Eerste paal voor 96 woningen in „Oosterwijk" de grond in „Het Centrum" zet na veertig de bloemetjes buiten jaar sJs Sint niet weet Havenberichten Wilt U hem verrassen? IJmond-agenda Burgemeester Bruinsma bezorgd over verdere ontwikkeling van deze wijk Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT 't SILVER STOEPKE wat kij gevet\ moet de -afdeling StoutenJbeefc PRISMA PRISMA-dealer Fa. A. R. DE BOER HORLOGES GRATIS 5 Draadloze bezorgdheid jj De onderlinge competitie van IJmuider schakers Fleurig jubileum in Beverwijk Ir. A. H. Ingen-Housz opent nieuwe steenwolfabriek Slechte resultaten van VTG Dr. Richel over brochure van dr. Hommes Gemengde stemming onder boeren en tuinders woKm^mrïektiKg is een onuitputtelijke §©$ckenfcen In vijf vacatures moet worden voorzien Nieuw onderwijspersoneel UIT SPANJE 1 X BIJ DINSDAG 3 DECEMBER 1957 Dat het niet het dagelijks werk is van burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk om als heibaas te fungeren, bleek maandagochtend overduidelijk, toen hij de eerste paal voor de 96 etagewoningen in „Oosterwijk" in de grond deed slaan. Getooid met een helm en een verschoten werkmansjasje omvatte da burgervader met groot enthousiasme de touwen, die de heimachine in werking stelden. Aanvankelijk vlotte het niet erg met het magistrale heiwerk, maar na enige slagen aan het touw, waarbij het heiblok ietwat vreemde capriolen uit voerde, ging het allengs beter. Er kon echter niet worden gezegd, dat de heer Bruinsma de smaak van dit nut tige ambacht te pakken kreeg, want het was hem duidelijk aan te zien, dat hij het verdere verloop van de werkzaamheden tenslotte opgelucht aan de „echte" heibaas overliet. De toeschouwers, die de plechtig heid bijwoonden en eerst slechts wat schamper gelach lieten horen, beloonden de burgemeester tot slot echter met een hartelijk applausje. Voordat de burgemeester tot het heien van de eerste paal overging, had hij, staande op een samenraapsel van balken en latten, nog iets over de sombere gang van zaken bij de woningbouw in „Ooster wijk" te zeggen. Hij betreurde het in hoge mate, dat er nog maar 96 woningen kunnen worden ge bouwd, hoewel de gehele wijk bouwrijp is en de plannen voor de overige woningen gereed zijn. „Alle architecten en instanties, die direct of indirect bij de bouw van deze woningen zijn betrokken, hebben grote be wondering voor de plannen, die ondanks dit alles niet kunnen worden uitgevoerd. De bestedingsbeperking brengt voor onze gemeente wel zeer grote moeilijkheden met zich mee", merkte de burgemeester be zorgd op. Dit complex van 96 bedrijfswoningen kan worden verwezenlijkt dank zij de lening, die de n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten op verzoek van de Europese Ge meenschap van Kolen en Staal, groot 560.000 tegen een vaste rente van vier percent en met een looptijd van dertig jaar heeft aangeboden, hetgeen in de afgelopen raadsvergadering van Beverwijk dankbaar werd aangenomen. Onder de aanwezigen bevonden zich tal van raadsleden, het voltallige college van B. en W. van Beverwijk, alsmede aan nemers, architecten en afgevaardigden van takken van dienst. Enigszins onwennig heit burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk de eerste paal voor 96 bedrijfswoningen in „Oosterwijk" de grond in. Qoocooc<y3caxxxx>oocox&xcGcocoö<Xïx>oocooooyyx>ocooooooc Burgemeester J. G. S. Bruinsma van j Beverwijk heeft gisteren ter gelegen- heid van het heien van de eerste paal voor het complex van 96 bedrijfswonin- j gen in „Oosterwijk" een somber geluid laten horen over de uiterst trage gang van zaken bij de realisering van dit uitbreidingsplan. Hij heeft daartoe een j telegram aan de minister van Volks- huisvesting en Bouwnijverheid gezon den van de volgende inhoud: „Heden de eerste paal geheid voor j het complex van 96 woningen in „Oos- terwijk". Zeer bezorgd over de verdere ontwikkeling van deze wijk. Alleen i complex van 96 woningen zou een ramp zijn. Wijk is bouwrijp. Alle woning plannen zijn gereed. Dring zeer aan op machtiging gunning complex van 239 woningen. Verwijs naar gesprek met j secretaris-generaal". ADVERTENTIE JUWELIER - HORLOGEE KENNEMERLAAN 3# - TELEFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen De eerste groep van de onderlinge com petitie bij de IJmuidense schaakclub heeft min of meer op de lauweren gerust. Slechts twee ontmoetingen werden gespeeld, wel ke echter een belangrijke invloed zullen uitoefenen op het verdere verloop van de competitie. R. Visser bewees tegen Tj. de Jong dat hij niet op de laatste plaats thuis hoort. Na een van beide zijden bijzonder scherp gespeelde variant bleek de taxatie van Visser de juiste te zijn geweest. Door zijn overwinning verwees hij G. L. de Haas weer naar de laatste plaats. J. L. Wijdoogen en C. J. Gordijn speel den een partij die behalve interesseant ook buitengewoon sensationeel verliep. Dit kwam doordat de tijdnood zijn invloed deed gelden waardoor de kansen regelma tig wisselden. Uiteindelijk was C. J. Gor dijn de gelukkige, ,die daarmee de derde plaats in de rangschikking opeiste. Het is opmerkelijk dat dit jaar de krachten zo weinig uiteenlopen dat met een score van 50%> één van de hoogste plaatsen zelfs kan worden bezet. Wie de ene ronde op een derde plaats staat kan een ronde later af zakken tot b.v. de negende plaats. De kopgroep wordt momenteel gevormd door: t. J. Blok 7 3 3 1 454 2. ir. W. Mees 7 3 3 1 4/j 3. C. J. Gordijn 7 4 - 3 4 4. Tj. de Jong 7 3 1 3 354 In groep 2 blijft het uitstekende optre den van H. van Nieuwenhuizen de aan dacht vragen. De enige nog ongeslagen speler in deze afdeling, J. Reinhout, moest de kracht van V. Nieuwenhuizen ervaren en incasseerde het eerste volle verlies. P. Heidenreich profiteerde dankbaar van deze misstap van zijn concurrent en nam door zijn zege op J. A. Stals alleen de leiding over. De verdere uitslagen luiden: A. Zeijl- mans—J. A. Stals 0-1; H. AartsA. Zeijl- mans afgebroken; J. VerlaakW.Doornen- bal 0-1 en A. v. d. Plas—J.Plugboer 1-0. De leiding hebben nu: 1. P. Heidenreich 8 6 1 1 6% 2. H. v. Nieuwenhuizen 8 5 2 1 6 3. W. Doornbal 6 4 1 1 4)4 4. J. Reinhout 7 3 3 1 454 In groep 3 verloor J. Warnez verrassend van S. Kistemaker. Toch bleef hij onbe dreigd aan de leiding nu ook G. Boerrigter tegen P. A. Peek ten onder ging. Deze komt thans ook in de running. Doordat G. Boerrigter op zijn beurt E. ir. Egten de baas bleef was er voor J. Warnez nog maar weinig veranderd. Verder werden ge speeld: J. Wal—A. J. v. Niekerken 0-1; 5. KistemakerJ. v. d. Doel 1-0 en S. Kistemaker—K. Meyer remise. De topspelers zijn nu: 1. J. Warnez 6 5 - 1 5 2. G. Boerrigter 7 4 1 2 454 3. E. van Egten 7 4 1 2 4K In groep 4 maakten de leiders geen fou ten. De belangrijke ontmoeting tussen R. Blok en A.A. Verkooyen werd afgebroken. De uitslagen zijn hier: R. BlokG. Kra mer 1-0; D. E. Frankes—H. F. Schachtscha bel remise; J. VisJ. v. d. Heide 1-0; W. DonkerD. E. Frankes 1-0; H. F. Schacht schabel—J. J. Greven 0-1; H. Wolthuizen W. Donker 1-0; H. WolthuizenJ. v. d. Heide 1-0; D. E. Frankes—A. Schelvis 0-1; W. KalisJ. Cleeren remise en J Greven G. Koomen 0-1. Kandidaten voor de eerste plaats zijn nu: 1. R. Blok 7 6 1 - 654 2. J. Vis 8 6 - 2 6 3. W. Kalis 8 5 1 2 554 De Beverwijkse bloemenveiling het Centrum gaat het feit herdenken, dat zij veertig jaar geleden voor het eerst bloemen veilde. Dit zal in het Centrum worden herdacht met een receptie. De leden zullen in april van het volgende jaar bijeenge roepen worden om het jubileum op meer feestelijke wijze te vieren. Wanneer men de historie der veiling nagaat dan komt men al spoedig tot de overtuiging, dat het pad der veiling nu niet altijd over rozen ging maar dat er heel wat doornen moesten worden verwijderd in voorgaande jaren. In 1917 gaven de heren J. Schoehuis, Chr. de Goede en A. van der Wel de eerste stoot tot de oprichting van een veiling, het geen zuiver een particulier initiatief was. De eerste veilingen werden gehouden in de bloembollenschuur van de firma De Goede aan de Patersweg. Later werd verhuisd naar de bovenzaal van hotel de Zon aan de Bfeestraat, waar nu de 'veiling Kenne merland.haar intrgl? heeft genomen. In de wintermaanden werden toentertijd slechts wat tulpen geveild. Dat waren de bekende rode kersttulpjes, de Scarlet Due, die omstreeks deze tijd aangevoerd werden. Maar ook in De Zon werd niet lang meer door het Centrum geveild en weldra ging het op naar de KSA aan de Peperstraat. Hier werd op lange tafels geveild. De bloemen werden daarop uitgestald en alle aanstaande kopers liepen met de veiling meester mee langs de tafels om te kijken of er iets van hun gading bij was. De aan voer werd steeds groter en men zocht naar andere mogelijkheden. Deze werden ge vonden in de oude christelijke school aan de Koningstraat. Het gebouw werd ver nieuwd en daar men ook de bovenwoning mocht gebruiken, kreeg men de beschik king over een pand, dat in die dagen aan de eisen des tijds voldeed. Het waren hoofdzakelijk bolbloemen die men toen veilde. Dat blijkt wel uit het feit, dat als speciale bijzonderheid werd vermeld, dat in 1920 de heer G. Bak uit Assendelft voor het eerst met chrysanten veilde. In de der tiger jaren werd de bloemkwekersvereni ging Flora opgericht, welke vereniging een grote rol zou gaan spelen in het vei lingwezen. Er hadden steeds meer ver bouwingen plaats. En op een gegeven ogenblik stond men voor het feit. dat uit breiding in het oude gebouw niet meer mogelijk was, zodat naar een ander ge bouw moest worden omgekeken. In deze veertig jaar werd overduidelijk bewezen, dat een bloemenveiling in Be verwijk bestaansrecht verdiende en toe komstmogelijkheden bezat. Bovendien is de Beverwijkse veiling, de enige veiling in Noordholland boven het Noordzeekanaal. Meer dan een miljoen De veilingklok deed in de eerste jaren na de oprichting slechts een paar honderd gulden noteren. Maar de belangstelling werd steeds groter zodat in 1927 al voor f 240.000 werd omgezet. In 1929 was dit f 340.000. Toen stonden de crisisjaren voor de deur en brachten de kwekers hun bloe men in de wintermaanden voor een „hab- bekras" naar de veiling. Voor een bos nar cissen werd maar nauwelijks een dubbel tje per bos betaald en de tulpen gingen voor 27 cent per bos van de hand. Een ton steenkool kostte toen weliswaar ook maar f 15, maar toch waren de prijzen, die voor de bloemen werden betaald niet lonend In 1933 werd bij een heel wat grotere aan voer dan voorheen slechts voor f 236.000 geveild. Pas in de oorlogsjaren kwam er weer wat fleur in. In 1940 steeg de omzet weer tot f 371.000. De veiling had later echter een eigenaardig verloop, want in januari van 1945 bedroeg de totaalom zet.... veertig gulden. Dat is wel begrij pelijk, want de mensen hadden toen wel andere zorgen aan hun hoofd. Toch werd in dit jaar een record-omzet behaald van f 1.465.000, want na de bevrijding schreeuwde de wereld als het ware om bloemen. In de loop van deze veertig jaar is er wel heel wat veranderd, ook in het bloemenveilingwezen. Beverwijk is de aangewezen plaats in ons land voor de beste blauwe druifjes en irissen. Maar ook de bolbloemen zoals tulpen, narcissen en gladiolen nemen een belangrijke plaats in. Nu er in Kennemerland om en nabij de zestig rolkassen bij zijn gekomen, wordt het sortiment nog groter en uitgebreider. Zo vindt men sinds enige jaren ook an jers van eigen bodem op de veiling. Uit het hele land Er zal geen veiling in ons land zijn, die haar inbrengers zo wijd en zijd verspreid weet dan het Centrum. Iedere marktdag komen er kisten bloemen uit Enkhuizen, Heemstede en Den Helder. De veiling heeft een kleine duizend leden. De voor delen, die de opening van de tunnel met zich brengen zullen het komende voorjaar wel tot uiting komen. Het vervoer van de bloemen ondervindt nu immers geen vertraging bij de ponten. Nu is het wach ten nog op 'n nieuw veilinggebouw, hetgeen gezien de slechte financiële toestand voor lopig nog wel een vrome wens zal blijven. De huidige voorzitter van de veiling, de hèer B. J. Hilbers, staat nu bijna een kwart eeuw aan het veilingroer en heeft het vei lingscheepje al door heel wat woelige zeeën heen moeten manoeuvreren. Hij werd bijgestaan door de heren B. J. Broe- ze als secretaris en de heer N. S. Bogaard als penningmeester. Verdere bestuursleden die het jubileum zullen meemaken zijn de heren: C. Schoone, Assendelft; G. Twaalf hoven, Uitgeest; G. Schoon, Akersloot en A. Jansen, Beverwijk. De heer Chr. Bel terman heeft nu bijna dertig jaar de vei lingadministratie in handen, waarbij hij geassisteerd wordt door de heer J. Ver kade als bedrijfsleider. De veiling heeft in de moeilijke beginjaren veel steun onder vonden van wijlen de heer H. Houtwipper Wz., die twintig jaar lang secretaris is ge weest. De heer G. Bak in Assendelft is erelid der vereniging. Nu gaat men woensdagmiddag in het Centrum recipiëren. Ongetwijfeld zullen velen zich opmaken om deze jubilerende veiling hun gelukwensen aan te bieden. Dan zal het bestuur de zekerheid hebben, dat hun vereniging haar plaats in de IJmond nog dubbel en dwars waard is. Op dinsdag 17 december des morgens om half elf zal de nieuwe steenwolfabriek van de firma Pelt en Hooykaas op het ter rein van de Hoogovens in IJmuiden offi cieel door ir. A. H. Ingen Housz, president directeur van de K.N.H.S., in gebruik wor den gesteld. Winst en verlies voor DKV Het junioren A-team van de Christelijke korfbalvereniging DKV te Velsen was, zo als verwacht werd, in alle opzichten ster ker dan SDO-junioren B. Geen ogenblik is er gevaar geweest dat de IJmuidenaren punten zouden verliezen. Door doelpunten van Marianne Stoker, Henk Pul, Ties van Veelen en Arend Schuitema werd een 4-0 overwinning behaald. Geheel anders ver ging het het junioren B-team, dat zich tegen Rapid junioren A goed verdedigde, maar toch moest toezien, hoe de Haar lemmers een verdiende maar geflatteerde 5-0 overwinning behaalden. Tafeltennis Het eerste herenteam van VTC onder vond zware tegenstand in de strijd tegen Rapiditas 2, en moest met een 64 neder laag genoegen nemen. In deze strijd was Piet Oort de beste man van VTC. Twee van de drie sets wist hij op zijn naam te brengen. Van Weelderen moest met één winstpunt genoegen nemen, terwijl Snel- ders ook nu weer niet tot winst kon komen. Het dubbelspel wisten de heren door prima samenspel voor zich te houden. Ook het tweede herenteam heeft geen overwinning kunnen behalen, het moest de eer aan TOG 4 laten, dat met de uit slag 64 in zijn voordeel naar Haarlem terugkeerde. Hier was het Noorman, die de beste prestaties leverde; twee van de drie partijen wist hij in zijn voordeel te beslissen. Dekker, die maar slecht in vorm was, moest evenals Van Hal, 1 winstpunten aan de TOG-spelers afstaan. VTC 3 wist zijn bovenste plaats op de ranglijst te verstevigen door nu HBC 6 met 6-4 te verslaan. Voogt, die eindelijk de juiste vorm weer schijnt te hebben ge vonden, won zijn drie partijen, terwijl Bos en Dijkhuizen resp. 1 en 2 sets verloren. Ook VTC 4 bleef ongeslagen en won, dank zij het uitstekend spelen van Hens Banis, met 82 van Bloemendaal Alleen Schadewijk, die als invaller mee speelde verloor twee maal. Het dubbel Banis- Koster liep uitstekend en werd ook een overwinning voor de VTC-ers. VTC 5 ver loor van Spinneweb met 73. Uitblinker was hier Rob Kok die twee partijen wist te winnen. Cooke won éénmaal en Wes- terop moest geheel de eer aan de tegen standers laten. Het eerste damesteam mocht eindelijk ook eens het genoegen van een overwinning smaken, en won met 82 van Johez 2. Letty van Duyl, nog steeds in goede vorm won evenals Guus van Keulen 3 maal. Hannie Warners die als invaller voor Mary Goossens mee speelde, won slechts eenmaal. Het derde damesteam verloor met 73 van Spinne web 2. Dr. P. J. Richel heeft dezer dagen tijdèns een ledenvergadering van de Anti-Revo lutionaire kiesvereniging van IJmuiden- Oost de brochure van dr. N. J. Hommes ..Zullen wij nog a.r. blijven" besproken. Spreker had veel waardering voor de scherpe kritiek, die dr. Hommes in deze brochure laat horen, maar liet ook zijn afkeuring horen. In deze brochure wordt het huidige doen en laten van de anti revolutionaire partij onder de loupe ge nomen. Breedvoerig ging dr. Richel op de argumenten in, die in de brochure wor den geponeerd. De afkeuring, die de spre ker uitte gold voornamelijk de toon, waarin de brochure was gesteld. Volgens dr. Ri chel zal de partij zich opnieuw moeten beraden op het beleven van haar beginse len in de hedendaagse gewijzigde struc tuur van het politieke en maatschappe lijke leven. Een oproep tot meer eenheid, het samengaan met de Christelijke Histo rische Unie en de ernstige beleving van de schriftuurlijke principes besloten het goed gedocumenteerde betoog. Hierna bestond voor de leden de. gele^ genheid om met de spreker van gedachten te wisselen, waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Uit de gestelde vragen bleek duidelijk het verlangen om nauwer samen te werken met andere protestants christe lijke groeperingen. ADVERTENTIE PRISMA. HORLOGES VERKRI1GBAAR BI] De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem Telefoon 10049 Vorst over Kennemerland Koolsoorten werden duurder De plotselinge inval van Koning Winter heeft, hoewel de kalender december aan wijst, in land- en tuinbouwkringen toch nog weer de nodige (meestal onaange name) verrassingen gebracht. De meeste gewassen zijn al van de akkers gehaald, zodat er niet veel meer bevriezen kan. De tuinders hadden buiten nog wat andijvie staan, maar deze kan, als ze niet al te rijp is, wel enige vorst verdragen. Ook de wor teltjes kunnen wel tegen de vorst, al zal het lof nu wel afvriezen. Voor de kool telers is de vorst een buitenkansje, want dan stijgt de vraag, vooral naar boeren kool. Bloemen stonden er buiten ook niet meer. In de kassen moest wel wat harder worden gestookt om de laatste chrysanten voor vorst te vrijwaren. De bloembollen kwekers waren van mening, dat de vorst te vroeg inzette, omdat veel bloembollen nog gedekt moeten worden met riet of stro. In de polder moesten de suikerbie ten op het land het ontgelden. Met man en macht werd zaterdag na de eerste alarme rende berichten over kans op strenge vorst gewerkt om de bieten op hopen te rijden en deze af te dekken. Overigens is dit win tertje in de landbouw wel welkom want dan vriest de grond even uit en kan men beter het land bewerken en ploegen. De meeste veehouders hebben hun vee op stal staan, op wat klein vee na. Zolang het echter niet harder gaat vriezen eten de „pinken" de laatste resten van de oogst 1957 nog wel op en worden hierbij ge assisteerd door de schapen. Snelle reactie op de groenteveiling Op de groenteveiling vlogen maandag de prijzen met sprongen omhoog. Vooral de winterprodukten stonden in de volle belangstelling. Boerenkool werd tot 48 cent per kilo verkocht, nu de vorst er over is geweest. De kool is dubbel zo duur ge worden. Maar ook spruiten gingen tot een gulden per kilo, terwijl de andijvie nog voor 48 cent per kilo van de hand ging. De erwtensoep-artikelen, prei en selde- ryknollen, gingen in prijs omhoog. Prei ging tot 45 cent per kilo en knollen kwa men tot 37 cent per stuk. Bos- en waspeen hielden dezelfde prijs als de vorige week, al was er wel even meer vraag naar. Het moet nog wel wat harder gaan vriezen, wil men voor de koolsoorten een record- prijs halen. Houtstof voor Van Gelder Maandagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Zweed se s.s. „Wallonia", dat van Gothenburg een lading van 1700 ton houtstof aanvoerde. Gezellige avond van Rode Kruis met muziek en films Dinsdagavond 10 december om acht uur zal de afdeling Velsen-IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis in het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden een gezellige avond houden, waarop enige interessante films zullen worden vertoond. Bovendien zal de avond nog door muziek worden opgeluisterd. ADVERTENTIE Door het aftreden van enkele leden van de Beverwijkse woningcommissie zijn vijf vacatures ontstaan. Verscheidene nieuwe kandidaten, die thans op de lijst van aan beveling staan, werden voorgedragen door enige vrouwenverenigingen, door de Be verwijkse huurwaarborgvereniging en de afdelingen Beverwijk van de Katholieke Arbeidersbeweging en het N.V.V. Van de Christelijke Besturenbond werd bericht ontvangen, dat deze bond zich wenst te houden aan de destijds tussen de plaatse lijke vakcentrales gemaakte afspraak om bij toerbeurt in de commissie zitting te ne men. Daarom werd er van die zijde dit jaar geen aanbeveling gedaan. „Weenink" boekte zege op „Het Oosten" Het tweede tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft voor de bonds- competitie van de N.H.S.B. een uitwedstrijd gespeeld tegen „Het Oosten 3" in Haarlem. De voorlopige uitslag werd 2-2, doch de eindstand zal wel in het voordeel van de Beverwijkers uitvallen. De Koter en Wor tel staan op winst; Muyen iets gedrongen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE CENTRUM GALERIJ LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TEL 8321 Vraagt inlichtingen bij Üw Prismatiorloger mmmmmmmmmm Oud-gemeenteraadslid overleden Te Beverwijk is maandagmorgen op bij na 91-jarige leeftijd overleden, de heer C. Gijsberts, die vóór de fusie van Wijk aan Zee en Duin. waarvan hij een groot voor stander was, een aantal jaren voor de S.D.A.P. lid van de gemeenteraad was. Maandag kwamen in IJmuiden binnen: Midas van Gothenburg, Oranjestad van Hamburg, Bronnoy van Newport News, Edmund H. Stinnis van Antwerpen, Am- stelmeer van Londen, Poelau Laut van Bremen, Kaap Falga van Mantyluoto, Schie van Bremen, Karibia van Hamina, Riazan van Riga, Zaanland van Buenos Aires, Copsewood van Swansea, Henrika van Swansea, Bittern van Liverpool, Aru ba van Swansea, Titan met baggermolen van Delfzijl, Burgundia van Gothenburg, Teun van Swansea. Vertrokken zijn: Billiton naar Port Said, Lore Ottens naar Abö, Eylenburg naar Ko penhagen, Wika naar Antwerpen, Frans Holm naar Emden, Berkelstroom naar Sluiskil, Beverley Gate naar Caen, Mur- ford M naar Rotterdam, Isis naar Londen, Netherlands Coast naar Rotterdam, Va- nlsse naar Cascar, Semnaren naar Ham burg. ADVERTENTIE STEL NU NIET LANGER UIT Overhemden - Zelfbinders Wollen vesten - Handschoenen Sjaals Manchetknopen U slaagt zeker bij Kennemerlaan 61 - IJmuiden B. en W. stellen de raad voor te benoe men tot lerares in tijdelijke dienst aan de Mevr. dr. van den Bergh van Eysinga- Eliasschool te IJmuiden (oost) voor het tijdvak 1 augustus 1957 tot en met 31 juli 1958, mevrouw W. Snoek-Gabel. Op de voordracht voor leraren in tijde lijke dienst aan de gemeentelijke visserij- school (dagschool) te IJmuiden komen voor de heren J. Altena, J. J. Bronsveld, A. J. Eiff, J. Gravemaker, W. C. van Leusden, H. J. Smit en J. de Weert Voorts stellen B. en W. de raad voor te benoemen tot administratief beambte 3e klas in tijdelijke dienst aan deze school M. M. C. Quakkelaar-Broek. ADVERTENTIE if; E R EE D S C H A P VAN "DER KLEIJ LANöE NieuwSTHAAT 491 VELSEN DINSDAG 3 DECEMBER: Thalia, 20 uur: „Een stad gaat door de hel". Rex: Geen opgave. De Weyman: „Wie bestuurde de grijze Ford?", 20 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, ge opend van 1012.30 en van 14.3017.30 uur. Filiaal geopend van 1921 uur. Felison: Expositie van werken van Ja cob Kuijper, 1921 uur. Alcoholics Anonymus, spreekuur 20 uur. Katholieke leeszaal, Banjaertstraat 13, 10—12 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30, Cultureel Gebouw IJmui den. WOENSDAG 4 DECEMBER: Thalia: „Een stad gaat door de hel", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Bioscoop De Weyman: „Wie bestuurde de grijze Ford?", 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur. Filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd). Felison: Expositie van werken van Ja cob Kuyper, geopend van 19 tot 21 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder C. P. J. Maas, Sociale Zaken, Personeelsaangele genheden, Schoolvoeding en Kleding, Woningverdeling, 10 tot 12 uur. Jozefhuis, Banjaertstraat: Ledenvergade ring winkeliersvereniging „Wijkeroog", 20 uur. Meerweiden en Schulpen: Sinterklaas feest, 13 en 15 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. BEVERWIJK DINSDAG 3 DECEMBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Baby Doll". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Anna". „De Groentenbeurs", 20 uur: Demonstra tie van verfgebruik. Kennemer Theater, 20 uur: Sint Nico- laasfeest politiepersoneel. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken, geopend van 1517 en 18.30 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 15—18 en 19 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee. filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. WOENSDAG 4 DECEMBER: Bioscopen: als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: „De Giete- ling". Kennemer Theater, Beynes. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend var 1517 uur; lees- en studie- hoeken, geopend van 15—17.30 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugduitlening en leeszaal, geopend van 15.15—16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 15—18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14—17 uur. W«k aan Zee, filiaal, R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9