Prijzenpot blij if staan NIEUW' "B geef die voeten la zeldzaam fijne Amandelstaven - geen wonder 1Q0X amandel-*250 gr140 cent heerlijke gekruide Speculaas - onze specialiteit - 250 gr45 cent 'n heerlijk en kloek Krentenbrood - rijk gevuld ruim 800 gr- voor slechts115 cent moderne bakkerijen 20 UITSLAG „KIJKEN GELD" No. 6 Kijkpuzzelpot van 24 inzendingen met één fout! Uit deze spannende puzzel- strijd zijn 24 inzendingen met één fout te voorschijn gekomen. Volgende week: dubbele prijzenpot èn... véél meer kans op 'n prijs! Minder kans dus kijkei kans om U te ver- véef meer n, DIT IS „KIJKEN GELD" No. 7 om (j te ver-ri ijke ni 1 kwartje per kolom 3 5 kolommen f I.- J li III IV A B C D E F G H 1 J Sinterklaas is ook „maar" een man... nylons naar maat luxe geschenkdoos VRIJDAG 29 NOVEMBER 1957 f 39.538 De inzenders zijn: Mevr. L. Box, Hinthamerstraat 209, Den Bosch. P. Blankers, Smederslaan 80, Bladel. Med. Opv. Bureau H. Koningsberger Dozy, Burg. Weertsstr. 30, Arn hem. L. Cambeen, Zoutestr. 1, Hulst. Ph. J. Cornelissen, Langeslag 35, Afferden (Gld). J. Eibrink, Windesheimerw. 5, Windesheim. J. Goddijn, Leidsekade 743, Amsterdam. P. de Groot, Hogehondstraat 15, Deventer. M. Ph. C. v. d. Heuvel Denis, W.A. Avanti, Diemen. A. Jouby v.d.Tuin, Statenlaan 99, Den Haag. J. Koole, Oranjelaan 6, St. Lau rens (Zld). C. Kop, Caldeaónlaan 5, Utrecht. J. H. G. Kroos, Molengracht 30, Den Helder. A. Lamsma, Achter de Ho ven 279 A, Leeuwarden. W. de Langen, C. van Maasdijk- str. 29, Utrecht (N). J. Latink, Fagelstr. 3, Dieren. H. P. Mest, Jan Lievensstr. 32 hs, Amsterdam (Z). J. H. Michel, p/a fam. W. R. Harte, Gulicksestr. 3 (Ophoven) Sittard (L). B. Porsius, Durgerdam 17, Amsterdam (N). J. Schippers, Trooststr. 168, Den Haag. Mevr. Steijn.Trekweg 336, Den Haag. B. Takkenberg, De Gast 22, Zuidhorn (Gr.). Mevr. W. Wertbroek, Traai 199, Driebergen. H. de Wit, Freek Oxstr. 172, Amsterdam (W). Oplossing: 1-2-1-3-3-3-1-2-3-1-2 - I. MOTIVERING: A. Rijdend, achter hun stuur, steken dagelijks duizenden au torijders een sigaret op. Zij zien hierin geen gevaar of risico en zijn dus onvoorzichtig, maar van onverantwoordelijk kan men hier niet spreken. Dit is te sterk. (1). B. Geknikt is niet van toepassing (hoogstens: gebroken). De delen van de stok die wij zien, zijn recht. (2). C. Wij zien een bal gooien en verwachten dat men zal probe ren hem te vangen, maar dit zien wij niet gebeuren. Daarom is alleen gooien juist. (1). D. Het kind zuigt sabbelen) op een lolly snoepgoed). Zowel sabbelen als snoepen is dus van toepassing. (3). E. Zowel ongewoon ais buitengewoon betekent: In afwijking van of tegen een regel en niet alledaags. Beide woorden zijn dus van toepassing. (3). F. De douanen kunnen zowel onderzoeken als doorzoeken grondig onderzoeken). Het plaatje maakt geen voorkeur mo gelijk. (3). G. Het woord ontvangen rs ongebruikelijk ten opzichte van een collectebus. Geven is hier echter duidelijk zichtbaar en volko men toepasselijk. (1). H. De traan wijst op snikken en de houding van de hand met zakdoek bevestigt dit want zó snuit men niet. (2). I. De kijkende man kan zowel een kunstminnaar als kunstkenner zijn. Het plaatje geeft geen argument voor enige voorkeur. (3). J. De woonschuit is een kenmerkend symptoom van de wo ningnood. Het is dus beter om van deze nood-oplossing voor huisvesting te spreken van noodwoning, (t). K. De specifieke benaming voor een lange broek (als afgebeeld) is pantalon. (2). L. Te water springen, als men zwemmen kan, om een drenke ling te helpen is een kwestie van plichtsbesef en behoeft niet op moed te wijzen. Het begrip drenkeling is hier echter geheel van toepassing. (1). In 6 wedstrijden is een totmlbedrzg van f 65.529,15 aan de liefdadige instellingen uit gekeerd. (Financieel beleid, ook vaststelling van prijzenpot, onder accountantscontrole.) Zoals U weet zijn er voor deze ronde 10 ERRES grootbeeld T.V.-toestellen voor de één-fouters ter beschikking gesteld. Dit betekent, dat nu in een onderlinge, sportieve kijkpuzzelstrijd moet worden uitgemaakt, welke 10 van de 2U puz zelaars de gelukkige televisie-bezitters zullen worden. De betreffende kandi daten hebben reeds per expressebrief nadere instructies ontvangen. De pot is blijven staan. 70% van f 39.538,67- dat is het kolossale bedrag van liefst f 27.677,07 - wordt gevoegd bij de pot van de volgende puzzel. Een dubbele prijzenpot wacht de volgende week op een ijverige puzzelaar èn de nieuwe opgave is gemakkelijker, eenvoudiger! U hebt dus véél meer kans op een prijsDoe mee Deze puzzelwedstrijd NulOkijkpuzMlP1*"'" ,p' (copyright Daane) B gekijf getwist 1. vooruitgang 2. achteruitgang 1. troep 2. kudde 1. kracht 2. sterkte 1. plicht 2. uniform 1. afgemat 2. vermoeid 1. pias 2. potsenmaker 1. tonen 2. bekijken 1. tekenen 2. trekken VOORWAARDEN TOT DEELNEMING 1. Begin met plaatje A te bekijken. Er staan twee woorden onder. Vindt U dat het eerste woord het best past bij de afbeelding? Vul dan cijfer 1 in achter de A in kolom I van de oplossingsstrook. Hebt U voorkeur voor het tweede woord, dan schrijft U 2 in plaats van 1. Acht U beide woorden even toepasselijk..dan 3. Doe hetzelfde met de andere plaatjes. Is kolom I geheel ingevuld, dan is er een oplossing gereed. Daarna kunt U - als U wilt - de tweede, derde en vierde kolom invullen. 2. Vul zoveel kolommen in als U wilt, maar volledig en zonder veranderingen of onduidelijkheden (geen Romeinse cijfers). 3. Oplossingen inzenden uitsluitend per briefkaart, beplakt met niet meer dan 1 oplossingsstrook (5 kolommen), uit deze adver tentie geknipt of nagetekend op de briefkaart. Iedere deelnemer kan zoveel briefkaarten inzenden als hij wil. U. Behalve de normale frankering voor elke ingevulde kolom 25 cent aan geldige postzegels plakken. Maximaal dus f 1.- per brief kaart extra plakken. 5. Personeel van het Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane en Smit's Reclame- Advies- en Servicebureau N.V., alsmede hun gezinsleden zijn van deelneming uitgesloten. 6. Er wordt geen verantwoording genomen voor geheel of gedeel telijk zoekgeraakte poststukken, noch voor poststukken, die, door welke oorzaak dan ook, na sluitingstijd binnenkomen. Aan getekende inzendingen worden niet geaccepteerd. Alleen door de P.T.T. gestempelde briefkaarten zijn geldig. 7. Inzendingen, die niet aan de voorwaarden voldoen, zijn ongel dig. De ingezonden postzegels komen ten goede aan de pot. 8. De pot bestaat uit de tegenwaarde van de door de P.T.T. ontvangen postzegels, verminderd met publicatiekosten en 17% i.v.m. adm., controle, notaris, verzekering en O.B. 70% van de pot wordt uitgekeerd aan de deelnemer, wiens oplossing overeen stemt met de door het Prijsvraag Service Bureau bij notaris Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam gedeponeerde oplossing. 30% van de pot komt ten goede aan de in de linkerbenedenhoek van deze advertentie genoemde instellingen. Zijn er meer juist ingevulde kolommen, dan wordt op elke zodanige kolom een gelijk deel van de 70% van de pot uitgekeerd. Wanneer geen juist ingevulde kolom is ontvangen, wordt de 70% van de pot gevoegd bij de prijzenpot van de volgende puzzel. 9. Vooreen onduidelijke of onjuiste opgave door misdrukken in deze advertentie wordt geen aansprakelijkheid aanvaard. 10. Het Pri|svraagService Bureau bepaalt in hoe verre de ingezonden op lossingen juist zijn en aan de gestelde eisen voldoen Het kent op grond daar van definitief en bindend de prijzen toe respec tievelijk bepaalt of de priizenpot wordt samen gevoegd met die van de volgende puzzel. Hierop wordt onder geen enkele omstandigheid terugge komen. Over deze wed strijd kan geen corres pondentie worden ge voerd. Deelneminghoudt aanvaarding van de voor waarden in. fORTWtt fVZUtOAM AMSTFMAM BELANGRIJK. Deze puzzel „Kijken Geld" verschijnt elke vrijdag. Inzendingen moeten uiterlijk de volgende dinsdag in bezit zijn van „Kijken Geld", Postbus 2500, Amsterdam. De prijswinnaars krijgen direct bericht. De uitslag en toelichting worden in de volgende advertenties bekend gemaakt. als U 4 kolommen invult Sde kolom gratis l a. o- o.: o Dit zijn de instellingen, aars wie de 30% van de pot ten goede komt: Stichting vrienden van de AVAK (Actie voor het Asthmatische Kind), Den Haag - Nederlandse Blindenbond, Den Haag - Stichting Fonds voor het dove en slechthorende Kind, Amsterdam - Nederlandse Stichting voor het gebrekkige Kind, Amsterdam - HANIF Het Algemene Nederlandse Invaliden- wagen Fonds, Amsterdam - Oorlogsgravenstichting, Den Haag - Stichting Prinses Irene Fonds, Den Haag - Nederlandse Ver eniging van Suikerzieken, Den Haag. Zelfs als U niet tot de gelukkige prijswinnaars behoort, heeft U toch altijd de zekerheid financieel te hebben bijgedragen aan het bijzonder goede werk. dat door bovengenoemde instellingen wordt verricht. X j j j j 1 sen?, linksgeweven r-e-kbare boord normale- en extra lengte laddervanger in boord en teen! In de mooie nieuwe verpakking! van 2.95 - 4.95 Sinterklaas is ook „maar" een man en daarom is het voor hem 'n hele puzzle om voor haar iets te bedenken, waar ze echt blij mee is. Gelukkig dus maar, dat er Jovanda nylons zijn, Want of ze nu blond, bruin, donker, slank of mollig is... Jovanda nylons staan haar altijd fantastisch en passen haar altijd fantastisch! Ook Sint Nicolaas wil wel eens even uitblazen, na al dat galopperen en plechtstatig voortschrijden Laat hem weer uitrusten in Pantolux pantoffels: die geeft hij zelf ook altijd cadeau! Uit de nieuwe Pantolux Pinguïn serie: deze zware duvetine berenpantoffel „Gordon". Uitstekend passende muil, zeer comfortabel! Deze klassieke leren damespantoffel met vachtkap en contrefort, heeft een anti-slip zool. Kies uit de kleuren rood, beige, grijs, zwart en bordeaux I Deze prachtige leren California pan toffel met contrefort en anti-slip zool heeft een behaaglijk warme molton voering. Deze pantoffel „Lilian" is uit de nieuwe Pantolux Pinguin serie. Let op de ritssluiting, de tijgergarnering, hoge hak met contrefort 1 Zwart, bruin. Dit kinderpantoffeltje is verrassend leuk om te zien en heerlijk om te dragen. Met anti-slip zooltje I In 2 kleuren uitvoering. PANTOFFELSPECIALIST Bij elke doos ontvangt U gratis het. instructieve fotoboekje 'Hoe leer ik echt fotograferen,-. met Agfa Si lette vanaf Agfa KM flitser (zonder tas van f 3.10) en 2 kleinbeeldpatronen van 36 opnamen, Agfa Isopan ISS i f 3.60 f139— f 18.80 7.20 165.-

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 24