Beverwijk bedwong sterk CSV; Wijk aan Zee te sterk voor Veisen IJmond-agenda Havenberichten VOETBAL IN DE IJMOND 9 Beverwijk V it esse Wijk aan Zee 1EV De Kennemers VVB Watervliet liep 4-0 achter stand in C.K.V. in jaarverslag Engels-Nederlandse rederij een mislukking Jeugdappèl in Santpoort „Actie Jeugdhonk" besloten met trekking loterij VSV-voorzitter Roth legt functie neer Foto-expositie van personeel plaatwellerij Deskundige voorlichting Jubileumreceptie van pastoor A. J. F. Goossens Speeltuinkinderen genoten van „Circusvrienden" MAANDAG 4 NOVEMBER 1957 Ondanks het slechte weer van de laatste dagen gingen slechts weinig wedstrijden wegens onbespeelbaarheid der velden niet door. In 3 A bleek het ADO-terrein niet voor voetbal geschikt en in 4 D was dat het geval met het veld van OFC. Ook deze zondag bracht de nodige verrassingen, waarvan de meest opvallende wel was de zege van Beverwijk op CSV. Maar ook de vier-nul overwinning van Wijk aan Zee op Velsen en de vijf-nul nederlaag van Waterloo tegen NAS zal niet iedereen verwacht hebben. In de derde klasse A heeft Egmondia zich weer tot de kopgroep opgewerkt. Het behaalde zelf een drie-één overwinning op ZAP en constateerde verder tot zijn groot genoegen, dat CSV het niet tegen de gewijzigde Beverwijk-ploeg met de 44- jarige veteraan Marx als aanvalsleider had kunnen bolwerken: Met twee-één behaalden de Beverwijkers hun eerste overwinning in deze competitie, zij het dan onder protest van CSV. Vitesse deed het beter dan CSV door HSV met een drie-één nederlaag naar Heiloo terug te sturen, waardoor deze Castricummers zich nog altijd kandidaat blijven stellen voor de bovenste plaats. Dat Wijk aan Zee van Velsen won, ver wondert niet zozeer, als wel de cijfers, waarmede dit geschiedde: Met vier-nul gingen de Santpoorters, die een week te voren nog het sterke Egmondia zijn eerste nederlaag toebrachten, roemloos ten onder. TerrasvogelsAlcmara Victrix werd op verzoek van de Vogels uitgesteld, omdat één hunner spelers een dodelijk ongeval was overkomen. Vierde klasse In de vierde klasse D toonde NAS zon neklaar aan, dat haar nederlaag van de vorige week tegen Zaanlandia op een mis verstand berust heeft, want thans zege vierden de Halfweggers met niet minder dan vijf-nul over Waterloo, nummer twee der afdeling nota-bene! De IJmuidenaren duikelden door deze nederlaag naar de zesde plaats! DIO, dat met Waterloo de tweede plaats deelde, deed niet veel voor de IJmuide naren onder en verloor met nul-vier van Onze Gezellen. WH deed verder goed werk door in Zaandam met twee-drie van Zaanlandia te winnen en Kinheim had een vrije dag door afkeuring van het OFC- terrein. Volkomen verdiend heeft Beverwijk het leidende CSV met een nederlaag naar huis gezonden. De 44-jarige Aad Marx, die men weer opgesteld had, scoorde de twee Be verwijk-doelpunten. Voor rust speelde Beverwijk met de harde wind in de rug een goede partij voetbal. Marx kreeg na een half uur spelen een bal van Springer, die hij onhoudbaar voor doelman De Heer inschoot: 10. CSV probeerde het spel te verplaatsen maar men kreeg geen voet aan de grond, wel scoorde Kossen maar de scheidsrechter zag dat de bal met de hand gespeeld was. In de tweede helft kwam er al direct een Beverwijk-aanval. Van der Pas zette voor en Marx schoot onder de vallende De Heer door. CSV kreeg na twintig minuten spelen een doel punt toen Van der Wal de bal inschoot en Minnebo de bal van richting veranderde: 21. Kossen maakte nog een doelpunt maar nu stond hij buitenspel. De CSV'ers lieten enige goede kansen liggen. Na af loop heeft CSV protest aangetekend tegen het niet toekennen van twee doelpunten. In de laatste minuut werd een Beverwijk speler, de Italiaan Palento, het veld uit gestuurd wegens natrappen. In een wedstrijd waarin de thuisclub sterker was maar vele kansen ongebruikt liet zijn beide punten in Castricum ge bleven. Het duurde een half uur voordat H. Borst de bal goed afgaf aan H. Zonne veld die handig de rechtsback van HSV passeerde en onhoudbaar inschoot (1—0). Nog geen vijf minuten later zag men pre cies hetzelfde maar nu plaatste Van der Valk de bal goed voor het doel en Zonne veld schoot weer in: 20. Met deze stand werd het rust. In de tweede helft had HSV het voordeel van de harde wind en al gauw kon de rechtsbinnen doelman Hage naars passeren: 21. Na 35 minuten kon Stuifbergen een bal goed voor het doel plaatsen, Van der Valk miste voor doel, maar de bal kwam op de knie van een back waardoor de bal het doel inging: 31. Van der Valk miste nog enige kan sen, zodat het einde kwam met een ver diende overwinning. De ontmoeting tussen Wijk aan Zee en Velsen is de wedstrijd van Th. de Winter geweest want alle doelpunten werden door hem gescoord in een wedstrijd die vrij eenzijdig was. Voor rust nam de thuis club na zeven minuten spelen de leiding toen Seysener de bal prachtig voor het doel plaatste en Th. de Winter door zich goed op te stellen de bal inschoot (10). Dit spel herhaalde zich voor de rust nog twee maal: 30. In de tweede helft probeerde Velsen nog wel om de achterstand in te lopen maar verder dan een gevaarlijk schot van mid- voor Bakkum kwam men niet. Door een fraaie pas van J. Schelvis kon De Winter kort voor tijd de stand op vier-nul brengen. Op verrassende wijze heeft IEV op „Rooswijk" tegen de sterk geachte tegen stander Velsen 2 een respectabele over winning behaald door niet alleen in de eerste minuten van de eerste speelhelft een nuttige twee-nul voorsprong te ne men, doch deze in de laatste vijf minuten te verdubbelen. De IEV'ers, die wegens vervanging van H. de Reus, hun opstelling hadden gewij zigd, trokken ondanks de tegenwind direct ten aanval en overdonderden daardoor de Velsen-verdediging. Toen al na twee mi nuten Wubbenhorst de thuisclub de lei ding gaf, bracht dit bij Velsen verwar ring. Hiervan profiteerde Fijen na goede combinatie drie minuten later door on houdbaar te scoren (twee-nul). Velsen werd zich het gevaar van een volledig terugdringen bewust en ging nu beter spe len met aanvallen over de vleugels. De IEV-achterhoede was voor haar taak be rekend, zodat alle aanvallen doodliepen. Nadat Velsen langzaam meer terrein had gewonnen en geheel ten aanval trok ving de rechtshalf de bal goed op en passeerde Alkemade na 25 minuten onhoudbaar (twee-één). De strijd ging nu gelijk op, maar doelpunten bleven voorlopig uit. Na de hervatting nam IEV, nu gesteund door de wind, direct het initiatief tot een serie aanvallen, die de thuisclub een flinke veldmeerderheid gaven. Wel speelde het gladde veld parten, zodat vele schoten een verkeerde richting kregen, doch ook de Velsen-doelman was zeer goed op dreef. Velsen probeerde het met enige niet onge vaarlijke aanvallen wegens het opdringen van IEV, maar ook Alkemade werkte goed weg. Vijf minuten voor het einde ontving Fijen een mooie pas, hij omspeelde de doelman en het was drie-één. Twee mi nuten later zorgde Wubbenhorst met een verrassend schot voor een verdiende vier- één overwinning. In een vooral van Kennemerszijde maar heel matig gespeelde wedstrijd hebben de rood-zwarten verdiend van Watergraafs meer verloren. Voor rust speelden De Kennemers tegen wind en regen in en zij kregen het zwaar te verduren. Dat het toch maar 10 werd pleit ook niet voor de Amsterdammers. Voor rust was de thuisclub meer op de Kennemers-helft te vinden. Zo kregen de Amsterdammers zeven corners te nemen tegen De Kenne mers één. Na veertien minuten spelen kon Kickert zijn club de leiding geven nadat Tijms vergeefs naar de bal gegrepen had. Het leek er nog op dat De Kennemers ge lijk gingen maken want J. Vos was prach tig doorgebroken, maar hij werd gehaakt waardoor deze kans verkeken was. Het zag er voor De Kennemers in de tweede helft hoopvol uit want gesteund door de straffe wind trok men onmiddellijk na de aftrap op het Watergraafsmeer-doel af. Zwanenburg had pech toen hij alleen voor de doelman zijn schot net langs het doel zag gaan. Een dekkingsfout was er de oorzaak van dat na zeventien minuten spelen Huizinga de stand op twee-nul kon brengen. Twaalf minuten voor tijd kopte spil Brethouwer een bal voor de voeten van Huizinga die de stand op drie-nul bracht. Op „Watervlièt" lieten de harde wind en de regen goed voetbal tussen VVB en HMS niet toe. HMS met wind mee was direct aanvallend, doch met de verre trap pen liepen de bezoekers herhaaldelijk in dé buitenspelval. De VVB-verdediging moest alle zeilen bijzetten, doch bijna had de HMS-midvoor succes. Alleen voor doel man Jonkman schoot hij tegen de lat waarna hij opnieuw inschoot. Nu stopte Jonkman de bal echter fraai. De VVB- voorhoede kon maar rnöeizaam tot de HMS-verdediging doordringen en het was daarom een verrassing"toen Van der Linde de bal van Verswijveren kreeg toege speeld en na 22 minuten de kleine kans gebruikte (één-nul). Hierop had VVB opnieuw geluk met een schot van de Utrechtse rechtsbuiten, waar bij de bal via onderkant lat -kon worden weggewerkt. Aan de andere kant miste Verswijveren een kans toen de HMS- defensie appelleerde en hij tegen de paal kopte. Na de hervatting demonstreerden de bezoekers nog mooiere combinaties on danks de tegenwind. De HMS-midvoor kreeg een schone kans gelijk te maken, doch treuzelde. In de Breesaap-achter- hoede rammelde het een beetje, maar steeds kon de bal worden weggewerkt. Dezelfde midvoor kopte een keer net over de lat. Na een VVB-aanval, toen de HMS- doelman had uitgetrapt, doch te kort, was 't Helder, die in het zijnet schoot en uit een vrije trap door Steinvoort werd de bal weggewerkt. Tien minuten voor het einde miste dè HMS-linksachter in de verwar ring bij een Breesaap-aanval; Helder kreeg onverwacht de bal voor de voeten en verraste de Utrechtse doelman met een boogbal (twee-nul). Het bezoek van Watervliet I aan Witten- burg in Amsterdam gaf de Velsenaren tot twintig minuten voor het einde van deze wedstrijd weinig hoop op een gunstige uit slag toen zij een 40 achterstand hadden opgelopen. Doch daarna keerden de kan sen en konden de groen-gelen opgelucht en tevreden met één winstpunt de wed strijd beëindigen. In de eerste speelhelft waren de beide partijen goed tegen elkaar opgewassen. De Velsense aanval werd echter zwaar verdedigd en de straffe wind bemoeilijkte het schieten van de Watervlieters. Nadat de bezoekers door de straffe Amsterdamse verdediging twee toegekende strafworpen en verscheidene vrije worpen niet in doel punten konden omzetten, had de thuisclub meer succes. Met de afwerking van een tweetal goede doorbraken nam Witten- burg de leiding (tweenul). In de tweede opstelling had Watervliet evenmin geluk, hetgeen bij Wittenburg wel het geval was toen een afstandschot een treffer bleek te worden (30). Met steun van de wind werden de gas ten na de hervatting sterker. Het juiste schot liet echter op zich wachten en toen de Amsterdammers bovendien een straf- worp in een doelpunt omzetten begon het er voor Watervliet donker uit te zien (4—0). Aanvankelijk miste de derde Velsense aanval ook de gewenste stootkracht. Ein delijk kwam het gewenste resultaat met nog twintig minuten te spelen, toen Hart man een doorloopbal inschoot (41). De strijd leefde weer op en Watervliet voelde de kansen aan, vooral nadat Hartman vijf minuten later opnieuw met een doorloop bal succes had (42). De Velsenaren gooi den er met succes nog een schepje boven op. Met twee afstandschoten van Van La- desteijn zagen de Watervlieters in de laat ste minuten hun zwoegen bekroond. Zij bereikten nog een zeer verdienstelijk ge lijk spel (44) en een kostbaar punt. Watervliet 4, dat onvolledig naar Zand- voort trok voor de strijd tegen ZKC I kon het uiteraard niet bolwerken. Desondanks bleef de ruststand tot 20 beperkt en werd de uitslag maar een een 40 neder laag voor de Velsense ploeg. In het jaarverslag over de periode 1 ja nuari 1956 tot 1 juli 1957 van de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserjj wordt onder het hoofdstuk visse rij opgemerkt, dat het experiment van de rederij Frank Vrolijk te Schevenin- gen om tezamen met de Engelse firma Percy Sutton te Great Yarmouth een nieuwe visserij-onderneming op te rich ten, als een volslagen mislukking kan worden beschouwd. Blijkens inlichtingen van de Centrale van Zeevarenden is men in Engeland niet in staat de „Autumn Sun" en de daarna gereedgekomen „Autumn Star" met voldoende bekwaam personeel te bemannen. In het jaarverslag staat ondermeer te lezen: In maart kreeg de Centrale van Zeevarenden de aanvankelijk vertrouwe lijke mededeling, dat men deze visserij onderneming wilde oprichten. De nieu we rederij zou beschikken over twee in Polen gebouwde schepen van het trawl- loggertype, waarmee de haringvisserij op de Noordzee zou worden uitgeoefend. De schepen zouden varen onder een Engelse schipper, die daarbij echter door een Ne derlandse visserschipper zo zou worden geassisteerd. De overige bemanning zou voor ongeveer de helft uit Engelsen en voor de rest uit Nederlanders bestaan. Bij aankomst van het eerste schip uit Polen, de „Autumn Sun" heeft de heer F. Vrolijk de Centrale van Zeevarenden verzocht ten behoeve van de opvarenden een CAO te sluiten op grondslag van de Nederlandse haringdrijfnetvisserij. In een bespreking heeft de Centrale echter het standpunt in genomen, dat in dit geval niet de Centrale, maar de Engelse „Transport- and Gene ral Workers Union" bevoegd was een CAO aan te gaan. Dit standpunt berustte op de overwegingen, dat de rederij in En geland was gevestigd en onder Engelse vlag voer. In mei deelde de Engelse bond mee dat zij was overgegaan tot het afsluiten van een voorlopig contract. In tussen had de Centrale haar leden laten weten, dat dienstneming bij deze Brits- Nederlandse rederij het verlies van alle sociale verzekeringsrechten tot gevolg zou hebben. Dit nam niet weg, aldus de Centrale van Zeevarenden, dat het de heer F. Vrolijk gelukte om de benodigde Nederlahdse bemanningsleden te vinden. Na een of twee reizen van Aberdeen uit te hebben gemaakt gaven deze bemanningsleden er evenwel alweer de brui aan. In de grote zaal van het Hervormde Jeugdhuis, dat voor deze gelegenheid over vol was, werd zaterdagavond een jeugd appèl gehouden. Volgens een vaste traditie werd het eerste gedeelte van deze jaarlijk se herfstbijeenkomst in beslag genomen door een aantal ceremoniën. Het Sant- poortse Hervormde Jeugdwerk omvat, naar leeftijd ingedeeld, een viertal groepen: Bosvolk, Vrije Vogels. Jeugdgemeenschap en Jongerenbond. De plechtigheden be stonden eruit, dat, met vlagvertoon en met het uitspreken van de idealen, die aan dit jeugdwerk ten grondslag liggen, de oudste meisjes en jongens van iedere afdeling „overvlogen" naar de volgende groep. Met korte, pittige toespraken en onder het zin gen van diverse clubliederen vond deze promotie plaats. De leden van het Bosvolk en de Vrije Vogels verzorgden daarna het tweede ge deelte van de avond met allerlei indivi duele bijdragen speciaal op muzikaal ge bied. Vooral het piano- en vioolspel van de jongste kinderen oogstte grote bijval. Na de pauze voerde de Jongerenbond een klucht op met de veelbelovende titel: „Een raar stelletje mensen". Met gespan nen aandacht, die voortdurend door lach salvo's werd onderbroken, leefde de zaal mee met de amoureuze perikelen, die zich op het toneel afspeelden. Toen, zoals ge hoopt en vertrouwd werd, de geliefden op de planken elkaar gevonden hadden, wer den alle spelers met een hartelijk applaus dankbaar beloond. Zeer terecht werd de regisseur, de heer H. Bijtelaar, door de auteurs in de hulde betrokken. In aansluting op deze uitvoering bracht ds. D. ter Steege de dank over van de aan wezigen aan de jeugd en de leiding. De jeugdouderling, de heer J. Wezelman, sprak het slotwoord uit, waarbij hij een beroep deed op de trouw van de jongeren en op de morele en financiële steun van de ouders en de overige gemeenteleden. Zijn oproep zal na dit geslaagde feest zeker niet tever geefs gedaan zijn. Deze sympathieke jeugdbeweging, die in een sluitingslied nog eens al haar idealen tot uitdrukking bracht, zal ongetwijfeld met vertrouwen en frisse moed aan een nieuw verenigingsjaar beginnen. Zeer laat in de avond werd zaterdag door notaris J. H. A. M. Anten in de Ju- lianaschool de trekking verricht van de loterij Actie Jeugdhonk van de Herv. Jeugdraad te IJmuiden-Oost. Onder grote belangstelling kwam al spoedig de hoofd prijs uit de bus: nr. 3093, waarbij de win naar de keus had tussen een bromfiets, een radiotoestel of een wasmachine. Na deze trekking, waarbij 45 prijzen en prijsjes waren, werd de vierdaagse bazar gesloten en zagen de organisatoren op een geslaagde opzet terug. Weliswaar was het aantal bezoekers niet groot, maar door de slechte weersomstandigheden was dit wel begrijpelijk. Voor de bezoekers betekende dit het einde, voor de medewerkers volgde er nog een nacht van ingespannen arbeid, want de school moest leeg. Tegen de ochtend waren alle bazaarrestanten verdwenen en de klaslokalen weer voor normaal gebruik ter beschikking. Bij het nazoeken van de loterij-admi nistratie bleek, dat de hoofdprijs gevallen moet zijn op een lot, dat tijdens de clown actie op het Marktplein is verkocht. Een reeds op jaren zijnd echtpaar uit Sant poort was de winnaar en de keus viel op de brommer. Door een der commissiele den werd de bromfiets overhandigd. Men had er net één nodig, want mijnheer werkte nog en de afstanden werden wel wat bezwaarlijk op 67-jarige leeftijd. Vol goede raadgevingen van moeder en waar schuwingen van het commissielid om de verkeersregels niet te overtreden, kwam hij in het bezit van een bromfiets, die hem slechts twee kwartjes had gekost, terwijl een persoon, die, om het goede doel te steunen, 120 loten tegelijk kocht, niet eens een troostprijs kreeg. In elk geval heerst er bij de bazaarcommissie vreugde, dat de hoofdprijs zo goed is terecht gekomen. Naar wij vernemen heeft de voorzitter van VSV, de heer Fr. Roth, de wens te kennen gegeven wegens drukke werkzaam heden de voorzittershamer aan handere handen te willen toevertrouwen. De heer Roth is- ruim vijf jaar voorzitter geweest. In de woensdag te houden buitengewone algemene vergadering zal een nieuwe voor zitter worden aangewezen. Naar aanleiding van de vorig jaar ge houden fototentoonstelling met onder werp „Het dier", die door en voor het per soneel van de n.v. De Plaatwellerij is ge houden, heeft de directie van dit bedrijf dit jaar wederom haar medewerking ver leend aan een dergelijke tentoonstelling van amateurfoto's. Nu echter werd als onderwerp „Water" gekozen. Woensdagavond, 13 november te acht uur worden de foto's geëxposeerd in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat. De ingezonden foto's zijn in twee klassen verdeeld en voor elke groep zijn twee prijzen beschikbaar. De personeelsleden zelf krijgen bovendien ge legenheid door middel van een invulfor- mulier hun oordeel over de beste foto's te geven, wat voor de deelnemers in elk van de klassen weer een prijs kan opleveren. De jury zal opnieuw bestaan uit enige leden van de Beverwijkse Amateur Foto grafen Vereniging en zij zal donderdag, 14 november des avonds in het grote schaftlokaal van het bedrijf de prijswin naars bekend maken met een beschou wing over de beoordeling van het inge zonden werk. Het personeel krijgt 15 no vember nog de gelegenheid om de be kroonde foto's nader te beschouwen. „Zang en Vriendschap" neemt Requiem in studie Ter gelegenheid van het tienjarig be staan in 1958 heeft de Beverwijkse zang vereniging „Zang en Vriendschap" het Requiem van Verdi in studie genomen. ADVERTENTIE TEL.6000 DAG EN NACHT Een sergeant van het Oostduitse leger legt op een legertentoonstelling in Leipzig de werking van een stuk af weergeschut uit aan een groep jongens. De Oostduitse jeugd wordt al vroeg vertrouwd gemaakt met de socialisti sche strijdkrachten. De communistische autoriteiten laten jongens en meisjes op militaire exposities rondleiden en voorlichten door deskundigen. Cabaretprogramma voor personeelsvereniging De personeelsvereniging van Pelt en Hooykaas biedt haar leden zaterdag 9 no vember in het St. Josefhuis te Velsen- Noord een cabaretavond aan. Hieraan zal medewerking worden verleend door Joop Theunisz, Fred Polano, piano; Champy, muzikale clown; Ravello en ass., muzikale rijwiel-act.; De Favorieten, accordeon-duet; Jothé, buikspreker. Na een reeks feestelijkheden van allerlei aard, is het 25-jarig bestaan van de Rooms- Katholieke Kerk in Santpoort en daarmee gepaard het 25-jarig ambtsjubileum van pastoor A. J. F. Goossens als herder dezer parochie besloten met een jubileum-recep tie. Deze werd gehouden in de eenvoudig maar smaakvol versierde gymnastiekzaal van de R.-K. school. De voorzitter van het feestcomité, de heer P. van Zijl, verwelkomde in zijn openingswoord de vele kerkelijke en bur- gelijke autoriteiten, die gekomen waren om de jubilerende pastoor en zijn kerk bestuur te complimenteren. Hij richtte zich daarbij speciaal tot de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en tot deken B. Q. Hosman van Beverwijk. Na de inleidende woorden gaf de heer Van Zijl een overzicht van de geschiedenis der Santpoortse parochie. Hij memoreerde daarbij het ontstaan van kerkgebouw en pastorie, van zusterhuis en kleuterschool, van lagere scholen en jeugdhuis. Behalve voorspoed en uitbouw zijn ook de moeilijk heden de parochie niet bespaard gebleven, met name in de oorlogstijd toen de bezetter een deel van de gebouwen vorderde en de bewoners tot evacuatie dwong. De voor zitter sprak tenslotte zeer waarderende woorden tot pastoor Goossens en over handigde hem, naast een persoonlijk ge schenk, een cheque van 13.000, bestemd voor de afbouw van het kerkorgel. Hierna kreeg de burgemeester het woord, die in een geestige speech zijn uitgangspunt koos in de heilige van de dag, St. Hubertus, de beschermheilige van de jacht en de jagers. Mr. Kwint haalde oude herinne ringen op aan de contacten tussen hem en de pastoor, de enige van alle in de ge meente Velsen werkzame geestelijke, die hier reeds woonde toen burgemeester Kwint geïnstaleerd werd. De deken van Beverwijk memoreerde hoe voeger een bouwpastoor, zoals die van Santpoort, het zonder hulp van het bisdom moest stellen om tot kerkbouw te komen, dit in tegenstelling tot de tegenwoordige siuatie. Des te groter past de dankbaarheid van het bisdom voor hetgeen hier gepres teerd is. De predikant der Hervormde Gemeente, ds. D. ter Steege, bracht vervolgens zijn gelukwensen over. Hij wees op de goede plaatselijke verhouding tussen de Rooms- Katholieke en Protestantse burgers en geestelijken, die in overeenstemming is met de oecumenische gedachte, zoals deze onlangs nog door de Paus op de wereld conferentie van het lekenapostolaat in Rome tot uitdrukking is gebracht. Nadat nog de nestor van het kerkbestuur, de heer J. Nuyens, de jubilaris had ge prezen en hem daarbij een geschenk had overhandigd in de vorm van een fraai boekwerk, werd de rij van sprekers ge sloten door de heer J. Bart, een der pa rochianen uit Santpoort-Station, die in dichtvorm de lof op de pastoor bezong. In zijn dankwoord richtte pastoor Goos- sene zich tot de verschillende sprekers en daarna tot alle aanwezigen. Applaus volgde op zijn laatste mededeling, waarbij hij met klem de geruchten tegensprak als zou hij voornemens zijn zijn ambt neer te leggen. Het R.-K. gemengd koor „Da Pacem" heeft enkele malen met zang deze receptie opgeluisterd. Selectiewedstrijd „Driehuis" De bridgeclub „Driehuis" heeft de zesde selectiewedstrijd voor de wintercompetitie gespeeld. De uitslagen zijn in percenten: Lijn A: 1. heren Bosman—Valk 61,11; 2. echtp. Poppe 60,32; 3. heren Wescher—v. Doorn 52,38; 4. heren BaisEibbens 51,59; 5. heren Berkhout Ermshous 50,00; 6. mevr. Berkhouthr. Braunius 47,62; 7. heren KrabDe Waal 42,86; 8. echtpaar Noortman 34,12. Lijn B: 1. heren De Kluiver—Schaaper 63,89; 2. dames v. Dokv. Hoften 54,17; 3. heren De Hoog—Zandbergen 52,78; 4. echtp. Mulder 51,39; 5. heren Dupkerv. Gameren 50,00; 6. heren OuwerkerkVlotman 48,61; 7. echtp. Broere 29,16. VELSEN MAANDAG 4 NOVEMBER Thalia, 20 uur, „De gewetenlozen" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cutureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 14.30-17.30 uur en 19-21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 14-17 ur. DINSDAG 5 NOVEMBER Thalia, als maandag Rex, als maandag. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 10-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg, open van 14-17 uur. Velser kunstkring „Voor allen", 20 uur, Rex, toneelvoorstelling „Het zuidelijk toneel". Alcoholics Anonymous, 20 uur, spreek uur in zaal Abelenstraat. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 10-12 uur. BEVERWIJK MAANDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Handelaren in meisjes". Luxor Theater, 19.30 uur: „De Graaf van Monte Cristo" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 uur: „Verdorven jeugd". Statenhuis Velserweg, 20 uur: De Gie- teling, demonstratie schermavond. Kennemer Theater, 19.30: Christelijk Nationaal Vakverbond, propaganda- avond. Openbare leeszaal: Prinsessenlaan 19. geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30- 20.30 uur, jeugdleeszaal geopend van 19- 20 uur. R.-k leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wyk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. DINSDAG 5 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het complot". Luxor Theater, 19.30 uur: „De Graaf van Monte Cristo" één voorstelling. Gebouw KSA, 20 uur: vergadering St. Eloy. Kennemer Theater, 20-22 uur: receptie rederijkerskamer „Kennemerland". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 Uur; lees- en studiezaal geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. Hoewel men voor de tijd van het jaar volop in de Engelse walharing zou moeten zitten, ziet de handel er weinig of niets van. Vandaar, dat men graag een goede f 20 voor een kist betaalt, terwijl ook de trawlharing, die nu niet best van kwaliteit wordt, graag wordt verkocht voor even minder dan f 20. Hierbij willen we nog opmerken, dat de „echte" Engelse walha ring eigenlijk nog moet worden aange voerd. Wat men nu ziet is de zandharing. Nu de haring duur bleef, viel het niet te verwonderen, dat de makreel hiervan profiteerde. De prijs liep op tot een goede f 15, terwijl de „paapjes", die in het begin der week bleven staan, de laatste dagen grif weggingen voor f 13. Het seizoen van de Breskensharing is begonnen. Donderdag was er een aanvoer van 40 ton, die van f 0.30 tot f 0.36 per kg opbracht. De Belg was vorige week rustig. Dat Allerheiligen dit jaar nu juist op vrijdag viel was voor handel en reders een tegen valler. Vandaar, dat de „Haarlem" f 100 per kist maakte. Al werd er daarna bijna niets meer aangevoerd, toch bleef de prijs schommelen rond de f 100. Schelvis had in het geheel geen belangstelling. Vele auto's, die op woensdag naar het zuiden van het land gaan, hadden deze week slechts een half vrachtje of nog min der. De verkoop was uitermate slecht, daar de vrijdag een feestdag was in plaats van een vastendag. Dat alle aangevoerde schelvis toch nog is verkocht was een ge volg van het feit, dat het noorden en oosten van het land wel een goedkoop piepertje wilden hebben. Zakte de tongprijs maandag tegen de middag beduidend en brachten de tong I en tong II f 0.50 per kg minder op dan bij het begin van de afslag, in de loop van de week herstelde de prijs zich weer bij ge ringe aanvoer. De slips kwamen weer op f2- tongen I op f2.70. De kleinmiddel tong., handhaafde zich op f 3.60 en f 4.50 per kg. Dat de schol vast in prijs bleef, is ver- klaarbaar. Na maandag kwam er weinig of niets meer. De grofste soorten deden dik in de f 55, met iets minder voor de schol. I. Schol II schommelde rond de f 40, terwijl de schol III rond de f 20 zat en bleef zitten. Er was wat import van Duitse kabel jauw- en koolvis-filets, en wat schol uit Ostende. De gemiddelde trawler-besomming lag vorige week rond de f 15.000. Hierover be hoeft dus niet veel gezegd te worden. De „Abraham" was goede eerste met f25.000, terwijl de „Haarlem" nog net iets meer dan f 20.000 maakte. Dat er vele „misse" reizen zijn gemaakt ligt voor de hand. Als gevolg hiervan stapten maar liefst 7 man van de „Van Hattem", welk schip, gezien het tekort aan visserslieden, zeker niet één, twee, drie ander personeel kan krijgen. Het is een publiek geheim, dat er graag f 100 „opstappersgeld" wordt gegeven om een boot naar zee te krijgen. De besturen van de samenwerkende speeltuinen „Schulpen" en „de Meerwei- den" hebben zaterdag in het gemeentelijk ontspanninglokaal aan de Van Diepenstraat een vijfhonderd kinderen opnieuw een prettige filmmiddag bereid. Bij de eerste voorstelling was de zaal met meer dan driehonderd jeugdige bezoekers gevuld; de tweede bijeenkomst, minder druk bezocht, viel waarschijnlijk samen met een concur rerend televisieprogramma. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer M. J. Marcus meedelen, dat het clubwerk volop bloeit en dat alle clubs voor handwerk, operette, toneel en andere overbezet zijn. Een prettige gewaarwording noemde hij voorts de toenemende belang stelling voor de ruilbeurs, die wegens de grote belangstelling en de daaruit voort vloeiende ruimteproblemen verplaatst zal moeten worden in het jeugdhuis „De Pan" en naar vrijdagavond. Voordat het filmprogramma begon was uitgelekt, dat de voorzitter zijn verjaardag vierde. Het jeugdige gezelschap reageerde er spontaan op en liet de heer Marcus op draaien voor een tractatie, die met veel hoera's werd begroet. Nadat een vrolijk programma was ver toond, genoten de kinderen met spanning van de bekende kinderfilm „Circusvrien den", met het paard Pinto, de hond Judy en de twee circuskinderen. P.v.d.A.-leden komen bijeen De Beverwijkse afdeling van de Partij van de Arbeid houdt vrijdag 8 november in het veilinggebouw ,,'t Centrum" de jaar vergadering. De agenda vermeldt een bestuursverkiezing. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmui- den binnen: Borelli van Kalmar, Aragan van Port Andras, Hast 5 van Swansea, Frey van Lon den, Progres van Kristinahamn, Samo van Rot terdam, Olypic Rainbow van Mena Abdullah, Vechtstroom van Bristol, Ameintas van Rotter dam, Sandenburgh van Bergvaara, Dollard van Karlstadt, Delfzijl van Londen, Gaasterland van Goole, Lorna van Huelva, Kondor van Londen, Aegir van Londen, Hunze van Tur, Holwierde van Londen, Kon Tiki van Otterbacken, Benin- kust van Antwerpen, Philetas van Hamburg, Gerd van Londen, Missouri van Londen, Boffa van Le Havre, Luola van Narvik, Amstelstroom van Londen, Taria van Rotterdam, Lingestroom van Hull, Zuidland van Kemy, Westkust van Kristinahamn, Scoutroll van Hampton Roads, Netherlands Coast van Newcastle. Araliz van Geffle, Ponza van Skutskaer, Kaap St. Vincent van Geffle. Vertrokken zijn: Wulp naar Liverpool, Ariadne naar Rotterdam, Agamemnon naar Curagao, Pla- tho naar Rotterdam. Doris naar Paramaribo, Eemstroom naar Londen, Raken naar Wismar, Boreas naar Hamburg. Ganimedes naar Santiago, Birmingham naar Southampton, Deo Fa ven te naar Hamburg, Oranje naar Londen, Lindo naar Rotterdam, Texelstroom naar Manchester, Inge naar Antwerpen, Trude K naar Lowest.oft, Wil lem Barendsz naar Curacao, Almuth naar Hel- singborg. Jacob Becker naar Leith, Revena naar Geffle, Roelf Buisman naar Rotterdam. Selby naar Rotterdam. Isola naar Cork. Wisa naar Ko penhagen, Stad Rotterdam naar Lulea. Roelf naar Odense. Quick naar Aalborg. Holdernol naar Antwerpen. Konrad naar Exelosund, Viking naar Bristol, Camerounkust naar Freetown. At lantic naar Pernambuco, Poelau Laut naar Ham burg, Westerdok naar Londen; Greenfinch naar Londen, Stavros naar Golf v. Mexico, Joseph Frerich naar Monrovia, Hinde naar Londen, Ru- dolf Oldendorff naar Curagao, Vanessa naar Bothland, Alwaki naar Genua, Antaris naar Ant werpen, Bygdoy naar Rotterdam, Zaanstroom naar Hull, Karl naar Gothenburg, Cottica naar Hamburg, Oceaan naar Gothenburg, Loke naar Stockholm, IJstroom naar Leith, Rijnstroom naar Londen, Frans van Seumeren naar Newcastle. Zanzibar naar Sundsvall. Hans naar Kristina hamn, Lilly naar Hampton Roads. Bele naar Antwerpen, Reinold Krusemark naar Geffle, Solgïynt naar Vestemünde, Anna Elisabeth naar Londen, Groningen naar Swansea, Thefithoe naar West-Indië, Mimer naar Montrose, Mont- ferland naar Las Palmas, Prior naar Antwerpen, Witmarsum naar Bremen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7