Luitenant-kolonel Serraj, een indrukwekkende jongeman ZWITSAL cherven brengen stel uk Iets anders? liH'DMirïl r Van dag tot Ontmoeting met Syrische leiders Beheerst en competent speelt hij zijn stille spel achter de schermen kinder HONING siroop ^Praatótoel dagj Geen stemming over Syrisch- Turkse kwestie in de UNO Debat zon vandaag als een nachtkaars uitgaan Brandende schaamte V ernieuwingsdrang Ontstellende slotsom Kerkelijk Nieuws «Hik ^Illlll 0p de Ernstige aanrijding in Santpoort ,/Jitdet.) dun and<' t.) n.JDAG 1 NOVEMBER 195 7 Zonder ons te verdiepen in de voorge schiedenis van de oorlog in Algerije waarvan de ontwikkelingen echter even min aanleiding geven tot hooggestemde lofprijzingen aan Frans adres kunnen wij het protest van een groot aantal Pa- rijse advocaten zonder voorbehoud een zeer bedenkelijk symptoom van de hui dige situatie in Algerije noemen. Dit protest, gisteren in ons blad gepu bliceerd, richt zulke ernstige beschuldi gingen aan de Franse regering, dat er moeilijk aan kan worden voorbijgegaan door de direct en indirect betrokkenen. De direct betrokkenen zijn de Fransen, de indirect betrokkenen zeer zeker de Euro pese landen die met Frankrijk „Klein Europa" vormen en bovendien alle landen, die zitting hebben in de UNO, welk insti tuut in de bres dient te staan voor alle slachtoffers van onrecht, waar ook ter we reld. De Europese landen dienen te beseffen, dat de steeds sterker wordende verwijten over het Franse gedrag in Algerije in ze ker opzicht henzelf treft, aangezien het hier een Europees beleid ten opzichte van een niet-Europees gebied heet. De Fransen laten zich gaarne op dit Europese karak ter van hun politiek voorstaan en hun pogingen om de rust in Algerije te herstel len worden ondernomen onder de leuze, Algerije voor Europa te behouden. Wanneer echter dat behoud zou moeten worden bewerkstelligd met methoden, die te enen male indruisen tegen de Euro pese rechtsbegrippen en de principes der UNO, moet zowel uit Europees als uit gro ter internationaal verband het initiatief tot herstel van aanvaardbare rechtstoestan den in Algerije worden genomen, hoezeer Frankrijk een dergelijk initiatief ook zou misprijzen. De toekomst van Europa hangt niet al leen af van het behoud van bepaalde po litieke en economische verbindingen buiten zijn grondgebied, doch veel meer, dunkt ons, van zijn prestige als bakermat ener geijkte beschaving. Zijn prestige in dit op zicht heeft door zijn historische misvattin gen reeds veel schade geleden. Als het ook in de moderne tijd zou voortgaan met zijn eigen rechtsopvattingen te schenden tegen over andere volken, zou het een nog ern stiger schade in de toekomst lijden. NEW YORK, (Reuter) De Syrische UNO-afgevaardigde dr. Zeineddine heeft een correspondent van Reuter medege deeld, dat Syrië en de westelijke in dieners van een resolutie inzake Syrië onderling zijn overeengekomen, vrijdag niet te zullen aandringen op een stem ming in de UNO-Assemblee over de twee resoluties met betrekking tot deze kwes tie. De resoluties zjjn een Syrische, waarin wordt verzocht om de vorming van een commissie van onderzoek naar de Syri sche beschuldiging, dat Turkije de veilig heid van Syrië en de internationale vrede in gevaar brengt, en een tegenresolutie van zeven westelijke landen, die een verzoek aan secretaris-generaal Hammarskjoeld inhoudt, zich ter beschikking van beide partijen te stellen en indien nodig naar het betrokken gebied te gaan. Volgens Zeineddine zullen woordvoer ders van beide partijen mededelen, niet op een stemming te willen aandringen. Het debat over de Syrische klacht zou dan be ëindigd kunnen worden „en wij zullen het daarbij laten", zo voegde de Syrische afge vaardigde eraan toe. Naar men meent te weten, is deze regeling tot stand gekomen op een bijeenkomst van Syrische, Egypti sche, Japanse en Noorse afgevaardigden. CAIRO, (Reuter) De raad van de Arabische Liga heeft Hammerskjoeld te legrafisch medegedeeld dat zij de klacht van Syrië, dat Turkije zijn veiligheid be dreigt, volledig onderschrijft. De Liga nam haar besluit, nadat de vertegenwoordigers van Egypte en Syrië een beroep op haar gedaan hadden in deze een gezamenlijk standpunt in te nemen. BEIROET, (Reuter) President Sjoekri el Koewatli van Syrië zal vandaag de week van de versterkingen openen door te Ha- rasta, tien kilometer ten noorden van Damascus, de eerste spade in de grond te steken voor een loopgraaf. Tezelfdertijd zullen vrijwilligers op verscheidene plaat sen rondom Damascus beginnen met de aanleg van veldversterkingen. Volgens waarnemers te Beiroet beginnen deze voorbereidingen hun belang te verliezen, maar dat de opgewekte geestdrift niet van vandaag of morgen kan worden afgekoeld en dat het een tijdje zal duren voordat de Syriërs weer tot hun gewone doen zullen zijn teruggekeerd. Grens gespeel Syrische en Turkse plaatselijke auto riteiten zijn in de Turkse zuidoostelijke grensplaats Nassibin bijeengekomen om te spreken over veediefstallen en ontvoe ringen, die de laatste tijd als grensinci denten zijn aangemerkt. De bijeenkomst heeft woensdag plaatsgehad, aldus meldt het Arabische persbureau op grond van inlichtingen van het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken. DAMASCUS, (AFP) De Syrische mi nisterraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan de Syrisch-Russische overeenkomst voor economische en technische samen werking. De overeenkomst is aan het par lement voorgelegd. Nasser naar Moskou CAIRO, (Reuter) President Nasser van Egypte zal in het komende voorjaar een bezoek brengen aan de Sovjet-Unie, zo heeft president Vorosjilov van de Sovjet-Unie in een vraaggesprek met een Egyptisch blad medegedeeld. (Van onze reisredacteur) DAMASCUS De soldaat bij de deur sprong stram in de houding, toen de man achter het ordelijke bureau opstond en op mij toekwam. Een jonge man in modieus sportjasje, bruine intelligente ogen, donkerblond haar, een flinke kin, een snelle glimlach, toen hij zijn hand uitstak en zei: „Ik ben de luitenant-kolonel Serraj". Zo, dit was dus Syrië's grote man achter de schermen, wiens ster in anderhalf jaar als een komeet rees, de leider van de Syrische inlichtingendienst, van wie men beweert dat hij communistische sympathieën heeft en dat hij de ganse Syrische politiek bepaalt, de man die tijdens het Suez-conflict de door Syrië lopende pijpleidingen van de Iraq Petroleum Company liet opblazen en die deze wurggreep op West-Europa zo nodig weer kan toepassen. De man, die zijn vrienden op de hoogste posten brengt, waar zij zich kunnen koesteren in de volle glorie van de publiciteit, maar die zelf tevreden is met zijn rang van luitenant kolonel en zich, met zijn dossiers waarmee hij iedere Syriër kan maken of breken, bedaard op de achtergrond houdt. Zó ver dat ik sinds een jaar de eerste Weste lijke journalist was, die hem de hand drukte. Welnu, het werd een fascinerend ander half uur. Niet dat het gesprek, dat ik reeds in het kort doorseinde, zoveel nieuws op leverde. De kolonel Serraj (spreek uit: Serrazje) is een meester in het voorzichtig ontwijkend antwoord en blijft nauwkeurig in zijn rol van „een gewoon officier van het Syrische leger". Nee, het fascinerende lag in de persoon van mijn gesprekspart ner. Ik heb dozijnen Arabische leiders ont moet, ook de grootstcn, Nasser, Habib Bourguiba en Noury Es Said. Welnu, al heeft hij niet Nassers persoonlijk magne tisme, de grimmige kracht van de oude Pasja Noury, de bezieling van Bourguiba, zelden heeft de persoonlijkheid van een Arabische leider zoveel indruk op mij ge maakt als die van deze 32-jarige luitenant kolonel Abdel Hamid Serraj. Van deze jonge officier straalt een uiterst on-Ara- bische bedaarde competentie uit, die hem in het Westen vermoedelijk snel aan de top van een groot bedrijf zou brengen. Hij kan drie dingen tegelijk denken, maakt een notitie, geeft een order kalm door de telefoon, verliest tegelijkertijd de draad van het gesprek geen ogenblik. Hij heeft zijn emoties kan het nog on-Arabischer? volkomen in de hand. Zelfs een paar door mij proefsgewijze gelanceerde ste kende opmerkingen over het pak slaag, dat Nassers troepen van het Israëlische leger kregen, incasseerde hij met onbe wogen gezicht. In het antwoord verhief hij geen seconde zijn stem. Op dat ogenblik dacht ik aan een ge sprek, dat ik haast twee jaar geleden met een andere jonge Syrische kolonel in Da mascus had. Mogelijk herinnert de lezer zich het artikel, waarin ik toen voorspelde dat de „jonge kolonels" met hun onge richte vernieuwingsdrang en hun Arabisch nationalisme aan de macht zouden komen en de deur zouden openen voor Sovjet-in filtratie. Die officier zei tegen mij: „Serraj en zijn vrienden, waartoe ook ik mij reken, leven nog maar voor één ding. Het feit dat wij in Palestina met 44 miljoen Arabieren tegen een half miljoen Israëliërs onze ster ke zaak niet konden verdedigen, heeft ons getoond, dat er iets rots en zieks is in de Arabische samenleving en ons met bran dende schaamte vervuld. Niet voordat wij die schande hebben uitgewist, kunnen wij ons zelf weer in de ogen kijken. Wij zijn bereid daartoe desnoods de duivel in de arm te nemen. Ons hart trekt naar het Westen, wij zijn geen communisten, maar als het zo uitkomt, gaan wij mc' de Sovjet- Unie in zee". Ik dacht aan die woorden, toen ik naar de kolonel Serraj keek en toen zagen wij beiden naar een klein verguld borstbeeld op zijn schrijftafel. Nee, nee, niet van Lenin, maar van een andere jonge kolonel: Gamal Abdel Nasser. En in dat ogenblik lag het hele dilemma van het Westen be sloten. Zolang de Arabieren niet inzien, dat de wraakgedachte op Israel (hoeveel ge gronde redenen hebben zij haar te koeste ren, want er is de Palestijnse Arabieren veel onrecht gedaan!) het paard achter de wagen spannen is, omdat hun werkelijk probleem niet de vernietiging van Israel is, maar de vernieuwing van hun eigen gestagneerde maatschappij, zolang hoeft het Westen niet te hopen op overeenstem ming in het Nabije Oosten, zolang zal het Nassers het Serrajs, jonge kolonels en in tellectuelen op zijn weg vinden. Het ziet er niet naar uit, dat dit besef in de Arabische landen daagt. Ja, ver nieuwingsdrang is er, even ongericht, emotioneel en tastend als in de andere Arabische landen, in Syrië ook. Hier is zij belichaamd in de socialistische partij Baath (spreek uit: Baaz), in grootte slechts de derde, in feite de machtigste partij van het land. Haar werkelijke leider is Akram Hounary, juist verkozen tot parlements voorzitter. Zoals Serraj in het. militaire apparaat zijn zetbaas heef, de stafchef generaal-majoor Afif Hizri een vreem de tegenhanger van Serraj, want de gene raal is een opvliegend man, die zijn wilde emoties slecht in bedwang heeft zo is zijn medewerker in het civiel Akram Hourany. Hem ontmoette ik ook: hij bezit persoonlijke aantrekkingskracht, weet ver rassend weinig, denkt des te meer en droomt voor zich de zoete droom van een Syrische Tito. Hij noemt zich „man van het volk", is dat ook, en zijn sleutelwoord is Joegoslavië. Hij houdt van het Joego slavische socialisme en heeft Nehroe's po sitieve neutralisme ingeruild voor .dat van de Belgradose maarschalk. Misschien vond hij Nehroe wel neutraal maar niet' positief genoeg. Zijn grote kans komt, als de zie kelijke, schipperende president van de re publiek Sjoekri el Koewatly uit het pa leisje op de heuvel Qassiun zal vertrekken. Hij heeft overigens een concurrent voor die functie, de huidige minister van De fensie, Khaled el Azm, door sommigen „de rode miljonair" genoemd. Nu, miljonair is hij. Verder lijkt hij slechts leider en enig lid van een „Partij tot bevordering van de belangen van El Sayed Khalem el Azm". Maar de macht van deze slimme vos, die eens overwoog Syrië in het Bag- dad-pact te brengen, is tanende. Hij is bij Serraj aan boord gesprongen om zijn poli tieke huid te redden. Hij was de man die verder ging dan Serraj en de Baath, toen hij in augustus op een toertje langs Mos kous wapenwinkels de kans §choon zag beloftes voor grootscheepse economische hulp los te branden. Dat léék een slimme streek, hij heeft er Syrië's andere leiders mee voor het hoofd gestoten. Het buiten lands beleid van Syrië wordt namelijk niet bepaald door Khaled el Azm, maar door een andere vriend van Serraj, dr. Tarazi, tot voor kort secretaris-generaal van Bui tenlandse Zaken, nu benoemd tot ambas sadeur in Moskou, een nerveuze, mdar bij zonder ontwikkelde man. Wie zijn er verder? Men zou bijna „Sy rië's enige communist" vergeten, kameraad Khaled Bagdash, een vrolijke, beminne lijke snuiter, die de eerste is om te zeggen dat Syrië geen communistisch land is en het nooit zal worden ook. Dat zegt hij op last van Moskou, evenals hij zich op Mos- kou's bevel op de achtergrond houdt. Want Moskou speelt in het Nabije Oosten een sterker kaart dan de wereldrevolutie, namelijk die van het Arabisch nationa lisme, vreemde opeenhoping van heimwee naar het groots Arabisch verleden, haat jegens het superieure vaderlijk-arrogante Westen, brandende zucht naar wat zelf- ADVERTENTIE respect, krampachtige convulsies om zich te bevrijden van het vreemde epiderm, dat op het Arabische lichaam werd geënt, Israel. Het speelt op de ambities van de jonge kolonels, ook van de intelligente, in de pijp brandende, Abdel Hamid Serraj. En nu is het maar de vraag op welk moment Serraj tot de ontstellende slotsom zal komen, dat er ook in het Kremlin in telligente, stille mannen zitten, die boven dien meer achter zich hebben dan drie en half miljoen twistende en hunkerende Sy riërs, namelijk een wereldmacht. Die ont dekking zou zelfs door de uiterst briljante Abdel Hamid Serraj te laat kunnen wor den gedaan. Want misschien overschat hjj zichzelf. ADVERTENTIE I ponds» ver pakking I. 1.20 IUMSTINI HOUANO N.V. UIOKCUCHT tmrUDAM Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Akkrum D. H. Schol ten te Heerewaarden, die bedankte voor Twisk (toez.) en voor Tzummarum (toez.) Beroepen te Ridderkerk C. Graafland te Ameide; te Wijk bij Heusden J. Noltes te Ernst. Geref. Gemeente Bedankt voor Middelharnis W. Hage te Nunspeet. ADVERTENTIE Mooi is het niet bepaald. Men zou het hoogstens merk waardig kunnen noemen en daarom dan ook bevond ik mij op die zonnige najaarszondag in het huisje van Raymond Isidore in Chartres. Het schervenhuisje, dat in het hoogseizoen door zeker hon derd nieuwsgierigen per week einde wordt bezocht. Raymond en zijn vrouw heb ben in de loop van de jaren voldoende routine opgedaan om belangstellenden te laten "oelen, dat zij behoorlijk aan hun trek komen. Een dag in Chartres kan aldus nuttig wor den besteed: men pikt een stukje cultuur mee door de be roemde kathedraal te bezich tigen, waarna men zich naar de volkskunst buigt in de drie kamerwoning van de heer Isi dore, straatveger en doodgra ver. Ik word door de gastheer zelf ontheven van het stellen van de vraag, waaruit de diep gaande interesse van de jour nalist altijd zo treffend blijkt: „Hoe bent u ertoe gekomen?" Nee, Raymond heeft zijn ver haal al bij voorbaat in een zekere volgorde klaar en wie het van hem wil horen, moet zich schikken naar zijn ma nier van vertellen. Zijn hoofdberoep, het schoon houden der straten van de ge meente Chartres, heeft hem volop gelegenheid gegeven zich het materiaal voor zijn hobby spelenderwijze te verschaffen. „Vroeger, dat wil zeggen acht entwintig jaar geleden, toen ik MENSEN MET vreemde beroepen of liefhebberijen zijn meer malen onze hoofdpersoon geweest. Wij hebben er in de Franse stad Chartres weer een voor u gevonden: een zesenvijftigjarige straatveger, die zijn huisje van binnen en buiten met scherven heeft versierd. mijn huis met gevonden scher ven begon te decoreren, was geen brokje porcelein, glas of aardewerk voor mij veilig", zegt hij glimlachend, alsof het een vergeeflijke jeugdzonde betreft. „Ik haalde ze overal vandaan uit de vuilnisem mers, van de straat, van de vaalt zelfs. Langzamerhand ben ik wat kieskeuriger ge worden. Dat moet ook wel, want ik werk volgens een sy steem. Ik begin met een be paald idee in mijn hoofd te krijgen en om dat uit te voe ren moet ik dan de juiste soort scherven zien op te schar relen." Een man, die ongeveer de helft van zijn leven heeft be steed aan het vervaardigen van de meest vreemdsoortige mozaieken „wat zit er een leven in", verzucht een Ameri kaanse toeriste bewonderend kan gevoegelijk voor expert op zijn bijzonder terrein wor den uitgekreten. Hij kan het zich ook veroorloven met een superieur lachje een kleurig deeltje van een wandbord in de goot te laten liggen. Madame Isidore maakt zich nooit ongerust, wanneer haar man haar eens laat wachten met het eten. Ze zal er hem zeker niet van verdenken zijn tijd met vrienden te hebben verdaan in een café. „Ik wacht altijd maar rustig af", zegt ze, „dat heb ik wel geleerd. Vroeg of laat verschijnt hij wel weer met zijn zak vol scherven". Deze unieke manier van vrijetijdsbesteding heeft de doodgraver/straatveger tot nu toe meer dan drieëntwintig duizend uur gekost. Het is een getal, dat men gemakkelijk neerschrijft, doch het gaat pas leven als men beseft, dat het nagenoeg duizend etmalen ver tegenwoordigt. In die bijna drie jaar heeft Isidore naar eigen schatting zo'n vier mil joen scherven verzameld. Thuis volgt dan het zorgvuldig sorteren naar kleur en mate riaal en daarna vormt hij de primitieve figuren en voorstel lingen: een oneindig geduld- werk, want elk stukje wordt met een soort cement op zijn plaats geplakt. De fantastische expositie be gint al bij het openen van het tuinhekje. Over een mozaiek- pad bereikt men het huisje en het eerste wat daar opvalt is een reusachtig tableau, waar mee een van de muren is be dekt. Het stelt voor de kathe draal van Chartres, die hoog troont boven een weids pano rama van de stad. Hijzelf is geneigd dit als zijn meester werk te beschouwen. „Ik heb wel twee jaar met het idee rondgelopen, tot het steeds vastere vorm begon aan te nemen. Toen heb ik naar scherven uitgekeken, die ik er voor zou kunnen gebruiken. Over het vervaardigen heb ik daarna nog een jaar gedaan", verklaart hij en hij kijkt me vanonder zijn baret trots aan. Binnen in huis doen de ogen pijn van al 't geschitter en het bonte kleurenspel van de mo- zaiektaferelen. De tafel, waar aan het echtpaar zich gewoon lijk neerzet, is geheel met scherfjes beplakt, poten in clusief. Hij staat voor een wand met een kinderlijke con ceptie van het bekende kloos ter Mont Saint Michel in Bre- tagne. „Het heeft een tijdje ge duurd, voordat ik ertoe over ging ook het meubilair en sommige gebruiksvoorwerpen te versieren", zegt hij een beetje verlegen, terwijl hij op een bloempot wijst. Ik til zijn gevoel van eigenwaarde een eindje op door schaamteloos te beweren, dat ik het prachtig vind. Dat lucht hem merkbaar op en hij aarzelt nu niet lan ger meer met andere monstro- siteiten te tonen: de naai machine bijvoorbeeld. Ik mag dan een van de stoelen pro beren en constateer, dat ze er bepaald niet gemakkelijker op zijn geworden. Ze doen ook een tikje koud aan en ik hui ver al, wanneer ik aan de M winter denk. „Hoelang denkt u nog zo jj door te kunnen gaan?" vraag g ik hem. B Aan de uitdrukking op zijn B gezicht is af te leiden, dat hij §g met bange vrees het einde van j| zijn hobby ziet naderen. fi „Hoogstens twee jaar", meent B hij zorgelijk. „Dan zal er zo- g wel binnen als buiten geen fi vierkante centimeter meer §j vrij zijn." Hij zwijgt even. §f „Maar", vervolgt hij hoopvol, fi „ik wil proberen er een tweede B huis bij te krijgen. Ik heb nog g ideeën genoeg!" Aan zijn rijke fantasie twij- H fel ik beslist niet. En materiaal g zal er wel altijd beschikbaar g blijven. Het is, zoals madame g Isidore grappig opmerkt: „Hij g helpt me nogal eens met af- g wassen en ik verdenk hem er g sterk van af en toe met opzet fi een bord te breken". De sfeer is geleidelijk ver- fi trouwelijk genoeg geworden g om ook de slaapkamer te mo- g gen bekijken. Daar staat g het zal geen verrassing voor u jj zijn het door duizenden g scherfjes verlucht echtelijk g bed. Raymond Isidore mag dan B de kathedraal in de tuin als fi het toppunt van zijn kunnen jj beschouwen, dit is zijn pronk- g stuk. g „Er zit een half jaar werk g in", zegt hij losjes. „Het is zo g zwaar, dat je het met geen g vier man kunt verplaatsen!" J. J. F. Kemming Het ding Wie is die bleke man met zwarte ringen om zijn ogen, een starende blik, wazige trekken, moede gang en duizelige benen? Ik ben het. We hebben een televisietoestel in de woning. Gehuurd, gelukkig. We hebben het ding nu drie dagen, maar we hebben weinig energie meer over. De maaltijden worden gebruikt in het duister, terwijl het Ding wanstaltige programma's spuit. Ik kan mijn mond nauwelijks vinden om het eten in te stoppen, maar het hindert niet, ik proef het niet, merk nauwelijks dat materie mijn lichaam binnendringt, zo is de geest beneveld door het Ding. Afschuwelijke lichte programma's, voorhistorische films, nummer elf van een serie (en voor ik ver der ga moet ik er aan toevoegen dat ik woon in een land waar geen der Neder landse programma's doordringt - in een buitenland waar de buitenlandse televisie- dienst in mijn behoeften voorziet. Waar was ik?). Ja, waar was ik? Opgehangen in een luchtledig, als de Russische maanbal, ge slingerd tussen smakeloosheid en luid- rucht, met eindeloze jazz-programma's, zangers, zingers, spelers op trompet en bas, operabrullers, toneelspelers, een nimmer eindigende brei van twee programma's, en als je van het ene duizelig ben, schakel je om naar het andere en word nog duizeliger. De ramp is, dat er tussen het kafka nog korenka schuilt. Plotseling een prachtige prestatie van een goed acteur, een liefelijk zingen van een heerlijk zangeresje, een verrukkelijk danseresje, en dus kun je nooit, nooit, nooit het Ding kapot trappen, het glas vermorzelen of het teruggeven aan de winkel, We zitten en kijken. Opera, concert, bal let, toneel, goochelen, reclames, witter dan wit, avondkopje, slaapcacao, winterben- zine, bakmeel, soeppakje, moeiteloze citroenpuddingbewaar ons, help ons, bescherm ons! In een dorp in dit land gaan op he,t ogenblik alle inwoners 's avonds om acht uur naar bed. Waarom? Er is een storing in het elektriciteitsnet en hun televisie toestellen werken niet. Gelukkige dorpe lingen. Bij ons is geen storing, om half twaalf 's nachts turen we nog naar een wereldse film uit 1036. Hoe jong ivas Lau rence Olivier toen, hoe jeugdig Merle Oberon. Hoe fris was ik zelf nog, drie darten geleden. Vanmiddag hebben we ons verzet. We hebben geweigerd langer dan twintig minuten te kijken naar een zangfilm over het Wenen van 1865, gemaakt in Londen in 1938. we hebben ook getreigerd te kijken naar Madame Butterfly. Maar nu moeten toe kijken naar de eerste van een weke lijkse serie van vier kijkspelen over een familie in de vorige eeuw - vier! - en we moeten kijken naar Juliette Greco uit Parijs (Frankrijk) die komt zingen in onze huiskamer. Mijn ooen prikken, ik heb ze gespoeld met. koud, water maar ze branden nog, mijn hoofd bonst, mijn oren gonzen. Maar ik kan niet verder tikken. Het Ding begint weer en ik schuif mijn praatstoel voor het scherm en drink aan het DingEn daarom kan ik nu niet verder voor u schrijven rvantssstsstttssttttsssssttttstst- stsssstttt! H. B. Fortuin Donderdag is tijdens de regen een ern stige aanrijding gebeurd op de Hagelinger- weg te Santpoort. Een uit de richting Haarlem komende bestelauto gaf op de kruising met de Antillenstraat de dertig jarige vertegenwoordiger T. A. van B., die in een personenauto naderde, geen voor rang met het gevolg, dat beide wagens met een hevige klap op elkaar vlogen. De ver tegenwoordiger was er ernstig aan toe: per ziekenauto moest hij met een hersenschud ding, een hoofdwonde, een dijbeen- en kuit beenfractuur plus een shock naar het ziekenhuis worden vervoerd; zijn wagen werd zwaar beschadigd.' De bestelauto werd eveneens deerlijk gehavend, maar de bestuurder hiervan kwam met de schrik vrij. Er zijn bovendien nog enige minder ernstige aanrijdingen voorgevallen in Santpoort: op de hoek van de Willem de Zwijgerlaan en de Duinweg botste een bromfietser tegen een auto, doordat hij de automobilist geen voorrang verleende, waarbij de bromfietser vleeswonden op liep en op de hoek van de Willem de Zwijgerlaan en de Brederoodseweg botsten in de avonduren twee auto's op elkaar ten gevolge van het niet verlenen van voor rang. Tenslotte slipte op de Trawlerkade in IJmuiden een bromfietser, toen hij af remde voor een uit een uitrit komende vrachtauto. De echtgenote van de brom fietser, die achterop zat, liep bij de val wonden aan armen en benen op, de brom fiets werd zwaar beschadigd. ADVERTENTIE Neem den in café, restaurant of thuis RIVELLA. Dat heeft een smaak die U nooit*eerder geproefd heeft en die U "nóg een RIVELLA" doet zeggen. Een frisse verkwikking, een nieuw genot Nomfilling: geeft geen "vol" gevoel. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuur product uit melk. Sprankelend goudgeel I Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven-

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5