I Koopje van de weekj ,ADVENDO TWINTIG JAAR BLOEIEND AMATEURTONEEL Prachtige wollen dekens Havenberichten IJ mond-agenda 14.98 NEDERLAND NIEUWS Huismoeders, Textiel en woninginrichting Dames- en m e isjesco nfectie NEDERLAND 11 IHlTfiTrTtm Hartelijke huldiging van de heer J. Wiersma Verrassende wendingen in de laatste „Groot-Velsen" ronde „De Hoop" spreekt tot het W. F. Visserhuis Lezing voor CMB over Mechanisatie" Matige start van VTC in de tweede klase In de derde klas won VTC II Sleepnetvisserij wacht op kouder weer „Visserijschap" in eerste openbare vergadering bijeen Henk Leeuw in DCIJ-strijd aan kop J. Waal klopt J. v. Straten Jaarvergadering Coöp. Melkcentrale „Kennemerland" in jaarvergadering DCIJ wint van „Gezellig Samenzijn" „Annemarie zeg jij 't maar" bij Vriendenkring WOENSDAG 23 OKTOBER 1957 MAANDAG 28 oktober zal voor velen een dag zijn ah andere dagen; echter niet voor de leden van de IJmuider toneelvereniging „Advendo", die op deze datum het twintigjarig bestaan van hun ensemble zullen herdenken. En met recht, want het is een bloeiende vereni ging geworden, die zich gedurende haar bestaan bij het amateurtoneel van de IJmond ongetwijfeld een goede reputa tie wist te verschaffen. Bovendien is het amateurtoneel in de omgeving van het Noordzeekanaal vooral van zulk een groot belang, omdat de voorstellingen door de beroeoopsogoezelschappen hier pér seizoen in aantal op de vingers van één hand te tellen zijn. Zodat de dilet tanten practisch het enige contact tussen publiek en toneel moeten onderhouden; een factor met een verantwoordelijke be tekenis, waarvan zij zich in de samen- stellin gvan het répertoire dikwijls aller minst voldoende bewust hebben ge toond. Deze opmerking moest mij even van het hart, hoewel zij verder buiten het kader van dit artikel valt. De initiatiefnemers tot de oprichting van „Advendo" hadden twintig jaar ge leden de gevreesde plankenkoorts reeds met goed gevolg doorstaan, als leden van de toneelclub der toenmalige Sint-Nico- laasvereniging „Ons Belang", voor welke organisatie zij geregeld de feestavonden verzorgden. Uit de opbrengst hiervan moesten dan de periodieke kinderfestijnen worden bekostigd. Na enige tijd ontstond echter een conflict tussen toneelclub en „Algemeen Belang", waarvan men de oor zaak intussen al lang weer vergeten is, maar die voor de leden toch de aanleiding vormde tot het besluit, zich van deze or ganisatie af te scheiden. Nochtans waren zij reeds teveel door voetlicht en schmink gefascineerd om het toneel definitief vaar wel te zeggen', zodat men besloot de plan ken te blijven betreden, maar dan als volkomen zelfstandige vereniging. Met als gevolg dat op de reeds bovengenoemde datum een nieuw ensemble werd opge richt, dat onder de zinrijke naam „Alleen de Vriendschap en Nederigheid Doen Overwinnen" zijn opwachting maakte bij het IJmuider publiek. Het begon met een klucht NA IJVERIG REPETEREN presenteer de het nog jonge „Advendo" zich 5 fe- fruari 1938 in de toneelzaal van „Het Wa pen van Velsen" aan de Stationsweg; welk gebouw zoals men weet oorlog en bezet ting evenmin heeft mogen overleven. On der regie van Henk Bierman werd als openingsstuk opgevoerd de klucht „Amor en bananen", welke voorstelling de spelers reeds direct het nodige zelfvertrouwen mocht opleveren, om hierna met een grote dosis enthousiasme aan de voorbe- ADVÊRTENTIE 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 als van de winter, wanneer de bloe men op de ruiten staan, uw man zich behaaglijk onder warme wollen dekens uitstrekt in zijn bed, dandenkt hij aan de firma GLAS en aan uw handigheid om deze warme dekens van 20.op de kop te tikken voor nog geen zes rijksdaalders. Want morgen gaat het gebeuren dan begint de verkoop van Donderdagmorgen om half 9 begint de verkoop van deze WOLLEN DEKENS uit onze LUXE DEKEN SERIE, extra grote 2-persoons voor Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden De veertig overheidsdienstjaren van de heer J. Wiersma, hoofdemployé ter P.T.T. te IJmuiden werd gisteren met een bijzon der prettige en sfeervolle huldiging afge sloten. Te zijnen huize ging die afsluiting ge paard met enkele hartelijke huldigingen van zijn huidige directeur de heer J. M. van der Vlugt en een oud-directeur de heer J. P. van Megchelen. De gebruike lijke enveloppe met inhoud bleef niet ach terwege. 's Middags kwamen vele van zijn vrien den, collega's en oud-collega's nog eens bij elkaar op de receptie in het Cultureel Centrum. Nogmaals werd daar de loftrom pet gestoken over zijn prestaties als zeer collegiaal postbeambte en over zijn ver diensten als bijzonder prettig mens. De eretafel werd overstroomd met ca deaus en bloemen en de heer Wiersma sprak tegen het einde van de avond een hartelijk dankwoord voor al het medeleven dat hij en zijn echgenote deze dag van di verse zijden mochten ondervinden. reidingen voor een tweede stuk te be ginnen. Al liet het zich dan ook aan het begin van deze avond niet aanzien dat de voorstelling een succes zou worden, want tot een kwartier voor de aanvang bevond zich nog geen hond in de zaal; zoals dit in vakkringen wordt genoemd. Maar ge lukkig voor de angstig door de kijkgaten loerende Advendo-leden kwamen de be zoekers daarna letterlijk de zaal binnen stromen (driehonderd toeschouwers a rai- son van vijfendertig cent per toegangs kaart, met inbegrip van het bal), zodat een half uur later toch voor een totaal uitverkocht huis kon worden gehaald. Na drie jaar meende het bestuur vol doende vaste voet in IJmuiden te hebben verkregen, om definitief te breken met het dikwijls beruchte „Na afloop bal", welke aankondiging meestal meer dans- lustigen dan toneelliefhebbers naar een voorstelling lokt. Men verhuisde toen voor de toneelavonden naar het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeekweg; welk be sluit gelukkig niemand heeft berouwd, want de toeloop van donateurs was daar op zo verblijdend groot, dat al spoedig iedere opvoering nog een keer moest worden herhaald. De laatste voorstellingen werden hier 4 en 5 mei 1941 gegeven met „Levensscha- duwen"; althans voorlopig de laatste, want ook „Advendo" wenste zich niet te onder werpen aan de bepalingen van de be ruchte zogenaamde „Kultuurkamer". Het kasgeld werd op de bank gezet, in af wachting van betere tijden en het op treden in het openbaar gestaakt, zodat de werkende leden nog slechts op een onder ling contact waren aangewezen. De don kere dagen waren aangebroken van ver nieling, „Sperrstunde" en evacuatie Nieuwe start GELUKKIG heeft de vereniging slechts weinig nadelige gevolgen van oorlog en bezetting ondervonden, zodat bestuur en werkende leden betrekkelijk kort na de bevrijding alweer bijeen konden komen, teneinde de activiteiten met hernieuwde energie te hervatten. Dit alles resulteerde tot de glorieuze rentrée van „Advendo" in het Patronaatsgebouw op 11 en 12 ok tober 1945, met twee opvoeringen van de klucht „Welkom binnen". Deze voorstel lingen vormden de inzet tot een reeks van jaren, waarin de successen met de gebruikelijke tegenslagen werden afge wisseld. „Advendo" trad op in diverse plaatsen; zoals Bussum, Castricum en Be verwijk, waarbij dan telkens voorstel lingen werden verzorgd ten bate van een menslievende doelstelling; onder andere voor het Koningin Wilhelminafonds en de T.B.C.-bestrijding. Verder nam de ver eniging deel aan enige toneelwedstrijden, waarbij mevrouw R. Vosse-Van der Wel zich nog wist te onderscheiden door een eerste prijs te behalen voor de best ge speelde damesrol. Andere hoogtepunten in het bestaan van „Advendo" vormden het aanvaarden van het beschermheerschap door F. C. H. Baron van Tuyl van Seroos- kerken en het optreden op zijn landgoed „Watervliet" met „Tante Jutta"; ter ge legenheid van zijn huwelijksfeest. Ook de herdenking van het vijftienjarig bestaan, met enige cabaretavonden in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan welk gebouw in het vervolg door „Ad vendo" zou worden bespeeld werd door de donateurs bijzonder op prijs gesteld. De grootste tegenslag sinds haar op richting ondervond de vereniging in het midden van het vorige seizoen, toen er door een onderling verschil van inzicht een soort paleisrevolutie ontstond, waar mee het voortbestaan van „Advendo" zelfs even werd bedreigd. Dank zij het doortastend optreden van enige bestuurs leden kon deze vlam in de pan echter nog tijdig worden gedoofd en was het ensem ble in staat met „De Woekeraarster" het seizoen op een bijzonder geslaagde wijze te besluiten. Het jubileumseizoen wordt zaterdag 26 en woensdag 30 oktober en zaterdag 2 no vember ingezet met drie opvoeringen in het Hervormd Jeugdheid van „Annemarie, zeg jij het maar!", een blijspel in drie be drijven door Hans Nesna. Ongetwijfeld zullen hierbij de nodige woorden van waardering worden gericht aan het adres van mevrouw R. Vosse-Van der Wel en haar echtgenoot, de heer B. Vosse; me vrouw C. de Witte-Maasland en de heer Henk Cöhrs, die de vereniging allen mede hebben opgericht en haar sindsdien ook zijn trouw gebleven. Waarbij dan stellig evenmin een uitzondering zal worden ge maakt voor de heer F. A. J. Hunsche, die „Advendo" ook al weer ongeveer achttien jaar regisseert en daarbij voortdurend heeft blijk gegeven dat deze vereniging een grote plaats in zijn hart wist in te nemen. De leiding Het huidige bestuur is als volgt samen gesteld: M. C. Hammer, voorzitter; H. Cöhrs, secretaris; B. Vosse, penningmees ter; mevrouw M. de Jong-Glas en L. Bak ker, commissarissen. Als toneelrecensent van dit blad volg ik de verrichtingen van het jubilerende „Advendo" nu ongeveer een jaar of zes, uit welke periode ik mij diverse prima voorstellingen herinner. Zoals „Vandaag is morgen", „Huis zonder vensters", „Het lied van alle tijden" en „De Woekeraar ster". Deze opvoeringen waren evenveel bewijzen van een serieuze opvatting en van de aanwezigheid der mogelijkheden, deze ook op de planken te realiseren. Dit alles heeft „Advendo" echter een repu tatie verschaft, welke ontegenzeggelijk eveneens verplichtingen met zich mee brengt. Daarom is het enigszins spijtig ook enige opvoeringen te moeten rele veren va nstukken, die het bestuur eigen lijk als voor deze vereniging onwaardig had moeten afwijzen. Men zal wel be grijpen dat ik hiermee onder andere „Dei ning om de dorpsdokter" en vooral „Het hing in de lucht" bedoel. Behalve met mijn welgemeende complimenten voor de jubilaresse zou ik dit overzicht dan ook gaarne willen besluiten met de wens, der gelijke vergissingen nimmer meer te moeten signaleren. Bridgers Born en C le er en zegevierden onverwacht De laatste ronde om het bridgekampioen- schap van „Groot Velsen" bracht nog ware sensaties. De al zo half en half als kam pioenen gedoodverfde heren Wey en Win ter zagen zich door een formidable score van de heren Born-Cleeren toch nog ge passeerd. Met een score van 68.25 °/o had den zij net genoeg om met minimum ver schil zich als nummer één te plaatsen. Ook in de eerste klasse werden de leiders de heren Tol en Warmerdam, gewipt. Hier waren het de heren Valk en Bais, die zich met 70.63 de hoogste score van de avond, nog royaal aan de top plaatsten. De heren Snoek en Pietersen eindigden als zeer goede derden. Alleen in de tweede klasse konden de heren Pork Sr. en Pork Jr. zich als lei ders handhaven. Zij gaven hun concurren ten geen kans, en aan de mooie score van 59.52 °/o hadden zij ruim voldoende voor een goede eerste plaats. Ook nu weer is dit bridgetoernooi zeer geslaagd, vooral ook door de verrassingen die zich tot in de laatste ronde voordeden. De eindstanden van de drie eerst ge plaatsten waren: Hoofdklasse: 1. Born-Cleeren 335.70 °/o (kampioen); 2. Wey-De Winter 333.33; 3. Mainz-Wittebrood 323.81. Eerste klasse: 1. Valk-Bais 351.58 (kampioen); 2. Tol-Warmerdam 330.16; 3. Snoek-Pieterse 330.15. Tweede klasse: 1. Porck Sr.-Porck Jr. 334.91 °/o (kampioen); 2. Groot-Stals 323.02; 3. dames Heykants-Berkhout 321.43. Vanavond om half acht zal van het Hospitaalkerkschip af in een uitzending aandacht worden besteed aan het W. F. Visserhuis te IJmuiden. Ds. Albersma van Marken zal in deze uitzending het woord richten tot de be jaarden in het huis - de uitzending ge schiedt over de 129 meter band uit volle zee. De afdeling IJmuiden van de Christelijke Metaalbedrijfsbond belegt donderdag 24 oktober een speciale bijeenkomst in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw aan de Kanaalstraat te IJmuiden. De bondsbestuurder A. J. Molendijk zal in een referaat trachten een antwoord te geven op de vragen wat automatisering eigenlijk is, welke gevolgen ervan te ver wachten zijn en welke houding de leden van een Christelijke vakbond tegenover deze voortgaande technische ontwikkeling dienen aan te nemen. Dansavond voor leerlingen der Mater Amabilisschool Zaterdagavond 26 oktober zal in de bo venzaal van hotel Royal aan de Kennemer- laan te IJmuiden een dansavond georga niseerd worden voor de leerlingen van de Mater Amabilisschool te IJmuiden. De „Frans Rooyersband" zal de muziek verzorgen. Koningin Elizabeth heeft de algemene vergadering van de UNO toegesproken, links zit prins Philip. Op de verheven zetels zitten v.l.n.r.: Dag Hammar- skjoeld, secretaris-generaal van de UNO; Leslie Muhro, algemeen assis tent-president en assistent secretaris generaal Andrew Cortier. Overstromingen in Spanje hebben dui zenden mensen dakloos gemaakt. Voor een hulpverleningscentrum in Valencia wachten de slachtoffers op de uitrei king van hun broodrantsoen. Het eerste herenteam van de Velser tafel tennisclub, heeft in zijn eerste uitwedstrijd al direct ondervonden, dat het spel in de tweede klas aanmerkelijk zwaarder is dan het vorig jaar in de derde. Nog in de kam pioensstemming van het vorige jaar togen de heren opgewekt naar Haarlem om de strijd tegen Togido 5 aan te binden. De op timistische stemming daalde weldra, toen bleek dat zij in Haarlem hun eerste neder laag gingen incasseren. Van Weelderen bracht het er nog het beste af door twee overwinningen op zijn naam te brengen. De heren Holthuis en Hart moesten in hem hun meerdere erkennen, terwijl Oostveen na een spannend duel de partij in zijn voordeel wist te beslissen. Oort daarente gen wist Oostveen te slaan, maar verloor de twee andere partijen. Snelders zag helaas geen kans een van zijn partijen in winst om te zetten. Toen tenslotte het dub bel ook op naam van Togido kwam, moes ten de V.T.C.'ers met een 73 nederlaag huiswaarts keren. Het eerste dames team van V.T.C. heeft eveneens ondervonden dat het na hun kam pioenschap van het vorig jaar, in de derde klas niet mee zal vallen. Met dezelfde uit slag (73) verloren zij van T.O.G. I. Het tweede heren team wist echter beter te starten, door een overwinning van 64 op Johez 2 te behalen. In de vierde klas wis ten de dames Parson-Jonkman en Belfroid hun wedstrijd tegen Bloemendaal met 82 te winnen. De drie dames van het derde team, die voor het eerst in competitie ver band mee spelen, kwamen al direct aan de weet dat het spelen in officiële wedstrij: den toch wel heel anders is dan een vriendschappelijk partijtje tegen clubgeno ten. T.O.G. II wist met 100 de overwin ning voor zich te houden. De heren in de vierde klas hebben het wel even beter gedaan: met 64 won V.T.C. Ill van D.H.C. en D.O.K.O. II werd met 91 door V.T.C. IV geklopt. Het vijfde heren team verloor met 82 van T.IJ.B.B. 6, zodat V.T.C. met precies de helft der mogelijke overwinningen maar een matige indruk in de eerste wedstrijden der nieuwe competitie heeft achter gelaten. Urker omzet daalt Vorige week is de aanvoer van lijn of beugaal dp het IJselmeer ongeveer gehal veerd bij veertien dagen geleden vergele ken. De voornaamste oorzaak hiervan was het slechterende weer - de beug kon meest al maar 1 tot 2 etmaal in zee worden ge bracht. De vangsten beliepen van 30 tot 80 pond per etmaal. De prijs van de lijn of beugaal was f0.95-fl.43 per pond. De weekresultaten van de lijn of beugaalvis- sers bedroegen van f 200 tot f 400 per beu- ger. De vangsten van snoekbaars en rode baars waren ook aanmerkelijk minder dan 14 dagen geleden. De laatste 2 etmaal werd er door de staandnetvissers weinig of in het geheel niet gevist. De vangsten van de snoekbaars waren tot 70 pond per etmaal. De snoekbaars noteerde f 0.90-f 0.96 per pond. De vangsten van de rode baars be liepen tot 60 pond per etmaal. Prijs 58 tot 65 ct. per pond. De voornvangsten liepen tot 140 pond per etmaal. Hiervan was de prijs goed: namelijk van 9 tot 11 ct. per pond. De besommingen van de staandnet vissers waren van f 150 tot f350 per vaar tuig. Met de sleepnetvisserij is nog geen begin gemaakt. Zij zal moeten wachten tot dat het weer wat kouder wordt. Deze vis serij wordt pas van waarde bij lagere temperaturen. £>e vorige week (14 tot en met 19 okto ber) werd aangevoerd: 951 pond lijnaal; 3249 pond snoekbaars; 895 pond rode baars; 3575 pond voorn; 33 pond karper; 31 pond snoek en 6 pond zalm. In het geheel werd er vooor f 3.959,72 verhandeld. Veertien dagen geleden werd er nog. voor f 6.241,89 aan de gemeentelijke visafslag op Urk verhandeld. Op woensdag 30 oktober zal in het ge bouw van de Sociaal Economische Raad aan de Bezuidenhoutseweg te 's Graven- hage de eerste en enigszins plechtige open bare vergadering worden gehouden van het Visserijschap onder voorzitterschap van de heer J. C. Pronk. Onder meer zal te dezer gelegenheid het woord worden ge voerd door prof. J. de Vries, voorzitter van de Sociaal Economische Raad.. Fancy-fair voor woonwagenwerk Ten bate van het woonwagenwerk in de IJmond vindt op zaterdag 26 en zondag 27 oktober in de bovenzaal van ,,'t Cen trum" te Beverwijk een fancy-fair plaats. Hier zal ook gelegenheid zijn tot dansen. Met alle DCIJ'ers in één groep van de wintercompetitie dezer club komen er even verrassende als onverwachte uitslagen voor. Tot nog toe heeft H. Leeuw uit de Wolframstraat zich uitstekend geweerd. Een zeer verdienstelijke remise tegen de kampioen van het vorig jaar D. Ott en een keurige overwinning op P. Binkhorst, brachten hem zelfs bovenaan de ranglijst. Bosman werd door P. v. d. Berg geklopt, maar hij won daarentegen knap van P. Binkhorst. Een keurige prestatie leverde J. Post d®or Th. Tielrooy een punt te ontfus- selen: de partij werd althans in een re misestelling afgebroken. De uitslagen luiden: C. Kaan wint van Meyer; P. Kok wint van Gomes; Leo Bink horst verliest van Bosma; v. d. Berg wint van Bosma; C. Kaan wint van Leo Bink horst; D. Ott wint van Meyer; H. Leeuw wint van P. Binkhorst en Jan Waal be haalde een prachtige winst op hoofdklasser J. van Straten. Wim v. Wort tenslotte speelde remise tegen Gomes. De stand van het toernooi, waarin de hoofdklassers nog weinig' aan bod zijn ge weest, is na de vierde ronde: H. Leeuw 8, Bosma 8 (uit 5), Jelle Post 6, C. Kaan 6, P. Kok 6, v. d. Berg, Dukel, Laros 2, Jan Waal 2, T. Postma 2, Tielrooy 2, Binkhorst 2, Vooys 1, D. Ottt 1 en de overige spelers 0 punten. In zaal Dam heeft de afdeling Heems kerk van de Coöperatieve Melkcentrale dinsdagavond haar jaarvergadering ge houden. De voorzitter de heer J. de Wit sprak in zijn openingswoord van een gun stig jaar. Als lid van de ledenraad werd herbenoemd de heer J. van Duivenvoorde. De heren J. de Wit en J. Kager werden als afdelingsbestuursleden herkozen. Hierna werd de agenda behandeld die aan de orde zal komen tijdens de op dins dag 29 oktober in het Groothandelsgebouw te Rotterdam te houden ledenvergadering van de C.M.C. Het hoofdbestuurslid de heer J. Scher mer lichtte de verlies- en winstrekening toe. De balans per 27 april 1957 vermeldt een totaal bedrag van f 41.874.097,32, met een batig saldo van f 2.154.120,57. Gedu rende het afgelopen boekjaar leverden de leden aan de vereniging 537.668.610 kg melk met 3.64 percent vet, op basis van de C.M.C.-notering werd er ter voorlopige verrekening f 125.602.278,02 betaald. Ui het t.b.c.-fonds voor de uitkering van slachtpremies aan de leden werd in het afgelopen boekjaar ontvangen een bedrag van f 3.142.000,In vergelijking met het bedrag van het jaar daarvoor (een verschil van ruim vijf miljoen gulden) noemde de heer Schermer dit een geweldige voor uitgang waaruit hij constateerde dat het vee in West-Nederland thans vrijwel t.b.c.-vrij is. In het Fafronaatsgebouw aan de Zeeweg ie IJmuiden..kwarncnmaandagavond de leden der aquariumvereniging „Kennemer land" bijeen voor de 22e jaarvergadering der vereniging. Het kleine aantal aanwezigen heeft tij dens de vergadering enkele voor hen be langrijke zaken zoals het voorstel tot con tributieverhoging afgedaan. De begroting van de peningmeester voor het komende jaar gaf een dusdanig beeld te zien dat het zeer gewenst was te komen tot een verhoging van de ledenbijdrage. Na lang debat waarbij deze zaak van alle kanten bekeken werd, werd tenslotte tot stemming overgegaan die resulteerde in verhoging van de contributie. Het jaarverslag van de secretaris gaf een beeld van de activiteiten van de vereniging in het afgelopen jaar dat, zoals hieruit bleek, gunstig te noemen was. Voor de bestuursverkiezing stonden als aftredend de heren H. Veuger, vice-voor- zitter, W. Brons, secretaris en Van Vliet, tweede penningmeester enbibliothecaris ge boekt waarvan de eersten zich herkiesbaar stelden en gekozen werden. De plaats van de heer Van Vliet zal ingenomen worden door de heer A. J. van der Waa. Laros is er in geslaagd zijn afgebroken partij in de ontmoeting DCIJG.S. tegen Ph. de Schaap te winnen. P. v. d. Berg verloor, zodat de ontmoeting in een kleine 119 overwinning voor DCIJ is uitgelo pen. Door dit resultaat hebben de Jozeph Blankenaar A-mannen en de D.C.IJ'ers de eindstrijd bereikt om de provinciale club- titel. Dinsdagavond moeten de IJmond dam mers het opnemen tegen Jozeph Blanke naar. Maar een nederlaag voor één der tientallen maakt geen verschil op de rang lijst. De kandidaten C.D.A. en de Haarlemse Damclub hebben in de afgelopen week 1010 gespeeld. Beide clubs komen ach ter de leiders D.C.IJ en Jozeph Blankenaar aan, welke clubs beide 10 punten hebben. C.D.A. en H.D.C. hebben elk 4 punten uit 4 wedstrijden. In de eerste klasse-competitie kreeg de plaatselijke damclub Sportief een smade lijke 128 nederlaag van Haarlem-Ooster kwartier te incasseren. Laatstgenoemd tiental bond de strijd aan met slechts acht spelers. Ondanks de 40 voorsprong van Bais en zijn mannen kreeg Sportief toch met 128 klop. Dit is een lelijke streep door de rekening van de kampioensplannen van Sportief. ADVERTENTIE Een steeds wisselende collectie in steeds aangepast aan de mode, zowel in model als kle,ur vindt u op onze afdeling Confectie le etage. Komt u alleen zo nu en dan maar eens kijken. Ook voor de kleinere meisjes is er steeds iets aardigs MARKTPLEIN De zaak waar u voor uw confectie slaagt. Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Py- thea van Hernosand, Promotheus van Caen, Er- win Schroder van Antwerpen, Bomma van Drammen, Derby van Drammen, Reggeborg van Great Yarmouth, Stella Maris van Aarhus, Velox van Karlskrone, Ardeas van Rotterdam, Roer domp van Haparanda, Yapeyu van Hamburg, Tubo van Nordenslug, Franca II van Waterford, Eemstroom van Londen, Nilsture van Balju, Ba rend van Rundsvick, Irema van Le Havre, Hinde van Londen. Vertrokken zijn: Bjornö naar Rotterdam, Elec- tra. naar Bremen, Dora Fritzen naar Baytown, Sigulda naar Antwerpen, Stanwaer naar Waba- na, Prosyon naar Halbeck, Eva naar Rotterdam, Heron naar Antwerpen, Jonan naar Sta vanger, Atlantic naar Swansea, Crantz naar Geffle, Van guard naar Kopenhagen, Senegalkust naar Ant werpen, Vesta naar Stockholm, Stella Maris naar Londen, Gerd naar Londen, Morbiham naar Ant werpen, Pieter Geertruida naar Napels, San- dringham Queen naar Goole, Lingestroom naar Huil, Heriot naar Leith. De r.k. toneelvereniging „Vriendenkring" te Heemskerk heeft dinsdagavond in het KSA-gebouw de eerste van de twee op voeringen gegeven van de klucht van Hans Nesna „Annemarie zeg jij 't maar". Dit is het vrolijke verhaal van een broer en zuster op oudere leeftijd die proberen elkaar een erfenis van een zeer groot be drag afhandig te maken. Een neef van beiden, de eigenaar van een huwelijksbu reau krijgt hierbij de hem vreemde taak om zijn oom juist van een huwelijk af te houden, terwijl zijn tante op reis is om zich van een partner te voorzien. Na een wat aarzelend begin speelde Piet Bruins de rol van de neef op overtuigen de wijze. Het meeste succes oogstte echter Cor Beentjes met zijn creatie van Oom Theodoor. Marion werd gespeeld door mevrouw G. Bakker-Rens, Elly door Ag nes de Wit en Annemarie, de werkster, door mevrouw G. OorthuisDenneman. Deze drie dames zorgden ervoor dat het publiek zich met het verhaal kostelijk amuseerde. Een hartelijk applaus na elk der drie be drijven beloonde de spelers. Het werd voor regisseur H. Boeree een succesvolle avond die volgende week dinsdag herhaald zal worden. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, de heer J. Bekker, mede dat de vereniging in januari haar vijfentwintig jarig bestaan hoopt te vieren. Opge voerd zal worden het toneelspel „De vreemde bezoeker". Hiervoor zijn een groot aantal voorbereidende werkzaamhe den nodig, waarmee inmiddels een aan vang werd gemaakt. VELSEN WOENSDAG 23 OKTOBER Thalia: „Terwijl de stad slaapt". Rex: Geen opgaaf ontvangen. Patronaatsgebouw: 9 en 11 uur school- concerten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw: open van 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg Velsen-Noord, 1921 uur. Marktplein: 1421 uur: Tentoonstelling „bouwkashuis". DONDERDAG 24 OKTOBER Rex: geen opgaaf ontvangen. Thalia, 20 uur, speciale voorstelling: „Een onvergetelijke melodie". Raadhuis: 9.30—12 uur: spreekuur wet houder R. Verbeek. Patronaat: 1117 uur, Provinciale land dag Ned. Coöp. Vrouwenbond. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: VPRO- avond met Benny Vreden. Gemeentelijk vergaderlokaal Abeelen- straat, 20 uur: ouden-van-dagen-avond NV V-vrouwenbond. Velsen-Noord: v. Diepenstraat, 20 uur: CHU-vergadering. Pieter Vermeulenmuseum en leeszalen: als woensdag. BEVERWIJK WOENSDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De oom uit Amerika" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ave Maria". Stadhuis, Scheybeek, 10 uur: Ontvangst W oonruimtecongressisten. Kennemer Theater, 11 uur: Congres Pro vinciale contactcommissie Woonruimte- vraagstuk. Kennemer Theater, 20 uur: Maatschap pij tot Nut v. h. Algemeen, lezing door P. N. Windmeijer, over Filmen onder water. 't Centrum, 20 uur: Rode-Kruisfilm- avond. 't Centrum, 20 uur: Vergadering C.N.V. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Kennemer Pluimvee-vereniging. R.-K. Leeszaal, 14.15 en 16.15 uur: Pop- penkastvertoning. Lutherse kerk, 20 uur: Gemeenteavond. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517.30 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15—16.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 uur; jees- en studie zaal geopend van 10—13 en 15—18 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. DONDERDAG 24 OKTOBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ave Maria". „De Groentenbeurs", 20 uur; Katholieke Emigratie. 't Centrum, 20 uur: Personeelsvereniging Sihipompen. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Bloe menverkopers. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 10—13 en 15—18 uur Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7