Festiviteiten ter gelegenheid van de opening van de Velser tunnel Groot wegwijzerproject voor tunnel komt zaterdagmiddag „in dienst" Viertal belangrijke wedstrijden vragen zondag de aandacht „Vé-Bé" wandelclub houdt tunneltocht op 5 en 6 oktober Velsen steekt zich in feesttooi NA MAANDEN WERK: VOETBAL IN KENNEMERLAND Rond de tunnel ontstond een kleine wondertuin VRIJDAG 27 SEPTEMBER 195 7 11 E Algemeen H E serbeek, het pompstation, de watertoren, het Burgemeester Rijkenspark, Bos- Programma voor de feestweek E 3. Diverse wijken, 19.30 uur: marsen van muziekkorpsen naar Pontplein-Zuid. E 5. Begin oude Amsterdamse weg, 21 uur: Vuurwerk. E 1. Cultureel Centrum, 1417 uur: Fototentoonstelling. E Arjan Blanken, tenor; Herman Scheij, bas; Herman Nieland, orgel. E tingplantsoen. De deelnemende verenigingen zijn: Drumband „Frans Hals", E Drumband sportvereniging „Hercules". Beverwijk; r.-k. Harmonie „Soli I 3' Laatste jaarverslag van „zwakzinnigenzorg" Velsense Humanisten openen zondag het winterseizoen Uitgebreid programma van „De Gieteling" Zaterdag niet parkeren langs Koninklijke route Watervliet-korfballers druk bezet in weekeinde Duiven symboliseren drang naar jeugdige expansie VSV-Roda Sport uitgesteld Dans- en kienavond van „Hercules" Agenda voor Heemskerk Hockey in de IJmond Strawberries tegen de reserves van Amsterdam IJmond-heren voor lastige taak Burgerlijke Stand van Velsen §j Zaterdag 28 september 9.50: Samenkomst in de Stationsrestauratie 1ste klasse te Haarlem. E Na aankomst van de Koningin welkomstwoord van dr. ir. F. Q. den Hollander, president van de Nederlandse Spoorwegen. 10.33: Per speciale trein via de oude route over de spoorbrug naar Bever- wijk. 10.58: Aankomst op het nieuwe perron van het station te Beverwijk. B 11.15: Openstelling door de Koningin van de nieuwe spoorwegtunnel. B 11.20: Per trein van station Beverwijk door spoorwegtunnel naar halte Drie- huis-Zuid (gem. Velsen). j= 11.31: Aankomst halte Driehuis-Zuid. |j B 11.55: Per autobus van halte Driehuis-Zuid naar het ventilatiegebouw Zuid van de autotunnei. |j 12.05: Rede van mr. 0. Aigera, minister van Verkeer en Waterstaat. Inwerkingstelling door de Koningin van de ventilatoren voor de lucht- E verversing in de autotunnel. 12.30: Per auto naar de tunnelingang Zuid. |j 12.35: Rede van dr. M. J. Prinsen, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland: officiële opening door de Koningin van de auto- tunnel. g 13.00: Per autobus door oostelijke tunnelbuis naar Noord, terug door weste- E B lijke tunnelbuis. E B 13.15: Défilé van bedrijfsauto's in tunnel. 13.30: Einde der plechtigheden. Per autobus terug naar station te Haarlem. E Na de officiële ingebruikstelling van de tunnel door de Koningin zal een stoet j§ van versierde bedrijfsauto's, vooraf gegaan door een muziekkorps, langs de B Koningin defileren. Tijdens het voorbijrijden van de stoet zal de IJmuider Harmonie marsmuziek ten gehore brengen. Vóór deze plechtigheid zullen de versierde wagens door IJmuiden rijden en na de plechtigheid door Beverwijk E en Heemskerk. De route luidt: Planetenweg (opstelling 10.30 uur), Orionweg, Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat, Zeeweg, Driehui- zerkerkweg, Van de Vondellaan, Hagelingerweg, Broekbergenplein, Rijksweg 9, tunnel. Om 13.15 uur heeft daar het défilé plaats. Daarna trekken de wagens E door Velsen-Noord, Beverwijk en Heemskerk, terug naar Velsen. De route luidt: Rijksweg 9, Parallelweg, Pijptunnel, Koude Horn, Graaf Janstraat, E Schans, Hendrik Mandeweg, Kruisweg, Hoflanderweg, Hoofddorperweg, Gerrit E B van Assendelftstraat, Raadhuisplein, Renessestraat, Deutzstraat, Marquette- B laan, Rijksstraatweg, Alkmaarseweg, Breestraat, Velserweg, Wijkerstraatweg, E Grote Hout- of Koningsweg, Stratingsplantsoen. Hier wordt (om ongeveer 14.45 E B uur) de stoet ontbonden, waarna iedere wagen zijns weeg gaat. Tevens zal des B morgens door een aantal versierde wagens symbolisch op gepaste wijze van de bemanning der Velser ponten afscheid worden genomen. VELSEN Door het gemeentebestuur worden ter gelegenheid van de opening van de tunnel verschillende gebouwen met schijnwerpers verlicht, waaronder het E raadhuis, de beelden achter het raadhuis, de Engelmunduskerk, het park Vel- beek, de molen en de ruïne te Santpoort, de grasgazons van het Moerbergplant- soen en enkele gazons te Velsen-Noord. Voorts zal de onderzeebootjager E „Drente" een ligplaats krijgen in IJmuiden. Bovendien zal in Velsen-Noord B op het Startingplantsoen van 28 september tot en met 5 oktober Janvier aan- E B wezig zijn met een elektrische scooterbaan, waarvan de baten ten goede komen aan het Koningin Wilhelminafonds. Voorts zullen in de week van 28 septem- B ber tot en met 5 oktober in de verschillende wijken van de gemeente Velsen E jjg bij goed weer muzikale rondgangen worden gemaakt. j= E De Velsense middenstand zal aan de festiviteiten deelnemen door: een etalageverlichting en een puzzel wedstrijd „Kent u Velsen?" Aan deze wedstrijd wordt ook deelgenomen door de winkeliers uit Velsen-Noord. E Vrijdag 27 september E B 1. In het verlichte Burgemeester Rijkenspark zal door ongeveer zeshonderd zangers van de gezamenlijke zangkoren, aangesloten bij de sectie zang van E de Velser Gemeenschap met medewerking van een plaatselijk muziekkorps een concert worden gegeven, waarvoor in studie genomen is: het „Wilhel- mus", „Domine Salvam Sac" en „Halleluja". Bovendien zal het Hoogoven Mannenkoor het „Staalwerkerslied" ten gehore brengen en het Operakoor B Bel Canto enige operafragmenten zingen. 2. Hotel „Royal": Ontvangst van gemeentebestuur van bemanning „Drente". E Dansen. Zaterdag 28 september H 1. Pontplein noordzijde: afscheid van de ponten door een kleine delegatie weg- gebruikers. 2. Marktplein, 16.45 uur: Jeugd-defilé. Voor^dit jeugd-defilé staan reeds twee- duizend deelnemers (85 groepen) genoteerd, waaronder ook de hyppische sportvereniging Velsen met twaalf jonge rijpaarden, bereden door jeugd- s leden. Ook neemt deel de roeivereniging „De Stern", die een nieuwe twee- ES persoons wherry zal meedragen. Voorts gaan in de stoet mee verschillende jeugd-operetteverenigingen, die operette-taferelen zullen uitbeelden. Het défilé zal begeleid worden door drie muziekkorpsen en het tamboer- en pijperkorps van de chr. gymnastiekvereniging IJmuiden. 4. Begin oude Amsterdamse weg, 20.30 uur: Taptoe door chr. muziekvereni- ging „Wilhelmina" IJmuiden, fanfarekorps „Wilhelmina" Santpoort, IJmui- der Harmonie en r.k. harmonie „Soli Deo Gloria". E 6. Cultureel Centrum, 1517.30 en 1920 uur: Fototentoonstelling. 7. Hotel „Royal": Dansen. Zondag 29 september 2. Hotel „Royal": Dansen. Donderdag 3 oktober E Door de Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer" zal m.m.v. het Noordhol- E lands Philharmonisch Orkest in de Ned. Herv. Kerk te IJmuiden uitgevoerd es worden: „Die Schöpfung" van Joseph Haydn. Solisten: Truus Altena, sopraan; E B Vrijdag 4 oktober Velserbeek (verlicht), 20 uur: Concert als op vrijdag 27 september, Burgemees- g E ter Rijkenspark. ee Zaterdag 5 oktober EE 1. Te Velsen-Noord: des middags een drumband-concours, 15-17 uur, Stra- E Haarlem; Drumband „St. Caecilia", Heemskerk; r.-k. Harmonie „Kunst en Vriendschap", Assendelft; Wormermeers Vendelkorps „Hercules", Wormer; j| r.-k. Harmonie „Kunst en Vriendschap, Krommenie; Harmonie „St. Mi- chael", Heemstede; Tambourkorps „Het Funen", Amsterdam; Hoogovens- SE harmonie, Beverwijk; Drumband D.I.O.. Koog-Zaandijk; Christelijke gym- nastiekvereniging „IJmuiden"; Drumband Z.O.S.N.O., Uitgeest; Christelijke Deo Gloria", Santpoort; r.-k. Jeugdvendel „Wormer", Wormer; Christelijke E gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid", Zaandam. De jury bestaat uit de volgende leden: M. van Apeldoorn. Haarlem; A. Loenen, wachtmeester eerste klasse, instructeur Koninklijke Landmacht en A. van Veluwe, in- structeur staforkest van de Amsterdamse politie. 2. Van Diepenstraat, 20 uur: Taptoe door de Christelijke muziekvereniging „Wilhelmina", IJmuiden en de r.-k. Harmonie „St. Caecilia", Velsen-Noord. ES Daarna op plein Watervlietschool openluchtbal m.m.v. dans- en show-orkest E De Accorelli's". SE ff 3. Velserbad, 20 uur: Tunnel-zwemgala m.m.v. kinderoperettevereniging U „Vides" en de balletschool Ria Dekker. De kinderoperettevereniging „Vides" zal, samen met de balletschool Ria Dekker, een verkorte opvoering geven jSE van „Victor en de gouden bloem". Daartoe zal over de hele breedte van het SE bad een podium worden geslagen met een diepte van circa vijf meter. Aan- gepast aan de tekst van de operette zullen de toeschouwers tal van opvoe- SE ringen in het water te zien krijgen. Er komen o.a. grote verlichte water- lelies, verlichte zwanen en er komt ook een bescheiden Velser tunneltje. Als apotheose kunnen de bezoekers genieten van een waterwondertuin. I BEVERWIJK I 1 2. 2. 3 Zaterdag 28 september: Officiële opening van het gemeentelijke Sportpark door het gemeentebestuur van Beverwijk. Rondgang van vijf muziekkorpsen door Velsen-Noord, Beverwijk, Wijk aan Zee en Heemskerk. Eindpunt voor alle korpsen te Beverwijk. Om 20 uur gezamenlijke Taptoe op de Markt te Beverwijk. Kennemer Theater, 22 uur, Burgeravond (besloten). Zondag 29 september: „Sportmiddag" op het gemeentelijk Sportpark. Atletiek, wielrennen en demonstraties van oude en antieke auto's van de vereniging P.A.C. Maandag 30 september: 1. Noordhollandse markt en Braderie op de Breestraat. Medewerking van een groep boerendansers en boerenmuzikanten uit Schagen. 2. Des avonds volksdansen op het Stationsplein met medewerking van dezelf de groep uit Schagen. Dinsdag 1 oktober: Des avonds half negen groot vuurwerk op een terrein nabij het nieuwe viaduct aan de Meerstraat. Woensdag 2 oktober: 1. Jeugdmiddag. Des middags (16 uur) trekt een „Sprook jes-optocht" door Beverwijk. De jeugd zal worden beziggehouden met wed strijden en spelen op diverse terreinen. Des avonds wordt een Lichtstoet gehouden met onderwerpen de tunnels en de pont betreffende. Opening Foto-tentoonstelling in noodlokalen Wolf en Dekenschool aan de Platanenlaan. Deze tentoonstelling zal tot en met zondag in Beverwijk blij- ven. De openingstijden zijn woensdag 19.30—22 uur; donderdag en vrijdag 20-22 uur; zaterdag 15-17 uur en 20-22 uur; zondag 15-17 uur. Algemeen: Kermis op de Meerstraat van vrijdagmiddag 27 september tot en met maandagavond 30 september. Versiering en illuminatie. Het laatste complete jaarverslag van de Vereniging voor Zwakzinnigenzorg Velsen, dat door de vereniging als zodanig is uit gegeven voor de overneming van 't werk door de gemeente een feit werd, vérmeldt als bezetting van de werkinrichting 11 personen tussen 51 en 20 jaar. Het bedrag van de verkoop der produk- ten steeg tot f 13.400; de straatverkoop steeg met f 623 tot f 5822. In het eerste kwartaal 1957 (op 1 april werd de werk inrichting onder gemeentelijke hoede ge bracht) nam het aantal pupillen met 1 toe en ook in dit tijdvak verliep de verkoop naar wens: er is voor f3.478,79 verkocht. Aan het eind van dit laatste verslag spreekt de heer A. P. Stolk, de oud directeur der werkinrichting, de hoop uit, dat het de tewerkgestelden in de komen de jaren goed mag gaan. Aan het nieuwe bestuur en de werkmeester wenst hij de nodige wijsheid en kracht toe om deze tak van maatschappelijke zorg met succes te vervullen. Zondagmorgen om half elf wordt het winterseizoen van de Gemeenschap Velsen van het Humanistisch Verbond geopend met een bijeenkomst in het Cultureel Ge bouw, waar prof. dr. G. Stuiveling zal spreken over 't onderwerp: „Humanisme, het antwoord van onze tijd". Tijdens het komende seizoen zullen de volgende lezingen plaatshebben: op zondag 20 oktober: prof. dr. J. P. Mazure („Levens beschouwing van een niet-religieus huma nist"); op zondag 17 november: dr. A. L. Constandse („Godsdienst en Humanisme in India"); op vrijdag 13 december: de heer C. H. Schonk (praatavond met de leden); op zondag 19 januari: dr. D. H. Prins („Met open vensters"); op zondag 16 februari: de heer W. Coenders en op zon dag 16 maart: mevrouw Hella Haasse. Bovendien houdt de Gemeenschap Vel sen nog een nieuwjaarsbijeenkomst, een studiedag, huishoudelijke vergaderingen en contactavonden. ADVERTENTIE De Vereniging „De Gieteling" heeft voor het komend winterseizoen opnieuw een uit gebreid programma samengesteld dat als volgt, luidt: oktober: documentaires en operatoeht naar Amsterdam; 7 november: Toneelopvoering „Tavido" te IJmuiden - oost; 8 november: Toneelopvoering „Tavi do" te Beverwijk; 9 november: Toneelop voering „Tavido" te Beverwijk (bal na); november: Disco-avond met lezing en be zoek Concertgebouw te Amsterdam; 4 de cember Kinder-St. Nicolaasfest; 21 decem ber: Kienavond; januari 1958: Bezoek „Gijsbrecht van Aemstel" en operatoeht naar Amsterdam; 30 januari: Toneelop voering „Tavido" in IJmuiden-oost; 31 ja nuari: Toneelopvoering „Tavido" te Bever wijk; 1 februari: Toneelopvoering „Tavido" te Beverwijk (bal na): 8 februari: Groot noc'-o-iv - - V,-." Bezoek Concertgebouw te Amsterdam; maan: l... Operatoeht naar Amsterdam; 24 april: To neelopvoering „Tavido" in IJmuiden-oost; 25 april: Toneelopvoering „Tavido" te Be verwijk: 26 april: Toneelopvoering „Tavi do" te Bevérwijk (bal na); april: Kamer muziekavond en bezoek Concertgebouw te Amsterdam; mei: Concert Hoogoven Kunst kring. Het publiek wordt verzocht zaterdag tij dens het verblijf van de Koningin in de gemeente "Velsen niet te parkeren op de v. d. Vondellaan, Driehuizerkerkweg en het nieuwe deel van Rijksweg 6. SPREEKUUR BURGEMEESTER Op zaterdag 28 september zal de bur gemeester van Beverwijk geen spreekuur houden. "Wanneer morgen de Velser tunnels voor het verkeer worden opengesteld, zullen te gelijkertijd langs de toegangswegen bijna 200 nieuwe of gewijzigde ANWB-richtings- borden, -vóórrichtingsborden en -wegwij zers worden „onthuld" en hun functie gaan vervullen. Voor de ANWB is hieraan een maanden lange voorbereiding aan voorafgegaan. De routes moesten nauwgezet worden verkend, vele besprekingen met de verkeersautori- teiten moesten plaatsvinden, nieuwe bor den moesten worden aangemaakt, geplaatst en afgedekt, omdat zij pas bij de opening van de tunnel de nieuwe routes zullen mo gen aangeven. In totaal bleken er 68 nieuwe richtings- en vóórrichtingsborden nodig te zijn, ter wijl er een 20-tal moesten worden gewij zigd. Op 78 wegwijzers waren veranderin gen nodig en er kwamen 19 nieuwe weg wijzers. Ook hét opruimen van de thans overbo dig geworden borden kan eerst op het laat ste ogenblik gebeuren, omdat zij tot de opening van de tunnel hun werk moeten blijven doen. Zo zullen ook de bekende borden met de silhouetten, die het zware verkeer via de pont in Velsen, en het overi ge gemotoriseerde verkeer via de route over de sluizen te IJmuiden verwezen, moeten verdwijnen. Splitsing De ANWB moest ook via de wegwijzers een splitsing tussen het gemotoriseerde verkeer en de wielrijders en bromfietsers teweegbrengen, aangezien de beide laatsten geen gebruik van de tunnel mogen maken. Komende uit de richting Alkmaar zullen fietsers in de richting Haarlem reeds bij Limmen via Beverwijk naar de pont wor den verwezen, terwijl automobilisten over Uitgeest naar de tunnel zullen rijden. Wiel rijders en bromfietsers in de richting Am sterdam zullen bij het begin van de tun nelroute, in de omgeving van Uitgeest, de oude Zaanroute moeten nemen, doch automobilisten zullen natuurlijk de tun nelroute kiezen. Wél heeft de ANWB bij het begin van de tunnelroute extra-verwij zingen naar Amsterdam-Noord geplaatst, aangezien automobilisten, die in Amster dam ten noorden van het IJ moeten zijn, beter via de Zaanstreek zullen kunnen rijden. Al deze voorbereidingen vormen de stuk jes van een legpuzzel, die pas op zaterdag dag 28 september gereed zal zijn. De verwijzingen betreffen op het ogen- Voor de leden van de korfbalvereniging „Watervliet" breekt zondag weer een drukke competitiedag aan. Het eerste twaalftal krijgt bezoek van De Tovers 1 uit Zeist. Deze ploeg is uit de derde klasse overgekomen maar heeft inmiddels al ge demonstreerd heel wat schotvaardigheid te bezitten, getuige het feit, dat de toch heus niet malse ploeg van Groep Geel uit Wormerveer met 11-7 de vlag moest strij ken. Voor Watervliet 2, dat vorige week met het sterke Koog Zaandijk 3 de punten wist te delen, zal de sterke SVK 3-ploeg een tegenstander van formaat zijn. De derde thuiswedstrijd is die van Wa tervliet 3 tegen Oosterkwartier 3. Water vliet 5 gaat naar Oosthoek 4 in Haarlem. De opstellingen zijn: Watervliet 1 dames: S. Meyer, R. Leyenaar, B. Hoen, T. Waag meester, B. Hessen, D. Hartman; heren: S. Hartman, J. v. d. Berg, M. Veerbeek, W. Berghuis, F. Vos, D. v. Ladesteijn. Watervliet 2 dames: L. Kloosterman, I. Waagmeester, G. Polak, W. Nijkamp, S. Spoelstra, C. Zandbergen; heren: A. Ver kerk, A. Redeker, G. v. d. Brink, H. Schol- ting, J. v. Dijk, J. v. Ladesteijn. blik nog slechts de directe toegangswegen tot de tunnel, doch de ANWB is van plan in de nabije toekomst ook „verre verwij zing" te gaan toepassen, zodat automobilis ten, om een voorbeeld te noemen, reeds in de Wieringermeer kunnen kiezen of zij, om b.v. in Den Haag te komen, de route via de Velsertunnel zullen nemen, dan wel over Amsterdam zullen rijden. Tijdens de toespraak van wethouder H. de Boer op het Marktplein tot de jeugd van Velsen, die zaterdag om kwart voor vijf zal defileren voor het Velsense ge meentebestuur, zal het motief van deze rede „Jeugd vlieg uit" een extra nadruk ontvangen door het loslaten van een aan tal duiven. De verenigingen van duivenhouders, aangesloten bij de IJmuider Concours commissie hebben hun medewerking toe gezegd, zodat dit jeugddefilé zal worden gevolgd door een symbolische duiven vlucht, hetgeen dit evenement slechts groter aantrekkelijkheid kan geven. Voor de komende zondag is weer een vol ledig voetbalprogramma vastgesteld en on der deze vastgestelde ontmoetingen bevindt zich een aantal wedstrijden die, hoe jong de competitie ook nog maar ztin moge, ze ker niet van belang ontbloot zijn. We den ken hierbij o.a. aan AlcmariaZ.A.P., Vi tesseBeverwijk, Alkmaarse BoysC.S.V. en KinheimGeel-Wit. In de derde klas A staan de noordelijkste Noordhollandse clubs er in het geheel ge nomen beter voor dan de zuidelijke. Vooral de Alkmaarse derdeklassers en Z.A.P. kun nen zich trots op de borst slaan, want zij nemen de eerste drie plaatsen in. Nu zegt dit in den beginne natuurlijk niet zo heel erg veel, maar we kunnen ons toch voor stellen, dat deze clubs zich beter gevoelen dan b.v. de Santpoortse derdeklassers, die met geen enkel winstpunt uit twee wed strijden de onderste twee plaatsen bezetten. In Alkmaar wordt zondag de wedstrijd AlcmariaZ.A.P. gespeeld. Beide clubs zijn nog zonder verliespunten, maar dat zal na afloop van deze ontmoeting natuurlijk niet meer het geval zijn. We menen, dat beide teams een veer zullen moeten laten. De Alkmaarse Boys krijgen C.S.V. op be zoek en dit betekent voor hen beslist geen „walk-over". Het vorige jaar konden de Boys het op eigen terrein ook al niet verder dan een gelijk spel brengen, (een-een). Toch menen we ditmaal de kansen van de thuisclub iets hoger te moeten aanslaan. Vitesse speelt op eigen terrein tegen Be verwijk. Beide clubs zijn zondag met een nederlaag gestart, zodat verwacht mag wor den, dat ze er nu alles op zullen zetten om zich te rehabiliteren. We verwachten, dat de punten gedeeld zullen worden. De nog steeds zonder een enkel winst punt zijnde Santpoortse derdeklassers zul len het zondag zeker ook weer niet gemak kelijk krijgen. De Vogels spelen thuis tegen Wijk aan Zee, dat zich na de nederlaag te gen Alcmaria door van Vitesse te winnen aardig gerehabiliteerd heeft. Het zou ons dan ook niet verwonderen, als de Santpoor ters na afloop der ontmoeting nog steeds even „rijk" waren. Velsen gaat in Heiloo haar krachten meten met H.S.V. In hun twee voorafgaande wedstrijden tegen de Boys en C.S.V-^.hebben de Heiloërs getoond, dat er met henzeker rekening gehouden moet wordeh en daarom zijn we er nog lang niet zeker van, dat de Velsenaren met de buit huiswaarts zullen keren. Bij A.D.O.—Egmondia zal het evenals in de beide ontmoetingen van het vorige sei zoen tweemaal wonnen de Egmonders toen met de oneven goal zeker niet aan De competitiewedstrijd VSV—Roda Sport, vastgesteld voor zondag aanstaande, is uit gesteld. Dit in verband met de grote con currentie, voor wat de publieke belang stelling betreft, van de wedstrijd Haar lem—Stormvogels, die in Haarlem-Noord wordt gespeeld. De B.B.-wandelclub „Vé-Bé", die met haar oprichting op 28 januari van dit jaar in de voorbije acht maanden heeft gede monstreerd een flinke levensvatbaarheid te hebben en bovendien blijk heeft gege ven over een even flinke activiteit te be schikken, heeft zich al enige weken lang voorbereid op de feestelijke opening van de Velser tunnels om als organiserende vereniging met een reeks van wandel tochten op 5 en 6 oktober aan deze unieke gebeurtenis mede luister bij te zetten. MET EEN GRATIE, die hier en daar plezierig aan- het proberen met oranje en doet, heeft Velsen zich rondom in een kleurig feest- andere soorten gekleurd gewaad gestoken, nu de grote dag van zaterdag de 28e llCyoor de watertoren lig- nadert.Rond de tunnel zelf, die een snoer van nieuwe gen de armaturen ook ge- lichtjes heeft toegevoegd aan de haast overladen horizon reed en zo is rond de tun- van de IJmond, is al heel veel werk gemaakt van de ne's en t°e sen „licht feestverlichting, w.ant behalve het blanke en daarnaast J33^611 *n duisternis op te merken, dat vrolijk aan- even aangekleurde licht, dat de ventilatietorens om- doet jn de zich feest speelt en de verlichte brandweerkazerne, is er licht ont- opmakende stad Velsen. stoken in de parken en plantsoenen, die de stad juist bij Beverwijk heeft het nog de tunnelmonding nog rijk is: het plantsoentje bij het BreesUaaf b^vombeeld Is rioolwaterpompstation, dat overdag al zovele pas-ge- een guirlande van licht ge trouwde paartjes aan een charmante achtergrond voor worden tussen de beide hun trouwfoto heeft geholpen, is voor de feestelijke ge- erebogen, die de verbinding legenheid veranderd in een kleine wondertuin: een forse Ya" Noord e" z"id mani- festeren en ook elders in de fontein spuit smds gisteren daar in een zee van licht Noordelijke IJmondstad is omhoog en de vijver zelf is eveneens omgeven met te merken, dat de tunnel- lichtbakken. opening een feest waard is in haar historie. Even verderop zijn de gloeilampen, die samen met Het allerschoonst echter beelden, die achter het de lichtbakken onder di- blijft het licht, dat fabrie- raadhuis hun winterse be- verse boomgroepen het ken en sluizen uitstralen kisting nog even moesten park der avonds een be- het is in zijn gewone doen uitstellen al kregen ze het koorlijke luister geven. Men gebleven en het karakteri- zo langzamerhand wel wat heeft niet overal de ver- seert de werkende IJmond. huiverig, onder het volle leiding van gekleurd licht Wanneer men uitgekeken schijnsel der kilowatts ge- kunnen weerstaan, omdat is op het kunstig ophangen zet en de toren van Velsens dit nu eenmaal de grote der schijnwerpers, kan men oudste kerk speelt ook al mode is van iedereen, die blijvend genieten van het mee in dit uitbundige ge- in parkverlichting doet, ordeloos spel der lichten heel, zoals Velserbeek vol- maar het witte schijnsel langs de oevers van het gehangen is met lange rijen blijft echt mooier dan al kanaal.... „Vé-Bé" heeft reeds vele prijzen bij wandeltochten behaald en hield begin augustus met groot succes een speciale jeugdtocht, die nu elk jaar zal worden her haald. Onder auspiciën van de Neder landse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (N. B. v. L. O.) kunnen de „Tunnel"-wan- deltochten voor deelnemers van acht jaar af tot alle leeftijden een groot succes wor den, gezien het reeds binnengekomen aan tal aanmeldingen van groepen politie, BB- ploegen, padvinders, gidsen en grote groe pen van wandelsportverenigingen uit Am sterdam, Utrecht, Zeist, Haarlem, Velsen, Schoorl, Alkmaar en vele andere plaatsen. Voor de mooiste groepen zullen prijzen te behalen zijn en wel de zilveren penning van de gemeente Velsen, door het gemeen tebestuur beschikbaar gesteld; een wissel beker van het gemeentebestuur van Be verwijk en een wisselbeker van het BB- bestuur Velsen-Beverwijk. Voor de verschillende leeftijden en wan delervaringen zullen de te lopen afstanden 10, 15, 20 en 30 km bedragen, de laatste afstand alleen op zondag 6 oktober. Ge start wordt bij het BB-centrum aan de Zeeweg 347 te Driehuis op zaterdag 5 ok tober tussen 14 en 15 uur en op zondag 6 oktober tussen 10 en 14 uur. Een jury zal elke groep beoordelen en behalve drie wisselbekers twaalf prijzen toewijzen. Iedere deelnemer, die de tocht volbrengt krijgt een herinnering. Tegen betaling van 1.50 per persoon (voor militairen en kin deren 0.75) kan men zich aan de start laten inschrijven en voorts daarvoor bij de heren J. Nijhuis, Sumatrastraat 17 en J. Andriessen, Peperstraat 17, beiden te Beverwijk en E. ten Brinke, Tuindorp straat 4 en W. Buis, Schoonoortstraat 3, beiden te Velsen-Noord. De IJmuider krachtsportvereniging „Hercules" houdt op zaterdag 28 septem ber de jaarlijkse dans- en kienavond in gebouw „Flora" aan de Zeeweg. De muziek wordt verzorgd door de „Moonliners". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Verboden moederliefde". Zondag middag 14.30 uur: „De gouden havik". spanning ontbreken. We houden het op een gelijk spel. In 4D ontvangt Kinheim E.T.O. We heb ben nog weinig houvast aan de Haarlem- mermeerders, want ze kwamen dit seizoen nog niet voor de competitie in actie. In het voordeel van de Kinheimers pleit evenwel, dat ze na de vlotte overwinning op Geel- Wit met zelfvertrouwen gewapend in het veld zullen komen. Het is een nog vreemd gezicht Waterloo zo in de onderste regionen van de ranglijst te zien. We hebben er echter moed op, dat de IJmuidenaren kans zien zondag hun positie ten koste van het op bezoek komen de D.I.O. te verbeteren. TERRASVOGELS—WIJK AAN ZEE. De thuisclub komt in de volgende, sterk ge wijzigde opstelling uit: Lokkers; Zaal en Goedhart; Schippers, Röbken en Van Eden; Timmer, v. d. Vuuren, Spanjaard, Thoolen en Wijnen. H.S.V.VELSEN. De Velsenaren hebben in hun voorhoede enige wijziging aangebracht en komen nu als volgt uit: Kaasenbrood; Nijssen en Boon; Hijnen, Bakkum en Rey- erse; Braam, Van Schagen, Spanjaard, Graaman en Wittebrood. De start van de Strawberries dames te gen het Haagse H.D.M. is wel enigzins on fortuinlijk geweest. Deze week staat de ont moeting tegen de B.D.H.C.-reserves op het programma. Ook in deze wedstrijd zullen beide elftallen aardig tegen elkaar opwegen, doch misschien dat het terreinvoordeel de weegschaal in het voordeel van de Bloe- mendaalse dames doet overslaan. De Strawberries heren krijgen het even eens bijzonder moeilijk, want in eigen om geving wordt aangetreden tegen de Amster dam-reserves. Ook dit seizoen zullen de bezoekers wel tot de sterkste elftallen in deze overgangsklasse behoren, zodat een puntenverdeling zonder .twijfel reeds een gunstig resultaat is van de thuisclub. In de promotieklasse gaat de meeste be langstelling zeker uit naar de traditionele wedstrijd ZandvoortEechtrop. Wij houden het op een puntenverdeling. De heren van D.E.M. ontvangen het Randwijckelftal, waarvan zeker gewonnen kan worden, welk resultaat ook de Eech- trop-reserves kunnen bereiken in de thuis wedstrijd tegen Hurley II. In de dames tweede klasse hebben zowel D.E.M. als Eechtrop een thuiswedstrijd en beide elftallen hebben de beste kansen. D.E.M. zal voorts A.M.V.J. uit Amster dam zonder twijfel met lege handen huis waarts zenden, terwijl Eechtrop sterker ge acht kan worden dan H.I.C., welke ploeg zich echter ouderwets fel zal verdedigen. Van de zondag te spelen competitiewed strijden van handbalvereniging „IJmond" zal die van het eerste heren-elftal in de uitwedstrijd tegen Unitas I in Amsterdam de belangrijkste, maar ook de moeilijkste zijn. De Amsterdammers beschikken over een snelle ploeg, die het de IJmonders zeer lastig kan maken. De Velsenaren hebben de Unitas-spelers ook in het vorige seizoen ontmoet, zodat zij wel geprepareerd zijn om te proberen beide punten te behalen. De IJmond 2-heren ontvangen de sterke HOC-I ploeg. Het zal hard werken worden om flinke tegenstand te kunnen bieden. In Zandvoort zal IJmond 3 (heren) het tegen Zandvoortmeeuwen 2 vermoedelijk niet kunnen bolwerken. Ditzelfde geldt voor het tweede IJmond- damesteam, dat bij Concordia 3 in Haar lem op bezoek gaat. De dames van IJmond 3 ontmoeten voor de eerste maal wegens de fusie met de N.K.S. het eerste I.È.V.- dameselftal op „Rooswijk". Voorts zijn er de wedstrijden van dames junioren De Blinkert IIJmond en voor jongens-aspiranten IJmondConcordia; meisjes-aspiranten IJmondADO I; Full SpeedIJmond 3; THBIJmond 4. IJmond I-heren komen uit met: J. Böhm; A. Blok en J. v. Buuren; K. Schik, H. Boom en J. Wolters; G. Unger, E. Sauer, G. Kra mer, K. Klesser en E. Jonker. BEVALLEN: J. de Waal-Van der Wijk, z„ Acaciastraat 26, IJmuiden-Oost; H. Meijer-Hoenderdos. d., Zinneveltlaan 19, Santpoort; Th. J. M. van der Pol-Bruijns, d„ Lekstraat 40, IJmuiden; G. A. Redeker- Vermandel, d„ Meervlietstraat 42, Velsen; Th. van den Bos-de Reus, d„ Walraven- straat 36, Velsen-Noord; A. van der Deijl- Schaap, z., Uranustraat 16, IJmuiden; M. J. van Tongeren-Boon, z., Harddravers laan 3, Santpoort; M. Gomes-Glas, z., Bloemstraat 61, IJmuiden; E. Post-Visser, d., Bik en Arnoldkade 39, IJmuiden; Th. P. J. Hanrath-Scholten, d., Wijkeroog- straat 168, Velsen-iVoord; M. de Leeuw- Hoogland, z., Woonwagenkamp, Velsen; M. C. Braams-Mooij, z., Ladderbeekstraat 85, Velsen-Noord; F. Hussaarts-Schotanus, z„ Vleetstraat 33, IJmuiden. OVERLEDEN: D. Cornet, 71 jaar, echt genoot van A. Valkenier, Lange Niéuw- straat 95, IJmuiden; B. W. Verbeek, 70 jr., echtgenote van B. Thiele, Bestevaerstraat 1, IJmuiden-Oost; A. Deelen, 81 jaar, we duwe van C. Ouwerkerk, Kanaalstraat 236, IJmuiden; A. Schaap, 64 jaar, ongeh., Rijnstraat 61, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13