„Zaken dienen zich te bezinnen op de moderne stijl van etaleren" IJmond-agenda Havenberichten Burgemeester Bruinsma opende bedrijfsschool van Beijnes THALIA a Onderlinge competitie „KijkUit" neven aan de redactie 9 UITSLAG ETALAGEWEDSTRIJD IN VELSEN Bustochten door tunnel voor Velser bejaarden Weer veel haring op 59 noorderbreedte OLD CLOTHES NEW Weer in korte tijd gereed Vechtersbazen in Beverwijk naar het ziekenhuis Groots vuurwerk trok 15.000 Beverwijkers Vuurwerk zat P.v.d.A.- vergadering dwars „De Meerweiden" leidt in klaverjascompetitie HEEMSKERK Grote plannen van de KAJ in Heemskerk WOENSDAG 2 OKTOBER 1957 DE OMVANGRIJKSTE, maar ook de kleinste etalages van niet minder dan honderdtachtig Velsense zaken, zijn de afgelopen dagen door een jury van drie man aandachtig bekeken. Er moest worden beslist over de toekenning van de prijzen in de etalagewedstrijd voor de Velsense middenstand, die werd gehouden ter gelegen heid van de opening der Velser tunnels. Eenstemmig waren de juryleden, de heren J. Kraakman, W. van Willige en H. Hogentoorn het er over eens, dat de legpenningen van de gemeente Velsen moesten gaan naar „De Magneet" aan de Kennemerlaan, „De Luifel" aan het Marktplein, Stutvoet aan de Hoofdstraat te Santpoort en de Velser Manufacturenhandel aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord. Voorts werd een achttal eervolle vermeldingen uitgereikt. Zoals uit de uitslag al blijkt, werd de gemeente Velsen in vier delen gesplitst: IJmuiden-West, IJmuiden-Oost (van het Marktplein tot de spoorlijn), Driehuis en Santpoort en tenslotte Velsen-Noord. De etalages, die het meest aan het doel beant woordden - niet alleen de tunnelidee was doorslaggevend - kwamen voor de prijzen in aanmerking. De wedstrijd werd sterk geëntameerd van gemeentezijde; vandaar de vier erepenningen. Voorafgaande aan de bekendmaking van de prijswinnaars hebben de heren Kraakman en Van Willige gistermiddag in hotel „Royal" enige op merkingen gemaakt over het etaleren in Velsen. Nog niet doorgedrongen zy zijn van mening, dat de moderne stijl van het etaleren in deze gemeente nog niet goed wordt begrepen. Het is nog maar al te vaak een opeenstapeling van artikelen, in kleine en in grote zaken. Met weinig middelen, aldus de heer Van Willige is een goede etalage te maken. De verkoopkracht vermindert er zeker niet door. Het goede arrangement in de etalage trekt juist het publiek. Vooral de Kennemerlaan viel op het gebied van etaleren uit de toon, aldus de jury. Hier treft men teveel artikelen aan in de etalages. In de zaken op de Lange Nieuwstraat en het Marktplein zijn de verhoudingen iets gunstiger, daar het mo derne element daar meer sprak. De jury gaf de zakenlieden in overweging zich te Het middenstandscomité in Velsen heeft een weg gevonden om voor de bejaarden in Velsen een aantal tunneltochten te houden op donderdag 3 en vrijdag 4 ok tober. Bij de organisatie hiervan wordt de daadwerkelijke steun ondervonden van het gemeentebestuur van Velsen. Voorts is men in overleg getreden met de commissie voor ontspanning van ouden van dagen in Velsen. Door de medewer king van de heer J. Hühl is men er thans in geslaagd, donderdagavond 3 oktober twaalf bussen met bejaarden door de tun- nul te laten rijden en aansluitend een ge zellige bijeenkomst aan te bieden in het Patronaatsgebouw. Hier zullen optreden de Klavierschippers en Frans Eijckhof op een „Weense avond". Vrijdagavond gaan dertien bussen door de tunnel tussen zeven en acht uur en wordt eveneens een gezellige avond in het Patronaatsgebouw gegeven. Voor de tocht met de bejaarden uit Vel- sen-noord staat de datum nog niet vast. Vermoedelijk zal op een middag twee maal een tocht worden gemaakt. In totaal komen hiervoor 250 bejaarden in Velsen- noord in aanmerking, 's Avonds wordt dan een filmvoorstelling in het St. Josephhuis gegeven. VELSEN WOENSDAG 2 OKTOBER Thalia, 20 uur, ,,'s Nachts op Montmar- tre". Rex, geen opgave. Sportstichting, 20 uur, Cultureel Gebouw, vergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, open van 1012.30, 14.3017.30. Filiaal van 19—21 uur. JONDERDAG 3 OKTOBER Thalia, 20 uur, „Wien bleibt Wien". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 uur. Filiaal Velsen-Noord, open van 1012 uur. Raadhuis, geen spreekuur wethouder van Openbare Werken. „Looft den Heer", 20 uur, Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, uitvoering „Die Schöpfung". Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, spreekuur in zaal Abelenstraat. 3 EVER WIJK WOENSDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 19 uur: „Oorlog en Vrede" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De he melbestormer". Kennemer Theater, 20 uur: Zang en Vriendschap. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie zaal geopend van 1517 en 1920 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.1516.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013, 1518 en 19 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. lONDERDAG 3 OKTOBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De he melbestormer". 't Centrum, 20 uur: Christelijke Metaal bewerkers, filmavond. K.S.A.-gebouw, 20 uur: E.H.B.O., demon- stratie Kennemer Theater, toneeluitvoering Ar beiders Toneelfonds, 20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. bezinnen op het feit, dat zij zijn achter geraakt bij een nieuwe situatie. Overigens was de jury van mening, dat Velsen zeker niet behoeft onder te doen voor de om geving, mits men zich maar bezint op de nieuwe methoden van het etaleren. In IJmuiden-West gingen de eervolle vermeldingen naar E. Krab aan de Bloem- straat 141 en het Japonnenhuis van P. de Vries aan de Kennemerlaan 48. In IJmui- den-Oost werden de eervolle vermeldingen behaald door N.V. Nederland en de firma Glas aan het Marktplein en in Driehuis en Santpoort door het Bloemenmagazijn De Ruyter en de fruithandel van Jac. Lange- veld aan de Hoofdstraat. In Velsen-Noord gingen eervolle vermeldingen naar drogis terij Fleures en de schoenenhandel van Bosman aan de Wijkerstraatweg. Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Kennerick van Port Talbot, Karen Bolten van Cuba, Deo Favente van Kopenhagen, Adonis van Antwerpen, Annie G van Sko- gall, Karimata van Lexoes, Tarpenbeck van Rotterdam, Nestor van Rotterdam, Ha vik van Swansea, Thorstein van Antwer pen, Simplon van Rostock, Marxburg van Rotterdam, Reinhold Krusemarck van Norrköping, Ruhr van Ystad, Schippers- gracht van Matyluoto, Nysater van Karl- stadt, Eforo van Maassluis, HM Humber van de Noordzee, Möwe van Gent, Abel Tasman van Kobmansholmen, Jan Brons van Karlstadt, Berkelstroom van Stock holm, Karadinix II van Swansea, Aldeba- ran van Mantyluoto, Mantho van La Palice, Sandringham Queen van Grimsby, Affina van Karlshamn, Nan van Kristonaham, Neerlandia van Swansea. Vertrokken zijn: Hirondelle naar Har- ringen, Bebox naar Kopenhagen, Soneck naar Hamburg, Jane naar Burka, Sancta Margaritha naar Antwerpen, Kortenaer naar Gent, Sancta Lucia naar Kopenhagen, Hoffnung naar Odense, Delftland naar Las Palmas, Prinses Wilhelmina naar Antwer pen, Kennerick naar Goole, Spaarnestroom naar Swansea, Vassyoure naar Narvik, Emmy Otens naar Expyla, Henriki Schui ten naar Rotterdam, Rudolf naar de Tyne, Simplon naar Antwerpen, Gerd naar Lon den, Jsaon naar Bremen, Heriot naar Leith, Mercurius naar Archangel, Amstelstroom naar Londen, Urmajo naar Ties on Sea, Midgard naar Rotterdam. De haring is terug in het noordelyk ge deelte van de Noordzee. Dat was het ver rassende nieuws op de Nederlandse trawlervloot, die eind vorige week op de verse vis moest overschakelen, toen de haring in de zuidelijke Noordzee ver dween. Evenals vorig jaar, toen Franse trawlers grote haringvangsten op 59 noor derbreedte meldden, zijn nu weer dag- vangsten van 1000 en 1300 manden ge meld. Ditkeer zijn het de Duitsers, die de eer ste grote vangsten op 59.47 noorderbreedte hebben gemeld. Twee Duitse trawlers boekten bovengenoemde resultaten, maar andere Duitsers vingen 150 tot 200 man den, zodat de visserij wel wisselvallig is. Vorig jaar ontbraken de Duitsers op deze nieuw ontdekte haringgrond op het appèl. Thans hebben zij het onzekere voor het zekere genomen. En met succes. Een ieder zal zich nog de succesvolle reizen van de IJM. 28 „Amsterdam" in het vorige jaar herinneren naar deze ok- tober-haring-plek. Het was schipper Jan Klinkenberg, die het nieuws maandagmid dag aan zijn collega's op de vloot meedeel de. Het is uiteraard druk besproken. De vloot is al voor een gedeelte in het noor delijk gedeelte van de Noordzee, zodat nu weer ter haringvisserij kan worden ge varen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Voor de duizenden toeristen die in de noordelijke streken van Europa naar de middernachtzon komen kijken wordt op het plateau van de Noordkaap in Noorwegen een hotel-restaurant ge bouwd,, dat vermoedelijk het noorde lijkst gelegen etablissement van deze aard ter wereld zal zijn. Zeker kan men dat nooit weten, want het is niet bekend wat de Russen op dit gebied presteren. Deze foto van het voorge bergte van het eiland Magerö gaat door als het noordelijkste punt van Europa, hoewel de westelijker gelegen landtong Knivskjarodden, op hetzelfde eiland, een hogere breedte bereikt. In ieder geval is deze luchtfoto gemaakt van het noordelijkste hotel-restaurant van Europa. In aanwezigheid van vele autoriteiten onder wie burgemeester H. Nielen van Heemskerk, vele wethouders en talryke directeuren van technische scholen uit alle delen van Noordholland is dinsdag middag door de burgemeester van Bever- wyk, de heer J. G. S. Bruinsma, de be- dryfsschool van Begnes in Beverwyk ge opend. De heer ir. G. O. J. van Ditzhuysen, di recteur van J. J. Beynes n.v. deelde in zyn openingswoord mede dat de bedrgfs- opleiding staat onder toezicht van de Stichting bedrpfsopleiding in de metaal- en elektrotechnische industrie terwyl met de ouders van de leerlingen een overeen komst is gesloten die een deugdeiyke op leiding garandeert. Voor de elektriciens wórdt het toezicht uitgeoefend door de Vereniging tot bevordering van elektro technisch vakonderwgs en voor de hout bewerkers door de Stichting Vakopleiding in het carrosserie- en wagenbouwbedryf en aanverwante bedreven. De duur van de opleiding bij Beijnes be draagt twee tot vier jaar afhankelijk van de vooropleiding. Tijdens de opleiding krijgt iedere klasse een halve dag per week theorie. Van de laatste klasse wordt roulerend steeds een gedeelte in de fa briek geplaatst. Aangezien het werk in de fabriek bij Beijnes gedurende de laatste jaren door de specialisatie eenzijdiger is geworden en daar door het tariefwerk dikwijls minder aandacht aan de jongeren kon worden ge schonken dan wenselijk was is men be gonnen met het formeren van klassen on der een speciale leermeester. Hierdoor werd uiteraard de opleiding verbeterd vooral ook omdat men naast de theore tische lessen in de avonduren ook theorie overdag werd gegeven. De heer Van Ditzhuysen wees er echter in het vervolg van zijn toespraak op dat er nog één bezwaar bleef bestaan. De jongens kwamen namelijk in nauw contact met het bedrijf waardoor soms de menta liteit wel eens iets te wensen over liet. Daarom is de Beijnes-directie er toe overgegaan de school in een afzonderlijk gebouw geheel gescheiden van de fa briek dus onder te brengen waardoor aan de jongens vakmanschap en verant woordelijkheidsbesef kon worden bijge bracht terwijl in het laatste jaar een be tere overgang naar het bedrijf kon plaats hebben. Drie klassen In dit gebouw is plaats voor drie klas sen van ongeveer tien leerlingen. De jon gens ontvangen daarin dus in de eerste plaats een praktische opleiding terwijl er voor de theoretische lessen een apart lo kaal aanwezig is. Bovendien zijn in de school was- en kleedgelegenheden en toi letten voor de leerlingen ondergebracht zodat de school onafhankelijk van het be drijf kan functioneren. Na deze toespraak wees burgemeester Bruinsma er in een kernachtig betoog op dat de nieuwe opleidingsschool niet alleen van groot belang is voor Beijnes zelf maar ook voor geheel Beverwijk. De heer Bruinsma ging vervolgens iets dieper in op de ontwikkeling van de oude ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling ROMY SCHNEIDER in WIEN BLEIBT WIEN in prachtige kleuren met Hans Moser en Magda Schneider. De film welke Romy Schneider beroemd maakte, met heerlijke Weense muziek en kostelijke humor. Een feest voor oog en oor In de onderlinge competitie van de IJmuider Schaakclub „Kijk-Uit" zijn weer vele verrassende uitslagen genoteerd. Zo verloor in groep 1 F. Walda van G. L. de Haas toen hij zijn dame vergat weg te halen op het moment dat zijn tegenstan der dit belangrijke stuk onder vuur nam! J. L. Wijdoogen, die zo voortreffelijk ge start was, kon het in een positionele partij tegen P. Lanser niet bolwerken en kreeg zijn eerste nederlaag te incasseren. De overige uitslagen in deze groep wa ren vrij normaal. Deze luidden: A. Kiste- makerJ. Blok 01; R. VisserF. Walda afgebroken in gunstige stelling voor Wal da; G. L. de HaasC. J. Gordijn 01; G. L. de HaasIr. W. Mees 01. De stand in de kopgroep luidt nu: P. Lanser 2 1 1 0 1 Vz Ir. W. Mees 2 1 1 0 ll/z A. Rijke 110 0 1 (Verkort weergegeven) Teleurstelling. Een grote teleurstelling was het zaterdag voor de vele mensen, die opeengepakt op de brug en de nieuwe weg stonden te wachten, om iets op te vangen van het grote moment: de eerste trein met de Koningin. Velsen-Noord is met recht uitgeschakeld van alles en ik vraag me steeds af: waar ligt die tunnel toch? Heb ben ze ons dan toch bij Beverwijk gevoegd zonder dat wij het zelf weten? We weten allemaal dat we niet allen vooraan kunnen staan (en zijn een tikkeltje jaloers op Be verwijk). Maar waarom is hier niets ge daan. Met een beetje organisatie had het land voor de tunnel, aansluitend op Be verwijk, in orde gemaakt kunnen worden, opdat de mensen toch iets gezien hadden. Volgens mij was het veel feestelijker ge weest als de eerste trein door een haag van mensen heen was gereden. Dit kwam 's middags dan ook tot uiting bij de auto tunnel, daar was de belangstelling dan ook niet zo groot. Zo gaat de belangstelling voor alles verloren, wat ik heel jammer zou vinden ook hier bij zo'n machtig stuk werk, waar ik alle waardering voor heb. Mevr. HAMMES, Banjaertstraat 11, Velsen-Noord „IJmuiden lacht. IJmuiden huilt". Zaterdag j.l. is het in heel de gemeente Velsen feest geweest en terecht, een groots bouwwerk is gereed gekomen. Voor wie? De industrie, autobezitters en de N.S. Maar ach de „arme" autoloze ingezetenen van IJmuiden-West en -Oost en Velsen. Ik weet niet hoe het u is gegaan met het raadplegen van de nieuwe spoorgids, maar ik ben tot de „aangename" conclusie" geko men, dat degenen die vise-versa naar Be verwijk en verder willen reizen, in Sant poort-Noord maar „ten hoogste" 26 minu ten op een treinverbinding moeten wach ten. De N.Z.H. heeft het voor de IJmuidena- ren, die richting Uitgeest reizen, iets beter berekend, maar dan alleen na ca. 6 uur 's avonds. Daarentegen moet men overdag plm. 20 minuten in Beverwijk op een treinverbinding wachten. Terug idem op de bus. Tegenwoordig wil men het woord „isolement" zoveel mogelijk vermijden, want dat mag in een moderne eeuw toch niet bestaan, maar wat hebben de directies der N.S. en in iets mindere mate der NZH dan nu met IJmuiden voor? Volgens mij zijn de wiskundige dienst- knobbels der N.S. in Utrecht in de knoop geraakt en komen nu aan IJmuiden vragen om deze voor hen te ontwarren. Doch één ding moet niet gebeuren, dat IJmuiden voor autoloze ingezetenen „be graven" zal worden. „EEN IJMUIDENAAR" Het programma voor deze week luidt: J. BlokP. Lanser; G. L. de HaasA. Kistemaker; J. L. WijdoogenIr. W. Mees; C. J. GordijnTj. de Jong en A. RijkeR. Visser. In groep 2 werden slechts drie partijen gespeeld. De belangrijke ontmoeting P. Heidenreich—J. Reinhout eindigde onbe slist, hetgeen voor Heidenreich het eerste halve verliespunt betekende. H. v. Nieu- wenhuizen zorgde hier voor de grote ver rassing door een zege op de favoriet J. A. Stals. M. Lanser bleef door een overwin ning op J. Verlaak in de rurlning. De stand in de bovenste regionen van groep 2 luidt nu: W. Doornenbal J. Reinhout P. Heidenreich M. Lanser 2 2 iy2 iy2 Het nieuwe programma luidt hier: J. ReinhoutA. Plugboer; J. VerlaakA. v. d. Plas; H. AartsH. v. Nieuwenhuizen; W. DeelderM. Lanser en de belangrijke partij tussen W. Doornenbal en P. Heiden reich. In groep 3 boekte J. Warnez opnieuw een overwinning. Dit maal werd de toch ook niet zwakke E. v. Egten het slacht offer. C. Abspoel ging ook op het goede pad verder en versloeg daartoe P. A. Peek. G. Boerrigter rekende af met S. Kistema ker. De partijen C. AbspoelA. J. v. Nie- kerken en P. A. PeekC. Gravemaker werden afgebroken. Aan de leiding in deze groep gaan C. Abspoel, Meyer en J. War nez ieder met twee punten uit twee wed strijden. C. Gravemaker volgt met één uit één. De komende wedstrijden zijn: C. Gra vemakerG. Boei-rigter; J. WalW. v. d. Berg; S. KistemakerJ. v. d. Doel; Meyer C. Abspoel en A. J. v. NiekerkenJ. Warnez. R. Blok ontdeed zich in groep 4 door een overwinning op H. Wolthuizen van een concurrent. J. Vis herstelde zich en ver sloeg G. Koomen. De kopgroep wordt hier gevormd door: R. Bolk A. Schelvis J. Vis verhouding meester-gezel en daarbij kwam hij tot de slotsom dat een degelijke opleiding ook in deze gespecialiseerde tijd nog altijd haar waarde heeft behouden. Vervolgens stelde de burgemeester door het indrukken van een knop de verlich ting van de nieuwe school in werking waarmee de officiële opening achter de rug was. Na een kort gesprek met de twee leer krachten, de heren C. T. van der Weele uit Velsen en J. R. Schuyt uit Haarlem, ging de heer Bruinsma over tot de bezichtiging van het gehele bedrijf waarbij hij begeleid werd door de heren Van Ditzhuysen en L. Beijnes, de directieleden van het Bever- wijkse bedrijf dat getoond heeft ook de belangen van het jeugdige personeel zeker niet te verwaarlozen. „Israël in de branding" Voor de Beverwijkse afdeling van de Vrouwengroep van de Partij van de Ar beid geven de heer en mevrouw Hinlopen in dit seizoen een tweetal lezingen over het onderwerp: „Israël in de branding". De eerste lezing vindt plaats op maan dag 14 oktober in de Zeewijkschool. Het gesprokene zal worden geïllustreerd door lichtbeelden. Lezing voor amateurfotografen Onder de titel „Foto-compositieleer", houdt de heer J. G. Beernink op vrijdag 4 oktober een lezing voor de Beverwijkse amateurfotografenvereniging. Deze bijeen komst vindt plaats in het verenigingsge bouw aan de Schans. Dinsdagmiddag werd in Beverwijk de bedrijfsschool van Beijnes geopend. Op de foto van links naar rechts: burge meester J. G. S. Bruinsma, de heer L. Beijnes en de heer ir. Van Ditzhuysen De wedstrijdleider stelde voor deze groep het volgende programma samen: P. Koo menv. d. Heide; J. CleerenDonker; Kramer—J. Vis; D. E. Frankes—R. Hoef- geest; H. WolthuizenA. Schelvis; J. Vis H, F. Schachtschabel en R. BlokGreven. De laatste kermisdag in Beverwijk ein digde niet zo mooi. Een paar kermisklan ten belandden in het Rode Kruiszieken- huis en in het politiebureau. Om ongeveer 23.45 uur werd door een caféhouder in de Nieuwstraat de hulp van de politie ingeroepen en bij de komst van de ordebewaarders was een van de café bezoekers, Th. v. d. B. uit Akkrum, in ern stige mate aan het gelaat gewond. Hij werd naar het Rode Kruisziekenhuis vervoerd om te worden verbonden. Een zekere G. G. zou v. d. B. met een glazen asbak in zijn gezicht hebben geslagen, doch ook G. was aan een pink hevig gewond. Omstanders beweerden weer dat een zekere v. d. W. met een mes zou hebben gesneden. Door de politie is het mes in beslag genomen, hangende het onderzoek. Nadat v. d. B. in het ziekenhuis was ver bonden is hij door de politie verhoord, doch hij moest wegens het vele bloedver lies dat hij had gehad, weer naar het zie kenhuis worden overgebracht. G. wordt nog voor onderzoek vastgehouden. Bijna aan 't einde van de feesten ter ge legenheid van de tunnelopening, werd dinsdagavond aan de Nieuwe Haven te Beverwijk een groots vuurwerk afgesto ken. Om half negen hadden zich in de wijde omgeving van de Haven ruim 15.000 Beverwijkers verzameld toen de eerste pijlen de lucht in gingen. Het eerste grote stuk dat hierna ontbrandde stelde twee auto's voor die via de tunnel naar noord en zuid reden, met een oorverdovende knal spatte dit stuk tenslotte uit elkaar. Een batterij van vuurpijlen werd hierna de lucht ingeschoten en vormde tegen de strakke, met sterren ^bezaaide lucht, fan tastische luchteffecten. Tot slot van dit waarlijk grandioze vuurwerk vormden de woorden „Noord en Zuid Vereend" 't sluit stuk, met wederom een groot aantal vuur pijlen. De toegangswegen naar de stad waren hierna volkomen voor het verkeer versperd toen de tienduizenden huiswaarts keerden. Het voornemen vande afdeling Velsen- Noord van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid om dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar jaarvergadering en bestuursverkiezing te houden kon niet ten uitvoer worden gebracht. Het tezelfdertijd in Beverwijk gehouden vuurwerk heeft blijkbaar vele leden ge ïnspireerd deze feestuiting te gaan bezoe ken, hoewel zeker ook de heersende A- griep wel van invloed zal zijn geweest voor de belangstelling voor deze jaarver gadering. Het bestuur en de vier aanwezige leden besloten nu de jaarlijkse vergadering te houden op dinsdag, 15 oktober in dezelfde zaal. De voortzetting van de klaverjas competitie van de meer-verenigingen- competitie heeft de Noord-Velsense club „De Meerweiden" aan de kop van de rang lijst gebracht, met dien verstande, dat deze club een wedstrijd meer speelde dan de overige vier deelnemende verenigingen. In de wedstrijd De Meerweiden—Geel Zwart liet eerstgenoemde ploeg opnieuw een belangrijke veer in het puntenverschil. De uitslag werd: De Meerweiden 22174 punten en 9 marsen; Geel Zwart 24584 punten en 13 marsen. Een relatief hoger aantal punten bereik ten Hollandia met 25300 punten en 15 mar sen en Holland Sport met 23181 punten en 7 marsen. De stand is nu: De Meerweiden 4 gesp., 91547 pnt., 42 marsen; Vriendenkring 3 gesp., 74167 pnt., 32 marsen; Geel Zwart 3 gesp., 73741 pnt., 28 marsen; Hollandia 3 gesp., 73290 pnt., 35 marsen; Holland Sport 3 gesp., 70412 pnt., 25 marsen. Jeugddienst in Grote Kerk Zondagavond 7 uur heeft in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. v. d. Wal, vloot- predikant in Den Helder. Organist is de heer G. J. Moed. Wijziging in Van Gelder-fabriekskern Naar de directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen mededeelt is de heer A. Boon als vertegenwoordiger van de bouw- afdeling in de bedrijfskern afgetreden. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer F. A. Kuijpers. N.Ph.O.-concert op 9 oktober Georganiseerd door de commissie cul tureel Beverwijk vindt op woensdag 9 ok tober een concert plaats door het Noord hollands Philharmonisch Orkest Dirigent is Henri Arends en solistische medewer king wordt verleend door de pianiste Ma ria Curcio. Op het programma staan drie werken van Mozart: mars, Serenata not- turna in D. gr. terts en Pianoconcert in C gr. terts. Voorts wordt nog uitgevoerd De vijfde symfonie van Schubert en Haydn variaties van Brahms. Klaverjassen ten bate van IJmond-fonds Ter versteviging van de kas van het IJmondfonds voor hulp aan invalide oud sportbeoefenaars wordt zaterdagavond 5 oktober in café „Sport" aan de Alkmaar- seweg een klaverjasdrive gehouden, met als hoofdprijs wederom een thee- en ont bijtservies, geschonken door de heer N. Hoogerwerf. De vorige drive waren er ruim 100 deelnemers en men hoopt nu op een nog grotere opkomst. „Drie mannen in de sneeuw" De sociale afdeling van de K.N.H.S. or ganiseert op donderdag 10 oktober een filmavond in het Luxor-theater te Bever wijk. Vertoond wordt „Drie mannen in de sneeuw" met in het bijprogramma de rol prent: „Tussen zeespiegel en zeebodem". In zaal Dam had dinsdag de openings avond van de Heemskerkse afdeling van de K.A.J. plaats. In zijn openingswoord zette de heer M. Beentjes de bedoelingen van het bestuur uiteen. In het winterpro- gramma zijn niet alleen feestavonden op genomen maar men wil ook door het vor men van groepjes tot gespreksavonden komen. Kapelaan v. d. Steen deelde mede, dat het niet alleen de bedoeling is om de K.A.J. groter te maken maar ook zal getracht worden een afdeling van de V.K.A.J. op te richten. Op deze avond was aanwezig mejuffrouw C. Lagenberg uit IJmuiden, districtsbe stuurder van de Vrouwelijke Katholieke Arbeidersjeugd. De V.K.A.J. wil pioniersgroepjes vormen hetgeen spreekster van belang vond om nader tot elkaar te komen. Zij deelde mede dat zaterdag en zondag een openingsweek einde in Bakkum wordt gehouden en zij vond dit een goede gelegenheid om kennis met dit werk te maken. Vele meisjes meld den zich voor deelneming aan. Deze avond werd bijgewoond door afge vaardigden uit Akersloot, Castricum en Limmen. Filmavond K.A.B. De cultuurdienst van de Heemskerkse afdeling van de K.A.B. houdt op 15 oktober een filmavond. Vertoond wordt de Chinese oorlogsfilm: „Een brief met veren". Kerkbollen-veiling trok veel belangstelling Ten bate van de r.-k. kerk te Heemskerk vond dinsdagavond de jaarlijkse kerkbol- lenveiling plaats. Het K.S.A.-gebouw was geheel gevuld met belangstellenden toen notaris J. H. Bremmers uit Beverwijk met zijn werk begon. Er was een record aantal inzendingen en 320 artikelen verwisselden van eigenaar, waarvoor zeer goede prijzen werden be taald. De inzendingen waren niet alleen van bloembollenkwekers afkomstig, ook de middenstanders hadden vele artikelen geschonken.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11