THALIA Sturka- kleding Havenberichten 89 ct Scheringa leidt in de eerste klasse van provinciale damstrijd IJ mond-agenda Darphorn fêteerde Piet van de garage 500 meter van 1.49 voor 89 Cl 500 meter Brabants bont Textiel en woninginrichting Sportief versloeg Beverwijk in Kennemer-toernooi SPORTKLEDINC 11 Bejaarden in „Noord" ook naar tunnel en feestavond Pacifistisch socialistische partij Met de camera door de Kennemerduinen Gewestelijk bestuur bezocht P.v.d.A.-vergadering Prijsuitreiking van leden- winactie Tweemaal een val met gevolgen in IJmuiden BEVERWIJK ABVA-leden gaan op excursie 500 meter keukenbont, was- en kleurecht Vrijzinnig Hervormden zoeken nieuwe wegen Kon. Ned. Stoomvaartmij. in fiscaal proces gewikkeld OLD CLOTHES NEW CASTRICUM In Gastricum raakten jeugd en ouderdom met het verkeer vertrouwd Nederland lust nog geen winterwortelen HEEMSKERK Ongebruikelijke oplossing WOENSDAG 9 OKTOBER 1957 Vijfentwintig jaar lang her bergde de garage van Dorp- hom aan de Bick en Ar- noldkade te IJmuiden een knecht, die vol ijver en toe wijding dag in dag uit zijn uiterste zorgen besteedde aan grote viswagens die de harde strijd langs de lange wegen niet hadden kunnen volhouden en zich nu toe vertrouwden aan de koeste rende handen van „Piet uit de garage", zoals de heer Piet de Vroome in de IJmui- dense viswereld bekend is geworden. Het was zaterdagavond een vrolijk feest in huize De Vroome toen ciit plech tige feit met een klein partijtje luister werd bij gezet. De bazen Darphorn ju nior en senior gaven met hun aanwezigheid blijk van grote erkentelijkheid voor het werk dat de heer De Vroome in de loop van de laatste kwart eeuw heeft verstouwd en de herinneringen werden nog eens mooi opgepoetst uit het laadje gehaald. Hoe hij met een „super snelle Albion" de IJmui- dense dreven onveilig maakte, door met een snelheid van ruim dertig kilometer per uur zijn „spoedklusjes" in zo kort mogelijke tijd uit te voe ren. Verhuizingen vorm den toen het hoofddeel van zijn dagtaak en geen piano was te groot of te niet langer dan enkele zwaar om door Piet ver- weken handhaven, voerd te worden. De heer Met zijn vijftien jonge De Vroome vertelde dat jaren en zijn aangeboren hij bij gebrek aan een ki- „technische knobbel" ge- lometerteller zijn snelheid wapend kwam hij terecht bepaalde aan het op- bij transport- en garage- waaien van het straatvuil®bedrijf Darphorn. Hij leer- als hij passeerdede er het vak grondig en thans kan de heer De Vroome zich met een ge rust geweten de meester- De heer De Vroome knecht van de firma noe- heeft vrijwel zijn gehele men. leven in IJmuiden ge woond, nochtans was zijn geboorteplaats Amsterdam "juj maar dat was een conse- Zijn vrijerijtje met Dien uit Hoofddorp, die enige tijd bij haar zus- a f -f j_t ter in Beverwijk vertoef- quentie van het feit dat J. Sjn vader schipper was ^^f? eT^inds 4 sep- op een kolenscheepje van oruilolt en s ds 4 sep de Verenigde Steenkolen- tem^er. 1946 Sinf.£ °mn handel. De hobby's van de Piet gezamenlijk door het leven. Ze vindt het leven de laatste jaren wel wat rus tiger dan in het begin van jonge Pieter lagen, hoe kan het anders, allen in het technische vlak. Uur werkjes en autootjes wa- ren zijn sterkste zijde en haar trouwen toen Piet op toen hij op veertienjarige elke tijd van de dag bin_ leeftijd voor het eerst de nen kon vanen >)0m 'n overall aantrok om ook stukkie brood" omdat hij een stukje dagelijks brood weer een of ander kar_ te gaan verdienen in een weitje had dat beslist klaar kistenfabriek, waren zijn m0est: visauto's hebben gedachten nog steeds bij altijd haast en de tijd van fietsen en motoren. Na een bem was geld voor de vis- week zag Piet zich dan handelaren. ook genoodzaakt zijn bie zen te pakken zodat hij kon overstappen naar een rij wielherstelbedrij f j e. Piet de Vroome is nu ruim veertig jaar en hij hoopt nóg vijfentwintig jaar aan de afgelopen kwart eeuw toe te voegen tussen de lekke carbura teurs en versleten koppe- Doch ook daar kon de lingen waaraan hij zijn technicus in de dop zich hart heeft verpand. In samenwerking met het Velsense comité „Tunnelactie" heeft de sub-com missie voor het sociaal-cultureel ontspan ningswerk voor bejaarden in Velsen ge legenheid gevonden om de bejaarden van Velsen-Noord per autobus een tochtje door de tunnels te laten maken. Dit geschiedt vrijdagmiddag 11 oktober om drie en vier uur, waarbij de autobus sen vertrekken van het Stratingplantsoen. Bovendien worden de leden van de be- jaardenbond uitgenodigd om des avonds in het St. Jozefshuis aan de Banjaert- straat een ontspanningsbijeenkomst bij te wonen waarin de prijswinnaar van de op zaterdag in IJmuiden gehouden amateurs wedstrijd met zang, muziek en voordracht zullen optreden. Op donderdag 10 oktober houdt de Paci fistisch Socialistische Partij in de koffie kamer van ,,'t Centrum" te Beverwijk een propaganda-bijeenkomst. Als sprekers zul len optreden de hoofdbestuurders van deze partij de heren H. J. Lankhorst en dr. O. Noordenbos. ADVERTENTIE in IJmuiden verkrijgbaar bij Kledingbedrijf sedert 1899 KENNEMERLAAN 100 De lezing, welke de heer ir. J. Roderkerk als directeur van het Nationale Park „De Kennemerduinen" dinsdagmiddag heeft gehouden voor de afdeling der Vereniging van Huisvrouwen in Beverwijk, zal voor velen aanleiding zijn om persoonlijk nog eens kennis te maken met vele van die mooie plekjes, die de heer Roderkerk door middel van kleurendia's liet zien. De heer Roderkerk, die uiteraard het gebied kent als zijn broekzak en die bo vendien een vlot verteller is, heeft de vaak sprookjesachtige sfeer van het duinland schap haast tastbaar in de zaal gebracht. Hij behandelde de groei van de verschil lende soorten bomen, heesters en struiken en het was vooral de Parnassia, waarover de spreker uitvoerig uitwijdde, daar deze bijna uitsluitend wordt aangetroffen in de Kennemerduinen. De bloem is dan ook het embleem van het reservaat en siert ook de hoeden van het personeel. Bij heel veel plaatjes werd er op ge wezen, hoeveel schade de konijnen hebben aangericht aan de gewassen en volgens de heer Roderkerk zien deze knaagdieren er niet tegen op, om vier a vijf meter in een boom te klimmen om daar de bast af te peuzelen. De schade zou elk jaar wel 12.000 zijn geweest en het is te begrijpen dat men deze dieren na de myxomatosis niet gaarne terugziet. Ook vele andere be woners van het duingebied kwamen voor de lens en volgens spreker is komen vast te staan, dat van de vogels de kraaien de schranderste zijn. De meeste vogels zouden „tot twee kunnen tellen", doch de kraai is slechts te benaderen als men met vijf per sonen is en vier gaan er terug - het beest kan dus niet alleen een beetje tellen, maar ook weer aftrekken Tot slot kregen de dames een grote ver scheidenheid zwammen in beeld te zien. Het succes van de heer Roderkerk was zo groot, dat de voorzitster, mevrouw A. Moens-Van der Veen, hem kon mededelen, dat er donderdag om twee uur uit de Mr. Van Dingenlaan een bus zal vertrekken naar de Kennemerduinen, waar de heer Roderkerk weer bereid is de dames rond te leiden. ADVERTENTIE hel theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij in een speciale voorstelling GRACE KELLY Stewart Granger - Paul Douglas in 3ACHT OP HET GROENE VUUR (GREEN FIRE) in kleuren en cinemascope Een boeiend drama van hebzucht en liefde 18J. Vanaf VRIJDAG a.s. JAMES DEAN in „DE VERLOREN ZOON" (EAST OF EDEN) Hoewel de heersende griep velen aan huis bindt, was het dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat voor de heer E. Sanders, voorzitter van de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid toch een vol doening vele leden te kunnen begroeten op de algemene jaarlijkse ledenvergade ring, die mede vereerd werd met een be zoek van het dagelijks gewestelijk bestuur vna de Partij in de persoon van de heren A. P. N. Pielage, voorziter; H. J. den Ex- ter, secretaris, en W. F. Visser, penning meester en oud-wethouder van Velsen, welke met een bijzondere missie van het Partijbestuur waren gekomen. Dit hing samen, met de ledenwervings campagne van de Partij. Vergelijkend met de voorgaande vier jaren concludeerde de voorziter, dat het ledental van de afdeling in deze periode was gestegen van 168 tot ongeveer 370 en als er wegens de huizen bouw in IJmuiden niet vele verhuizingen zouden hebben plaats gehad, zou dit leden tal zeker de 450 hebben bereikt. Hij noem de het voor afdeling en partij jammer dat de woningbouw in Velsen-Noord weinig was opgeschoten, maar meende desondanks kans te zien het streefgetal van 400 leden dit jaar nog te kunnen halen, omdat er nog een groot terrein braak ligt. Namens het Partijbestuur sprekende verheugde de gewestelijk voorziter, de heer Pielage zich erover nu geen moeilijk heden in een afdeling te hoeven oplossen, maar in de gezonde afdeling Velsen-Noord een verheugende opdracht te komen ver vullen met de uitreiking van de behaalde prijs in de landelijke ledenwinactie. In zijn dankwoord sloot de heer Sanders zich aan bij de activerende woorden van de gewestelijk voorzitter. Behalve de penningmeester kregen de boden, die zeer veel extra werk moeten doen, veel werk. De bestuursverkiezing gaf geen moei lijkheden; het gehele aftredende bestuur werd herkozen en bestaat uit de heren E. Sanders, voorzitter; G. van Ee, secretaris; C. Weller, penningmeester; H. Andrea, A. de Wilde, J. Bontekoe, J. W. Meyer en de dames mevrouw Goossens en mevrouw Van Eijkelen. Filmavond NW-bestuurdersbori'd De NVV-Bestuurdersbond te Beverwijk belegt op 6 februari een filmavond in het Vertoond zal worden de film: „Als man nen kerels zijn". Er vinden twee voorstel lingen plaats: om 7 en om 9 uur. Dinsdagmiddag is de 46-jarige H. de V. uit Haarlem bij de in aanbouw zijnde win kelpanden aan het Plein 19401945 te IJmuiden-Oost achteruitgelopen en in een kelder gevallen. Hij liep daarbij een snij- wond San de rechterhand en een hoofd wond op. Na verbonden te zijn door per soneel van de Ongevallendienst kon de man op eigen gelegenheid naar huis gaan. In IJmuiden-Oost viel de 57-jarige mevr. M.-v. d. H. dinsdag in haar woning over een wasteil. Zij liep inwendige kneuzingen en een polsfractuur op. Zij moest in het Antoniusziekenhuis worden opgenomen. Op dinsdag kwamen binnen: Wallonia van Gothenburg, Borre van Rotterdam, Niobe van Rotterdam, Elbestrom van Man- tyluoto, Buck Hubben van Swansea, Drie Gebroeders van Kristinahamn, Kristen van Otterbacken, Adriaantje Elisabeth van Swansea, Sabine van Ostende, Birkaland van Rotterdam, Straat Singapore van Ant werpen, Wim I van Swansea, Las Palmas van Millbank, Missouri van Hudiksvall, Joost van Geffle, Annemarie van Hamburg, Dudinol van Bremen, Hispania van Onton. Vertrokken zijn: Delfborg naar Vlaardin- gen, Hirondelle naar Harlingen, World To lerance naar Mena, Overijssel naar Kaap stad, Tonja naar Bergen, Noordzee naar Rotterdam, Elsa Nurminien naar Aloë, Ma- do II naar Bremen, Bello naar de Per zische Golf, Navis naar Rotterdam, Axeline Brodin naar Hampton Roads, Primus naar Aalborg, Harold naar le Havre, Aldebaran naar Antwerpen, August Bolten naar Buenos Aires, Margarethe Honald naar Ca sablanca, Duisburg naar Bremen, Energy naar Holderlev, Isis naar Hamburg, Heriot naar Leith, Clausus naar Le Havre,, Linge- stroom naar Huil. Onder voorzitterschap van de heer H. Bronkhorst heeft de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren dinsdagavond in ,,'t Centrum" een leden vergadering gehouden. Uitvoerig werden diverse kwesties be sproken, waarbij vooral de salarisverho ging voor hogere ambtenaren als onjuist werd betiteld. De voorzitter wees erop dat er tekenen zijn die erop wijzen dat de ambtenaren zich aaneen moeten sluiten ten einde te voorkomen dat de positie waarin de lagere en middelbare ambtenaren thans verkeren slechter wordt. Om persoonlijke redenen wilde de voor zitter zijn functie ter beschikking stellen, waarbij hij evenwel lid van het bestuur zou blijven. Er was echter niemand aan wezig die zich beschikbaar stelde, zodat besloten werd dat het bestuur zich hier over nog nader zou beraden. In een be staande bestuursvakature werd voorzien door de verkiezing van de heer A. v. d. Bosch. Op dinsdag 22 oktober zal een excursie worden gehouden naar de Breedband. Bijna alle aanwezigen gaven zich hiervoor als deelnemer op. Tot besluit van de geanimeerde verga dering werd het winterprogramma be sproken. In november zal een spreker wor den uitgenodigd voor een actueel onder werp. Een feestelijk getinte bijeenkomst vindt plaats in de maand januari. Bridgeclub „Never Down" De stand na de derde ronde in de win ter-competitie der r.k. bridge club „Never Down" te Beverwijk is: 1. Schram-Kuijs 180.00, 2. gebr. Groen 173.80, 3. H. Schmidt-Tesselaar 165.82. „Zedelijkheden en fatsoen" De gemeenschap Beverwijk van het Hu manistisch Verbond opent het winterpro gramma op zondag 3 november. Prof. dr. Garmt Stuiveling zal in het Statenhuis spreken over het onderwerp: „Zedelijk heden en fatsoen". ADVERTENTIE A AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Donderdag is het dé dag voor de IJmuidense huismoeders die de kans willen benutten om met één bus retourtje guldens te verdienen. Want morgen beginnen wij met de verkoop van doorgeweven en bedrukt Brabants Bont van 100 °/o katoenen garens, dat normaal voor 1.49 per meter wordt aangeboden. Brabants Bont voor keukengordijnen en plankstroken, maar ook voor kin derjurkjes en schortjes, in frisse ruit- dessins, koopt u morgen voor nog géén negentig cent. Donderdagmorgen om half 9 begint de verkoop van deze 80 cm breed in diverse kleuren, per meter voor Zo lang de voorraad strekt. I RU Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden In een langdurige gedachtenwisseling hebben de leden van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk dins dagavond in het kerkgebouw aan de Prin- sessenlaan verschillende mogelijkheden be sproken, om de vereniging tot nog grotere bloei te brengen. Men achtte dit noodzakelijk, daar met het toenemen van het aantal inwoners ook het aantal lidmaten en donateurs of be langstellenden moet groeien. Huisbezoek, dat gevolgd moet worden door het bijwo nen van contactbijeenkomsten, kan een middel zijn, als daarnaast ook de band tussen de nieuwe bewoners behouden blijft, meende men. Uit velerlei besprekingen blijkt wel erg het gemis van een predikant, die ter plaatse woonachtig is en als een uitbreiding van het ledental daartoe aan leiding geeft, hoopt men dan ook de pre dikantsplaats op deze wijze te doen vervul len. Het was verder een avond van bezinning, waarin werd nagegaan of de vereniging voldoende geestelijke ondersteuning geeft, of er in de vorm van de kerkdiensten ver andering moet komen en of er voldoende aandacht wordt geschonken aan de jeugd. Want, zo .stelde men vast, de leden moeten ook zending willen bedrijven. Gespreks- kringen, als gevolg van beluisterde uitzen dingen van de VPRO mits die niet te groot zijn, werden aanbevelenswaardig geacht. Een paar leden gaven zich reeds op, der gelijke gesprekskringen te leiden. Door de voorzitter, de heer J. P. van der Plas, werd dank gebracht aan ds. Van Wijk uit Alkmaar voor het vele werk, dat hij voor de vereniging heeft gedaan, aan de leden van het commissiewerk, de zondags school en de drie organisten, die om beur ten de dienst verzorgen. De jaarverslagen gaven weinig aanleiding tot discussies. Wel was het algemene oordeel, dat de contri butie verhoogd moest worden, wat zeker nodig is als er gepoogd moet worden voor een te benoemen predikant. De leden zul len hieromtrent worden ingelicht. Van de bestuursleden was de heer J. de Bie af tredend, doch werd herkozen. In de plaats van de heer dr. R. Fierstra, die zich niet herkiesbaar stelde wil men voorzien in een volgende vegadering. ADVERTENTIE WASHINGTON (UP) Het hof van appèl te Washington heeft maandag een zaak behandeld tegen de Koninklijke Ne derlandse Stoomvaart Mij. Volgens de Amerikaanse wetgeving kan geen belasting worden geheven op de winst van scheep vaartmaatschappijen. Wanneer deze wins ten echter worden geïnvesteerd zou wel belasting moeten worden betaald. Het be lastbare bedrag zou 30 of 40.000 dollar groot zijn. Vertegenwoordigers van de scheepvaartmaatschappij zouden een com promisvoorstel hebben gedaan. De inhoud van dit voorstel is echter niet bekend. ADVERTENTIE Weer in korte tijd gereed KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 „Onder Ons" reikte prijzen uit In café „Scheywijck" werden dinsdag avond de prijzen uitgereikt van de door de klaverjasclub „Onder Ons" gehouden onderlinge zomercompetitie. De wissel beker bleef in handen van de heer A. Kooy, terwijl de marsenprijs door de heer J. Kooy jr. met 29 marsen gewonnen werd. De eindstand luidt: 1. A. Kooy 70944 p. 19 m. 2. H. Kruidenberg J0906 p. 23 m. 3. J. Tervoort 69826 p. 20 m. 4. K. Groot 69288 p. 21 m. 5. D. Bruinenberg 68934 p. 12 m. 6. J. Seur 67504 p. 22 m. 7. P. Baltus 66952 p. 24 m. 8. W. Jansen 66685 p. 6 m. 9. P. Zoontjes 65928 p. 25 m. 10. J. Siebers 65723 p. 20 m. De voorzitter de heer J. Kooy sr. die de prijzen uitreikte heeft meegedeeld, dat op 15 oktober de kampioenscompetitfe begint waarvoor naast de wisselbeker een thee servies beschikbaar is gesteld. „De Reisduif" gaat prijzen uitreiken De leden van de Beverwijkse postduiven- houdersvereniging „De Reisduif" komen zaterdag 12 oktober in zaal Hoogerwerf bijeen voor de feestelijke prijsuitreiking van het afgelopen seizoen. Contactavond v.v. „Beverwijk" De eerste contactavond in het nieuwe seizoen van de voetbalvereniging „Bever wijk" is vastgesteld op woensdag 16 okto ber in zaal Hoogerwerf. Jeugd en volwassenen van Castricum zijn gisteren op de verkeersveiligheid en haar voorschriften getoetst. Daartoe hadden het verbond voor veilig verkeer en de plaat selijke afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer een „veilig verkeersdag" georganiseerd. De leerlingen van ulo en lagere scholen werden via een filmprogramma niet alleen meer vertrouwd gemaakt met de verkeers regels en voorschriften, maar zij zijn er tevens op gewezen dat men als automo bilist, motorrijder, bromfietser en voet ganger plichten heeft, waardoor een gro tere verkeersveiligheid wordt bevorderd. Terwijl op verschillende punten van het dorp grote spandoeken waren aangebracht, reden geluidswagens met verkeersleuzen door de gemeente om een ieder te wijzen op voorschriften en verkeersregels. Des avonds had in hotel Borst te Bakkum zowel als in hotel Roozendaal te Castri cum een filmavond plaats voor de volwas senen. Hier werd voor hen o.a. de nieuw ste verkeersfilm „Carolientje" vertoond, terwijl na de pauze de prachtige film „Land beneden de zeespiegel" werd ge draaid. Voor het binnenland vertoonde ook gis teren op de speciale veiling van Ons Be lang de handel geen grote belangstelling voor de winterpeen. De partij bleef dan ook onverkocht. Ook de exporthandel was niet vlot te noemen en de prijzen waren naar rato. De noteringen die ongeveer een gulden bene den die van vorige week lagen, waren als volgt: peen b 11,40 tot 12,20 de 100 kg.; peen c 11,80 tot 13,80 de 100 kg; peen d 8,50 tot 10,50 de 100 kg. „Excelsior" viert lustrum De Chr. mondaccordeonvereniging „Ex celsior" te Heemskerk geeft op zaterdag 16 november in zaal Dam een uitvoering ter viering van het eerste lustrum. „Het meisje met het leeuwenjong" De Herv. toneelvereniging „Heemskerk" geeft zaterdag 26 oktober in zaal Dam een uitvoering van het toneelspel „Het meisje met het leeuwenjong" van Hans Nesna. Regisseur is de heer A. de Koning. De Haarlemse kampioen Scheringa lid van Haarlem Oosterkwartier heeft de lei ding genomen in de vierde ronde van het toernooi der eerste klassers om de provin ciale damtitel. Scheringa won van Munnik. De partij MarkusDe Wit werd wegens ziekte van de Amsterdamse kampioen Markus uitge steld. De stand van het toernooi met een dubbele nog te spelen ronde is na de vier de ronde nu: 1. Scheringa, Haarlem 3 3 0 0 6x 2. Markus, Amsterdam 2 2 0 0 4x 3. De Wit, Zaandam 3 0 0 1 1 4. Munnik, Alkmaar 4 0 0 3 1 In de derde ronde werd x de partij tus sen Scheringa-Markus afgebroken. De stel ling is beslist remise zodat de spelers wel zullen besluiten zonder verder te spelen gelijk spel te houden. Zaterdag wordt de wedstrijd in het Amsterdams schaakhuis voortgezet. Voor de hoofdklasse het volgend pro gramma het komend weekeinde: Dukel- Van Heerden, Dukel-Rudolf Berk, Berk- Ansems, Ansems-Stahlberg, Stahlberg Zijp, Beeke-Groteman, Chattelon-Belien, Groteman-Chattelon, Van Berk-Beeke. Zijp-Den Doop. Damtitel van „Kennemerland" De grootste verrassing in de eerste ronde van het clubtoernooi om de damtitel van Kennemerland was de overwinning, die de IJmuidense damclub Sportief op Bever wijk behaalde (119). En de tweedy niet verwachte uitslag was de nederlaag, welke Haarlem Oosterkwartier kreeg van de Haarlemse damclub II. Het ziet er dus naar uit, dat de vroegere kampioenskandidaten Beverwijk en Haarlem Oosterkwartier in dit korte toernooi van 7 tientallen met slechts 6 wedstrijden geen rol zullen spe len. Het is zeer goed mogelijk dat Sportief en Haarlemse damclub 2 een kans maken op de eerste plaats. Om dit te bewijzen moet Sportief de ADVERTENTIE verkrijgbaar bij Beverwijk - Breestraat 6 Wormerveer Zaandam De gemeente Steenbergen wil niet het risico lopen na het vertrek van burge meester mr. dr. L. de Gou naar Venlo lang met een burgemeestersvacature te blijven zitten. Daarom gaat men een zeer onge bruikelijke methode toepassen. Artikel 96, eerste lid, van de Gemeentewet opent de mogelijkheid, een tijdelijke wethouder te kiezen. Men zal deze mogelijkheid in de eerstvolgende raadsvergadering aan de orde stellen. Op deze wijze wil men be- stuursmoeilijkheden voorkomen, want na het vertrek van de burgemeester bestaat het college van B. en W. uit twee wethou ders, die alleen in volledige overeenstem ming met elkaar besluiten zouden kunnen nemen. tweede wedstrijd voor deze afdeling op 18 oktober in het Cultureel Centrum tegen Haarlem O.K. winnen. Tweede klasse In de tweede klasse won Beverwijk 2 van de Sportief reserves met 137. Haar lemse damclub 3 won met 146 van VKD 2. Beverwijk 2 verliest met 12-—8 van St. Bavo 2. Sportief 2 verliest met 713 van Zandvoort. VELSEN WOENSDAG 9 OKTOBER Thalia, 20 uur, „Santiago". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur. Filiaal Wijkerstraat- weg 77, open van 14-17 uur (jeugd). PALVtJ, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. DONDERDAG 10 OKTOBER Thalia, 20 u., „Jacht op het groene vuur" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 10- 12 uur. Raadhuis, 9.30—12 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, zaal Abelenstraat, spreekuur. BEVERWIJK WOENSDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vagebond koning". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De lont in het kruit". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest. Gebouw K.S.A., 13.30 en 14.30 uur: Flo- ralia, filmvoorstellingen. 't Centrum, 20 u.: De Musketiers, film avond. „De Groentenbeurs", vergadering D.E.M. (tennis). „De Groentenbeurs", 20 uur: K.A.B. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 uur; lees- en studiè- hoeken geopend van 15-17.30 uur; jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Huis", jeugduitlening en leeszaal, geopend van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, ge opend van 10-13 uur;, lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur; jeugd leeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. DONDERDAG 10 OKTOBER Geen bioscopen. K.S.A.-gebouw, 20 uur: toneelavond „De Kleine Komedie". K.S.A.-gebouw, 20 uur; Vergadering Jeugdraad. .'t Centrum, 20 uur: Doopsgezinde ge meente (lezing). Luxor Theater, 20 uur: „Drie mannen in de sneeuw". Kennemer Theater, 14 uur: huizenveiling door notaris J. H. Bremmers. 't Centrum, 20 uur: bijeenkomst Partij van de Arbeid. „De Groentebeurs", 20 uur: vergadering Smedenpatroons. Hotel „Parkzicht", 20 uur: prijsuitrei king Zeestraatprijsvraag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur,

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3