Hoogovenveiligheid wordt op zelfde wijze behoed als van verkeersvliegtuig f 1.09 IJmond-agenda Plan „Oosterwijk" dreigt vast te lopen op financiële moeilijkheden Beverwijkers plukten 25 jaar de vruchten van eigen V.V.V. I Koopje van de week PRISMA-dealer Fa. A. R. DE BOER HRHm 't SILVER STOEPKE Niettemin nieuwe wegen nodigom Amerikaanse voetsporen te drukken Voor PRISMA-horlog s naar P. DE GROOT Heemskerk poogt te komen tot een harmonische woongemeenschap ÏOO PRISMA HORLOGES GRATIS Kaptein kinderrijwielen voer slechts f 100.- Motorenhandel G. F. DICTUS Prima wit flanel E Textiel en woninginrichting K.I.V.O. treedt in plaats van „Raad van Overleg" Midden-Kennemerlandin het zilver Kennemerstaten-jeugd „zwom af" WOENSDAG 27 NOVEMBER 1957 .5 DE VEILIGHEID in het Nederlandse bedrijfsleven - en daarbuiten over de hele wereld - was gisteren uiteraard het hoofdpunt op de agenda, die de werkgroep van bedryfs-veiligheidsinspecteurs in Nederland had opgesteld voor haar tiende jaar vergadering. Ir. F. W. E. Spies, bedrijfsdirecteur van de KNHS, welk bedrijf als gastheer optrad voor deze ietwat feestelijke bijeenkomst, heeft in een breed betoog uiteengezet, dat het Europese bedrijfsleven nieuwe wegen zal moeten aftasten om zijn veiligheid verder op te voeren teneinde Amerika, waar deze bedrijfsveiligheid een hoge perfectie heeft bereikt, enigermate terzijde te streven. In dit kader heeft ir. Spies de persoonlijke verantwoordelijkheid van elke arbeider en elke staf functionaris in beschouwing genomen en hij wees er op, dat het „schuld-" en „boete-"gevoel wellicht te sterk het streven naar veiligheid heeft beïnvloed. „De strikte rechtvaardigheid sta voorop" meende hij en in de loop van deze causerie ried hij de ongeveer honderd aanwezige veiligheidsinspecteurs aan, een voorbeeld van de Hoogovens te volgen, wat betreft de werkvoorbereiding en de daarmee samen hangende risicobeperking: een systeem dat enige overeenkomst vertoont met de uit voerige en „waterdichte" voorbereidingen, die de vliegenier moet treffen eer hy de lucht in gaat, waarbij de verantwoordelijkheden duidelijk worden omschreven. De jaarvergadering werd op aangename wijze onderbroken door een excursie over het bedrijf der KNHS en een rit door de Velser tunnel. Ir. Spies heeft zijn toespraak geopend met een hartelijk welkom tot de gasten, die door „enige tekortkomingen van de Nederlandse spoorwegen" veel te laat ar riveerden en hij memoreerde hoe precies tien jaar geleden vier der aanwezigen het initiatief namen een werkgroep van Be- drijfsveiligheidsinspecteurs op te richten, een voornemen, dat belangrijk was van wege de uitwisselingsmogelijkheden der ervaringen in de verschillende bedrijven. Het is een „werkgroep" gebleven in de strikte zin des woords, merkte de heer Spies op, die vervolgens ruimte liet voor de huishoudelijke beraadslagingen. Voorzitter J. Roemer, veiligheidsinspec teur bij Shell, kon deze bijeenkomst een overzicht over de afgelopen tien jaar aan bieden, waarmee hij aantoonde, dat de nu tien jaar oude organisatie veel bereikt heeft dank zij de onvermoeide medewer king der bedrijfsdirecties, waardoor de pogingen om Nederland een toonaange vende post te doen bezetten op het punt der veiligheid in de bedrijven af en toe met succes konden worden bekroond. Schuld en boete Vervolgens heeft ir. Spies geprobeerd de vraag te beantwoorden „wie is verant woordelijk voor de veiligheid in de onder- ADVERTENTIE JUWELIER - HORLOGER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen VELSEN WOENSDAG 27 NOVEMBER: Thalia: „Ik sterf duizend doden", 20 uur. Bioscoop De Weyman: „Repelsteeltje", 14.30 uur. „De derde van rechts", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 14.30-17.30 en van 19-21 uur. Filiaal geopend van 14-17 uur (jeugd). Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30-12 uur en van 14-16.30 uur, Cultu reel Gebouw IJmuiden. Felison: Expositie van werken van Jacob Kuyper, 19-21 uur. Maria Boreelkleuterschool: Bijzondere ledenvergadering, 20 uur. Cultureel Gebouw: Jaarvergadering Co- operatieve Vereniging voor Uitvaartver zorging „IJmuiden-Velsen", 20 uur. DONDERDAG 28 NOVEMBER: Thalia: „Het leven van Vincent van Gogh", 20 uur. Bioscoop De Weyman: „Kinderen voor de rechter", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag. Felison: als woensdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 uur; filiaal ge opend van 10 tot 12 uur. Zaal Abelenstraat: Alcoholics Anony mous. Spreekuur 20 uur. Cultureel Centrum: Cursus spreken in het openbaar voor Volksuniversiteit, 20 u. Hervormd Jeugdgebouw: Fryske Trou met „Spul om dokter", 19.30 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder Ver beek, Openbare Werken, Volkshuisves ting, Behartiging van zaken betreffende het grondbedrijf, 9.30 tot 12 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 27 NOVEMBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Daar is de dokter". Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Begroetingsavond ds. G. W. IJzerman. ULO-school, 20 uur: Ouderavond, 't Centrum, 20 uur: ANMB en I.v.A.O.: Filmavond. Hotel „Parkzicht", 20 uur. Vergadering Volièrevereniging „Vogelvreugd". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17.30; jeugdlees zaal; Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Kruis", jeugdleeszaal ge opend van 15.15-16.45 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-18 uur; jeugd leeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstra t 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. DONDERDAG 28 NOVEMBER: Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Daar is de dokter". K.S.A.-gebouw, 20 uur: „Muskettiers", T.O.V., toneelavond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. nemingen?", betogende, dat dit probleem moeilijk onder woorden is te brengen, om dat het vraagstuk der veiligheid zeer complex is. Het is nu eenmaal niet slechts samen te vatten met „schuld" en „boete": de verantwoordelijkheid dergenen, die de veiligheid in een bedrijf pogen op te voe ren, mag beslist niet met vrees gepaard gaan en zij zullen zichzelf in staat moeten achten deze verantwoordelijkheid te dra gen. Deze verantwoordelijkheid, die gekop peld is aan het bekleden van een min of meer hoge functie, mag dan ook niet voortvloeien uit, wat de heer Spies noem de „elleboogambitie" terwijl bovendien de verantwoordelijkheid voor de veiligheid duidelijk gezamenlijk moet worden gedra gen van de laagste grondwerker tot de president-directeur. Werkvoorbereiding Afdalend in de specifieke verantwoorde lijkheid jegens de werkende mens, meende de heer Spies, dat de arbeiders en de be ambten van meet af aan de gevaren van het bedrijf dienen te kennen en dat zij weten, dat deze gevaren zoveel mogelijk van hen worden weggehouden. De „voor bereiding" op het werk kan hierbij be langrijker zijn dan de arbeid zelf: bij Hoogovens is bijvoorbeeld een stelling be kend: 70 percent voorbereiding 30 per cent werk. Hierbij speelt uiteraard de zorg voor de veiligheid een uitermate belangrijke rol: hiervan kan namelijk de goede geest in een bedrijf voor een groot gedeelte af hangen. Bovendien zo menen K.N.H.S. moet voor elk werk de verantwoorde lijke man duidelijk gesteld worden bijge val er iets mis dreigt te lopen en er een snelle beslissing genomen moet worden. Deze verantwoordelijke man is gelijk de vliegenier voor de vlucht op de hoog te van alle veiligheidsvoorwaarden, waar aan het werk moet voldoen en hij dient in bijzondere gevallen de verschillende hulpdiensten achter de hand te houden. Vandaar "dan ook 'cföt elk werk bij Hoog ovens wordt voorafgegaan door een uit gebreid formulier, waarop de genomen maatregelen worden omschreven en de verantwoordelijkheden worden uitgestip peld. Pas als alles „klopt" kan het werk beginnen iedereen weet zijn verant woordelijkheid en zijn taak bij onge vallen. In deze materie weegt de keuze van de juiste mensen op de juiste plaats zwaar de veiligheidsdienst is er tenslotte voor om de regelende voorschriften en voor zorgen in het leven te roepen als onder deel van zijn vele andere taken, waarbij wederom de verantwoordelijkheid mee speelt. „Internationalisatie" De inzichten over veiligheid in de fa brieken blijken over de hele wereld dezelf de richting te kiezen, merkte de heer Spies op; ook de maatstaven der verantwoorde lijkheden voor ongevallen gaan steeds meer internationaal gemeengoed worden. Europa kan zich echter nog lang niet op haar lauweren zetten, gezien de bereikte resultaten: het feit dat men in Amerika op het stuk van ongevaisbestrijding oneindig veel meer heeft bereikt terwijl men daar weet er nóg niet te zyn, geeft de Europese bedrijven te denken: er moet nog onge looflijk veel werk verzet worden. Gedachten, om een bepaald aantal on gevallen krampachtig te handhaven wees hij van de hand: de rechte lijn moet naar beneden en men zal niet alleen de be staande ongevalsmaatregelen moeten po lijsten. maar vooral nieuwe wegen dienen in te slaan. Samenwerking en teamgeest zijn prach tige begrippen, maar ze blijven leeg en voos, zolang het niet inderdaad „samen werken" wordt en zolang de persoonlijke verantwoordelijkheid niet duidelijk door dringt zowel in het hart van de arbeider als van de directeur: „iedere afdelings chef is zijn eigen veiligheidsinspecteur". Immers, vari de drie hoofdpijlers, waar op het Nederlandse bedrijfsleven rust: veiligheid, kwaliteit en produktiviteit is de veiligheid de belangrijkste. Zonder deze zullen de beide andere minder draag kracht opbrengen onder het totaalbeeld der betrokken industrie. De heer Spies wist bij dit hele betoog, dat de menselijke tekortkomingen telkens weer een vernieuwing dezer gedachten nodig maken en dat de verantwoordelijk heid een moeilijke zaak is: hij wekte zijn gehoor op de blik niet teveel op het eigen bedrijf te richten, maar vooral naar „bui ten" te kijken en de krachten van buiten af, als de arbeidsinspectie en het Instituut voor preventieve geneeskunde te exploi teren, wil men de nieuwe wegen naar grotere bedrijfsveiligheid vinden en volgen. De vergadering heeft na deze toespraak enige huishoudelijke zaken afgedaan, al vorens de excursie en de lunch te begin nen. In het Statenhuis aan de Velserweg te Beverwijk is in de middaguren de bij eenkomst met enige interne aangelegen heden vervolgd. ADVERTENTIE Met de tweede toneelavond verzorgd door de Alkmaarse vereniging „Phoenix" heeft het Katholiek Instituut voor Volks ontwikkeling te Heemskerk meer eer in gelegd dan met de vorige. Zaal Dam was dinsdagavond vrij goed bezet. De voorzitter de heer B. Schouws deelde in zijn openingswoord mede dat de Raad van Overleg ter ziele is en dat het K.I.V.O. hiervoor in de plaats is gekomen. De bedoeling is dat elke maand een avond wordt georganiseerd maar deze plannen kunnen alleen slagen indien hiervoor vol doende belangstelling blijkt te bestaan. Kapelaan v. d. Steen sprak op deze avond nog een opwekkend woord tot de aanwezigen om zich aan te sluiten bij de K.A.B. Hij betoogde dat deze bond ook heeft medegewerkt aan de materiële wel vaart, waarbij ook het geestelijke niet werd vergeten. Aan het opgevoerde spel „De kat en de strafschop" hebben de aanwezigen veel ge noegen beleefd. Ouderavond o.I. school In het handenarbeidlokaal houdt de openbare lagere school te Heemskerk op donderdag 28 november een ouderavond. De agenda vermeldt een bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar zijn mevr. D. C. Klinkenberg en de heer E. J. Kor- tenoever. Het hoofd der u.l.o.-school te Beverwijk, de heer H. Mein zal een cause rie houden over het u.l.o.-onderwijs. Waar gehakt wordt vallen spaanders WSÊmÊSSM maar het hóeft niet BI EN WPVAN HEEMSKEHK"aa«fl?-dt gèmëénteïlai medebdat het uitbré'idihgs- plan „Oosterwijk" wel ter hand zou zijn genomen indien hiervoor van het college van Gedeputeerde Staten de vereiste toestemmingen zouden zijn verkregen, doch dit was niet mogelijk in verband met de financieringsmoeilijkheden. De gronden, welke voor de realisering van dit plan benodigd zijn, zijn voor het grootste gedeelte eigendom der gemeente, terwijl met de eigenaars van de nog aan te kopen percelen overeenstemming is bereikt, omtrent de gestelde voorwaarden. „Met voortvarendheid zullen de uitwerking en detaillering van verdere uitbreidings plannen ter hand worden genomen en deze zullen in het begrotingsjaar 1958 ter vast stelling worden aangeboden" zo belooft het college. Verwacht mag worden, dat meer uitbreidingsplannen tegelijkertijd in uitvoering zullen worden genomen, zulks om een onjuiste samenstelling in de leeftijdsopbouw van de bevolking in de verschillende wijken te voorkomen. CENTRUM GALERIJ LANGE NIEUWSTRAAT 413 TEL. 6321 Aangenomen kan worden, dat in 1958 in gelijke mate als in het thans afgelopen jaar enkele woningbouwplannen door de dienst gemeentewerken tot stand zullen worden gebracht. De aktiviteit van de dienst zal zich daar bij richten op de tijdige totstandkoming van de bij alle woningcomplexen behoren de openbare werken, zoals aanleg der we gen, riolering, straatverlichting en plant soenen. In verband met de uitgroei der gemeente menen B. en W., dat het in dit komende begrotingsjaar economisch verantwoord zal zijn voorstellen te doen tot aanschaf fing van een roltrommelwagen voor de vuilnisafvoer en de aankoop van een veeg- machine voor het schoonhouden der wegen. Openbare veiligheid Enige zorg heeft B. en W. ten aanzien van de huisvesting van de Rijkspolitie. Zoals deze thans is ondergebracht moet worden gesteld dat het niet mogelijk zal blijken daar bovendien moet worden aangenomen dat de bezetting van de groep nog zal worden uitgebreid deze langer te handhaven. Van het college van B. en W. zullen, na overleg met de desbetreffende instanties, dan ook voorstellen kunnen worden ver wacht om tot een verantwoorde huisves- tin te komen. Wat de organisatie van de Brandweer betreft kunnen B. en W. mede delen dat reeds een aanvang is gemaakt met de formatie van een tweede eenheid. Zodra de financieringsmogelijkheden iets gunstiger zullen zijn kunnen voorstellen worden verwacht tot aanschaffing van groter materiaal. Volksgezondheid Evenals vorig jaar kunnen B. en W. mededelen, dat ook nu geen t.b.c.-patiën- ten voor rekening van de gemeente wor den verpleegd. In verband met de twee te stichten wijkgebouwen der Kruisverenigingen is een nieuwe subsidieregeling in voorberei ding, welke de raad in het begrotingsjaar ter vaststelling zal worden aangeboden. Nadat in de laatste jaren verschillende besluiten door de raad daaromtrent zijn genomen, kan worden medegedeeld, dat de voorziening van drinkwater in de on rendabele gebieden der gemeente praktisch voltooid is. De uitgaven voor het openbaar gewoon lager onderwijs zijn geraamd op 42,30 per leerling, terwijl dit in het vorig jaar op 39,per leerling was geraamd. Deze vergoeding van 42,30 komt dus ook ten goede aan het bijzonder lager on derwijs. Momenteel volgen 65 leerlingen uit deze gemeente de scholen voor middelbaar on derwijs, tegen ongeveer 40 in het voor gaande jaar. Vooral de stichting van het Pius X Col lege, waardoor in de direkte omgeving bijzonder middelbaar onderwijs kan wor den gevolgd, heeft het aantal leerlingen belangrijk doen stijgen. Dit is n.l. toegenomen van 10 tot 35 leer lingen. Hieruit kan worden geconcludeerd dat de behoefte aan het volgen van mid delbaar onderwijs in grote mate aanwezig is. Tengevolge van de sterk stijgende kosten van verpleging voor armlastige krank zinnigen is in vergelijking met 1957 we derom een belangrijke verhoging van het te betalen bedrag te constateren. Het uit te geven bedrag bedraagt thans 47.750,hetgeen een toename betekent van ruim 10.000, Als gevolg van de verhoogde prijzen van het levensonderhoud vergt ook de post voor ondersteuning van armlastigen een meerdere uitgave van 3000, Dit jaar is de IJmond-ontwikkeling tot volle ontwikkeling gekomen en B. en W. van Heemskerk zeggen hierover het vol gende: „Ten aanzien van haar ontwikkeling kan worden gesteld, dat de gemeente met voortvarendheid heeft willen voldoen aan de haar toegewezen taak in de IJmond n.l. woongebied te zijn voor de werkers bij de industrieën en wij allen hebben dan ook niet geeschroomd, toen van de zijde der industrieën het verzoek kwam, moge lijkheden te geven voor de woningbouw ten behoeve van hun werknemers, daar aan te voldoen, waarbij wij ons hebben ge realiseerd dat daarmee een groot lands belang werd gediend, hetgeen door hogere instanties werd onderschreven n.l. door ons hun volle medewerking daartoe te geven. B. en W. zyn zich bewust, dat niet vol staan kan worden met alleen maar huizen, scholen en winkels te bouwen, doch dat moet worden gezorgd dat een gemeenschap wordt opgebouwd, waarin het goed is te leven en waar men elkander weet te vin den en te waarderen en B. en W. mogen daarover tevreden zijn. De autochtone bevolking volgt met grote belangstelling de huidige ontwikkeling en de nieuwe bevolking past zich volkomen aan, hetgeen overduidelijk blijkt tijdens de georganiseerde begroetingsavonden, waarvoor grote waardering bestaat. ADVERTENTIE '/W/W /J'"-'*" 'N Vraagt inlichtingen bij Uw Prisma horloger Het zilveren V.V.V. Midden-Kennemer land kreeg dinsdagmiddag tijdens een receptie in het Kennemertheater in Bever wijk een stortvloed van geschenken, bloemstukken en prijzende woorden toege meten voor het vele werk, dat de vereni ging in het belang van het vreemdelingen verkeer heeft gedaan en voor de talrijke activiteiten, die zij in de loop der tijden heeft ontplooid. De voorzitter van het bestuur der jubi lerende vereniging, dat letterlijk tussen de bloemetjes zat, opende de feestelijk heden met een overzicht te geven van al hetgeen de vereniging op de festiviteiten- lijst van Beverwijk in de afgelopen jaren heeft doen registreren. Zo wees de voor zitter, de heer H. Lubbers, op de tentoon stelling voor handel en industrie, de bloe mencorso's, de avondfeesten, toneelvoor stellingen en gladiolententoonstelling, die dank zij het V.V.V. konden worden geor ganiseerd. Een van de hoogtepunten noem de hij voorts de grote feestweek in 1936 ter gelegenheid van de fusie tussen Wijk aan Zee en duin an Beverwijk. Gidsen en folders Bovendien vertelde de voorzitter iets over de diensten, die het bestuur van het V.V.V. ten behoeve van de vreemdelingen, maar ook voor de dagjesmensen en de mensen van het platteland, die zo maar een dagje of wat het Beverwijkse intrek ken om daar eens wat te gaan pionieren, verricht. Voor dergelijke mensen werden gidsen en folders uitgegeven. li urge meesterlijk betoog Toen trad burgemeester Bruinsma voor het spreekwoordelijke voetlicht om de lof trompet over de activiteiten van de zil veren V.V.V. te steken. „Het 25-jarige be staan van de V.V.V. is niet alleen te dan ken aan de medewerking van de winke liers en de winkeliersverenigingen, maar is ook te danken aan het vele werk, dat de vereniging ten bate van de gehele gemeen schap heeft verricht". De burgervader memoreerde, dat het de vereniging in de beginperiode van haar bestaan niet aan de nodige moeilijkheden heeft ontbroken. Toendertijd kreeg de V.V.V. Midden-Ken nemerland slechts een gemeentelijke sub sidie van honderdvijftig gulden per jaar, welk bedrag uiteraard in de loop der jaren aanzienlijk is verhoogd. Maar ook in de jaren, waarin de V.V.V. reeds haar sporen had verdiend, bleven moeilijkheden niet uit. Toen de V.V.V. namelijk in 1949 een eenvoudige stadskaart samenstelde, lever de dit aanvankelijk in de gemeenteraad nogal wat moeilij-kheden op. „Maar na de oorlog begon de huidige jubilaresse pas een zeer grote activiteit te ontplooien in het belang van de verenigingen en orga nisaties van Beverwijk. De dankbaarheid van de gemeente hiervoor wordt be lichaamd in de jaarlijkse gemeentelijke subsidie, die dan ook tien keer zo groot is als bij de cprichting in 1932", zo besloot de burgemeester zijn burgervaderlijk be toog. Hierna volgde een waar leger van afgevaardigden van verenigingen, ver tegenwoordigers van winkeliersorganisa ties en middenstanders, die allen hun „sprekersvuur" op het bestuur richtten. Vermomming Van deze sprekers willen wij nog wet houder E. Gerritse van Beverwijk noemen, die echter niet als wethouder sprak, maar in zijn functie van voorzitter van de V.V.V. uit Wijk aan Zee. „Ik wil mij gaar ne voor deze gelegenheid vermommen als voorzitter van de V.V.V. Wijk aan Zee en mijn wethouderlijk ambt even opzij leg gen", zei hij onder hilariteit. Voorts wees hij op de goede samenwerking tussen beide V.V.V.'s en op de uiteenlopende taken, die zij verrichten. „Wij zorgen voor de men sen buiten Wijk aan Zee en de V.V.V. uit Beverwijk meer voor haar eigen stadge noten. En toch zijn onze beide verenigin gen op en top Beverwijks", merkte de heer Gerritse op. Een symbool van de samenwerking tus sen beide verenigingen noemde hij de fees ten, die werden georganiseerd ter gelegen heid van de opening van de verkeersweg (Bosweg) tussen Wijk aan Zee en Bever wijk. De heer Gerritse besloot met de hoop uit te spreken, dat de samenwerking in de komende ja>-en even goed zal blijven als thans het geval is. Wethouder W. J. Vessies brak in zijn ADVERTENTIE DIT IS EEN PRACHT SINT NICOLAAS-CADEAU DEGELIJK en SOLIDE in diverse kleuren en maten, met remnaaf en kettingkast. Meidoomstr. 1 - IJmuiden-O. - Tel. 4694 Jeugddienst in Grote kerk Zondagavond om 7 uur vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. J. Peeters, Ned. Herv. predikant te Den Haag. Organist is de heer G. J. Moed. ADVERTENTIE redevoering een lans voor de Beverwijkse middenstandscentrale en spoorde aan op meer samenwerking met de V.V.V. Toen was het ogenblik aangebroken voor het voltallige college van B. en W. van Beverwijk om afscheid van het dagelijkse bestuur van de V.V.V. te nemen, hetgeen echter niet het sein was om de feestelijk heden te beëindigen. Want toen stonden er nog heel wat sprekers te wachten. En doorlopend werden er door nijvere obers gelukstelegrammen uit alle delen van het land op de feestelijk versierde bestuurs tafel gedeponeerd. De directeur van het hoofdorgaan (A.N.V.V.), jhr. Boreel bracht zijn gelukwensen ook op deze wijze over, evenals ondermeer „Beverwijk 650 jaar Stad", de N.Z.H.V.M. en de directie van de Hoogovens. Tot na vijf uur duurde het voordat de laatste gasten waren vertrok ken. Hiermee was echter nog geen einde aan het feest gekomen. Dat werd des avonds nog voortgezet. Cabaretavond tot slot Ten aanschouwe en -hore van een groot aantal leden en genodigden werd door de voorzitter van de feestavond, de heer J. Berg, woorden van waardering toege zwaaid aan de heren W. J. Lubbers en F. Pleging, die de afdeling Beverwijk van Vreemdelingen Verkeer 25 jaar hun beste krachten hadden gegeven, de heer Lub bers als voorzitter en de heer Pleging als penningmeester. De voorzitter wenste hen nog heel veel goede jaren toe en deze wens ging gepaard met het overhandigen van een boekwerk over de Velser tunnel en sigaren. De dames kregen bloemen en bon bons, nadat de heer Berg wel eens de moeilijke positie van de vrouw had ge schetst, die haar echtgenoot vele avonden voor het goede doel moest afstaan. Het gezelshap „De Witte Kraaien" nam toen de leiding van de avond in handen en samen met „Gerry en Berry", en de heer Herman Theunis met het muzikale gedeelte, kwam de stemming er heel spoe dig in. ADVERTENTIE ALLEEN DONDERDAG voor HERENHEMDEN e van 1.40 voor Zo lang de voorraad strek' CALEB TT Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden PRISMA- HORLOGES VFRKRI1GBAAR BIJ De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 2004" TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT In het Velserbad aan het Brinioplein te IJmuiden waren gisteravond een 26-tal geestdriftige jeugdige zwemmers en zwem sters bijeen om zich te onderwerpen aan de proeven voor de diploma's a en b. De zwemafdeling van de Kennemerstaten had de jongelieden reeds enige maanden onder haar hoede en was bij het eind van de avond, toen bekend kon worden ge maakt dat slechts een zwemmer niet bij machte was gebleken aan de eisen te vol doen, zeer verheugd over het bijzonder goede resultaat van haar bemoeienissen. Nijver worstelend trokken de aspiranten gisteravond hun rondjes; de stemming zat er bij allen goed in en toen tot slot van de avond nog op sprits getracteerd werd kon de vreugde helemaal niet meer op. De eisen voor diploma a zijn: 75 meter borstslag, 50 meter rugslag en een minuut watertrappen. Diploma b vraagt: 75 meter gekleed zwemmen, een duik gevolgd door 7 meter onderwaterzwemmen, 100 meter borstslag en 50 meter rugslag met tot besluit weer 1 minuut watertrappen. Voor diploma a slaagden: Elleke v. Ber- kum, Gerard P. Bremmers, Hermanus v. Dam, Elsa Joffer, Rolien Kolk, Martha Koomen, Gerrie Kraak, Ina Otte, Henny v. Pel, Lies Spits, Olga Wolthuis. Mieke Wolzak, Marian de Zwarte, Hans v. d. Kant, Marian Rem. Voor diploma b: Mary Balk, Paul Kabel, Bob Kramer, Daan v. d. Kroef, Ernst de Leeuw, Arnold v. Leyden, Hetty v. Mun ster, Ben v. d. Outenaar, Bart Steyn, Edith Swarts. C.F.A. met „Onvoltooide opdracht" De christelijke Filmactie te Beverwijk organiseert vrijdag 29 november in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Schans een filmavond. Vertoond zal wor den de „Onvoltooide opdracht". Deze rol prent is uitgeroepen tot de beste van het jaar door de „National Evangelical Fon- dation of America".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7