en regering acte de présence geven en waarop heel Nederland al jaren heeft gewacht, zal niet op de schermen onzer televisietoestellen te zien zijn en we zullen ons moeten vergenoegen met „enkele flitsen" ervan in het journaal van die avond. Dat is een slechte beurt van de N.T.S. Met veel omhaal van woorden worden „onverwachte hinderpalen" aangevoerd en wordt het gevaar voor ogen gesteld, dat „andere programma-onderdelen" in het gedrang zouden komen. Maar dat alles neemt niet weg, dat de N.T.S. in gebreke blijft een actueel en spectaculair stukje nieuws te reproduceren en dat de Neder landse televisiekijker zich voor de zoveel ste maal ten achter gesteld voelt bij zijn buitenlandse lotgenoten, die erop kunnen rekenen dat hun toestel „de wereld in hun huiskamer brengt", zoals ook Nederlandse televisiefabrikanten wel eens in adver tenties beweren blijkbaar ten onrechte. Na jarenlange experimenten en „het kijken van de kat uit de boom" hebben we eindelijk een enigszins geregeld televisie programma gekregen, dat kwalitatief nogal te wensen overlaat, doch tenminste een goede aanloop tot wat beters belooft te zijn. Na jarenlange achterstand bij andere landen begint de televisie in Ne derland terrein te winnen. Doch inplaats van met versneld tempo te trachten, voor aan te komen, sukkelen we in de achterste rij een beetje mee, imiteren buitenlandse programmanummers en laten verstek gaan als het erop aankomt, de kijker te geven waar hij recht op heeft. Wel heeft de regering reeds een welge vallig oog laten dwalen over de groeiende rijen van televisiekijkers, met betrekking tot de mogelijkheid om ook daar weer eens wht extra-belastinggeld vandaan te per sen. De nieuwe begroting heeft er al met een werk van gemaakt want het zou zonde en jammer wezen wanneer er iets in het comfortabele leven van de belas tingbetaler zou zijn, dat niet onmiddellijk schatkistgeld opbracht. Deze belastingbetaler ondervindt op het gebied van televisie dus enkel een Neder landse voortvarendheid als het erop aan komt, hem zijn geld te ontnemen. Wat hij ervoor terugkrijgt is middelmatig, onvol doende vaak, peuterig en onorigineel. Hoe verbaasd moeten wij eigenlijk zijn, dat die Velsense tunnels er gekomen zijn en dat wij er gratis doorheen zullen mogen rijden.... Er is overigens reden genoeg tot be zorgdheid over dit verschijnsel van „ach- teraansukkelen". Het doet zich namelijk op steeds meer gebieden des modernen maatschappelijken levens voor. Wat betreft de atoomenergie zijn wij jaren achter bij andere landen. Onze huizenbouw begint zich nu pas te ontworstelen aan verouderde ideeën en ontdekt flats, bad kamers, centrale verwarming, liften. Wij maken nieuwe wegen volgens het model 1935 en schrikken terug voor ongelijk vloerse kruisingen. Met de polio-inenting hebben wij de voorzichtigheid zover ge dreven, dat wij ongeveer het laatste land van Europa zijn dat er aan begint. Heb ben wij een afschrik van het nieuwe ge kregen? Is onze mentaliteit aftands en verflenst? Waar blijven de geniale ont dekkingen der Nederlandse geleerden, de gedurfde toepassingen van nieuwe vond sten, de frisse en koene initiatieven van de moderne geest? Waarom zweren wij bij de „conventionele wapenen", waarmee het leven telijf moet worden gegaan, terwijl buiten onze grenzen zich alles verjongt en vernieuwt? Dat is misschien een vraag, die geschikt is voor de uit Amerika geïmporteerde zaterdagavond-quiz, waarmee het televi siescherm de laatste maanden zo genoege- lijk wordt gevuld, en die toch vooral niet in het gedrang mag komen. Te Essen Is op 71-jarige leeftijd over leden Bertha Krupp von Bohlen und Hal- bach, de moeder van de alleen-eigenaar van het Krupp-vermogen, Alfried Krupp. De Westduitse omroep besteedde aan haar nagedachtenis bijna evenveel aandacht als aan het verscheiden van koning Haakon en de componist Sibelius. Toen Bertha's vader, een kleinzoon van de oprichter der firma, in 1902 op Capri was gestorven en geen zoon had nagelaten, erfde de 16-jarige Bertha de gigantische ondernemingen. Haar vermogen werd toen al op 187 miljoen mark geschat. In 1906 trouwde zij met de gezantschapsraad Gus- tav von Bohlen und Halbach. Deze was in 1870 in Den Haag geboren, waar zijn vader de groothertog van Baden aan het Neder landse hof vertegenwoordigde. Pas een jaar later, in 1871 heeft de groothertog van Baden vader Bohlen Halbach in de erfe lijke adelstand verheven. Daar komen de woordjes „von" en „und" in de familie naam vandaan. De Duitse keizer Wilhelm de Tweede heeft het mooie huwelijksfeest van Bertha en Gustav in de pompeuse villa Hügel in Essen met zijn aanwezigheid opgeluisterd. Hij had allang vriendschappelijke gevoe lens voor de familie Krupp aan de dag ge legd, hoewel zij maar van gewone burger lijke afkomst was. De Krupps maakten immers kanonnen en andere wapens voor het Duitse leger, waarmede de keizer het buitenland wilde imponeren. Wilhelm bepaalde op de dag van Ber tha's huwelijk, dat haar man en zijn na komelingen, die later de onderneming moesten overnemen, de naam Krupp vóór de familienaam Von Bohlen und Halbach mochten voeren. Daardoor kwam het dat Bertha's oudste zoon, de huidige leider van de firma, Alfried, die het bericht van zijn moeders overlijden tijdens zijn reis door Canada ontving, net als zijn vader officieel Krupp von Bohlen und Halbach heet. Bertha's naam heeft overigens een niet zeer plezierige reputatie gekregen door de dikke Bertha's", de 42-centimeter kanon nen, waarmede de Duitse troepen in het beegin van de Eerste Wereldoorlog Luik hebben beschoten. Het oorlogsgeweld heeft overigens ook van Bertha zelf zijn tol geëist. Twee van haar zes zoons zijn in de Tweede Wereld oorlog omgekomen. Een andere zoon kwam tien jaar na het einde van de oorlog uit Russische krijgsgevangenschap terug. LAS VEGAS (UP) Op de proefterrei- nen in de Amerikaanse staat Nevada is maandag opnieuw de 22ste kernproef in de huidige serie genomen. Het wa pen was geplaatst op een 120 meter hoge stalen toren. De kracht van de bom was gelijk aan die van 15.000 ton t.n.t. ADVERTENTIE Coopvaett mm OOUWE t plJPTA BAK (Van onze correspondent in Londen) De oppositie heeft de Britse regering verzocht het parlement zo spoedig moge lijk na de terugkeer van de kanselier van de schatkist, Peter Thorneycroft, uit Noord-Amerika bijeen te roepen. Het zo merreces van het Lagerhuis, dat op 2 augustus begonnen is, duurt tot 29 okto ber, Het verzoek van de oppositie wordt ook in de conservatieve pers toegejuicht. De regering is niet verplicht gehoor te geven aan een dergelijk verzoek, maar het is de gewoonte dit wel te doen indien het om belangrijke zaken gaat. Thorneycroft zal niet voor 4 oktober in Londen terug zijn en waarschijnlijk zal het parlement op 15 oktober, als de jaar lijkse conferenties van Labour en de con servatieven afgelopen zijn, bijeenkomen voor een spoed-debat over de financieel- economische toestand, dat mogelijk drie dagen zal duren. Labour's „schaduwkabinet" heeft nog niet besloten een motie van afkeuring in te dienen. Het zal van de aard van het debat afhangen of dit zal gebeuren. Hoofdpunt van critiek van de oppositie is, dat de binnenlandse maatregelen, welke de rege ring heeft afgekondigd, niet gerechtvaar digd worden door een crisis, die uit een onderwaardering van de Duitse mark en een nieuwe dollarschaarste en dus een in ternationaal karakter heeft. De oppositie is van mening, dat, indien Duitsland weigert over te gaan tot een herwaardering van de mark, deze als een schaarse valuta dient te worden beschouwd en dat daarom de invoer van Duitse goederen aan ban den dient te worden gelegd. Verder rede neert de oppositie dat de regeringsmaat regelen een deflatie aanmoedigen met het risico van werkloosheid, terwijl de toch al twee jaar lang geremde produktie nog verder zal worden afgeremd. Voorts zal ernstige schade worden toegebracht aan de produktiviteit op lange termijn, spe ciaal door de aantasting van de beleggin gen in de genatinonaliséerde industrieën. Krachtproef Uitlatingen van regeringszijde hebben verder duidelijk gemaakt, dat zij het op een botsing met de vakbonden, die met nieuwe looneisen klaar staan, zou willen laten aankomen. De bonden willen niets weten van de van hen verlangde zelfbe heersing zolang de regering weigert huren, prijzen, winsten en dividenden in de hand te houden. De leider van de oppositie, Gaitskell, dringt aan op een nieuwe po ging tot samenwerking tussen regering en vakbonden om de produktiviteit te ver beteren. De socialisten zijn niet gekant tegen de verhoging van het bankdisconto, omdat dit gezien moet worden als een tijdelijke maat regel om buitenlandse valuta aan te trek ken en een einde te maken aan de specula ties tegen het pond. Hun critiek is, dat de regering nagenoeg uitsluitend steunt op kredietbeperking. Ook in eigen kring krijgt de regering dit verwijt te horen. Men dringt aan op het nauwkeurig uitkiezen van beleggingsobjekten, in plaats van wil lekeurige aantasting der beleggingen over de gehele linie. Het zou catastrofaal zijn indien Groot- Brittannië, dat over het algemeen econo misch toch al achteraan komt, nog verder zou achterblijven in de welvaartswedloop. De omvang van de beleggingen in Groot- Brittannië is reeds de laagste in Europa en de toeneming van de uitvoer in de laat ste vijf jaar bedraagt slechts de helft van de gemiddelde stijging van de export in andere landen. Inmiddels constateert men met voldoe ning, dat gisteren alom een verbetering van de positie van het pond intrad. Op de Londense beurs vertonen de staatsfondsen een stijging. Hieruit blijkt in elk geval dat de bittere medicijn begint te werken. In dien deze gunstige ontwikkeling aanhoudt, kan verwacht worden dat het uitzonderlijk hoge disconto van zeven percent in de ko mende maanden geleidelijk tot normaler proporties zal worden teruggebracht. (Reuter) Op de wisselmarkt te Parijs was het pond sterling gisteren vaster ge stemd, terwijl alle andere valuta op deze markt een gemakkelijke stemming ver toonden. Ook uit Zürich, Frankfort en Amsterdam werd een hogere notering voor het pond sterling gemeld. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Noordwij k-Binnen: J. van Dok te Ens (N.O.P.), naar Nieuw-Loos- drecht P. C. Bruyn te Well en Ammer- zoden. Geref. Kerken Beroepen te Drachten (Small.) (derde pred. pl.) G. van Doornik te Nijmegen. Geref. Gemeenten Bedankt vóór Zoetermeer W. C. Lamain te Grand Rapids (U.S.A.). PARIJS (Reuter) Het debat over de politieke hervorming van Algerije in de Franse Nationale Vergadering is tot mor genmiddag uitgesteld om de commissie voor binnenlandse zaken gelegenheid te geven een compromis te bestuderen. Dit compromis, dat is neergelegd in een wets ontwerp, is het resultaat van een ronde tafelconferentie van het kabinet en de lei- dqrs van alle politjeke partijen, op com munisten en poujadisten na. NEW YORK (Reuter) De UNO-As- semblée heeft gisteren met 57 tegen tien stemmen bij zes onthoudingen besloten de Hongaarse kwestie op de agenda te plaat sen. „De voorstanders van de menselijke rechten zouden zich beter bezig kunnen houden met Cyprus, Algerije en hun eigen binnenlandse aangelegenheden. Stel u voor de duivel die het evangelie aanhaalt om vergeving te krijgen voor zijn eigen zon den", aldus zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko in het debat. Hij zei, dat de aanstichters van „dit smerige zaakje" de sfeer in de Assemblée willen vergiftigen. De Amerikaan Cabot Lodge zei, dat als degenen die Hongarije bezet hebben, niets te verbergen hebben, zij dat onderzoek ook niet behoeven te vrezen. jjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Marie Marvingt slaapt ge middeld vier uur per etmaal. „Het is zonde om meer tijd in bed door te brengen", zegt ze. ,,J» lééft immers niet." En let/en, midden in de wereld staan, alles meemaken wat er mee te maken is, ziedaar wat Marie Marvingt hartstochte lijk wil. Ze heeft de meeste van haar nu .tweeëntachtig levensjaren doorgebracht met te streven naar het allerhoogste op veler lei gebied letterlijk: als bal lonvaarster, als alpiniste, als pilote. En daarbij heeft ze de kostelijke gave van de eeuwige jeugd weten te be waren. Wanneer ze zich perio diek laat keuren, omdat ze er ten zeerste op is gesteld een geldig vliegbrevet te behouden, kan zelfs de nauwkeurigste controle geen verzwakking van zintuigen of organen aan het licht brengen. „Ze is een medisch wonder", verklaart haar arts. Wie haar op de nagenoeg dagelijkse fietstocht door Pa rijs tegenkomt, denkt een goed geconserveerde vrouw van vijftig te zier. Maar haar ge boortebewijs liegt niet, even min als de statistieken. En het is een onbetwistbaar feit, dat Marie Marvingt op 8 novem ber 1910 als derde Frangaise, wat eveneens betekent als der de vrouw ter wereld, het vlieg brevet veroverde. Tevoren was zij al meermalen het luchtruim ingegaan in een schomme lend mandje onder een lucht ballon. De Grand Prix, be haald op het internationaal concours voor ballonvaarders in 1909 te Nancy, blijft een dierbare herinnering, evenals de in hetzelfde jaar onder- ER MAG IN FRANKRIJK veel verkeerd zijn en verkeerd gaan, maar zolang het land vrouwen voortbrengt als Marie Marvingt, zal het nooit verloren gaan. Welke andere vrouw ter wereld kan zich op tweeëntachtigjarige leeftijd de bezitster noemen van een geldig vliegbrevet? nomen recordvlucht van dui zend kilometer en haar tocht over de Noordzee. Het zoveel handelbaarder vliegtuig rverigens een be lachelijk ding, vergeleken met de toestellen van thans nam haar na 1910 meer in beslag dan de ballon. De „Coupe Fe- mina" voor vrouwelijke pi loten won zij in 1910 en 1911 en vervolgens vestigde zij al lerlei wereldrecords voor lange afstands- en duurvluchten. Het gedurfde staaltje in 1914 van Frankrijk naar Ierland te vliegen, mag voor die dagen als iets uitzonderlijks worden beschouwd. Twee jaar geleden, op tach tigjarige leeftijd dus, heeft ze even geleerd een helikopter te besturen. Dat kostte haar na tuurlijk niet de minste moeite, zult u al wel hebben begrepen En met deze prestatie komen we op een alleszins behoorlijk totaal, ruimschoots voldoende voor één mensenleven. Niet echter voor Marie Marvingt. Van haar vroegste jeugd af heeft ze zich voorgenomen al les wat ze aanpakte perfect te leren. Zwemmen maakte ze zich spelenderwijs eigen: Ze beschouwt het niet eens als de moeite waard, dat ze in 1906 in de Seine sprong ter plaatse waar de rivier Parijs binnen stroomt en pas weer de veilige oever opzocht, toen ze de grens van de wereldstad achter zich had gelaten. Kanovaren, schaatsen, skiën, schermen en geweerschieten zijn takken van sport, die ze er en passant bijnam en waarin ze zoveel eerste prijzen behaalde, dat ze het aantal glad vergeten is. „Ik weet alleen nog, dat ik op ver schillend gebied zeventien re cords heb gevestigd", zegt ze bescheiden. En laat ik me haasten een verkeerde indruk weg te nemen: deze uiting heeft niets te maken met de vergeetachtigheid van de ouderdom, maar is eerder een wijsheid van een vrouw, die lang genoeg heeft geleefd om de betrekkelijke waarde van dergelijke succesen in te zien. Het zal u niet verwonderen, dat Marie Marvingt nooit tijd heeft gehad om te trouwen. Wel echter om op maatschap pelijk terrein zeer belangrijk werk te verrichten. Ze is niet alléén maar verknocht aan sport en lichaamsbeweging. Haar physieke conditie is als het ware de ^asis geweest voor haar arbeid ten dienste van de wetenschap en de humaniteit. Ik zou het mezelf 't gemak kelijkst maken, wanneer ik u vertelde waarmee Marie Mar vingt zich niét heeft bemoeid. Dat is niet zo veel. Deze vrouw bezit een zo universele geest, dat ze zich met verscheidene geheel uiteenlopende weten schappen en liefhebberijen te gelijk bezig kon houden. Vliegen is altijd haar hobby geweest, maar ze wist deze te vens ten nutte te maken voor het algemeen welzijn door een amphibie ambulancevliegtuig te ontwerpen, dat in de eerste wereldoorlog goede diensten heeft verleend bij de afvoer van gewonden. Men moet hier bij goed in het oog houden, dat niemand er een dikke veertig jaar geleden aan durf de denken het vliegtuig voor zulke doeleinden te gebruiken. Als jong meisje liet ze zich aan verscheidene faculteiten tegelijk inschrijven. Ze spreekt vijf talen en Esperanto en haar medische kennis was voldoen de om een gewaardeerd as sistente van een militair chi rurg te zijn. Een record aan kracht en uithoudingsvermo gen was haar hulp bij zeven entwintig operaties op één dag in 1916. Dramatische kunst werd haar onderwezen door de beroemde Mounet-Sully, een befaamde acrobaat leerde haar trapezewerken(l) en tus sen de bedrijven door maakte ze zich meer dan de grond beginselen eigen van sterren kunde, grafologie en speleo logie (grottenkunde). Haar grenzeloze weetgierig heid, doorzettingsvermogen en hang naar s vontuur voerden haar van het ene naar het andere werelddeel. Bij een ac tie van Franse troepen in Noord-Afrika fungeerde ze als oorlogscorrespondente en haar verslagen waren zo levendig en menselijk als de moderne journalistiek die nu nog ver langt. Niet tevreden met het oprichten van een sklschool in Chamonix, moest ze per se nog muil een metalen ski construeren, waarmee op zand kan worden geoefend. Op haar dooie eentje doorkruiste ze de Sahara in een kadaver van een auto, waarna ze zich ijverig ging toeleggen op het diepzee- duiken. En in 1948 schreef ze een roman, waarmee ze een litteratuurprijs verwierf. Dat succes beschouwde ze blijk baar als een aansporing, want ook haar tweede, in 1951 ver schenen boek werd bekroond. Wanneer ik het waag haar de veelzijdigste vrouw van de moderne tijd te noemen, meen ik niet te overdrijven. Marie Marvingt is vermoedelijk ook de meest gedecoreerde vrouw. Kort geledei) werden haar in Parijs nog twee onderschei dingen uitgereikt: de gouden medaille van het Instituut voor „Education Physique" en de zilveren van de Geneeskun dige Dienst der Franse lucht macht. Dat brengt het totaal op tweeëntwintig decoraties, waaronder het rosette van het Legioen van Eer en de Mé daille de l'Aéronautique. En nog verlangt ze niet naar rust. „Juist door veel te doen blijf ik in conditie", zegt ze. „Ik zou ziek worden, als ik in een huis werd opgesloten." Haar ragfijn en spierwit golvend haar staat als een krans om haar gezicht. Ze heeft levendige, soms wat spottend kijkende ogen. Vroe ger moet ze een bijzonder aan trekkelijke vrouw zijn ge weest. Vroeger? Ze is nóg aan trekkelijk. J. J. F. Kemming Afscheid Het is voorbij. De koffers moeten ge pakt, de rekening betaald, de laatste asbak met „Souvenir aan Zonoord aan Zee" ge kocht, en handen worden geschud. „Vol gend jaar weer hier". En je weet in je hart, dat het een leugen is. Zo is het leven niet. Volgend jaar is er werk te doen of geen geld of je bent dood. En kun je het volmaakte herhalen? Zelfs als je terugkomt en dus niet dood en niet failliet, zal dan de zomer weer zo heet, het water zo koud of de regen zo nat zijn? Het eten zo verrassend en de wijn zo zoet? Zal de lucht zo doorschijnend zijn en de bergen zo groen en wazig in de nevel, de huizen zo wit tegen de heuvels? Zullen de scheepjes zo geel in het water liggen en de zee zo blauw en groen en de badhuis jes zo rood gestreept? De winter komt met regen mist en storm, sneeuw en ijs. Je kunt het niet geloven nu je in de hete zon tien meter van de antieke branding op het terrasje zit te tikken. Dit moet voor een heel jaar voldoende zijn, voor twaalf maanden en, zoals ik het leven ken, voor veel langer. De laatste zuidelijke vakantie was twintig jaar gele den, Daartussen lag een oorlog, en met het afscheid van die vakantie toen zei je ook „volgend jaar weer hier". Achter me speelt een kofferradio Franse chansons. Je zou dit tafereel voor altijd in je herinnering moeten kunnen bewaren, blauwe hemel, de zon blakerend op je huid, de zachte branding en de Franse chansons uit de kleine radio. Drink het in, het moet genoeg zijn voor een hele winter, wie-weet voor het hele leven, met inbe grip van revoluties, oorlogen, faillissement en dood. Je hebt zelfs weemoed om van de naar ste mensen in dit hotel afscheid te nemen, d,e mensen met platte manieren en ruwe stemmen. En de lieve nieuwe vrienden, daar moet je ook voor altijd vandaan. Of denk je, dat je het straks de tnoeite waard zult vinden, de trouw gezworen eden van her-ontmoeting thuis na te komen? Nee, en je weet het en zij weten het. „Ja na tuurlijk, zodra we terug zijn bellen we jullie op en dan moeten jullie volgende zondag komen - als de kiekjes ontwikkeld zijn". Leugenaar. En de kamermeisjes die zo lief voor je gezorgd hebben, en het kleine neefje van de eigenaar, ze zullen allen komen wuiven en je zult tranen in je ogen hebben. Als je ooit terugkomt, is het neefje getrouwd en vader van drie kinderen. Nee, je weet het, het is een afscheid. De Franse chansons geven een fïlmmuziek- achtergrond als "je blik voor het laatst strijkt over cypressen en rotsige hellingen, witte muren en rode daken. Over een jaar of tien, bij een of andere verhuizing of als je de raamkieren atoom- dicht wilt stoppen, vind je opeens een ver geeld krantenknipseltje - dit afscheid- stukje - en het zal opeens alles weer pre sent zijn. Zelfs de man op de bromfiets die net zijn strohoed verliest en boos zijn fiets om moet keren voor hij weer met een, stofwolkverder fietst. Alles. En dat we derzien en wederhoren en wedervoeten over tien jaar is het beste waarop je in dit leven rekenen kunt. En dus tot ziens, tot volgende keer H. B. Fortuin ADVERTENTIE Overal ter wereld schrijven specialisten Stilbépan haartonicum voor, omdat het een vaststaand feit is. dat niets zó daad werkelijk haaruitval, roos en vroegtijdige vergrijzing bestrijdt! Stilbépan is geen gewoon haargroeimiddel. Stilbépan is een biologisch haartonicum met hormonale werking. Koop vandaag nog een fles! E M E N PARIJS (Reuter/AFP) De politiek,e commissie van de Westeuropese Unie heeft in het Palais Chaillot te Parijs een aanbeveling voor de W.E.U.-Assemblée te Straatsburg aangenomen, waarin wordt aangedrongen op een gemeenschappelijke politiek der zeven landen in de UNO, met betrekking tot Algerije, de (Ontwapening en de kwestie der Duitse hereniging. Ten aanzien van Algerije werd gezegd, dat steun moet worden verleend aan het Franse standpunt aangaande dit gebied. (AFP) De Nederlander jhr. mr. M. van der Goes van Naters, voorzitter van de commissie, zei dat de algemene leiden de gedachte is tot een gemeenschappelijke houding tegenover de UNO te komen. Daarom vragen wij bijvoorbeeld, aldus de voorzitter, steun van de zes andere leden van de unie voor de Franse stelling ten aanzien van Algerije, dat dit gebied een integrerend deel van Frankrijk uitmaakt en dat daarom zijn problemen slechts aan de besluiten van het Franse parlement onderhevig zijn. „Overigens, aldus jhr. Van der Goes van Naters, vertrouwen wij erop dat Frankrijk spoedig een democra tische oplossing voor de huidige moeilijk heden zal vinden. Wat Frankrijk heeft ge daan in Afrika, waar naar mijn mening de omstandigheden oneindig veel inge wikkelder waren, levert het bewijs dat het de Fransman in die aangelegenheden aan edelmoedigheid noch aan verbeeldings kracht ontbreekt".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5