Geen dagkoopje 10* korting Het kinderhoek je van tante Els PRINS NOVEMB Projecten in uitvoering zullen nog worden voltooid Voetbal in Ken nemer land Een van oudste verenigingen van Beverwijk gaat feesten Velsens cultureel leven in de komende week EFKU- Volksmachine F. C. KUIPERS NAAIMACHINES 13 RAAD VAN HEEMSKERK Bindend advies uitgebracht in tandartsenconflict Grondslag voor honoraria der ziekenfondsen thans vastgesteld Katholieke jeugd viert plezierig feest ,BEJAARDE" REDERIJKERSKAMER Om na te tekenen Het nieuwe raadsel Heemskerks burgemeester herdenkt in raadszitting Hongaarse opstand prijs f 499.- Examens VRIJDAG 1 NOVEMBER 1957 De gemeenteraad van Heemskerk onder voorzitterschap van burgemeester H. Nie- len heeft zich donderdagavond een uur bezig gehouden met een vry onbelangrijke agenda; van de veertien agendapunten leverden enkele veel stof tot spreken op. Uiteindelijk werden alle voorstellen zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. De voorzitter toonde zich verheugd te kunnen mededelen dat de begroting voor het nieuwe jaar sluitend is verkregen. Een aannemer heeft de gemeenteraad toestemming gevraagd voor optie tot het kopen van bouwgrond in het uitbreidings plan „De Oosterzij". De mogelijkheid is aanwezig dat tegen de zoom van het land goed „Marquette" een ander soort woning bouw wordt toegepast. Dit zijn dan huizen Het college, dat een bindend advies zou uitbrengen inzake het ziekenfondshonora rium voor de tandartsen heeft thans uit spraak gedaan. De tarieven dienen volgens dit college van adviseurs te worden vast gesteld op een grondslag van 0.27 per verrichtingsminuut. Van de zijde der tand artsen was destijds berekend, dat het hono rarium 34.07 cent per verrichtingsminuut diende te zijn, terwijl de conclusie uit de rapporten van de zjjde der ziekenfonds organisaties (G.O.Z.) luidde, dat met 21,5 cent per verrichtingsminuut diende te worden volstaan. Het bedrag van 27 cent, dat nu is vast gesteld, ligt dus iets beneden het gemid delde van deze beide bedragen. Naar wij van de zijde van het Gemeen schappelijk Overleg van Ziekenfondsorga nisaties vernemen vloeiden de zeer uiteen lopende conclusies van tandartsen en zie kenfondsen voort uit de omstandigheid, dat de tandartsen aanvankelijk ervan uitgin gen, dat het jaarinkomen in 1500 verrich tingsuren moest worden verworven. De ziekenfondsen verlangden aanvankelijk hiervoor 2000 verrichtingsuren. Het college van adviseurs heeft het aan tal verrichtingsuren op 1800 vastgesteld. Dit verklaart tevens, dat de uitslag, in cen ten per verrichtingsminuut uitgedrukt, on geveer het midden houdt tussen de weder zijdse standpunten. Het bindend advies geldt voor een overeenkomst tussen de tandartsen en de ziekenfondsen voor het resterende deel van 1957 en voor 1958. ADVERTENTIE MAAR IEDEREEN EEN EERSTE PRIJS Die u direct bij aankopen in onze zaak kunt meenemen. Vanaf 1 nov. tot 16 nov. 1957 geven wij op alle voorradige goederen, bij contante betaling Door dit systeem, een televisie voor iedereen. Woninginrichting, Naaimachines. Snelliusstraat 23-27 Tel. 5653 - IJmuiden De jeugd van de rooms-katholieke scho len in Santpoort heeft woensdag haar deel gekregen van de feestelijkheden ter gele genheid van het vijfentwintigjarig bestaan van de parochie van O.L. Vrouw van Al tijddurende Bijstand te Santpoort en bet zilveren jubileum van pastoor A. F. J. Goossens. Des morgens kwamen de kinderen in de kerk aan de Fr. Netscherlaan bijeen voor het bijwonen van een plechtig gezongen H. Mis. Omstreeks half elf vulden circa twee honderd kinderen van de kleuterschool en van de eerste klassen der lagere scholen de gymnastiekzaal van de H. Hartschool aan de Wulverderlaan waar zij zich met allerlei voordrachtjes en spelletjes bijzon der vermaakt hebben. Tussen de bedrijven door werden versnaperingen uitgedeeld, die uiteraard goede aftrek vonden. De kinderen van de overige klassen der lagere scholen ongeveer vierhonderd in getal kregen in de aula van het Lavige- rie-college aan de Wüstelaan een variété programma aangeboden, die klonk als een klok. Enthousiast werd er meegeleefd met de avonturen van Flip Flapuit op de plan ken. De goochelaar Mr. Johnnie toonde aan de hand van enkele lessen dat er eigenlijk „niks aan" is. Toen de clown August ook eens wilde goochelen kwam hij echter onder grote hilariteit van de zaal van de natte kermis thuis. Veel bijval oogstte Mr. Johnnie ook met zijn nummer „Japans papierscheuren" waarbij hij in een handomdraai uit een stuk papier fantasierijke figuren te voor schijn wist te „toveren". Er was ook een pop, die tot grote verwondering van het jeugdig publiek niet alleen lopen maar ook spreken en zingen kon. Tenslotte liet Mr. Johnnie talrijke monden van verba zing openvallen bij het gezicht van de schier onafgebroken reeks welriekende en kleurige bossen bloemen, waarmede hij in een ommezien het toneel in een Chinese wondertuin herschiep. die door particulieren gekocht kunnen worden. De heer Beentjes (Kath.) juichte dit plan toe. Als vergoeding voor deze optie die tot 31 december van dit jaar duurt, zal de gemeente een bedrag vragen van 5 °/o van de koopsom van de grond. Begroting sluit Voorts werd op deze avond de begroting voor het jaar 1958 aangeboden, waarvan de cijfers nog niet bekend gemaakt werden. Wel deelde de voorzitter mee dat de begroting sluitend is. Er konden echter geen bedragen worden uitgetrokken voor nieuwe objecten. De werken die thans in uitvoering zijn, zullen echter doorgang kunnen vinden. Maximum snelheid De algemene politieverordening behoef de op enkele punten aanvulling en naar aanleiding hiervan informeerde de heer M u y e n (Arb.) naar het karakter-van de bebouwde kom in verband met de nieuwe wet op de maximum-snelheid. De burgemeester, de heer H. N i e 1 e n, deelde mee, dat hiervoor andere normen gelden. Ook het college van Gedeputeerde Staten heeft de bevoegdheid deze aan te wijzen. Een concreet antwoord kon hij op deze vraag nog niet geven; een nadere stu die is hier nog voor vereist. Ook het ophalen van schillen is voortaan aan een vergunning gebonden. De heer Beentjes (Kath.) vroeg zich af of deze bepaling wel nodig was, omdat de toestand toch goed was. De nieuwe verordening is voor sommige mensen een verslechtering, terwijl toch niemand benadeeld wordt. De nieuwe wijken moeten op gezette tijden herverdeeld worden en teneinde on genoegens voor de bewoners, die hieruit zouden kunnen voortvloeien, te voorkomen is toch ook een regeling noodzakelijk, be toogde de heer N i e 1 e n. Het bedrag in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd verhoogd tot 2.500.000. Dit was nodig omdat enkele kortlopende geldlenin gen moesten worden afgelost. De heer Beentjes vroeg belangstel lend hoe de Centrale Overheid tegenover het grote bedrag aan kortlopende geld leningen staat. „Moeten deze niet worden omgezet in een lange lening", luidde zijn vraag. Burgemeester N i e 1 e n was van mening dat deze toestand nog wel enige tijd aan zou houden. Immers het bedrag van de onlangs uitgeschreven Woningbouwlening dient om de woningbouw te continueren, zodat van consolidatie van schulden nog niet gesproken kan worden. De gemeente Heemskerk is hier echter nog niet aan toe, hetgeen zal blijken uit de begroting voor het jaar 1958. In de commissie van advies, als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947, wer den voor een jaar herbenoemd de heren P. de Graaf, F. Huneker, J. W. Neute boom, J. A. Peekei en J. van Roon. Duivenliefhebbers gaan prijzen uitreiken De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" houdt zaterdag 9 november in zaal Hoogerwerf een feeste lijke bijeenkomst, waarop de prijzen uitge reikt zullen worden van het afgelopen seizoen. Contactavond „Beverwijk" De voetbalvereniging „Beverwijk" houdt woensdag 13 november in zaal Hoogerwerf een contactavond voor haar leden en dona teurs. Het nieuwe Westduitse kabinet, gefoto grafeerd na de beëdiging door de bondspresident voor de presidentiële residentie in Bonn. Op de eerste rij, van links naar rechts: Heinrich von Brentano (Buitenlandse Zaken), dr. Konrad Adenauer (Kanselier), Theodor Heuss (president), Gerhard Schroder (Binnenlandse Zaken); op de tweede rij: Theodor Oberldnder (Vluchtelin genzaken), Richard Stücklen (Postza ken), Heinrich Liïbke (Landbouw), Frans Josef Strauss (Defensie), Ludwig Erhard, achter Heuss. (Economische Zaken en vice-kanselier), Hans Chris- toph Seebohm (Verkeer), Franz Etzel (Financiën), Fritz Schaffer (Justitie); i op de achterste rij: Paul Liicke, ge deeltelijk zichtbaar, (Huisvesting), Siegfried Balke, daarvoor, (Kernener gie), Hermann Lindrath (Schatkist), Theodor Blank (Arbeid), Josef Würme- ling (Gezinszaken). Afwezig is Hans Joachim von Merkatz (Bondsraadzaken) Wat de competitie van het lagere voetbal vooral in de derde klasse A zo interessant maakt, is het feit, dat zo ongeveer elke week een andere club als leider en(of) hek- kesluiter fungeert; een bewijs, dat èn de strjjd om de bovenste plaats te bezetten en die om aan de onderste te ontkomen in deze klasse dit jaar ongemeen spannend zal zijn. Vandaar dan ook, dat elke com petitie-zondag door de voetballiefhebbers weer met belangstelling tegemoet wordt ge zien. Zo zijn de talrijke supporters van Eg- mondia natuurlijk buitengewoon nieuws gierig, of hun favorieten na hun misstap tegen Velsen zich zondag tegen ZAP weer zullen herstellen. We menen ze op dit punt volkomen te kunnen geruststellen. CSV, dat de tweede plaats inneemt en er zelfs relatief beter voorstaat dan de Eg- monders, trekt naar Beverwijk en er is alle reden om aan te nemen, dat de Beverwijkers in hun zevende wedstrijd hun zesde nederlaag tegemoet gaan. In Santpoort komt bij Terrasvogels de leider der afdeling, het aloude Alcmaria Victrix, op bezoek. Met alle respect voor het feit, dat de Terrasvogels de vorige zondag in Heemskerk wisten gelijk te spelen, geloven we toch niet, dat dit de Alkmaarders zal weerhouden op beide punten beslag te leggen. Het zich herstellende Velsen trekt naar Wijk aan Zee. Zoals nog steeds in de ontmoetingen tussen deze clubs het geval is geweest verwachten we ook nu weer een felle, open strijd met de grote kans, dat de punten gedeeld zullen worden. ADO speelt wederom thuis. Het ontvangt Alkmaarse Boys. Het vorige seizoen waren de Alkmaarders bij hun bezoek aan ADO nog de leiders hunner afdeling, maar wer den desondanks met 31 door de Heems kerkers geklopt. We vermoeden evenwel, dat de thuisclub ditmaal met minder ge noegen zal moeten nemen. Veel spanning verwachten we bij de semi-plaatselijke ontmoeting Vitesse—HSV. Het vorige seizoen legden de Heiloërs be slag op drie van de vier punten, maar we verwachten, dat de Vitessenaren de HSV-ers reeds zondag duidelijk zullen maken, dat ze zich dit seizoen met minder tevreden zullen moeten stellen. In de vierde klasse D komen in Halfweg de nummers één en twee, NAS en Water loo, tegenover elkaar te staan. Beide clubs leden zondag j.l. een nederlaag, zodat we veilig kunnen aannemen, dat er hun alles aan gelegen is, de komende ontmoeting te winnen. Het vorige seizoen speelden deze clubs in Halfweg tegen elkaar gelijk met de merkwaardige score vijf-vijf. Thans houden we het meer op een NAS-zege. Kinheim aanvaardt de lastige reis naar Oostzaan, naar OFC. Vooral na de één- vier nederlaag van de vorige zondag tegen Uithoorn kunnen we moeilijk in een Velser overwinning geloven. Verder worden nog gespeeld ZaanlandiaWH, DIOOnze Gezellen. UithoonrGeel Wit en Bloemen- daalETO. WIJK AAN ZEE—VELSEN D Wijk aan Zeeërs krijgen de volgende Velsen-ploeg tegenover zich: Kaasenbrood; Nijssen, Boon; Spanjaard, Hijnen en Reyerse; Braam, Van Schagen, Bakkum, Graman en Wittebrood. TERRASVOGELS—ALMARIA VICTRIX De Terrasvogels ontvangen de leiders hunner afdeling met: Cöhrs; Disselköter en Van Gelder; Nieuweweg, Van Vuuren en Van Eden; Schippers, Thoolen, Veldman Sr., Van Dillewijn en Veldman Jr. De op een na oudste vereniging van Beverwijk, „Het Nut" is de oudste, de Re derijkerskamer Kennemerland, heeft vo rige maand haar 85-jarige leeftijd bereikt. Volgende week dinsdag zal dit aanleiding zijn tot het houden van een receptie en twee dagen later wordt er een feestelijke voorstelling gegeven van Roelvink's char mante stuk „Frculeke". Tijdens deze voor stelling zal dan tevens aandacht besteed worden aan het feit, dat de heer G. Bak ker, zestig jaar als werkend lid aan de vereniging is verbonden terwijl de heer P. Steevens, die momenteel het voorzitter schap vervult, zijn zilveren jubileum viert. In de beginperiode bepaalde de Rederij kerskamer zich hoofdzakelijk tot het hou den van voordrachten en pas later besloot men ook toneelspelen op te voeren. Het eerste stuk, dat toen werd opgevoerd, heette „Paledijn" en het werd gevolgd door „Advocaat der Armen". Van deze stukken werden twee uitvoeringen gege ven. De eerste uitvoering was voor de leden, de tweede voor het publiek, dat toen voor een eerste rang 49 en voor de tweede rang 30 cent entrée betaalde. Moch ten toendertijd slechts heren als werkend lid toetreden, pas in 1876 wordt melding gemaakt van het eerste werkend dames lid. Het eerste Beverwijkse dameslid was mejuffrouw R. Davidson. Het is op 1 september 1872 geweest, dat door de heren J. C. Boeser, J. C. de Lan gen en J. Julius een veeriental ingezete nen werden uitgenodigd een vergadering bij te wonen om te komen tot de oprichting van „ene vereeniging tot beoefening der uiterlijke welsprekendheid". Uit deze ver gadering werd omstreeks 20 september van dat zelfde jaar, de Rederijkerskamer Kennemerland geboren. Als oprichters staan in de oude notulenboeken vermeld de heren J. C. Boeser, J. C. de Langen, J. Julius, G. Smelik, D. A. Koelman, L. H. Thomhagen, M. Deegenaar, J. Schipper, W. Amse, J. H. Rustkamp, C. F. Julius en N. A. Nottinga. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren G. Smelik, voorzitter, L. A. Thomhagen, vice-voorzitter, M. Deegenaar, secretaris en J. C. de Langen, penning meester. Aan dit bestuur werd een com missie van beoordeling toegevoegd, welke het eerste jaar bestond uit de heren D. Mijsberg, H. D. Sluiter, H. M. Deegenaar en C. F. Julius. Daar de heer Sluiter zich naderhand als lid aanmeldde, werd in zijn plaats benoemd ds. J. C. Boon. Verder lezen we in de notulen, dat op 15 januari 1873 tot voorzitter werd aangewezen de heer H. H. de Mik en tot penningmeester de heer L. Verhagen. In het jaar 1876 tra den als werkend lid toe de heren M. Teer en G. Slagt. Beiden hebben veel gedaan voor de thans 85-jarige vereniging en te zamen met de heer P. H. Majoor, vormden zij een hecht driemanschap, dat tientallen GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de de agenda van zaterdag 2 tot en met zaterdag 9 november. 4 t/m 9 NOVEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- BESTE KINDEREN, Over een paar dagen is het alweer november en met de regenvlagen en de vroege donkerte komt eigenlijk de winter pas echt in het zicht. De winter is een gezellige tijd,dat weten jullie allemaal wel. Sinterklaas, Kerstmis, Oud en Nieuw, het zijn feestdagen waar we naar uitkijken, ieder jaar weer en daarom ga ik je vandaag eens een sprookje vertellen, om je vast een beetje voor te bereiden op de donkere maanden, die komen gaan. Het heet: TELKENS ALS er een nieuw jaar naar de aarde gaat, roept de Tijd de twaalf maanden bij zich. Hij heeft dan aan iedere kant een grote mand staan; in de ene zitten de goede gaven, in de andere de slechte. Die moet hij nu onder de twaalf prinsen verdelen. Dat is een heel moeilijk werk en de prinsen zijn wel eens ontevreden, maar daar kan de Tijd zich niet aan storen. Op een keer zat hij weer op zijn troon. Aan zijn linkerhand stond de goede mand. Daar zaten het Kerstfeest, het Sint Nicolaasfeest, Pasen en Pinksteren in, zonneschijn, groei zaamheid, voorspoed. In de andere mand zaten regen, mist, droogte, overstroming, storm en nog heel veel meer. Elke prins had een grote zak en die vulde de Tijd met dingen uit de twee manden. Eindelijk waren er nog maar twee prinsen over. November en Decem ber. „JA", ZEI DE TIJD. „nu heb ik in de goede mand niet zo veel meer over als in de slechte. Ik zal het zo eerlijk mogelijk onder jullie verdelen en dan moet je er maar van maken wat je kunt". Hij stopte de beide zakken vol en de prinsen gingen heen. December liep tevre den zingend voort, maar November zei niets en liep met een boos gezicht naast zijn broer. Natuurlijk had de Tijd weer niet eerlijk gedeeld, zo mopperde hij in zich zelf. December had weer het grootste deel van de prettige dingen. Hij had het Kerst feest gekregen, sneeuw en ijs en de gave om in de mensen het verlangen wakker te roepen om goed te doen. VOOR HEM, November, was er niets an ders overgebleven dan het Sint Nicolaas feest en een pot bruine verf, waar hij de bladeren van de bomen mee moest verven, Verder zat zijn zak vol regen. Een eerlijke verdeling was het niet, nee hoor, dat zou hij zelf heel wat beter gedaan hebben dan de Tijd. Toen de prinsen een eind gelopen had den, kwamen ze bij een huis, waar ze wil den overnachten. Daar vonden ze ook prins Oktober, die een zak vol eikels, appels en peren had. Toen November zag, hoe vro lijk en tevreden zijn broers er uit zagen, begon hij nog meer te mopperen. „Jullie hebben veel meer uit de goede mand gekregen, dan ik", zei hij tegen de anderen. „De Tijd doet het niet eerlijk meer". MAAR de broers lachten hem uit. „Hij heeft je nog wel het Sint Nicolaas feest gegeven", zei Oktober. „Dat vinden de mensen het prettigste feest dat er is". Prins November antwoordde niet eens, er was plotseling een gedachte bij hem op gekomen. En toen de anderen sliepen, stond hij stilletjes op en sloop naar de zak van December. Hij haalde alle goede gaven er uit en stopte ze in zijn eigen zak, ter wijl hij de regen in die van December deed. De pot met bruine verf zette hij od de grond, want daar was geen plaats meer voor. Toen maakte hij de beide zakker weer dicht en deed heel voorzichtig de deur open. Daar bewoog Oktober zich! Prins November greep een van de zakken en liep hard naar buiten. „Waar is November gebleven en waar om staat zijn pot verf daar op de grond?" vroeg Oktober de volgende morgen ver wonderd. „Weet je wat, ik zal die pot maar meenemen, als we hem dan inhalen, kan ik de verf teruggeven". „Help me eens even met mijn zak", zei December. „Ze is zo zwaar, dat ik ze haast niet kan tillen". Hij maakte haar open om er in te kijken en wat denk je dat hij zag? Die domme November had in zijn haast de verkeerde zak meegenomen en nu had December twee feesten inplaats van één, het Kerst feest èn het Sint Nicolaasfeest. EN NOVEMBER? Ja, die zat met zijn zak met slechte gaven. Daar was niets an ders in dan regen en mist, kou, donkere dagen en storm. Hij schaamde zich zó dat hij niet naar zijn broers terug durfde gaan. En dus schildert Oktober alle blaadjes licht of donkerbruin en brengt een overvloed van appels, peren en noten. Dan komt No vember met de donkere dagen en het som bere weer en waait alle blaadjes van do bomen af en December met al zijn kost bare schatten komt het laatst en wordt overal met blijdschap ontvangen. „Gelukkig, dat die nare November weer voorbij is", zeggen de mensen. En Novem ber weet heel goed, dat het zijn eigen schuld is, dat ze zo over hem denken. De oplossing van de rebus, die verleden week bij vergissing op een verkeerde plaats in ons hoekje stond, is: Kinder operette. Mijn naam bestaat uit vier letters om de andere een klinker en een medeklinker. Ik dien tot zuivering van een allernodigste rode vloeistof. Wissel je de klinkers om, dan krijg ie een Nederlands stadje, dat zijn naam aan een beroemd zuivelprodukt heeft gegeven. Probeer eens te vinden welke woorden bedoeld worden? destraat, IJmuiden-Oost, geopend: maan dag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; dinsdag t/m zaterdag van 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Wjjkerstraatweg: maandag t/m zaterdag 14—17 uur. 5 NOVEMBER Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex Theater IJmuiden (O.), toneelvoor stelling door het Zuidelijk Toneel. 7 NOVEMBER Sociaal-Cultureel Werk voor Bejaarden, tentoonstelling in het Gem. Vergader lokaal Abelenstraat IJmuiden (O.) van door bejaarden gemaakte goederen en werkstukken, geopend van 16 tot 23 uur. 8 NOVEMBER Sociaal-Cultureel Werk voor Bejaarden, als 7 nov., geopend van 11 tot 23 uur. N.V.S.H., 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing, spreker G. Nabrink. 9 NOVEMBER Accordeonver. „IJmuidens Roem", uit voering Patronaatsgebouw IJmuiden (O), 20 uur. Sociaal-Cultureel Werk voor Bejaarden, als 7 nov., geopend van 11 tot 23 uur. Herv. Vrouwenvereniging „Draagt El kanders Lasten", bazaar in gebouw Chr. Belangen te IJmuiden, vanaf 3 uur tot 12 uur. BIOSCOOPTHEATERS Thalia theater: vrijdag, zaterdag en zon dagavond: (zaterdag en zondagavond twee voorstellingen): Mijn hart zingt voor jou. Zondagmatinée 15 uur: Het ge heim van de bergschat. Maandag tot en met woensdag: De gewetenlozen. Donder dag speciale voorstelling „Vrouwenclub". Rex theater, geen opgaaf ontvangen. jaren op de bres gestaan heeft voor de ver eniging, die juist toen haar allergrootste periode van groei en bloei doormaakte. Deze 85 jaren zijn een aaneenschakeling geweest van serieuze beoefening van de toneelspeelkunst, waarvan nu reeds zovele Beverwijkse geslachten dankbaar hebben genoten. Natuurlijk heeft de vereniging ook haar „ups en downs" gekend. Hoogte punten vormden de successen bij de to neelwedstrijden. Maar er waren ook diep tepunten, die deden vrezen, dat de aloude Rederijkerskamer zou moeten worden op geheven. Gelukkig waren er op het juiste ogenblik steeds weer Beverwijkers, die de vereniging in stand wisten te houden. De bejaarde heer G. Bakker behoort ongetwij feld tot een van degenen, die in de dertiger jaren de kamer voor een dreigende onder gang hebben weten te behoeden. Hij nam op het kritieke moment het voorzitterschap in handen en met behulp van enkele jon geren wist hij het onheil te voorkomen. Jongeren zetten nu het stuk Beverwijkse traditie, dat in de Rederijkerskamer Ken nemerland ligt verankerd, voort en bewij zen daardoor de toneelspeelkunst een grote dienst. De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen, heeft tijdens de open bare raadsvergadering van donderdag avond de volgende verklaring afgelegd: „In deze openbare zitting van de raad is het mij een behoefte een ogenblik aan dacht te vragen voor het tragisch gebeu ren in de dagen nu een jaar geleden waarin het vrijheidslievende volk der Hongaren met de moed der wanhoop vocht voor zijn vrijheid en voor zijn on afhankelijkheid. Dit onschuldig volk, een al sinds de Tweede Wereldoorlog durende onder drukking van een medogenloze overwel diger moe geworden, geloofde in een oplossing voor hun land zoals in Polen, dat erin geslaagd was in een vrijere positie te komen ten opzichte van de bezetter. Leefde de gehele vrije wereld mee in de zo moedig begonnen revolutie in dap perheid zonder wapenen gevoerd door duizenden mannen en vrouwen, de 4de november 1956 werd de wereld opge schrikt door het hulpgeroep dat via de Hongaarse radiozenders grote ontzetting teweegbracht bij alle vrije volken. De Hongaarse vrijheidsopstand werd ge smoord in het bloed van eveneens dui zenden. Op dit moment herdenken de Hongaren hun vrijheidshelden, die het aandurfden bijna zonder wapens de strijd aan te binden tegen de rode terreur. Mogen wij voor hen in hun strijd voor de vrijheid een morele steun zijn en dat gene met liefde voor hen doen wat in ons vermogen ligt. Schermdemonstratie van „De Gieteling" De schermclub „De Gieteling" zal op maandag 4 november in het Statenhuis in Beverwijk om acht uur laten zien hoe het op de wekelijkse oefenavonden toe gaat en wat de vorderingen van de dames- en herenleden zijn, na een half jaar training onder leiding van profes- seur Van der Valk. Huisvrouwen houden op 11 november verkoopmiddag De afdeli .g Santpoort van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen zal op maandag 2 november in de zaal van het badhuis „De Spaarnberg" aan de Wüstelaan in Santpoort een verkoop middag houden, waaraan een kleine de monstratie van ritmische gymnastiek is verbonden. De contactmiddag van de af deling zal op 6 november bij mevrouw Horbeek in de Hyacinthenstraat worden gehouden. Bridgeclub „De Jump" begon aan wintercompetitie De bridgeclub „De Jump" is een dezer dagen aan haar wintercompetitie begon nen, waaraan verbonden het clubkam pioenschap met promotie en degradatie om de vier weken. De uitslagen waren in percenten: Groep A: 1. Mainz-Wittebrood 62.50; 2. v. d. Berg-Amsing 59.72; 3. dames Van Amerongen-Broer 48.61. Groep B: 1. Winter-Porch 65.77; 2. La- man-Middelkoop 57.14; 3. dames Kramer- Schoen 56.35. Groep C: 1. Drijver-Veldman 70.63; 2. mevr. Bloem-v. Loo 58.73; 3. echtpaar Prem 52.38. Groep D: 1. echtpaar Broeren 61.11; 2. echtpaar v. d. Steen 58.73; 3. mevr. Thompson-Croes 53.17. ADVERTENTIE AUTOMATISCHE ZIG-ZAG MACHINE compleet met ingebouwde verlichting, wegklapbaar verlengtafeltje. in fraaie koffer LANGDURIGE GARANTIE VOLLEDIGE INSTRUCTIE in huurkoop slechts 6 kosten KLEINE HOUTSTRAAT 112 HAARLEM TELEFOON 11142 Delft. Kandidaatsexamen werktuigkundig in genieur: C. J. M. den Duik, Heemstede. Kandi daatsexamen mijningenieur: J. J. de Boer, Over- veen; H. Jansen, Utrecht; R. Sauer, Rotterdam; F. H. A. Willems, Hoensbroek. Kandidaatsexa men natuurkundig ingenieur: A. M. M. Bots, Tilburg; G. Duyfjes, 's-Gravenhage; A. M. de Graaf, Rotterdam; F. A. R. de Groot, Haarlem; Y. M. de Haan, Leeuwarden; F. Hemeiaar, Rot terdam; C. de Lind van Wijngaarden, Arnhem; H. W. A. van der Meer, Amsterdam; D. van Or- mondt, Delft; J. Roos, Rotterdam; T. P. Roselje, Delft; E. F. Scheele, Hoofdplaat; R. J. J. Stamm'- ler, 's-Gravenhage; S. H. Wijnnobel, Delft. In genieursexamen werktuigkundig ingenieur: The Kok Poo, Delft. Ingenieursexamen mijningenieur: C. A. Steenbergh, Voorburg; J. M. Swinkels, Terwinselen. Ingenieursexamen natuurkundig in genieur: G. van Aller, Hasselt; A. van den Boo- gaart, 's-Gravenhage; W. Frijlink, 's-Gra venna- ge; M. C. Gomperts, 's-Gravenhage; C. F. M. Heek, Rotterdam: H. P. van Heel, Delft; J. P. Korthals Altes, Amsterdam; J. van Laar, Leiden; K. J. van Oostrum, 's-Gravenhage; G. A. Schel- tema de Heere, 's-Gravenhage; P. J. Six, Am sterdam. Leiden. Kandidaatsexamen F' wis- en natuur kunde: A. Mossel, Leiden; idem F: mej. M. M. van der Vlugt, Schiedam. Doctoraalexamen scheikunde: R. E. Adney, Nijmegen. Kandidaats examen K' wis en natuurkunde: F. B. Klynstra, Leiden. Idem K: mej. A. M. Nieuwenhuys, Oegst- geest. Doctoraalexamen geologie: W. F. J. Klein- smiede, Leiden. Kandidaatsexamen A wis- en natuurkunde: P. J. de Bruyn, Leiden. Idem A': C. Ie Pair, Leiden. Doctoraalexamen natuurkun de: A. J. Surjadi, Leiden. Kandidaatsexamen L wis- en natuurkunde: mej. H. F. Hageman, Oegstgeest; P. F. Veen, Leiden. Doctoraalexamen biologie: J. Mennema, Rotterdam. Doctoraalexa men rechten: mevr. E. C. de Boer-Houben, Amersfoort; F. O. van der Dussen, Domburg. Doctoraalexamen sociologie: C. Boekestijn, Lei den. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld „Th e relationships between electroencephalographs and psycholo gical data in normal adults" de heer P. F. Wer- re. geboren en wonende te Leiden. Gepromo veerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „The isolating value of spe cific song patterns in two sibling species of grasshoppers" de heer A. C. Perdeck. geboren te Almelo en thans wonende te Leiden. V

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15