15 121111 Twee verrassingen voor procuratiehouder Wensink Burgerlijke Stand van Velsen Elftal Beverwijk in sterk gewijzigde opstelling De Beverwijkse groente markt in de afgelopen week Mulier-loop in „Velserbeek" dit jaar afgelast Jubilaris bij Van Gelder Bazaar ten bate van „Hercules" geopend Uitgevaren visserijvaartuigen „De Luchtpost" reikte vele mooie prijzen uit Allerheiligen had invloed op aanvoer van groente Nieuw programma van de „Filmkring Heemskerk" Fikse dreigementen tegen oppositie in Ghana Oud-burgemeester van Zwolle overleden Brand in borstel- en kwastenfabriek Schiedam DE BEURS van gisteren ZATERDAG 2 NOVEMBER 195 7 Mevrouw Ben Goerion, de echtgenote van de Israëlische "premier wacht in het Hadassa-ziekenhuis te Jeruzalem op berichten over de toestand van haar man, die bij een aanslag met een hand granaat in het parlement aan beide handen werd gewond. Ben Goerion wordt nog verpleegd, maar de minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Meir, die eveneens voor behandeling werd opgenomen, is uit het ziekenhuis ontslagen. De toestand van de minister voor Godsdienstzaken en Eredienst, Sjapiro,, is nog ernstig. Veertig jaar bij notaris Het was vrijdagmiddag tussen vier en half zes een drukte van belang in de thee- schenkerij van Velserbeek. En dat was be grijpelijk, want velen kwamen de heer J. Wensink, procuratiehouder en steunpilaar van notaris Boerlage uit Velsen geluk wensen met het feit, dat hij op die dag juist veertig jaar werkzaam was bij het oude en vertrouwde notariaat in het oude dorp Velsen. Natuurlijk kreeg de heer Wensink vele geschenken. Er waren onder andere boeken, sigaren en nog veel meer heerlijkheden, die een mannenhart be geert. Maar het grootste moment voor de jubilaris op die middag was toch, toen hem een zeldzame postzegel werd aange boden. „Dat is een mooi exemplaartje", riep hij enthousiast uit. Een wijle vergat hij het hele gezelschap en haalde met van opwinding trillende handen een pincet uit zijn zak. „Kunt u mij even excuseren", vroeg hij. Hij wachtte het antwoord niet af, maar spoedde zich met ongekende haast naar het best verlichte hoekje van de zaal. Aandachtig bestudeerde hij de mooie postzegel en had toen pas weer tijd voor zijn gasten. De postzegel kreeg een ereplaats in zijn binnenzak. Vele notarissen waren ook naar Velser beek getogen om de jubilaris geluk te wensen. En zoals tijdens dergelijke ge legenheden gebruikelijk werden er tal van prijzende woorden gesproken. Daarna bleef iedereen nog een tijdje gezellig kou tend over het wel en wee van de notaris bijeen zitten. Om half zes was alles voor bij. Des morgens was de heer Wensink in het kantoor van notaris Boerlage ont vangen en was hij toegesproken. Maar toen wist hij al, dat hij de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau zou krijgen. Dat was de eerste grote verrassing van de dag. De postzegel was de tweede verrassing. ONDERTROUWD: W. Winter, Lorentz- straat 12, IJmuiden-oost eri L. A. Beek man, Vlierstraat 5, IJmuiden-oost; t.a.: Vlierstraat 5, IJmuiden-oost. D. Prins, Van der Helststraat 14, IJmuiden-oost en J. D. Dekker, Gijzenveltplantsoen 105, IJmui den; t.a.: Kompasstraat 43, IJmuiden. H. Berkhout, Wijk aan Zeeërweg 42, IJmui den-oost en E. M. Wesselman, Gijsbrecht van Aemstelstraat 9, Haarlem; t.a.: Wijk aan Zeeërweg 42, IJmuiden-oost. A. A. van Hooff, Oosterstreng 26, Heemskerk en E. A. van der Plas, Watervlietstraat 1, Velsen-noord. C. van Raaphorst, Antoni- des van der Goesstraat 31, Haarlem en H. M: Moeke, Hagelingerweg 76, Santpoort; t.a.: Hagelingerweg 76, Santpoort. P. Plug, Celsiusstraat 28, IJmuiden en E. Hoekstra, Van Galenstraat 14, IJmuiden-oost; t.a.: IJsselstraat 61 ben., IJmuiden. -H. Kabalt, woonwagenkamp, Velsen en M. Kwarten, Velsen; t.a.: woonwagenkamp, Velsen. G. J. Th. Kolkman, Van Wickevoort Cromme- linstraat 27, Haarlem en C. D. Kreüger, Hoofdstraat 159, Santpoort. J. Paauw, Rijksstraatweg 139, Heemskerk er A. M. Willems Floet, Kennemerlaan 67, IJmuiden GEHUWD: R. Th. van den Berg en J. W. Haak, Tuindersstraat 42, IJmuiden-oost; H. Post en A. G. van der Zwan, Celsius straat 18, IJmuiden; J. Bos en G. Mak- kinga, Lange Nieuwstraat 546, I.Tmuiden- oost; L. M. Brinkman en M. M. Duyvels- hof, Doodweg 31, Velsen-noord; J. P. Ad miraal en G. M. J. de Lugt, Stationsstraat 63, Alkmaar; J. F. de Haas en G. N. Lug- tig, Lierstraat 35, IJmuiden; R. Bosman en Chr. M. Rumping, Le Mairestraat 3, IJmui den-oost; J. W. Kramer en G. Voogt, Waal straat 78, IJmuiden; G. C. van Kaam en J. H. Kooijman, Hunzestraat 24, IJmuiden; L. Tj. van Drooge en A. G. de Groot, Din- kelstraat 1, IJmuiden; G. J. Haust en A. Vlieland, Wijk aan Zeeërweg 101, IJmui den-oost; J. Allan en Y. M. Macdaniel, Linnaeusstraat 161, IJmuiden. BEVALLEN: H. van der Meuien—Van der Heide, z., Driehuizerkerkweg 35, Drie huis; L. Bron—Guijt, z-, Rijnstraat 132, IJmuiden; A. Zwemmer—Koops, d., Moer- bergplantsoen 87, IJmuiden; M. E. Kraet- zesStoop, d., W. de Zwijgerlaan no. 21, Santpoort; M. Hinlopen—Bons, z., Jupi- terstraat 28, IJmuiden. Kookcursus voor Vrouwengilde De leden van het Kath. Vrouwengilde te Heemskerk kunnen woensdag 6 november in de Meisjesschool een kookcursus bij wonen, die gegeven zal worden door mej. Manten, demonstratrice van het gemeente lijk gasbedrijf te Beverwijk. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Het uur der schande". Zondagmid dag 14.30 uur: „De zwarte desperado". Begint nu de victorie? Het gaat niet goed met het eerste elftal van Beverwijk: Het vorige jaar degradeer de de ploeg van de tweede naar de derde klas en ook in deze lagere regionen voelt de ploeg zich kennelijk slecht thuis. Na zes wedstrijden werd nog maar één winst punt behaald. Door deze slechte resul taten in successie bezet Beverwijk de laatste plaats. Het ligt dan ook voor de hand, dat men zich in bestuurs- en elftal- commissie-gelederen der Beverwijkers heeft beraden over de mogelijkheid einde lijk eens een winnend elftal samen te stellen en het gevolg daarvan is, dat de roodwitten zondag a.s.^ tegen het zeker lang niet zwakke CSV in een sterk gewij zigde opstelling uitkomen. De meest opvallende wijziging is wel, dat men Aad Marx als aanvalsleider heeft aangewezen. Toen deze destijds, nadat hij de vier kruisjes al gepasseerd was, de wens te kennen gaf zijn plaats in het eerste elf tal aan een jongere kracht te willen af staan, spraken we als onze mening uit, dat we het zeker niet vreemd zouden vinden, als men nog eens een beroep op deze vete raan zou doen. Vergissen we ons niet, dan gebeurde zulks reeds al betrekkelijk kort na zijn vertrek en zagen de Beverwijk supporters hem weer op de backplaats staan. Toen is hij weer geruime tijd uit het eerste elftal verdwenen, maar thans, nu de club in nood verkeert,, heeft men weer een beroep op deze „onverslijtbare" voet baller gedaan en de 44-jarige veteraan zelfs het leiderschap van de voorhoede Opgedragen. Men ontveinst zich in Bever wijkkringen natuurlijk niet dat Marx niet meer datgene zal kunnen presteren zoals jaren geleden het geval was. Maar men hoopt, dat hij als geroutineerd speler kan sen voor'zijn jóngere medespelers zal we ten te scheppen, leiding aan de aanvallen zal geven en het vertrouwen in eigen kun nen bif jöngereh zaTh'érfetèlIëri. En'Voor al'dat dit èlles tez&men tal leidén tot een- „hoger op" van het eerste elftal. Op de Beverwijkse groentenveiling lagen in het einde der week de prijzen aanmer kelijk hoger dan in het begin. Men betaalde voor de goede kwaliteit bloemkool weer tot 60 cent per.stuk, een prijs die in weken niet werd gehaald. Andijvie ging vlot weg tot 27 cent per kilo, sla uit de kassen va rieerde van 8 tot 15 cent per krop. Spinazie draaide rond de 75 cent per kilo en de spruiten liepen in prijs op tot bijna een gulden per kilo. Bos- en waspeen van goede kwaliteit kwamen tot 30 cent per bos en 25 cent per kilo. Er is veel vraag naar tomaten, die in prijs opliepen tot 99 cent per kilo. Regelmatig komen er nog enige kleine partijtjes sperziebonen waar voor tot 200 cent per kilo werd betaald. De verschillende koolsoorten draaiden rond de 10 cent per kilo. Bloemen Op de bloemenveiling zag men deze week nog een grote aanvoer van chrysan ten, maar vrijdag kon men zien dat het seizoen hiervoor weer het einde naderde, want vooral de koude grond-bloemen ra ken op. Voor de kaschrysanten werden heel goede prijzen betaald die veelal boven de gulden per bos kwamen. De grootbloemi- gen varieerden al naar gelang van kwali teit van 6 tot 32 cent per stuk, cyclamen- bloemen kwamen tot een gulden per bosje. Anjers varieerden van 12 tot 35 cent per stuk. Onvoldoende belangstelling De reeks van de bekende nationale Mu- lier-veldlopen, die de Kennemerstaten At letiekvereniging „Suomi" al enige jaren achtereen in het park „Velserbeek" heeft gehouden, zal dit jaar worden onderbro ken. Aanvankelijk was deze traditionele veld loop, die gewoonlijk gepaard gaat met de Velserbeekparkloop en de laatste jaren ook met een damesestafetteloop, vastge steld op 13 oktober. De A-griep haalde ech ter een ferme streep door de „Suomi"- voornemens, omdat vele atleten hun in schrijving niet gestand konden doen. Be sloten werd nu deze jaarlijkse atle- tiekkamp op 3 november te houden. Nu echter blijkt, dat vele atleten hun inschrij vingen geheel hebben ingetrokken en zij meer belangstelling hebben voor de veld lopen in het zuiden van ons land, waar het deelnemen hieraan meetelt voor het nationale veldloopkampioenschap, is de veldloop in „Velserbeek" voorlopig van de baan. De Velsense Mulier-loop zal dus noodge dwongen tot 1958 moeten worden uitge steld. A.N.M.B. houdt ledenvergadering De Beverwijkse afdeling van de Alge mene Nederlandse Bedrijfsbond houdt dinsdag 12 november in „Terpsichore" een ledenvergadering. De districtsbestuurder C. Oekeloen zal spreken over het onder werp: „De huidige economische toe stand". Maandag zal de heer C. Luttikhuizen, eerste elektromonteur bij de papierfabriek Van Gelder Zonen het feit herdenken, dat hij veertig jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. De jubilaris, die 25 augustus 1902 te Vel sen-noord werd geboren, kwam dus al op vijftienjarige leeftijd bij het bedrijf, waar zijn vader al vele jaren lang in dienst was. De heer Luttikhuizen is steeds werkzaam geweest in de elektrische werkplaats, waar hij nu eerste man in de ploegen-storings- dienst is. „Het tamboercorps van de gymnastiek vereniging „Hercules" heeft dringend be hoefte aan vernieuwing en uitbreiding van haar instrumenten", zei voorzitter Jac. Tabak, toen hij vrijdagavond de bazaar, die ten bate van dit corps wordt gehou den, in het verenigingsgebouw aan De Schans, opende. Voorts zei hij, dat het initiatief voor het organiseren van deze bazaar, van de oudercommissie is uitgegaan, en nadat het bestuur van de plannen op de hoogte was gebracht, heeft zij haar volle medewer king hieraan gegeven. Hij stelde het ten zeerste op prijs, dat van gemeentewege wethouder Alberda en de heer J. Koger als raadslid aanwezig waren. Hij wenste deze bazaar, die tot en met zaterdag 2 november geopend is, een volledig succes toe. Zoals gebruikelijk waren de diverse at tracties. als schiettent, hengeltent, enz. aanwezig. Er waren echter ook enkele stands, waar zelfvervaardigde voorwerpen te verkrijgen waren. Houten speelgoed treintjes vonden de eerste avond reeds ge rede aftrek. Naar poppenjurken alsmede meisjeskleding bestond deze avond even eens grote vraag. Trawlvisserij Zaterdag 19 oktober: m.t. Emma Wilhelmina KW 135 (1 nov. binnen). Maandag 21 oktober: m.t. Beatrice IJM 72, Job Gouda IJM 79, Wiron II IJM 211, Cornelis Vro lijk Fzn SCH 171. Dinsdag 22 oktober: m.t. Eveline IJM 116, Arie Ouwehand KW 122 (1 nov. binnen), Francina KW 153; m.l. Floris KW 59 (1 nov. binnen), Molva KW 91 (1 nov. binnen), Sursum Corda KW 124 (1 nov. binnen), Onderneming II SCH 27. Woensdag 23 oktober: m.t. Ariadne IJM 18, Post Boy IJM 35, Burgemeester Heusdens VL 27; m.l. Saturnus KW 69, Nestor KW 101, Vier Ge zusters KW 162, Drie Gebroeders HD 79. Donderdag 24 oktober: s.t. Viking Bank IJM 183, m.t. Elie Chenevière IJM 32, Medan IJM 57; m.l. Onderneming IV SCH 153. Vrijdag 25 oktober: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Em ma IJM 15, Johannes Polderman IJM 20. Zaterdag 26 oktober: m.t. Amsterdam IJM 28, Petronella VL 131; m.l. Onderneming III SCH 117. Maandag 28 oktober: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Thorina IJM 33, Willem VL 121: m.l. Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Elizabeth KW 64, Willempje KW 89 (30 okt. binnen), De Vrouw Dirkje KW 104, Geertje KW 108 Avontuur KW 114, Petronel- na KW 125, Willv Alida KW 155, Gijsbert Bas- tiaan KW 161. Aleida KW 169, Dolfijn RO 2. m.k. Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8 (1 nov. binnen), Poolster IJM 11, Emisel IJM 31 (1 nov. binnen), Frederika Maria IJM 52, Wiron V IJM 208, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Limanda KW 33, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51. Agatha Arie KW 126, De Vrouw Alida KW 160, Willem Robert RO 27 (le reis), Internos WR 49 (31 okt. binnen), Flevo WR 50 (31 okt. bin nen), Stella Maris WR 51, Coen Bot UK 3. Dinsdag 29 Oktober: s.t. Tzonne IJM 1, Her man IJM 2; m.t. Curagao IJM 99, Dirk Maria KW 80; m.l. Adeodatus IJM 30 (31 okt. binnen), Verwachting IJM 204, Doggersbank KW 75, Ge broeders KW 166, Anna Suzanna WR 88 m.k. Mercator IJM 19, Corrie IJM 78, Leendert Jaco- ba KW 12, Anne Marie KW 27, Tiny KW 34, Stern KW 36 (1 nov. binnen), Cornelia Adriana KW 58, Zeearend KW 79 (30 okt. binnen), Nico KW96, Koningin Juliana KW 133, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210, Okko Bosker WR 25, Jan Willem WR 39, Spes Nostra WR 56. Woensdag 30 oktober: m.t. Albertha Hendrika KW 81, Albatros KW 87; m.l. Willempje KW 89, Jacoba KW 107; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (31 okt. binnen), Klaas Junior IJM 22, Arend Willem IJM 40 (1 nov. binnen), De Hoop I IJM 45, De Hoop II IJM 59 (1 nov. binnen), Neeltje IJM 24Q.43.Lokt. binnen), M,agda IJM 272 (1 npv. binnen), Rein KW 30 (31 okt. binnen), Petronel la KW 31, Herraina IV KW 53 (31 okt. binnen), Gijsbertha KW 61 (31 okt. binnen), Alice KW 62 (1 nov. binnen), Arend Cornelis KW 68, Gerda Marianne KW 71 (31 okt. binnen), Zeearend KW 79, Johanna Cornelia KW 88 (1 nov. binnen), Adriana Catharina KW 92 (31 okt. binnen), Wil lem KW 94 (31 okt. binnen), Arendje KW 98 (1 nov. binnen), Vier Gebroeders TX 14 (31 okt. binnen), Tiny Dieuw WR 33, Hendrik je BU 33 (31 okt. binnen). Donderdag 31 oktober: s.t. Abraham VL 77; m.t. Maria van Hattem IJM 10, Dirkje RO 53, Deining KW 9, Sakina Martine KW 32, Maria The- resia KW 99; m.k. Internos WR 49, Flevo WR 50. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 22 oktober: m.l. Ella Christina KW 97. Donderdag 24 oktober: m.l. Helena KW 39. Vrijdag 25 oktober: m.l. Martenshoek IJM 283, Vertrouwen KW 6, Orion KW 22, Sumatra KW 86, Toenadering KW 95, Eendracht KW 168. Zaterdag 26 oktober: m.l. Fierman Eduard KW 5. Volharding KW 23, Jan KW 50. Maandag 28 oktober: m.l. Gorredijk IJM 75, Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Willem Corne lis KW 16, Hollandia KW 18, Dirk KW 19, Griet je KW 20, Wilhelmina I KW 25, Nederland VI KW 37 (30 okt. binnen). Bertha KW 38, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45 (31 okt. binnen), Noordzee KW 47, Cornelis Marinus KW 48, Nelly Maria KW 70, Hette Margaretha KW 74, Huiber- dina Gijsbertha KW 85, Rijnmond V KW 110, Robert William KW 123, Borneo KW 127, Bali KW 129, Wilhelmina II KW 138, Willy KW 141, Wilhelmina III KW 147. Vooruit KW 151, Java KW 159,e Zeemeeuw KW 170, Onderneming KW 175; m.k. Dinemarie KW 57. Dinsdag 29 oktober: m.l. De Arend KW 7, Hu- bertha Gerarda KW 9, Rijnmond IV KW 15, Rijnmond II KW 43, Noordster KW 67, Excelsior II KW 78, Nederland VII KW 130, Voorwaarts KW 140. Woensdag 30 okt.: m.l; Nederland VI KW 37. Donderdag 31 oktober: m.l. Neptunus KW 45. Op de vrijdagavond in hotel Ammeraal gehouden najaarsbijeenkomst van de Cas- tricumse duivensportvereniging „De Luchtpost" is aan de kampioenen de prij zen uitgereikt weike zij in het afgelopen vliegseizoen met hun vogels hebben be haald. Het waren de heren J. Zentveld en R. W. Bettink die respectievelijk generaal- kampioen en kampioen op de fond-oud en jonge vluchten werden. De heer Zent veld ontving voor deze prestatie een hor loge terwijl de heer Bettink een fraaie zuil werd aangeboden. Verscheidene andere leden ontvingen voor de prestaties van hun duiven enkele mooie medailles. De voorzitter de heer J. Zentveld deel de vervolgens mede dat de vereniging een zeer prettig vliegseizoen achter de rug heeft waarin, in de 22 gehouden vluchten, 5318 duiven werden ingekorfd, ondanks het feit dat het ledental enigszins was teruggelopen. Ook de financiële zijde zag er alleszins gunstig uit en met tevredenheid kon men dan ook op het afgelopen seizoen terug blikken. In de volle belangstelling stond daarna de bespreking van de op 30 november en 1 december te houden tentoonstelling waarop ongeveer tweehonderd duiven zullen worden geëxposeerd. Een keurmeester van de N.A.B.v.P. zal de duiven op deze tentoonstelling keuren. De katholieke tuindersbevolking heeft 1 november ook als zondag gevierd. Dit kwam tot uiting in de aanvoer welke er gisteren was op de veiling van Ons Belang. Had men echter geweten dat de vraag naar spruiten thans zo is dat er zelfs tot 81 ct. per kg voor werd betaald, dan hadden verscheidene kopers ongetwijfeld nog een ritje met hun kar gemaakt naar de Dui- nenboschweg. Degenen die het er wel op gewaagd heb ben kregen dus een goede prijs en zeker niet alleen voor de spruiten want ook voor de prij en andijvie noteerden zij hoge prijzen. Deze noteringen waren: andijvie 12-17V2, prei 19, tomaten 5574, spruiten 5581, grove spruiten 2941. Het programma voor het seizoen 1957/58 is nu definitief samengesteld en luidt als volgt: 13 november 1957: de Italiaanse film „Umberto D"; 11 december 1957: de Duitse film „De Onderdaan"; 5 februari 1958: de Amerikaanse film „Born yesterday"; 5 maart 1958: de Franse film „Wij zijn allen moordenaars"; 2 april 1958: de Engelse film „Genivieve". Abonnementshouders kunnen per abon nement, voor de eerste voorstelling, twee introductiekaarten ad. f 0,75 aanvragen. Zij, die hiervan gebruik wensen te ma ken, gelieven dit vóór 8 november aan staande schriftelijk op te geven aan één van de volgende adressen: P. J. Dekker, C. Huygensstraat 14, H. H. van d. Lei, De Genestetstraat 24; kantoor gem. ontvanger, Maerelaan 14. Alle voorstellingen zullen worden ingeleid door de bekende film recensent A. van Domburg. Wim Hornman spreekt over Afrika in Beverwijk Op uitnodiging van De Beverwijkse Boekhandel zal de journalist Wim Horn man dinsdag 12 november in de bovenzaal van het veilingsgebouw ,,'t Centrum" in Beverwijk een lezing met films houden over „Afrika en zijn tocht door het land van de Mau-Mau". Jubileumvoorstelling Kees Manders Ter gelegenheid van het zilveren toneel jubileum van Kees Manders vindt op woensdag 6 november in het K.S.A.-ge bouw te Beverwijk een jubileumvoorstel ling plaats. Hieraan werken ook nog mee Zwarte Riek, Bert Visser, Jan Tromp, Martin Kes- seler, Jonglisto, Miss Alice en Mr Bastos. JUBILEUM Op 3 november zal de heer C. D. Kerk- meer, wonende Baljuwslaan 2 te Bever wijk, technisch ambtenaar-B bij het P.E.N. te Bloemendaal de dag vieren, waarop hij 25 jaar de elektriciteitsvoorziening in Nederland zal hebben gediend. BEVERWIJK—CSV De thuisclub komt in de volgende, sterk gewijzigde opstelling uit: Raap; Wolter- man en Lorjee; Kolder, Minneboo en Bak- kum; Springer, Van Oost, Marx, Palento en Van der Pas. WAGENINGEN 2—STORMVOGELS 2 In de uitwedstrijd tegen Wageningen 2 komt Stormvogels o.a. met de oud-eerste elftallers Snoeks sr. en Van der Meer als volgt uit: Vrijhof; Visser en Van Es; De Boer, Snoeks sr. en Van der Velde; Maar- leveld, Stelling, Van der Meer, Van der Toorn en Doorneveld. Koningin Elizabeth van Groot-Brittan- nië en prins Philip hebben een bezoek gebracht aan de industriestad Harlow in het graafschap Essex, die tien jaar bestaat. Zij maakten met een elektrische lorrie een rit over de terreinen van een Tongkampioen De KW 124, die de gehele zomer op rond- vis heeft gevist, kan ook op tong vissen. Na een reis van tien dagen kwam de logger van de rederij Kuit aan de vrijdagmarkt met 1700 kilo tong. Het was overigens aan de vrijdagmarkt goed merkbaar, dat er al een groot gedeelte van de Urker, Texelse en Katwijkse vloot naar het Kanaal is ver trokken om te proberen wat haring te vangen. Ook het slechte weer was van in vloed geweest op de platvisvisserij. Aan de markt Toen de schipper van de trawllogger KW 59 vorige week dinsdag aan boord van zijn schip stapte kwam hij te vallen. Met een kniewond moest schipper v. d. Plas naar het ziekenhuis in Katwijk wor den overgebracht. De stuurman nam het commando over. Vrijdag 1 november was de logger terug met 800 kilo tong en 80 kisten andere vis. Vreemde vis. Door een kotter van de kustvloot is een vreemde en niet alledaag se baarsachtige vis van ongeveer één pond aangevoerd. Personeel van het visserij- laboratorium zal het beest aan een nauw keurig onderzoek onderwerpen. Fortuinlijke reis. De kotter UK 66 heeft er een bijzonder gelukkige reis op zitten. Ondanks het stormachtige weer werd maandag toch zee gekozen. In totaal werd in twee dagen, dinsdag en woensdag 12 trekken gedaan. En er werd ondanks het slechte visweer 900 kilo tong, 65 kisten schol drie, en een klein partijtje grove schol gevangen. De besomming voor deze korte reis was donderdagmorgen 4400 gul den. Visafslag op Urk Door 17 vaartuigen werd Donderdag 31 oktober aan de Gem. Visafslag aangevoerd: 865 pond snoekbaars, prijs van 9093 cent per pond; 405 pond baars, prijs van 56—61 cent per pond; 968 pond voorn, prijs 9 cent per pond; 7 pond karper 25 cent per pond; 4 pond zalm f 2,per pond. Haringvangsten van vannacht KW 2—70 k. uit 30 netten, KW 6—410 k. uit 30 netten, KW 25—125 k. uit 35 netten, KW 147—140 uit 20 netten, KW 16—140 k. uit 40 netten, KW 195 k. uit halve vleet, KW 175—120 k. uit 35 netten, KW 38—70 k. uit 30 netten, KW 485 k. uit halve vleet, KW 14180 k. uit halve vleet, KW 375 k. uit halve vleet, KW 130—25 k. uit halve vleet, kw 2050 k. nog 20 netten halen, KW 745 k. uit halve vleet, KW 785 k. uit halve vleet, KW 4485 uit halve vleet, KW 8585 uit halve vleet. Uit volle vleet: KW 9—110 k., KW 23— 17 k., KW 138—45 k., KW 57—17 k., KW 140—17 k., KW 168—250 k., KW 170—100 k., KW 22—40 k., KW 45—30 k., KW 127— 75 k., KW 159—35 k., KW 18—27 k., KW 67—30 k., KW 95—55 k., KW 41—35 k., KW 15—10 k., KW 43—10 k., KW 50—70 k., KW 125—50 k. Weinig vangst hadden: KW 7, KW 47 en KW 40. Aanvoeren Er waren vanmorgen 4300 kisten vis aan de' markt; 800 schellevis, 25 wijting, 10 gul en kabeljauw, 45 kool, 800 haring, 800 makreel, 60 stokkebit, 17.500 kleine tong, ACCRA, (UP) De „sterke man" van Ghana, de minister van Binnenlandse Za ken Krobo Edussei, heeft gewaarschuwd dat de politie onmiddellijk het vuur zal openen „en niet in de lucht" op demon stranten tegen gouverneur-generaal lord Listowel. De nieuwe gouverneur-generaal komt op 12 november in Accra aan en zal enkele dagen later worden beëdigd. Hij kondigde voorts aan dat iedereen, die zou trachten komende zondag de bij eenkomst van de regerende volks partij te verstoren „een ongenadig pak rammel" zou krijgen van de politie. „Dit zijn mijn instructies en zo nodig zal ik de volksvertegenwoordiging ver antwoording afleggen", aldus minister Edussei. De eigenaars van huizen, waarvan de rode vlag van de Shifimokpopartij, de oppositiepartij, wappert, zullen worden ge arresteerd omdat het uitsteken van deze vlag moet worden beschouwd als een po ging „ongeregeldheden te verwekken". Edussei deed een beroep op alle leden van de regeringspartij er nauwlettend op toe te zien dat nergens een rode vlag zicht baar is. Refererend aan de thans bij het parle ment aanhangig gemaakte wetsontwerpen wetsontwerpen, die sterk aan die van een politiestaat doen denken zeide Edussie dat elk stadsdeel, waar subver sieve activiteit wordt ontdekt, door de politie kan worden afgezet. De inwoners kunnen worden gearresteerd. De minister waarschuwde de ambtena ren, hun critiek on de regering te staken. „Zij hebben het aan ons te danken, dat zij ambtenaar kunnen zijn. Wanneer zij het niet met de regering eens zijn kunnen zijn hun ontslag nemen", aldus de minister. Vier andere sprekers van de regerings partij betoogden eenstemmig, dat oppositie, althans in dit tijdsbestek, overbodig is, omdat nu het land eenmaal onafhankelijk is, alle burgers eensgezind moeten mee werken bij de opbouw van de staat. Te Gorssel is op 67-jarige leeftijd over leden de heer A. van Walsum, oud-burge meester van Zwolle. Hij was een van de eerste burgemeesters in ons land, die in 1940 bij de inval van de Duitsers van zijn functie werd ontheven. De heer Van Walsum, die te Krimpen aan de IJssel werd geboren, werd in 1915 burgemeester van zijn geboorteplaats. In 1928 werd hij burgemeester van Vlaardin- gen en in 1938 van Zwolle. Vóór hij bur gemeester werd is hij ambtenaar ter se cretarie in Ouderkerk aan de IJssel en in Zandvoort geweest. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK, 1 november Andijvie 1228, sla 415, bloemkool 2259, spina zie 3383, tomaten 2799, prei 1427, knollen 1232, spruiten 34100, bospeen 1530, waspeen 1026, groene kool 713, rode kool 59, gele kool 510, boerenkool 714, uien 317, sperziebonen 100195, pronkbonen 4579, soepgroenten 720. 400 schol, 50 stijve kabejauw. De KW. 135 had 210 schelvis, 500 makreel, 180 haring, 25 wijting en 20 koolvis. Den Helder 79 had 300 schellevis, 50 makreel en 50 di versen. De Sch. 71 voerde 500 schellevis en 150 diversen aan. De KW. 70 250 haring, KW. 151 225 haring. De rest komt op reke ning van de kleine vaart. Buitenland De bedragen voor de export waren: re gels grote kabeljauw van f 108f 112, klei ne regels kabeljauw van f 54f 41, kisten grote kabeljauw f 136, kisten kleine kabel jauw f 132, grote schol f 64f 70, middel schol f 66—f 75, zetschol f 62—f 67, schol I f 56f 60, grote tongen f 4.60f 4.70, mid del tongen f 3.60f 3.80, kleine middelton gen f 3.20—f 3.40, tongen I f 2.65—f 2.80 en tong II f2.10—f2.20. z Binnenland Het binnenland gaf voor grote gullen 36 a 44 gulden, voor middelgullen 31 tot 34, voor torretjes 15 tot 17, voor zwarte kool 46 tot 56, voor witte kool 82 tot 84, voor middel schelvis 24 tot 28, voor kleine schelvis 19 tot 27, voor beune 18 tot 24, voor braad II tot 15, voor weiting 10 tot 14, voor schol II 37 tot 45, voor schol III 23 tot 27, voor trawlharing 18 tot 20, voor haring van de loggers 22 tot 24 en voor makreel 16 tot 12 gulden. Voor maandag De Beatrice bracht voor maandag bin nen 420 schelvis,, 120 gul, kabeljauw en kool, 360 makreel, 180 haring en 20 wei ting. De Nestor kwam met 640 maki-eel, 20 kool, 100 haring, 150 schelvis en 20 wei ting binnen. De Job Gouda had 900 kis ten aan boord. De Wyron II en de Eveline worden ver wacht. Vrijdagmiddag brak er brand uit in een borstel- en kwastenfabriek („Wako") aan de Overschieseweg te Schiedam. De brand ontstond doordat een personeelslid met zijn jas een petroleumkachel omver trok. De vlammen ontwikkelden zich snel in een hoeveelheid varkenshaar en andere beno digdheden voor de borstelfabricage. Het personeel probeerde aanvankelijk zelf met een slang op de waterleiding en met em mers water het vuur te blussen, maar de brandweer moest ingrijpen. Dit was niet gemakkelijk, aangezien het fabriekje ge heel is ingebouwd bysen oude won.ngen. Men is er tenslotte in geslaagd met ze ven stralen op de waterleiding het vuur te blussen en te voorkomen dat de brand zich uitbreidde naar oude woningen en een kofferfabriek, die zich er vlakbij be vinden. Er is aanzienlijke schade aange richt aan de installaties van de fabriek Het dak is gedeeltelijk doorgebrand. AMSTERDAM De beurs was voor de internationale waarden lager en zeer ongeanimeerd. Ener zijds werd dit in de hand gewerkt doordat Parijs en België gesloten waren wegens de feestdag van Allerheiligen, anderzijds om dat de slotkoersen uit New York niet de minste stimulans gaven, om nieuwe posi ties aan te gaan. De arbitrage had weinig zakelijke zorgen omdat er internationaal geen affaire tot stand was te brengen. Het laat zich dus gemakkelijk begrijpen, dat het ter beurze heel stil was, ook al met het weekeinde in het vooruitzicht. Koninklijke Olies bleven iets onder pa riteit New York en noteerden rond de 164.80, waardoor ten opzichte van don derdag een koersverlies van 4 gulden werd geleden. Philips was min 3, bijna zonder affaire. Unilever stak even het hoofd op en noteerde 335, na een opening van 333</2, maar sloot uiteindelijk ongeveer 4 punten lager dan donderdag. AKU was aan de flauwe kant met een verlies van 4 punten. Aandelen KLM vormden een uitzondering en waren bijna 3 gulden hoger op het be richt van de maatschappij van een interim dividend van 3 pet.; vorig jaar werd in to taal 7 pet. dividend uitgekeerd. Scheepvaarten waren fractioneel lager, staatsfondsen goed prijshoudend en cultu res 1 punt lager voor Amsterdam Rubber. Vrijdag was het de laatste dag van de elaimhandel Motorenfabriek Thomassen, de prijs werd geadviseerd op 275 per claim per aandeel van 500, neerkomende op 210 pet. voor de nieuwe aandelen, tegen 206l'/i pet. voor deze aandelen bij het begin van de elaimhandel. Een en ander wijst er op, dat de inschrijving op de 1.943.500 gewone aandelen a 100 pet. prima is ver lopen. N.v. Simplex Machine- en Rijwielfabrie- ken stellen over het boekjaar 1956/57 een onveranderd dividend van 8 percent voor, vorig jaar werd nog 2 pet. aan de di videndreserve toegevoegd. De koers van de aandelen werd vernomen op 92 (90 pet.). Prolongatie 5 pet. De woningbouwlening was wederom aan de vaste kant en noteer de voor de stukken van 1000 101 tot 101 'a pet. (ANP). NEW YORK De totale aandelenwaarde der tei beurze genoteerde fondsen nam af met 4 miljard dollar, waardoor het herstel van de voor afgaande drie beursdagen werd uitgewist. Nieuws over een poging om de staalprijzen te verlagen, de gedaalde spoorwegbevrach tingen en de gedaalde koperprijzen op de Londense metaalmarkt overschaduwden 'n aantal financiële berichten, die toch als hoogst gunstig werden beschouwd. Een pauze in de verkoopgolf, met hier en daar wat licht oplopende prijzen, was slechts van korte duur. De markt sloot niet ver boven de laagste dagwaarden. De verliezen liepen op tot 4 dollar. Een uitgebreid aantal speciale fondsen daalde met drie dollar of meer. Alle groepen deelden in de malaise. De gedaalde spoor- verladingen worden op de beurs be schouwd als een teken van een algeheel verminderde industriële bedrijvigheid. Daarom besteedde men ter beurze weinig aandacht aan het gunstige negenmaands- verslag van Bethlehem Steel en de scherpe stijging in de autoproduktie. Het industriegemiddelde kwam van 441.04 op 434.71; dat voor spoorwegen van 110.94 op 108.03 en dat voor openbare nuts bedrijven van 65.75 op 65.54. Er werden 2.060.000 aandelen omgezet tegen 2.170.000 op donderdag. Van de 1.145 verhandelde fondsen sloten er 224 hoger en 713 lager.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11