lOpct GRATIS KOPE WINTE Webbe's Groentebedrijven Minister Drees motiveert de maatregel tegen journalist „De Panklaarkoning van IJmuiden" Van aantasting der persvrijheid kan zijns inziens niet worden gesproken nieuw huis 10 ct 79 ct DINSDAG 15 OKTOBER 1957 11 Wegens enorm succes kunt u tot vrijdag a.s. voor bij een besteed bedrag van 5.-, 10.-, 15.-enz. KENNEMERLAAN 1 Telefoon 5853 Vragenlijsten van P.v.d.A. in 360.000 gezinnen Opinie-onderzoek over actuele kwesties Jaarlijks rapport aan UNO over Ned. Nieuw Guinea Zevende Conferentie der Nederlandse Letteren Prof. dr. W. J. Jongmans overleden Vier auto's gestolen en twee inbraken gepleegd Goede opvoeringen door „K.Z.O.S." in Beverwijk Arbeider kreeg brand wonden in de Buizengieterij Scheepvaart Nylon kousen „IJmondstad" per pond NET WINKELMEISJE GEVRAAGD ADVERTENTIE Minister-president dr. Drees heeft ge antwoord op de door het Tweede Kamerlid mr. Vrolijk (P.v.d.A.) gestelde vragen over het tijdelijk uitsluiten van de parlemen taire correspondent van de Volkskrant, de heer H. C. Faas, van het verstrekken van inlichtingen van regeringswege. De betrokken journalist, zo deel de mi nister-president mee, heeft voortijdig de belangrijkste zakelijke mededelingen uit de Troonrede en daarnaast enkele gege vens uit de Miljoenennota gepubliceerd. Ter vergelijking citeert hij enige passages uit de Troonrede enerzijds en uit „De Volkskrant" anderzijds. Men vergt te veel van de goedgelovig heid der regering, aldus dr. Drees, indien men stelt, zoals geschied is, dat al deze mededelingen slechts gelukkig uitgekomen veronderstellingen zijn geweest. De details zijn te exact en te volledig om deze voor stelling aannemelijk te doen zijn. Het is duidelijk, dat de journalist direct of indi rect is ingelicht door een of meer inge wijden. De regering acht het publiceren van deze, hoe ook verkregen, informaties on toelaatbaar. Dit geldt in het bijzonder ten aanzien van de Troonrede. Het schept, naar het oordeel van de re gering, een onwaardige situatie, indien de Koningin bij het uitspreken van de Troon rede slechts heeft mede te delen wat in de pers reeds is gepubliceerd. Het Kamerlid mr. Vrolijk had gevraagd of de minister-president niet van mening is dat een uitsluiting als die van de heer Faas, ook wanneer zij wegens misbruik van de persvrijheid als gerechtvaardigd zou kunnen worden beschouwd, een indruk van eenzijdigheid of zelfs van willekeur kan doen ontstaan, als zij. niet gebaseerd is op een rechterlijke- uitspraak of op het oordeel van een college als de Raad van Tucht van de Federatie van Nederlandse Journalisten. De minister-president meent, dat het karakter van de maatregel van uitsluiting in deze vraag niet juist wordt gezien. De maatregel verhindert de desbetreffende journalist niet, zijn functie uit te oefenen, doch betreft slechts het ontnemen van een faciliteit. Van aantasting der persvrijheid kan te minder worden gesproken, aangezien het betrokken dagblad alle normale faciliteiten blijft ontvangen. De overheid heeft, naar de overtuiging der regering, het recht te beslissen, dat haar ambtelijk apparaat geen contact blijft onderhouden met een journalist, die ge handeld heeft als de heer Faas. Over vergelijkbare gevallen is vroeger gesproken met het bestuur van de Fede ratie van Nederlandse Journalisten. De mi nister-president heeft er daarbij op ge wezen, dat onder bepaalde omstandigheden de regering een eigen verantwoordelijk heid heeft ten aanzien van het contact van haar ambtenaren met bepaalde journa listen. Het bestuur heeft niet principieel het recht van de regering in dit opzicht ont kend al meende het uiteraard, dat voor maatregelen sterke motieven aanwezig De Partij van de Arbeid gaat op grote schaal een opinie-onderzoek bij het Neder landse volk instellen over politieke, sociale en economische kwesties. Daartoe zal aan 360.000 gezinnen, verdeeld over 540 ge meenten, dezer dagen een lijst met 10 vragen worden thuisbezorgd. De gestelde vragen betreffen onderwer pen als nivellering, bestedingsbeperking, bezitsvorming, levenspeil ten plattelande en in de stad, verkeersvraagstukken, samenstelling van het kabinet, sociale ver zekering, het woonprobleem, militaire vraagstukken, communisme en gemeente lijke vragen. De P.v.d.A. zegt over deze enquete, dat „ofschoon uiteraard het feit, dat de Partij van de Arbeid deze enquete organiseert, haar stempel op de vragen heeft gedrukt, er bij de opzet en de organisatie toch zo veel mogelijk naar is gestreefd deze onder vraging te houden in het algemene vlak en niet in het partijpolitieke". Het opinie-onderzoek zal zich uitstrek ken over landgenoten van alle gezindten. Onmiddellijke drijfveer tot dit plan was volgens de P.v.d.A. de gedachte, dat de individuele burger zich machteloos voelt ten opzichte van de grote politieke vra gen en de beslissingen, die moeten worden genomen. In tegenstelling tot de gewone opinie-onderzoeken zijn de vragen op het enquêteformulier ditmaal zo geformuleerd dat zij de ondervraagden „uitlokken tot commentaar op het beleid van partijen en regering en tot suggesties over vraagstuk ken, die thans in het middelpunt van de belangstelling staan". De P.v.d.A. stelt zich voor de critiek en suggesties, die deze enquete oplevert, in brede kring bekendheid te geven. Vóór 26 oktober zullen de ingevulde vragenlijsten worden opgehaald. zouden moeten zijn. Het heeft verzocht een uitsluiting slechts te doen geschieden door een minister of door de ministerraad. De minister-president heeft dit toegezegd. De regering kan de beslissing over de vraag, welke aanwijzingen zij in een be paald geval aan haar ambtenaren zal geven ten aanzien van hun houding tegenover geen journalist, niet overdragen aan de Raad van Tucht van de Federatie van Ne derlandse Journalisten. Dit is een interne verenigingsrechtspraak, aan welks oordeel de overheid zich niet bij voorbaat kan binden. Zij omvat trouwens slechts die journalisten, die lid van de vereniging zijn. Men kan, door als lid te bedanken, zich aan deze tuchtrechtspraak onttrekken. De minister-president kan niet toezeg gen het optreden van de betrokken jour nalist alsnog ter beoordeling voor te leg gen aan de Raad van Tucht. Stelt men echter van de zijde der journalisten prijs op èen gedachtenwisseling met de rege ring over de principiële vraag of publi- katies als hier in het geding zijn toelaat baar moeten worden geacht en, zo niet, hoe daartegen eventueel allereerst in eigen kring van de pers kan worden gewaakt, dan is de minister-president gaarne be reid tot een dergelijke bespreking,, hetzij met het bestuur, van de Federatie van Nederlandse Journalisten, hetzij met de sectie hoofdredacteuren van deze federatie. Het incident en de getroffen maatregel zijn voor de regering slechts van belang in het kader van de vraag, hoe in de toe komst zoveel mogelijk kan worden ver zekerd, dat niet hoofdpunten van de Troon rede worden gepubliceerd voordat de Ko ningin haar heeft uitgesproken. „De verplichtingen, voortvloeiende uit hoofdstuk XI van het Handvest der Ver enigde Naties ten opzichte van de bevol king, hebben de onverminderde aandacht, zowel van de Nederlandse als van de ter ritoriale regering". Dit wordt gezegd in de inleiding van het rapport, dat de Ne derlandse regering ook dit 'jaar heeft uit gebracht aan de UNO over Nederlands Nieuw Guinea als uitvloeisel van artikel 73 van het Handvest en waarvan een Ne derlandse uitgave verzorgd door de mi nisteries van Zaken Overzee en van Bui tenlandse Zaken het afgelopen week einde is verschenen. Het rapport, dat is voorzien van talrijke foto's en van uit gebreid documentatiemateriaal, bevat, be halve de bijlagen, 132 pagina's; ook de ontwikkelingen op economisch en sociaal gebied en op het terrein van het onder wijs in 1956 worden in het rapport be handeld. In de inleiding van het rapport wordt een overzicht gegeven van de ontwikke ling op verschillend gébied, waarbij on der andere wordt gezegd, dat de werk zaamheden van in 1955 ingestelde advies raden, die bedoeld zijn als voorlopers van raden met een eigen taak en eigen mid delen, tot ontplooiing kwamen. De lager onderwijs- en subsidieordonnantie die de structuur van het onderwijs, de voor waarden voor de subsidiëring van het bijzonder onderwijs en de inspectie regelt bevorderde het onderwijs ten zeerste, aldus het rapport. Voorts wordt gememo reerd, dat in de loop van voorgaande jaren gevestigde relaties met andere beherende mogendheden, gespecialiseerde organisa ties van de UNO en met de South Pacific Commission waar mogelijk werden ge ïntensiveerd en uitgebreid, waarmede de ontwikkeling van Nederlands Nieuw Gui nea op sociaal, economisch en cultureel gebied en op het gebied van de gezond heidszorg kon worden gediend, zowel di rect ten profijte van de bevolking alswel indirect voor het tot standkomen van ver scheidene regelingen van algemene aard en verdere specialisering en bekwaming van diverse betrokken instanties en amb tenaren. Wat betreft de UNO werden de technische contacten onderhouden met de regionale kantoren van de Wereld Ge zondheids Raad, het Kinder-noodfonds, de Internationale Organisatie voor Burger luchtvaart en de Landbouw- en Voedsel- organisatie. Met de regering van Austra lisch Nieuw Guinea werd een aantal be zoeken uitgewisseld, waardoor nauwere samenwerking op velerlei gebied over en weer mogelijk werd, aldus het rapport. De zevende Algemene Conferentie der Nederlandse Letteren zal op 18 en 19 ok tober in Antwerpen worden gehouden in het Rubenshuis. Daags na de conferentie, op 20 oktober, zal in Brussel het feit wor den herdacht, dat vijftig jaar geleden de Vlaamse Vereniging van Letterkundigen is opgericht. De feestelijkheden ter gelegen heid hiervan zullen worden bijgewoond door de deelnemers aan de algemene con ferentie. Op een academische zitting zullen Achille Mussche, Jan Boon en dr. Garmt Stuiveling spreken. Te Heerlen is overleden prof. dr. W. J. Jongmans, oud-directeur van het Geolo gisch Bureau voor het Nederlandse mijnge- bied. Hij is 79 jaar geworden. Prof. Jongmans heeft gestudeerd in Lei den en München, waar hij in 1906 promo veerde tot doctor in de folologie. Daarna was hij tot 1917 conservator van het Rijks herbarium in Leiden. Van 1919 tot 1924 was hij afdelingschef van 's Rijks geologische Dienst. In 1921 werd hem door deze dienst de leiding opgedragen van het bureau in de mijnstreek Heerlen. Van 1932 tot 1950 was hij bijzonder hoogleraar in de palaeophy- tologie aan de rijksuniversiteit te Gronin gen. In 1950 werd hem de bronzen Van Water- sohoot Van der Gracht-erepenning toege kend door het Nederlands Geologisch Mijn- bouwkundig Genootschap. In 1955 werd prof, Jongmans het eredoctoraat in de wis- en natuurkunde verleend ter gelegenheid van het 325-jarig bestaan van de Amster damse universiteit. Hij maakte onderzoekingsreizen naar vele landen en schreef een zeer groot aantal pu- blikaties in verscheidene talen. De douane te Sittard heeft een 30-jarige Arnhemmer en een 28-jarige Apeldoorner aangehouden die in Nijmegen 'n Zwitserse personenauto gestolen hadden. Zij waren bij hun aanhouding in het bezit van een geladen revolver. Bij nader onderzoek door de Sittardse politie kwam vast te staan, dat zij zich ook schuldig hadden gemaakt aan diefstal van een drietal auto's te Amersfoort en aan twee inbraken in Amersfoort en Arnhem. „Pas op voor paddestoelen!" Zaterdag en zondag heeft de r.-k. toneel vereniging „Kunst zij ons Streven" in Be verwijk voorstellingen gegeven van „Pas op voor paddestoelen!", een nieuwe thril ler van mr. M. H. Planten. Het stuk heeft een overvloed van dialogen en een opval lend tekort aan spanning en actie. Het uit gangspunt is de moord op een kolonel, die voor de afwisseling nu eens niet met dolk of revolver, maar door middel van een portie giftige paddestoelen aan een ge welddadig einde wordt geholpen. De kwa lijke opzet hiervan werd bij toeval ont dekt door Alice Tomlinson, een pientere schrijfster van detectiveromans, die haar intelligentie op een grappige manier ach ter een enigszins extravagante pose weet te verbergen. Op haar aandringen wordt door de gemoedelijke dorpsbrigadier Pal mer een onderzoek naar de dader inge steld, maar zijn speurderstalenten zijn hiervoor echter lang niet toereikend. Maar dank zij de schrandere assistentie van Alice staat aan het slot ook voor deze moordenaar de galg klaar, waarbij zij sportief genoeg is om de totaal verblufte Palmer in de waan te brengen, dat de ont knoping geheel aan zijn heldere inzichten te danken is geweest. Hoewel deze wending stellig niet onaar dig dóór mr. Planten is bedacht, heeft hij om tot een dergelijke oplossing te geraken zijn speurende figuren steeds maar ver horen laten afnemen, ruim twee bedrijven lang. En dit is nu juist niet bepaald de manier om de toeschouwers tot een^ onver deelde aandacht te prikkelen. Dat het suc ces bij „K.Z.O.S." desondanks bijzonder groot is geweest, moet dan ook zeker voor tachtig percent worden toegeschreven aan de spelers, die onder regie van de heer A. H. Holtslag^van deze enigszins langdra dige thriller een waarlijk prima voorstel ling wist te geven. Vooral dankzij de sprankelende vertolking, die mevrouw A. Zwanenburg-De Weers als Alice Tomlin son tot de amusante centrale figuur maak te. Zij was charmant, geestig en bovenal natuurlijk, waarnaast bovendien de tekst steeds puntig en vlot werd gelanceerd. Op ditzelfde eerste plan bevond zich de voor treffelijke opvatting, die C. Jongejans in de rol van brigadier Palmer demonstreer de. Hoe gemakkelijk zou deze gemoedelij ke dorpsfiguur tot een karikatuur herleid kunnen worden, wanneer hier geen speler achter had gestaan, die door een juiste hu moristische kijk op de proporties zo punc tueel binnen de grenzen bleef. Alice Tom linson en brigadier Palmer hebben dit stuk gedragen op een wijze, die door ama teurs slechts met de grootste moeite verbe terd zal kunnen worden. Ofschoon de andere rollen door de auteur op het tweede plan werden ge houden, heeft de regisseur Holtslag hier voor toch eveneens een uitstekende be zetting kunnen aanwijzen. Vooral me vrouw J. Riedeman-Kremer als de perma nent ontstelde kokkin, bleek hierbij een goede keuze te zijn geweest. Kathleen Hill kreeg een beheerste allure van Jo van Leeuwen en H. Zwanenburg bewees als dr. Clark opnieuw zijn grote zekerheid op de planken. J. Donker was het best na zijn ontmaskering in welk tafereel hij een uit stekende scène speelde. Daarvóór was hij naar mijn smaak te geforceerd, wellicht veroorzaakt door het geknepen stemgeluid, dat hij zich voor deze snode butler had aangemeten. C. van den Bos en de dames A. Zwanenburg en J. van Son voltooiden tenslotte deze bezetting, welke voor een op hoog peil staande toneelavond verant woordelijk is geweest. Jan van Dam Urk koopt De eigenaar van de Urk 69, schipper Lub Kramer heeft een tweede schip gekocht. Het is de voormalige kotter „Annie" HD.7 die over drie weken in de vaart komt. Wel ke naam en welk nummer het schip krijgt is nog niet bekend. Weinig van de wal Met de volle maan in de afgelopen week waren de verwachtingen voor de vangsten op de Engelse wal hoog gespannen. De vangsten van de vleetloggers vielen echter tegen. Slechts één logger de KW. 19 „Dirk" kwam in de afgelopen week met 200 kisten verse haring aan de markt. De haring ging grif voor 18-ƒ 19 per kist van de hand. De overige vleetloggers hebben de vangst gesteurd. De handel blijft verlangend uit zien naar aanvoer van de Engelse wal. Eén voor eerste beurt De maandagmarkt werd voor de eerste losbeurt door slechts een logger bezocht, de KW. 28 met 170 kisten. Hoewel er voor de tweede losbeurt in totaal 14 loggers en 39 kotters waren, bleven alle schepen tot maandagmorgen acht uur eer kon worden begonnen met het lossen van de platvis. De „Eveline" IJm. 116 als vijfde trawler kon hiervan profiteren door in de nacht te lossen. Voor de trawlers waren er in totaal 13 ploegen havenarbeiders in touw. Slechte kwaliteit De KW. 80 had van een lange reis een slecht schip haring en makreel. Van de 300 kisten makreel werd door de keurmees ter ruim 150 kisten makreel afgekeurd. Ook vele kisten haring gingen in de puf- schuit. Het schip loste in totaal 1250 kisten vis uit. Wat er was Aan de afslag waren vandaag de Her man (van 4 okt.) met 130 schelvis, 55 ko len, 510 makreel, 830 haring, 10 wijting, 25 diversen en 20 stijven; de KW 81 (van 7 okt.) met 820 makreel, 140 haring, 40 di versen en 125 stijven; de VL. 7, Ada met 10 schelvis, 20 kolen, 620 makreel, 350 haring, 50 stijven en 285 kantjes, de KW 75 met 230 schelvis, 25 radio, 120 makreel, 40 haring, 60 dliversen en 110 stijven; de KW 8 Deining, met 320 schelvis, 55 gul en kabeljauw, 320 makreel, 300 haring, 25 wijting en 40 stijven. Voor de export De export kocht de grote rijen kabel jauw voor f 88f 122, de kleine rijen voor f 61f 55, de kisten grote kabeljauw voor f 136, de kisten kleine kabeljauw voor f 120, de gr. schelvis voor f 35f 38 en de grootmiddel voor f 30f 37. Het binnenland betaalde voor de gr.'gul len f 49, voor de gr. middel gullen f 35 f 40, voor de torren f 14f 18, en voor de zwarte kolen f 40f 50. De grote gullen- maat zw. kolen leverde f 21 op, de witte kolen f 96f 98, de gr. gullenmaat witte kolen f 38, en de kl. middel schol f 26 f 36. Voor de pennen werd f 18f 27 be taald, voor de braad f 15f 19, voor de wijting f 14f 16, voor de haring f 12— f 24 en voor de makreel tenslotte f 11 f 16. Wat er komt Voor morgen zijn reeds binnen de Haar lem (van 5 okt.) met 1000 makreel, 100 ha ring, 520 schelvis, 70 kabeljauw en gul, 20 wijting, 40 stokkebit en 320 stijven; de Curagao (van 5 okt.) met 600 makreel, 550 haring, 300 schelvis, 60 kolen, 70 wijting, 40 kabeljauw en gul en 25 stijven en ten slotte de Mercator met 350 schelvis en 50 diversen. Oudste boten Oudste boten zijn vervolgens: Jacob Pronk (van 3 okt.), Klaas Wijker, Abra ham en Claesje (van 7 okt.), KW 135 Emma Wilhelmina (van 7 okt., gaat waarschijn lijk naar Grimsby); Wiron 2, KW 122 Arie Ouwehand en SCH 135 Cornelia Maria (van 8 okt.); Vikingbank (van 9 okt.); Al- lanwater, Beatrice, Cornelis Vrolijk, Bur gemeester Heusdens, Petronella VL. 131, Nestor, Onderneming 2 (van 10 oktober). En op zee De trawlers om de Noord vingen giste ren gemiddeld 250 tot 200 manden haring en makreel en schelvis. Bij de Silverpitt visten enkele trawlers en trawlloggers; de Allanwater meldde een trek van 100 man den haring en makreel om de Noord, de Dirkje een trek van 180 manden bij de Silverpitt en de Francina op dezelfde plaats drie trekken van elk 100 manden. De loggers vingen minder dan gisteren. Met de trawl werden van 60 tot 40 kantjes scheepgehaald. De Vios, Thorina en Pol derman kozen weer zee. Haringvangsten De vangsten van de vleetloggers waren in de afgelopen nacht: KW 2-10, 23-3, 25- 6, 138-2, 147-4, 16-3, 47-1, 57-6, 70-5, 140-2, 168-6, 22-5, 127-1, 163-1, 38-5, 86-2, 141-4, 130-3, 20-5, 74-2, 40-3, 78-6, 43-2, 44-4, 85-2 k. Geen vangst: IJM. 283, KW 6, KW 9, KW 19, KW 170, KW 45, KW 67, KW 37, KW 95, KW 39, KW 41, KW 110, KW 50, KW 123. De vangst van de trawlloger KW 73 was 57 kantjes. Gemiddelde vangst vleet 2 k. Duits bezoek Het visserijwachtschip „Frithjof" uit Cuxhaven liep gisteravond te IJmuiden binnen om water te laden. Vanmorgen is het schip weer vertrokken. Ruilen Omdat de motor van de KW 29 weigert goed te functioneren en de Excelsior 11 KW 78 van dezelfde rederij zonder volk stil ligt, besloot de rederij „Kennemerland" de bemanning te laten overstappen. De KW 78 vist met de vleet onder de Engelse wal. Van dezelfde rederij ligt de trawl- logger Stadt Enchuysen van verleden week woensdag stil omdat de motor defect is. Hopelijk is de trawler eind deze week zeewaardig. De KW 76, die onlangs door een inwoner van Hillegom is gekocht, ligt na drie rei zen voor de nieuwe eigenaar, stil aan de Zuidzijde. De motor vertoont ouderdoms gebreken. Eind van deze week zal de log ger de haven verlaten om een nieuw hart ingebouwd te krijgen. Lichte schade 's Maandags krioelt het van uitgaande, lossende en binnenkomende schepen in de Visershaven. Ongelukken zijn daarbij moeilijk uit te sluiten. Bij het overhalen van de trawler Vios IJM 24 kwam deze in aanvaring met de logger KW 91. Laatstge noemde logger liep schade aan stuurboord zijde op. De logger is binnen gebleven. De Vios kon maandag naar de visserij ver trekken. In de kernmakerij van de IJmuidense Buizengieterij op het KMHS-terrein haalde de eerste kernmaker G. D. uit IJmuiden maandagmiddag de stalen droogwagen met gedroogde spie-kernen uit de droogoven, waarin temperaturen heersen van ongè- veer 200 graden Celsius. Door een oneffen heid in de vloer kantelde de wagen, die vermoedelijk niet juist geladen was. D. kreeg daardoor de wagen met de inhoud op het linkerbeen. Met brandwonden moest hij naar het Rode Kruis ziekenhuis te Be verwijk worden gebracht. Aagtekerk, 14 te Gasanrede. Adonis, 17 te Willemstad verw. Aldabi, 15 te Buenos Aires. Alwaki, 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Arendskerk, 15 te Port Elizabeth. Alcor, 14 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alhena, 15 te Las Palmas. Alnati, 14 v. Bremen n. Hamburg. Alpherat, 14 v. Norfolk n. New York. Amsteldijk, 15 te Le Havre. Appingedijk, 14 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alioth, 16 te Las Palmas verw. v. Salvador. Bennekom, 14 te Puerto Cabello. Billiton, 15 te Colombo verw. Balong, 17 te Pladju verw. Batjan, 15 te Port Said. Breda, 13 110 m. o.n.o. Hatteras n. Brunsbüttel. Caltex Nederland, 14 te Fredericia. Casamance, 14 te Kaolack. Cinulia, 14 te Curasao. Corilla, 14 te Portokha. Cistula, 16 te Stanlow verw. Coolsingel, 14 v. Norfolk n. Rotterdam. Camerounkust, 13 te Amsterdam. Castor, 13 217 m. n.o. Azoren n. Amsterdam. Concepcion, pass. 13Parna n. Asuncion. Delfshaven, 14 nog op rede Marmagoa. Dalerdijk, 14 te San Francisco. Diemerdijk, 14 v. Tacoma n. Portland (Or.). Dongedijk, pass. 14 Acapulco n. Cristobal. Duivendrecht, 14 v. Birkenhead n. Londen. Dorestad, 14 v. Tripoli n. Hamburg. Doris, 16 te IJmuiden verw. v. Paramaribo. Esso Den Haag, pass. 14 Malta n. Rastanura. Esso Nederland, 14 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Eemland, 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Etrema, 15 v. Malta n. Piraeus. Gadila, 15 te Balikpapan verw. Gooiland, 15 te Bahia. Ganymedus, 17 v. Pt. of Spain te A'dam verw. Guineekust, 15 te Bordeaux. Heelsum, 14 te Le Havre. Hera, 14 et New York. Hispania, n. 14/15 te Castro Urdiales. Hilversum, 14 te Swansea. Hestia, 15 v. Port of Spain n. Guanta. Hydra, 15 te Cristobal. Isis, 14 te Antweryen. Jason, 13 te Amsterdam n. Curagao. Japara KRL, 14 370 m. w. Sabang n. Belawan, Kabilia, 14 v. Aruba n. Gibraltar. Kota Gede, 15 te Belawan. Koratia, 13 v. Buenos Aires n. Curagao. Kota Inten, 15 te Semarang. Khasiella, 15 te Gibraltar. Kalianda, 15 etSurabaja verw. v. Bali. Karossa, 16 te Kota Baru verw. v. Surabaja. KieldVecht, pas. 14 Messina n. Port Said. Koningswaard, 13 te Curagao n. Durban. Lissekerk, 15 te Mena Al Ahmadi. Lutterkerk, pass. 14 Cherbourg n. Hamburg. Laagkerk, 14 v. Marseille n. Lissabon. Limburg, 15 te Chittagong verw. Mataram, 14 te Antwerpen. Meliskerk, 15 te Port Said. Meerkerk, 15 te Zanzibar. Maasland, 15 te Bremen. Marisa, 15 v. Karachi n. Abadan. Malea, 15 te Pulau verw. v. Samba. Maetsuycker, 17 te Fremantle verw. Oranjefontein, 15 te Amsterdam. Oranje Nassau, 14 te Amsterdam. Prins der Nederlanden, 14 te Aruba. Pr. Philips Willem, 14 te Landsend n. Montreal. Polydorus, 14 v. Belawan, 15 te Penang verw. Poseidon, 14 v. Amsterdam n. Bremen. Prins Willem IV, 15 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem George Frederik, 15 te Le Havre. Pygmalion, 14 v. Port Au Prince n. Cd. Trujillo. Peperkust, 14 170 m. w.z.w. Lissab. n. Freetown. Perna, pass. 14 Str. Ormoes n. Lour. Marques. Radja, 14 te Khorramshar. Rempang, 14 v. Calcutta n. Chalna. Rita, 15 te Telokanson verw. Rijndam, 15 te Cobh. Rotula, 14 v. Pladju n. Tandjong Priok. Slamat, 14 v. Aden n. Bahrein. Stad Ütrecht, 14 te Emden. Schie, 14 v. Tunis n. Piraeus. Schiedijk, 14 te Antwerpen. Senegalkust, 15 te Amsterdam. Solon, 15 v. Port Cabello n. Maracaibo. Stad Vlaardingen, 14 v. Narvik n. Amsterdam. Steven, 15 te Marseille. Saidja, 15 te Bukom v. Pladju. Soestdijk, 13 700 m. n.n.w. Azoren n. New York. Stat, of Liberty, 14 40 m. z.w. Scily eil. n. R'dam. Stentor, 13 850 m. z.w. Fayal n. Trinidad. Straat Bali, 15 te Kaapstad verw. Salatiga, 14 te Nasipit v. Cebu. Tero, 14 te Antwerpen. Ternate, 13 v. Padang n. Suez. Telamon, 16 te Willemstad verw. Thelidomus, 15 v. Sydney n. Geelong. Tomori, 15 v. Suez n. Aden. Teiresias, 13 te Duinkerken v. Liverpool. Tiberius, 14 v. Pt. de Paix n. Sort Liberte Haiti. Vivipara, 13 v. Montreal n. Porto de la Cruz. Witmarsum, 14 v. Savannah n. Le Havre. Willem Ruys, pass. 15 Kp. Guordafui n. Colombo. W. Alton Jones, 14 160 m. n. Benghasi n. Mena A1 Ahmadi. Westland, 13 160 m. n.n.o. Abrolhos n. Montevideo. IJssel, 14 v. Charleston n. Wilmington. Zuiderkruis, 17 te Rotterdam verw. Zuiderzee, 12 300 m. n. Bermudas n. Venetië. KLEINE VAART Alcetas, 13 te Barcelona n. Tarragona. Atlas", 14 te Amsterdam n. Rotterdm. Bab T, 12 v. Mantyluoto n. Newcastle. Bores, 12 te Izmir n. Yera. Bloemgracht, 13 te Londen. Draco, 12 v. Amsterdam n. Gibraltar. Elsa, 11 Kiel gepass. n. Stockholm. Flevo, 14 ten anker Cherbourg n. Antwerpen. Heerengracht, 12 te Amsterdam. Henriette B, 15 te Liverpool verw. Ilias, 12 v. Palermo n. Cartagena. Joost, 10 v. Zaandam n. Kristinehamn. K. St. Vincent, 12 Br.bi'ittel gep. n. IJssel.monde. Leliegracht, 14 bij Je-7 v. Mantyluoto n. A'dam. Lijnbaansgracht, 12 te Amsterdam. Marianne, 12 dw. Texel n. Gothenburg. Midas, 14 te Amsterdam n. Rotterdam. Nero, 12 v. Le Havre n. Bilbao. Notos, 13 v. Piraeus n. Beyrouth. Pavo, 13 dw. Schiermonnikoog n. Zaandam. Phidias, 12 te Rotterdam n. Lissabon. Plato, 12 te Amsterdam n. Bordeaux. Ponza, 14 bij Je-4 v. Stugsund n. Zaandam. Schippersgracht, 13 te Kotka. Tilly, 12 Kiel gepass. n. Gefle. Westerdok, 13 v. Amsterda mte Londen verw. SLEEPVAART Barentszee, 13 v. Orange n. Muelva Palmira. Cycloop en NTitan, 15 370 m. z.w. L'end n. Vliss. Humber, 15 100 m. w.n.w. Senegal n. P. Harcourt. Maas, 15 van zee te Hoek van Holland. Noordzee, pass. L3 Casquets n. Teneriffe. Oceaan, 15 bij Kp. San Antonio n. Punta Cardon en Maracaibo. Rode Zee, 15 30 m. w.z.w. Ouessant n. Marseille. Thames, 13 55 m. n.w. Port Said n. Daz-eil. Tyne, 13 te Kuwait. Witte Zee, 15 370 m. o.z.o. punt Timor naar Port Moresby. Zwarte Zee, 15 260 m. z.o. Cheasepeakebay naar Baltimore. Wie kan jongelui, 6 j. ver loofd helpen aan WOONRUIMTE in Gem. Velsen? Brieven IJ 588. Brieven TE KOOP: (2 jaar oud) met grote tuin (Duinwijk). Leeg te aanvaar den. Brieven IJ 587. ons succes artikel in stretch, mousse en naadloos. Mo derne tinten en uitvoering. Tel. 7292 J. H A L F F Boodschappendienst Warmenhovenstraat 91, IJmuiden. Tel. 7292 b.g.g. tel. 4787 houdt woensdaq weer dubbeltiesdag van PANKLARE GROENTEN Zuurkool Groene kool Savoye kool Rode kool Zomer- worteltjes Uien Wortelen Koolraap Gare bietjes Stoofprei en u weet het WEBBE'S panklare kwaliteit munt uit door hare zuiverheid en ais EXTRA RECLAME: 1 groot blik Doperwten t kg geschrapte Zomerworteltjes qq samen voor O 5/ Cl en ONS AFKI3KERTIE 1 groot blik Sperziebonen van BURGT voor HEDEN DIEPVRIES BOEREKOOL. Dat is weer reclame van Zeeweg 238 Tel. 5854 Evertsenstraat 18-20 - Tel. 5825 Alles afgehaald aan de zaken CD 73 m m H 73 H (0 KJ <0

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3