Beverwijkse raad hoopt op nieuwe „zetels" te komen Katholieke dekenale Jeugdraad werd in Beverwijk geïnstalleerd Havenberichten IJ mond-agenda Subsidiëring PlUS-college naar volgende vergadering verschoven IS „Scheywijck" verloor van „OVS" Filmavond voor Hoogovenwerkers jlpj||B Commissie voor jeugdkapel opgericht HEEMSKERK Geen winkels in plan „Poelenburg" Nieuwe afdeling van Chr. Metaalbond opgericht „Socialisme verloochent zijn oudste principes" In de bres voor nieuwe koers in wereldpolitiek Intrede ds. IJzerman CASTRICUM K.A.B.-leden gaan van „Elckerlyc"-programma meegenieten WIJK AAN ZEE Gereformeerd Jeugdhuis aan de Schipbroekenweg Amsterdamse K.v.K. geeft nog geen oordeel over „Sluisweg" Plan voor autoboxen aan de Kerkweg Meubelfabriek wil grond kopen in IJmuiden Gemeente behoedt de verkeersveiligheid Ouderavond „De Duinkrekels" Majoor De Bree neemt afscheid van IJmuiden Bridgeclub „De Jump" opende het nieuwe winterseizoen VRIJDAG 11 OKTOBER 1957 DE VOLGENDE BEVERWIJKSE gemeenteraadsvergadering zal als Gedeputeerde Staten het goedvinden op nieuw meubilair worden gehouden. Deze verheugende mededeling kon burgemeester Bruinsma gisteravond de raadsleden doen. Met een tiental leden van het C.N.V.-vormingswerk voor bedrijfsjeugd op de publieke tribune werd in Scheybeeck in hoog tempo een raadsagenda afgedaan, met het gevolg dat na ruim een half uur iedereen weer buiten stond. Het voorstel van burgemeester en wethouders om tot aanschaf van de allernodigste attributen voor Openbare Werken en de Reiniging over te gaan, ontlokte de heer K o g e r (A.R.) de vraag, welke dingen dan niet dringend nodig waren. Wethouder A 1 b e r d a (Arbeid) ont hulde daarop, dat het eigenlijk in de bedoeling gelegen heeft om drie roltrommel- wagens aan te schaffen, maar in verband met de bestedingsbeperking had men voorlopig maar met één genoegen moeten nemen. Ook de aanleg van een kwekerij aan de Warande moet om deze reden voorlopig achterwege blijven. Een verzoek van het r.k kerk- en school bestuur van de parochie van de H. Agatha om in het gebouw van de r.k. Kleuter school aan de Koningstraat een nieuwe verwarmingsinstallatie aan te brengen, werd op voorstel van het college gewijzigd in een paar goedkopere noodzakelijke voorzieningen. De heer R o m u n d e (P.v.d. A.) was het nadrukkelijk met deze ge dachte eens, maar meende toch dat de raad hiermee een inconsequent besluit nam, omdat het hier een kleuterschool be trof, waarvan de leerlingen niet leerplich tig zijn, maar anderzijds enkele noodzake lijke voorzieningen voor het lager en uit gebreid lager onderwijs door de beste dingsbeperking getorpedeerd worden. Een rapport van een schoolarts over de open bare lagere school te Wijk aan Zee werd hierbij als voorbeeld aangehaald. De voorzitter, burgemeester Bruins- m a, maakte de heer Romunde er op attent dat dit buiten de orde viel, maar, aangezien het toch wel belangrijk was, ging wethouder Niesten er even op door: het lag in de bedoeling deze school een ander onderkomen te bezorgen en dan zou de gehele inventaris toch vernieuwd moeten worden. Nadat ook de heer Ro ger (A.R.) hierover zijn visie had gegeven, verwees de voorzitter deze zaak naar de onderwijscommissie, waaruit binnenkort dus meer vernomen kan worden. Alweer? Over de aanvrage tot betegeling van een opengelaten strook langs de speelplaatsen van de St. Jozef- en St. Margrietschool verwonderde de heer K o g e r zich ten zeerste. Er was namelijk niet zo lang ge leden een grasstrook aangelegd en „of het nu alweer geld moest kosten". Spreker zag hierin toch wel een taak van ouders en het onderwijzend personeel. Wethouder A1 b e r d a meende dat hier een teer ge meentelijk punt werd aangeroerd, want juist in deze wijk had de gemeente ge tracht om meer begrip en verantwoorde lijkheidsbesef bij de ouders te doen ont waken en tot dat doel tweemaal 300 con vocaties verzonden voor een voorlichtings avond, compleet met koffie, koek en een rokertje, waarop telkens ongeveer 10 men sen gehoor hadden gegeven. Van gemeen telijke zijde werd dus wel alles gedaan. Uitstel Het moeilijkste punt van de vergadering, de toekenning van een subsidie aan het Pius X-college, waarvoor een regeling was ontworpen tot indiening van een begroting per 1 oktober voorafgaand aan het jaar van de exploitatie, werd tot de volgende raadsvergadering uitgesteld. Tegen een verzoek tot interpellatie van de heer M u s k e e (C.P.N.) over zijn vra gen in verband met de jongste huurver hogingen, had niemand bezwaar, zodat vol gende keer de heer M u s k e e zijn kans krijgt. Polio Bij de mededelingen werd bekendge maakt, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland geen bezwaren meer hebben tegen het beschikbaar stellen van een kre diet voor inenting tegen kinderverlamming ook van kinderen geboren in de jaren 1953 en 1954. De heer De Ruiter (C.H.U.) was uitermate verheugd hierover, maar vond het toch vreemd, omdat een vorig maal bezwaren geuit werden. „Inderdaad" zei de voorzitter ,,'n eigenaardig beleid". Garantie Een gemeentelijke garantie voor tijdige betaling van rente en aflossing van een door een leraar aan te gane hypothecaire geldlening voor de aankoop van een wo ning te Beverwijk, werd door de raad goed gekeurd doch daarnaast in twijfel ge trokken of hier geen mogelijkheid tot ex cessen inzat. De heer Coelingh (P.v.d. A.) zou hiervoor graag vaste normen ge steld zien en ook de heer De Ruiter (C.H.U.) vond het niet juist, dat de ge meente zich voor 100°/o garant stelde, te meer daar het, zoals in het onderhavige geval, iemand betrof die de 45 jaar gepas seerd was en het risico dus wel groot werd. Wethouder A 1 b e r d a deelde mee, dat de gemeentelijke verordening gelijk loopt met de provinciale en dat de enige garan tie was dat Openbare Werken controleert of de prijs van het aan te kopen huis juist is. De verordening bestaat, dus wie daarvoor in aanmerking komt kan er ge bruik van maken, aldus de wethouder. Hij voelde er echter, evenals de voorzitter, veel voor om over deze gedachte eens te gaan praten. Het risico bleef overigens al tijd hetzelfde, zei de wethouder, en de af lossing correspondeerde altijd met de leef- De biljartvereniging „Scheywijck" heeft haar nederlaagtoernooi voortgezet met een wedstrijd tegen „O.V.S." uit Haarlem. Laatstgenoemde vereniging behaalde een 106 overwinning. De gedetailleerde uitslagen waren: F. Pleeging P. Muuse R. Bloemendaal J. Mulder C. Koch C. v. d. Wal P. Kaandorp J. Steifens J. Sakkers S, Engwerda J. Brethouwer K. Arxhoek G. Brandjes B. Meys tijd. Er wordt hierop teruggekomen. Conform de voorstellen werden de vol gende benoemingen gedaan: tot leraar in de lichamelijke oefening van 1 augustus 1957 tot en met 31 juli 1958 de heer C. M. C. J. de Goede te Alkmaar; tot lerares huishoudelijke vakken voor hetzelfde tijd vak mevr. W. van Amelrooy-Dijkstra te Santpoort en mevr. G. H. Wouwenaar- Eerelman te Driehuis en voor de periode van 1 september 1957 tot en met 31 juli 1958 mej. J. M. de Waard te Amsterdam en mej. E. C. Cohen te Amsterdam. Van 11 september 1957 tot en met 31 juli 1958 mevr. A. Steensma-Kramer te Velsen, al len aan de gemeentelijke huishoud- en industrieschool. De overige agendapunten, zoals deze reeds gepubliceerd werden zijn zonder stemming aangenomen. In het Luxor-theater aan de Breestraat te Beverwijk werd gisteravond onder auspiciën van de commissie voor bedrijf s- ontspanning der Hoogovens een voortref felijke filmavond gegeven. Het grote aan tal aanwezigen de zaal was uitverkocht schonk alle aandacht aan de vertoonde rolprenten „Under the Caribean Sea" en „Drei Manner im Schnee". „Under the Caribean Sea", een film van de bekende diepzeeduiker Hans Hass, brengt een groot aantal prachtige onder wateropnamen, doorweven met een wat mager verhaaltje, dat er eigenlijk weinig toe doet. De belangwekkende flora en fauna op en bij de bodem van de zee maakte ech ter een grote indruk op de kijkers; bepaald spannend waren de gevechten met en schijnaanvallen van de grote tijger- en hamerhaaien. Het kleine bezwaar, dat de tekst dik wijls niet te lezen was en men dus terug diende te vallen op de kennis van de En gelse taal, om het verhaal goed te kun nen volgen, werd vrijwel te niet gedaan door de interessante diepzeescènes. Na de pauze werd „Drie mannen in de sneeuw" vertoond. Aan deze film is reeds enkele malen door onze filmmedewerker ruime aandacht geschonken. „Sans Atout" bridgde weer De bridgeclub „Sans-Atout" heeft de wintercompetitie voortgezet met de vol gende uitslagen: Groep I: J. BosG. Zoontjes 63H; 2. W. en-G. de Boer 62; 3. J. v. ZutphenPh. v. Groningen 62; 4. R. OosterhoutH. Ooster veen 455. B. GrootG. C. Tabak 45. Groep II: 1. C. HoogeboomJ. Berlee 51; 2. C. GeldermansL. Kleyne 46'A; 3. J. BlomJ. Nijman 44k?; 4. D. Hoogeboom J. v. d. Vlugt 44; 5. heer en mevrouw Vollaerts 43. 70 56 38 8 1,47 0 60 60 38 5 1,57 2 75 75 39 10 1,92 2 70 41 39 7 1,05 0 130 93 20 16 4,65 0 148 148 20 32 7,40 2 100 99 30 14 3,20 0 85 85 30 12 2,83 2 115 97 33 14 2,93 0 75 75 33 8 2,27 2 220 220 24 67 9,16 2 185 69 24 10 2,87 0 70 70 26 15 2,69 2 60 51 26 12 1,96 0 50 32 24 9 1,33 0 60 60 24 6 2,50 2 De vijfde Amerikaanse atoomonderzee boot de „Sarho" is donderdag van Mare Island in Californië te water gelaten. De „Santo" is de eerste atoomonder zeeboot die aan de Westkust der Ver enigde Staten is gebouwd. De foto toont het vaartuig op de helling, gereed voor de tewaterlating. Uit jongelui die geregeld de jeugdkapel van de Ned. Hervormde gemeente te Be verwijk bezoeken, is een commissie ge vormd. De taak hiervan is het kenbaar maken van wensen die de bezoekers van de jeugdkapel hebben ten aanzien van alles wat deze kapel betreft. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Vlietstra, die zal fungeren als spreekbuis van de commissie. Kennemers tegen Zaandijk In verband met de uitwedstrijd van „De Kennemers" tegen Zaandijk organiseert de supportersvereniging „Rood Zwart" zondag een autobustocht naar deze ont moeting. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende voorwerpen: portemonnee met inhoud, kinderzitje, bankbiljet, donkerblauwe dameshandschoen, schooletui, zwart katje, actetas inh. broodtrommeltje, grijze sjaal, jongensjack, babymutsje, kinderportemon nee met inhoud, fototoestel in etui, perka ment met tekening, zilveren broche, por temonnee met inhoud, cypers katje, zweep, jong hondje wit met zwart, gelaatsbe- schermkap. Aan de Constantijn Huygensstraat in het plan „Poelenburg" te Heemskerk zouden volgens plan acht winkelhuizen worden ge bouwd. De belangstelling van de zijde der middenstanders was groot en de gemeente zou met rijkspremie tot de bouw overgaan. Hiervoor werd geen toestemming verkregen en het zouden dus woningwetpanden moe ten worden. Ook dit zal echter niet door gaan omdat „Poelenburg bijna volgebouwd is en de bewoners reeds naar andere win keliers in het dorp zijn gegaan. Het gemeentebestuur acht daarom de winkelbouw in „Poelenburg" minder urgent en heeft plannen gereed laten maken voor „Oosterzij" waar winkelhuizen en „drie dag" winkels zijn ontworpen, die tegelijk met de woningbouw verwezenlijkt zullen worden. In verband met de grote uitbreidingen van Heemskerk is in deze plaats een zelf standige afdeling opgericht van de Christe lijke Metaalbedrijfsbond, aangesloten bij het C.N.V. (Christelijk Nationaal Vakver bond). Ook de leden woonachtig in Uitgeest zullen hierbij worden ingedeeld. Deze oprichtingsvergadering die werd gehouden onder auspiciën van de zuster- afdeling te Beverwijk stond onder leiding van de heer J. Molendijk, districts-bestuur- der van de C.M.B. in Noordholland. Als afdelingsbestuurders zullen voorlopig optreden de heren W. F. de Wit, voorzitter, B. van Galen, secretaris en J. Vos, pen ningmeester. Op een nader te bepaleri datum zal een definitief bestuur worden gekozen. ADO '20 tegen „Beverwijk" In de thuiswedstrijd tegen Beverwijk verschijnen de Heemskerkers in de volgen de opstelling: doel: Burger achter: De Graaf en A. v. Tunen; midden: C. Dam, J. Dam en A. Welboren; voor: G. v. Tunen, Th. Bruins, P. Dam, de Wit en Beentjes. P.S.P. in Beverwijk „Vele socialisten maken zich de laatste tijd ernstig bezorgd over de gevoerde poli tiek in de socialistische partij. Hoewel zij getracht hebben enige invloed uit te oefe nen is hun dit niet gelukt en voelden zij zich gedwongen zich af te scheiden". Zo verklaarde gisteravond, tijdens een op richtingsvergadering van de Pacifistisch- Socialistische Partij in een der zalen- van het Veilinggebouw „Het Centrum" te Beverwijk, dr. O. Noordenbos. Hij vervolgde zijn rede met er zijn toe hoorders op te wijzen, dat de bedoeling van de P.S.P. is terug te keren tot de fun damentele beginselen van de socialistische partij, die anti-militarisme, ontwapening, broederschap en gelijkheid voor allen in houden. Dat deze gedachte steeds meer veld wint, wilde hij bevestigd zien met de gebeurtenissen in Hongarije, waar helaas de uitwerking negatief is geweest en de „nieuwe lente" in Polen. Wat zijn de oorzaken, zo vroeg spreker zijn toehoorders, dat de grondbeginselen van het socialisme zijn verwaterd? Hij meende deze te moeten zien in het berei ken van het eens gestelde doel: de mede- zeggingsschap in de regering. Daardoor is de P.v.d.A. gedwongen, indien zij niet de absolute meerderheid heeft, te aanvaar den wat andere partijen wensen, om met hen in zee te kunnen gaan. Ook haar hou ding tegenover het wereldgebeuren is niet meer in overeenstemming met het partij program. Nu zij aan de macht is gekomen, krijgt het partij-apparaat meer en meer de allure van een dictatoriale bestuurs vorm. De leden hebben praktisch geen vrije meningsuiting, daar van boven af gedecreteerd wordt welke koers er gevaren zal worden. Al deze gevaren voor ogen houdend, heeft een niet onbelangrijke groep socialisten, die de grondbeginselen van de socialistische leer nog zijn toege daan, besloten -zich van de P.v.d.A. af te scheiden en een eigen politieke partij te stichten met een eigen program. Na dr. O. Noordbos kreeg de heer H. J. Lankhorst het woord. Deze spreker deelde zijn rede in diverse punten in, die hij stuk voor stuk onder de loep nam. De huidige Voor de georganiseerde katholieke jeugd te Beverwijk is het gisteren een belang rijke dag geworden: op verzoek van Haar lem's bisschop, mgr. Huibers, werd gister avond een Dekenale Jeugdraad in de IJmond opgericht. Alvorens de installatie van deze raad, in de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw zou plaats vinden, cele breerde de deken van Beverwijk, B. G. Hosman een H. Mis in het Josefrustoord, daarbij geassisteerd door de aalmoezenier van de jeugdbeweging, kapelaan Hogema ais diaken. Kapelaan Hogema was bij de installatie de eerste spreker, die een overzicht gaf van de doelstellingen van deze Jeugdraad. De leek is mede verantwoordelijk voor de kerk, meende hij, doch de kerk dient in nog grotere mate een beroep te doen op de leek. Juist jn deze streek is het dringend noodzakelijk, dat de leek zijn activiteiten nog meer opvoert. De katholieken moeten niet in het defensief staan, doch hun be ginselen uitdragen, zo ging spreker ver der. Dit is het voornaamste doel en om dit te bereiken werd deze jeugdraad geïnstal leerd, die te zien is als een overkoepelend orgaan van alle jeugdinstellingen in het dekenaat-Beverwijk, waarbij echter de na druk blijft liggen op het werk van de Pa rochiële Jeugdraden. Naast beide zal de sector jeugd, van de „Stichting Opbouw Kennemerlpnd", fungeren als studieclub, bewapeningswedloop werd veroorzaakt, zo zei hij, doordat men van een verkeerd standpunt uit redeneert. Het westen maakt zich bezorgd over de agressie, die het uit het oosten verwacht en moet, wil het sterker zijn dan de opponent, zich zwaar bewapenen. Het omgekeerde is eveneens het geval. Maar waarom, zo ging spreker verder, probeert men niet om juist dat deel van het oosten, dat zo onder het kolo nialisme heeft geleden tegemoet te komen, door het van levensmiddelen en produk- ten te voorzien, waardoor het in staat ge steld wordt de achterstand op het westen in te halen. in het westen sterven de mensen gemid deld op 70-jarige leeftijd; in het oosten is dit op 34 jaar. Door goede medische voor lichting en alle mogelijke technische hulp middelen kan dus een achterstand inge haald worden en dan hoeft er volgens spreker geen sprake meer te zijn van oor logsdreiging. Met nog veel meer voorbeel den uit de praktijk verdedigde spreker zijn stelling, dat door een handjevol aan wezigen met een krachtig applaus werd onderstreept. Hierna verklaarde dr. Noordenbos, dat ook in Beverwijk een afdeling van de P.S.P. is opgericht en hij vertrouwde spoedig in staat te zijn, de aanwezigen een volledige lijst van kandidaten voor de komende verkiezingen te doen toekomen. waarin alle aspecten bestudeerd en aan de practijk getoetst kunnen worden. Na de korte rede van kapelaan Hogema nam deken B. G. Hosman het woord. Deze wees speciaal op de wens van de bisschop dat in het dekenaat Beverwijk een dekena le Jeugdraad wordt opgericht, die hij daarna installeerde. De raad wordt ge vormd door kapelaan Van Gastelen, die voorlopig belast wordt met het vice-voor- zitterschap, de heren K. Ettema, secretaris, Cor Metten, J. Bart en J. Winkel bestuurs leden, allen als vertegenwoordigers tevens van de Kath. Jeugdbeweging, Jeugdzorg, K.A.J., de Instuif en de Sport, terwijl uit de Gidsenbeweging nog een vertegenwoor digster, tevens bestuurslid, zal worden aan gewezen. Het volledige bestuur wordt ge vormd door vertegenwoordigers van alle parochiële jeugdraden in het Dekenaat Beverwijk. Na de installatie sprak de vice-voorzit- ter, kap. Van Gastelen. Hij richtte zich voornamelijk tot de jeugd in sportverband en tot degenen, die zich met het instuif- werk bezighouden. Van deze laatste zei hij vaak het verwijt te krijgen, dat hun werk wordt tegengehouden, doch hij gaf hun hierbij de verzekering, dat dit niet een kwestie van stagneren betrof maar van beraad. De sector Jeugd, van de Stich ting Opbouw Kennemerland heeft nu alle interne rapporten over het jeugdwerk in handen en volledig uitgewerkt en op 4 november zal dit rapport van de Stichting aan de openbaarheid worden prijsgegeven. De voorstanders van het instuifwerk zien dus dat er naarstig aan dit probleem is ge werkt, waarbij voor ogen stond, dat decen tralisatie het meest gewenst werd geacht. Hij dankte tenslotte deken Hosman voor het installeren van de dekenale Jeugd raad, en liet daarbij doorschemeren, dat de taak die nu op zijn schouders wordt ge legd en die al bij het parochiële jeugdraad- werk zwaar was, nu extra zwaar gewor den was. Met Gods hulp en de medewer king van allen, die zich spontaan voor dit grootse werk hebben ingezet, hoopte hij evenwel op het slagen der opzet. De intrede van de nieuw benoemde pre dikant van wijk 2 van de Ned. Hervormde gemeente te Beverwijk ds. IJzerman zal plaatsvinden op zondag 24 november. „Volksonderwijs" houdt propaganda-feestavond De afdeling Beverwijk van de vereniging voor „Volksonderwijs" houdt zaterdag 10 oktober in het Kennemertheater een pro paganda-feestavond. Medewerking hier aan wordt verleend door De Witte Kraaien onder leiding van Hansy Palletier en Frans Eykhoff verzorgt de conference. Het bestuur van de Castricumse afde ling van de KAB streeft er naar haar leden in het winterseizoen culturele en ontspanningsavonden te brengen. In ver band met het feit dat de afdeling toneel van de KAB is opgeheven, gaat men hier aan nog meer aandacht besteden. Daarom is met het bestuur van de cul turele stichting „Elckerlyc" contact opge nomen om te trachten de leden te doen deelnemen aan de avonden van deze stich ting. Het resultaat van de besprekingen is dat de KAB de beschikking heeft gekre gen over 50 abonnementen, hetgeen bete kent dat ongeveer 250 plaatsen door KAB- leden in het komende seizoen zullen wor den bezet. Donderdag 17 oktober zal hiervan voor de eerste keer reeds gebruik gemaakt wor den wanneer in de aula van de Willibror- dusstichting te Heiloo door de Haagse operette-spelers „Die Czardasfürstin" zal worden opgevoerd. Het ligt in de bedoeling de leden zoveel mogelijk avonden tegen een gereduceerde prijs te laten bijwonen. „Gebruiken in Australië" De Jonge Vrouwenvereniging van de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee houdt op dinsdag 22 oktober een bijeenkomst. Mevrouw Rijlaarsdam zal komen vertel len over gebruiken en levensgewoonten in Australië. De kerkeraad der Gereformeerde kerk van Santpoort heeft de Gemeente Velsen verzocht voor de bouw van een jeugdhuis te verkopen een nabij de Schipbroekenweg, gelegen terrein, ter grootte van ongeveer 740 m2. Met de voor deze grond bepaalde prijs van 9,per m2 heeft de gegadigde inge stemd. Tegen inwilliging van het gemelde verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar. „Eerst de gehele verkeersontwikkeling kunnen overzien" De Amsterdamse Kamer van Koophan del en Fabrieken is van oordeel, dat het nemen van een beslissing omtrent de weg over de sluizen te IJmuiden, die voor de scheepvaart ter plaatse niet zonder con sequenties kan zijn, thans prematuur moet worden geacht. Het instellen van een zorgvuldig onder zoek naar de verkeersontwikkeling in het gebied van de IJmond tengevolge van de openstelling der Velser tunnel zal naar de mening van de Kamer aan zulk een be slissing vooraf moeten gaan. Deze zienswijze wordt uitvoerig uiteen gezet in een brief, die de Kamer heeft ge zonden aan de directeur-generaal van de Rij kswaterstaat. „Nu de autotunnel bij Velsen te geopend is een zeer belangrijke verbetering in de verkeerssituatie in het gebied van de IJmond tot stand gekomen. Het pontver- keer te Velsen en de weg over de sluizen te IJmuiden zullen aanzienlijk worden ontlast, al zullen deze beide verbindingen van betekenis blijven voor het lokale en regionale verkeer. Reeds eerder is een verkeersprognose opgesteld over de ont wikkeling ter plaatse in 1958. Het zou niet Van een juist beleid getuigen, indien reeds op dit ogenblik, slechts op grond van een voorlopige verkeersprognose, een beslis sing werd genomen omtrent het al of niet handhaven van de weg over de sluizen. De verplaatsing van de pontverbinding naar de plaats van de huidige spoorweg brug (die gaat verdwijnen) zal zeker ver keer aan die weg onttrekken. Daarmee is in die prognose geen rekening gehouden", zo schreef de Kamer in haar brief. Ten behoeve van de bouw van autoboxen heeft de heer J. Hoogstrate te Santpoort de gemeente verzocht aan hem te verkopen een terrein, ter oppervlakte van ongeveer 900 m2, nabij de Kerkweg. Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De prijs voor deze grond, welke inge volge het ter plaatse geldende uitbrei dingsplan voor de bouw van autoboxen bestemd is, bedraagt f 11 per m2. met welke prijs de gegadigde héteft ingestemd. Op donderdag kwamen in IJmuiden binnen: Trewellard van Philadelphia, Oosterdiep van Vasala, Gaillon van Rot terdam, Marietje Böhmer van Rotterdam, Guineekust van Hamburg, Keizersgracht van Sornaes, Stugat van Hampton Roads, Swift van Londen, Roman Queen van Swansea, Thaletas van Rotterdam, Karel van Leningrad, Karvan van Bergen, Gol den State van Rotterdam, Westerdok van Londen, Saint Jacques van le Havre, Spaarnestroom van Fowey, Hinde van Londen, Ystroom van Hull, Westemar van Norrköping, Portoria van Freetown, Fran- ciena van de Noordzee, Cornelia B van de Noordzee, Rokin van Sandvick, Sylby van Goole, Wanda van Calais, Melpomene van Mantyluoto, Vliestroom van Grangemouth. Vertrokken zijn: Niobe naar Helsinki, Bittern naar Rotterdam, Anna Marie naar Hamburg, Amstelland naar Mantyluoto, Strelna naar Leningrad, Holwierde naar Londen, Shviner naar Rotterdam, Fern- field naar Stavanger, Peperkust naar Free town, Hathor naar Hamburg, Dudirol naar Hamburg, Eemland naar Bremen, Stanis las naar Antwerpen, Missouri naar Rot terdam, Reinhold Krusemark naar Köping, Elbstrom naar Malmö, Freiheit naar Lon den, Joost naar Gothenburg, Jan naar Kopenhagen, Tantalus naar Port Said, Sandea naar La Koruna, Cornelia B naar Rochefort, Dickkuber naar Hamburg, Eos naar Rotterdam, Aran naar Yersey, Ruhr naar Halmstadt, Strabo naar Ham burg, Grebbestroom naar Manchester. Ten behoeve van de vestiging van een meubelfabriek heeft de n.v. Meubelindus trie Fraco (in oprichting) te Haarlem de gemeente Velsen verzocht aan haar te ver kopen tegen de prijs van f 10 per m2 een terrein ter grootte van ongeveer 2720 m2, aan de Kaplanstraat te IJmuiden en haar optie te verlenen op het zuidelijk daaraan grenzende terrein, ter oppervlakte van ongeveer 430 m2, tegen een vergoeding be rekend naar 4Vi percent per jaar van de verkoopprijs van deze grond ad f 10 per m2. Tegen inwilliging van dit verzoek be staat naar de mening van B. en W. geen bezwaar zulks echter voor wat het te ver kopen terrein aangaat, onder de bepaling, dat in verband met verkeersbelangen het gedeelte ter grootte van ongeveer 25 m2 liggende op de hoek van de Kaplanstraat en de Kromhoutstraat, onbebouwd moet worden gelaten en voor rekening van de koopster, van een verharding of een laag- blijvende groenbeplanting moet worden voorzien. Verzoekster heeft inmiddels met deze bepaling ingestemd. In het speellokaal van de kleuterschool „De Duinkrekels" aan de Radarstraat te IJmuiden wordt donderdagavond 17 okto ber een ouderbijeenkomst gehouden. Het hoofd van de „Kennemer Streekschool" voor de opleiding tot kleuterleidsters in Haarlem, de heer J. H. Jansen, houdt een causerie over „Doel en werkwijze van de kleuterschool". In de Leger des Heilszaal aan de Edi- sonstraat heeft zondag een bijzondere dienst plaats. Majoor J. de Bree die twee jaar in IJmuiden gewerkt heeft neemt dan wegens verandering van aanstel ling afscheid van IJmuiden. De majoor vertrekt naar Alkmaar om daar het bevel over te nemen. In zijn plaats komt nu ka pitein K. Bilder die op donderdag 17 ok tober zijn intrede doet als kapitein van het korps in IJmuiden. Van een pauze in het toernooi om het Bridgekampioenschap „Groot-Velsen maakt „De Jump" gebruik voor het spelen van haar eerste promotie- en degradatiewed strijden in het seizoen 1957-'58. De belangrijkste uitslagen waren in per centen: Groep I: 1. Echtp. Broeren 60,32; 2. Da mes Ouwerkerk-Vlotman 54,76; 3. Drijver- Veldman 54,76. Groep II: 1. Echtp. de Groot 58,73; 2. Po- rek-Amsing 53,97; 3. Echtp. Rem 53,17. Groep III: 1. Laman-Middelkoop 59,50; 2. Dames v. Amerongen-Breur 58,00; 3. Maarleveld-v. Amerongen 47,00. Groep IV: 1. Mainz-Wittebrood 64,00; 2. Dames Hamer-Schol 51.00; 3. Tol-Warmer- dam 50,00. VELSEN VRIJDAG 11 OKTOBER Thalia, 20 uur: „De verloren zoon". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur; Filiaal, Wijker- straatweg, open van 1417 en 1921 u. Kath. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat, open van 1417 en 19— 21 uur. ARJOS, 20 uur, „De Lariks", oprichtings vergadering. ZATERDAG 12 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 uur, „De verloren zoon". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 en 14.30- 17.30 uur. Filiaal, Wijkerstraatweg, open van 10-12 en 14-17 uur. Kath. Openbare Leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14-17 uur. KZOS, 20 uur, Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. Hooger Geest Ghesellen, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Dierenbescherming, 14 uur, hondenpara de in garage v. Oosten aan de Vechtstr. BEVERWIJK VRIJDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dood was snelle*". Luxor Tehater, 19 en 21.15 uur: „De babysitter van de marine". W.B. Theater, 20 uur: „Drango". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". „De Groentenbeurs", 20 uur: vergadering A.R.K.A. Gebouw K.S.A., 20 uur: vergadering L.T.B. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30- 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30-20 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 u.; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 u. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17-18 uur. ZATERDAG 12 OKTOBER Bioscopen: als vrijdag. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10-12 en 15-17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10-12 en 15- 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 en 14—17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14-17 u. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17