„Wijkeroog" bleef toenadering tot burgerlijk actiecomité weigeren GRADIX i i i Ko 2ÜE23 -W I J Loendersloot I I „KET DAGBOEK VAN ANNE FRANK" het VEILIGE wasmiddel Vergadering over Velsen Noord leverde weinig op DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Siftardia - Stormvogels -gseJit o n -hxmsxr^ 13 „GEEN AGITATIE, SLECHTS OVERLEG" „Het Hemelbed" in Heemskerk Scheepvaart STADSSCHOUWBURG PLAATS EEN IM'DSPPEKER Opel-Olympia 50/51 een plastic wasknijper bij elke fles GRADIX of GRADA 1 WOENSDAG 23 OKTOBER 1957 VEERTIEN AANWEZIGEN afgevaardigden van diverse groeperingen heb ben gisteravond in een bovenzaal van het St. Josefgebouw te Velsen-Noord geluis terd naar het bestuur van de winkeliersvereniging „Wijkeroog", die daar bijeen kwam ter bespreking van de grieven en klachten in Velsen-Noord. Het is een vrjj langdurig en wat rommelig gesprek geworden over en weer: na een uiteenzetting van bestuurszijde, waarmee het „comité-Rolink" ongezouten werd aangevallen van wege zijn „agitatie" en een uiteenzetting over de werkwijze langs de wegen van redelijkheid en overleg, die „Wijkeroog" wil volgen, is er een discussie gevolgd, die zowel klachten als onderlinge geschilpunten opleverde. Uit een en ander bleek, dat de kloof tussen de beide comité's eerder breder dan smaller aan het worden is, maar ook, dat uit de vergadering vele steunpilaren van het gewraakte comité-Rolink op stonden, hetgeen echter niets afdeed aan de „moeilijke" sfeer, waarin de gezamen lijkheid van een actie voor Velsen-Noord thans verzeild is. Aan het slot van de vergadering kwam de gedachte aan de „wijkraad" weer op en een huisvrouw merkte op, dat de winkeliers niet de juiste voorvechters van het algemeen belang moeten worden geacht, terwijl het „vrije" andere comité meer direct en objectiever tegenover het probleem van het isolement kan staan. „Dat willen wij ook niet", zei voorzitter E. Sanders, „het is hier zuiver een kwestie van een toevallig initiatief, dat overal uit kan monden in kleine commissies of andere bemiddelingsorganen". Tot een dergelijke commissie heeft de bijeenkomst het echter niet weten te brengen. In zijn openingswoord haalde voorzitter E. Sanders de recente historie op, geladen van critiek op het comité uit de burgerij, dat de actie der winkeliers naar zijn mening ten onrechte heeft „doorkruist". Overigens stelde hij degenen, die sensatie van deze bijeenkomst verwachtten, teleur, hoe revolutionair de stemming in dit ge- meentedeel er ook naar zijn gedachte heeft uitgezien. Als doel dezer bijeenkomst zal hij „bouwen niet breken"; eventuele problemen van Velsen-noord horen thuis in de gemeenteraad en niet in een comité van-actie. Niet het volle pond Maar daar vele Velsen-noorders menen, dat Velsen-noord ook in het politieke col lege van de gemeenteraad niet het volle pond krijgt, zal deze vergadering toch van nut kunnen zjjn. De heer Sanders merkte op, dat een „commissie van vijf" uit Vel sen-noord de huidige vraagstukken met het college van B. en W. hoopt te bespre ken, zulks naar aanleiding van een wenk uit het gemeentebestuur om een betrouw bare kapstok te verschaffen, waaraan de problematiek kan worden opgehangen. De heer A. Langkemper begon als mede-comité-lid met een opmerking jegens de pers, die aanvankelijgk geweerd zou moeten worden, omdat naar zijn smaak verdraaide berichtgeving moeilijkheden had opgeleverd en omdat hij deze bespre king in de sfeer van het vertrouwelijke gesprek had willen houden. Verwijzing Hij sprong over op de woorden van wet houder De Boer bij de heropening van de Da Costaschool, dié de bevoordeelde posi tie van Velsen-noord in onderwij sopzicht nog de avond tevoren had uiteengezet, om daarna te beweren, dat de winkeliersver eniging niet in zee wenste te gaan met willekeurige personen, die „zomaar uit de pot gepikt zijn" en hij verwees naar het AGITPORP van de communisten, die even min iets bereikten. „Dr. Rolink hadden wij een dankbare taak toegedacht in onze actie", zo zei de heer Langkemper, „al was het alleen maar om hem en zijn collega's in te schakelen voor een betere regeling van het polikli niekwezen, dat thans via Beverwijk de Velsen-noorders voor zulke onmogelijke wachttijden plaats „een taak, die meer inhoud heeft dan die van de agitatie". Hieruit leidde spreker de ernst af waar mee de winkeliers deze aangelegenheid hebben aangepakt en in een stadium van voorbereiding hebben gebracht en hij ver weet dr. Rolink een te grote impulsiviteit, „die meer in elkaar doet ploffen dan doet opbouwen". Desiderata Vervolgens besprak hij enige winke liers desiderata en de geïsoleerde positie na tunnel (niet alleen negatief maar ook positief, want alleen al het verdwenen snelverkeer over de Wijkerstraatweg heeft een hele opluchting gebracht), waarbij het verdwijnen van de halte Hoogovens en de lange omweg van de tunnelbusdienst mee speelden. Geen agitatie Maar dit is allemaal geen reden om hier uit agitatie te puren, meende de heer Langkemper, nog daargelaten of bijvoor beeld het gemeentebestuur ook maar enige invloed heeft op de slechte postale voor zieningen in Velsen-noord. Het is wel reden, meende hij, langs de weg van het rustige gesprek te komen tot betere ver houdingen en een gunstiger outillage op velerlei terrein. Een volgend middenstandsprobleem noemde hij de verbinding in de vorm van een tunneltje tussen de Gilden en het Velsennoordse winkelcentrum weer een voorbeeld van slechts zijdelingse beïnvloe ding der gemeente van een hoger orgaan: in dit geval de Nederlandse Spoorwegen. De vestiging van een hulpsecretarie in Velsen-noord lag echter naar zijn smaak meer in de buurt der directe gemeentelijke bemoeiing: met een paar uur per dag en enkele dagen per week zou Velsen-noord al geholpen zijn. Maar nogmaals: dit is een kwestie van vertrouwelijke besprekin gen en niet van oproer. Pleister en wond Tegenover de „Da Costa-pleister" van wethouder De Boer zette hij de narigheid van het ontbreken van bijkans elke outil lage voor het verenigingsleven, waaraan de gemeente zijns inziens ten onrechte niet heeft gedacht toen zij nog ruim in de financiën stak de gemeente heeft hier niet eens een lunchroom of ander trefpunt van gezelligheid. Zo ging hij door: de vergelijking van de „ongelukkige" sportvelden van Velsen- noord met Schoonenberg valt volgens hem ver in het nadeel van Velsen-noord uit, al moest hij toegeven dat voor de speel- tuinjeugd veel wordt gedaan. Waar dan weer tegenover staat, dat elke zorg "voor de allerkleinsten ten enenmale ontbreekt ook op de groenstroken, die er zo ge schikt voor zijn. Maar voorts had hij niet veel goede woorden voor de algemene situatie hier: de ordening der winkelstand leek hem volkomen zoek waardoor er twee schoenwinkeliers naast elkaar konden ont staan en het feit, dat Velsen-noord tekort politie-toezicht heeft, zat hem eveneens hoog, temeer omdat er geen nachtveilig heidsdienst in dit gemeentedeel bestaat, waardoor het aantal klantjes van vrouwe Justia, die in Velsen-noord hun operatie terrein hebben, niet onaanzienlijk zou zijn. Al deze en andere dingen wilde hij „niet via een „agitatie-comité", dat geen enkele verantwoording kan dragen" voorleggen aan het gemeentebestuur en np de juiste wijze langs de juiste weg. Discussie Na èen korte pauze kwam het op een discussie aan: Als afgevaardigde van de sportverenigingen voerde de heer Mar cus het woord, die maar weinig waar dering kon opbrengen voor de bestempe ling der „andere commissie", als agitatoren en hij nam met enthousiasme de verdedi ging van deze commissie op zich. die nog steeds tot samenwerking bereid is. Na hem kwam de heer Peekei, die met nadruk betreurde, dat noch de KAB noch de Katholieke Bond voor het Gezin, uit genodigd waren voor deze bijeenkomst en deze spreker moest zich dan ook als „ver tegenwoordiger van de heer Rolink" aan dienen ook hij nam het andere actie comité in bescherming. Waarna hij een aantal dringende wensen naar voren schoof uit „de blinde darm van Velsen", die de heer Langkemper zou hebben verwaarloosd. De heer Vink, optredend als midden stander, juichte de activiteit toe, maar drong aan op samenwerking tussen beide commissies. Voorts is namens de vier persvertegen woordigers om opheldering gevraagd voor de critiek in de rede van de heer Lang kemper. De heer S c h m i t z deelde mee, dat het feit van een niet-verlenen ener concessie aan de vervoersonderneming v. Oosterom te herleiden is tot „tegenwerking der ge meente"; de heer Prinsen was als sport- vertegenwoordiger gelukkig met de ge meentelijke zorgen voor de sport in dit ge- gemeentedeel, al had hij uiteraard wensen: een vergelijking met Velsen-zuid gaat niet op. omdat WIJ bijvoorbeeld helemaal geen terrein het hare kan noemen T elegram In de repliek van het Wijkeroogbestuur kwam het gewraakte protesttelegram nog even ter sprake: de heer Sanders ver telde, dat dit telegram verzonden is zondei zijn voorkennis, terwijl „Wijkeroog" zich er duidelijk van distancieerde", naar hij zei. Daar kwam de heer Langkemper over heen met een verwijt jegens de voorlich ting over een winkeliersvergadering, die „aansluiting bij Beverwijk" zou hebben gepropageerd, hetgeen later bleek aller minst juist te zijn en enige andere opmer kingen, die de „agiterende sfeer" van het tweede comité in het licht wilden stellen en verder poodgen recht te zetten, dat KAB en Bond voor het Gezin niet werden uit genodigd, omdat men zich vooralsnog wilde bepalen tot de cultureel-sportieve verenigingen. Het slot van de bijeenkomst werd een voorstel van het winkeliersbestuur: „een commissie samenstellen uit 1 vertegen woordiger uit de sportvereniging, 1 uit het muziekleven, 1 uit de winkeliersvereni ging, 1 uit het jeugdwerk en een medicus", naar behoefte aan te vullen met andere afgevaardigden, welk voorstel er bepaald niet inging als koek, al hield men van be stuurszijde de uitmonding in een toekom stige „wijkraad" thans wel achter de hand. Deze commissie kwam niet voor elkaar, omdat niet alle vertegenwoordigers direct klaarstonden. Brug Met een klemmend beroep op de W.v.W.- bestuurderen om toenadering te zoeken tot de commissie-Rolink dreigde de discussie in een verwarde sfeer te komen: de win keliers bleven zich afzijdig houden en de vergadering wilde het bestuur tot een stemming dwingen over het voorstel, pro beerde verder alsnog een brug te slaan naar het comité-Rolink, maar het bestuur bleef bij zijn standpunt: een eigen comité, stoelend op de Velsennoordse verenigingen. De winkeliersvereniging Wijkeroog deed daarop het voorstel dat niet in stem ming kwam het probleem ener even tuele coördinatie eerst in eigen kring door te praten. Waarmee de vergadering plot seling afgelopen was. Enige jaren geleden waren het Lily Bouwmeester en Ko van Dijk, die bij het Rotterdams Toneel een lange reeks op voeringen hebben gegeven van de toen- dertijd veelbesproken komedie „Het He melbed" van Jan de Hartog. Het was één van die stukken, die ieder moest hebben gezien, om over toneel te kunnen mee praten. „Het Hemelbed" is geen toneel spel, dat op de gebruikelijke manier werd geconstrueerd, het mist immers zowel een intrige als de ontknoping. Het telt wel een aantal conflicten: de botsingen, die voortkomen uit het vijfendertig jarig hu welijksleven van Annie en Bram, waar van het hemelbed steeds de stille en het publiek de geamuseerde getuige is. Het stuk is in zes taferelen onderverdeeld. Het begint in 1890, wanneer de schuchtere bruidegom zijn even bedeesde bruid over de drempel de slaapkamer binnendraagt. Wij worden daarna geconfronteerd met de vreugde en trots over hun eerste kind en vervolgens met een gevaarlijke huwe lijksperiode, wanneer Bram bij een andere vrouw meer begrip voor zijn talenten als schrijver meent te ontdekken. Dan de eer ste angst, wanneer hun bijna volwassen geworden zoon des nachts niet is thuis gekomen en weer later de leegte, die de zojuist gehuwde dochter achterlaat. Ten slotte zijn beiden oud geworden en ver laten zij het te groot geworden huis, om in een kleinere flat hun levensavond door te brengen. En na vijfendertig jaar draagt Bram zijn vrouw weer over de drempel, maar nu beduidend strammer geworden en. naar buiten. De nadruk ligt on de dialogen, maar dit is dan ook voortreffelijk eeschied. .Tan de Hartog heeft met dit s+uk bewezen ziin reputatie als toneelschrijver die zelfs in Broadway stevig is gevestigd te heb ben verdiend. Hij demonstreert dit met een meesterlijke beheersing van de steeds puntige dialoog en door het toepassen van originele toneeleffecten. Dank zij het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut 'van 't Alge meen is thans ook dit publiek maandag in de gelegenheid geweest ..Het Hemel bed" te aanschouwen. Dit geschiedde in zaal „Dam", welke vrijwel was uitver kocht. Een verheugende inzet van het nieuwe winterseizoen, waarover de plaat selijke voorzitter in het gebruikelijke ope ningswoord zijn niet geringe tevredenheid tot, uitdrukking bracht. Alleen werden de twee rollen, die dit stuk slechts telt. niet gesne^id door Lilv Bouwmeester en Ko van Dijk. maar door Jetty Cantor en Maarten Kaot.eyn. die er niet geheel in ziin geslaagd hun voorgangers te doen vergeten. Vooral technisch, bij het uit beelden van de overgang van jeugd tot ouderdom, herinneren wij ons van de eerstgenoemden briljanter creaties. Dit neemt niet weg dat ook deze voorstelling succes heeft behaald, waardoor de avond wellicht de toneelgebeurtenis van Heems kerk is geworden. Jmi van Dam Instituut voor arbeidersontwikkeling De afdeling Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt op zon dag 27 oktober de jaarlijkse foto-avond in het natuurvriendenhuis „De Banjaert" te Wijk aan Zee. Er zullen vakantiefoto's en belevenissen worden uitgewisseld. AMSTERDAM Dat de beurs een flauw karakter droeg dient op rekening van Wall Street te wor den geschoven. In Amsterdam is men van mening, dat de koersen voor de interna tionale waarden niet te hoog genoemd kunnen worden en om die reden werd de vorige dagen getracht, los van Wallstreet, een eigen koers te varen. De met heel veel moeite bereikte verbeteringen werden thans geheel teniet gedaan door de flauwe stemming in New York, waar de scherp ste koersdaling van dit jaar plaats vond met een handel van 4,7 miljoen shares. Een en ander werd veroorzaakt door ont moedigende berichten onder andere over bestedingsbeperking in het Amerikaanse bedrijfsleven. Koninklijke Olie schommelde rond de f 153 tegen maandag f 159 als slotkoers. Parijs nam enige stukken op een basis van f 153,20 uit de markt, maar overigens was de handel van zeer geringe betekenis. Er viel trouwens over de gehele markt heel weinig te beleven. Philips trok aan van 227 t/2 tot 229 en moest een koersver lies van ongeveer 11 punten incasseren. In Unilever ging iets meer om maar het fonds kon zich niet aan een daling van 8 punten ten opzichte van maandag ont trekken.. AKU was min 5 met minimale handel. In het eerste half uur van de beurs werd er geen notering gemaakt in de aandelen KLM. Uiteindelijk werden enige stuks verhandeld op 100 gulden waardoor een verlies van zes gulden werd geleden. De woningbouwlening trok weer de no dige belangstelling en de meeste handel verliep op een koers van 100 V2 percent. Scheepvaarten door elkaar 1 tot 3 percent lager. De politieke toestand in Indonesië is niet stimulerend voor de cultuurmarkt die lagere koersen te zien gaf voor Deli Maatschappij min 3V2, Amsterdam Rub ber en HVA min 1 percent. In de staats fondsen lag de staffellening aangeboden en verloor percent. Overige waarden goed prijshoudend. Prolongatie 5 percent. (ANP). NEW YORK Voor de vierde achtereenvolgende maal was het koersverloop dalend, thans bij de grootste omzet sinds 27 september 1955, op welke dag president Eisenhower begon te herstellen van zijn hartaanval. Er wer den 5.090.000 aandelen verhandeld tegen 5.500.000 op 27 september 1955. De tickers bleven herhaaldelijk bij de transacties ten achter; de achterstand bedroeg tegen beurseinde zelfs zeven minuten. In tegen stelling tot de daling van maandag waren er thans toch enkele fondsen met een koersstijging, vooral in de chemicaliën-, staal-, metaal- en spoorweggroepen. De verkopen werden beïnvloed door dezelfde factoren als maandag, onder andere het Nabije Oosten, ongunstig bedrijfsnieuws en zwakke economische vooruitzichten. Een gerucht over onlusten in Syrië ver oorzaakte later op de dag een nieuwe golf van activiteit. Enkele der grootste koers winsten deden zich voor bij aandelen, die niet meegerekend worden bij de gemid- deldencijfers. Het industriegemiddelde daalde met 3,27 tot 419,79; dat voor spoorwegen met 0,44 tot 107,21 en dat voor openbare nutsbedrij ven met 0,78 tot 62,10. Van de 1.250 ver handelde fondsen sloten er 720 lager, 313 hoger en 216 onveranderd. (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3'A °/o Nederl. '47 793/8 3 Nedl 1962/64 87 a A. K. U. 155 "A Calvé Delft 268 Van Gelder Zonen 175'/2 K. N Hoogovens 255 Nederl. Ford 177 N Kabelfabriek 241 gew PhilipsGloeil 229 237 pref. PhilipsGloeil 136/4 Unilever 331'/z 338 Wilton Fijenoord 200 Dordtsche Petrol. 70024 Konkl Petroleum 152,80 158,— A'dam Rubber 61 KLM 99,60 Holl. Amer Lijn 147 N Scheepv Unie 135 Phs. v Ommeren 216 H. V A 98 Verg Deli Mijen 61'/2 Amsterd Bank 187 Ned. Handel Mij 145 Rotterd. Bank 158 Twentsche Bank I6OV2 Anaconda Cupper 41 Bethlehem Steel 36/4 U S. Steel 51 General Motors 363/ie Shell Union 67 23^ Never Down in de wintercompetitie Na de vijfde ronde is de stand bij de r.k. bridgeclub Never Down" als volgt: 1. SchramKuijs 295,35; 2. mevr. GroenJ. Schaaper 280,21; 3. gebr. Groen 271,36. Projectie-avond van amateur fotografen De Beverwijkse Amateurfotografenver- eniging houdt haar eerstvolgende bijeen komst op vrijdag 25 oktober in het ver enigingsgebouw aan de Schans. De heer W. G. Beun verzorgt een pro jectie-avond met als onderwerp: „Parijs in kleuren". Attis, 21 v. Philadelphia n. New York. Aloth, 22 te Antwerpen. Amstelvaart, 23 te Kobe. Andijk, 21 v. Brownsville n. Le Havre. Annenkerk, pass. 22 Diegogarcia n. Adelaide. Antonia, 23 te Tjilatjap. Argos, 23 te Canneto. Arnedijk, 23 te Rotterdam. Aagtedijk. 23 te Port Sudan. Aalsum, 23 te Dar Es Salaam. Albireo, pass. 22 Aden n. Port Said. Aldabi, 22 v. Montevideo n. Santos. Algol, 23 te Montevideo. Alwaki, 22 te Hamburg. Alnati. 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Algenib, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amerskerk, 22 420 m. z. Cape Guardafui n. Aden. Bali, 22 te Port Said. Bennekom, 22 v. Maracaibo n. P. Sucre. Britsum, 21 v. Hamburg n. Bremen. Breda, 21 350 m. w. Scillys n. Brunsbüttel. Bawean, 23 te Tandjong Priok. Beninkust, 21 v. Freetown n. Dakar. Blitar, 22 te Suez. Borneo, 23 te Colombo. Billiton, 23 v. Djibouti n. Napels. Batjan, pass. 22 Guardafui n. Belawan. Billiton, 22 te Djibouti. Crania, 22 360 m. z.w. Fayal n. Curagao. Cooisingel, 22 290 m. n. Azoren n. Rotterdam. Cistula, 22 voor anker rede Ardrossan. Cistula, 22 te Ardrossan. Camerounkust, 22 te Hamburg. Castor, 22 v. Hamburg n. Rotterdam. Celebes, pass. 22 Grand Bahama's n. Mobile. Congokust. 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Caltex Utrecht, 22 te Abadan. Drenthe, 22 v. Antwerpen n. Londen. Drente, 23 te Londen. Daphnis, 24 te La Guaira verw. Doris, 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Eenhoorn, 23 te Bremen. Esso Den Haag, pass. 23 Khorya Morya eil. naar Rastanura. Esso Nederland, 23 te Suez. Etrema, pass. 22 Sardinië n. Begje. Eenhoorn, 22 v. Hamburg n. Bremen. Eos, 22 v. Tunis n. Piraeus. Farmsum, 22 te Vlissingen. Felipes, 24 v. Labuan te Singapore verw. Guineekust, 22 80 m. n. Las Palmas n. Dakar. Gadila, 23 v. Tandjong Priok te Surabaja verw. Groote Heer, pass. 22 Kp. Finisterre n. Pt. Said. Ghanakust. 23 v. Abidjan te Takoradi. Groote Kerk, pass. 23 Messina n. Genua. Garoet, 22 v. Bremen n. Hamburg. Heelsum, 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Hera. 21 220 m. n.w. Monapass n. Guanta. Helicon, 21 v. Fort Liberte n. Baltimore. Hilversum. 22 dw. Kaap Finisterre naar Mena Al Ahmadi. Haarlem, 22 v. Kingston n. Tela. Hispania. 22 v. Rotterdam n. Bilbao. Isis, 22 360 m. w. Finisterre n. Curagao. Ittersum, 24 te Houston verw. Iberia, 23 te Rotterdam verw. Ivoorkust, 22 v. Matadi n. Pontenoire. Jagersfontein, 22 te Antwerpen. Joseph Frering, 25 te IJmuiden verw. Jason, 23 240 m. w. Flores Azoren n. Curagao. Kalianda, 22 v. Bengkulu n. Padang. Krebsia, 22 800 m. n.o. Mauritius n. Curagao. Karimata, 21 te Amsterdam. Kennemerland, pass. 22 Kp. Finisterre n. A'dam. Kieldrecht, pass. 22 Guardafui n. Mombasa. Katelysia, verm. 23 v. Panamakanaal n. Curagao. Kermia, pass. 22 Aruba n. Pta. Cardon. Langkoeas, pass. 22 Kp. Bon n. Halifax. Loenerkerk, 23 dw. Port Sudan n. Port Said. Lekkerkerk, 22 v. Londen n. Milos. Lemaire, 23 te Shanghai verw. v. Penang. Leopoldskerk, 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Merwelloyd, 25 te Surabaja verw. Metula, 22 v. Tandjong Priok n. Surabaja. Musilloyd, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Maaskerk, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Marisa, 22 v. Abadan n. Tamatave. Meerkerk, 22 v. Aden n. Port Said. Moordrecht, 22 74 m. z.w. Kreta n. Mena Al Ahm. Minjak, 23 te Makassar verw. Naess Commander, 30 té Sidon verw. Nias, 23 te Bangkok. Notos, 21 v. Rhodes n. Catania. Nanusa, 22 v. Khorramshahr n. Bombay. Osiris, 21 540 m. z.w. Azoren n. Bremen. Orion, 22 v. Bremen n. Amsterdam. Oranje, 23 v. Port Said te Napels. Ondina, pass. 22 Gibraltar n. Landsend. Oostkerk, 23 te Sydney. Prins der Nederlanden, 22 te Santiago de Cuba. Pygmalion, 21 v. La Guaira n. P. Cabello. Prins Willem George Frederik, 22 te Hamburg. Pieter S, 22 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Johan Willem Friso, 23 te Antwerpen. P G. Thulin, 22 t/a Sandypoint n. Baltimore. Purfina Hellas, 22 130 m. n.w. Muscat naar Mena Al Ahmadi. Peperkust, 21 v. Freetown n. Lagos. Rempang, 22 v. Chalna n. Rangoon. Ridderkerk, 22 v. Antwerpen n. Amsterdam. Rita, 22 te Penang. Rondo, 22 v. Singapore n. Labuan. Rotula, 24 te Surabaja verw. Radja, pass. 22 Straat Ormoes n. Calcutta. Rijndam, 22 te Rotterdam. Rempang, 22 V. Chalna n. Rangoon. Raki, 21 280 m. n.w. Minikoy n. Djibouai. Soestdijk, 22 te Boston v. New York. Salatiga, 22 v. Manilla n. Los Angeles. Stad Alkmaar, pass. 22 Kp. Finisterre n. R'dam. Stad Breda, 23 te Rotterdam verw. Stad Haarlem, 21 v. Seven eil. n. St. Johns. Stad Utrecht, 23 te Kirkeness verw. Statue of Liberty, pass. 22 Gibraltar n. Pt. Said. Senegalkust, 22 v. Amsterdam, 23 te Antwerpen. Stad Gouda, 22 v. Vlaardingen n. Kirkeness. Schelpwijk. 22 v. Mamonal n. Curagao. Sarpedon, 23 v. Antiqua n. Garupano. Straat Banka, 24 te Adelaide verw. Saidja, 23 te Bukom. Saloum, 22 35 m. o.z.o. Las Palmas n. Dakar. Stad Arnhem, 22 1200 m. o.n.o. Cape Francis naar Wabana. Stanvac Benakat, 22 v. Palembang n. Bangkok. Tarakan, 22 225 m. w. Colombo n. Penang. Tegelberg, 23 te Yokohama. Telamon, 22 te Maracaibo. Tjisadane, 22 v. Okinawa n. Hongkong. Tomori, pass. 22 Ras Fartak n. Karachi. Tero, pass. 22 Kp. Finisterre n. Rio de Janeiro. Triton, 23 te Curagao. Tjiluwah, 23 v. Singapore te Tandj. Priok verw. Towa, 22 v. Rotterdam (proeftocht). Vasum, pass. 23 Aden n. Mena Al Ahmadi. Waal, 22 te Rotterdam. Wonosobo, 2 2v. Singapore n. Colombo. W. Alton Jones, 22 70 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Mena Al Ahmadi. Wieldrecht, 22 252 m. z. Kobe n. Tj. Uban. Westland, 21 te Buenos Aires. IJssel, 23 te Ciudad Trujillo. Zonnekerk, 22 v. Colombo n. Calicut. Zuiderkerk, 23 v. Antwerpen n. Rotterdam. SLEEPVAART Barentszee, pass. 22 Puerto Plata n. Palmira. Ebro, 23 v. Antwerpen n. Lissabon. Gele Zee, 23 V. Puerto La Cruz n. Curagao. Humber. 23 v. Rotterdam n. Port Harcourt. Maas, 22 te Rotterdam v. Margate. Noordholland, 23 75 m. o. Kp. Risier n. Montreal. Noordzee, 22 v. Cadiz n. Teneriffe. Thames, 23 v. Audorf n.Daz-eiland Perz. Golf. Zwarte Zee, 17 v. Baltimore n. Fayal. Heden nam de Heere ge heel onverwacht van ons weg onze innig geliefde zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader, broer, zwager en oom MAARTEN LANGBROEK echtgenoot van J. Visser, op de leeftijd van 70 jaar. Zij die hem gekend heb ben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. J. Langbroek-Visser D. M. Borst-Langbroek A. Borst en kleinkinderen IJmuiden-O., 22 okt. 1957. Condoleantie-adres: van Speykstraat 22, Woonadres: van Speykstraat 28. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 26 oktober a.s. des namid dags 3 uur op de begraaf plaats „de Biezen" te Santpoort. Vertrek huis 2.30 uur. Geen bloemen Onverwacht overleed mijn beste man, onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader JOB ZWART in de leeftijd van 60 jaar. Uit aller naam: E. Zwart-Visser De H. Dienst te zijner uit vaart en de Beaarding worden gehouden in de kerk van de H. Engel- mundus, Kon. Wilhelmi- nakade te IJmuiden vrij dag a.s. des morgens 10 uur, waarna de teraarde bestelling op de Wester begraafplaats te ongeveer 11.45 uur. Algemene kennisgeving. ZONDAG a.s. gaat de Supp.ver. Stormvogels (opger. 24 apr. 1953) naar bovengenoemde wedstrijd te Sittard. Vertrek 8.45 uur vanaf „Kennemerhof" Aanmelden tot a.s. vrijdagmiddag 4 uur bij: A. van Nieuwkoop, Kanaalstraat 29, tel. 5534; P. Huhl, Jac v. Heemskerkstraat 18, tel. 6344. Niet-leden kunnen zich tevens aanmelden bij de Fa. LevaSier,'Wijk aan Zeeërweg 55, tel 4650. Wij maken u er op attent dat. na a.s. .vrijdagmiddag 4 uur geen deelnemers voor deze reis kunnen worden ingeschreven. Dit geldt zowel voor leden en donateurs als voor niet-leden. Geeft u dus tijdig op om teleur stelling te voorkomen. Zat. 26 en zond. 27 okt 8 uur. Toneelgr. „THEATER" van Goodrich en Hacket (naar „Het Achterhuis") met Jenny v. Maerlant, Enny Mols-De Leeuwe, Mar- tine Crefcoeur, Robert de Vries, Hans Tiemeyer e. a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverk. v.a. donderdag 1015 uur. Telef. na 12 uur. Te koop van part. pracht personenauto, zwart, goed onderhouden, geen olieverbruik, m. kach f 1850 Brieven IJ 591. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie BIJVERDIENSTE Wij vragen voor de eerste 2 weken van November enige NETTE JONGELUI van 1620 j., om behulpz. te zijn bij het huis aan huis af geven van monsterpakjes. Moet gehele dagen beschikb. zijn. Brieven Reclamebezorg Bureau ..SUCCES". Kruid- bergerweg 52, Santpoort. Adverteert in dit blad- anders van samenstelling en daarom veilig voor alles ...zelfs voor Uw handen. Plastic citroenpers Glazen pers 85 ct 25 ct Si Gepolijst alm. frituurpan, compleet met. draadinzet 4.95 Luxe metalen strijktafel 4 x verstelbaar 28.90 Metalen strjjkkruk 9.75 Metalen mouwplank 4.95 Alm. perculator voor een lekker kopje koffie te zetten 4.25 Tornado electr. koffiemolen 23.50 Prima nest alu minium pannen, met koudblij- vende oren 25. Ook afzonder lijk verkrijgbaar ffr-T3! Gegalv. emmer, flinke maat 2.89 Plastic emmer 1.79 Prima stalen bedkruik Stenen kruiken Rubber kruiken 2.95 Afdruipmatten Plastic solide tang flinke maat 59 ct 59 ct extra zwaar 1.19 Gezell. jampot, plastic uitv. 1-39 Moderne wandmolcn Prima «chootmolen 5.9? 8.95 LANGE NIEUWSTRAAT 433-435, IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3