Schagen's roomboterkoekjes Maison Hillege VELO F Spencer NAVO-vergadering zou nieuwe beginselverklaring opleveren Nieuwe rijksadviescommissies voor beeldende kunst CHAUFFEUSE 89.50 Uw modehuis Spaak volgende week in Londen voor belangrijke besprekingen Cafetaria- bedrijven flink persoon kantoorbediende mnl./vr. 19 Sancties verwacht tegen Zjoekov meldt „Unita" Bevan: traditionele vrees voor bonapartisme Gaillard krijgt ontwijkende antwoorden van de partijen „Na u', is het parool Actie in Little Rock tegen leiding van vereniging Twintig jaar voor blanke wegens mishandeling Minister van Defensie van Egypte naar Moskou Tito stuurt zijn beide plaatsvervangers Majoor K. zegt te zijn aangereden Buitenlanders en de maximum snelheid Kamerleden ongerust over dalende kolenproduktie Overvaller dreigde met handgranaat Redding op proef Militairen gewond bij ontploffing Extra maatregelen voor Kerst- en Nieuwjaarspost Nederlands Ballet boekt succes in Brussel Scheepvaart LUIDSPREKER wasmachine maatschappij Pllllll VRIJDAG 1 NOVEMBER 1957 LONDEN (UP) Volgens diplomatieke bronnen in Londen zal de komende NAVO- vergadering-op-hoog-niveau in Parijs waarschijnlijk een „Handvest van de vrije naties" opleveren: een plechtige verklaring van onderlinge solidariteit, ondertekend door de regeringshoofden der vijftien aan gesloten landen. Dit handvest zou tevens een bekrachtiging betekenen van de NAVO-verbondenheid en een waarschu wing aan het adres van Rusland met het oog op heropleven van de agressieve Sov jet-politiek. De verklaring zou in hoofdlijnen de be ginselen omvatten die ontwikkeld zijn tij dens de ontmoeting tussen president Eisenhower en premier MacMillan te Washington. In de eerste plaats zou op nieuw met nadruk gewezen worden op de noodzaak een sterk defensieschild te hand haven met een voorraad kernwapens in Europa. Verder wordt een uitspraak ver wacht over de onderlinge verbondenheid der landen, die onder meer tot uitdrukking moet komen in een uitbreiding van de sa menwerking op wetenschappelijk gebied ten aanzien van de versterking der collec tieve veiligheid. Tenslotte wordt een aan beveling verwacht voor economische sa menwerking tussen de NAVO-landen. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de secretaris generaal van de NAVO, Paul Henri Spaak, volgende week een officieel bezoek aan Groot-Brittannië zal brengen. Dinsdag zal hij de opening bijwonen van het Britse LONDEN. (Reuter) De correspondent van het Italiaanse communistische blad „Unita" te Moskou meldt dat men sancties kan verwachten tegen maarschalk Zjoekov. De correspondent van het Deense com munistische blad „Land og Folk" bericht dat Zjoekov „volkomen alleen" stond met zijn opvatting van het partijwerk in de Russische strijdkrachten. Radio-Moskou zond vrijdag verscheidene malen in de uitzending voor het binnen land een artikel van de Chinese maarschalk Lioe Po-Tsjang in het Pekingse Volksdag blad uit, waarin gezegd Wordt dat de Sov jet-strijdkrachten „geheel onder het poli tieke leiderschap van de communistische partij" moeten staan. Het blad van het leger „Rode Ster" heeft een beroep gedaan op de Sovjet strijdkrachten zich achter de partij te scharen. Het blad dringt er bij de bevel hebbers, politieke officieren en partijle den in de onderdelen van de strijdkrachten op aan dagelijks de politieke bewustwor ding in alle rangen van de strijdkrachten te versterken. „De kracht en de onover winlijkheid van- de Sovjetstrijdkrachten- spruiten voort uit de nauwe band tussen deze strijdkrachten en het volk en uit de leiding die de partij geeft", aldus het blad. BOSTON (Reuter) De Britse socia listenleider Bevan, belast met Buitenland se Zaken in het socialistische „schaduw kabinet", heeft op een persconferentie te Boston de veronderstellingen verworpen, volgens welke Kroesjtsjev, aan macht heeft gewonnen of ingeboet door de af zetting van Zjoekov. Een militair is te machtig geworden in de ogen van de niet- militaire regeringsautoriteiten, aldus Be van. Een dergelijk beleid is traditioneel voor het socialisme en communisme en vloeit voort uit de vrees voor een herleving van het bonapartisme. Hij zei van oordeel te zijn, dat Zjoekov is afgezet, omdat de Russische communisten het nodig oorde len het burgergezag boven het militaire te handhaven. Ondergeschikt BELGRADO (Reuter). In gewoonlijk welingelichte kringen te Belgrado wordt gezegd, dat Zjoekov is beschuldigd van po gingen om het leger van de partij te schei den. Hij zag het leger als „de beslissende macht", die door zijn tussenkomst de Sovjet-Unie had gered na de dood van Stalin in 1953. Hij zou een groep hoge offi cieren bereid hebben gevonden zijn richt lijnen te volgen. De maarschalk was ech ter nog niet begonnen zijn plannen uit te voeren. Het partijbestuur zou besloten hebben Zjoekov een zuiver militaire func tie van ondergeschikt belang te geven. PARIJS. (AFP-Reuter). De roomsr katholieke volksrepublikeinen hebben zich bereid verklaard zitting te nemen in de regering-Gaillard als ook de socialisten en conservatieven meedoen. In het andere geval zullen zij zich opnieuw op hun hou ding beraden. De conservatieven hebben te kennen gegeven, dat zij in beginsel de formateur gunstig gezind zijn. Zij zullen pas een definitieve beslissing nemen als zij weten hoe de houding van Gaillard te genover de voornaamste problemen is. De socialisten hebben zich bereid verklaard Gaillard te steunen. Of zij zitting in zijn regering zullen nemen, zal zondag wor den uitgemaakt op een partij vergadering. Gaillard, die de bijnaam „de Sfinx" heeft gekregen omdat hij zo weinig me dedeelzaam tegenover de pers is, zou een delegatie van de volksrepublikeinen heb ben verteld dat hij in Algerije de politiek wil voeren, die de socialist Mollet aan de Nationale Vergadering heeft voorgesteld. Dat zou betekenen, dat hij het wetsont werp voor zelfbestuur weer ter tafel zal brengen. Het is op 30 september door de Nationale Vergadering verworpen. Gail lard wil er evenwel meer garanties voor de Europese minderheid aan toevoegen. (U.P.). Volgens het links-radicale blad „L'Express" heeft president Coty een boodschap aan de Assemblée opgesteld, waarin hij verklaart te zullen aftreden wanneer de huidige kabinetscrisis niet snel tot een oplossing wordt gebracht. Het bericht is nog niet bevestigd, maar er zijn politici in Parijs die een dergelijk ultimatum van de president reeds enige tijd verwachtten. parlement en vervolgens de gast zijn van koningin Elizabeth. Hij zal ontmoetingen hebben met pre mier MacMillan, verschillende andere ministers, leden van Lager- en Hogerhuis, Sir Winston Churchill, en de NAVO- Kanaalcommissie (die verantwoordelijk is voor de verdediging van Het Kanaal). Spaak zal de beide huizen van het parle ment toespreken en voor de televisie op treden. LITTLE ROCK (AFP). - Het gemeente bestuur van Little Rock, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Arkansas waar zich grote moeilijkheden hebben voorgedaan bij de opheffing van de rassenscheiding op de openbare middelbare school, heeft de arrestatie gelast van de twee leiders van de „Vereniging voor verbetering van de positie van de negers" (N.A.A.C.P.) in Arkansas. Het gemeentebestuur had onlangs be paald, dat de vereniging zijn archief ter beschikking moest stellen, doch de vereni ging had dit niet gedaan. In Birmingham (Alabama) is Joe Prit- chett, die ervan verdacht wórdt de plaatse lijke leider te zijn van de Ku Klux Klan, veroordeeld tot twintig jaar gevangenis straf omdat hij op 2 september met vijf anderen de negerrechter E. Aaron had ontvoerd, mishandeld en op immorele wijze verminkt. (UP). - De mishandeling had ten doel de neger-voorstanders van rassenvermen ging angst aan te jagen. Aaron had echter niets met de integratiebeweging te maken. Pritchett die in de Ku Klux Klan organisa tie de rang van „cycloop" bekleedt gaf een ander opdracht tot het weerzinwekkendste geval dat ik in mijn jarenlange praktijk hem meegemaakt, zei de rechter, de maxi mumstraf uitsprekend. CAIRO (UP) De Egyptische opperbe velhebber en minister van Defensie, gene- raal-majoor Abdel Hakim Amer, is naar Moskou gevlogen, aan het hoofd van een Egyptische delegatie, ter bijwoning van de viering van de veertigste verjaardag der communistische revolutie. Hij vertrok in een TU-104, die twee dagen geleden was partijsecretaris Królsft^flv naar Cairo was gezonden. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" zal de minister 'tijdens "Zijn verblijf in Moskou „belangrijke besprekingen" voeren. Hij is twee maanden geleden door minister Zjoekov uitgenodigd. BELGRADO (Reuter) Joegoslavië zal een belangrijke delegatie naar Moskou sturen voor de herdenking van de revolutie in 1917. De beide vice-presidenten Kardelj en Rankovitsj zullen Tito vertegenwoor digen als leiders van een afvaardiging van zes man. Waarnemers in Belgrado zijn van mening dat Tito spit voorwendt om dat hij niet naar Moskou wil als protest tegen het ontslag van Zjoekov. Het onderzoek, dat de Koninklijke Marechaussee heeft ingesteld naar de oorzaak van het aan majoor K. overko men verkeersongeluk, heeft tot nu toe geerl enkele aanwijzing opgeleverd, dat hier sprake van een aanrijding zou kun nen zijn, aldus heeft de Legervoorlich- tingsdienst meegedeeld. Niettemin zal een deskundige van de Rijksidentificatie- dienst het onderzoek voortzetten. Majoor K. wordt verpleegd in het mi litaire hospitaal „Oog in Al" in Utrecht. Hij heeft een beenfractuur en enkele an dere kwetsuren opgelopen. Tegen zijn echtgenote, zijn broer en te gen een voormalige kapitein, die getuige a décharge is geweest in het kortgeleden voor de krijgsraad tegen majoor K. ge voerde proces, heeft hij verklaard dat hij is aangereden door een hem achterop ko mende auto, die hem niet op de normale wijze aan de linkerkant inhaalde, doch aan de rechterzijde van zijn wagen opdook. Hij voelde plotseling een schok en ver loor daardoor de macht over zijn stuur, zo zei hij. Er hebben zich intussen nog geen ge tuigen gemeld. De gemeentepolitie van Utrecht heeft de auto van majoor K. aan een onderzoek onderworpen. A.N.V.V. vraagt plaatsing van internationale borden De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat gevraagd langs de wegen, waarvoor de maximum snelheid van 50 km per uur geldt, de inter nationaal erkende ronde maximum snel heidsborden met rode rand en vermelding van de toegelaten snelheid te doen plaat sen. Het aanduiden van het weggedeelte, waarvoor de maximum snelheid geldt, door middel van de gemeentelijke plaats naamborden acht de A.N.V.V. voor buiten landse automobilisten niet duidelijk. Ten eerste kan de buitenlandse toerist de plaatsnaam dikwijls niet lezen, zodat hij niet weet wat er bedoeld wordt, ten twee de staan de naamborden vaak op plaatsen, waar van bebouwing nog geen sprake is of waar, zoals bij wegomleggingen, men in het geheel niet door een bebouwde kom rijdt. De A.N.V.V. vraagt daarom de inter nationaal erkende aanduiding onder plaats naamborden te doen aanbrengen. De commissie voor Economische Zaken uit de Tweede Kamer heeft in haar voor lopig verslag over de begroting van de staatsmijnen haar ongerustheid uitgespro ken over de daling van de kolenproduktie. Na een daling in de afgelopen jaren te hebben geconstateerd zeggen vele leden met grote zorg een verdere daling van de kolenproduktie tegemoet te zien. Zij vroe gen of de raming van de produktie op de begroting voor 1958 niet te optimistisch is. De kolenproduktie over de eerste helft van 1957 bedroeg voor de gezamenlijke mijnen slechts ruim 5.700.000 ton en voor de staatsmijnen 3.640.000 ton. Dit is reeds beneden de raming voor 1957. Het laat zich aanzien, dat het derde kwartaal nog ongunstiger zal zijn door het toenemend verloop van de ondergrondse arbeiders en door de Aziatische griep. Vele leden konden zich niet verenigen met de beslissing van de minister inzake de M.I.R.-verordeningen. Zij zouden gaar ne vernemen, door welke overwegingen met betrekking tot het algemeen belang hij geleid werd bij het gedeeltelijk afwij zen van de door de M.I.R. met de grootst mogelijke meerderheid vastgestelde ver ordeningen inzake de beloning der onder grondse en bovengrondse mijnwerkers. Sommige leden vroegen of de minister nog steeds meent, dat vraagstukken be treffende personeelsbeleid en de daarmee verband houdende sociale positie van de mijnwerkers niet in de volksvertegenwoor diging, maar in de M.I.R. besproken die nen te worden. Zij waren van oordeel dat na de gebeurtenissen in april van dit jaar dit standpunt moeilijk langer verdedigd kan worden. Gezien de opeenvolgende ge beurtenissen in de mijnindustrie en gezien de waarschuwende stemmen, welke des tijds in de volksvertegenwoordiging bij de behandeling van de begroting voor 1957 zijn opgegaan, achtten deze leden het noodzakelijk, dat de volksvertegenwoor diging mede oordeelt over het personeels beleid, de sociale positie en de veiligheid van het mijnpersoneel. Even voor middernacht kwam gister avond een jongeman een café in Hille- gersberg binnen en bestelde koffie. Toen hem die gebracht werd, toonde hij de caféhouder een handgranaat. „Ik moet geld hebben, anders laat ik je café in de lucht vliegen," zei de jongeman. De ca féhouder gaf hem twintig gulden, maar de overvaller eiste meer. Toen de café houder daarop kwaad werd en achter de toonbank vandaan kwam, koos de jonge man het hazenpad, na de caféhouder te hebben toegeroepen: „Mijn kameraden zullen je komen afslachten!" De gewaarschuwde politie wist de jongeman spoedig te vinden. Hij stond in een ander café een biertje te drinken. Hij bleek een 21-jarige dienstplichtige soldaat te zijn. De handgranaat, die hij nog bij zich had, was een ongevaarlijke oefengranaat. Hij is aan de militaire poli tie overgegeven. Op het strand van Zandvoort heeft de Koninklijke Noord-Zuid Hollandse Redding Maatschappij donderdag proe ven genomen met een nieuw type kanon met reddingslijn. Op de foto gaat juist een raket de lucht in. Bij een oefening met springstoffen zijn op de Rucphense hei bij Roosendaal twee militairen gewond. Doordat een spring lading voortijdig ontplofte is de 19-jarige dienstplichtige soldaat W. C. Schaffers uit Hoensbroek ernstig aan het gelaat gewond. De 35-jarige sergeant J. W. J. Boeckhorst uit Roosendaal werd gewond aan zijn linkerhand. Zij zijn opgenomen in een ziekenhuis te Roosendaal. Hun toe stand is bevredigend. De marechaussee stelt een onderzoek in. Zowel Kerstmis en Nieuwjaar vallen dit maal tussen de weekeinden, zodat in veer tien dagen tijd vier keer de nachtposttrei nen niet zullen rijden, namelijk in de nach ten voorafgaande aan de zon- en feest dagen. Bovendien wordt juist in de periode Kerstmis-Nieuwjaar extra veel post ver zonden. De posterijen zullen daarom in de nach ten, voorafgaande aan die waarin geen posttreinen zullen rijden, extra personeel en materieel inschakelen. Daags vóór de zon- en feestdagen zal de post zoveel en zover als mogelijk worden verwerkt. Post, die daags vóór de zon- en feestdagen de eindbestemming niet heeft bereikt, zal worden verwerkt met extra personeel en materieel in de nacht volgende op de feest dagen. (Van onze correspondent in Brussel) Het Nederlands Ballet heeft donderdag in de Muntschouwburg te Brussel een groot succes geboekt. Voor een uitver kochte zaal, waar tal van vooraanstaande persoonlijkheden en niet minder dan een entwintig ambassadeurs en gezanten wer den opgemerkt, danste het gezelschap „Les Sylphides" van Chopin Fokine, „Nacht eiland" op muziek van Claude Debussy in de choreografie van Rudi van Dantzig, de „sonate" van Jan Mul en Sonia Gaskell, benevens „Création" van David Lichine en „Petroesjka" van Igor Strawinsky, Alex andre Benois en Michael Fokine. Het zo kritische publiek van de Bel gische hoofdstad heeft de Nederlandse ar tiesten warm toegejuicht. Men is vol lof over deze prestatie. Het succes is reëel. Dat bleek ook uit de hartelijke ontvangst van de artiesten ten huize van de Neder landse ambassadeur in België en het feest in de Hollandse Club, dat vrijdagochtend om drie uur nog dapper bezig was. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft vier nieuwe rijksadviescommissies ingesteld voor het aankopen van en het verlenen van op drachten op het gebied van de beeldende kunst. De staatssecretaris is tot de instelling van deze vier commissies overgegaan op grond van voorstellen van de Commissie Sociale Positie Beeldende Kunstenaars en de Raad voor de Kunst. De hiertoe strek kende beschikking en de beschikking, waarin de oude commissies worden opge heven, zullen worden gepubliceerd in de staatscourant van morgen. ,Van de zijde van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt medegedeeld, dat de instelling van de nieuwe commissies geschiedt kort nadat bekend is geworden, dat de dringende noodzaak tot bestedingsbeperking heeft moeten leiden tot een niet-onaanzienlijke verlaging van de begrotingspost voor aan kopen en opdrachten voor het jaar 1958. In het feit, dat de bestedingsbeperking ook in de sector van de scheppende kunst haar invloed heeft, kan te meer een reden worden gezien om deze toch nog altijd belangrijke post zo verantwoord mogelijk te besteden. De Commissie Sociale Positie Beeldende Kunstenaars, enige jaren geleden door de voorlopige Raad voor de Kunst ingesteld, heeft zich beziggehouden met het vraag stuk van de rijksaankopen en -opdrachten op het gebied van de Nederlandse beel dende kunst. Zij is van oordeel, dat de overheid over speciale adviescommissies op dit gebied dient te beschikken. De commissie wijst erop, dat men twee categorieën van deskundigen kan onder scheiden, kunstenaars en deskundigen niet-kunstenaars, zoals museumdirecteu ren en kunstcritici. Zij acht het daarom meer of minder vanzelfsprekend, dat de adviescolleges uit beide categorieën van kunstdeskundigen worden samengesteld. Zij meent, dat het in het algemeen wense lijk zal zijn, dat deze colleges voor de representatieve, de stimulerende en de „bevorderende" aankopen afzonderlijk vergaderen. Voorts stelt de commissie, enerzijds met het oog op de noodzakelijke continuïteit, anderzijds teneinde verstar ring te vermijden, een roulering voor door elke drie jaar twee leden van elk advies college te doen aftreden. Zij heeft ook voorstellen gedaan over de advisering op het gebied van de opdrachten voor monu mentale kunst, waaronder de zogenaamde percentageregelingen. Hierover is nog overleg gaande. Aagtedijk, pass. 31 Straat Messina n. Genua. Abbekerk, 31 te Alexandrië. Alioth, 30 te Bremen. Aludra, 3/11 te Rotterdam verw. Alwaki, 1/11 te Amsterdam. Ameland, 1/11 v. Lyttleton n. Curagao. Amstelbrug, 31 te Huil verw. v. Londen. Amstelkroon, 31 100 m. w.n.w. Malta n. Pt. Said. Amstelland, 1/11 te Montevideo. Amstelvaart, 31 v. Yokohama n. de Ver. Staten. Annenkerk, 31 594 m. w. Adelaide n. Adelaide. Appingedijk, 31 v. Montevideo n. Paranagua. Ariadne, 1/11 te Amsterdam. Artemis, 31 v. Oranjestad n. Curagao. Astrid Naess, 31 40 mijl z.w. Kuria Muria eil. naar Mena. Alwaki, 31 v. Rotterdam n. Amsterdam. Axeldijk, 1/11 te Antwerpen. Baud, 1/11 te Tj. Priok verw. v. Singapore. Bennekom, 30 60 m. z.o. Trinidad n. Tampa. Bengalen, 1/11 te Kingston. Bintang, 31 v. Abadan n. Halifax. Boissevain, 31 v. Durban n. Port Elizabeth. Bonita, 31 te Cristobal. Borneo, 31 v. Colombo n. Suez. Boskoop, pass. 31 Azoren n. Barbados. Breda, 31 te Hamburg n. Bremen. Britsum, 31 te Londen verw. v. Amsterdam. Caltex Nederland, 31 te Kopenhagen. Caltex Pernis, 2/11 te Abadan verw. v. Suez. Caltex Rotterdam, pass. 31 Ouessant n. Sidon. Caltex The Hague, 31 v. Bahrein n. Gothenburg. Camitia, 31 20 m. n. Ruegen n. Stockholm. Celebes, 31 v. Mobile n. Houston. Cinulia, 1/11 te Malta n. Bombay. Cistula, pass. 31 Gibraltar n. Malta. Coolsingel, 1/11 v. Rotterdam n. Puerto Ordaz. Coryda, 31 v. Pladju n. Tandjong Priok. Cottica, 31 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 31 v. Pta. Cardon n. R'dam. Dorestad, 30 60 m. w. Ouessant n. Curagao. Eemland, 3/11 v. Recife n. Rio de Janeiro. Eenhoorn, 31 v. Antwerpen n. Alexandrië. Eerema, 31 250 m. z. Kreta n. Beyrouth. Esso Den Haag, pass. 31 Aden n. Antwerpen. Esso Nederland. 3/11 te Fawley verw. Felipes, 31 v. Pladju n. Sibolda. Friesland KRL, 1/11 te Beyrouth. Ganymedes, 1/11 v. Amsterdam n. Barranquilla. Ghanakust. 31 te Douala verw. v. Winneba. Gooiland, 30 te Amsterdam. Guineekust, 31 te Grand Bassa. Hathor, 31 v. Piraeus n. Alexandrië. Heemskerk, 31 135 m. z.w. Ushant n. Antwerpen. Hermes, 31 te Port Au Prince verw. Hera, 30 290 m. w.n.w. Paramaribo n. Paramaribo. Hestia, 31 v. Puerto Ordaz n. Amsterdam. Hilversum, 1/11 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Hoogkerk, 31 630 m. o. Seychellen n. Aden. Hydra, 31 te Puerto Limon v. Cristobal. Isis, l/'ll te Curagao. Jagersfontein, 30 v. Amsterdam n. Bremen. Jason, 31 v. Aruba n, La Guaira. Ittersum, 1/11 te Brownsville verw. v. Galveston. Kara, 31 v. Algiers n. Tripoli. Karimata, 31 dw. Algiers n. Port Said. Kalinga, 31 v. Genua n. Vado. Kellia, 31 v. Gefle, 3/11 te Rotterdam verw. Kenia, 31 v. Las Palmas n. Curagao. Kennemerland, 31 v. Bremen n. Hamburg. Kertosono, 31 v. Los Angeles n. Cristobal. Krebsia, 31 v. Kaapstad n. Curagao. Kinderdijk, 31 te Rotterdam. Koningswaard, 30 420 m. z. St. Helena n. Durban. Korenia, 2/11 te Geelong verw. Kota Inten, 1/11 te Kobe verw. Krebsia, 31 te Kaapstad verw. Kryptos, 31 v. Curagao n. Cabimas. Laagkerk, 31 te Rotterdam verw. Laertes, 1/11 te Padang verw. Larenberg, 31 te Buenos Aires verw. Lekhaven, 1/11 te Las Palmas. Lekkerkerk, 1/11 te Milos. Lindekerk, 31 te Basrah. Lombok, 31 v. Cristobal n. Los Angeles. Louis Lantz, 31 bij Kaap Finisterre n. Rotterdam. Malea, 31 v. Bunju n. Balikpapan. Marisa, 31 220 m. n.w. Seychellen n. Tamatave. Marnelloyd, 1/11 v. Savona n. Port Said. Malvina, 10/11 te Kawasaki verw. Meerkerk, 31 Kaap Bon gepass. n. Antwerpen. Mentor, 31 te Willemstad verw. v. Cd. Trujillo. Merwede, 1/11 te Takoradi. Metula, 31 v. Pladju n. Bangkok. Montferland, 30 te Amsterdam. Murena, 1/11 te Yokohama. Naes Commander, 31 95 m. w. Sidon n. Fawley. Nieuw-Holland, 31 v. Djakarta n. Bali. Noordam, 31 te New York. Notos, 30 te Mostaganem n. Oran. Ondina, 31 v. Suez n. Perzische Golf. Ophir, 1/11 te Singapore verw v. Belawan. Oranjefontein, 30 400 m. n.o. St. Helena n. K'stad. Orestes, 1/11 te Curagao verw. v. Port of Spain. Orion, pass. 31 Ouessant n. Barcelona. Ouwerkerk, 31 noordp. Corsica gepass. n. Pt. Said. Overijsel, 1/11 te East-London. Pendrecht, 1/11 te Nynashar. Perna, 31 v. L. Marques, 15/11 te Abadan verw. Pieter S, 31 te Swansea. Poelau Laut, 30 te Amsterdam. Pr. d. Nederlanden, 30 v. Barbados n. Plymouth. Prins Alexander, 1/11 te Rotterdam verw. Prins Casimir, 31 te Toronto verw. v. Montreal. Prins Johan Willem Friso, 31 te Rotterdam. Purfina Hellas, 31 260 m. n.o. Aden n. Suez. Purmerend, pass. 31 Azoren n. Texac City. Purmerend, pass. 31 Azoren n. Texas City. Rita, 31 te Pladju. Roggeveen, 1/11 te Singapore verw v. Tj. Priok. Rijndam, 1/11 te New York verw. Saloum, 31 te Dakar. Sarpedon, 31 te Mobile verw. Schie, 31 v. Istanbul n. Volos. Senegalkust, 1/11 te Amsterdam. Soestdijk, 31 te Albany verw. Solon, 28 v. Houston n. New Orleans. Stad Delft, 1/11 te Singapore verw. Stad Gouda, 3/11 te Emden verw. Stad Leiden, pass. 31 Gotland n. Emden. Stad Rotterdam, 30 te Amsterdam. Stad Vlaardingerf, 31 140 m. n.n.w. Trondheim naar Emden. Stanvac Ogan, 1/11 te Sungeigerong verw. Stanvac Selo, 1/11 te Sungeigerong verw. Statendam, 31 v. Southampton n. New York. Statue of Liberty, 31 228 m. o.n.o. Aden n. Mena. Steenwijk, 31 390 m. n.w. Flores n. Holland. Stentor, 1/11 te Curagao. Steven, 31 440 m. o.z.o. Kp. Race n. Montreal. Tabian, 31 v. Marseille n. Le Havre. Tankhaven I, 1/11 te Bangkok verw. Tara, 31 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Telamon, 31 te Mobile verw. v. Maracaibo. Texel, 1/11 te Rotterdam. Thelidomus, 1/11 te Singapore. Themis, 31 te La Guaira verw. Theobaldius, 1/11 v. Saltend n. Curagao. Tiba, 31 Kaap Finisterre gepass. n. Antwerpen. Tiberius, 27 te Houston. Tibia, 31 250 m. z.z.w. Freetown n. Accra. Tjikampek, pass. 31 z.p. Madagascar n. Durban. Tjiluwah, 1/11 te Semarang. Van Cloon, 31 v. Semarang n. Pt. Swettenham. Van Neck, 3/11 te Lyttleton verw v. Wellington. Vivipara, 2/11 te Cowes verw. Waterman, pass. 31 Ouessant n. Piraeus. W. Alton Jones, 31 700 mijl n.o. Zanzibar naar Philadelphia. Westertoren, 31 v. Yokohama n. Miri. Willem Ruys, 31 v. Singapore n. Belawan. Wonogiri, 31 45 m. z.w. Kreta n. ïsfapels. 'Caankerk, 1/11 te Dar Es Salaam verw. Zonnekerk, 1/11 v. Aden n. Massawa. Zuiderkerk, 31 v. Lissabon n. Marseille. Zuiderzee, 31 te Venetië. KLEINE VAART Appingedam, 31 te Eastgoodwin n. Lissabon. Bab T, 30 te Ostrand v. IJmuiden. Badzo, 31 v. Rotterdam n. Londen. Elsa, 30 v. Zaandam n. Antwerpen. Ilias, 31 te Kopenhagen n. Amsterdam. Joost, 29 v. Zaandam n. Gefle. Julia Mary, 30 te Manchester. Kaap St. Vincent, 28 v. Gefle n. Zaandam. Lijnbaansgracht, 30 v. Tarnoviken n. A'dam. Lucas Bols II, 31 5 m. n.o. Texel n; Helsinki. Midas, 30 v. Genua n. Livorno. Pavo, 30 v. Kotka n. Zaandam. Plato, 30 te Amsterdam n. Rotterdam. Ponza, 31 te Gjedser n. Zaandam. Prinsengracht, 30 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Schippersgracht, 30 v. Amsterdam n. Helsinki. Strabo, 30 v. Lissabon n. Gibraltar. Tilly, 30 v. IJmuiden n. Ostrand. SLEEPVAART Barentszee, 30 370 m. n.o. Paramaribo n. Nueva Palmira. Ebro, 30 dw. Finisterre n. Lissabon. Thames, 30 60 m. n.n.w. Perim n. Daz-eil. Tyne, 30 320 m. z.w. Bombay n. Alexandrië. Witte Zee, 23 v. Port Moresby n. Singapore. Zeeland, 28 v. Houston n. New Orleans. Zwarte Zee, 29 bij s.s. Captain George gearriv. (a.d. grond bij eil. Maio, Kaap Verd. eil.). AAAAAAAAAAAAAAAAAA Meisje, 20 jaar, b. z. a. als Rijbewijs B E, spreekt mo derne talen. Brieven IJ 598. 77TTTTTTTTYTTTTTTT Als U op reis wilt dan koopt U aan hat loket een kaartje. Maar als U een piano, een motor fiets of wèt dan ook wilt verkopen dan plaatst U een TDDELIÜKE AANBIEDING van 60 voor 52 cent per 100 gram BANKETBAKKERIJ - KOKERIJ Da Costalaan 1 - Telefoon 1728 - Driehuis VOOR DIRECT GEVRAAGD In SCHAGEN's zaak heerst goede smaak Warme maaltijden vanaf f 175. Diverse uitsmijters Sndische gerechten Diverse salades Wij verzorgen tevens uw lunchpakket IJmuiden: Bik en Arnoldkade 4344 Hoorn: Breed 42. Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame Wij bieden aan, in prima st. zijnde inruilmachines, w.o. z.g.an. Erres met wrin ger, 2 z.g.a n. Velo-ma- chines, 1 machine met elektrische wringer, alles onder volle garantie (geen snelwassers). TROMPSTRAAT 68 IJmuiden. voor STATIONSRIJWIELSTALLING in Beverwijk. Ook gepensioneerde komt in aanmerking. Aanmelden: Station Beverwijk. Gevraagd: bekend met Boekhouden en Loonadministratie strekt tot aanbeveling. Volledige sollicitaties worden ingewacht bij het Admini stratiekantoor W. MOOIJ, v. d. Vondellaan 10, Driehuls. lanceert de ideale jas voor de man met smaak Deze prachtige jas is gemaakt van WOLLEN ENGELSE TWEED met ZWARE SATIINVOERING. 'n Kledingstuk om te bezitten GROTE HOUTSTR. 12 HAARIEM I

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13