Ongemerkt voor de klant is Velsens gasbedrijf ingrijpend vernieuwd H. BUTTER Centrale regulatie aan de Trompstraat „Wiardi Beekman-stichting" vraagt aandacht voor Zeeuwse visserijen Visserij-varia IJmond-agenda WOENSDAG en DONDERDAG Niet alleen reddingsmogelijkheden maar ook modernisering onderzoeken 15 Tussen fabriek en gebruiker Propaan via gashouder Verouderd Oudste inwoner van Haarlem overleden Licht ploft niet Speeltuinwerk in Velsen- Noord floreert als nimmer te voren G.S. weigeren subsidie aan ,De Stern" Gemeente Velsen in beroep bij de Kroon Full-Speed-„Wijk aan Zee" In „Variatie" voor K.A.B. weinig variatie Examens Kustvaart in Kerstsfeer in Groningens centrum IJmuiden bracht het tegen Wartburgia tot 1-1 gelijkspel „Pat Mat" versloeg MSC met 7-3 HEEMSKERK Gemeente-ontvanger krijgt nieuw kantoor Beverwijkse VW in het zilver DINSDAG 29 OKTOBER 1957 HET GAS, dat elke dag zo trouw en ononderbroken uit gasstellen, kachels en geijsers stroomt en dat in Santpoort met evenveel punctualiteit „franco huis" wordt geleverd als in de Velsen-Noordse „Gilden", veroorzaakt sinds kort kleine kriebel streepjes op zelfschrijvende meters aan de Trompstraat in IJmuiden. Daar heeft de gemeente namelijk ten koste van vier ton een „regulateurgebouw" doen verrijzen, dat achter zijn zakelijke naam en zjjn wellicht nóg koelere gevel een nieuwe gas- regelingsapparatuur verbergt, die behalve de (onontplofbare) TL-verlichting ook en vooral de moderne zorgen rond het stadsgas weerspiegelt. Want dat gas maakt, eer het in het spinneweb van leidingen naar de verschillende gemeentedelen terecht komt, een lange reis door regelaars, meters, filters en compressoren en al deze gevoelige instrumenten vertellen op een rjjtje zelfschrjjvende meters, wat zij precies „voelen". Met deze investering van rond 400.000 heeft Velsen niet alleen de tijd ingehaald, die steeds sterker tegen het gasbedrijf ging werken omdat de apparatuur met de dag verouderde, maar is ook een instrumentarium gebouwd, dat de gaslevering aan Santpoort en straks aan Velsen-Noord op nieuwe leest schoeit. Vroeger was het namelijk zo, dat Sant poort en Velsen-Noord technisch gespro ken ietwat stiefmoederlijk bedeeld werden op het stuk der gasvoorziening: de buis leidingen van de „grote fabrikant", de Hoogovens, liepen direct naar zuid en noord, zonder dat men aan de Trompstraat in feite veel wist van of kon doen aan de toevoer naar deze gemeentedelen. Nu is dat enigszins overdreven voorgesteld, want natuurlijk had het gasbedrijf in Velsen-Noord en Santpoort zijn meters, om het geleverde en afgenomen gas te contro leren, maar dit gaf niet alleen een om slachtig heen en weer geloop van noteren de ambtenaren, maar bovendien een be paald gevaar voör het geval er eens een kink in de kabel of liever in de buis zou komen. Thans komt er een constante stroom van 0,3 atmosfeer van Hoogovens op het ge meentelijk gasbedrijf binnen, die op „werk druk" wordt gebracht: 0,15 atmosfeer en daarna gemeten. Tussen deze meter en een volgende regulateur nu takken de lei dingen naar Santpoort en Velsen-Noord af (wie volhoudt, dat het in wezen onzin nig is gas van d§ Hoogovens eerst naar het zuiden en daarna terug naar het noor den te zenden moge verwezen worden naar de nog steeds onvruchtbare pogingen, om een IJmond-gasbedrijf op gang te hel pen) en als er een eventueel teveel aan gas binnenkomt van Hoogovens, gaat dat daarna naar een van de drie gashouders. Tot nu toe werd dus het gas voor Vel sen-Noord en Santpoort direct van de Hoogovenleiding betrokken, maar de hui dige figuur maakt een centrale controle mogelijk en bovendien kan men nu in winterse tijden aan de Trompstraat pro- paangas bijvoegen. Dat gebeurt achter de laatste regelaar, hetgeen dus in feite zou betekenen, dat Velsen-Noord en Santpoort geen propaan door het gas zouden krijgen. Daar is wat op gevonden, door het gas in dat geval eerst via de gashouder te leiden en dan opnieuw gecomprimeerd door middel van compressoren „de stad in te sturen" dus ook naar Santpoort en Velsen-Noord. Het publiek merkt van deze moderni sering niets, maar wanneer het project niet zou zijn uitgevoerd, had het er over x jaar wel degelijk wat van gemerkt en dan had het klachten gerégend. Zowel uit IJmuiden zelf als uit de omliggende gemeentedelen, die door dit centrale regelateurgebouw stuk voor stuk zijn „meegenomen" in de vaart der vernieuwing. OOOOOOOOOOOOOOOOOCJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOC De verlichting van ruimten, waar] theoretisch gesproken en ook in de praktijk wel eens gas en dus brandge vaar aanwezig kan zijn, is een probleem apart. In de nieuwe regulateurhal van': het Velsense gasbedrijf, waarvan wij hierbij een „geschreven portret" geven,' loste men het op, door de gehele TL- buizen op te sluiten in een luchtdichte buisleiding, die voorzien werd van een] ventilator. Deze blaast, voor het licht] wordt ontstoken, in enkele seconden, de buis, voorzover nodig, gasvrij, waar na een automatisch contact het licht ontsteekt. Alles voor het geval dat oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Een vernieuwing, die het aanschijn gaf aan een ruime hal aan de voet der gas houders, in welker binnenste slechts het ijle suizen van het binnenkomende Hoog- ovengas te vernemen valt. Verder niets: het gas doorloopt zijn in gewikkelde en uitgekiende loop door licht groene buizen, doet af en toe een afsluit klep kantelen als een der gashouders vol is, zodat het naar een volgende wordt ge stuurd. Geen mens niets dan het einde loze, kleine gerucht van gas, honderden kubieke meters achter elkaar. Geen mens? Af en toe toch wel, want al is er dan in normale tijden geen toezicht nodig bij deze ingenieuze apparatuur, de automatiserende mens wil toch wel eens van tijd tot tijd zien, of alles het ook werkelijk dóét. En dan leest hij tevreden de meters af, die met ontstellende nauwkeurigheid ge bruik, calorische waarde, vochtigheids graad en wat al niet meer van het gas registreren in gekleurde kriebellijntjes op lange papierrollen. En in deze eerste dagen van het bestaan der nieuwe installatie kruipt er nog wel eens een monteur onder de vloeren, om het labyrinth van kabels, draden en draadjes nog wat ingewikkelder te maken. Dat een groot deel van deze „centrale keuken van het gas" door de mensen van het bedrijf zelf is ingericht, is bijna niet te geloven; het bedrag van-vier ton en het bereikte resultaat, tegen elkaar afwegende, moet elke bezoeker beamen, dat hier een opmerkelijk resultaat is be reikt. De besturen van de samenwerkende speeltuinen „Schulpen" en „de Meerwei- den" blijven hun activiteiten voortzetten, terwijl de beide speeltuinen zolang de weersgesteldheid dit toelaat nog open blij ven voor de kinderen. Maar er wordt meer geboden: zaterdagmiddag 2 novem ber is er om 2 uur en om 4 uur weer een filmvoorstelling, waarvan de nieuwe Engelse kinderfilm „Circusvrienden" de hoofdschotel vormt. Deze voorstellingen worden in het gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat gegeven. De nieuwe ruilbeurs in het jeugdhonk „De Pan" aan de Wijkerstraatweg blijkt des donderdags in een behoefte voor vele jonge verzamelaars te voorzien. Het speeltuinclubwerk floreert als nim mer te voren, want het aantal kinderen, dat de verschillende clubs nu wekelijks in „de Pan" bezoekt, loopt al over de hon- derdvijftig en dit aantal neemt nog weke lijks toe. Uit een en ander valt wel af te leiden, dat de beide speeltuinbesturen en de lei ders en leidsters vol actie zijn om het jeugdwerk in Velsen-Noord te stimuleren. DKV verspeelt kostbaar punt In de wedstrijd van zaterdag tegen On der Ons II kon de chr. korfbalvereniging DKV haar normale vorm niet vinden, vooral de aanvallers bleven beneden hun kunnen. Wel was het Haasnoot, die DKV de leiding wist te geven, maar Onder Ons had direct haar antwoord klaar. Even voor de rust hadden de Haarlemmers weer suc ces, zodat met de stand 1-2 gedraaid werd. Na de hervatting werd er door DKV heel wat beter gespeeld, maar nu was het ge luk niet op de hand van de IJmuidenaren. Tenslotte was het v. d. Maten, die de par tijen weer op gelijke voet bracht. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den luiden: DKV—Onder Ons II 2-2; DKV junioren bSDO junioren b 0-0. „De Plankeniers" met „Mr. King" De oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" heeft voor haar voorstelling op donderdag 14 november, te geven in het Hervormd Jeugdgebouw op het repertoire genomen „Mr. King", een spel in drie be drijven van Gerald Vandon. De regie be rust bij de heer F. A. J. Hunsche. V' Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bij besluit van 9 oktober 1957, goedkeuring onthouden aan het Velsense raadsbesluit van 9 juli 1957 tot vaststelling van de 40ste suppletoire begroting voor het dienstjaar 1957. (Het betreft hier de subsidie-ineens aan de vereniging „De Stern" ten bedrage van 2500,om deze jonge vereniging aan een start te helpen. G. S. achtten deze bij drage in deze tijd niet verantwoord; het Velsense gemeentebestuur merkt daarente gen op, dat hiermee de roeisport in Velsen geen bijdrage „ineens" als zodanig krijgt, maar een over jaren uit te smeren subsidie, dat slechts in één keer gegeven kan wor den.) Drie voorstellingen van „Aan d'oever van een snelle vliet" De toneelclub „Tavido" van de Hoog- oven-beambtenvereniging „De Gieteling" geeft op donderdag 7, vrijdag 8 en zater dag 9 november voorstellingen van het blijspel „Aan d'oever van een snelle vliet" (Quiet weekend) van Esther Mc. Cracken onder regie van de heer A. H. Holtslag. De eerste voorstelling denkt men in het Hervormd Jeugdgebouw te geven; de twee andere in het Kennemer Theater te Be verwijk. Na afloop van de laatste is er bal. Het is de Velser handbalvereniging „Full Speed" zondag gelukt om in een spannende en sportieve wedstrijd de dames van „Wijk aan Zee" een 4-2 nederlaag toe te brengen, zodat „Full Speed" stevig in de kopgroep zit. In het begin ontspon zich een aantrekkelijke wedstrijd van twee gelijk waardige ploegen. Wijk aan Zee opende na 9 minuten de score, 0-1. Hierna ontstond een fel offensief van „Full Speed", maar mede door het prima werk van de doel- verdedigster van Wijk aan Zee kon ge ruime tijd de voorsprong gehandhaafd blijven, maar „Full Speed" bleef aanvallen en door een hard schot van J. Zonneveld werd de stand gelijk, 1-1. Na de rust hetzelfde spelbeeld, met „Full Speed" iets meer in de aanval, wat na 6 minuten in een doelpunt van J. Orsel resul teerde, 2-1. Vier minuten later beoordeelde de „Full Speed"-doelverdedigster een bal verkeerd en de stand was gelijk: 2-2. „Full Speed" liet zich daardoor niet ontmoedigen en vijf minuten vóór het einde was het J. Orsel, die voor een doelpunt zorgde, 3-2. „Full Speed" ontketende nu een fel offen sief en drie minuten later was het J. Zon neveld die met een negentien meter worp de bal hoog in de touwen joeg: 4-2 en aan alle onzekerheid een einde maakte. De overige uitslagen waren: Full Speed junorenConcordia junioren 2-12; Full Speed WelpenIJmond Welpen 0-1. De heer A. van der Berg heeft als voor zitter van de afdeling IJmuiden-Oost van de Katholieke Arbeiders Beweging aan het begin van de amusementsavond, die zon dag in het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg werd gehouden, de verschil lende doelstellingen van deze organisatie nog eens nader verklaard. Deze bestaan volgens spreker uit de godsdienstige, maatschappelijke, zedelijke en culturele verheffing der leden, welke de leiding op diverse manieren tracht te verwezenlijken. Nu kan men uiteraard van mening ver schillen over de wijze, waarop het begrip „cultuur" dient te worden uitgelegd. Het is eveneens een kwestie van inzicht of het programma, dat voor deze avond door het gezelschap „Variatie" werd verzorgd, enigszins tot de nagestreefde culturele ver heffing van de vele bezoekers heeft kun nen bijdragen. Naar onze mening kan hier van nauwelijks sprake zijn geweest, omdat het gebodene te nadrukkelijk op het tradi tionele amusement was afgestemd. Het ensemble „Variatie" bestond uit vier per sonen die, het behoeft niet te worden ont kend, het publiek de hele avond met groot succes aangenaam wisten bezig te houden. Jenny van Elsloo bereikte dit met behulp van haar accordeon, welk instrument de bezoekers toch altijd weer tot een plezierig meezingen weet te stimuleren. Willem uut den Achterhoek en Jeanne van Amels- voort, de laatste aangekondigd als Bra bantse soubrette, vertegenwoordigden de leut met de gebruikelijke liedjes en een praatje. Misschien zouden zij zich iets meer kunnen toeleggen op de karakte ristieke humor van de provincies hunner afkomst, waarmee hun optreden stellig aan originaliteit zou winnen. De gespeelde schetsjes muntten ten minste niet uit door een spitse humor, al mag het daverend lachsucses, dat Willem wist te behalen in zijn travestie als „Opoe" niet onvermeld blijven. Deze creatie vereiste een ingewik kelde constructie van een pop, een idéé dat evenmin oorspronkelijk is geweest, maar waarvan de uitvoering toch volledig aan de bedoelingen heeft beantwoord. Een groot deel van dit programma werd verder verzorgd/ioor Pierre Duro, die met talloze ingewikkelde attributen allerlei verbluf fende goocheltoeren verrichtte, waarop het publiek nauwelijks uitgekeken raakte. Deze manipulator gaf diezelfde dag reeds twee kindervoorstellingen, waarbij hij 's middags als Oom Piet de kinderen in enthousiaste bewondering wist te brengen. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaatsexa men klassieke letteren: C. Horlings, N. Pekela. Leiden. Geslaagd voor het doctoraalexamen Nederlands recht mej. M. C. Pinke te Voorburg; voor het semi-artsexamen: H. R. Ansingh te Leiden en H. T. H. Siek te Oegstgeest; voor het artsexamen: R. Hali te Den Haag en J. R. Steenbeek te Kuinre. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraalexamen geneeskunde: T. Beverloo te Amersfoort, P. M. Blom van Assendelft te Bergen op Zoom, C. D. de Bruin, mevrouw M. J, N. H. Dewez-Philips en mevrouw M. L. Hooghiemstra-Hoytema van Konijnenburg, allen te Utrecht, E. Laverman te Hilversum, H. A. S. Lemmers te Oosterbeek, C. A. van Ojik (cum laude) te Veenendaal en E. Ossentjuk te Apeldoorn. Voor het semi-artsexa men: C. J. V. Gemke te Helmond, mevrouw M. E. v. d. Laan-Hidma te Utrecht en Th. F. van Poppel te De Meern; voor het artsexamen: G. F. J. van Berckel te Bilthoven, Th. M. van der Horst te Waalwijk en S. Leenstra te Achterveld; voor het tandartsexamen: J. Petrie te Amers foort, B. Houwink te Amsterdam en H. J. G. M. Rolink te Venlo. k •- ADVERTENTIE ENORM LAGE PRIJZEN VOOR DE ALLERBESTE KWALITEIT 1 pond VARKENSKARBONADE, klein beentje ƒ1.49 t pond PRIMA GEHAKT (niet te vet) ƒ0.95 pond PALINGWORST en pond FIJNE LEVERWORST 0.95 MODERNE SLAGERIJ KENNEMERLAAN 43-45 Zondagmorgen om half tien is in het te huis voor ouden van dagen aan de Scho tersingel, waar hij tijdelijk verbleef, over leden de heer Johannes Klazes Dijkstra. De heer Dijkstra is honderdentwee jaar geworden en met deze leeftijd is hij ge durende enkele maanden de oudste inwoner van Haarlem geweest. De heer Dijkstra, die tot voor kort in de Karei van Manderstraat woonde, werd op 29 april 1855 in de gemeente Ooststelling werf geboren. In 1883 verhuisde hij naar Heerenveen en in 1918 ging hij in Anrhem wonen waar hij vijf jaar bleef. Daarna trok hij naar Haarlem waar een groot ge deelte van zijn familie woonde. Tien jaar geleden verloor de heer Dijk stra door een oogziekte het gezichtsvermo gen maar desondanks behield hij tot zijn dood toe een sterke belangstelling in de Nederlandse en internationale gebeurte- Ieder jaar zo tegen de Kerstdagen, zet ten vele tientallen Groninger kustvaar tuigen koers naar Delfzijl, Harlingen en Groningen, opdat de bemanningen thuis het Kerstfeest kunnen vieren. De zakenlieden, verenigd in de „Kring Grote Markt" te Groningen, die in voor gaande jaren een grote Kerstboom op de Grote Markt lieten plaatsen, willen nu aan deze thuisvaart der Groninger scheepvaart speciale aandacht schenken. Het plan is om op de Grote Markt een scheepsmast (met kerstboom in top) te plaatsen. Tevens zal in de étalages aan dacht voor de scheepvaart worden ge vraagd. Een bijzondere attractie belooft de adoptie van een schip te worden. Iedere winkelzaak aan de Grote Markt zal een schip op de thuisreis adopteren. Een foto of een model van het vaartuig zal worden geëtaleerd met de namen van de bemanningsleden erbij. De zaak, die een schip adopteert, stelt een prijs beschikbaar. Deze zal door de kapitein onder de beman ning worden verloot. De voorlichtingscommissie van het Ko ninklijk Zeemanscollege „De Groninger Eendracht" verleent haar medewerking aan de uitvoering van deze plannen, die de betekenis van de kustvaart voor stad en provincie Groningen nog eens duidelijk accentueren. Ook de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer vervult een actieve rol in deze voorbereidingen. De lang gekoesterde wens is eindelijk in vervulling gegaan: WIJ heeft zaterdag j.l. het eerste punt binnengehaald uit een wed strijd, waarin de IJmuidenaren zeker het beste van het spel hadden. De achterhoede in zijn nieuwe samenstelling deed het uit stekend, hetgeen nog niet kan gezegd wor den van de voorhoede, die weliswaar beter speelde dan in de voorgaande wedstrijden, maar nog niet over voldoende stootkracht beschikt. Het begin van de wedstrijd deed al hoopvol aan, want al spoedig had WIJ door toedoen van G. de Boer een 10 voorsprong, maar deze ging voor rust al verloren. In de tweede helft ontspon zich een vinnige strijd om de leiding, waarbij de IJmuidenaren zeker het beste van het spel hadden, hetgeen ze echter niet in doel punten kon uitdrukken. Het 2e elftal voelt zich volkomen thuis in de reserves 3e klas se en behaalde wederom de volle winst. Het was trouwens een goede zaterdag want bijna alle elftallen wonnen. De uitslagen waren: IJmuiden-Wartbur- gia 11; IJmuiden 2-De Geuzen 2 31; VEW 1-IJmuiden 3 03; Concordia-IJmui- den 4 23. Junioren: IJmuiden aSMS a 22. „Indien de delta van onze grote rivieren in het belang van het gehele Nederlandse volk moet worden afgesloten, dan hebben I de daardoor in hun bestaan getroffen groepen van garnalen- en schelpdiervissers recht op daadwerkelijke hulp van de ge meenschap. De garnalenvissers van Stel lendam, Arnemuiden en Veere kunnen, voorzover zij in de visserij willen blijven geholpen worden met het verbeteren van de havens in Goeree en Coljjnsplaat, van waar uit zij dan hun bedrijf kunnen voort zetten. Voor de schelpdiervissers is de uit voering van het studie-object in het Veere- gat van levensbelang. Daar moet blijken of het mogelijk is de mosselen te verwate ren en de kweek van oesters voort te zet ten, als bij de deltawerken speciale voor zieningen worden getroffen." Tot deze conclusie komt de sectie vis serij van de dr. Wiardi Beekman Stichtign, het wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid in een rapport over de toe komst van de visserij in het deltagebied. Verscheidenheid De visserijen in het deltagebied zijn van een bonte verscheidenheid. Zij verrijken de mogelijkheden van de Nederlandse handel en van het bedrijfsleven. Daarbij gaat het om interessante bevolkingsgroepen met vaak een eigen cultureel leven en een eigen volkskarakter, zodat ook uit het oogpunt van folklore de afsluiting verarming en verschraling van onze volkscultuur mee brengt. Ook biologisch zijn de visserijen in het deltagebied interessant en waardevol. Het rapport van de Partij van de Arbeid zegt dan ook dat een belang voor ons volk is te trachten zoveel mogelijk van deze bijzondere visserij te behouden bij de uit voering van de afsluiting van de zeegaten, die nu eenmaal noodzakelijk is. Waar be houd echter niet mogelijk is zal aan de betrokkenen een billijke compensatie en schadevergoeding moeten worden gegeven, meent de commissie. Saneren Voor zover de garnalenvisserij kan blij ven bestaan, dient ook de nodige aandacht te worden besteed aan het verbeteren en vernieuwen van de vloot. Dit te meer om dat een deel van de vissers voor de keuze zal komen te staan of een betrekking aan wal te accepteren, of de zeevisserij te gaan beoefenen. In samenhang met de afdam ming van de zeegaten dient de vlootver- nieuwing en -verbetering en opleiding van vissers voor de zeevisserij opnieuw te wor- land. den bezien. Ook aan de afzetkant zal aan dacht moeten worden besteed. Concentra tie van het aanbod van garnalen samen met coöperatieve afzet zou een betere prijsvorming kunnen bevorderen meent het rapport. De mosselcultuur, die reeds grotendeels op de Wadden is geconcentreerd wordt door de afsluiting van de Zeeuwse wateren in hoofdzaak voor het probleem van het ver wateren (uitspoelen van zand en modder) gesteld. Belangrijk voor deze visserij is volgens het rapport vooral een gecoördi neerd beleid voor noord en zuid en een wettelijke regeling van de verpachtingen van mosselgronden, zegt het rapport. Maatregelen Voor de oesterkwekery is onderzoek naar de mogelijkheden tot behoud van de cul tuur in eerste instantie noodzakelijk. In dien de Grevelingen mogelijkheden biedt, dient de overheid maatregelen te treffen om naast de grotere, vooral ook aan de kleinere oesterkwekers bestaansmogelijk heden te bieden. De nu in Zeeland bestaande toestand, waarbij de grote kwekers-exporteurs maat schappelijk en economisch de zaken dic teren, worden in het rapport scherp afge keurd. Vandaar dat ook wordt aanbevolen de afzet van oesters niet te veel aan prijs afspraken te binden, zoals thans geschiedt. Zowel op de binnenlandse als op de buiten landse markten is een ruime afzet van oesters mogelijk, indien de prijs op een redelijk niveau wordt gebracht. Daar de verplaatsing van bedrijven der Zeeuwse vissers naar het noorden nu reeds leidt tot botsingen met de daar gevestigde vissers is bij de sectie visserij van de Dr. Wiardi Beekman Stichting van de Partij van de Arbeid, ook nog een rapport in voorbereiding, waarin de visserijen en haar belangen in de Waddenzee nader worden beschouwd. Het bestuur van de sectie Visserij van de Dr. Wiardi Beekman Stichting, dat het rapport heeft samengesteld, bestond uit de volgende leden: C. Egas, Heiloo (voorzitter), F. J. A. van Maanen, Amsterdam (secretaris); A, de Boon, Rotterdam; H. J. Knoester, Vlaar- dingen; D. Lammers, Amsterdam; dr. W. Vermooten, Amsterdam; J. Voetelink, Steenwijk en K. J. Vrijling, Abcoude. Het sectiebestuur werd in haar arbeid geassisteerd door eèn aantal vissers en visserijdeskundigen uit de provincie Zee- Het tweede team van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft in de bonds- competitie een 73 overwinning behaald op MSC. De gedetailleerde uitslag was: J. C. de Haas (P.)—J. v. d. Kuil (M.) 0—1, ir. E. F. PeltzerA. C. Spoel VzVz\ B. Wulms J. Smit 10; J. SauerJ. M. Koning Vzy2; B. de HeerJ. Gijswijt 01; J. SonneveldJ. Allard 10; M. Soeteman J. van Amersfoort 1—0; J. A. Rodenberg Th. Adriaanse 10; H. J. Bannenberg C. J. Bosch 10; K. ComisJ. Meinema 1—0. Voor de clubcompetitie werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Afdeling 1: SuikerHuygen V2Vs. Afdeling 2: FalterJanssen afgebr. Tijs- senSchroder 10. Afdeling 3: NijhoffOort remise. Metse laarv. d. Berg 01, Pranger—Beentjes afgebr. Afdeling 4: Wyniav. Dijk 10; De Gel der—v. d. Lely 0—1; RuiterBruinzeel afgebr.; PortegiesDuin 10; Wester Steeman 10. Het kantoor van de gemeente-ontvanger te Heemskerk wordt met ingang van 30 oktober verplaatst naar het perceel Maere- laan 14. Het kantoor is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur en is telefonisch bereikbaar onder 02512- 441-442-443. Gereformeerde kerkdiensten in Heemskerk Met ingang van zondag 3 november zal de Gereformeerde gemeente van Heems kerk diensten gaan houden in de Ned. Hervormde kerk. Deze zullen aanvangen om kwart voor negen en om vijf uur. In verband hiermede beginnen de dien sten der Ned. Hervormde gemeente voor taan om kwart over tien. Kampioenen bij „De Vredesduif" De Heemskerkse postduivenhoudersver- eniging „De Vredesduif" heeft haar kam pioenen bekendgemaakt van het afgelopen seizoen. Kampioen-generaal: 1. J. Dudink; 2. A. J. Bruins; 3. J. Winter. Vitesse: 1. J. Winter; 2. J. Knap; 3. A. Cassee. Fond: 1. J. Dudink; 2. P. v. d. Loos; 3. A. J. Bruins. Oude duiven: 1. J. Dudink; 2. J. Winter; 3. A. J. Bruins. Jonge duiven: 1. J. Beentjes; 2. A. Nie- len; 3. G. de Boer. Navluchten: 1. A. J. Bruins; 2. G. Duin; 3. J. Winter. Prfjzen van maandag Heilbot 3.60-3.20; gr. tong 4.70-4.10; grm. tong 4.40-3.50; kim. tong 3.40-2.90; kl. tong I 2.80-2.30; kl. tong II 2.30-1.80; tarbot I 3.10-2, per kg. Tarbot II 92; tarbot IV 56-48; tongschar 85; gr. schol 75-70; grm. schol 74-67; kim. schol 66-55; kl schol I 54-46; kl. schol II 45-20; schar 28-16; v. haring 23-15; ma kreel 21-10; gr. schelvis 38-26; grm. schel vis 35-22; kim. schelvis 32-21; kl. schelvis I 28-19; kl. schelvis II 24-8; wijting 22-8; gr. gul 42-40; mid. gul 37-35; kl. gul 25-12; ham 88; poontjes 30-15; kl. koolvis zw. 22-10.70; kl. rode poon II 16, prijzen per 50 kg. Gr. kabeljauw 196-96; gr. koolvis zw. 70-56, per 125 kg. Aanvoer van maandag 657 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 5 tongschar en schartong, 1335 schol, 70 schar, 3015 haring, 1450 makreel, 2070 schelvis, 395 wijting, 325 kabeljauw en gul, 1 ham, 25 poon, 265 koolvis, 33 diversen. Totaal 9650 kisten. Besommingen van maandag Twee trawlers met f 57.500; IJM 10 van Hattem f 18.690; IJM 85 Wijker f 5820; KW 80 f 10770; KW 161 f 4700; KW 75 f 3400; KW 170 f 5840; KW 7 f 7440; KW 44 f 6850; KW 48 f 3760; KW 25 f 4960; KW 57 f 9240; KW 159 f 11.000; KW 125 f 2570; KW 64 f 1940; KW 108 f 1690; KW 46 f 2800; KW 161 f 2160; KW 126 f 2550; KW 155 f 2580; KW 24 f 2740; KW 169 f 2000; KW 28 f 2450; KW 51 f 2030; KW 26 1990; KW 104 f 1800; KW 114 f 3140; KW 107 f 1880; RO 2 f 2380; WR 25 f 2940; WR 7 f 3250; WR 67 f 2820; WR 33 f 2300; WR 34 f 2340; WR 88 2290; WR 50 f 2010; WR 51 f 2130; AM 16 f 2540; AM 17 f 2570; AM 18 f 1920; AM 26 f 2800; BU 33 f 1140; TX 14 f 1310; IJM 19 f 5320; IJM 208 f 2870; IJM 22 f 2450; IJM 30 f 1750; IJM 40 f 1560; IJM 78 f 2040; IJM 52 f 1360; IJM 45 f 2290; IJM 4 f 3140; KW 33 f 4720; KW 61 f 1290; KW 34 f 2410; KW 68 f 1950; KW 133 f 3510; KW 31 f 2120; KW 58 f 1720; KW 210 f 1930; KV 160 f 2160; KW 36 f 2220; KW 27 f 1620; KW 63 f 3160; KW 53 f 800; KW 79 f 2440; KW 98 f 1352; KW 12 f 1480. Visafslag Urk Door 23 vaartuigen werd zaterdag aan de visafslag te Urk aangevoerd 462 pond aal en paling van 133 tot 203 pond per vaar tuig tegen een prijs van 137 tot 147 ct per pond. 1181 pond snoekbaars: 89 tot 90 ct per pond; 417 pond baars: 61 tot 67 ct per pond; 5235 pond voorn: 8 tot 10 ct. per pond. De VVV te Beverwijk zal haar vijfen twintigjarig bestaan vieren op dinsdag 26 november met een receptie van 3 tot 5 uur in het Kennemer Theater. 's Avonds vindt voor leden en genodig den een cabaretprogramma plaats, waarbij twee leden worden gehuldigd, die evenzoveel jaren jaren hun beste krachten aan de vereniging hebben gegeven. Het zijn de heren W. J. Lubbers en F. Pleeging. „Het gezin en uw zaak" De Beverwijkse afdeling van de r.-k. Middenstandsvereniging opent het winter seizoen op zondag 3 november met een H. Mis in de kapel van de Bischoppelijke kweekschool. Hieraan zal, indien mogelijk, het knapenkoor „De zingende klokken" uit IJmuiden medewerking verlenen. Hierna volgt een gemeenschappelijk ont bijt en spreekt pater Romerus over het onderwerp „Het gezin en uw zaak". „Never Down" na zes ronden In de onderlinge competitie van de r.-k. bridgeclub „Never Down" te Beverwijk is de stand na de 6de ronde: 1. Mevr. Groen J. Schaaper 351.04; 2. SchramKuijs 343.97, 3. Beermanv. Uden 323.63, 4. H. Schmidt Tesselaar 319.32, 5. MaksPoncin 316.96. VELSEN DINSDAG 29 OKTOBER Thalia Theater, 20 uur: „Noodlanding in de jungle". Rex: geen opgave ontvangen. Openbare gemeentelijke leeszaal en bi bliotheek, Heidestraat: geopend van 10 tot 12.30 en van 14 tot 16.30 uur; Bij kantoor Velsen-Noord open van 19 tot 21 uur. .Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, geopend van 9.30 tot 12 en 14 tot 13 uur. Katholieke leeszaal: open van 14 tot 17 uur. WOENSDAG 30 OKTOBER Patronaat, 20 uur: Muziekfestival V.G., (sectie Muziek). Julianaschool: Bazaar voor Hervormd Jeugdwerk. Theaters: als dinsdag. BEVERWIJK DINSDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Een wereld vol vrees". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als een kat in het nauw". Kennemer Theater, 20 uur: Pater De Greeve: Nieuw Mariaspel. Zeewykschool: Lezing van de heer J. J. Romunde over Amerika. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19; geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu diezaal geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. WOENSDAG 30 OKTOBER Bioscopen: als dinsdag. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 14.30 tot 16.30 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15 tot 1* 45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11