Weinig overtredingen op eerste vijftig kilometer - dag HETWEER Haarlems Dagblad Britse regering weigert een loonsverhoging toe te staan Zjoekov krijgt administratieve baan, meent men in Belgrado Meeste bekeuringen vielen op invals wegen bij de grote steden Hij zou compromis hebben afgewezen 72e JAARGANG No 99 ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 302e JAARGANG Nó 252 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Enkele buien Rusland is Amerika voor in de exacte wetenschappen Commissie rapporteert aan president Eisenhower Nederland onthield zich bij afkeuring apartheid A-griep in epidemische vorm thans overwonnen Vierjarig jongetje viel in het Spaarne Het woord is aan Volgens industriële waarnemers is dat het eerste schot in een verbitterde oorlog om de lonen Feest in Moskou Bankroet lijkt te dreigen voor de Arabische Liga üee lYlUKKia Geen stemming in UNO over Syrisch-Turks geschil Indonesië stelde voor de resoluties in te trekken Courant maandag gestoord „R O Y A L" Het ongeluk van majoor K. Getuigen opgeroepen Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op de eerste dag, dat het gemotoriseerd verkeer in de bebouwde kommen niet harder mocht rijden dan vijftig kilometer per uur, heeft de politie op verzoek van de minister van Justitie strenge controle uitgeoefend op de naleving van de nieuwe bepaling. Maar desondanks is het met de bekeuringen nogal meegevallen, Want over het algemeen hebben de weggebruikers zich aan de nieuwe regeling gehouden. Op de invalswegen bij de grote steden kwamen de meeste overtredin gen voor, maar deze waren voor een deel te wijten aan veler mening, dat daar de maximum snelheid-bepaling niet gold. In Amsterdam zijn slechts enige tien tallen overtreders bekeurd. In de binnen stad was geen verandering van het ver keer op te merken, omdat men daar ook vroeger onmogelijk een snelheid van bo- van de 50 km kon bereiken. De chet van de verkeerspolitie in de hoofdstad heeft ook enkele bezwaren tegen de nieuwe re geling. Wanneer men bijvoorbeeld uit.Alk- maar naar de hoofdstad rijdt, dan kan men ondanks de voor snelverkeer toch vrij ge schikte grote weg na Krommenie bijna nergens meer boven de 50 m rijden, om dat de diverse Zaanse gemeenten bijna aan elkaar grenzen en men dus constant bin nen bebouwde kommen rijdt. De nieuwe maximumsnelheid geldt uit sluitend voor het gemotoriseerde verkeer en dus niet voor trams. Niet zonder enige verontwaardiging hebben dan ook diverse automobilisten op de lange en brede Over toom geconstateerd, dat de nieuwe zeer snelle tramwagens van lijn 1 daar reden met een snelheid, die de 50 km per uur te boven ging. Maar de tram mag dat. In Rotterdam bleken verscheidene auto rijders te zijn, die zeer verwonderd keken als zij werden aangehouden omdat zij de 50 kilometer verre overschreden. In deze gevallen ,een 40-tal is proces verbaal opgemaakt. De brede wegen, die de stad vooral na de oorlog heeft ge kregen, zijn dan ook erg verleidelijk en vooral in de Maastunnel waren velen ge wend hard te rijden. De Haagse politie was tevreden over bijna alle automobilisten. Vrijwel iedereen hield zich aan het nieuwe voorschrift. -Enkele malen heeft de politie een bekeu ring moeten geven, onder anderen aan een chauffeur, die in de stad tachtig km reed. Op de rijksweg van Den Haag naai Am sterdam, waar woensdag nog de auto's met snelheden van boven de honderd reden, snorden sommige automobilisten nog alle anderen voorbij. Maar over het algemeen kwamen zij spoedig tot bezinning en draai den in de file, die vele kilometers lang tot buiten de gemeente Wassenaar lang zaam moest rijden. Bij deze autoweg ko men weldra borden te staan dat men er zeventig mag rijden. Het is de politie wel opgevallen dat vele automobilisten op de voorrangswegen in Den Haag harder gingen rijden. Als zij een waarschuwing kregen waren zij zeer ver baasd, want zij waren er stellig van over tuigd dat de bepaling niet zou gelden voor deze wegen. In Limburg en Noord-Brabant, waar op de katholieke feestdag van Allerheiligen alle vrachtvervoer ontbrak en ook weinig zakenlieden op pad waren, heeft de rijks politie voornamelijk Belgische en Franse automobilisten moeten waarschuwen, die nog niet op de hoogte waren van de nieuwe bepaling. In Groningen werd een automobilist aangehouden, die met een snelheid van bijna 90 km door de stad raasde Toen hij werd aangehouden, bleek hij van een maximum snelheidsbepaling nog nooit ge hoord te hebben.... ADVERTENTIE Deksels kil weer Echt weer voor Gelderse rook worst onder de deksel 1 Zelf gekookt. Alle geur en smaak zijn voor ul Maar let op het loodje met de vertrouwde naam Anton Hunink. Alleen dkt garandeert die pittig-verse, prijswaardige échte Gelderse 1 Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen enkele buien. Tot matig of krachtig en langs de kust wellicht tot hard toe nemende wind, in hoofdzaak tussen zuidwest en zuid. Weinig verandering in temperatuur. 5 Volledige weerrapporten op pagina twee. jOOOOOOOOCXXXJCXXXX )C XXXXXX JOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOO* DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN „ERBIJ" De Haarlemse politie heeft gisteren zes processen-verbaal opgemaakt tegen over treders van de maximum-snelheid. De meeste overtredingen werden geconsta teerd op de invalswegen, zoals op de Delftlaan waar een automobilist met een snelheid van negentig kilometer per uur reed. De overige processen-verbaal werden gemaakt tegen bestuurders die reden op de Rijksstraatweg tussen het Soendaplein en de Jan Gijzenbrug, de Wagenweg, de Dreef, en de Schoterweg. De Haarlemse politie controleerde de ge dragingen van de automobilisten met mo toren en auto's die voorzien waren van speciaal geijkte snelheidsmeters. In Beverwijk werd slechts een automo bilist bekeurd. In Bloemendaal maakte de politie echter drie processen-verbaal op tegen bestuurders die op de Julianalaan reden met snelheden van 65, 65 en 80 kilo meter per uur. In Heemstede, Velsen, rayon Hoofddorp van de rijkspolitie en Zandvoort werden geen overtredingen geconstateerd. ADVERTENTIE Bezoekt de LLOYD AUTOSHOW 34 nov. in Gebouw H. K. B. WASHINGTON, (UP) De commissie die president Eisenhower van raad dient op het gebied van de exacte wetenschap pen, heeft gerapporteerd, dat de Ameri kaanse voorsprong op de Sovjet-Unie een zaak van het verleden is. Volgens het rap port zjjn er in de Sovjet-Unie anderhalf miljoen deskundigen op het gebied van de exacte wetenschappen werkzaam, twee honderdduizend meer dan in de Verenigde Staten. Een woordvoerder zei dat het belang van deze vaststelling niet is dat de Sovjet- Unie een kleine voorsprong, of nog een kleine achterstand heeft, maar dat de grote voorsprong die de Verenigde Staten twintig jaar geleden hadden, verdwenen is. Op het gebied van de elektronica, in zonderheid televisie, acht de commissie de Sovjet-Unie superieur. De medische we tenschap ligt op hetzelfde peil als de Ame rikaanse. Dat de Russische deskundigen minder knap zijn, is een sprookje, evenals de bewering, dat zij de resultaten van hun werk niet vrij mogen bespreken,, aldus de woordvoerder. Dalende populariteit Vele politieke waarnemers in Washing ton zijn van oordeel dat president Eisen hower sinds de aanvang van zijn tweede ambtstermijn, en in het bijzonder na de voorvallen in Little Rock en het lanceren van de Spoetnik, aan populariteit heeft ingeboet. De president krijgt meer en meer critiek te horen van zijn partijge noten, de republikeinen. Onlangs kregen alle republikeinse kandidaten voor het Huis van Afgevaardigden de raad voor zichzelf te spreken, en niet de politiek van het Witte Huis te volgen. De tot voor en kele maanden nog vrij enthousiaste pers laat steeds bitterder geluiden horen over de regering. Vooral wordt Eisenhower zijn lauwe reactie op de Russische aardsatelliet kwalijk genomen. De Scripps-Howard bladen en de New York Tribune zijn bij zonder critisch geworden. De New Yorkse beurs, een nauwkeurige graadmeter van de Amerikaanse publieke opinie, vertoont in de afgelopen weken hevige schommelingen. Men is geneigd daarvan twijfel aan de regeringsverklaring dat de Spoetnik geen bedreiging vormt voor de veiligheid der Verenigde Staten, als oorzaak te zien. Men neemt aan dat Eisenhower's popu lariteit zal stijgen wanneer hij zich de komende weken persoonlijk tot het Ame rikaanse publiek zal richten. Resolutie in UNO-commissie NEW YORK (Reuter). - De speciale poli tieke commissie van de Algemene Verga dering der UNO heeft vrijdag met 59 tegen 5 stemmen bij 10 onthoudingen een door 30 landen ingediende resolutie aangeno men, waarin wordt betreurd dat Zuid- Afrika zijn apartheidspolitiek nog niet heeft gewijzigd. De Algemene Vergadering had daar vorig jaar om gevraagd. Zuid- Afrika was bij de stemming niet aanwezig. De tegenstemmers waren Australië, Bel gië, Frankrijk, Engeland en Portugal, die meenden dat de kwestie een binnenlandse aangelegenheid is die niet onder de be voegdheid van de Verenigde Naties valt. Nederland onthield zich van stemming. De Geneeskundige Hoofdinspectie van de Volksgezondheid deelt mee dat op grond van de laatst bekende gegevens kan wor den vastgesteld, dat de influenza in haar epidemische vorm thans wel overwonnen is. Hier en daar komen nog wel nieuwe gevallen voor, maar op het algemene beeld hebben zij geen invloed. Sedert het begin van de epidemie zijn bij de geneeskundige hoofdinspectie ruim 600 sterfgevallen bekend geworden, waar van bijna eenderde van de personen boven de leeftijd van 60 jaar. Zeer velen van de overledenen zijn ook lijdende geweest aan andere ziekten, zodat de influenza-infec- tie zeker niet de enige oorzaak van het overlijden is geweest. Vrijdagmiddag om kwart over vier raak te de vierjarige Johannes de Regt wonen de aan de Scheepmakersdijk bij het spe len aan de Houtmarkt in Haarlem te water. De achtjarige Bob Bouckaert uit de Damaststraat 23 die juist langs het Spaar ne fietste hoorde een plons en zag, toen hij ging kijken, het jongetje al twee meter van de wallekant verwijderd drijven. Hij sprong onmiddellijk in het water en slaag de erin de dreumes naar de kant te bren gen. De redder bracht het drenkelingetje naar zijn huis. De jongens hebben geen nadelige gevolgen van deze zwempartij. Dorothy Parker: Schil een minnaar af, en je houdt een idioot over. LONDEN (Reuter) De Britse regering heeft vrijdag een looneis van personeel van de gezondheidsdienst verworpen. In dustriële waarnemers zien dit als het eerste schot in een verbitterde „loonoorlog". De loonsverhoging van drie percent die was gevraagd voor ambtenaren van de gezond heidsdienst, die maximaal 1200 pond ster ling (ongeveer dertienduizend gulden) per jaar verdienen, is geweigerd omdat de regering vastbesloten is de inflationistische spiraal van lonen en prijzen tot staan te brengen. Een loonsverhoging van vijf per cent voor ambtenaren met een inkomen van meer dan 1200 pond per jaar, is on langs goedgekeurd. Een woordvoerder van de nationale vak vereniging van overheidspersoneel ver klaarde „om zo iets zouden zelfs engelen in de verleiding komen te gaan staken." Gisteren hebben andere vakverenigings leiders een looneis ingediend van 25 shil ling extra per week voor 53.000 man van het Londense autobuspersoneel. Inwilliging van de eis vraagt extra uitgaven van vier miljoen pond sterling per jaar. De leiders van bouwvakarbeiders, spoorwegpersoneel en mijnwerkers hebben herhaald vastbe sloten te zijn op loonsverhogingen en een kortere werkweek aan te dringen. In totaal vragen de leiders van 7>/2 miljoen arbei ders hogere lonen en kortere werktijden, hetgeen de werkgevers op ongeveer 450 miljoen pond sterling per jaar zou komen te staan. Eisen van miljarden Arbeiders uit machine- en scheeps- bouwindustrie vragen een werkweek van veertig uur voor drie miljoen arbeiders (jaarlijkse kosten honderdzestig miljoen pond), arbeiders in de distribuerende be drijven eisen voor '1% miljoen arbeiders een pond per week meer (kosten negentig miljoen pond), bouwvakarbeiders ver langen loonsverhoging en een werkweek van veertig uur voor een miljoen arbei ders (kosten negentig miljoen pond), het spoorwegpersoneel wenst loonsverho gingen en een werkweek van veertig uur voor 650.000 man (kosten veertig miljoen pond), arbeiders in de kledingindustrie willen een kortere werkweek en loons verhoging voor een half miljoen man (kosten dertig miljoen pond), mijnwerkers vragen een werkweek van 35 uur voor ondergronds en een van veertig uur voor bovengronds personeel voor zevenhon- Op het Rode Plein te Moskou zijn elektro- monteurs bezig de feestverlichting in ge reedheid te brengen voor de veertigste herdenking van de bolsjewistische okto ber revolutie op don derdag 7 november. De reusachtige por tretten van de rege ringsleiders, die tra ditiegetrouw worden opgehangen, zijn weer ingehaald, met uit zondering van de af beeldingen van Lenin. Beeltenissen van maarschalk Zjoekov, de afgezette minister van Defensie waren er niet bij, zodat men bij deze „opruiming" nog niet aan een gro te „zuivering" behoeft te denken. Een nieu we campagne tegen persoonsverheer lijking lijkt evenwel niet ondenkbaar, om dat die zonde van Stalin ook aan Zjoe kov toegedicht wordt. derdduizend man (kosten elf miljoen pond). Het verbond van werkgevers raamt, dat een werkweek van veertig uur zonder vermindering van loon het land op zijn minst een miljard pond per jaar zou kosten. MacMillan waarschuwt MANCHESTER (AFP) „Groot-Brit- tannië zal slechts de buitenlandse concur rentie het hoofd kunnen bieden wanneer zijn munt stabiel blijft", zo heeft premier MacMillan gezegd in een rede over het doel van de economische politiek van de regering, voor de Kamer van Koophandel te Manchester. „Wij hebben besloten niet langer de inflatie te financieren", zo voeg de hij hieraan toe. „Na de oorlog hebben wij voortdurend iets boven onze middelen geleefd". Daarom hebben wij besloten onze nieuwe investeringen te beperken tot de omvang van de werkelijke besparingen van het land. Het is van essentieel belang, dat onze inkomsten niet sneller toenemen dan onze produktie, opdat het sparen werkelijk aangemoedigd wordt. Wanneer dat doel eenmaal bereikt zal zijn, kunnen de investeringen opnieuw toenemen, zon der gevaar voor inflatie", aldus de pre mier. Verder zei MacMillan, dat een van de doelen van de huidige economische poli tiek van zijn regering is, het mogelijk te maken, dat Groot-Brittannië onder goede omstandigheden toetreedt tot het voor genomen vrijhandelsgebied, daar het juist in dat gebied het hoofd aan concurrentie zal moeten bieden. Cairo. (Reuter). Te Cairo verluidt dat de Arabische Liga met een bankroet wordt bedreigd. Het Egyptische dagblad „Al Ahram" meldt, dat de Liga nog voor een bedrag van ongeveer 3.800.000 gulden aan onbetaalde bijdragen harer leden heeft uitstaan. Haar banksaldo zou nog slechts ongeveer 370.000 gulden bedragen. Volgens „Al Ahram" heeft de secreta ris-generaal van de Arabische Liga, Has- soena, besloten zijn verblijf te New York te bekorten en per vliegtuig naar Cairo terug te reizen om de raad een uiteenzet ting te geven van de stand der Liga fi nanciën. In verschillende landen wordt de jacht achter de meute nog in volle glorie be oefend. Ook in ons land gebeurt het nog, zij het op kleine schaal. Om dit onderdeel der paardensport in zijn vol ledige omvang te kunnen beoefenen, moet men in Ierland zijn, waar de natuur zich bij uitstek leent voor dit boeiende en enerverende sportbedrijf. Op 3 november heeft overal het eer betoon aan St. Hubertus plaats, die als patroon der jacht bij de beoefenaren der jachtsport in grote eer wordt ge houden. Een klein Iers kapelletje op de achtergrond, omzoomd door hoge bo men, vormt hier het idyllische centrum van de plechtigheid en daarna schal len de jachthoorns, de meute trekt uit en de kleurige jachtstoet volgtHet is een typisch, herfstbeeld, dat een folklo ristische bekoorlijkheid van Ierland vormt. ADVERTENTIE BARTEUORISSTg. HAARLEM 'lElA 3439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 ANTILOPE SUèDE DAMESJASJES NEW YORK (Reuter) Zowel de zeven westelijke landen als Syrië hebben zich op voorstel van Indonesië bereid verklaard hun resolutie over het Turks-Syrische ge schil in te trekken. Syrië eist wel hand having van de kwestie op de agenda van de UNO-Assemblee. De voorzitter, Sir Leslie Munro, zei er zeker van te zijn, dat de Assemblee deze gang van zaken als een bevredigend resultaat van het debat be schouwt. (AFP) De Amerikaanse afgevaardigde Lodge verklaarde tegenover de pers dat Amerika tevreden is over het verloop van het debat. Hij is van mening dat de instel ling van een commissie van onderzoek aan de Syrische klacht een gewicht zou heb ben toegekend dat zij niet heeft. De weg is nu vrij voor bemiddeling door koning Saoed, zo zei hij. (Reuter) De Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Bitar, zei op een persconferentie, dat de Assemblee door het handhaven van de Syrische klacht op haar agenda waarborgt, dat elk bestaand ge vaar tegengehouden of uit de weg geruimd kan worden. Hij zei ook het niet eens te zijn met de opvatting van de Russische partijsecretaris Kroesjtsjev, dat de Sy- risch-Russische spanning vermindert. Egypte's einddoel Voor de vereniging van UNO-correspon- denten heeft de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Fawzi, een beroep op het Westen en op de Sovjet-Unie ge daan zich uit te Nabije Oosten terug te trekken en de wapenzendingen naar dat gebied te staken om de wrijving te ver minderen. De twee grote blokken zyn er op uit hun macht in zoveel mogelijk rich tingen uit te breiden, zo zei hy. BEIROET (Reuter) Volgens een of ficiële woordvoerder van de Syrische rege ring hebben de Turken een Syrisch grens dorp beschoten en hebben vier Turkse vliegtuigen en een niet geïdentificeerd buitenlands toestel donderdag het Syrische luchtruim geschonden. De Syrische opper bevelhebber, generaal Afif Bizri, heeft een verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat president Eisenhower en premier Mac Millan op hun besprekingen te Washing ton besloten hebben nieuwe stappen tegen Syrië te ondernemen. ISTANBOEL (Reuter) Van Turkse zijde is bekendgemaakt, dat zich in sep tember 175 smokkelincidenten aan de Turks-Syrische grens hebben voorgedaan. Zeven smokkelaars werden gedood en een ennegentig gevangen genomen. BELGRADO (UP) Uit doorgaans zeer goed ingelichte diplomatieke bron wordt vernomen, dat maarschalk Zjoekov een functie zal krijgen op administratief ge bied in een van de militaire districten van het Rode Leger, of aan een militaire aca demie. Er is reden om aan te nemen, dat dit bericht steunt op mededelingen van de Russische ambassadeur te Belgrado, Zemsjewsky, die zo pas in Belgrado is teruggekeerd. Naar verluidt heeft de am bassadeur een persoonlijke brief van Kroesjtsjev aan president Tito meege bracht, waarin een uitleg wordt gegeven omtrent de val van Zjoekov. In zijn nieuwe functie, aldus onze in lichting, zal Zjoekov generlei invloed heb ben op de leiding van het leger en zal hij onder strikte controle van de politieke en militaire instanties staan. Tot deze stand van zaken, zo deelt men ons mede, is het gekomen omdat Zjoekov, ook nadat hij zijn functie van minister van Defensie en lid van het presidium verloren had, niet wenste te buigen voor het Centraal Comité. Het Centraal Comité bood hem een „compromis" aan welk compromis dit geweest is valt niet te ver nemen en Zjoekov wees ook dit com promis van de hand. Als antwoord daarop besloot het C.C. Zjoekov op boven geschil derde wijze terzijde te schuiven. Geen verdere zuivering? MOSKOU (UP) Ter ere van de be noeming van maarschalk Malinovsky is vrijdagavond in Moskou een receptie en een banket gegeven, waarin tal van pro minente personen uit de leiding van leger en vloot verschenen. Het was een bewijs, dat het ontslag van maarschalk Zjoekov geen belangrijke herbezetting in de lei dende functies der strijdkrachten tot ge volg heeft gehad. De Egyptische minister van Oorlog, Amer, was de eregast van minister Mali novsky. Onder de gasten werden twee van de nauwste medewerkers van Zjoekov X^OOOOOOCXXX^XJOOOOOOCOCOOOOOOOOCOOOOOOCOOCXXXDOOOOOOOOOOCX- Telejoon van de IJmuider Wegens storing zal ons kantoor maan- dagmorgen van omstreeks half acht tot twaalf uur niet via 5437 zijn te bereiken. 5 De administratie- en advertentieafde- ling blijft echter via 5389 en 6450 te bereiken XDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. opgemerkt, maarschalk Konjev, de bevel hebber der strijdkrachten van het War- schau-pact, en maarschalk Sokolovsky, de Russische stafchef. (Reuter) Vrijdag hebben vele honder den hogere Russische legerofficieren acht uren in het Kremlin vergaderd. Amnestie LONDEN (UP) De Opperste Sovjet heeft besloten, een „groot aantal" licht ge straften amnestie te verlenen, aldus radio- Moskou. Klaarblijkelijk staat dit besluit in verband met de komende feestelijk heden ter viering van revolutiedag. De amnestie blijft beperkt tot hen, die geen ernstige misdrijven gepleegd hebben tegen de staat en die tot een straf van minder dan drie jaar zijn veroordeeld. ADVERTENTIE Hotel - Café - Restaurant KENNEMERLAAN 93 HEDENAVOND (zaterdag) aan de vleugel FREEK ROTH ZONDAG: aan de vleugel DOLF BROUWER De commandant van het wapen der Ko ninklijke Marechaussee te 's Gravenhage heeft aan de procureur-generaal te Am sterdam verzocht het onderzoek inzake het verkeersongeval overkomen aan majoor K. te doen geschieden in volledige samen werking van de Koninklijke Marechaussee en de rijkspolitie, opdat zelfs de schijn van gebrek aan objectiviteit zal worden voorkomen. De procureur-generaal heeft aan dit verzoek voldaan. Het gemeen schappelijk onderzoek is reeds in volle gang. Naar aanleiding van het aan majoor K. overkomen ongeval verzoekt de brigade commandant van de Koninklijke Mare chaussee te Utrecht namens de officier van Justitie aldaar de bestuurder en mede- inzittende van een bestelauto, welke aan de achterzijde voorzien was van een rol luik, die ooggetuigen van het ongeval zijn geweest en de dame, bestuurster van een personenauto, vermoedelijk een Vauxhall of Ford Consul, die na het ongeval assis tentie verleende aan het slachtoffer zich met hem in verbinding te stellen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1