Sprookjesoptocht in Beverwijk trok vele honderden kijkers Fototentoonstelling in Beverwijk door burgemeester Bruinsma geopend Aannemers in Noordholland-noord boycotten bouwer van gemeentehuis erom Vanmorgen in de vishal en op zee Weerspannigheid tegen Beverwijkse agent Jongemannen gevangenis straffen opgelegd Noorse tanker door elf slepers vlot getrokken I I I MOORKOPPEN I I I ew\ Afe/i+ov\cW) cte (kMkitbokkeM Nieuwe afstandsberekening bij de spoorwegen SPECIAALZAAK COR v. d. MEER Binnenschip zonk door hekgolf in de Noord HEEMSKERK Klinkend operaconcert van „Zang en Vriendschap" Onderzoek naar oorzaak ondergang van „Komtur" Kort geding voor de rechtbank Nederlandse kustvaarder bij Texel in moeilijkheden „Hector" en „Stentor" nog enige dagen in haven Faillissementen Korte metten met varkensstal in Bussum Bulldozer maakte alles met de grond gelijk Joegoslavisch schip stuur loos voor Deense kust DONDERDAG 3 OKTOBER 1957 li Er was van de sprookjesoptocht in Be verwijk die woensdagmiddag ter gelegen heid van de tunnelfeesten gehouden werd bijzonder veel werk gemaakt. Van de or ganisatie kon men dat nu juist niet zeggen. Volgens de raambiljetten zou de optocht starten van het Moensplein om 16 uur. Enkele honderden mensen stonden gedul dig te wachten, doch er kwam niets. Ja, toen de stoet zou worden ontbonden. De opstelling was in de Prins Bernhardlaan, bij de Groene School. Dit neemt echter niet weg, dat we een woord van waarde ring moeten uiten voor hen, die de ver schillende sprookjes hebben aangekleed. Zo zag men „AU Baba en de veertig ro vers", Roodkapje, Sneeuwwitje en Asse poester. Natuurlijk waren ook de sport verenigingen present, drankbestrijders en een grote boerenwagen met een paard er voor voerde als spreuk mee: „k Heb mijn wagen volgeladen.En deze kar zat in derdaad vol met keurig uitgedoste kinde ren, die het kennelijk zeer naar hun genoe gen hadden. Maar het mooist en het meest verzorgd was wel „Aladin en wonder lamp", die dan ook de eerste prijs kreeg. Dan volgden: Sneeuwwitje, Sneeuwko ningin, Droomprinses in Bergenland, Hans en Grietje, Ali Baba en de veertig rovers, Ik heb mijn wagen volgeladenDe ge laarsde kat, Roodkapje, Assepoester, Tom Poes en de heer Bommel, Zigeunerleven, de Hockeysport en Kamperen. Op de Halve Maan In de loop van de morgen was het reeds te zien wat er te gebeuren stond op de Halve Maan. Hier en daar zag' men jong en oud lopen met ballonnen, die 's middags zouden worden losgelaten. Een aantal heb ben de reis reeds eerder ondernomen, doch dit ging zonder dat men het gewild had. En het was te merken dat enkele kinde ren er beslist bezwaar tegen hadden, dat die mooie ballonnen zomaar de lucht in zouden gaan. De ballonnen waren in de morgen alle gevuld en het overgrote deel was wel mee naar de Halve Maan, doch er zijn ook enkele tientallen weer met de knderen naar huis gegaan. Doch dit neemt niet weg dat reeds kort na twaalven een groot aantal met de wind mee dreef en spoedig niet meer was te zien. Telkens volgden nieuwe aantallen en onder gejuich gingen ze het onbekende tegemoet. Voor de kinderen te hopen dat velen er nog iets over zullen horen, want de kaartjes met adressen hingen er aan. Het gevolg van een en ander was natuurlijk dat er de ge hele dag een feestelijke stemming heerste in de stad. Op de markt en overal zag men opgewekte gezichten, waaraan ook het mooie weer het zijne bijdroeg. Lichtoptocht afgelast Het jeugdcomité te Beverwijk dat zich zoveel moeite getroost heeft om ook de jeugd actief mede te laten werken bij de feesten rond de tunnelopening, werd woensdagavond door deze jeugd volkomen in de steek gelaten. Het comité had name lijk een lichtwedstrijd voor de jeugd uit geschreven, waarbij de jeugd met ver lichte voorstellingen, de IJmond en de tun nel betreffende, door Beverwijk zou trek ken. Om zeven uur woensdagavond ging het comité en de jury naar het Veilingge bouw aan de Breestraat om de daar ver- Een zesendertigjarige los werkman uit Beverwijk, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens het fietsen onder invloed van sterke drank, wederspannigheid en mishandeling van een agent van politie in de Kerkstraat te Beverwijk, is door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeven maanden, waar van drie maanden voorwaardelijk. De eis luidde veertien dagen geleden acht maan den gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk. Inbraken te IJ muiden Vanmorgen heeft de Haarlemse recht- >ank uitspraak gedaan in zaken tegen vier onge mensen uit Velsen, die verdacht verden in de maanden mei en juni een ïantal inbraken te hebben gepleegd in Imuiden. Een vierentwintigjarige los ar- ïeider, die als de leider van de bende erd beschouwd, werd veroordeeld tot een .wangenisstraf van een jaar en zes maan- en, door te brengen in de bijzondere ge- ingenis voor jongelieden te Zutphen. Een 8-j. los arbeider werd voor een feit vrij- esproken en voor een ander werd hem een traf van een jaar opgelegd. Twee andere ingens van achttien jaar werden ver- irdeeld tot een gevangenisstraf van ze en maanden, waarvan drie maanden oorwaardelijk. Beeld uit het sprookjesfestijn: „Hans en Grietje by het huisje met de heks". zamelde deelnemers te jureren. Van de achtentwintig jongens en meisjes die zich hiervoor hadden laten inschrijven, waren er om half acht slechts twee verschenen, zodat men noodgedwongen de optocht moest afgelasten. Waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting is woensdagmorgen om streeks negen uur het in 1954 gebouwde Noorse tankschip „Hoegh Sword" voor de haven van Hoedekenskerke op een zand plaat omhoog gevaren. Niet minder dan elf sleepboten en een bergingsvaartuig zijn er voor nodig geweset om het schip uit zijn benarde positie te bevrijden. Het tank schip was met een lading olie op weg naar Antwerpen en er bevond zich een Belgische rivierloods aan boord. Ter hoogte van de havenmond bij Hoe dekenskerke maakte het schip plotseling een onverwachte en vreemde manoeuvre en schoot recht op een ter plaatse liggen de zandbank. Het diep geladen schip bleef met zijn neus op de plaat vastzitten en het achterschip hing in diep vaarwater. Het vastlopen gebeurde op een wel zeer on gunstig tijdstip, namelijk op het vallen van het water. Tijdens de eb die intrad en die tot half vier duurde, werd de toestand van het schip er niet beter op. Onmiddellijk na het ontvangen van noodseinen vertrokken zowel uit Vlissingen als Terneuzen en Antwerpen sleepboten en de e"-ste sleper maakte omstreeks 10.00 uur vast. Lang zaamaan kwamen er meer sleepboten bij het in nood verkerend schip, zodat er uit eindelijk elf langszij lagen. Onder hen be vonden zich de Nederlandse sleepboten „Walvis", „Holland", „Schelde" en „Leen" van de firma Müller en de Belgische sleep boten „Scaldis", „J. P. Best", „Brigette Gerling", Jetty Gerling" en de „Gene- viève Letzer". De activiteit van de sleepboten beperkte zich aanvankelijk tot het op stroom hou den van het schip en omstreeks zes uur des avonds bij opkomend water begon men met trekken. Om half acht werden deze pogingen met succes bekroond en werd het schip naar Antwerpen gesleept. ADVERTENTIE Steeds een groot assortiment GEBAK Deze week speciaal aanbe volen Steeds iets fijner bij 7§> KENNEMERLAAN 88, UMUIDEN, TEIEEOOW 5520 Op 1 november zullen de Nederlandse Spoorwegen een nieuwe afstandsbereke ning voor het reizigersvervoer invoeren. De afstanden, die ten grondslag liggen aan de prijsberekening van plaatsbewijzen, worden gevormd door optelling van de af standen in meters van station tot station. Bij de afronding worden afstanden bene den 500 meter verwaarloosd en die daar boven voor 1 kilometer gerekend. Doordat in de loop der jaren enkele sta tions en halten voor het reizigersverkeer gesloten en andere geopend zijn, is het nodig gebleken alle thans geldende afstan den opnieuw te berekenen. De hierdoor ontstane wijzigingen bete nen in sommige gevallen een geringe ver korting van de tot dusverre toegepaste af standen. Van de gelegenheid tot herziening is tevens gebruik gemaakt voor enkele sta tions of halten, die in dezelfde bebouwde kom liggen, dezelfde afstanden en prijzen toe te passen, bijvoorbeeld Arnhem en Arnhem-Velperpoort. Dit betekent, dat een plaatsbewijs naar of van Arnhem tevens geldig zal zijn van en naar Arnhem-Velperpoort. ADVERTENTIE LASSIE KLAAR HAVERMOUT is verkrijgbaar bij de Het bekende adres voor de betere levensmiddelen - KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Tevens ZOUTLOZE, SUIKERVRIJE en R E F O R M A - ARTIKELEN Woensdagavond om precies half acht, betrad de voorzitter van de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging het spreekgestoelte in de Wolf en Dekenschool om de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, uit te nodigen de fototentoonstelling, die in twee grote zalen van deze school aan de Planetenlaan wordt gehouden, te openen. Alvorens de burgemeester hiertoe over zou gaan, gaf de heer Broertjes een over zicht over het ontstaan van deze tentoon stelling. Deze tentoonstelling, aldus spre ker, is in opdracht van het tunnelcomité door de besturen van de „Fotokring Vel sen" en de „B.A.F.", na diepgaande bespre kingen uitgevoerd. Hij dankte bij deze de mede-organiserenden, die het eveneens mogelijk hebben gemaakt een zo grote collectie, de IJmond betreffende, bijeen te brengen. Dit waren behalve het tunnel comité, de vereniging „Beverwijk 650 jaar Stad" en de gemeente-archivarissen. In het slot van zijn rede moest de heet Broertjes toch een persoon speciale dank brengen, namelijk ir. L. Stoelinga, die het mogelijk had gemaakt, dat deze tentoon stelling ook in Beverwijk kon plaats heb ben. Hierna verzocht de voorzitter de burge meester de tentoonstelling te willen ope nen. Na een dag of drie vier feest gevierd te hebben, gaat men zich toch eens bezinnen of er weer niet eens aan ernstiger dingen gedacht moest worden, aldus begon de burgemeester zijn rede. Toch is het op zijn plaats hier iets te zeggen, ten eerste van wege de samenwerking tussen de Amateur Fotografen Vereniging te Beverwijk en de Fotokring Velsen. Spreker wilde daarbij vaststellen, dat deze tentoonstelling een van de weinige dingen is die in volmaakte samenwerking tót stand werd gebracht. Hij wenste de organisatoren een even groot succes toe als in Velsen. Ook hij achtte de plaats waar deze tentoonstelling werd gehouden zeer juist gekozen, om in een betrekkelijk doods stadsdeel enig leven te brengen. Na het verwijderen van de vlag die voor recente foto's over de tun nelopening door Koningin Juliana was gehangen, verklaarde hij de tentoonstel ling voor geopend. De heer Broertjes dankte de burgemees ter voor zijn wensen en bood hem namens de B.A.F. en Fotokring Velsen, een map aan van de geëxposeerde foto's. De voorzitter van de Fotokring Velsen deelde mede dat in Velsen ruim 900 perso nen de tentoonstelling hadden bezocht en hij wenste Beverwijk het dubbele aantal toe. Hij was echter niet met lege handen gekomen. Namens het tunnelcomité, waar in hij zitting heeft, had hij de B.A.F. voor gedragen om in aanmerking te komen voor het vaantje, dat een vereniging ont vangt die zich verdienstelijk had gemaakt om de tunnelfeesten tot een succes te maken. De heer Broertjes was zeer erken telijk voor deze eer zijn vereniging bewe zen. Vervolgens vertoonde de heer De Kruiff, Veilingberichten BEVERWIJK, 2 oktober. Andijvie 822, sla 415, bloemkool 1643, sperzie bonen 85145, pronltbonen 3475, spina zie 2373, tomaten 2062, komkommers 13—27, prei 10—25, groene kool 7—15, knol len 1126, bospeen 1429, waspeen 10—26. Op de groentenmarkt zijn nu alle win tergroenten aanwezig, want dezer dagen kwam ook de eerste boerenkool aan de veiling. Er bestond al direct veel animo voor want ondanks het feit dat het nog niet gevroren heeft werd er 18 cent per kilo voor betaald. van de Ballast Maatschappij, een zeer •fraaie collectie kleurendia's, over het werk aan de Velser tunnel. Onopvallend werd na de toelichting aan de heer De Kruif namens de beide ama- teurfotografenverenigingen het fraaie boekwerk over de tunnelbouw overhan digd, als dank voor het beschikbaar stel len van deze fraaie kleurendia's en voor de projectie tijdens de tentoonstelling. De expositie is vanavond geopend van 7 tot 10 uur, zaterdag van 3 uur tot half zes en van 7 tot 10 uur 's avonds en zon dag uitsluitend van 2 tot 5 uur. Iedere avond worden er om 9 uur kleurendia's van de tunnelbouw vertoond. Tot slot valt nog te vermelden dat om streeks halftien ruim 60 betalende bezoe kers de tentoonstelling hadden bezocht, waaruit bleek dat de gekozen plaats juist was. Voor de Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam moest de 46-jarige kapitein van het m.s. „Ebba Robbert" (1.110 ton) P. W. H. uit de hoofdstad zich woensdag verantwoorden voor het varen met te grote snelheid in de Noord bij Alblasser- dam. Het schip voer op volle kracht en had daarbij een hekgolf getrokken, die volgens getuigen wel anderhalve meter hoog was. Het langs de walkant gemeerde 56 ton metende binnenschip „Barbara" was door de golfslag zo heftig heen en weer geslingerd dat de kabels waarmee het aan de wal was bevestigd, afknapten. Het schip liep vol en zonk. De schipper kon zich op het nippertje in veiligheid stellen. Het ongeluk gebeurde op 2 juni van dit jaar, een dag nadat de „Ebba Robbert" op een werf te Deest bij Nijmegen waar het voor rekening van een Deense rederij was gebouwd te water was gelaten. Kapitein H. was met het nieuwe schip op weg naar Rotterdam waar een proefvaart zou wor den gehouden. De kapitein verklaarde, dat hij niet had gezien dat de scheepjes langs de kant door zijn hekgolf in moeilijkheden raakten, maar later gaf hij toe dit wel opgemerkt te hebben, toen hij op de Noord kwam die veel smaller is dan de Waal, hij had toen ter hoogte van de veerpontsteiger bij Alblasserdam vaart laten verminderen. Een lid van de Raad rekende uit dat de ..Ebba Robbert" ook na Alblasserdam met de stroom mee een snelheid van 22V? km had gelopen. „Waarom had u eigenlijk zo'n haast", vroeg de voorzitter, prof. J. Offer- haus, „was u bang te laat in Rotterdam te komen of was u achter op uw tijd schema?" De kapitein verklaarde, dat hij gebruik had willen maken van het gunstige tijd stip. Er was bij zijn vertrek om 4 uur 's morgens nog niet veel scheepvaart op de Waal en een flinke snelheid was daar om niet onverantwoord. Bovendien was het schip dan gemakkelijker te manoe- vreren. De schipper van de „Barbara", die als getuige werd gehoord, was nog al ver gevingsgezind. „De golf was wel abnor maal groot, maar och het was een ongeluk je". zo luidde zijn milde oordeel. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, was van mening dat een voorbijvarend schip zijn vaart zo moet regelen dat langs de wal gemeerde sche pen geen hinder van de golfslag ondervin den. Hij verweet kapitein H. niet voldoen de rekening met andere vaartuigen te hebben gehouden en achtte het zinken van de „Barbara" dan ook uitsluitend aan zijn schuld te wijten. Hij stelde de Raad voor de kapitein met een berisping te straffen. De Raad zal schriftelijk uitspraak doen. Klaverjasclub opent seizoen Ter opening van het nieuwe seizoen houdt de Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" op zaterdag 5 oktober een drive in zaal Dam. Voor de winnaars zijn enkele aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Potten- en pannenvlucht besluit duivenseizoen Als afsluiting van het wedstrijdseizoen organiseren de beide Beverwijkse post- duivenhoudersverenigingen „De Reisduif" en „Ons Genoegen" en de Velser zuster vereniging „De Atoom" zondag 6 oktober de traditionele potten- en pannenvlucht. Getrouw aan een bijna tien jaar oude traditie opende de gemengde zangver eniging „Zang en Vriendschap" woensdag avond haar winterseizoen met een ditkeer in het Kennemer Theater gegeven opera concert, waarvoor veel belangstelling be stond. Het concertpodium kon nauwelijks de meer dan honderd leden tellende ver eniging bei atten. Het koor, dat steeds ge wend geweest is in de grote veilinghal te zingen, stond eerst wat onwennig tegen over deze kleine zaal, maar, nadat men zich met het openingsnummer ingezongen had bleek spoedig, dat „Zang en Vriend schap" zich wat klankvolume betreft ook in deze omgeving kon laten gelden. Dat men echter moeilijk zong, bleef niet temin de hele avond duidelijk hoorbaar. Daarbij waren de tempi aan de voorzich tige kant. Dirigent Stephan Jansen had met zijn zangers en zangeressen een tiental fraaie koorwerken ingestudeerd elk apart hoogtepunten in de betreffende opera's. Het engelenkoor uit „Mephistofele" van Boito vormde van deze vocale composities de inleiding, gevolgd door een fragment uit de opera „Norma" en het boeiende processiegezang, dat Verdi voor zijn his torisch zangdrama „I Lombardi" schreef. Dit laatste voerde men voortreffelijk uit, met de juiste beheersing van de technische moeilijkheden. Eenzelfde hoogtepunt voor deze vereniging was het tintelend uitge voerde bediendenkoor uit „Don Pasquale", dat voor de executanten geen ritmische geheimen meer bleek te hebben. Eveneens viel er voor de liefhebbers van dit genre muziek veel te genieten bij de (overigens te langzame) vertolking van Donizetti's onvergetelijke mooie muziek uit „Lucia di Lammermoor". De twee fragmenten moch ten tot het boeiendste gerekend worden dat „Zang en Vriendschap" deze avond te genieten gaf. De animo waarmee men deze operawerken zong, liet horen hoe graag men deze programma's instudeert. Solistische medewerking verleenden Greet Koeman, Gé Genemans en Justus Bon, die excelleerden in terzetti met koor uit „Ernani" en „II Trovatore" van Verdi, in grote operastijl voorgedragen en ge zongen. Het rijk geschakeerd sopraange luid van Greet Koeman hield iedere luis teraar geboeid met haar prachtige vertol king van de Vredesaria uit „De macht van het noodlot". Daarmee toonde deze pro minente Nederlandse soliste wederom welk een voortreffelijk vocaliste zij is. Gé Genemans ontbrak het evenmin aan bij val. Rodrigo's sterfscène uit „Don Carlos" was een kenmerkend staaltje van zijn ar tistiek kunnen. „Solemne e questore" uit „De macht van het noodlot", het met Jus tus Bon gezongen duet, maakte eveneens diepe indruk door de kwaliteiten waarmee deze het oor strelende composities het op getogen publiek werden geserveerd. De uitvoerende vereniging heeft met dit ge slaagde concert een klinkende belofte ge daan voor de komende maanden. A. J. van der Wei]den De „Komtur" die woensdag op de Water weg gekapseisd is zit op het ogenblik met het onder water verdwenen achterschip aan de grond. Het wrak zonk steeds dieper in het water zodat van een poging om het op het strand te zetten moest worden afge zien. De steven van de „Komtur" komt nu nog slechts af en toe boven water uit. Het bergingsvaartuig „Dolfijn" ligt langszij. Er zal een duikeronderzoek worden ingesteld. Voor de fungerend president van de Haarlemse rechtbank, mr. C. E. Muller, werd wtiV»:-,-een kort geding gevoerd tussen een aannemer uit Lutjebroek als eiser en drie bestuursleden van de Samen werkende Patroonsverenigingen in het Bouwbedrijf in Noordholland-noord als ge daagden. Het bestuur van dit overkoepe lend orgaan had namelijk een circulaire gezonden aan houthandelaren en derge lijke, waarin hun dringend werd verzocht geen materialen aan de betreffende aan nemer te leveren. Op de handelaren zou pressie worden uitgeoefend, zodat zij uit vrees voor winst verlies geen zaken meer met de betref fende aannemer willen doen. De aannemer meent daarom, dat de circulaire van de samenwerkende aannemers een boycot be doelt en beschouwd kan worden als een onrechtmatige daad. Hij eist intrekken van de circulaire op straffe van een dwang som van vijfhonderd gulden per dag. De moeilijkheid tussen de organisatie en de aannemer, die hierbij niet is aange sloten, zijn ontstaan na de aanbesteding van het gemeentehuis in Hoogkarspel. Aanvankelijk zouden de 33 inschrijvers voor deze aanbesteding zich terugtrekken, omdat de zogenaamde „opzetclausule" in het bestek was opgenomen. Later is deze echter geschrapt. Eiser bleek de laagste inschrijver tegen een bedrag van ongeveer f 190.000 plus minus tienduizend gulden lager dan de op hem volgende inschrijver Door een vertrouwensman van de aan nemers zou, aldus betoogde de raadsman van eiser, mr. J. Elders uit Hoorn, „min of meer onder pressie" zijn geadviseerd zich bij de aanbesteding terug te trekken, hetgeen de aannemer heeft gedaan. Later kregen de inschrijvers een brief van het gemeentebestuur van Hoogkarspel waarin werd medegedeeld, dat de bouw van het gemeentehuis in verband met de bestedingsbeperking niet zou doorgaan. Naar mr. Elders mededeelde kreeg eiser korte tijd later echter een brief van het betreffende gemeentebestuur, waarin hem werd gevraagd alsnog een opgave van de bouwkosten te doen, waarbij echter reke ning met bezuinigingen werd gehouden. Dit heeft de aannemer gedaan en het resultaat was, dat aan hem de bouw van het gemeentehuis werd opgedragen. Dit nu achten de samenwerkende aan nemers 'n onrechtmatige daad, aldus stel de raadsman van gedaagde, i, mr. W. Boers, uit Overveen. Door na de aanbesteding toch contact op te nemen met het gemeen tebestuur, terwijl hij zich aanvankelijk heeft teruggetrokken, zou de aannemer de reglementen van de samenwerkende pa troonsverenigingen van de Stichting tot behartiging van de samenwerking in het Bouwbedrijf in Noordholland-noord en de ere-code van de aannemers hebben over treden. Mr. Boers achtte de houding van de aannemer, die zich op ongeoorloofde wijze van de bouw van het gemeentehuis zou hebben verzekerd, zeer laakbaar. De maatregelen van de samenwerkende pa troons bedoelen daarom niet minder, dan de aannemer te beletten, dat hij het ge meentehuis in Hoogkarspel bouwt. Ten slotte verzocht mr. Boers de eiser niet ont vankelijk te verklaren in zijn eis. Uitspraak vrijdag om twee uur. De Nederlandse kustvaarder „Hink" heeft in de vroege ochtenduren van don derdag geseind, dat het motorschade heeft. Het bevond zich toen ongeveer dertig mijl ten zuidwesten van het lichtschip Texel. Het schip heeft twee vrouwen en een kind aan boord. De sleepboot „Maas" is ter assistentie uitgevaren. De „Hink" zal naar Den Hel der worden gesleept. De „Maas" heeft vanmorgen om tien minuten over zeven vastgemaakt. Het vertrek van de sleepboten „Hector" en „Stentor" naar de nieuwe Italiaanse eigenaars in Ravenna gaat vandaag nog niet door. Men heeft het vertrek enige dagen moeten uitstellen, daar nog aan enige formaliteiten moet worden voldaan. Wegens gebrek aan actief heeft de Haarlemse rechtbank opgeheven het fail lissement van J. C. Eichhorn, mijnwerker, Hoofdstraat 72 te Velsen. Rechter-com- missaris mr. N. Reeling Brouwer en cura tor mr. J. W. Crefeld, advocaat en procu reur te IJmuiden-Oost, Paulus Potter straat 27, en van H. Sijsener, aannemer, Wilhelminastraat 33 te Haarlem. Rechter commissaris mr. N. Smits en curator mr. J. Sprey, Ged. Oude Gracht 65 te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is geëindigd het fail lissement van Johan Henri Kuipers, tech nicus, Slotlaan 18 te Heemstede. Rechter commissaris mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. F. J. D. Theyse jr., advocaat en procureur te Haarlem, Kenaupark 29. Bij beschikking van de rechtbank is in het faillissement van de n.v. Bouw- en Exploitatie-Maatschappij „Bon Ami", ge vestigd te Velsen en kantoorhoudende te IJmuiden, gemeente Velsen, Wijk aan Zeeërweg 126, in de plaats van wijlen mr. J. H. Ekering tot curator benoemd mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haar lem, Nieuwe Gracht 51. Vele inwoners van Bussum hebben hun ogen van verbazing uitgewreven, toen zij zagen hoe het gemeentebestuur korte metten maakte met een aan de Laarder- weg gevestigd varkensbedrijf van de vee houder W. Hage. Zonder pardon maakte een machtige bulldozer het hele bedrijf in enkele uren tijd volkomen met de grond gelijk. Intussen hielden enkele politie-agenten de woedende eigenaar, die er bij stond, vast. Men had niet de moeite genomen eerst het gereedschap (kruiwagens, mestvorken e. d.) uit de vijf stallen weg te halen. Ook daarvan waren slechts wat spaanders over. Alleen de 38 varkens zijn er beter af gekomen. Weliswaar werden zij naar het abattoir gebracht, doch niet geslacht. Hals over kop heeft boer Hage daar zijn hele varkensstapel verkocht. Nieuwbouwplannen van de gemeente Bussum zijn van deze grondige opruiming de oorzaak. Ongeveer 1% jaar geleden werd boer Hage gemeld, dat zijn bedrijf voor nieuwbouw plaats zou moeten ma ken. Hij verzette zich daartegen en nam als raadsman mr. L. C. van der Tas uit Amsterdam. Besprekingen tussen de laat ste en het gemeentebestuur waren nog in volle gang. HAMBURG (UP) Het kustradiostation van Hamburg heeft vanochtend gemeld dat het Joegoslavische vrachtschip „Dubrov- nik", (5155 ton), voor de Deense kust in een zware storm stuurloos is geworden en afgedreven is naar een mijnenveld. Het schip heeft zijn roer verloren. Zeesleep boten zijn onderweg om hulp te verlenen. Garnaalaanvoer Twee kotters varen thans van IJmui den uit op garnaal. Het is nog steeds niet mogelijk om garnaal naar Frankrijk uit te voeren, zodat deze twee g .rnalenkotters voor de binnenlandse markt varen. Het was woensdag uitstekend weer en de kot ters maakten elk 200 kilo buit. De prijs is van 8088 cent per kilo. Met de garnaal hopen de kotters tevens een partij tong en schol te vangen. Reis afgebroken De „Medan" moest wegens familie-om standigheden van een der matrozen na 'n week de reis afbreken. Voor de bijna 500 kisten haring en vis werd f 12.000 besomd. Een Scheveningse logger moest de reis af breken, omdat een groot gedeelte der be manning met griep te kooi lag. Mankement De „Annie" IJM 14 is woensdag niet uit gevaren wegens een mankement aan de motor. De „Willy" SCH 7 verlaat de trawl- visserij en gaat opnieuw met de vleet vissen. Volgende week wordt de eerste verse Engelse walharing verwacht. Goed weer Het was woensdag uitstekend weer en alle scheepjes vertrokken uit de Vissers haven om te vissen. Vanmorgen was weer een aantal binnen- door het stormweer. In het laatst van deze week wordt een be hoorlijke aanvoer van platvis verwacht. Haringvangsten De vangsten van de vleetloggers waren in de afgelopen nacht: IJM 756, KW 23, 9—30, 233 thuisstomend, 147—70, 1920, 16812 thuisstomend, 451, 127—2, 163 2, 18—15, 67—1, 86—25, 130—70, 151—3, 20—5, 29—5, 39—3. 40—12, 41—5, 43—5, 44 —20, 85—17, 97—34. Geen vangst: KW 22 thuisstomend en KW 15. De vangsten van de trawlloggers: IJM 283—220 k„ KW 73—160, 159—160, 74—200, 123—20, 135—60 k. Geen vangst: KW 6, 7, 99, 95, 141 en 122. Gemiddelde vangst vleet 13 k. en trawl 60 kantjes. Aanvoer op Urk Door 20 vaartuigen werd woensdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 461 pond aal en paling, prijs 124130 cent per nond; 1876 pond snoekbaars, 8788 cent per pond; 290 pond baars, 5153 cent per pond; 3045 pond voorn, 48 cent per pond. Vandaag 3500 kisten De aanvoer te IJmuiden werd vanmor gen door twee trawlers en een aantal log gers en kotters verzorgd. Er waren 350 kisten vis, waarbij 350 schelvis, 30 wijting, 275 makreel, 250 stokkebit, 50 stuks stijve kabeljauwen, 12.000 kg tong, 50 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 1750 kisten haring en 600 schol. De „Curacao" (van 24 sept.) voerde aan 450 kisten haring, 150 makreel, 100 schelvis, 20 wijting, 10 gul en 30 stuks stijve kabel jauwen en de „Haarlem" (van 24 sept.) 1300 kisten haring. De IJM 4, die vorige week maandag naar zee ging, voerde 2550 kg tong aan. Voor de export De buitenlandse handel had vanmorgen belangstelling voor kabeljauw, grove schelvis, grove en middel schol en tong. De regels grote kabeujauw noteerden 150170, de kleine 82 en de kisten kabeljauw 220. Grote schelvis ging weg voor 6061, grootmiddel voor 58 62. Grote, middel en zetschol noteerden 5158 en zetschol 4954. De groot middel tong haalde 3.604, kleinmid- del 2.752.90, tong I 22.20 en tong 2 1.40—1.60, Het binnenland in Het binnenland nam grote gul af voor 80 per kist, middel voor 5065 en torgullen voor 2530. De zwarte kool- vis bracht op 95102, kleinmiddel schelvis 4148, pennen 3542 en braadschelvis 19—30. Wijting haalde 23—28, schol 2 40— 46 en schol 3 1827. De grote tong bracht per kg 5—5.40 op. De grove haring ging het land in voor 2124 en de kleine haring van de „Haarlem" voor 1518.50. Wat er komt Voor de vrijdagmarkt werden vanmor gen officieus twee boten verwacht: de „Klaas Wijker" (van 23 sept.) en de „Claesje" (van 24 sept.) met onbekende vangsten. Voor de zaterdagmarkt komt de KW 8 „Deining" (van 25 sept.) met 350 kisten schelvis, 150 kabeljauw, gul en koolvis, 220 makreel, 80 haring, 50 diversen en 160 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten: KW 135 (van 20 sept.), de SCH 171 (van 21 sept.), de Abraham, Arie Ouwehand, Heusdens, Maria Theresia (van 23 sept.) en de KW 101, IJM 211 en Claesje (van 24 sept.), Emma, Beatrice, Petronella VL 131, Liesje en Rutgers VL 153 (van 25 sept.).

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7