Oost-Duitsland bouwt langzaam een eigen koopvaardijvloot op IJmond-agenda Velsense bejaarden zagen de tunnels en luisterden naar „Klavierschippers" Er komt al tekening in de Kennemer voetbal-ranglijsten Havenberichten In 1960 moet zij 150.000 ton groot zijn 11 In september passeerden 1301 zeeschepen de pieren Jaarvergadering met prijs uitreiking van P.v.d.A. Wegens rijden onder invloed vier weken geëist Spanning kan er alleen maar door toenemen Burgerlijke Stand van Velsen De elftallen van „Noord" Tien jaar werkgroep walvisonderzoek T.N.O. Volleybal in de IJmond Matig spel op eerste competitie-avond BEVERWIJK Verlichting in Wijkermeer- polder laat te wensen over Beverwijkers verloren eend en zak antraciet Medische verzorging tijdens het weekeinde Zeepost voor kerstmis CASTRICUM Film en toneel voor ulo leerlingen in Castricum HEEMSKERK VRIJDAG 4 OKTOBER 1957 Sinds jaren wordt in de Sovjet-zone van Duitsland getracht de zeescheepvaart op gang te brengen. Voor de uitbreiding van de buitenlandse handel is de uitbreiding van de koopvaardijvloot uiteraard van groot belang. Vorig jaar moest door de Sovjet-zone nog ongeveer 22 percent van alle deviezen-inkomsten voor het transport van exportgoederen door buitenlandse charterschepen worden uitgegeven. Slechts 2.6 percent van de Oost-Duitse in- en uit voer werden door schepen van de Sovjet zone vervoerd. De Sovjet-zone beschikt thans nog maar over 20 schepen met een totale laadruimte van 27.000 ton. Daarbij behoren behalve 16 kustvaarders van ieder 450 ton, drie schepen voor de Levantdienst van 3000 ton en een vrachtschip van 10.000 ton. De kust vaarders varen in lijndiensten in hoofd zaak op de Poolse havens, de Sovjet-Unie, Nederland, België, Noord-Frankrijk, Enge land en de Scandinavische landen. Twee kustvaarders bevaren het traject Rostock-Helsinki-Turku-Rostock. De gro tere schepen, de 3000 ton metende „Ros tock" en de „Wismar" alsmede de „Thal- mann-pionier" van 3300 ton varen naar het oostelijke deel van de Middellandse zee en lopen o.m. de havens Durres (Albanië), Alexandrië, Istanboel, Constanza en Odes- sa aan. Het grootste schip, de 10.000 ton metende vrachtboot „Vrede" zal het lijn- verkeer met China en Noord-Korea ope nen en ook andere havens in Zuid-Oost Azië aandoen. Al deze schepen zijn staatseigendom en varen onder de vlag van het „volkseigen" bedrijf „Duitse zeerederij". Deze werd in augustus 1952 opgericht en controleert de gehele Oost-Duitse zeescheepvaart. Deze maatschappij moet ook voor de opleiding van jonge zeelieden zorgen, waarvoor in de Sovjet-zone een speciale school bestaat. Bouwprogramma Binnen het kader van het tweede vijfja renplan werd aan de Oostzeewerven een omvangrijk bouwprogramma opgelegd. Behalve scheepsbouw voor de export 70 percent van de gebouwde nieuwe schepen worden uitgevoerd moeten zij de grond slag leggen voor de uitbreiding van de Oost-Duitse handelsvloot. Hierbij komt ook r.og de uitbreiding van de vissersvloot. Tot 1960 moet de Wornowwerk in Warnemün- de 12 schepen van 10.000 ton bouwen, die voor de dienst op Zuid-Amerika en Oost- Azië bestemd zijn. Voorts voorziet het plan in de bouw van 5 handelsschepen van 3000 VELSEN VRIJDAG 4 OKTOBER Thalia, 20 uur: „Helena van Troje". Rex: Geen opgave. Pieter Veirmeulenmuseum: Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur. Filiaal, open van 14—17 en 19—21 uur. Velserbeek, 20 uur: Openluchtconcert door 600 zangers m.m.v. r.-k. harmonie „St. Caecilia". Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. ARJOS, 20 uur: Oprichtingsvergadering. ABC, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, feest avond. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaertstr. 13, open van 19-21 uur. ZATERDAG 5 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 uur, „Helena van Troje". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 en 14.30 17.30 uur. Filiaal, Wijkerstraatweg 77, open van 1012 en 1417 uur. Tunnel-zwemgala, 20 uur, Velserbad. Drumbandconcours, 1517 uur, Strating- plantsoen, Velsen-N., 2022 uur, taptoe in de Van Diepenstraat, 22 uur, open luchtbal, plein Watervlietschool. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, open van 14-17 uur. PAL VU, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering. Stichting „De vrije amateur", 20 uur, Patronaatsgebouw, verkiezing miss IJmond en nationaal amateurconcours. BEVERWIJK „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ontembaren". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De vleugels van de vloot". W.B. Theater, 20 uur: 4000 beloning. dood of levend". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". 't Centrum, 20 uur: Lezing Tuinbouw Studieclub. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Lezing Amateurfotografen. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15—17 en 1920 uur; lees- en studiezaal geopend van 1517 en 18-3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 15—18 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ZATERDAG 5 OKTOBER. Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Kunst na Arbeid". Jozefhuis, Film. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1012 en 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 1012 en 1517.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur-; lees en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal. St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. Heemskerk Marguette theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Een ter dood veroordeelde ont snapt". Zondagmiddag 14.30 uur: Piraten van Tripoli. ton voor het verkeer met de Levantha- vens, die op de Mathias Thesenwerf in Wismar moeten worden gebouwd. Voor de verbetering van de dienst naar Noord- en Oostzee moeten tot 1960 nog 25 kustvaar ders (ieder van 760 ton) worden gebouwd. Op de Peenewerf in Wolgast zijn de eer sten al van stapel gelopen. Het program ma voorziet ook in de bouw van een spoor wegveerboot op de Neptunuswerf in Ros- stock en de aankoop van twee schepen in de Sovjet-Unie. Indien dit plan tot 1960 inderdaad wordt vervuld, zal het laadvermogen van de koopvaardijvloot van de Sovjet-zone tot 150.000 ton zijn vergroot. Daarmede zou ongeveer een kwart deel van de overzeese in- en uitvoer door eigen schepen kunnen geschieden. De zogenaamde „Democrati sche Republiek" zou ongeveer een miljoen ton laadruimte nodig hebben indien zij de gehele buitenlandse handel zelf zou willen vervoeren. En West-Duitsland De West-Duitse koopvaardijvloot bestond op 31 augustus j.l. uit 3735 handelsschepen, die tezamen 3.89 miljoen BRT meten. Dit waren 85 schepen meer dan op 1 januari 1957, toen de vloot 3.67 miljoen BRT telde. In september passeerden 1301 zeeschepen de IJmuidense pieren. Er vertrokken 629 schepen en er kwamen binnen 672 sche pen. Er kwamen aan voor Amsterdam 514 zeeschepen, voor Zaandam 34, voor Haar lem en Spaarndam 4, voor Buitenhuizen 1, voor Velsen 14, voor Staalhaven 28, voor Hoogovens 24, voor de Vissershaven 25, voor IJmuiden als bijlegger 28 schepen. Er vertrokken van Amsterdam 495 schepen, van Zaandam 18, van Haarlem en Spaarndam 4, van Buitenhuizen 1, van Velsen 12, uit de Staalhaven 28, van Hoogovens 21, uit de Vissershaven 24 en van IJmuiden als bijlegger 26 schepen. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal dinsdag 8 oktober in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar jaarlijkse ledenvergadering houden, waaraan deze keer een aardige attractie van het gewes telijk bestuur zal zijn verbonden. De af deling heeft namelijk in de landelijke P.v.d.A.-ledenwinactie een voorbeeldige ijver getoond en deze zal nu worden be loond door de aanbieding van een prijs, welke namens het gewestelijk bestuur door de heren Den Exter en Pielage zal worden uitgereikt. In de vooravond wordt de agenda be handeld, waarin de gebruikelijke ver slagen ter tafel worden gebracht. Zoals gebruikelijk treedt het gehele bestuur af, doch alle functionarissen stellen zich weer herkiesbaar. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, heeft donderdag vier weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor anderhalf jaar geëist tegen een dertig jarige factor uit IJmuiden, die op 9 april onder invloed een bromfiets bestuurd zou hebben en bij die gelegenheid tegen een hek zou zijn gebotst. Er waren echter weinig aanwijzingen geweest, dat verdachte onder invloed op de fiets had gezeten; de politie kon bij het verhoor tenminste weinig abnormaals in het optreden van verdachte ontdekken. In tegenstelling tot de officier van Justitie, die bewezen achtte dat verdachte onder invloed van sterke drank was geweest, meende de raadsman, mr. B. W. Stomps, dan ook, dat verdachte wegens gebrek aan bewijs zou moeten worden vrijgesproken. Uitspraak op 17 oktober. Elf bussen met Velsense bejaarden trok ken donderdagavond door Velsens tunnel in de richting Beverwijk om een kwar tiertje later nog eens in omgekeerde rich ting de „Nieuwe Onderwaterweg" te pas seren. De montere inhoud van deze bussen, on geveer vierhonderd bejaarden, die dit on verwachte ritje aangeboden kregen van de IJmuidense winkeliers in samenwerking met de gemeentelijke subcommissie voor ontspanning der ouden van dagen, hebben zich op deze voortreffelijke wijze een in drukje kunnen vormen van dit nieuwe voortbrengsel der moderne techniek. Hun enthousiaste verhalen werden doorspekt met dankbaarheid jegens de or ganisatoren die hun dit voorschotelden. Vanaf het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen ging het in een ge zwind vaartje naar het Marktplein, Drie huis en Santpoort waar op het Broek- bergerplein de elf bussen zich verzamel den om in gezellige saamhorigheid de reis heen en terug te ondernemen. Om acht uur bereikten alle het eind- HOEWEL DE COMPETITIE nog jong is, begint er toch reeds enige tekening in de ranglijst te komen en wij kunnen ons dan ook voorstellen, dat er nu al ver enigingen zijn, bij wie de hoop en andere, bij wie de vrees de overhand krijgt, wat tot gevolg zal hebben, dat de ene groep zijn best zal doen de bestaande situatie te bestendigen, terwijl de andere alles op alles zal zetten, om uit het gevaarlijke gebied te komen. Zowel bij het een als bij het ander kan de spanning slechts toenemen. De twee nog ongeslagen clubs in 3A, Egmondia en Alcmaria Victrix, ontmoeten elkaar zondag in Egmond, wat voor de Alkmaarders de tweede achtereenvolgende zware wedstrijd betekent. De vorige zon dag wonnen zij met 20 van ZAP, maar wij vermoeden, dat ze ditmaal met een gelijkspel genoegen zullen moeten nemen. Vitesse Vitesse ontvangt de Alkmaarse Boys, die de vorige zondag aan CSV beide punten moesten laten. De Alkmaarders zullen on getwijfeld alles op alles zetten, om niet verder achterop te geraken, maar we ach ten de Vitessenaren in staat het tot een gelijkspel te brengen. Beverwijk en Terrasvogels zijn twee clubs, die tot dusver het zoet der over winning nog niet gesmaakt hebben. We hebben zo'n vermoeden, dat voor de Bever- wijkers in de komende ontmoeting dit ogenblik zal zijn aangebroken. Santpoort Ook de andere Santpoortse derdeklasser heeft nog geen enkel succes(je) geboekt en toch wil het er bij ons niet in, dat Velsen voorbestemd is dit seizoen de onderste plaats te bezetten. Maar of reeds tegen CSV met succes gekampt zal worden, is voor ons nog een grote vraag. ZAPHSV brengt twee vrijwel gelijk waardige ploegen tegenover elkaar, dus houden we het op een gelijkspel. ADO gaat bij Wijk aan Zee op bezoek en zal o.i. zeker niet zonder kleerscheuren de badplaats verlaten. In het gunstigste geval behalen de Heemskerkers een gelijk spel. Kinheim In 4 D trekt Kinheim naar DIO. Bij de Velsenaren handelde de vorige zondag èn de verdediging èn de voorhoede in „doel punten en gros". Wanneer de Kinheim- defensie zich inmiddels van deze handel wat gedistancieerd heeft, maken de Velse naren o.i. kans op een kleine overwinning. Bij Waterloo is het eerste schaap over de dam, hoewel er nog geer aanleiding is tot een hoera-stemming, want dit ene winst punt werd behaald op DIO en deze Haar lemmers zullen eerst nog eens anders voor de dag moeten komen dan tot dusver, al vorens zij ons overtuigen, dat ze wat in de BEVALLEN: J. H. Roodnat-Struylaart, d,. Rambonnetlaan 3, IJmuiden. G. Jimmink- van Otterlo, z., Hyacinthenlaan 26, Sant poort. M. Wijngaarden-Hennevanger, d., Evertsenstraat 19, IJmuiden. J. E. Blom- Luijten, z„ Scheldestraat 13, Haarlem. E. M. Kops-de Haan, d„ Voorplaats 8, Sant poort. H. S. Neehus-Aalderink. z., Lange Nieuwstraat 353, IJmuiden. M. van Oos ten-Boogaard, z., Vechtstraat 2, IJmuiden. A. A. M. Hogendoorn-Kaandorp, d., Leeuwerikstraat 15, Haarlem. C. Fledder- man-Bakker, d„ Gijzenveltplantsoen 37, IJmuiden. P. G. Berendsen-Zwartveld, d., Wolframstraat 5, IJmuiden. K. Drijver van der Plas, z., Huijgensstraat 30, IJmui den. E. M. Wiegman-van Hellemond, d., van der Helststraat 26, IJmuiden-oost. J. Bos-de Boer, d., Frans Halsstraat 27, IJmuiden-oost. E. H. C. de Zwager-Fronc- zek, z„ Kweektuinstraat 46, Haarlem. J. Engberts-Bos, z„ Ladderbeekstraat 20, Velsen-noord. M. den Otter-Klijn, z„ Woonwagenkamp, Velsen. A. B. M. Tromp ten Brink, d., Hoofdstraat 154, Santpoort. OVERLEDEN: L. H. van Loon, 8 jaar, zoon van: C. H. van Loon en Th. Terbraak, de Lethstraat 2B, Velsen-noord. C. J. Nij- man, 51 jaar, echtgenoot van: C. C. W. Franssen, Iepenstraat 28, IJmuiden-oost. G. Blanken, 49 jaar, echtgenoot van: R. Idema, Piet Heinstraat 82, IJmuiden-oost. mars hebben. Tegen OG zal Waterloo het wel iets zwaarder te verantwoorden krij gen, maar toch is de kans op een gelijkspel niet denkbeeldig. VELSEN—CSV De volgende elf spelers zullen trachten Velsen de eerste winstpunten te bezorgen: Kaasenbrood; Nijssen en Boon; Spanjaard, Hijnen en Reyerse; Braam, Van Schagen, Bakkum, Graaman en Wittebrood. BEVERWIJK—TERRASVOGELS De Vogels komen uit met: Cöhrs; Zaal en Van Gelder; Schippers, Goedhart en Van Eden; Thoolen, Van Vuuren, Röbken, Spanjaard en Wijnen. Schoten—VVB (te Haarlem 14.15 uur): VVB: Th. v. d. Kuil; B. Hogendijk en C. Luntz; G. Steinvoort, A. Both en J. Kers bergen; R. Luitjes, F. Kooimans, H. Vers- wiiveren, J. v. d. Linde en C. Koppen. iEVSpaarndam (op „Rooswijk" 14.30 uur): IEV: H. Alkemade; A. Hartveld en G. Bos; J. Duin, G. v. Berneveld en C. Schoot; H. de Reus, G. Kaandorp, J. Feyen, B. Wijker en J. de Reus. DIOKinheim (te Haarlem, Klever parkweg, 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Mol; J. v. Hesselingen, F. v. Well en W. Luntz; G. Sluiter, D. Blom, P. Hoope, K. Nicolai en A. Eijke. Kinheim I (ZMC)Kromhout (op „Tus- senwijk" 16 uur): Kinheim I: J. Kröger; J. de Reus en T. Bax; L. v. Hesselingen, J. Sparreboom en A. Bax; D. v. As, L. Nieuwenhuis, J. Bax, A. Geerlofs en J. Boender. Tien jaar geleden, op 3 oktober 1947 werd te Amsterdam opgericht de werk groep walvisonderzoek T.N.O., die onder andere tot taak kreeg een nauwe samen werking te bevorderen tussen biologische deskundigen en vertegenwoordigers van de directie der visserijen en de Maatschap pij voor de Walvisvaart. In het curato rium van de werkgroep zijn vertegenwoor digers van T.N.O., de directie van de Vis serijen en de Maatschappij voor de Walvis vaart opgenomen. De werkgroep is sinds 1952 ondergebracht in het zoölogisch labo ratorium van de gemeentelijke universi teit van Amsterdam en staat onder alge mene leiding van prof. dr. E. J. Slijper. Om de belangen van de Nederlandse walvisvaart zo goed mogelijk te behartigen heeft Nederland indertijd zitting genomen in de International Whaling Commission, die tot doel heeft zowel de industrie te be schermen als te voorkomen dat de walvis stand achteruit gaat. In totaal worden jaarlijks twintig expedities uitgerust, die ongeveer dertigduizend walvissen vangen. Eens per jaar wordt in èèn van de zeven tien aangesloten landen vergaderd en wor den richtlijnen betreffende de walvis vangst opgesteld. De Nederlandse groep houdt zich vooral bezig met een zich zo grondig mogelijk oriënteren inzake bepaalde onderwerpen uit de walvis-biologie. De werkgroep heeft reeds herhaaldelijkadviezen en inlichtin gen aan de regering en de Maatschappij voor de Walvisvaart kunnen verstrekken. Hiervoor was de medewerking van de Ne derlandse zeevarenden onontbeerlijk (zij zonden duizenden formulieren in met me dedelingen over walvissen) evenals van de afdeling bewerking waarnemingsuitkom sten T.N.O., die zich vooral bezig hield met de leeftijdsopbouw van de walvisstand. Een van de vele problemen hierbij is het berekenen van de leeftijd van de walvis, waartoe verschillende methoden zijn uit gewerkt. De werkgroep walvisonderzoek T.N.O. is er onlangs, na jarenlange onder zoekingen, in geslaagd een verbeterde methode te ontwerpen. doel: het Patronaatsgebouw aan de Zee weg te IJmuiden, waar men al opgewacht werd door Jack Hammer met zijn „Kla- vierschippers", die hen de verdere avond op een prettige wijze amuseerde met shows, een liedje een een praatje van Frans Eyckhof. Helaas moesten de Klavierschippers deze avond constateren dat een groot ge deelte van haar medewerkers, overvallen door de bekende griep, het bed boven de planken van het Patronaatsgebouw had verkozen. Zichtbaar uitgedund hebben zij het nochtans gepresteerd er een behoorlijke avond van te maken die bij de oudjes zeer in de smaak viel. Pete Jongejan floot nog immer, op spe ciaal verzoek, het Nonnenkoor uit Casa nova en Ann Stoker had het nog steeds te kwaad met de reebruine ogen die haar aankeken. Mary Stoker en Corrie Kriebel, de Heemsteedse kunstfluitster waren he laas niet aanwezig doch daartegenover stond het optreden van de elfjarige Oeske Verschoor, die stammend uit een muzi kale familie, zijn vader is de pianist van de „Klavierschippers", zijn eerste wan kele schreden op het pad van het arties tenleven zette ten aanschouwe der Vel sense ouden van dagen. Bii de eerste volleybal-competitiewed strijd in dit seizoen in Beverwijk is weer eens gebleken, dat ook bij volleybal geen uitslag vooraf te voorspellen is. Het spel peil lag deze avond laag, waarbij vooral Kennemers totaal uit vorm was. SportbondVCIJ 20. Aanvankelijk gingen deze ploegen gelijk op, doch VCIJ kreeg een inzinking en vroeg bij de stand 94 time out aan. Door goed spel van VCIJ zag Sportbond zich genoodzaakt bij de stand 149 time out aan te vragen. Tegen het einde van deze set deden beide ploegen hun best tot redelijk volleybal te komen doch men slaagde hierin niet. De tweede set was niet veel beter. Beide ploe gen volhardden in slecht spel, waarbij vooral het opbouwen en een goede set up vergeten werden. PSVKennemers 20. Deze wedstrijd werd vooral door de Beverwijkers slecht gespeeld. Het opbouwen en de set up ont braken volkomen, zodat PSV het in de eerste set niet moeilijk had. De tweede set was een afspiegeling van de eerste set. Een geestdriftig PSV speelde een gedes organiseerd Kennemers zonder veel moeite naar een nederlaag. Hoe Kennemers ook speelde, verbetering kwam er niet en pa niek-volleybal moest de nederlaag zo klein mogelijk houden. VCKSportbond 11. Dit was wel de beste wedstrijd van de avond. Vooral het spel van VCK was zeer behoorlijk en deze ploeg, waarin nog enkele spelers die in de hoofdklasse gespeeld hebben meededen, liet af en toe zien hoe volleybal gespeeld moet worden. Alleen hun aanvalskracht heeft aanmerkelijk ingeboet waardoor de eerste set een benauwde overwinning op leverde. De tweede set ging in het begin gelijk op doch tegen het einde viel VCK terug waarvan Sportbond door sterk aan- valsspel dankbaar gebruik maakte. KennemersSportbond 11. Het liet zich aanzien dat Kennemers van plan was zich te rehabiliteren. De ploeg liep snel van Sportbond weg tot 91, maar hierna verdween de glans van het spel volkomen en Sportbond zag kans deze achterstand zonder veel moeite teniet te doen. De an ders zo gevreesde aanval van Kennemers liet af en toe een povere smash zien het geen Sportbond niet imponeerde. In de tweede helft leefde het spel weer op al Bleef Kennemers een rommelige indruk maken. Vooral een inzinking bij Sportbond gaf Kennemers kans door te zetten het geen men tot een ieders verbazing ook deed. Sportbond kon de juiste vorm niet terug vinden en verloor met ruim ver schil. VCIJPSV 11. Een aardige wedstrijd van beide zijden. VCY speelde in de eerste set iets beter wat dan ook resulteerde in een overwinning alhoewel PSV zich de volle winst liet ontgaan. Ook in de tweede set zou PSV nog bijna verloren hebben doch men zag nog juist op tijd de nood zaak in zich goed te verweren. Geen ge weldige wedstrijd doch in ieder geval af en toe momenten met opbouwend spel. Op 8 oktober worden de volgende wed strijden gespeeld: VCK—VCIJ, PSV— Sportbond, KennemersVCK, VCIJKen nemers, VCK—PSV. „Scheywijck" verloor in nederlaagtoernooi De biljartvereniging „Scheywijck" heeft haar nederlaagtoernooi voortgezet met een wedstrijd tegen „Insulinde" uit Haarlem. De Haarlemmers wonnen met 124. „Een huis vol herrie" bij KNA Op zaterdag 5 oktober geeft de Bever wijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" in het Kennemer Theater een opvoering van het blijspel „Een huis vol herrie". Er is bal na onder leiding van Dick Heems kerk. Op de Donderdagavond in café „De Klomp" te Beverwijk gehouden vergadering van de boerenvakgroep der LTB, heeft de voorzitter, de heer J. Brandjes, met grote voldoening naar voren gebracht dat de toe. gangsweg naar de Wijkermeerpolder, de Wijkermeerweg, gereed gekomen is en dat iedere gebruiker die de polder in moet hoogst voldaan is vooral ook door de uit stekende verlichting. Maar in de polder is men ten zeerste te leurgesteld over het feit dat even over de brug van de ringsloot de verlichting op houdt en de polder in een Egyptische duis ternis is gehuld. Temeer is men teleurgesteld daar de toe zegging is gedaan dat gelijk met de werk zaamheden aan de nieuwe weg naar Bui tenhuizen ook de de polder van licht zou worden voorzien. Nu is men echter nog even ver als een jaar geleden. Men heeft het vertrouwen evenwel nog niet verloren en hoopt dat de gemeentebesturen van Beverwijk en Assendelft de polder uit het duister in het licht zullen helpen. Met voldoening kon de heer Brandjes mededelen dat de motorcursus weer be gonnen is en dat een groot aantal cursisten deze lessen volgen. De voorzitter deed een beroep op de leden hun vakorganisatie trouw te steunen want er doemen donkere wolken op aan de horizon der boerenbe drijven. Men denke maar eens, aldus de heer Brandjes, aan de sanering der kleine bedrijven. Besproken werden de vak groepsvergaderingen die in December in Haarlem worden gehouden. Hoewel men geen voorstellen ter tafel bracht hield men zich toch bezig met de prijzen van melk, tarwe en bieten. Tot afgevaardigden naar deze vergaderingen werden benoemd de heer J. de Wildt voor de groep veehouders en de heren J. Brandjes en P. Heynen voor de akkerbouwers. In een bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van de heer H. van der Hulst werd de heer J. de Wildt ge kozen. Bij de rondvraag werd er op aangedron gen eventueel nog stappen te ondernemen om de Rijksweg 9 nabij de afsluiting van de Madeweg lopend en met de fiets aan de hand te mogen oversteken. Het bestuur zal dit aan het kringsecretariaat in Haarlem ter behartiging doorgeven. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: knipportemonnaie met inhoud, autoped op houten wielen, zak antraciet, eend, damespolshorloge, mapje met zegels, hondje, tas inh. portemonnaie met inhoud, bankbiljet, sjaal, portemon naie met inhoud, tasje inh. portemonnaie en toiletartikelen, kindermutsje, regen broek, handschoenen en boek, damesregen mantel, portemonnaie met inhoud, porte monnaie inh. geld en foto's, gebreide sjaal, gouden ring met inscriptie, zegelring, bril, 1 paar stoffen dameshandschoenen, porte monnaie met inhoud, plastic etui inh. huis sleutel, een paar grijze sokken, hoofddoek, een paar glacé herenhandschoenen, porte monnaie met inhoud, gulden, portemon naie, portemonnaie, autoped op luchtban den, glacé dameshandschoenen, hond, kin derschoentje, baco sleutel. ABVA-leden kiezen nieuwe voorzitter Op dinsdag 8 oktober komen de leden van de Beverwijkse afdeling van de Alge mene Bond van Ambtenaren voor de eerste maal in het nieuwe seizoen bijeen. Onder ander staat de verkiezing van een nieuwe voorzitter op de agenda. Voorts zal het winterprogramma bespro ken worden. Markthandelaren vieren feest De Beverwijkse afdeling van de r.-k. bond van markt-, straat- en rivierhande laren belegt op donderdag 24 oktober in ,,'t Centrum" te Beverwijk een feestelijk getinte ledenvergadering. Op deze bijeenkomst zal tevens de te voeren propaganda worden besproken. „Sans Atout" in de wintercompetitie De uitslagen van de derde ronde in de wintercompetitie van de Bridgeclub „Sans Atout" waren: Groep I: 1. N. HendriksJ. Koopmanschap 47 l/z2. J. BlomJ. Nij- man 46Vfe; 3. R. OosterhoutH. Oosterveen 45. Groep II: 1. J. HamersJ. v. Zutphen 51V2; 2. G. PlooyJ. Groot 46V2; 3. J. Bos G. Zoontjes 45. IJMUIDEN: Dokters: J. H. van Ginkel, Kennemer- laan 141, tel. 4058 en D. J. Boosman, Stationsweg 7 tel. 4340. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5229 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN (N) EN BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Warande 13, tel. 3586. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Diunwijk, Populierenlaan 44, te lefoon 3388. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513212. Bovendien neemt dr. Kloppert waar voor de patiënten van dr. Tuinman, dr. Tuinman-Marsman. SANTPOORT: Dokter. In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken: Elswout Apotheek Bloemen- daalseweg 341 Overveen, tel. K 2500— 16760 en Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Sta tion, tel. K 25608249. VELSEN: Wijkverpleging. Voor Santpoort, Drie huis en IJmuiden: zr. Y. de Jong, Bre- deroodseweg 45, tel. K 2560—8756; voor Velsen-Noord, Velsen en IJmuiden- Oost: zr. Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 25103936; voor IJmuiden en ÏJmui- den-Oost: zr. Man, Kanaaldijk 240, te lefoon 4383. Zeepostcorrespondentie, waarvan het de bedoeling is dat zij de geadresseerde vóór kerstmis of nieuwjaar a.s. bereikt, moet uiterlijk op de hierna vermelde data wor den verzonden: Algerië (Algiers) 14 dec.; Amerika (Ver. St.) (New Vork) 28 nov.; Argentinië (Buenos Aires) 20 nov.; Australische statenbond (Fremantle, Melbourne, Sydney) 11 nov.; Belgische Congo (Leopoldstad) 29 nov.; Bolivia (La Paz) 29 nov.; Brazilië (Rio de Janeiro, Santos) 12 nov.; Brits Guyana (Georgetown) 23 Nov.; Brits Oost-Afri- ka (Mombasa, Dar Es Salaam) 28 nov.; Canada (Montreal) 30 nov.: Ceylon (Colombo) 7 nov.; Chili (Valparaiso) 9 nov.; China (nationalistisch gedeelte) (Hongkong) 23 nov.; China (volksre publiek) (Peking) 20 nov.; Columbia (Barran- quilla) 20 nov.; Costa Rica (San Jose) 25 nov.; Cuba (Havana) 20 nov.; Ecuador (Quito) 20 nov;. Egypte(Cairo, Alexandrië, Port Said) 2 dec.; El Salvador (San Salvador) 20 nov.; Ghana (Goudkust) (Takoradi) 23 nov.; Guatemala (Guatemala) 20 nov.; Haiti (Port Au Prince) 20 nov.; Hongkong 9 nov.; India (Bombay) 11 nov.; Indonesië (Djakarta) 14 nov.; Irak (Bagh dad) 3 dec.; Iran (Teheran) 26 nov.; Israel (Hai fa, Tel Aviv) 2 dec.; Japan (Yokohama) 2 nov.; Jordanië (Damascus) 9 dec.: Libanon (Beyrouth) 26 nov.; Liberia (Monrovia) 25 nov.; Malaya (Singapore, Kuala Lumpur) 14 nov.; Marokko (Casablanca) 10 dec.; Mexico (Mexico City) 28 nov.; Ned. Antillen (Willemstad, Oranjestad) 25 nov.; Ned. Nieuw-Guinea (Sorong) 24 okt.; Nieuw-Zeeland (Wellington) 2 nov.; Nigeria (La gos) 23 nov.; Pakistan (Karachi) 9 nov.; Para guay (Ascuncion) 20 nov.; Peru (Lima) 20 nov.; Philippijnen (Manilla) 12 nov.; Rhodesia (Bula- wayo) 23 nov.; Saoedi (Djeddah) 23 nov.; Sene gal (Dakar) 23 nov.; Sierra Leone (Freetown) 2 dec.; Soedan (Kartoem) 2 dec.; Suriname (Pa ramaribo) 12 nov.; Syrië (Damascus) 9 dec.; Thailand (Bangkok) 7 nov.;Trinidad (Port of Spain) 25 nov.; Tunis (Tunis) 7 dec.; Uruguay (Montevideo) 23 nov.; Venezuela (La Guaira) 25 nov.; Zuid-Afrika (Unie van) (Kaapstad) 23 nov. De overtocht is berekend tot de plaatsen ach ter de landen vermeld. Voor andere bestemmin gen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenst. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Op een door het Nederlands Theater Centrum afdeling Castricum gehouden bij eenkomst is besloten in het komende sei zoen ook een aantal leerlingen van de plaatselijke ulo-scholen te laten genieten van de programma's van het Nederlands Theater Centrum. Er zal namelijk door de afdeling een filmcursus worden georganiseerd waaraan door ulo-leerlingen gratis zal kunnen wor den deelgenomen. Op deze filmcursusavonden zullen onder meer de films Romeo en Julia, Caesar en Othello worden vertoond. De laatste film is gloednieuw en heeft zelfs in Amsterdam nog niet gedraaid zodat hier voor Castri cum van een première kan worden ge sproken. Ook zullen honderd leerlingen in de ge legenheid worden gesteld om op 8 of 9 januari 1958 een opvoering van de Gijs- brecht v&n Aemstel bij te wonen, gevolgd door de bruiloft van Kloris en Roosje. Wij hopen dat de afdeling Castricum er hiermee in slaagt de jeugd een leerrijke en goede ontspanning te brengen en dat hiervan, een gretig gebruik zal worden gemaakt. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Jacobus Meinardus Ignatius, zoon van B. Beentjes en P. C. Bakkum, Huibert van Ginhovenstraat 30; Catharina Wilhelmina, dochter van A. Hollenberg en M. Lief ting, Brakersweg 17; Carolina Maria, dochter van A. S. Sneekes en R. E. Dekker, Burgemeester Mooij straat 29; Re- migius Adrianus Antonius, zoon van A. Brakenhoff en C. Kwant, Beverwijker straatweg 50b; Arie Leendert, zoon van L. Heerschap en E. Wuis, Prins Maurits- straat 9; Andries Pieter, zoon van G. A. Sneep, A. Mewe, Leo Toepoelstraat 4. Jo- sina Silvia Adriana, dochter van A. Groot en J. Bakker, Oude Haarlemmerweg 39. ONDERTROUWD: Wouter Acquoy, wo nende te Uitgeest en Wilhelmina Helena Meijne, wonende te Castricum, Herenweg 27. Laurens Spel wonende te Amsterdam en Elisabeth Wilhelmina Beerepoot, wo nende te Castricum, Van der Mijleweg 4. GEHUWD: Franciscus J. L. Bersee, wo nende te Beverwijk en Anna Zonneveld, wonende te Castricum; Cornelis van der Linde, wonende te Utrecht en Geertruida M. Roemer, wonende te Castricum; Gerar- dus J. Kruijswijk, wonende te Singapore Malakka en Wilhelmina J. Wit, wonende te Castricum; Adrianus C. Admiraal, wo nende te Castricum en Agatha Castricum, wonende te Castricum; Joannes F. de Wit, wonende Heemskerk en Eva M. Brandjes, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Antonetta J. Blom, oud 81 jaar, wed. van H. van den Berg, wonen de te Haarlem; Augustina A. Hogeman, 81 jaar, wed. van P. Groenewoud, wonende te Amsterdam. ADO '20 tegen Wijk aan Zee In de uitwedstrijd tegen Wijk aan Zee verschijnen de Heemskerkers in de volgen de opstelling: doel: Burger; achter: De Graaf en A. v. Tunen; midden: C. Dam, J. Dam en A. Welboren; voor: G. v. Tunen, Th. Bruins, T. Dam, De Wit en Beentjes. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Jan Gerdes van Littköping, Annemarie van Parijs, Swift van Londen, Nore van Antwerpen, Hersilia van Puerto Ordaz, Martha Ahrends van Rotterdam, Wester dok van Londen, Overijsel van Antwerpen, Sagitta van Duisburg, Mosel van Duisburg, Holwierde van de Noordzee, Thames van Leith. Continental van Bona, Neptune van Baltimore, Delft van Puerto Ordaz, Rijn stroom van Londen, Tantalus van Swansea, Greenfinch van Londen, Conzelo van Vent- spil, Vliestroom van Huil, Viking van Lon den, Whitbey Abbey van Goole, Araliz van Vesteras, Draco van Rotterdam. Vertrokken zijn: Zuiderkerk naar Ham burg, Oriënt naar Rouen, Hontestroom naar Falmouth, Zaanborg naar Cascör, Celebes naar Hamburg, Penago naar Nantes, Annie C naar Rotterdam, Zaanstroom naar Ports mouth, Stad Utrecht naar Narvik, Oranje fontein naar Bremen, Sandringham Queen naar de Thames, Barok naar Frederikstadt Niobe naar Rotterdam, Meliskerk naar Genua, Thorstein naar Chistobal, Barsilea naar Bremen, Holwierde naar Londen, Mantho naar Le Havre, Eemstroom naar Londen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15