In vele wedstrijden werden de beslissingen uitgesteld Twintigste Hoogoven schaaktoernooi wordt een grootse reünie IBBIBIIWIIIIIP Penetrerend Die Raeckse verloor van O VC-ploeg A N D R A DE SCHAAKCOMPETITIE Bloemendaal boekte een fraaie zege op Zaandam-reserves Vijf grootmeesters spelen in januari in de invitatiegroep DE VOLLEYBALCOMPETITIE HBC-ploegen leiden in de eerste klasse DINSDAG 3 DECEMBER 1957 9 Judy Grinham zwom nieuwe rugslag-stijl Twee Nederlandse dames naar wereldkampioenschap De biljartuitslagen Duinwijck dicht bij nationale badmintontitel Groot (Stormvogels) in Bonds-voetbalploeg Weer „dubbel" programma in Olympisch Stadion Grote Prijs van Berlijn voor Belg Verschueren Altijd rake flitsfoto's met PHILIPS „Photoflux" De waterpolocompetitie Ruime overwinning van HPC'ers op HVGB AARDEWERK RAVEL LI Er is in de competitie van de Noordhol- landsche Schaakbond weer fel om de pun ten gestreden. Na ruim drie uur spelen moesten vele ontmoetingen worden afge broken waardoor de beslissingen in vele gevallen nog uitgesteld werden. In de overgangsklasse boekte Bloemen daal een uitstekende overwinning op Zaan dam 2. Tegen het Overvener Rolland werd een spannende wedstrijd gespeeld, die in een voorlopige 2Ih-21/i stand eindigde. Het IJmuider Kijk-Uit doet het dit seizoen niet best. Tegen het Alkmaarder VVV ging het vrijwel kansloos met liefst 7'/2-2,/j ten on der. Het ziet er dan ook naar uit dat de strijd om de laatste plaats zal worden uit gevochten door Kijk-Uit en Rolland. Het Beverwijker Pat-Mat stelde wat te leur tegen Zaandam 2. In een 4-4 stand is het nog twijfelachtig of de Beverwij- kers verder dan een gelijkspel zullen ko men. HaSG 2 bracht het altijd moeilijke bezoek aan Aalsmeer. Hoewel de wedstrijd nog niet beslist is mag de 2'/2-3I/2 voor sprong voor de Haarlemmers hoopgevend genoemd worden. In de tweede klasse A zag Zaandam 5 zich verrassend door Wieringermeer ge klopt. Voor Castricum, dat tegen Edam voorlopig tot SVi-S'/j kwam, betekent dit bij eventuele winst dat het alleen aan de leiding komt. De zege van Caïssa op KTV was ook al gunstig voor de Castri- cum-schakers. Het Hillegommer De Uil is bij het sterke Santpoort op bezoek ge weest. De voorlopige uitslag 2Vj-2'/« voor de Santpoort-spelers. De afgebroken par tijen zullen worden uitgespeeld. De wedstrijd Rolland2-Kijk-Uit 2 bracht de verwachte spanning. De ploegen ble ken aan elkaar gewaagd. Bij 4-4 werd de wedstrijd afgebroken. Hoewel een gelijk spel de vermoedelijke uitslag zal zijn mo gen de Overveners toch nog op een iets gunstiger uitslag hopen. £alsmeer 2 werd hier door de nederlaag tegen Het Oosten 2 naar de laatste plaats verwezen. In 2D nam Zandvoort de leiding. Het dankt dit aan de 4-6 overwinning op Kijk- Uit 3. De ontmoetingen Heemstede 2-HWP en Hoofddorp-Haarlem 3 kwamen nog niet tot een definitieve beslissing. In 3B weert Pat-Mat zich uitstekend. Van Castricum 2 werd met klein verschil gewonnen. Met VVV 3 kwam het tot een voorlopige 4-4 uitslag. Lasker (Uitgeest) toonde zich hier aanmerkelijk sterker dan de reserves van Purmerend. Heemstede 3 nam in 3C tegen Pat-Mat 4 geen halve maatregelen waardoor het zich uitstekend herstelde van de verrassende nederlaag tegen Kijk-Uit 4. Deze IJmuidenaren ver ging het tegen Bloemendaal 2 niet zo goed als in hun eerste treffen. Zij kijken tegen een 5-4 achterstand aan, maar hebben nog kans op een gelijk spel. Het Oosten 3 en Weenink 2 konden slechts in vier partijen tot een beslissing komen. De winst hierin werd gelijkelijk verdeeld. De uiteindelijke winnaar van deze ontmoeting wordt tevens leider in het klassement. De nieuwe vereniging KSC blijkt door de fusie aan kracht te hebben gewonnen. Halfweg 2 moest dit met 28 zeer tot na deel ondervinden. Tegen Zandvoort 2 de den de Halfweg-schakers het echter beter. HaSG 3, dat Bloemendaal 3 de baas bleef, behoort ook nog tot de kanshebbers. Door een overwinning op Zandvoort 2 distan- cieerde Bloemendaal 3 zich van de laatste plaats. In 4C blijken de teams vrijwel al len van gelijke kracht. Behalve de grote nederlaag van Het Oude Slot 2 tegen De Torens tonen de overige uitslagen weinig krachtsverschil aan. Santpoort 2De To rens en HWP 2KSC 2 eindigden zelfs in een gelijk spel. De uitslagen luidden. Overgangsklasse: Zaandam 2Bloemendaal 42 —5(4; VVV—Kijk-Uit 7%—2(4; Bloemendaal— Rolland 2)4—2(4 voorlopig; Zaandam 2—Pat-Mat 44 voorlopig. 1B: AalsmeerHaSG 2 2V4—3(4 voorlopig. 2A: Caïssa—KTV 6%-3(4; Zaandam 5Wie ringermeer 4(43(4; Castricum—Edam 3(4—3(4 voorlopig. 2 B: De Pion—VVV 2 2(4—7(4; Krommenie— Zaandam 4 64; PurmerendSaende 6(43(4. 2C: SantpoortDe Uil 2(4—1(4 voorlopig; Het Oosten 2—Aalsmeer 2 6(43(4; Rolland 2Kijk- Uit 2 44 voorlopig. 2D: Kijk-Uit 3—Zandvoort 46; Heemstede 2 HWP 4(4—4(4 voorlopig; HoofddorpHaarlem 3 4(42(4 voorlopig. 3A: Caïssa 3—Caïssa 2 2(47(4; Aardswoud Schaakmat 2 37. 3 B: Castricum 2—Pat-Mat 3 4(45(4; Purmer endLasker 3(4—6(2; Pat-Mat 3VVV 3 44 voorlopig. 3 C: Het Oosten 3Weenink 2 22 voorlopig; Heemstede 3—Pat-Mat 4 7(42(4; Bloemendaal 2 Kijk-Uit 4 5—4 voorlopig. 3 D: Zandvoort 2Halfweg 2 4(4—5(4; HaSG 3 Bloemendaal 3 64; Halfweg 2-KSG 2—8; Bloe mendaal 3Zandvoort 2 73. 4 A: Oppositie 2KTV 2 3(46(4; Schaakmat 3 Wieringermeer 2 5(4—4(4. 4B: Witte Paard 2Purmerend 3 4(45(4! Zaandam 6—Witte Paard 2 73. 4 C: Het Oude Slot 2-Hoofddorp 2 5(4—4(4 Santpoort 2—De Torens 5—5; HWP 2—KSC 2 5—5; Het Oude Slot 2De Torens 2(4—7(4- Overgangsklasse 1. vw 3 2 1 1 5 20—10 2. Pat-Mat 2 1 1 3 I2y2—7ya* 3. Bloemendaal 1 1 2 5%—4%* 4. Zaandam 2 2 1 1 2 11— 9 5. Heemstede 2 1 1 2 10-10 6. Kijk-Uit 2 2 0 6-14 7. Rolland 2 2 0 5-IS 2 A: 2 B: 2 C: Castric. Edam Caïssa KTV Wier.m. 2 Zaand. 5 2 VVV 2 2 Saende 2 Zaand.4 2 Pm.end 2 Kromm. 2 De Pion 2 Santp. 1 Roll. 2 1 K.-Uit 2 1 't Oost. 2 2 De Uil 1 Aalsm.2 2 3 A: Caïssa 2 2 4 Sch.m. 2 2 4 MSC2 2 2 Sch.lust 2 2 2 Caïssa 3 2 0 Aardsw. 2 2 3 D: KSC HaSG 3 Bloemendaal 3 Halfweg 2 't Oude Slot Zandvoort 3 B W. Prd. 1 2 Lasker 1 2 P.-Mat 3 1 2* Castr. 2 10 Pm.end 2 0 VVV 3 0 0* 3 C: K.-Uit 4 1 2* 't Oost.3 1 2* W'nink2 1 2* Hm.st. 3 2 2 Bl'daal 2 1 0* P.-Mat 4 20 4 B: Zaandam 6 3 Schoorl 1 KTV 3 1 Saende 2 2 Purmerend 3 2 Weenink 3 1 Witte Paard 2 2 4 A: Schaakmat 3 KTV 2 2 Oppositie 2 2 VVV 4 2 DOS 1 Schermerhorn 1 Wiering.meer 2 3 4 C: De Torens 2 3 Santpoort 2 2 3 SSCH 1 2 't Oude Slot 2 2 2 HWP 2 11 KSC 2 2 l Hoofddorp 2 2 0 is afgebroken wedstrijd. ooooooooooooooooocoooooooooooooooooooooooooooooooooooooc 3 De Olympische kampioene 100 meter rugslag, de Engelse zwemster Judy Grinham, heeft tijdens een demonstra tieavond in Londen een nieuwe stjjl ge- g zwommen. Onder leiding van haar trai- 8 ner Reg Laxton is Judy de dolf^n-been- slag, die in de vlinderslag een ware om wenteling heeft teweeg gebracht, gaan 8 toepassen. Bovendien worden de armen 8 gelijktijdig doorgehaald zoals dat bij de z.g. samengestelde rugslag het geval is. 8 Deze dolfjjn-rugslag bleek zeer snel te 8 zjjn maar zoals Judy Grinham na haar demonstratie verklaarde ook uitermate vermoeiend. Het FINA-reglement schrijft voor de f rugslag geen speciale been- of armbe- 8 weging voor, zodat geen bezwaar tegen 8 de door de Olympische kampioene toe- p gepaste zwemwijze kan worden aange- voerd. XX)OOOOOOOOC)OCXDOOOOOOOOC)OOOC)OOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÓt Twee Nederlandse dames zullen deel nemen aan de wereldkampioenschappen hardrijden voor dames, die op 8 en 9 februari in Kristinehamn aan het Wener- meer in Zweden gehouden worden, name lijk Rie Meijer uit Wormer en Iet Louwen uit Amsterdam. De uitslagen in de biljartcompetitie van het district Haarlem K.N.B.B. luidden: Afd. A: Groenendaal 1Hof v. Holland 1 2—4; SVV 1 Het Noorden 1 5—1; Centrum 1—Excel- sior-Scheiwijck 24; Suisse 1DES 1 24; Schei- wijck 1—1939-Bl'daal-HN 24. Afd. B: OVS 1—TOP 1 5—3; ADO 1—Duvelshoek 4-4; SVV 2—Frans Hals 1 6—2; DES 2—Suisse 2 2—4; Kennemerhof 1Centrum 2 44. Afd. C 1: De Vaart 1Centrum 3 26; Groenen daal 2—OVS 2 44; Centrum Hst.Insulinde 1 44; Hof v. Holland 2Kennemerhof 2 08; Cen trum Hst.Kennemerhof 2 6—2. Afd. C 2: DES 3Suisse 3 26; Het Noorden 2 —De Vaart 2 44; Kennemerland 2IVO 1 26; ADO 2—SVV 3 4-4. Afd. D 1: Duvelshoek 2ADO 3 44; Frans Hals 2Haarlem-N. 0—8; Suisse 4Irene 1 44; IVO 2—Hof v. Holland 3 2—6; OVS 3—SVV 4 6—2. Afd. D 2: Insulinde 2—ADO 4 44; Kennemer land 3Kennemerland 4 62; De Vaart 3Het Noorden 3 8—0; VriendenkringIrene 2 44; TOP 3—ADO 5 0—8. Afd. Beverwijk: Parkzicht 1Scheiwijck 4 4—4; Excelsior 2—Parkzicht 2 62; Scheiwijck 3Ex celsior 1 44. Het ziet er momenteel naar uit dat de beslissing in de badminton hoofdklasse competitie deze week nog niet zal vallen. Volgens verwachting behaalde het eerste team van Duinwjjck in het Krelagehuis zaterdagavond een overtuigende 8-0 over winning tegen Breda, door welke nederlaag Breda thans is aangewezen voor het spelen van degradatiewedstrijden. De belangrijke Haagse ontmoeting tus sen Drop Shot en Smash moest bij de stand 3-3 wegens tijdnood worden afgebroken, zodat de dames- en heren dubbelpartijen nu op een nog nader te bepalen tijdstip gespeeld worden. Een puntenverdeling ligt momenteel in de lijn der verwachtingen, bij welke eindstand slechts Duinwijck be lang heeft. De Duinwijckers gaan maandagavond op bezoek bij Drop Shot en een puntenver deling tegen deze concurrent zal de Haar lemmers in dit stadium nog geen nationale titel brengen, aangezien Duinwijck ook de strijd tegen Smash nog moet opnemen. Gezien de kracht van de Haarlemse dames moet een kleine zege in deze belangrijke ontmoeting mogelijk zijn, doch dan zal de Duinwijck-speler en international George de Bijl zijn enkelspel tegen de sterke Hagenaar Rob de Wit in winst moeten omzetten. Het derde team van Duinwijck behaalde in de tweede klasse nog onge slagen de kampioenstitel door de zwaarste concurrent Excelsior uit Den Haag voor de tweede keer te verslaan (4-3). De Duinwijckers mogen nu een kansje wagen een plaats in de eerste klasse te veroveren, hetgeen geen eenvoudige op gave is. De voornaamste uitslagen waren: Duinwijck—Breda 8-0, Duinwijck III— Excelsior 4-3 (Duinwijck kampioen), Duin wijck IV—Velsen 3-4, Ons Alibi—Duin wijck VII 4-2, EGBC II—Duinwijck III 1-6, EGBC IVDuinwijck V 0-7, Duin wijck VI—Zaandam 3-5, Duinwijck II— Chandelle 8-0, EGBC VOns Alibi II 6-0, Drop Shot—Smash 3-3 (afgebroken). Het zonetoernooi in Wageningen is nau welijks achter de rug of men spreekt reeds over een nieuw schaakevenement: het Hoogovenschaaktoernooi, dat van 9 tot en met 19 januari in het Kennemertbeater in Beverwijk zal worden gehouden. Het plan, dat tijdens het negentiende toernooi werd geopperd om alle deelnemers, die in de laatste tien jaren in.de Hpofdgroep hadden gestreden, voor dit lustrum uit te nodigen, werd weliswaar met sympathie ontvan gen, maar velen stonden er toch wel scep tisch tegenover. Doch van de 32 uitge nodigde buitenlandse meesters en groot meesters hebben reeds 21 de invitatie aanvaard. Een fraai resultaat is het bovendien, dat alle buitenlanders, die voor de eerste In vitatiegroep zjjn uitgenodigd, naar Bever wijk zullen komen. Dit betekent, dat niet minder dan vjjf grootmeesters in deze groep zullen uitkomen. Dit zijn: A. O'Kelly de Galway (België), winnaar 1946, H. Pil- nik (Argentinië), winnaar 1951, N. Rosso- limo (Frankrijk), winnaar 1953, G. Stahl- berg (Zweden), winnaar 1956, A. Matanovic (Joegoslavië), winnaar 1957. Bovendien is de deelneming zeker van de meesters B. Milic (Joegoslavië, winnaar 1955), H. Bouwmeester (met de Joegoslaaf V. Pirc, winnaar 1954), J. H. Donner (win naar 1950). Ook de komst van dr. Max Euwe is niet geheel uitgesloten. Daaren tegen is het dubieus, dat Lod. Prins (win naar 1948) naar Beverwijk zal komen. Voor Hein Donner kan deze bezetting van grote betekenis zijn. Na zijn succes in Wageningen is hij een stap dichter bij het grootmeesterschap gekomen, terwijl het Hoogoventoernooi hem de kans geeft om de titel van grootmeester te verwerven. De F.I.D.E. eist in een dergelijk geval, dat hieraan tenminste 5 grootmeesters deel nemen. Verder zijn er enige reglementaire voorwaarden betreffende de te behalen resultaten in toernooien, zoals het komen de Hoogoventoernooi, waaraan men dient te voldoen. Wij menen te weten, dat deze voorwaarden binnenkort zullen worden bekendgemaakt. De overige invitatiegroepen De tweede Invitatiegroep is eveneens zeer sterk bezet. Dat zelfs grootmeester V. Pirc (Joegoslavië), die in 1954 met Bouw meester winnaar werd, zijn opstelling in deze groep heeft geaccepteerd, is wel een bewijs van de grote belangstelling voor het Hoogoventoernooi. Deze geste van de Joegoslaaf is in de schaakwereld met veel sympathie ontvangen. Pirc zal in deze groep sterke tegenstand ontmoeten van zijn landgenoot A. Fuderer, de Engelsman H. Golombek, de Duitser L. Rellstab, de Spanjaard R. Toran, R. G. Wade uit Nieuw Zeeland en de Nederlanders T. v Schel- tinga, H. Kramer, Fr. Roessel en een nog nader aan te wijzen landgenoot. In de derde en vierde Invitatiegroep spelen de volgende buitenlanders defini tief mee: F. J. Pérez (Spanje), M. Czerniak (Israel), V. Soultanbejeff (België), G. Kie- ninger en L. Klaeger (West-Duitsland), A. Beni (Oostenrijk), grootmeester B Kostic (Joegoslavië), V. Palomaa (Finland), Chr. Poulsen (Denemarken) en vrij zeker W. Heidenfeld (Zuid-Afrika). Het aantal vrije inschrijvingen is thans reeds zo groot, dat nog 2 Hoofdgroepen gevormd zullen kunnen worden, die niet veel voor de 2 laatste Invitatiegroepen zullen onderdoen. De volgende cracks hebben ingeschreven: B. Sandor (Honga rije), R. Cardoso (Philippijnen), F. Campo- manes (Philippijnen), J. Durao (Portugal), P. Moran (Spanje) en zijn jeugdige land genoten E. Franco en E. Pérez, L. W. Bar den (Engeland), Marc d'Eucher (U.S.A.) en E. J. Diemer (West-Duitsland). Bovendien verwacht men binnenkort bericht van de in Zwitserland verblijf houdende Hon gaarse meester E. Gereber, een in Frank rijk verblijf houdende Pool en nog 2 jonge Spanjaarden. Reservegroepen internationaal Het totaal aantal deelnemers uit het buitenland betekent, dat ook de Reserve- groepen voor de Nederlanders interessant belooft te worden. Hierin zullen onder andere vertegenwoordigd zijn: Engeland, West-Duitsland, Joegoslavië, Spanje en België. Interessante damesgroep In de internationale Damesgroep zullen onder anderen uitkomen: onze landskam pioene Fenny Heemskerk, mevrouw Cath. Roodzant, mevrouw A. v. d. Veen, de Joe goslavische Lubica Bacic (winnares 1957) en Clarice Benini (Italië). In het kortge leden gehouden damestoernooi in Amster dam eindigde de Italiaanse op de eerste plaats boven Fenny Heemskerk. De organisatoren ondervinden enthou siaste medewerking van vele zijden. Het „reünieplan" kon slechts tot uitvoering worden gebracht, indien de gelden hier voor beschikbaar werden gesteld. De schaakwereld was dan ook dankbaar ge stemd toen bekend werd, dat dank zij de financiële steun van de directie van de n.v. Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken de plannen ten uitvoer konden worden gebracht. Deze geste en het besef van de steun, die van het ge meentebestuur van Beverwijk, de bevol king van Beverwijk en Velsen-noord, het K.N.S.B.-bestuur en anderen kon worden verwacht, zal leiden tot een wel heel bij zonder schaakevenement. Het totaal aantal deelnemers, dat nu reeds ongeveer 120 bedraagt (waarvan ruim 50 buitenlanders!) betekent, dat op vele gastvrouwen en gastheren een beroep moest worden gedaan. Het Comité zag de onderbrenging van de gasten aanvankelijk wel als een groot probleem, maar op dit ogenblik is men ervan overtuigd, dat dit belangrijke onderdeel van de organisatie zal slagen. „Sic Transit Gloria Een eenzame muzikant van de „Irish Guards" repe teert op zijn doedelzak inhet Olym pisch zwembad in Melbourne. De onderhoudskosten van dit bad zijn dermate hoog, dat men het voor aller lei festiviteiten gebruikt, om toch maar een enigszins sluitende begroting te krijgen. Zelfs bestaan er plannen om er een groot carnavalsfeest in te houden De bondsploeg die woensdagavond 4 december in het Feyenoord-stadion in Rotterdam zal uitkomen tegen het Rot terdamse voetbalelftal, in de traditionele wedstrijd om de Gouden Onafhankelijk heidsbeker, is als volgt samengesteld: doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Brull (Rapid) en Kraay (DOS); midden: Fransen (GVAV), Walhout (NOAD) en De Koning (Sparta); voor: Coenen (MVV), Vonhoff (Amster dam), Schuurman (ADO), Groot (Storm vogels) en Moulijn (Feyenoord). Reserves: Hals ('t Gooi), Luyten (NAC) en Veldhoen (Feyenoord). Blauw-Wit en „Amsterdam" zullen ook op zondag 8 december elk een thuiswed strijd spelen in het Olympisch stadion. In tegenstelling tot de vorige keren wordt ditmaal eerst de wedstrijd van Blauw-Wit (tegen PSV) gespeeld. Onmiddellijk na af loop volgt het duel Amsterdam-Fortuna. De Belg Dolf Verschueren heeft de Grote Prijs van Berlijn gewonnen. In de finale over 30 kilometer werd hij eerste in 28 min. 24.3 sec. voor zijn landgenoten Marveil, Petry, Zoll en Otte. Een wedstrijd over 20 kilometer voor renners, die zich niet in de finale hadden geplaatst, werd gewonnen door Smits (Ned.), voor Reitz, Kattsteiner en Wierstra (Ned.). ADVERTENTIE Het feilloze flitslampje - 25 et Voor de volleybalhoofdklasse speelde het herenteam van Die Raeckse in de Haagse Houtrusthallen tegen OVC. De Haarlemse volleyballers zijn op het penetratiesysteem overgestapt, maar dit bracht door het ont breken van Wetterhahn en het falen van de andere Die Raeckse-aanvallers De Leeuw en Kloosterhuis nog geen succes. Toch zullen de rood-witten aan het systeem om met drie, inplaats van twee aanvallers voor het net te opereren, voorlopig vast houden. In de eerste set liep het vrij gunstig voor Die Raeckse en hadden de gasten met een 15-14 voorsprong de zege voor het grijpen. Toch wonnen de Hagenaars (17-15), 15-11 en 15-7. Het ziet er triest voor de Haarlemse hoofdklasser uit, maar ook vorig seizoen behaalde Die Raeckse pas na de negende wedstrijd de eerste winst, zodat men de moed ook nu nog niet behoeft op te geven. Gisteravond werd in Haarlem een mager programma afgewerkt dat enkele succes sen opleverde voor de eerste teams van De Blinkert. In een spannende wedstrijd, die zeker het predicaat eerste klasse ver diende, wonnen de Blinkert-dames van het reserveteam van Die Raeckse, waardoor de groen-witten leidster HBC tot op de hielen naderden. In de eerste set werd al direct pittig gespeeld, waarbij De Blinkert beter volley bal liet zien, maar Die Raeckse fel en be weeglijk verdedigde en na een 10-4 ach terstand ophaalde tot 12-12. Met een time out onderbrak De Blinkert de rush van Die Raeckse en na een spannend slot zege vierde De Blinkert met 15-13. Ook de tweede set bracht weer voló]5 spanning, maar werd nu door de reserves gewonnen (15-12). In de derde set bleven de ploegen tot 8-8 bij elkaar, maar hierna kwam De Blinkert met geroutineerde krachten als de dames Hoevens, Daan en Groen aanvallend sterk naar voren en werd Die Raeckse met 15-9 voor een 2-1 achterstand geplaatst. In de laatste set stevende De Blinkert regelrecht op de zege af, maar werd op 12-4 door Die Raeckse tot de orde geroepen en zowaar moest op de stand 13-12 een time-out Die Raeckse uit haar spel halen. Het lukte en twee op slagen waren nu voldoende voor De Blin kert om de volle winst binnen te halen (15-12). Heren In de tweede klasse bjj de standaard- ploegen leidden voor gisteren OSS, De Blinkert en Gios. Gios werd echter door De Blinkert voorlopig naar het tweede plan verwezen, al heeft het er alle schyn van dat hier de strijd nog niet beslist is. De Blinkert bouwde in de eerste sets de aanvallen goed op en stelde Gios onder druk. De „witten" speelden beweeglijk, maar kwamen vrijwel niet tot een goede smash doordat er te onzuiver gespeeld werd. Setstanden als 15-8 en 15-5 spreken voor zich. In de derde set was het spelbeeld anders en was van De Blinkert-aanval aanvanke lijk niets meer te bespeuren. Gios kwam voor met 10-2 en 12-6, maar kon later slechts met de grootste moeite (12-12) de set winnen (15-12). De laatste game was voor De Blinkert weer een „walkover": 15-5. De enige eerste klasse wedstrijd, HBC PSCV, werd door de Heemstedenaren, die vooral in de laatste twee sets een groot technisch overwicht demonstreerden, met ruime cijfers gewonnen: 15-3, 12-15, 15-1 en 15-3. De standen in de afdeling Haarlem e.o. luiden nu: Heren le klasse H. B C ---- Santpóórt 8 O V R A Eclecta H V S 2 CIOS P S C B Die Raeckse 2 P S V H Rapiditas 6-9 6-8 6-7 5-6 5-6 4-5 5-5 6-5 5-2 4-1 Heren 2e kl. Santpoort 2 Rapiditas 2 O V R A 2 C I O S 3 H V S 3 De Blinkert 2 H B C 2 Velox 2 Die Raeckse 3 P S V H 2 B 5-9 6-9 4-6 6-6 5-4 4-3 4-3 5-2 6-2 3-0 Dames le klasse Dames 3e kl. A HBC 6-10 J B S 6-10 De Blinkert 5-9 PWN 6-10 OVRA 5-7 Boru 5-8 Die Raeckse 2 7-7 O V R A 2 6-8 Die Raeckse 3 6-5 S S O 2 6-7 Eclecta 5-4 Spaarnestad 7-7 Velox 5-4 Eclecta 3 6-5 Vesmia 5-4 DSS 6-1 Gios 5-2 H V S 3 4-0 Onze Gezellen 5-2 W I K 4-0 Dames 2e kl. H B C 2 P S V H S S O Set Up Santpoort OSS A 5-8 4-7 5-6 4-5 5-5 3-4 Dames 3e kl. B Gios 3 O V R A 3 D S S 2 A V C 3 Set Up 2 6-9 5-8 5-6 4-5 s5-5 Onze Gezellen 3 5-5 A V C 2 4-4 H B C 4 6-5 VVSH 5-2 O S S 2 5-3 Vesmia 2 5-1 Die Raeckse 5 5-3 A W 2-0 De Blinkert 3 6-3 Dames 2e kl. B Heren 3e kl. A Eclecta 2 5-10 DSS 6-11 Gios 2 5-8 Gios 2 6-9 H B C 3 7-7 Set Up 4-7 Die Raeckse 4 5-6 Spaarnestad 5-7 H S V 2 5-5 O V R A 3 6-7 O G 2 5-5 H P S en S V 5-3 De Blinkert 2 4-4 W I K 2 5-2 P S V H 2 4-3 Rotor 2-0 Velox 2 5-2 Onze Gezellen 3-0 M H B S 2 5-0 SSO 4-0 Heren 2e kl. A Heren 3e kl. B De Blinkert 5-10 Gios 3 5-10 OSS 5-10 H V S 4 5-9 Gios 5-8 O V R A 4 5-8 Boru 5-5 De Blinkert 3 6-8 PWN 4-4 W I K 3 5-7 VVSH 5-3 D S S 2 4-2 W I K 4-2 Boru 2 5-2 A W 5-2 P S C B 2 5-2 C I O S 2 5-2 Set Up 2 4-0 Eclecta 2 5-2 Spaarnestad 2 4-0 De uitslagen De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: HBC—PSCB 3-1, De Blinkert Gios 3-1, Rapiditas 2—Velox 2 3-0, CIOS 2 VVSH 1-3, WIK 2—Set Up 1-3, Spaarne- stad—Gios 2 1-3, HPS en SV—OVRA 3 1-3, OVRA 4—Gios 3 1-3, Set Up 2—HVS 4 1-3, De Blinkert 2—Santpoort 2 0-3, OVRA 2— CIOS 3 3-0, DSS—OVRA 3 3-0. Dames: Die Raeckse 3HBC 0-3, OG 2 Gios 2 0-3, Set Up 2—OG 3 1-3, DSS— OVRA 2 0-3, MHBS 2—HBC 3 0-3, HBC 4 —Gios 3 0-3, DSS 2Die Raeckse 5 4-0, De BlinkertDie Raeckse 2 3-1. Programma Morgenavond komt voor de dames over gangsklasse in het Krelagehuis het Hoorn- se TOG bij HVS op bezoek. De Hoornse dames boeken dit seizoen opmerkelijke resultaten door de steun van international Corry v d. Horst (ex-SOS Utrecht). Voorts vraagt een vijftal wedstrijden voor de eerste klasse de aandacht, waarvan de ont moeting OVRAEclecta van belang is in de strijd om de leiding. Het programma luidt: Heren, eerste klasse; CIOS—Rapiditas (7 uur), HVS 2—PSVH (8 uur) en OVRA— Eclecta (9 uur). Tweede en derde klasse: PSVH 2HBC 2, Eclecta 2—AW, WIK—OSS, PSCB 2— Zaterdagavond zijn in het Sportfondsen- bad een aantal goede wedstrijden voor de waterpolocompetitie gespeeld. In de da meswedstrijden bleven HVGB en DWT hun tegenstandsters de baas. Bij de heren werd Haarlem verslagen door Kroosdui kers, HPC behaalde een ruime zege op HVGB. Voor de dames bekercompetitie was HVGB in de strijd gewikkeld met VZV. Over en weer werden aanvallen onderno men maar de schoten van de Velsense aanvalsters konden bij de HVGB-keepster geen genade vinden zodat VZV zonder een doelpunt te scoren huiswaarts moest ke ren. HVGB deed het beter. Door Hennie Brouwer en Lieke .Bijkerk nam deze ploeg bij het ingaan van de rust een voorsprong van twee-nul waarna laatstgenoemde in de tweede helft er nog een doelpunt aan toevoegde. Loes Dekker bracht de HVGB- overwinning op vier-nul. De dames van DWT, die in de afgelopen week met vijf-nul van 't IJ verloren had den, kwamen zeer goed voor de dag in de wedstrijd tegen Het Gooi. In snelheid wa-, ren de Hilversumse dames de Haarlemse wel de baas maar door goed overnemen in de DWT-verdediging kregen de Gooi-da- mes geen gelegenheid om hun aanvallen met succes te bekronen. Annie Metzelaar speelde in de DWT-voorhoede, een goede strijd waardoor zij in de eerste helft twee maal inschoot. Ook in de tweede helft ble ven de aanvallen van Het Gooi zonder suc ces en Annie Metzelaar bracht de DWT- voorsprong op drie-nul toen er een dame van Het Gooi het water werd uitgezon den. De verkregen speelstersmeerderheid werd door Paula van Bruggen gebruikt om de eindstand voor DWT op vier-nul te brengen. Heren Vrijwel twee gelijkwaardige ploegen bonden in de ontmoeting Haarlem Kroosduikers de strijd aan. Voor de rust werd de Haarlem-doelman door een ver schot van Siedenburg verrast en met een Kroosduikers-voorsprong van één-nul werd aan de tweede helft begonnen. Een overtreding van Klaas Kalf deed Haarlem een spelersmeerderheid bezorgen waarna Hölsken de balans in evenwicht bracht. In de strijd om het winnende doelpunt ze gevierde Joop Kalf waardoor Kroosduikers met de eer ging strijken (1-2). Een wel zeer levendige strijd gaf de ontmoeting HPCHVGB te zien. Smit bezorgde HPC de leiding en Prins bracht de stand op twee-nul. Toen kwam de HPC-verdediging onder druk waarbij de HPC-doelman zijn goal uitkwam en Boon de bal in een leeg doel kon schieten. Geurt- sen nam hierop direct revanche waarna er twee doelpunten van Prins volgden met een HPC-voorsprong van vijf-één konden de ploegen moed verzamelen voor de tweede helft. Na de hervatting begon HVGB de strijd goed want direct werd de HPC-doelman door een ver schot van Dekker verrast. Geurtsen doorbrak, toen Termeer uit het water gestuurd was, de HVGB-meerder- heid (zes-twee). Heel HVGB ging in de aanval en zelfs de HVGB-doelman ging in strijd met de spelregels, over de vier-me- terlijn wat hem geen voordeel bracht daar Smit de bal in een leeg HVGB-doel sv_noot Toen volgden er nog doelpunten van Geurtsen (2x) en Dekker (HVGB) (ne gen-twee). In de ontmoeting Haarlem 3—Water vrienden 2 scoorde de ontvangende ploeg een half dozijn doelpunten waartegen de gasten geen enkel doelpunt konden stel len. ADVERTENTIE Grote Houtstraat 1éS Tel. 12593 Boru 2, Rotor—SSO, HVS 3—Die Raeckse 3 Dames, overgangsklasse: HVS—TOG 9 uur). Eerste klasse: Velox—Vesmia (7 uur) en Onze GezellenGios (8 uur). Tweede en derde klasse: BoruHVS 3 OSS 2—AVC 3, Die Raeckse 4Velox 2 HVS 2—PSVH 2, OVRA 3 - De Blinkert 3, De Blinkert 2—Eclecta 2 AW OSS ari PWN—WIK.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5