Een der grootste ter wereld is tegen eind van dit jaar in IJmuiden gereed lederen kleding Cor Oly LEDERKLEDING VELDHUIS Sleepboot „Titan" brengt de „Julia Anna" naar Den Helder Tussenwijk" is een prettige en sfeervolle wijkplaats Havenberichten IJ mond-agenda Eén man kan de vulling van 4000 ton verrichten Poolse logger tussen pieren vlotgebracht HONDERD METER HOOGOVEN Voor Wijsmuller tweemaal in actie Ongewone dwarsstreep Gassen wassen Binnenmeer Handbalnieuws van „Full-Speed" Nederlands fabrikaat KOOPT VEILIG KOOPT BIJ 'N VAKMAN! Woningbouw wordt in snel tempo voortgezet K IJ DAG 1 NOVEMBER 1957 (Van een onzer IN DE GRILLIGE KARTELLIJN, die het Hoogoven- bedrijf tegen de horizon van de IJmond tekent, zal het wel licht niet eens zijn opgevallen, dat er bewesten de bestaande drie giganten, die „hoogovens" heten en het gloeiende hart van deze K.N.H.S. vormen, langzaam maar met grote zeker heid een vierde is verrezen een vierde hoogoven van grootse allure, compleet met hoge schoorsteen en bijgebou wen, bunkers en wat er meer bij zulk een stalen ijzervreter te vinden is. Ga echter maar eens aan de voet van deze Hoogoven IV staan en kijk omhoog of liever: klim maar eens mee langs de eindeloze trappen naar zijn top op tachtig meter boven de grond en weet dan, dat hier voor redacteuren) veertig miljoen gulden een kolos is neergezet, die met kop en schouders boven zijn drie kleinere collega's uitsteekt en die bovendien als een der gx-ootste hoogovens ter wereld kan gelden. Want daar, gezien uit het bovenste topje van deze reus, wiens stalen ingewand nog niet kookt van ziedend ijzer- erts en kolkend gas, maar door boterham-etende ovenmetse laren wordt bevolkt, ligt het hele Hoogovenbedrijf aan uw voeten. Zoals het aan de voeten móét liggen van deze grootse voedster, die erbij gekomen is zonder dat het silhouet op merkelijk veranderd is, maar die er rond het eind van het jaar toch wel een duidelijke figuur in gaat worden. Klim, mee langs de bordessen en durf af en toe - goed vasthouden, want het kan gemeen waaien rond dat schijnbaar ijle trapwerk - naar beneden te kijken, over het slagveld van de industrialisatie, dat nog geheel omwoeld ligt. Sinds in mei 1956 de fundering werd gelegd van acht en twintig bij acht en twintig meter in het vierkant en men daar beneden begon met het optrekken van vijfentwintig miljoen kilo „leeg" gewicht op het Kennemer zand. En kom dan bovenin die koker, waar straks het verse erts, de kooks en de kalk bij bakken in zullen worden gestort, tot de wat verbazingwekkende ontdekking, dat er mensen huizen tussen hemel en aarde - aan de oventop opgehangen met behulp van armdikke kettingen, gezekerd door beschermend staaldraad, voor het geval die kettingen het ook nog mochten begeven - maar dan toch zwevende mensen, werkend op een platform, dat meesteeg naarmate de oven naar zijn grootste hoogte groeide. Die is nu bijna bereikt en het koppeltje ovenbouwers, dat 2000 ton vuurvaste steen tegen de stalen wand van de oven heeft gevoegd, met daartussendoor vele koperen koelingselementen en daarbij vele zware sjekkies heeft gedraaid, is nu tot de metershoge gaten gekomen, waardoor straks, als de oven brandt, de gassen een weg naar buiten, naar de gaszuiveringsinstallaties onderaan Hoogoven IV zullen zoeken. Die gaten nog mooi van binnen bemantelen en dan zit het er weer op. Dan kan de oven vier wat hun betreft worden gevuld met de tonnen lading uit de bunkers beneden en dan zal er wel weer een ander karwei zijn op het rusteloze ter rein van de KNHS, waar de vuurvaste steen even belangrijk is als het deeg in de bakkerij. ADVERTENTIE naar DE Motor- en Bromfiets zaak van Noordholland Breestraat 108 - Tel. 4627 BEVERWIJK Bijna driehonderd gulden voor kinderbescherming De in Velsen-Noord gehouden collecte voor de Kinderbescherming heeft totaal f 280,90 opgebracht. (Van een speciale verslaggever) De Groningse 500 ton metende „Julia Anna" kwam donderdagavond omstreeks negen uur reeds in moeilijkheden. Een zuid westerstorm, die aanvankelijk windkracht 7 had, maar later aanwakkerde tot kracht 8, had een defect aan het roer van het vrij nieuwe schip veroorzaakt. De kapitein stelde zich tegen half elf in verbinding met reder E. Smid te Groningen en meldde dat hij zijn schip in de buurt van het lichtschip Texel gaande hield. De reder adviseerde om de haven van Den Helder binnen te lopen, maar de eerste machinist aan boord van de „Julia Anna" gaf als zijn mening te kennen: „De zaak werkt met het noodroer, maar ik heb er geen cent vertrouwen in". TACHTIG EN EEN HALVE meter rijst de gigant uit de aarde omhoog rustend op zeven stalen kolommen, straks verant woordelijk voor veertienhonderd ton ruw ijzer per dag (de drie „oudjes" haalden elke dag de helft....) en nodig voor de steeds grotere honger naar ruw ijzer aan de kant van de Staalfabriek, die mettertijd haar oxy-staal-produktie gaat beginnen. Het moet straks, als de periode van de bouw voorbij is en de hitte rond deze kolos oplaait met elke vier uur een teken tegen de hemel in de vorm van het rose sein van de aftap een overdonderende hel worden in zijn bemetselde binnenste. Aan de buitenkant zal daar niet veel van te zien zijn: een lift, die als bij de andere drie uit de diepte de grondstoffen naar boven takelt en het erts, de kalk en de kooks in de muil van de oven kiept drie grote stalen „bussen" ernaast met op twee hunner een wat ongewone „dwarsstreep" en om de vier uur dat vlammend bewijs van Hoogovenleven. Maar vlak rond het hart van de Hoog oven is dat anders, meer direct, spannen der vooral. Daar jaagt elk uur 2600 kubieke meter lucht („wind" zeggen ze bij de dven) naar de gaten in de voet, om het verbrandings proces op gang te houden, wind uit een windmachine in de machinehal, die de lucht tot twee atmosfeer samenperst en het via de windverhitters naar de hoogoven stuwt. In die verhitters, stalen kokers van vele tientallen meters hoog, wordt de lucht met behulp van gas en in een vuurvaste mantel van steen (6600 ton steentjes voor het drietal!) tot 800 a 900 graden verwarmd en als bovenin het kostbare „voer" is ge worpen, kan het helse feest beginnen, dat in vier uur beslissen moet over de kwali teit van het belangrijkste produkt der K.N.H.S. het ruwijzer: een hete orkaan van 100 kilometer per uur raast door de bedwongen binnenbrand. Rond de eigenlijke oven met zijn dia meter van 8,5 meter (één van de dikste ter wereld, al kunnen Duitsland en Amerika nog forsere laten zien, maar beslist geen hogere) gaat zich het proces verder af spelen een proces van gassen, die ge reinigd moeten worden, vloeibare ijzer stromen, die geleid dienen te worden en onvoorstelbare hoeveelheden energie. Dat gas is een lastig, maar kostbaar pro dukt. Ruwijzer gaat tenslotte na de aftap in de mengwagens, die het naar (je Staal fabriek of de gietmachine brengen, maar het gas wemelt van de stofdeeltjes, die Hoogovens echt liever niet in hun leidin gen zien neerslaan, waardoor de noodzaak ontstond dit gas bijzonder nauwkeurig te zuiveren van alle ongerechtigheden. Dat gebeurt. In een „stofzak" gaat men de veront reinigingen eerst te lijf volgens het systeem van de zwaartekracht, de loeiende gas massa uit de hoogoven wordt afgeremd en het zware stof zakt vanzelf naar beneden in een ketel van tien meter doorsnede. Hier wordt al heel wat van de driehonderd ton stof per dag (huismoeders, wat klaagt gij over een weinig stof op het buffet?) neergeslagen, maar de cyclonen halen er toch daarna nóg heel wat uit: centrifuges slingeren het gas rond en de zwaarste stukjes stof vliegen er vanzelf uit. Maar nog is men niet tevreden het gas is nog te vuil en bovendien met zijn 200 tot 300 graden bepaald te heet. Het passeert daarom vertikale ketels van vijf entwintig meter hoog, die voorzien zijn van in ringvorm opgestelde sproeiers, welke het gas in een constante waternevel zetten en aldus weer een mooie hoop stof binden. En tenslotte worden zelfs de klein ste restanten er elektrisch uitgehaald met behulp van elektrofilters nieuw voor Hoogovens enorme liggende ketels,waar in een spanning van 50.000 volt ervoor zorgt, dat de geladen stofdeeltjes neerslaan op verticale platen, die onder een durende waterfilm worden gehouden, welke zelfs het allerlaatste stof afvoert. Alle afmetingen aan deze vierde Hoog oven zijn van een orde, die de rest der omliggende installaties even doet vergeten: alleen al het bassin, waarin het filterwater wordt opgevangen meet 25 meter in door snee en het werd een heel binnenmeer daar.... Het gas is inmiddels wel schoon genoeg: toen het de oven verliet waren er stofdelen tot een gewicht van 50 gram per kubieke meter in te vinden, maar na de elektrofilters blijft het stofgehalte onder de tien milligram per meter. De koeling van deze miljoeneninstallatie is een verhaal opzichzelf, dat wij niet tot het einde zullen vertellen de beide hori zontale ketels op de staande windverhit ters naast de nieuwe oven zijn in elk geval reservoirs voor het koelwater met een in houd van liefst 225 kubieke meter, die daar op die ietwat vreemde, maar niettemin Het silhouet van de KNHS is uitge breid - de nieuwe Hoogoven IV, bijna voltooid, tekent zich naast zijn drie kleinere collega's af. langs de ertsbunkers rijdt en ze automa tisch opent voor een ovenvoeding deze man kan desnoods in zijn eenzame eentje onder de grond dat hele torenhoge mecha niek van veertig miljoen bedienen. Hij kan de top lichten en de weegschalen aanzetten. Hij kan de oven vullen en de liftwagentjes laten optrekken. Het kan. Men zal er wel twee man aanzetten, maar het kan. Eén enkele man over vierduizend ton inhoud van een der grootste hoogovens ter wereld. Het moet een angstig gevoel zijn, ondanks alle vernuftige zekeringen, garanties en vergrendelingen. (Foto links). Straks tachtig-en-een-halve-meter bo ven de grond - de top van de nieuwe hoogoven in aanbouw. (Foto rechts). Nog is het werk niet voltooid, maar de omvang is al duidelijk te zien: een enorme staalconstructie van onvoor stelbaar gewicht. De handbalvei-eniging „Full-Speed" gaat zondag naar Heemstede om tegen het tweede team van H.B.C. te strijd aan te binden. Wanneer er met dezelfde geestdrift gespeeld wordt als tegen Wijk aan Zee zullen de twee punten naar IJmuiden gaan. De junioren gaan naar De Blinkert, deze ontmoeting zal wel een nederlaag worden, aangezien De Blinkert een sterk team bezit. Adspiranten I gaat eveneens naar De Blinkert om strijd te leveren tegen het derde elftal, deze ontmoeting zal waarschijnlijk een overwin ning voor Full-Speed worden. Het tweede elftal van de adspiranten gaat naar Heemskerk om tegen ADO 3 te spelen, de mogelijkheid zit er in dat er één punt naar IJmuiden kan worden meegenomen. De opstelling van het eerste elftal is: C. v. Beek; F. Orsel en G. Apeldoorn; S. Schuur man, J. Apeldoorn en B. Aggenbach; J. Florijn, N. Otte, J. Zonneveld, J. Orsel en Otte. logische plaats dienst doen als kleine watertorentjes voor het geheel. Nederlandse handen en Nederlandse fabrieken hebben, op een paar gespeciali seerde onderdelen na. deze vierde Hoog oven in IJmuiden gebouwd en al moest dan de gasdichte afsluiter bovenop de oven, die uit een gietstuk van 25.000 kilo bestaat, van-over-de-grens komen, de oven zelf is Nederlands fabrikaat, zoals de verdere in stallatie Nederlandse namen draagt en door inheems vernuft werd geconstrueerd. Alleen al de enorme bovenbouw, die de afvoerleidingen voor het Hoogovengas als een muts van grillige buizen torst, was een denkstukje van de eerste orde: toen de montagebok. die geruime tijd naast de op bouw heeft gestaan en die ook de wind verhitters rechtop hielp, eenvoudig niet hoger reikte, heeft men de opbouw er met behulp van getuide masten opgezet tach tig meter boven het maaiveld, even hoog als Haarlems Bavo. Eigenlijk is deze hoogoven met al zijn toebehoren haast honderd meter hoog,want de lift, die de grondstoffen onder zijn sta len hoed moet stoppen, begint al diep onder de grond-onderin de bunkers, die zelf al negen meter in het zand zijn ge graven en die achttien meter ondergronds worden „afgetapt" door de rusteloze wa gentjes, welke heen en weer naar de oven- top zullen glijden. En dan komt daar eigenlijk het grootste wonder van dit mensenwerk: de ene man, die op de Atlas wagen zal zitten en die op deze wagen ADVERTENTIE BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK 99 DE EXPLOITANTEN van de vele koffiehuizen en andere eetgelegenheden, die de IJmond rijk is, zou den wel eens bedenkelijk kunnen kijken als zij zou den weten, dat de n.v. Ko ninklijke Hoogovens en Staalfabrieken zich reeds enige weken in het bezit verheugen van een voor treffelijk conferentieoord aan de Zeeweg tussen Be verwijk en Wijk aan Zee. Immers de koffiemaaltijden en diners, die de directeu ren van de grootste Neder landse staalproducent met hun relaties in deze ge legenheden plachten aan te richten, alsmede het nut tigen van de aan deze culi naire genoegens vooraf gaande hartversterkingen, hebben tegenwoordig ook vaak plaats in het confe- fentieoord bij uitnemend heid: „Tussenwijk". De eigenaars van de eetge legenheden zien misschien een aantal bestellingen aan hun neus voorbijgaan en zullen hierdoor wellicht een wijle beteuterd kijken, een feit is, dat de mensen van de Hoogovens bijzonder zijn ingenomen met hun nieuwe „eigen" conferentie oord. ENIGE JAREN geleden was „Tussenwijk" nog een ouderwets buiten, zoals men er zoveel «kan vinden in ons landje. En het zou het ongetwijfeld nu nog zijn, indien de eigenaar toender- tijd niet op het idee was gekomen om zijn huis te verkopen. Er waren wel enige gegadigden voor. Ook de Hoogovens behoorden tot de aspirant-kopers. Even werd overwogen: Zullen we het kopen of niet?". Maar er werd niet lang gedraald. En zo kwa men de Hoogovens in het bezit van het oude buiten met zijn prachtige tuin. Oorspronkelijk wist men nog niet waarvoor men de woning zou gebruiken. Weldra werd echter beslo ten er een conferentie-oord van te maken. Maar dan moest het ook een oord worden, waar het prettig toeven zou zijn. Een soort lustoord met tal van com fortabele zitjes, een goede Keuken, een kamer voor de directie en een sfeervol hoekje voor de relaties. Architect Bueno de Mes- quita kreeg de opdracht om het oude huis voor dit doel in te richten. En deze ar chitect van wereldfaam deed geen half werk. ZO AAN DE BUITEN ZIJDE te zien veranderde er niets. Dit was echter wel het geval met het in terieur. Muren werden om ver gehaald, trappen ge sloopt. Kortom, er bleef in het huis weinig overeind staan. Het werd een ware (maar door de architect wei-doordachte) chaos. En wat hij er van maakte mag er zijn en zelfs meer dan dat. De inrichting van het conferentie-oord is uiterst modern, heeft een zeker cachet en is tegelijk ook sfeervol. De kleuren van gordijnen en behang con trasteren sterk en zijn bui tengewoon gedurfd. Maar ze harmoniëren in zoverre met elkaar, dat het niet noodzakelijk was om waar dan ook schilderijen op te hangen. Trouwens de ra men bieden een uitzicht op de tuin, dat een schilderij op zich zelf is. De grote ruimte, die zo wel eetzaal als zitkamer is, kan door middel van twee geweldige schuifdeuren in twee delen worden geschei den. De zitkamer, die door gaans wordt gebruikt voor besprekingen met relaties, worden hierdoor omgeto verd in een studiezaal. Achter de beide schuifdeu ren is dan 'n groot bord te voorschijn gekomen, waar op met krijt kan worden geschreven. Bovendien kun nen hierop met magneet jes allerlei belangrijke pa pieren en kaarten worden bevestigd. Deze ruimte zal tevens worden benut voor het geven van cursussen. Het is een prettige ge waarwording om na een hele dag over de grauwe rokerige hoogoventerreinen te hebben rondgezworven, eens op je gemak uit te blazen in het gemetamorfo seerde „Tussenwijk". Zowel de particuliere woningbouw als de bouw van woningen voor het bouwfonds Nederlandse Gemeenten wordt hier nog gestadig voortgezet. De afgelopen weken werd namelijk aan het bouwfonds Nederlandse Gemeenten door B. en W. een vergunning verstrekt voor de bouw van een viertal bouwkaswo- ningen terwijl de heer J. Biesterbos ver gunning ontving voor het bouwen van zestien woningen aan de Pr. Hendrikstraat en de J. v. Nassaustraat. De bouwkaswoningen komen te staan aan de W. de Zwijgerstraat. Voorts hecht ten B. en W. hun goedkeuring aan het ver doek van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch om op haar terreinen een V >~>"rti9klokaal te bouwen. De varkenshouders C. Groen en P. J. Borst werd toestemming verleend een var kensstal te plaatsen achter hun boerderijen respectievelijk aan de Kerkedijk en de Brakersweg. „Wijk aan Zee" tegen Velsen De badplaatsbewoners verschijnen zon dagmiddag in de volgende opstelling: doel: Blok; achter: Schelvis en Aarden burg; midden: Schotten, Dirks en Win ter; voor: Seysener, de Winter, Snijders, Bol en Kabel. ADVERTENTIE ZAANLANDSE SCHOENHANDEL Kennemerlaan 63 Tel. 4781. IJmuiden Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Cottica van Plymouth, Loke van Ant werpen, Almat van Rouen, Twente van Londen, Vliestroom van Londen, Solglynt van Londen, Birmingham van Goole, Wex ford van Boston, Rijnstroom van Londen, Antaris van Kotka, Greenfinch van Lon den, Antha van Jakobstadt, Anita Dann van Boeksport, Vasara van Narvik, Zaan- stroom van Hull, Eilenburg van Köping, Jacob Becker van Rotterdam, Senegalkust van Hamburg, Renovaty van Bolsta, Odyl- le R van Londen. Vertrokken zijn: Tannstein naar Bre men, Saxen naar Lake Fener, Calvijn naar Gothenburg, Theano naar Rotterdam, Aga- thi naar Rotterdam, Wolfgang Russ naar Bremen, Penhir naar Boulogne, Finn naar Kaskar, Kaminsk naar Antwerpen, Orient naar Helsinki. De kapitein deelde daarop mee, dat hij het zou proberen door het Molengat naar Den Helder te koersen. Hij moest dit plan echter omstreeks twaalf uur opgeven, daar loodscommissaris Bijleveld uit Den Helder moest meedelen, dat 's nachts niet werd beloodst. Een betonningsvaartuig zou bij daglicht naar zee komen en de „Julia Anna" voorstomen. „Titan" er al bij Op eigen initiatief en navigatie heeft de „Julia Anna" tussen twaalf en één uur nog getracht van de ET-ST boei de tien mijlen naar het Molengat af te leggen, maar hierin slaagde men niet. Het weer werd slechter; er stond een flinke zee. Om kwart voor één moest de kapitein melden, dat hij bijgedraaid lag. Opgebeurd riep hij de aether in, dat de loodsboot er al aan kwam uit het Molengat. Dit bleek echter de uit IJmuiden komen de zeesleepboot „Titan" (1200 pk) van Bu reau Wijsmuller te zijn. Kapitein F. de Jong was op de eerste melding van de „Julia Anna" naar zee gegaan en was via het Schulpengat naar het Marsdiep ge koerst, vandaar via het Molengat weer naar zee.... Om kwart voor één lag de „Titan" reeds langszij. Overleg tussen de kapitein en de ver zekering leidde er toe, dat nog even dag licht zou worden afgewacht. De „Titan" werd inmiddels geaccepteerd om de „Julia Anna" in ieder geval naar Den Helder te convoyeren. Vannacht is de coaster daar, begeleid door de Titan, op eigen kracht binnengelopen. Pool vlot gebracht In het zuider buitenkanaal tussen de pieren te IJmuiden heeft de bemanning van de Poolse logger SWI 125 tjjdens het stormweer van gisteravond nog enkele be nauwde uren moeten doormaken. De log ger, die IJmuiden binnenliep om bij te leggen in de Haringhaven, strandde name lijk omstreeks half elf ter hoogte van de kustwacht op de kleine strekdam. De SWI 125 kwam steeds hoger op de bazalten dam te liggen. Daar het tegen hoog tijd aan was, bestond er geringe kans dat het schip op eigen kracht zou vlot- komen. N.V, Bureau Wijsmuller, die in middels met de sleepboten „Nestor" en „Junior" in de buurt was gekomen, bood haar assistentie op Lloyds Open Form aan. Deze werd na enig onderhandelen tussen de Poolse schipper en een vertegenwoor diger van Wijsmuller, die door de „Junior" aan boord was gebracht, geaccepteerd. Hierop hebben de sleepboten „Nestor" en „Junior" vastgemaakt, zodat er duizend paardekrachten rond het middernachtelijk uur aan de SWI 125 lagen te sjorren. Om kwart voor één, nog ruim vijf kwartier na hoogwater, hadden de pogingen resultaat. De kapitein van de „Nestor" kon toen mel den, dat de Pool was vlotgebracht. Daar het schip van deze stranding geen lekkage had opgelopen, kon het door de slepers naar de Tegeltjesmarkt in de Vissershaven worden gebracht. Eerste Pool Ook woensdagavond heeft bij de kust wacht een Poolse logger aan de grond ge zeten: de SWI 127. Deze logger werd weer in dieper water gebracht door de haven sleper „Triton". „Wijkeroog"-winkeliers gaan vergaderen Het bestuur van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" heeft zijn leden bijeengeroe pen voor een vergadering, die maandag avond in het St. Jozefshuis aan de Ban- jaertstraat zal worden gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal de leden een voorstel voor een St. Nicolaas-actie worden voorgelegd. VELSEN VRIJDAG 1 NOVEMBER Thalia, 20 uur: „Mijn hart zingt voor jou". Rex, geen opgave. Openbare gemeentelijke leeszaal en bi bliotheek. Heidestraat: geopend van 10— 12.30 en van 14—16.30 uur; Bijkantoor Velsen-Noor open van 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en -419 uur. Katholieke leeszaal: gesloten. Patronaat, 20 uur: Muziekfestival V.G., Sectie Muziek. Julianaschool: Bazaar Hervormd Jeugd werk, 1518 en 1923 uur. ZATERDAG 2 NOVEMBER Hervormd jeugdgebouw, 20 u.: Advendo: Anne-Marie zeg jij het maar". Theaters en Openbare Gemeentelijke leeszaal als vrijdag. Katholieke leeszaal: open van 1417 u. BEVERWIJK VRIJDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Handelaren in meisjes". Luxor Theater, 19.30 uur: „De graaf van Monte Cristo". W.B. Theater, 20 uur: „De haaiendoder". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymous". Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Ba zar Chr. Sportvereniging „Hercules". Openbare leeszaal, Prinses'enlaan 19, ge opend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, xitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. ZATERDAG 2 NOVEMBER Bioscopen: als vrijdag. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 10—12 en 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—12 en 15— 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, ge opend van 1013 en 1417 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 14 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17