Grote belangstelling voor Zilveren Molen "-toernooi C I Morgen beginnen de basketballers Nederlandse successen in toernooi om het Britannia Shield Amsterdamse „bestedingsnota JUAAJ&pxlM Financiële situatie verontrustend volgens verklaring B. en W. 7 dor, brokkelig haar? Schoten kan zaterdag landskampioen zijn Sitkine dicht bij wereld record hoogspringen Horn leidt Israel tegen Frankrijk B Henk Bouwman stopt met interland-hockey Wil van Breukelen nam ontslag als trainster Het Hongaars voetbalteam tegen de Fransen EDO-Willem II tot later datum uitgesteld In verband met concurrentie van RCHHaarlem genot formaat Duitse Voetbalbond boycot Puskas Regeringsmaatregel tegen journalist Journalistenfederatie maakt bezwaren kenbaar Vier „afgekeurde" soldaten worden weer opgeroepen WOENSDAG 2 OKTOBER 1957 99 Aan het traditionele „Zilveren Molen"- toernooi van de Zaanse wielerclub D.T.S., dat op zondag 6 oktober in de Wijde Wor- nier wordt gehouden, zullen ditmaal vijf tien amateur- en negentien nieuwelingen- ploegen deelnemen. Ongeveer 200 renners werden door hun verenigingen voor dit als ploegen-tijdrit te verrijden toernooi in geschreven zodat er een spannende strijd verwacht mag worden. In de wedstrijd voor amateurs over 96 kilometer (6 ronden) start het Beverwijk- se „Kennemerland", dat vorig jaar met Geldermans, De Nijs en De Ruiter beslag legde op de „Zilveren Molen", weer als een der grote favorieten. Het team heeft vergeleken bij 1956, toen de helft van de ploeg al in de eerste ronde moest afhaken, aan kracht en homogeniteit gewonnen. Geldermans en De Nijs worden zondag bij gestaan door Bloetjes, Kuilman, Kuit- waard en vermoedelijk Van Keulen. De Ruiter is momenteel niet meer in training. Ook het Haarlemse „De Kampioen" be schikt weer over een sterke ploeg Steen- voorden, Visser, Buis, Koger, Van Weeren en Straver die zeker niet kansloos is. de grootste concurrent van Beverwij- kers en Haarlemmers zijn stellig het Haag se „De Spartaan" (v. d. Putten, Kool, Van Rhijn), „Swift" uit Leiden (Van Hou- welingen, Jan van Wetten, Plasmeyer), „Alcmaria Victrix" (Ottenbros, Pronk. De Groot) en D.T.S. (Elswijk, Beers, Schoen. De strijd is evenwel volkomen open eti verrassingen zijn dan ook niet uitgesloten. Het is in dit soort ploegenwedstrijden al verscheidene malen voorgekomen dat clubs, die zonder een enkele favoriet aan de start verschenen, zoals ditmaal ook „De Bollen streek" uit Lisse (Teeuwen, Van 't Oever. Knoppert, Van der Poll, Van Dijk en Van Biezen), door hun grotere homogeniteit toch een belangrijke rol speelden. Pas als alle vijftien clubs hun zes ronden over de smalle polderwegen van de Wormer heb ben afgelegd, zal de nieuwe winnaar be kend zijn. Ook in de strijd der nieuwelingen over 64 kilometer (4 ronden) kunnen de' ren ners van „De Kampioen" (Rutte, Van der Aard, Van Duin, Riethof, Van der Geest en Otte) en „Kennemerland" (Klardi, C. Lute, A. v. d. Bos, Oldenburg, Dullemans en Bruin) een belangrijke rol spelen. De concurrentie is echter bijzonder zwaar, want behalve de Noord- en Zuidhollandse clubs komt ook het Zeeuwse „Theo Mid delkamp" (clubkampioen '57met een ster- ADVERTENT1E Overal ter wereld schrijven specialisten Stilbépan haartonicum voor, omdat het een vaststaand feit is, dat niets zó daad werkelijk haaruitval, roos en vroegtijdige vergrijzing bestrijdt! Stilbépan is geen gewoon haargroeimiddel. Stilbépan is een biologisch haartonicum met hormonale werking. Koop vandaag nog een fles! AGRA N V. DIENEN Indien de weergoden ook deze week medewerking verlenen zal zaterdagmid dag om drie uur op het terrein van EDO aan de Mr. Jan Gerritszlaan in Haarlem- Noord de returnwedstrijd HHC tegen Schoten worden gespeeld in de strjjd voor de nationale honkbaltitel. Verleden week is landskampioen Schoten bijzonder goed gestart door na een voortdurende ach terstand toch nog een overtuigende zege te behalen. Indien de ploeg van Keulemans in de "komende ontmoeting slechts een punten verdeling bereikt, blijft de titel behouden. Mocht deze return wedstrijd echter in een zege van HHC eindigen, hetgeen ondanks de nederlaag van verleden week zeker niet denkbeeldig is, dan zal eventueel in een derde ontmoeting de beslissing valen. Hetgeen ook verleden jaar het geval was, want ook toen kon Schoten zich pas na drie wedstrijden landskampioen noemen. De papieren staan voor de landskam pioenen momenteel bijzonder gunstig en ofschoon de HHC'ers zich ongetwijfeld tot het uiterste zullen inspannen om de kleine kans nog te behouden, start Schoten als favoriet. Bij de atletiekkampioenschappen van de Oekraine heeft de Rus Wladimir Sitkine het hoogspringen gewonnen met een sprong van 2.15 meter, zodat hij slechts 1 centi meter beneden het wereldrecord bleef dat met 2.16 meter op naam van zijn landge noot Stepanov staat. Vitalyi Tchernobai werd eerste bij het polstokhoogspringen met 4.52 meter, een nieuw Russisch record. Boelatov was houder van het oude record met 4.50 meter. Leo Horn uit Bentveld, die zondag 6 October in Boedapest de ontmoeting Hon- garije-Frankrijk zal leiden, reist daarna door naar Tel Aviv waar hij 8 October fluiten zal bij de wedstrijd Israel-Frank- rijk B. Bij de landenwedstrijd Engeland-Frank- rijk op 27 nov. in Londen zullen J. H. Mar tens uit Zeist en P. P. Roomer uit Rotter dam als grensrechters de Russische scheidsrechter Nicolai Latyev bijstaan. ke ploeg Schipper, Raas, Deegens, Tol- hoek, Wielens en Van Hoeve aan de start. Evenals bij het clubkampioenschap komt elke vereniging in dit toernooi met zes renners aan de start en is de tijd van de derde renner beslissend voor de eind rangschikking. De ploegen starten om de minuut. Deze starts en ook de finish zijn vóór café ,,'t Herenhuis" in de Wijde Wormer. Iplfc Henk Bouwman, de 31-jarige linksbin nen van B.M.H.C., die 37 maal in het Ne derlands hockeyelftal uitkwam, zal het Oranjeshirt niet meer dragen. Bouwman heeft het bestuur van de KNHB medege deeld, dat het hem wegens drukke werk zaamheden niet langer mogelijk is zich naar behoren op interlandwedstrijden en toernooien voor te bereiden. Hij acht de tijd gekomen, dat een jongere speler zijn plaats gaat innemen. Henk Bouwman heeft ongeveer tien jaar deel uitgemaakt van de nationale hockey- ploeg. Hij scoorde voor het Nederlands elf tal 27 doelpunten, waarmee hij de derde plaats op de ranglijst van de topscorers inneemt achter Roepie Kruize (69) en Eernst van den Berg (30). In de zwemclub Het Gooi zijn moeilijk heden gerezen, welke ertoe hebben geleid dat de trainster Wil van Breukelen ontslag heeft genomen. Wil van Breukelen had o.m. de bekende zwemsters Add dori Haan; Jans Koster, Tineke Lagerberg en Corrie Schimmel onder haar hoede. De oorzaak van het conflict is een ver schil van mening over het bestuursbeleid. Het bestuur heeft thans echter een alge mene ledenvergadering uitgeschreven, tij dens welke men de leden gelegenheid wil geven hun oordeel uit te spreken. Het be stuur is eventueel bereid zijn mandaat ter beschikking te stellen. Het Hongaars voetbalelftal, dat zondag in het Nep-stadion in Boedapest tegen Frankrijk speelt, is als volgt, samengesteld: Doel: Grosies; achter: Matrai en Dalnoki: midden: Bozsik, Sipos en Szojka; voor: Sandor, Machos, Hidegkuti, Aspirany en Fenyvesi. (Van onze sportredacteur) De wedstrijd EDO-Willem II, die zon dagmiddag in het sportpark in Haarlem- Noord voor de eerste divisie A betaald voetbal van de KNVB zou worden ge speeld, is uitgesteld tot een later datum. Dit in verband met de concurrentie van de plaatselijke wedstrijd RCH-Haarlem, die eveneens zondag wordt gespeeld. Op de eerstvolgende inhaal-zondag wordt EDO-Willem II wederom vastgesteld. Nadat VSV verleden week uitstel kreeg voor haar wedstrijd tegen Roda Sport in verband met de concurrentie van Haar lem-Stormvogels, was het te verwachten dat het bestuur van EDO alle moeite zou doen om de wedstrijd tegen de Tilburgers naar een latere datum maar dan zon der concurrentie verschoven te krijgen. Hetgeen gelukte. En terecht, want wat men de ene club toestaat kan men de an dere club niet weigeren. Een ander zaak is echter of men er wel verstandig aan doet uitstel te gaan ge ven. De winter staat voor de deur en wie weet hoeveel stagnatie er nog komt door vorst of andere voor voetbal weinig aan trekkelijke weersomstandigheden. Er moe ten in de eerste divisie niet minder dan dertig competitiewedstrijden worden ge speeld door iedere club en er is niet zo heel veel fantasie voor nodig om te kun nen vaststellen dat de afwerking van een dergelijk groot programma toch al zo veel tijd vergt dat het minste oponthoud al di rect bijzonder hinderlijke gevolgen kan hebben. En verder, waar moet het heen als men rekening gaat houden met wedstrij den die concurrentie opleveren. In iedere grote stad is wel een club te vinden die om haar populariteit of haar goede pres taties al dan niet tijdelijk favoriet is bij het voetbalpubliek. Zet men de uitstelre- gel door dan kan men wel aan het uit stellen blijven op den duur. En waar is het einde? Hebben de amateurclubs niet ieder week concurrentie van de publiek wegzuigende semi-profclubs? Beter dan uitstel geven is bij het samen stellen van het voetbalprogramma in zo verre rekening te houden met de clubs, dat iedere vereniging het zijne krijgt, dat wil zeggen: een gelijk aantal wedstrijden met zo weinig mogelijk concurrentie. Het geen voor Haarlem betekent dat zowel EDO, als Haarlem en RCH zich kunnen verheugen in concurrentievrije zondagen. POOL. Bakker Evert Eriksson uit Stock holm heeft de hoogste prijs tot dusverre in de Zweedse voetbalpool gewonnen 220.773 Zweedse kronen. Hij is van plan een riante villa te kopen. ADVERTENTIE FLACONS j '50.' 100 EN 500 DRAGÉES - ORGANON-OSS Deze week zal een begin worden ge maakt met de basketbalcompetitie 1957/ 1958. En het ziet er wel naar uit dat de komende competitie door het invoeren van een hoofdklasse bijzonder interessant gagt worden. Ofschoon de hoofdklasse-compe titie pas half oktober zal aanvangen, zal het publiek reeds deze week tegenwoordig ADVERTENTIE Op de „Salon de 1'Automobile", de be roemde jaarlijkse auto-tentoonstelling in Parijs, die morgen wordt geopend, zullen dit jaar voor het eerst Japanse wagens worden geëxposeerd. Op de foto ziet men de aankomst bij het Grand Palais (achtergrond) van de Japanse „Prince Skyline". Dit Japanse model voor de 44ste salon heeft een motor van 9 pk, welke de wagen een snelheid van 125 km per uur geeft. De „Prince Skyline" loopt ongeveer 1 op 17, is 4,28 m lang, 1,67 m breed, heeft zes zitplaatsen en weegt 1.265 kg. Men verwacht er op de komende tentoon stelling zeer veel belangstelling voor. I De Nederlandse militaire zwemploeg, die deelneemt aan de wedstrijden om het Bri tannia Shield, heeft uitstekende resultaten behaald. De ploeg van de Royal Air Force, die verleden jaar in het onderdeel zwem men zegevierde, werd met 73 tegen 68 pun ten verslagen. België werd derde met 56 punten. De Y-zwemmer, soldaat Albert Kroonen- burg, won de beide schoolslagnummers en maakte bovendien deel uit van de estafette ploeg, die de 4 x 66 2/3 yards wisselslag De uitslagen waren: 100 yards vrüe slag: 1. marechaussee Theo Hoogveld (Ned.) 54,1 sec., 2. luitenant Vlieger Roberts (G.B.) 54,1 sec., 3. soldaat Gregoire (België) 59,4 sec. 100 yards schoolslag: 1. soldaat Albert Kroonenburg (Ned.) 1 min. 10,8 sec., 2. soldaat Kozma (België) 1.11,3, 3. luitenant K. Roberts (G.B.) 1.12,7. 200 yards schoolslag: 1. soldaat Albert Kroonenburg (Ned.) 2.32,4, 2. soldaat Koz ma (België) 2.33,7, 3. luitenant K. Roberts (G.B.) 2.44,5. 100 yards rugslag: 1. soldaat P. Swijg- huisen (Ned.) 1.02,8, 2. korporaal Stevens (G.B.) 1.03,6, 3. soldaat Haene (België) 1.09,6. 200 yards vrije slag: 1. luitenant Vlieger Still (G.B.) 2.04,2. 2. soldaat Rudy Prins (Ned.) 2.04,6, 3. soldaat Devis (België) 2.20,9. 500 yards vrije slag: 1. luitenant Sreenan (G.B.) 5.48,4, 2. korporaal Rein Prins (Ned.) 6.04,4, 3. matroos Massin (België) 6.30,0. 100 yards vlinderslag: 1. korporaal Iman Smaling (Ned.) 1.03,7, 2. sergeant Eyre (G.B.) 1.05,1, 3. tweede luitenant Svericky (België) 1.19,0. 4x66 2/3 yards vrije slag estafette: 1. Royal Air Force 2 min. 19,5 sec., 2. Nederland 2.22.2, 3. België 2. 33,0. 4x66 2/3 yards wisselslag estafette: 1. Ned. 2.36.3, 2. Royal Air Force 2.41,4, 3. België 2.51. In de wedstrijden op degen in het onder deel schermen van het toernooi om het Britannia Shield, werd Van Klregten derde achter de Belg Achten en de Amerikaan Pew. Achten won 8 partijen, Pew 4 partijen en Van Kregten 3 partijen. Nederland heeft tijdens de schietwed strijden zowel in het ploegenklassement als in de individuele rangschikking de eerste plaats behaald. Nederland en de ploeg van de Royal Air Force verzamelden beide 1010 punten, doch de Nederlandse equipe werd na een barrage eerste. Op de derde plaats klasseerde zich de Canadese luchtmacht met 972 punten, vierde werd België met 971 punten en vijfde de ploeg van de Ame rikaanse luchtmacht met 850 punten. In het persoonlijke klassement plaatste majoor H. van Brucken Fóck (Ned.) zich eerste met 259 punten. Tweede werd de Canadese sergeant Marshall met 254 pun ten en derde luitenant vlieger Steele van de Royal Air Force met 253 punten. Het bestuur van de Duitse Voetbalbond heeft besloten Ferenc Puskas te boycotten. Aanleiding tot dit besluit is een aantal uitlatingen van de vroegere aanvoerder van het Hongaarse elftal tijdens een inter view, dat hij na de finale om het wereld- kampioenschap-1954 aan een medewerker van „France Football" toestond. Puskas heeft verklaard deze uitlatingen niet te hebben gedaan, maar hij heeft tot dusverre evenmin een aanklacht tegen het blad ingediend, zoals hij had aangekondigd. De Duitse bond heeft de Westduitse ver enigingen nu verboden Puskas als speler of trainer te engageren, alsmede wedstrij den te spelen tegen buitenlandse clubs, waaraan Puskas als speler of trainer is verbonden. Het besluit is medegedeeld aan de FIFA, de Europese Voetbal Unie en de Hongaarse Voetbalbond. kunnen zijn bij het onderling treffen van de Haarlemse hoofdklassers, terwijl ook enkele Haarlemse overgangsklassers bin nen de lijnen komen. De belangstelling gaat deze week ook uit naar het debuut van het gepromoveer de Aurora tegen Sportclub Haarlem. Hoe wel de Sportclub over meer geroutineerde basketballers beschikt, zal dit treffen on getwijfeld spannend worden en een over winning van Sportclub Haarlem is dan ook nog niet zeker. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 3 oktober, dames: 19 uur: S.C. Haarlem 2RCH; The Typhoons 3IHJ 2; 19.50 uur: Antilopen 2IHJ. Heren: 20 uur: AntilopenFlamin go's; 20.40 uur: Flamingo's 2IHJ 2; 21.15 uur: IHJArgus 2 (overgangs klasse); 21.30 uur: The Typhoons 3 Aurora 2. Vrijdag 4 oktober, dames: 19 uur: Antilopen 4—-RCH 2; 19.50 uur: Rapiditas 2HOC 3; 20.40 uur: HOC 2Rapididitas '31. Heren: 19 uur: Antilopen 3HOC 3; 20 uur: ZBVSThe Typhoons (hoofd klasse): 21.15 uur: AuroraS. C. Haarlem (overgangsklasse); 21.30 uur: Antilopen 2 —HOC 2. Short in het kort DUIKEN. Eduardo Admetlla, een Spaan se kikvorsman. heeft een nieuw wereld record gevestigd door te duiken tot een diepte van 100 meter. Het wereldrecord van de Fransman Dumas, dat op 92 meter stond, is hierdoor gebroken. Admetlla is Spaans kampioen vrij duiken. Het dagelijks bestuur van de Federatie van Nederlandse Journalisten heeft zich beraden over een door de regering ten aan zien van de heer H. C. Faas, parlementair redacteur van de Volkskrant, genomen besluit, dat inhoudt dat de heer Faas voor de tijd van een jaar de toegang tot de mi nisteries en de daaronder ressorterende diensten wordt ontzegd en dat hij gedu rende die termijn tevens wordt uitgesloten van het verkrijgen van inlichtingen van deze instanties. Deze maatregel is volgens de regering genomen „in verband met de rol die betrokkene heeft gespeeld bij het voortijdig openbaarmaken van gegevens uit de Troonrede en/of Miljoenennota 1957". Het bestuur van de Federatie van Ne derlandse Journalisten heeft een telegram aan de minister-president gezonden, waar in het zegt het besluit van de regering ten zeerste te betreuren. In de eerste plaats blijkt uit de van regeringswege gegeven omschrijving niet, althans zeer onvoldoen de, aan welke handelingen de heer Faas zich zou hebben schuldig gemaakt en op welke gronden zijn handelwijze laakbaar wordt geacht. In de tweede plaats is het besluit van de regering, dat een afkeuring van het journalistieke optreden van de heer Faas inhoudt, genomen zonder dat de regering door indiening van een klacht bij het in dezen deskundig orgaan, de Raad van Tucht van de Federatie van Neder landse Journalisten, een uitspraak omtrent het af of niet toelaatbare van de gedra gingen van de heer Faas heeft uitgelokt. Het bestuur van de federatie heeft de ministerpresident medegedeeld het zeer op prijs te zullen stellen indien deze zou wil len bevorderen dat de geopperde bedenkin gen door de regering in ernstige overwe ging worden genomen. Het Tweede Kamerlid mr. M. Vrolijk (P. v. d. A.) heeft over deze aangelegen heid vragen gesteld aan de minister-pre sident. Mr. Vrolijk vraagt onder meer welke ontoelaatbare elementen in het optreden van de betrokken journalist komen vast te staan, en of de minister-president niet van mening is, dat een uitsluiting, ook wanneer zij wegens misbruik van de pers vrijheid als gerechtvaardigd zou kunnen worden beschouwd, zo zij niet gebaseerd is op een rechterlijke uitspraak of op het oordeel van een college als de Raad van Tucht van de Federatie van Nederlandse Journalisten, het gevaar inhoudt, dat een indruk van eenzijdigheid of zelfs van wil lekeur kan ontstaan en dat het intreden van een zodanig gevolg, in verband met zowel de rechtszekerheid als de persvrij heid, bedenkelijk zou moeten worden ge acht. Tenslotte vraagt mr. Vrolijk de minister president te bevorderen, dat de minister raad de maatregel tegen de heer Faas in nadere overweging neemt en het optreden van de betrokken journalist alsnog ter be oordeling voorlegt aan de Raad van Tucht van de Federatie van Nederlandse Jour nalisten door het indienen van een klacht bij deze raad. Hoofdredacteur van „Pedoman" vrijgesproken DJAKARTA (ANP) Rosihan Anwar, de hoofdredacteur van het socialistische dagblad „Pedoman" in Djakarta, die te recht heeft gestaan op de beschuldiging van overtreding van een verbod tot het publi ceren van berichten over militaire aange legenheden zonder daartoe toestemming te hebben gekregen, is dinsdag vrijgesproken. Rechter Abdul Razak van het landgerecht te Djakarta oordeelde de beschuldigingen ongegrond. Er was een boete geëist van 300 rupiah omdat „Pedoman" een bericht had ge publiceerd over de arrestatie van twee vertegenwoordigers van de bantengraad van Midden-Sumatra door het leger van Djakarta. B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad een „bestedingsnota" doen toekomen, waarin zjj onder meer verkla ren dat de situatie ten aanzien van de financiering der investeringen van de gemeente zeer verontrustend blijft. Am sterdams bruto vlottende schuld bedroeg eind 1956 reeds 877 miljoen. Eind maart 1957 was zjj gesteger tot 1217 miljoen en midden juli bedroeg zjj naar schatting 1500 miljoen. B. en W. zeggen dat de rege ring voor de gemeenten een beperking van één percent der uitgaven nodig oor deelt, maar dat de beperking, die in wer kelijkheid wordt verlangd, dit percentage verre overtreft. De lopende verplichting van Amsterdam voor kapitaalsuitgaven per 1 augustus 1957, voortvloeiende uit gedane bestellin gen en gunningen, belopen 178 miljoen. Van dit bedrag zal naar raming in 1957 80 miljoen en in 1958 en volgende jaren 98 miljoen worden uitgegeven. Deze verplichtingen hebben betrekking op reeds begonnen werken, waarvan de stopzetting niet mogelijk is. Van de 178 miljoen heeft 172 miljoen betrekking op woningbouw met bijkomende openbare werken, ophoging van terreinen en inves teringen voor nutsbedrijven. Het hoeft geen betoog, zo zeggen B. en W., dat sterke beperking van deze investeringen zeer ernstige gevolgen met zich zal brengen. De kapitaalsuitgaven hebben in het eer ste halfjaar van 1957 rond 118 miljoen be dragen. Daarvan heeft f 113.378.000 be trekking op woning- en scholenbouw. De tentoonstelling „Het Atoom" kostte f 1,7 miljoen. Kasgeld De situatie is de laatste maanden nog slechter geworden, aldus B. en W. De mo gelijkheid tot het sluiten van kasgeld leningen, waarvoor reeds 7 percent rente voor driemaands geld wordt gevraagd, is vrijwel uitgesloten en de verlening van de reeds gesloten kasgeldleningen levert evenzo moeilijkheden op. Dit betekent dat naast de dekking der nieuwe uitgaven moet worden zorggedragen voor de dek king van af te lossen kasgeldleningen. Op 20 augustus was wegens kasgeld leningen opgenomen een bedrag van rond f 158,8 miljoen, waarvan nog dit jaar ruim 100 miljoen zal komen te vervallen, terwijl f 16,5 miljoen zal worden geconsolideerd in een vaste geldlening. De uitgaven voor de diverse gemeente- taken stijgen, onder andere door salaris verhogingen, terwijl de voornaamste in komsten van de gemeente, te weten de uit keringen uit het gemeentefonds, worden bevroren. Ook het percentage der belas tinguitkering in 1957 zal gehandhaafd blijven op het reeds in oktober 1956 be kendgemaakte percentage. Zes miljoen bezuinigd In de begroting voor 1957 is een bedrag opgenomen wegens verhoging van het basisbedrag der algemene uitkering. In september 1956 is een aanvraag voor deze verhoging bij de ministers van Binnen landse Zaken en van Financiën ingediend. Tot dusver, aldus B. en W., is hierop nog niet beschikt. Zelfs ondanks een late toe kenning van die verhoging, zo zeggen B. en W., is tegenover de uitgaven voor 1957, die door de salarisverhoging e.d. nog groter zijn geworden, geen dekking aan te wijzen. Daarom hebben B. en W. doen nagaan, welke beperkingen in de be groting 1957 zouden kunnen worden aan gebracht. Deze verminderingen geven een nettoverbetering var ruim zes miljoen. Het beeld der ontwerpbegroting voor 1958 is echter nog ongunstiger dan dat voor de begroting voor 1957, zo besluiten B. en W. Vier dienstplichtigen, die met behulp van de onlangs aangehouden adjudant uit Voor burg zijn afgekeurd voor de militaire dienst, zullen een nieuwe oproep tot keu ring krijgen. Het betreft hier jongens uit Delft, Voorburg en Heineoord, bij Rotter dam. Deze jongelui waren reeds in dienst, maar verkregen met hulp van de adjudant herkeuring en werden daarna afgekeurd. De adjudant was bureauchef van de sectie geestelijke gezondheid van de Geneeskun dige Dienst van de Koninklijke Landmacht. Als de jongelui worden goedgekeurd, dan bestaat de mogelijkheid dat zij voor de krijgsraad worden gebracht wegens het zich onttrekken aan de dienstplicht.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7