Cor Oly Reddingboot „Abraham Fock" in zee gelanceerd Noordelijke clubs doen het dit seizoen heel goed St.Nicolaas- Velsens cultureel leven in de komende week Visserij-varia 2 vliegen in een klap! iiedüéwt, Nuttige cadeaux een DEKEN cadeau Lichtkogels en vuurpijlen bij IJmuiden „DE CEDER Medische verzorging tijdens het weekeinde Stranding van „Vittangi" bij Vlissingen HillegomBDG 8-12 „Nestor" met droogdok in IJmuiden binnen VOETBAL IN KENNEMERLAND „Tussen elf en twaalf uur" voor Plaatwellerij- personeel WIJ gaat spannende strijd tegen AMVJ tegemoet Grote belangstelling bij teraardebestelling J. Roos De elftallen van „Noord" Grote sortering Amateur „water"-foto grafen kregen hun prijzen Moederschip bevoorraadt Polen aan de Kanaaldijk „Oud-katholiek Onder steuningsfonds" vergadert Vergeetachtig Beverwijk V R IJ D A G 15 NOVEMBER 1957 IN ZWARE OLIEJASSEN, reddingvesten en lieslaarzen gestoken trokken gister avond een twintigtal mannen door de geul naar het strand bij de Zuidpier van IJmuiden. Voor hen uit dreunde de zware tractor „Zeekoe" van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij met de IJmuidense motorstrand- reddingboot „Abraham Fock" achter zich aan naar zee. Ook de materiaalwagen ging mee naar het strand en de „Strandloper II", een op rupsbanden gemonteerde wagen, ontbrak evenmin op deze eerste avondoefening sinds vele jaren van het IJmuidense reddingstation, dat tot nu toe gelukkig weinig van zich heeft doen spreken en het werk kon overlaten aan de motorreddingboot „Neeltje Jacoba". In de koude ooste lijke wind was het nu niet bepaald een genoegen om op het strand te vertoeven. De schipper van de reddingboot „Abraham Fock", de heer G. Stam uit IJmuiden, wist zijn vijf mede-opvarenden omstreeks half acht echter bij elkaar en nadat bootsman N. Lodder van het reddingstation enkele malen de fluit had laten klinken, was het zover. In de felle lichtbundels van schijnwerpers op de zware tractor en de „Strand loper II" werd de reddingboot in de lichte branding gelanceerd. Voor bootsman N. Lodder betekende het lanceren van de „Abraham Fock" een van de laatste oefeningen, die hij als actief personeelslid van de Reddingmaatschap pij meemaakte. Binnenkort gaat hij met pensioen en komt er een eind aan een lange periode van werken in dienst der K.N.Z.H.R.M. Vroeger had hij als boots man volop werk in de twee botenhuizen, die IJmuiden bezat. Toen stond zowel aan de Noordkant, als aan de Zuidkant van de pieren een strandreddingboot ge stationeerd. Thans beschikt IJmuiden over de „Neeltje Jacoba" en de „Abraham Fock". Het was gisteravond tegen zevenen, loen de leden van het IJmuidense station bijeenkwamen in het botenhuis bij het plateau en de geul naar het strand bij de Zuidpier. Men stak zich in de oliejassen en terwijl chauffeur Dubbelaar de motor van'de tractor aansloeg en de „taxi" voor de wagen, waarop de reddingboot staat, plaatste, hadden zich inmiddels ook enige leden van de plaatselijke commissie der Reddingmaatschappij in het gebouw ver zameld. Om vijf over zeven werd het sein tot vertrek gegeven; een van de vier oefe ningen, die per jaar worden gehouden, was begonnen. De belangstelling van bui ten af bestond uit slechts drie personen. Zeventien minuten na het vertrek uit het botenhuis reed de „Zeekoe" al met de boot te water. Het geratel van de rups banden verstomde en terwijl de wagen werd gedraaid, werd de boot al in snel ADVERTENTIE BID VOLSENS VOO# SCHRIFT VAM Dft P.H.v.d. HOOG, MUIDABTS /tanden een onpeA&nde JcAocnAeid E XTRA GROTE pot x f. 3.75 VERKRIJG BA AR BIJ *■11 LlLJc ff CEDERSTRAAT 31 - IIMUIDEN-O. IJMUIDEN: Dokters. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen zijn te raadplegen de artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058, A. van Leusen, Van Tuyll- weg 34, tel. 4328 en H. de Jonge, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652. Apotheken: Zondag en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bak ker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. J. Vos, Arends- weg 124, tel. 3586. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513—215. Bovendien neemt dr. Klop- pert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman en TuinmanMars man. CASTRICUM: Dokters. Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: de arts A. P. W. A. M. de Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 534. Wijkverpleging: Zuster v. Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. 544. Verloskundige: mevr. SchbltenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Apotheek Ouwerkerk is dagelijks en zon dags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. SANTPOORT: Dokters. In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken. Elswoutapotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. K 2500— 16760. Santpoortse Apotheek, Bloemen- daalsestraatweg 145, tel. K 2560—8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Sj. Koerze, Leeuweriklaan 21, tel. 7398, voor IJmui den (O.), Driehuis en Santpoort. Zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, voor IJmui den en IJmuiden (O.). Zuster I. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, voor IJmui den (O.), Velsen en Velsen-Noord. tempo klaar gemaakt om gelanceerd te worden. Schipper Stam hees het roer hoger, de motor werd aangeslagen, boots man Lodder gaf met zijn onafscheidelijke fluit de laatste aanwijzingen en om half acht duwde de tractor de wagen zover mogelijk zee in, om daarna, achteruit rij dend, de lijnen mee te trekken, waardoor de boot werd gelanceerd. De „Fock" was los. Een enkel vuurtje gaf nog aan waar de boot zich ongeveer ten zuiden van de pieren bevond. Lichtkogels Omstreeks kwart voor acht snelde van het strand af een rode lichtkogel de lucht in, hetgeen voor de opvarenden van de „Abraham Fock" het teken was naar het strand terug te keren. De redding zou op andere wijze worden voortgezet. Het wip per-toestel zou er aan te pas komen en om nu maar vast een gestrand schip bij de hand te hebben, was een mast aan de waterlijn opgesteld. Uit zee vandaan was een witte licht kogel als het sein „begrepen" afgeschoten en op het strand werd door de leden van het reddingstation meest leden van de Coöperatieve Vereniging van Vletterlie- den de wagen klaargemaakt om de red dingboot te ontvangen. In het schijnsel van de lichten op de wagens schoof de „Abraham Fock" om tien minuten voor acht door de branding op het strand. Er werd gemanoeuvreerd met wagen en trac tor, er werden lijnen uitgelegd en aan getrokken en om acht uur was de boot al omhooggetrokken eh op de wagen ge plaatst. Alles had uitstekend voldaan tijdens dit korte tochtje, kon de bemanning mee delen. Maar het was eigenlijk geen weer geweest voor de oefening; wel koud, maar geen zee. Wippertoestel Ter hoogte van de post van de IJmui- der Reddingbrigade is daarna de inhoud van de „Strandloper II" op het strand terecht gekomen. Het vuurpijlapparaat en de installatie voor het wippertoestel kre gen hun plaats en met luid lawaai snorde een oranje vuurpijl tegen negen uur hoog boven het strand in de richting van de mast. De lijn kwam fraai terecht en de twee mannen, die het gestrande schip be manden, waren weldra in staat de lijnen voor het wippertoestel naar zich toe te trekken. Met de broek is niet meer ge werkt het was voldoende om te con stateren of de schijnwerper, waarvoor de stroom aan het strand kan worden opgewekt, en het anker nog goed functio neerden. En of de lijnen van het toestel goed uit de manden kwamen en niet door elkaar liepen. „Alles uitstekend verlopen", zal de commissie eventueel in haar rapport aan de K.N.Z.H.R.M. kunnen schrijven. „En paraat voor alle diensten". De Raad voor de Scheepvaart heeft gis teren een onderzoek ingesteld naar de stranding van de Zweedse ertstanker „Vittangi'' bij het Roeiershoofd op de rede van Vlissingen op 18 februari. De expert van de scheepvaartinspectie te Vlissingen, de heer G. G A. de Ruiter, werd als ge tuige gehoord. Deze verklaarde, dat het schip ongeveer 300 meter uit de wal op een oud wrak was gestoten, dat nu wordt opgeruimd. Honderden schepen zijn er voordien overheen gevaren. Het moet een scherp voorwerp zijn geweest, want de scheepshuid was over een grote afstand opengescheurd. In zijn conclusie over deze schadevaring merkte de hoofdinspecteur voor de scheep vaart de heer J. Metz op, dat de „Vittangi" toen deze door het Oostgat in de richting Antwerpen voer, een strikt normale navi gatie had gevoerd. Het schip had een zeer grote diepgang. Maar met de kaart in de hand kon kapitein en loods niets gebeuren. De hoofdinspecteur wees er nog op, dat er telkens nieuwe zandbanken ontstaan en de banken zich ook verplaatsen. „Men moet altijd op zijn hoede zijn". Het is een cumulatie van twee feiten geweest. Het schip had een grote diepgang en het was laag water. Vast staat,, zo be sloot de heer Metz. dat aan deze schade varing noch de loods noch de gezagvoerder enige schuld treft. De raad zal later schrif telijk uitspraak doen. In „Die Raeckse" te Haarlem speelde voor de eersfe klasse Kennemerland-dam- competitie het eerste tiental van de BDC tegen Hillegomse dammers. In een goed gespeelde wedstrijd is het de Beverwijkers, ondanks dat drie inval lers waren opgesteld, gelukt om deze wedstrijd te winnen. Opmerkelijk was het goede spel van de drie invallers, zij ver zamelden aan de drie laatste borden vijf punten. C. Nijman wist in de eindstrijd door prachtig positiespel A. de Heer tot over gave te dwingen. - S. D. Hoogvorst deed voor hem niet onder. In een problematische stand wist hij door vijf schijven te offeren met een drieslag naar de damlijn zijn partij te winnen. A. Albers deed ook goed werk; in een zeer zuiver gespeelde partij deelde hij met D. Algera de punten. N. Adelaar had tegen J. van Horik niet zijn dag, een heel eenvoudige damcombinatie werd door hem over het hoofd gezien, hier door ontmoedigd, werd zijn verdere spel zeer onzuiver, zodat Van Horik gemakke lijk kon winnen. Nadat K. Kikke en P. Smit hadden ge wonnen en de overige partijen in remise waren geëindigd, was de eindstand 128 voor de BDC. De gedetailleerde uitslagen waren: Hil legomBDC: 1. P. van AndelP. J. Smit 02, 2. F. LubbeW. Hoogenboom 11, 3. J. v. d. LooJ. G. Hagenaar 11, 4. J. v. HorickNic. Adelaar 20, 5. J. Weijers K. Kikke 02, 6. Th. BotAndr. Peekei 2—0, 7. W. RoestE. Reinhout 11, 8. L. v. d. ReepS. D. Hoogvorst 02, 9. A. de HeerC. Nijman 02, 10. D. AlgeraA. Albers 11. Totaal 812. Donderdagmorgen is de sleepboot „Nes tor" van n.v. Bureau Wijsmuller met een dokponton te IJmuiden binnengelopen. De sleper haalde het dok van Rotterdam. Daar nog enige kustreizen moeten worden gemaakt, is de „Titan" aan het bergings werk bij Wight onttrokken. Deze sleep boot was gisteravond onderweg naar IJmuiden om eerst een baggermolen naar Delfzijl te transporteren en vervolgens het dok naar Bremen. De aanloop voor de grote sprong naar de zozeer begeerde bovenste plaats op de ranglijst is genomen en nu er voor zon dag voor de meeste clubs in verband met Nederland-België geen wedstrijd is vast gesteld, ljjkt dit ons een goede gelegen heid eens na te gaan, hoe de verschillen de clubs van „het lagere voetbal" er nu voorstaan. In de derde klasse A heeft het er alle schijn van, dat bij de strijd om de boven ste plaats alleen maar clubs uit het noor delijk deel van Kennemerland betrokken zullen zijn. Momenteel hebben het bijna zestigjarige Alcmaria Victrix en Egmon- dia de beste papieren, maar de beide Cas- tricumse derdeklassers liggen op de loer om van een eventuele misstap van ge noemde leidende clubs te profiteren. Alcmaria kwam to. dusverre vooral goed op eigen terrein voor de dag: Geen enkele van de drie thuiswedstrijden le verde een verliespunt op. De vijf uitwed strijden echter bezorgden de Alkmaarders drie verliespunten, waarvan twee tegen concurrent Egmondia. De Egmondse club speelde vijf maal op eigen terrein en deze vijf ontmoetingen brachten negen punten op. In de uitwed strijd tegen Velsen welke club op dat moment bedenkelijk dicht bij de onderste plaats huisde werden, merkwaardig ge noeg, twee verliespunten geboekt. Vitesse vooral blijft bovengenoemde kampioenspretenden dicht op de hielen zitten. Deze Castricumse club, die thuis twaalf punten uit acht wedstrijden be haalde, zou er zelfs nog beter voorstaan, wanneer ze „uit" zo succesvol gespeeld had als „thuis". De vier uitwedstrijden le verden namelijk slechts vier winstpunten op tegen de vier thuiswedstrijden acht. Door de nederlaag van zondag tegen Vi tesse is CSV ietwat achterop geraakt, maar toch achten we de CSV'ers nog niet definitief uitgeschakeld met hun tien pun ten uit acht wedstrijden. In ieder geval zullen ze ook voor Alcmaria, Egmondia en Vitesse nog wel eens een struikelblok blij ken te zijn. Wat de bezetting van de onderste plaats aangaat, zijn we van mening dat dit een Terrasvogels-Beverwijk-aangelegenheid zal worden, daar we ADO en Velsen in staat achten bijtijds het vege lijf te red den en ZAP, Alkmaarse Boys, HSV en Wijk aan Zee echte typen van „midden- mootclubs" zijn. In de vierde klasse D steekt NAS met kop en schouders boven de andere clubs uit. Het behaalde vijftien punten uit ne gen wedstrijden met een doelgemiddelde van 3313. Het zou al raar moeten lopen, als de Halfweggers dit seizoen1 geen kam pioen werden! Op NAS volgt een groot aantal clubs, dat aan elkaar gewaagd is en daardoor voortdurend puntenverlies lijdt. Tot deze clubs rekenen we onder meer Waterloo, wat dus betekent, dat we niet op een IJmuider kampioenschap re kenen. Voor de onderste plaats zullen Bloemendaal, Kinheim en Geel Wit o.i. het ernstigst in aanmerking komen, hoewel de 4—1 en 5—0 overwinningen, die Bloe mendaal en Geel Wit de vorige zondag réspectievelijk op DIO en OFC behaalden, te denken geven. De personeelsvereniging „De Plaatwelle- rij'' zal zaterdag 23 november voor haar leden een uitvoering geven in gebouw „Concordia". Opgevoerd wordt de detective thriller in drie bedrijven van Richard Person „Tus sen elf en twaalf uur De regie berust bij mevrouw Clausen. Na afloop is er een bal met muziek door „The Moonliners". Dat WIJ momenteel in betere vorm is dan aan het begin der competitie, is de laatste wedstrijden wel duidelijk tot uit drukking gekomen. Door hun goede resul taten hebben de IJmuidenaren de laatste plaats van de ranglijst verlaten en over gegeven aan haar tegenstander van zater dagmiddag: AMVJ. Het wordt dus voor beiden een belangrijke wedstrijd, omdat in deze ontmoeting zal worden uitgemaakt wie voorlopig de hekkesluiter zal zijn. De VVIJ-ers maken in haar huidige vorm een goede kans op de overwinning al zal AMVJ zich bewust van het belang van deze ontmoeting, zich tot het uiterste ver dedigen. Het programma voor zaterdagmiddag 16 november luidt: IJmuidenAMVJ (3 uur), IJmuiden 2Wartburgia 2, SMSIJmui den 3, Sizo 3IJmuiden 4, IJmuiden 5 Zandvoortmeeeuwen 2. Junioren: IJmuiden aJong Hercules a. Aspiranten: Waterloo aIJmuiden a, Stormvogels bIJmuiden b, IJmuiden c— Stormvogels f. Een gure oostelijke bries stond donder dagmorgen op de Westerbegraafplaats te IJmuiden, toen onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer J. C. Roos werd ter aarde besteld. De overlede ne, die de leeftijd van 25 jaar bereikte, diende N.V. Bureau Wijsmuller en Radio Holland vele jaren als marconist op de zeesleepboot „Noordholland". Ruim vijfen twintig kransen en bloemstukken tooiden het graf, toen de laatste woorden tot Johan Roos werden gesproken. Namens de direc tie en het personeel van N.V. Bureau Wijs muller werd het woord gevoerd door de heer J. van Leeuwen. Hij herinnerde er aan, hoe Johan Roos onder vaak moeilijke omstandigheden voor de zeesleepvaart- maatschappij heeft gewerkt, zowel tijdens reizen als bij bergingen. Om twee redenen betreurde de heer Van Leeuwen bovenal het heengaan van deze jongeman. Hij was nog jong en volledig de toeverlaat van zijn moeder. Ook op de „Noordholland", aldus de heer Van Leeuwen, waren al zijn ka meraden zeer bedroefd over het heengaan van Johan Roos. Ongeveer zes jaar lang voer hij op dezelfde boot. Nadat voor Radio Holland de heer Benders een memoriam aan een van de sympathiekste medewer kers had gewijd, is namens de familie be dankt voor de grote belangstelling, de schat van bloemen en het overbrengen door de maatschappij van het stoffelijk overschot uit Canada naar Nederland. Nieuwe schoenwinkel aan Wij kers traat weg De Wijkerstraatweg en de winkelgalerij zijn sedert de afbraak van Velsen-Noord in 1944 en 1945, toen er nog maar weinig van het oude „Wijkeroog" was over en heel gebleven, donderdagmorgen weer een nieuwe winkel rijker geworden. De heer P. A. Bart, die zijn schoen makerij aan de Schulpweg wegens de toe komstige sanering van de aldaar staande panden moet verlaten, zag gisteren zijn gedurfde initiatief om bijna naast een collega nu ook een schoenenzaak te be ginnen, met het feestelijk vlagvertoon van alle huurlieden, en overburen-winkeliers begroet. IEVBSM (op sportpark „Rooswijk", 12 uur). IEV: H. Alkemade; A. Harsveld en G. Bos; B. Wijker, G. v. Berneveld en C. Schoot; E. Wubbenhorst, J. Duin, J. Feijen, J. de Reus en P. Bakker. CSCAKinheim (ZMC) (te Amstel veen, 15 uur): Kinheim: J. Kroger; D. v. As en A. J. Bax sr.; L. v. Hesselingen, J. Sparreboom en J. Velthuyzen; A. J. Bax jr., L. Nieuwenhuis, J. Bax, A. Geerlofs en J. Boender. Om de OHC-beker: VVB 3Renova (op „Watervliet", zondag 12 uur). VVB 3: Ha ver; v. d. Horst en Bruinzeel; Folkerts, Blansjaar en Helder; A. Luitjes, Renooy, Wijbenga, Bleeker en Jagt. ADVERTENTIE zoals wanten, handschoenen, caps, alpino's, helmen, bromfietspetten enz. enz. BREESTRAAT 108 BEVERWIJK iü Na de tentoonstelling van foto's, die de personeelsleden van de N.V. De Plaat- wellerij woensdagavond in het gemeente lijk ontspanningslokaal hebben gehouden, is deze expositie donderdagavond overge bracht naar het grote schaftlokaal van het bedrijf, waar de prijswinnaars bekend zjjn gemaakt. Directeur ir. J. F. Clausen begroette er de aanwezigen om voorts te constateren, dat in deze expositie van foto's over „Wa ter" een goede vooruitgang was te be speuren in vergelijking met de inzendingen van de vorige wedstrijden over de onder werpen „vakantie" en „het dier". De taak van de jury, die bestond uit de heren G. Broertjes, G. W. Beun, G. Lub, L. J. C. van Hattum, W. Natte en G. E. Terpstra, allen leden van de B.A.F.V., moet allerminst eenvoudig zijn geweest, meende de heer Clausen. Teneinde het de jury wat gemakkelijker te maken, waren twee groepen gevormd; voor amateurs en gevorderde amateurs en hij moest daarbij volmondig erkennen, dat enige van de b-groep verschillende plaatjes bijzonder raak „geschoten" hadden, ook al hadden zij maar een eenvoudige box tot hun beschikking. Het doel van de tentoonstelling en de wedstrijd omschrijvende, noemde de heer Clausen vier aspecten: zien, hoe anderen werken; de visuele ontspanning; het ver sterken van de band tussen het personeel onderling met het uitwisselen van erva ringen en de aandacht voor een bepaald onderwerp. Hij kon nu reeds meedelen, dat er op dit pad wordt doorgegaan, waarbij als nieuw onderwerp werd gekozen „de mens in zijn werk". De heer G. Broertjes hield vervolgens een interessante beschouwing over het on derwerp „water", waarvan fotografisch veel te maken is, veel meer wellicht dan van het dier. Ook deze spreker merkte op dat het peil van de foto's opvallend was verbeterd. Hij vond het in de fahrieks- directie zeerte prijzen, dat zij de nuttige vrijetijdsbesteding in de fotografie stimu leert en animeert. Namens de jury kon hij dan ook mededelen, dat de wedstrijd dank zij het initiatief van de directie een succes werd. De prijzen werden toegekend in groep A (gevorderden) aan de heren 1. H. Schoon hoven met „Zonsondergang", een mooie compositie; 2. W. Roeland met „schuimend water bij de pier"; eervolle vermelding: H. J. Dengerink met „paard in het water". In groep B (amateurs): 1. D. Lijnslager met „waterstralen bij de tunnelbouw"; 2. J. W. v. d. Berg met een actuele kiek „straatoverstroming". Eervolle vermelding: K. Jurriëns met „zonsondergang". De personeelsprijzen gingen naar de heren H. J. Dengerink en H. Schoonhoven in groep A en de heren K. Jurriëns en J. W. v. d. Berg in groep B. De plaatwellers, die vandaag nog eens een blik op de bekroonde inzendingen kunnen werpen, kunnen zich nu alvast weer gaan voorbereiden op de komende expositie in 1958, welke ongetwijfeld weer meer liefhebbers van de fotografie achter de toestellen zal zetten. „Open deur-dienst" in Grote Kerk Zondagavond om 7 uur vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een Open Deur dienst plaats, waarin zal voorgaan ds. De Geeter, Ned. Herv. predikant te Hilversum. Orga nist is de heer G. J Moed. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij hel Agendabureau voor de Velser Gerneen- schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de de agenda van zaterdag 16 tot en met zaterdag 23 november. 18 TOT EN MET 23 NOVEMBER: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei de straat IJmuiden-Oost, geopend: mgandag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen-N. geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van: 10 tot 12.30 u.; filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 17 NOVEMBER: Humanistisch Verbond, 10.30 uur Cultu reel Gebouw, lezing door dr. A. L. Con- standse over „Godsdienst *en Humanis me in India". 18 NOVEMBER: Ned. Chr. Vrouwenbond, ledenvergade ring in de Da Costaschool te Velsen- Noord, spreker de heer O. de Moor v/h. P.I.T. 19 NOVEMBER: Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur Rex Theater, opvoering van het blijspel „Je kunt 't nooit weten" door Het Zui delijk Toneel. Oud-Katholieke Vrouwenver. „St. En- gelmundus", overkoepelend orgaan der drie plaatselijke verenigingen „Samen werking", Sursum Corda" en „Onder Ons", jaarlijkse bazaar in het O.K. Ver enigingsgebouw aan de Wilhelminakade te IJmuiden. 20 NOVEMBER: Oud-Katholieke Vrouwenver. „St. En- gelmundus", als 19 nov. 21 NOVEMBER: N.V.S.H. bijeenkomst in Santpoort Hoofdstraat 174 Hotel De Uylenboom, 20 uur, mevr. Mantel-Wark spreekster. Ned. Ver. van Huisvrouwen, bijeenkomst om 14 uur in het Patronaatsgebouw IJmuiden-Oost. Tuinbouwstudieclub Velsen en Omstre ken, filmbijeenkomst met J. P. Strij- bos „Het Iberisch Schiereiland", 20 uur, Patronaat. 22 NOVEMBER: Stichting „De Velser Gemeenschap". Commissie Volksuniversiteitswerk, 20 u., Cultureel Gebouw, lezing over Woning inrichting in onze tijd. BIOSCOOPTHEATERS Thalia: Vrijdag tot en met woensdag (za terdag en zondag twee voorstellingen) „Kitty in de grote wereld". Zondagmati nee, 15 uur, „Jungle Jim in verboden land". Donderdagavond speciale voqr- stelling „Ik wil mijn kind terug!" Bioscoop de Weyman: Vrijdag en zondag „Het alibi". Maandag tot en met woens dag „Morgen begint het leven opnieuw" Donderdag „Tinker". Zaterdag en zon dagmiddag, 14 uur, „De kleine speur der". Rex: Geen opgave ontvangen. Bewoners van het dorpje Rovigo in het overstroomde deel van de Po-vlakte worden door militairen met behulp van rubberboten geëvacueerd. Besommingen van donderdag IJM 10 Hattem f14.570, KW 82 f31.880, KW 126 f 10.350, IJM 75 f4700, KW 70 f 9160, KW 22 f 6820, KW 141 f 12.290, KW 48 f 10.800, KW 95 f 7350, KW 37 f 7410, KW 57 f 4700, WR 56 f 2970, KW 60 f 740, KW 21 f1190, KW 53 f 1250, KW 56 f2270, KW 35 f 1910. Prijzen van donderdag Heilbot 3,90, gr. tong 5,60-4,70, grm. tong 4,40-4, kim. tong 4-3,50, kl. tong I 3,40- 2,90, KI. tong II 2,70-2,50, tarbot I 3,70- 3,30 per 1 kg. Tarbot IV 72-67,, kim. schol 65-62, kl. schol I 64-55, kl. schol II 67-32, schar 43- 16, bot 42-40, v. haring 24-17, makreel 27-12, gr. schelvis 80, grm. schelvis 87-81, kim. schelvis 72-56, kl. schelvis I 70-53, kl. schelvis II 52-42, wijting 47-37, mid. gul 65, kl. gul 48-40, poontjes 27-26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 360-252, gr. koolvis zw. 140 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 82 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 230 schol, 40 schar, 10 bot, 4245 haring, 595 makreel, 310 schelvis, 20 wijting, 10 kabel jauw en gul, 10 poon, 10 koolvis, 17 di versen. Totaal 5580. ADVERTENTIE Bij ieder karpet U zit netjes met de komende feestdagen U bent gewapend tegen de (komende) kou Deze aanbieding geldt van ZATERDAG 16 t/m ZATERDAG 23 nov. Alléén bij contante betaling. De cadeaudeken kunt u uit onze ge hele collectie (wol en gestikt) uitzoe ken tot een maximum waarde van 15 °/o van het gekochte karpet Complete Woninginrichting MARKTPLEIN Trawlers naar IJmuiden zeekanaal aan de Kanaaldijk te IJmuiden het Poolse visserijmoederschip „Kolobr- zeg" gemeerd. Het 2878 ton metende schip dat de Poolse trawlers en vleetloggers op de Noordzee van kolen, proviand en water voorziet, moest begin vorige week IJmuiden binnenlopen, daar het tijdens stormweer schade aan de stuurinstallatie had opgelopen. Aan de Kanaaldijk tracht men deze installatie nu te herstellen. Inmiddels verminderden de voorraden aan boord van tal van Poolse schepen en moest worden besloten om de trawlers, die nog kolen stoken, naar IJmuiden te dirigeren. Zeven grote trawlers hebben nu al langszij de „Kolobrzeg" aan de Kanaaldijk gebunkerd en proviand ge laden. De afdeling IJmuiden van de vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" zal heden-, vrijdagavond in het Oud-Katho liek verenigingsgebouw haar gebruikelijke najaarsledenvergadering houden. Tijdens deze bijeenkomst wordt verslag uitgebracht van de in Hilversum gehouden algemene vergadering en zal het winter- programma worden besproken. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: driewielig kinder fietsje, muntbiljet, Chinese armband, tas inh. brood en gereedschap, autoped op luchtbanden, zwart hondje, autoped op luchtbanden, portemonnaie met inhoud, fietspomp, glas en sierrand van rijwiel lamp, cypers poesje, kindercape met capu chon, zwart-wit poesje, bruin portemon- naietje, zilveren armband met steen, grijs poesje met zwarte strepen, zwarte dames handschoen, motorbril, gevoerde motor handschoen, bril, gestreept overhemd, gymschoen, zwart paard, knipportemon- naie met inhoud.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17