De sportwedstrijden in cijfers Zandvoort was niet opgewassen tegen sterker Eechtrop Concordia verloor, Rapiditas won in de zaalhandbalcompetitie Watervliet bewees goede vorm door 4-0 zege op Olympia Veertiende Brabant-grensrit voor vader en zoon Jetten Haarlemse volleybalploegen boekten slechte resultaten Waterpolotoernooi om D. E. van Leersum-prijs weer voor HVGB DE HOCKEYCOMPETITIE Rood Wit verloor van Groen Geel Nationale damesploeg in Eindhoven verslagen Tij aan 't verlopen? Bakens tijdig verzetten! DE KORFBALCOMPETITIE Verlies zowel voor HVS als voor Die Raeckse In eerste traject waren er 74000 strafpunten Voetbal Korfbal Handbal Hockey 9 Wielrennen Derksen vierde in Grote Prijs Joseph Scherens Overwinning voor Gaul in cycle-cross bij Kopstal GARAGE DEN HOUT Argentijn Fangio won Grote Prijs van Rio Perez behield zijn wereld titel vlieggewicht Nederland kocht achttien paarden in Engeland Nederlandse worstelaars de gelijken van Duitsers AAN DAG 9 DECEMBER 195 7 Door de slechte weersomstandigheden werden vele hockeyterreinen reeds vroeg tijdig afgekeurd, terwijl bovendien nog tal rijke ontmoetingen op het laatste ogenblik moesten worden afgelast. Toch kon nog een klein gedeelte van het vastgestelde hockeyprogramma doorgang vinden en ook in Haarlem en naaste omgeving bleef het publiek niet van hockey verstoken. Het programma in de heren eerste klasse kon dit weekeinde geheel worden afgewerkt en ofschoon BMHC vrijaf had, kwam er door de resultaten in de andere wedstrijden vrijwel geen wijziging in de ranglijstposi tie van de Bloemendalers. Slechts Delftse studenten moest de lei ding in deze klasse afstaan. De studenten waren zelf vrij, waarvan Laren door een zege op Amsterdam profiteerde om de leiding over te nemen. Door dit resultaat kwam ook in de staartgroep een kleine wijziging, want door een puntenverdeling tegen HHIJC kon Hilversum de laatste plaats verlaten, waardoor Amsterdam laatste is geworden. De stand is: Laren 9-14 Delftse studenten 8-13 BMHC 8-10 Be Fair 9- 9 SCHC 8- 8 Togo 9- 8 HHIJC 9- 7 Hilversum 9- 5 Amsterdam 9- 4 Geel bracht de thuisclub op vrij gelukkige wijze op 21, doch de bezoeksters zagen het gevaar tijdig in en een derde doelpunt van Groen Geel betekende een definitieve nederlaag van Rood Wit. EechtropZandvoort (heren) Evenals in de eerste ontmoeting was Eechtrop ook nu weer technisch de betere ploeg, hetgeen reeds spoedig resulteerde in een doelpunt van Van der Woude (10). Een scrimmage voor het Eechtrop-doel be tekende de gelijkmaker, doch nog voor de rust zorgde Hans Groen voor een Eech- trop-voorsprong (21). Ook na de hervatting bleef de thuisclub sterker en nadat Nico Groen met een fraai doelpunt voor een 31 voorsprong had ge zorgd, kon uiteindelijk Hans Groen de Eechtrop-zege geheel veilig stellen (41). Kort voor het einde brak de linksbinnen van de bezoekers door de verdediging en kon de achterstand op uitstekende wijze terugbrengen tot 42, waarmede ook het einde kwam van deze snelle en zeer aan trekkelijke wedstrijd. In het Antwerpse sportpaleis zijn inter nationale wielerwedstrijden gehouden met als hoofdnummer de sprintwedstrijd om de Grote Prijs Joseph Scherens. De sprintwedstrijden gingen over tien series a deux. De Zwitser Plattner won er 4, de Duitser Potzernheim 3, de Frans man Gaignard 2 en Derksen 1. Het eind klassement luidde: 1. Plattner (Zw.) 4 pnt.; 2. Potzernheim (Did.) 5 pnt.; 3. Gaignard (Fr.) 6 pnt.; 4. Derksen 7 pnt.; 5. Tressier (Austr.) 8 pnt. Charly Gaul neemt op het ogenblik ijverig deel aan cycle-crosses. Met succes, want zondag behaalde hij nabij Kopstal in een rit over 18 km zijn derde zege in dit (winter)-seizoen. Gaul had een voorsprong van 33 sec. op de Duitser Wolfshol, die zich als tweede klasseerde, de Fransman Gerardin werd vierde, achter Gödert (Luxemburg). De tijd van Gaul was 54 min. en 47 sec. Bij de dames werd in de eerste klasse het gehele programma afgelast, zodat in deze klasse geen wijziging kwam en BDHC dus nog op fraaie wijze en ongeslagen de leiding heeft behouden. Zoals verwacht bleek Rood Wit in de promotieklasse niet opgewassen tegen het technisch sterk spelende Groen Geel. De dames van Ever Swift kwamen op eigen terrein tegen de HHIJC-reserves niet ver der dan een puntenverdeling, terwijl Zand voort nog steeds op de goede weg bleef voortgaan en ook nu weer een fraaie over winning behaalde. Bij de heren ging de belangrijke ont moeting tussen Eechtrop en Zandvoort normaal door en zoals verwacht moest Zandvoort ook nu het hoofd buigen voor het uitstekend spelende Echtrop-elftal. Van het vastgestelde onderbond-program- ma kwam deze week totaal niets terecht, want slechts één wedstrijd kon doorgang vinden. Rood WitGroen Geel (dames) Op een uitstekend bespeelbaar terrein heeft Rood Wit geheel volgens verwach ting de meerderheid moeten erkennen van het technisch dikwijls voortreffelijk spe lende Groen Geel. In deze ontmoeting had de thuisclub bepaald pech dat Annelies Wentholt door een blessure verstek moest laten gaan, waardoor de voorhoede van Rood Wit weer danig gewijzigd binnen de lijnen kwam. De bezoeksters namen met een fraai doelpunt de leiding en slaagden er zelfs in deze voorsprong nog op te voeren (02). Een scrimmage voor het doel van Groen ADVERTENTIE Uw auto brengt nog vele overbodige kosten mee Vraagt eens geheel vrijblijvend inlich tingen over de RENAULT Fregate, Dauphine of R4. In alle opzichten kostenbesparend en daarbij veilig, comfortabel en sierlijk. 1958 10 duurder. De regen is deze zondag als spelbreker opgetreden by het afwerken van het korf balprogramma. In het district Noordhol land en Utrecht zijn slechts v(jf wedstrij den gespeeld. Bij twee van deze waren Haarlemse clubs betrokken. In de tweede klasse bewees Watervliet zijn goede vorm door een 40 zege op Olympia. Hetzelfde deed Sport Vereent door een 54 zege op DVD, waarbij Animo Ready wel zeer ge baat is. Weliswaar protesteerde DVD nog tegen een door Sport Vereent ingeschoten strafworp, doch naar onze mening heeft dit protest weinig kans. Watervliet heeft weinig moeite gehad om revanche te nemen voor de 73 ne derlaag tegen Olympia in Bussum. De gas ten, die de steun misten van E. Lotz, wa ren beslist veel minder dan de thuisclub. Reeds na tien minuten had D. van Lade- steyn Watervliet aan een 20 voorsprong geholpen. Nog voor de rust verhoogde mej. R. Leyenaar deze voorsprong tot 30. Het derde aanvalsvak van „Watervliet" had kennelijk veel moeite om tot scoren te komen; wel werden er goede kansen geschapen, doch het zuivere schot ont brak. Daardoor duurde het tot ongeveer tien minuten voor het einde, dat S. Hart man de stand op 40 bracht, waarmede ook het einde kwam. op 3—3. Doch een ver schot van C. Otte deed de rust met 43 ingaan. In de twee de helft werd er door beide ploegen tame lijk fors gespeeld, hetgeen het peil van de wedstrijd niet ten goede kwam. Met een enigszins gelukkig schot werd de stand 44. Dit deed de spanning toenemen; er kwamen wat boze gezichten en arbiter Plooyer moest enkele malen ingrijpen. Tenslotte bracht D. Ausma uit een straf schop de stand op 54. Hierin kwam geen wijziging meer, ook al omdat D. Ausma daarna nog een strafworp miste. II A: II B: Roda 8 16 Groen Geel 9 15 SVK 7 11 DDV 9 13 Landlust 7 8 DTV 9 11 Haarlem 6 7 Watervliet 10 10 Aurora •- 7 6 Olympia 9 8 Fortuna 9 6 Wittenburg 9 7 Excelsior 7 5 DED 8 6 A'dam-Zuid 8 5 Oosterkw. 7 4 Vogel 9 4 De Tovers 8 4 Derde klasse Ill A: Altius SKV 10 6 Sport Ver. 10 15 ZKV 7 6 Animo R. 7 11 Oosterpark 8 3 DVD 8 11 Soesterkw. 9 3 Kameo 7 8 OKV 7 6 Ill C: Zwaluwen 8 5 ZKC 7 14 Biko 8 5 BEP 7 10 Gibraltar 7 1 Meo 7 9 Victoria 7 9 III B: OBZB 8 8 Hespa 9 17 KCN 6 5 KVD 9 15 KVH 9 2 Oosthoek 10 11 Nieuw Flora 7 1 In het RAI-gebouw werd zaterdag en zondag weer volop zaalhandbal gespeeld maar alleen de herenploegen van Concor dia en Rapiditas verschenen van Haarlem se zijde binnen de lijnen. Concordia ver loor onverwacht van Amstel. Het samen spel van de Concordianen vlotte niet en men bleef ver beneden de prestaties van vorige week. De gasten namen met 3-1 de leiding. Concordia reduceerde de achterstand en kwam zelfs met 5-4 voor, maar toen ble ken de Haarlemmers hun kruit verscho ten te hebben en werd het eindresultaat een 7-5 zege voor de gastheren. De vast gestelde returnmatch vond geen door gang. Jan Bruis verdedigde het Haarlem se doel met veel talent. Rapiditas klopte het Amsterdamse DSG met 14-9. Reeds met rust namen de Rapi- dianen die ook nu weer voortreffelijk combineerden een 6-4 voorsprong. Ge Moonen toonde zich moeilijk te passeren en Bert Koelemeij trad als verdediger op de voorgrond. Veldhandbal Slechts een gering aantal veldhandbal- wedstrijden vonden gisteren doorgang. Voor het district werden de drie vastge stelde wedstrijden uitgesteld en in de eer ste klasse van de afdeling vond alleen de ontmoeting IJmond tegen de Concor- dia-reserves doorgang. Met een 7-1 zege toonden de Velsense dames hun klasse. In de tweede klasse dames deelden IJmond 2 en HBC de winst (2-2) en IEV won met klein verschil van Wijk aan Zee (4-3). Het reserveteam van De Blinkert versloeg THB en Zandvoortmeeuwen 2 klopte IJmond 3. Interlandwedstrijd De zaalhandbalwedstrijd tussen de da mes van Nederland en Duitsland, die za terdagavond in Eindhoven werd gespeeld, is in een royale 16-7 overwinning voor de Duitse dames geëindigd. Bij de rust had het Duitse team reeds een 8-4 voorsprong. Het is dus geen revanche geworden voor onze landgenoten, die verleden jaar in Frankfort een 11-5 nederlaag moesten in casseren. Het Duitse zaalhandbal bij de dames was over alle linies beter dan het Nederlandse. Dit kwam vooral tot uiting in het opbouwen van de aanvallen, die snel vanuit de verdediging met goede combinaties tot het Nederlandse doel voerden, waarna deze door een goed ge richt schot, een sprongworp en zelfs en kele malen een rugwaartse worp werden afgerond. De Nederlandse dames speelden fn feite te veel het veldhandbal wat zich in de zaal dikwijls laat afstraffen. Bij de Duitse dames, die over het alge meen van gelijke kracht waren, blonk de Berlijnse Inge Walther uit. Zij speelde in Eindhoven haar 20ste landen wedstrijd en vierde dit met negen doelpunten. De bes te speelster in het Nederlandse team was ongetwijfeld lesje van der Velden (Athe- ne-Den Haag). In de eerste helft scoorden de Duitse dames achtmaal door Christa Warns (3x), Inge Walther (3x) en Waltraud Kuhl en Ursel Burmeister ieder lx. De Neder landse doelpunten kwamen van lesje van der Velden en Hennie de Jong-Assink (bei den 2x). Na de rust was Inge Walther de grote kracht met zes doelpunten, Waltraud Kuhl en Christel Dose vonden ieder lx het net. De Haagse dames lesje van der Velden (2x) en Hennie de Jong-Assink (lx) brachten het aantal Nederlandse doelpun ten op zeven. De uitslag van de race om de Crote Prijs van de stad Rio de Janeiro luidt: 1. Fangio (Argentinië) met Maseratie, 110 km in 1 uur 10 min. 39.2 sec.; 2. Maranon (Italië) met Maseratie. op één ronde; 3. Machado (Brazilië) met Maseratie, op één ronde; 4. Cassini (Brazilië) met Ferrari op twee ron den. De race werd gereden op het circuit van Quintoa da Boa Vista, dat 55 maal moest worden afgelegd, in totaal ongeveer 110 kilometer. Fangio, die een strafminuut kreeg wegens een te vroege start, werd tot in de 37e ronde bedreigd door de Bra ziliaan Chico Landi, die wegens motorpech uitviel op dat moment had hij 38 sec. ach terstond op de Argentijn. In de derde ronde van een partij met het wereldkampioenschap vlieggewicht als inzet heeft de titelhouder, de Argen tijn Pascual Perez, door k.o. gewonnen van de Spanjaard Young Martin, houder van de Europese titel. In de eerste twee ronden ging de strijd gelijk op. Er werd op afstand gebokst en noch Perez noch Martin, die eikaars stootkracht kennen, nam enig risico. Dit scheen te duiden op een langdurig hard gevecht, en daarom kwam het einde in de volgende ronde als een verrassing. Perez, die zijn tactiek gewijzigd had, danste om Martin heen en zag plotseling een ope ning voor zijn keiharde rechtse hoek. De Spanjaard werd op de lever geraakt en moest daarna een salvo linksen en recht- sen op het gelaat incasseren die het einde van de strijd betekenden alhoewel hij nog op de been kwam. Hij was echter volko men groggy en de scheidsrechter telde hem wijselijk uit. Het duurde verscheide ne minuten voordat hij weer geheel bij zijn zinnen was maar hij kon zich zonder hulp naar de kleedkamer begeven. De partij werd gebokst in het voetbal stadion van de Boca Juniors voor onge veer 40.000 toeschouwers. Dit was een tegenvaller voor de manager van Perez die een veel grotere opkomst had ver wacht en hij verklaarde dat Perez voortaan niet meer in de Argentijnse hoofdstad zal uitkomen. Achttien volbloedpaarden, die voor Ne derlandse rekening op de decemberveiling van New Market in Engeland zijn ge kocht, zullen dinsdag naar Nederland wor den overgevlogen. Driemaal zal die dag een vrachtvlieg tuig tussen het vliegveld Zestienhoven en Londen heen en weer vliegen om de paar den (renpaarden, fokmerries en jaarlin gen) naar ons land te brengen. De paarden zullen in de stallen van Duin- digt enige tijd in quarantaine verblijven. Sport Vereent, dat reeds zijn laatste thuiswedstrijd speelde, heeft een fortuin lijke 54 zege op DVD behaald. De Am sterdammers speelden vooral voor de rust een knap technisch spel, doch schoten on zuiver. Daarom was de 43 stand bij de rust, in het voordeel van Sport Vereent, niet onverdiend. De thuisclub had aanvankelijk een 31 voorsprong genomen door één doelpunt van C. Otte en twee goals van H. Otte. De daaropvolgende vakverwisseling bracht een zeer goed spelend DVD voor de korf en binnen enkele ogenblikken brachten de spelers Robijns en Veltman de stand De belangrijke volleybalwedstrijd tus sen de leiders van de overgangsklasse West-A, het Haarlemse HVS, en het Am sterdamse Reva, is zaterdag in Amster dam in een verdiende en zeer duidelijke overwinning voor de Amsterdammers ge ëindigd. De HVS-ers waren zaterdag niet op dreef, maar was dit anders geweest, ook dan hadden de Haarlemmers niet met een zege huiswaarts gekeerd, want Reva beschikte over een zeer sterke combina tie, die een aanvalskracht ontwikkelde die door de Haarlemmers niet weerstaan kon worden. De eerste sets werden door de gasten met 155 en 154 verloren. Ook de derde game dreigde voor de HVS-ers een ruime nederlaag te worden, maar na een 127- achterstand haalde HVS op en nam zelfs een kleine 13—12-voorsprong. Clay en zijn mannen hadden echter hun kruit verscho ten en met 1513 werd ook deze set een Amsterdamse zege. Ook Die Raeckse verloor In de Energiehal in Rotterdam heeft Die Raeckse verloren van het sterke Con cordia. De arbitrage was bijzonder streng met het gevolg dat de harde Tsjechische serves, die de Rotterdammers met een aanloopje lanceerden, de gasten door technische fouten veel punten kosten. De eerste sets gingen met 157 en 159 voor Die Raeckse-spelers, waarbij alleen Jac. Moolenaar technisch sterk genoeg speel de om opbouwend een voldoende te halen, verloren. In de derde set stapte Die Raeckse van het penetratiesysteem af en won met het oude „drieslag"-systeem de derde set met 15—9 na een 144-voorsprong. In de laatste game ging de strijd tot 6—6 gelijk op, maar ook nu waren de harde serves Die Raeckse te machtig en ging ook deze set verloren: 1510. Slecht Gingen de wedstrijden van HVS en Die Raeckse verloren tegen sterkere tegen standers, MHBS verloor in Enkhuizen van Madjoe en deelde de punten met Flevo, beide tegenstanders van mindere klasse dan MHBS. Dat MHBS niettemin aan deze tegenstandsters drie punten verspeelde mag men wijten aan het feit dat MHBS zaterdag volkomen van slag was en bij zonder slappe tegenstand bood. Die Vanavond speelt het herenteam van Die Raeckse tegen het Amsterdamse SMH, dat zaterdag zo verrassend leider DES een winstpunt afhandig maakte. De wedstrijd begint in het Krelagehuis in Haarlem om acht uur. De landen wedstrijd worstelen tussen de semorenploegen van Nederland en Duitsland, die zaterdag in Tivoli in Utrecht werd gehouden is gelijk geëindigd. (44). De junioren echter verloren met grote cijfers V-h8V2. Bij de heren won Anton Geesink in ruim een minuut van de Duitse zwaargewicht kampioen Kotter met een middelgreep. Even daarvoor had De Nijs van Staal- koning uit Utrecht een harde partij moe ten leveren om zijn tegenstander Blech RaeckseSMH j er onder te krijgen. Het lukte hem in de negende minuut door een Finse greep. De lichtvedergewicht L. C. Alflen toon de zijn superioriteit door de Duitser De- ricks na 5 minuten met een hoofdheup zwaai naar het canvas te zenden. Twee partijen, die in het lichtgewicht tussen Van Alphen verslaat zijn Duitse tegen stander Dierick in het lichtvederge wicht. De scheidsrechter (rechts) kan de touché duidelijk zien. Piek en Kruppa en in het licht midden gewicht tussen Stoltz en Ellerbrock, ein digden onbeslist na 12 minuten. „Zelfs in Boxmeer, de plaats waar we wonen, hebben ze ons nog voor bijna on oplosbare problemen gesteld", vertelden vader en zoon Jetten, winnaars van de veertiende Brabant Grensrit, ons toen ze zaterdagnacht halverwege de tocht een uur rust hadden. Wanneer de moeilijkhe den voor dit geroutineerde duo, dat boven dien het voordeel had op bekend terrein te rijden, al groot waren, dan moet het voor velen onmogelijk geweest zijn ook maar een enigszins redelijk resultaat te bereiken. Geen wonder dus dat in dat eer ste traject door de 123 deelnemende equi pes tesamen maar liefst zo'n 74.000 straf punten werden vergaard. Zo kon het ge beuren dat het duo Jetten-Jetten, dat twee controles had gemist en enkele tientallen tijdstrafpunten had opgelopen, de beste prestatie had geleverd in dat eerste deel. In het traject dat de equipes van de start plaats Nijmegen, via Beuningen, Affer- den, Druten, Wamel, Wychen, Malden, I Groesbeek, Mook, Gennep, Boxmeer en Arcen naar Venlo voorden, kreeg het duo uit Boxmeer 124 strafpunten. Het stond desondanks stevig op de eerste plaats. Groot was de voorsprong op nummer twee, op de kampioenen van Nederland betrouwbaarheidritten 1957, Van Dun en Quant. Dit tweetal had na een goede start al vrij snel pech. De dynamo van hun auto liep vast en dit maakte dat de kam pioenen in Boxmeer in de garage van hun grote concurrent Jetten sr. een langdurige reparatie moesten uitvoeren, toch namen zij in de rangschikking van het eerste traject een zeer eervolle twee de plaats in, met 317 strafpunten. Zoals gezegd, de rijders uit de kam pioenschapsklasse, die met een gemiddel de van 36 km/u in totaal 440 km moesten afleggen, hadden het moeilijk; zeker is dat de opgave voor de deelnemers uit de sportklasse, die 340 km moesten rijden met een gemiddelde van 30 km/u, relatief beslist niet eenvoudiger was. Tweede traject Het tweede traject vergde gelukkig min der van de vermoeide kaartlezers en be stuurders. Toch is het geer gemakkelijk tochtje geworden. Ook het tweede traject had zijn moeilijke punten. Zo hadden de officials van de RAC-Zuid, in een speelse bui, in de omgeving van Dorplein zes con troles uitgezet dicht bij elkaar. De posten waren zo vernuftig opgesteld dat het mis sen van post nummer één, inhield dat ook de andere controles niet reglementair konden worden aangedaan. Een kwartier mochten de rijders over dit stukje met voetangels en klemmen doen. Jetten heeft het aanzienlijk sneller gedaan, zonder zich één maal te bedenken stuurde Jetten sr. zijn wagen, op de aanwijzingen van aijn zoon door het bos. In amper tien minuten was ook deze opdracht volbracht. De veertiende Brabant Grensrit van de RAC-Zuid, de laatste rit die meetelt voor het kampioenschap betrouwbaarheidsrit- ten van de KNAC, is gewonnen door vader en zoon Jetten uit Boxmeer. De uitslag was: Kampioenschapsklasse: 1 Jetten-Jetten (Boxmeer) 184 strpnt., 2. Van Dun-Quant (Delft/Amsterdam) 377 strpnt., 3. De Jong- Wiedouw (Rotterdam) 442 strpnt., 4. Tak- Overtoom (Bloemendaal/Amsterdam) 599 strpnt., 5. De Wild-De Wild (Alkmaar) 721 strpnt. Het duo Van Dun-Quant was na de pij— lenrit van de RAC-Oost reeds zeker van de titel. De uitslag van de sportklasse luidt: 1. Steiner-Steiner (Tegelen) 643 straf pnt., 2. Bresser-Zwetsloöt (Den Haag/Sassen - heim) 676 strafpnt., 3. Vosmeer-Dickmann (Hengelo) 700 strafpnt., 4. Lammer-Vah Beek (Maatheze/Eindhoven) 717 strafpnt., 5. Jonkers-De Haan (Valkenswaard/Eind- hoven) 720 strafpnt. HVGB is wederom als overwinnaar uit de strijd gekomen bij het jaarlijks water- polo-toernooi van jle Haarlemse zwem en poloclub „De Waterratten" dat zater dagavond in het Sportfondsenbad in Haar lem werd gehouden om de „D. E. van Leersum-wisselprijs. Vrouwe Fortuna is HVGB hierbij wel enigszins gunstig ge- K.N.V.B. DISTRICT WEST I Tweede klasse A: Purm.steinHollandia 01 DEMZandv.meeuwen 21 Tweede klasse B: WA—AFC 1—3 HBC-HFC 1—2 Derde klasse A: BeverwijkWijk a. Zee 13 EgmondiaVitesse '22 06 CSVAlcm. Victrix 10 ADO '20—Velsen 2—2 Derde klasse C: JOS—Wilskracht 4—2 EHS-ADE 0-5 Vierde klasse D: Uithoorn—Bloemendaal 22 ZaanlandiaETO 21 DISTRICT WEST II Derde klasse B: WesterkwartierVVP 54 RoodenburgAlphen 40 Vierde klasse A: DOCOS—Lisse 1—2 SVLV—THB 5-5 Concord. H.—Teijlingen 41 F oreholte—SJC 21 K.N.V.B.- zaterdagmiddagcompetitie Derde klasse A: Wartburgia—Huizen 01 KennemerlandNDSM 22 IJmuidenDe Geuzen 51 ZuidvogelsAMVJ 5 1 Vierde klasse A: Lisser B.VI. en Vaard. 03 Telef.-PVWA (gest.) 0—1 SVOW—Kinheim 1—4 CSCA—Kromhout 11 Reserve derde klasse A: NDSM 2—SIZO 2 gest. 1—1 Geuz. 2VI. en Vaard. 2 5—1 AMVJ 2—PVWA 2 2—1 W'burgia 2Ken.land 2 11 gest. K.N.V.B.-reserves (Betaald voetbal) Tweede klasse B: DOSKO 2—Haarlem 2 1—3 EDO 2—EBOH 2 5—2 (Amateur voetbal) Eerste klasse: RCH 3— Blauw Wit 3 Kennemers 2—UW 2 Tweede klasse B: HBC 2—O WO 2 Derde klasse E: DEM 2—RCH 4 Assendelft 2Schoten 2 1—4 2-1 2—3 6—1 2—3 H.V.B. 2e ronde O.H.C.-Beker:mn KI. 1 A: Halfweg—Velsen 2 00 IEV-DSK 3—1 Hoofd. BoysBSM 2—2 DCO—EDO 3 0—3 KI. 1 B: HBC 3—Ripperda 2 2—3 Schoten 3Stormvog. 4 22 ADO 2Kennemers 3 25 KI. 2 A: Alliance—Vogelenzang 1—0 Spaarnevogels—SVIJ 3—2 DSBHeemstede 50 KI. 2 B: RCH 5—Wijk a. Zee 2 4—4 Kinheim 2BSM 2 23 KI. 2 C: Haarl. 7Zandvoortm. 3 44 KI. 2 D DCO 3Beverwijk 3 74 Zandvoortm. 4—WB 3 1—1 HFC5-TYBB 3 3—2 VSV 5—DEM 4 4—3 KI. 3 A: Ripperda 3Concord. 2 23 Haarlem 8TZB 15 Halfweg 2Ripperda 4 17 KI. 3 C: Waterloo 2DEM 5 5—1 Kinheim 3—IEV 2 33 Velsen 3—Stormvog. 6 35 KI. 3D: Zandvoortm. 5 DSK 2 11 KI. 3E: Spaarnestad liüS2 33 KI. 3 F: ADO 3—SVIJ 2 9—0 WB 5—Kinheim 4 3-1 KI. 3 G DSOV 2—Heemstede 2 5—2 KI. 3 H: DSB 3-SHS 2 1—5 Alliance 2-HFC 10 5—5 Tussenronde v. d. Aart-Beker: HFC a—DSOV a 24—0 ADO aKinheim a 27 Jeugd. KI. A: Stormvog. aAlliance a 2—1 KI B EDO a—Wijk a. Zee a 4—2 Zaterdagmiddag le ronde Kennemerland-Beker Kennland 3Telef. 2 22 Competitie Kl. 1: J. Hercules—SVJ 24 Kl. 3: IJmüid. 5—Kenn.land 5 0—1 gest. Zandvoortm. 2SIZO 3 00 gest. Kl. 4 A: Telefon. 3SIZO 4 gest. 0—0 Kl. 4 B: Kenn.land 7Kinheim 4 03 gest. K.N.K.B. Eerste klasse: ArchipelRohda 19 Tweede klasse B: WatervlietOlympia 4—0 Derde klasse A: Sport VereentDVD 5—4 (o.p.v. DVD) Derde klasse B: Hespa—KVD 7—4 Derde klasse C: Meo-KVH 6—5 VELDHANDBAL Afdeling Haarlem Eerste klasse: Dames IJmondConcordia 2 71 Tweede klasse A: IJmond 2HBC 44 Tweede klasse B: Wijk aan Zee—IEV 34 Tweede klasse: Heren De Blinkert 2—THB 5—2 IJmond 3—Zandv.m. 2 45 ZAALHANDBAL District West A Eerste klasse: Dames 1-4 2-2 5—0 3-1 AmstelNiloc NilocAmstel ZeeburgAchilles SagittaAthleta Tweede klasse: DSGV riendschap Eerste klasse: WVGVAHC 4-1 Heren 14—6 AHC—WVGV 6—11 NilocAchilles 165 AalsmeerBlauw Wit 64 Blauw Wit—Aalsmeer 88 Tweede klasse: Concordia—Amstel 57 The CatchersUD 49 Afd. Haarlem/Amsterdam: DSG—Rapiditas 914 Eerste klasse: TogoBe Fair Hilversum—HHIJC Laren—Amsterdam Heren 9—0 2—2 1—0 A: B: 0-2 3—0 Overgangsklasse HGC 2-Victoria Overgangsklasse HDMSCHC 2 Promotieklasse B t.m. D: Eechtrop—Zandvoort 42 AlkmaarHurley 13 Tweede klasse D t.m. F: Gooi 4Alliance 2 00 Derde klasse D/E: Zandvoort 2Leiden 4 0—1 Vierde klasse D/E: Zandvoort 3Leiden 5 0—3 Eechtrop 3Alkmaar 3 30 Onderbond. Afd. 1 t.m. 4: Zandvoort 4HBS 8 8—0 Promotieklasse A: Dames Rood WitGroen Geel 13 Tweede klasse B/C: RijswijkAlliance 2 1—5 Kieviten 2—BDHC 3 31 Derde klasse C t.m. E: Ever Swift—HHIJC 2 1—1 Zandvoort—VVV 2 3—0 Vierde klasse C/D: HHIJC 3—Ever Swift 2 1—2 Eechtrop 2Alkmaar 2 02 Onderbond. Afd. 1 t.m. 3: Ever Swift 4AMVJ 3 010 zind geweest daar deze club slechts twee wedstrijden behoefde te spelen. HPC dat ook hoge ogen opgooide naar de trofee moest diremaal de strijd aanbinden. Door loting werd beslis dat in de eerste ontmoeting HPC en DWR elkaar zouden treffen, daarna kwamen HVGB en Haar lem in de strijd, en DWT zou tegen de winnaar van de wedstrijd HPC-DWR moe ten spelen, waarna de winnaars van de wedstrijden Haarlem-HVGB en HPC of DWR-DWT in de eindstrijd werden ge plaatst. In de ontmoeting HPC-DWR namen de Heemstedenaren door Smit al spoedig de leiding en zij hadden een twee-nul voor sprong vbordat Van der Bogaerde voor DWR scoorde. Toen brandde het spel van HPC goed los en DWR kon hiertegen geen afdoende tegenmaatregelen treffen. Smit, Tjebbes en Termeer hadden ieder een keer het DWR-doel doorboord toen Van der Bogaerde met het nemen van een straf worp de DWR achterstand verkleinde. Na dat nogmaals een HPC-doorbraak door Termeer met het maken van een doelpunt was afgewerkt ging met zes-twee de rust in. Na de rust bood DWR de HPC-aanval- len beter het hoofd. Voor een overtreding werd Verleur tijdelijk de kant opgestuurd waarna Pet de Bruyn er zes-drie van maakte, bij welke stand het bleef. In de ontmoeting HVGB-Haarlem heeft het sterkere HVGB de handen vol gehad aan de Haarlem-verdediging. Met het ne men van een strafworp verkreeg Haarlem door Van Rheenen de leiding. Meulenberg bracht de stand in evenwicht en Boon hielp nog voor 't ingaan van de rust HVG aan een voorsprong, zodat de tweede helft begon met twee-een. In de tweede helft werd er niet meer gescoord. Met deze uit slag had HVGB zich reeds verzekerd van een plaats in de eindstrijd. De eerste helft van de wedstrijd DWT- HPC ging gelijk op. Uit een voorzet van Prins nam HPC door Smit de leiding. Daarna maakte Fons Roozekrans gelijk. In de tweede helft bracht Prins en Geurt- sen (2) de HPC-overwinning op vier-één. In de verliezersronde bonden DWR en Haarlem de strijd aan. Ook nu weer speel de Haarlem een sterk verdedigend spel. Met een doelpunt van Piet de Bruyn voor de rust en een van Fred de Bruyn in de tweede helft was reeds het einde van de strijd in zicht, toen drie seconden voor het einde door Hölsken met het nemen van een strafworp de eer voor Haarlem werd ge red. Met deze uitslag eindigde DWR op de derde plaats. Voor het spelen van de finale moest HPC het stellen met een invaller voor Tjebbes hetgeen het spel van de Heemstedenaren niet ten goede kwam. Ook het spelen van drie wedstrijden op een avond scheen wat te veel van het goede te zijn. Voor HVGB was het de tweede wedstrijd en zij kwa men stukken beter voor de dag dan in de eerste ontmoeting. Met een ver schot van Dekker nam HVGB de leiding. Toen mocht Hartel (HVGB) op de kant zijn begane zonde overdenken en HPC zette met een spelers meerderheid de strijd in om de gelijkma ker. Het ging HPC niet voor de wind want de HVGB-verdediging vormde een hécht bolwerk waarop de HPC-aanvallen steeds weer strandden. Pas in de tweede helft zette Prins een door Geurtsen aan hem toegespeelde bal in een doelpunt om. Boon bracht de stand wederom in 't voor deel van HVGB. Daarna strafte dezelfde speler een fout in de HPC-verdediging met het maken van een doelpunt af. Na het toewijzen van een strafworp aan Geurtsen bleef de HVGB-keeper vol harden in het maken van een fout waar door hij op de kant mocht toezien hoe Geurtsen de bal in het lege HVGB-doel deponeerde. Hierna ging HPC op de ge lijkmaker af waarbij tekenen van ver moeidheid zich gingen vertonen. Het zwemmen werd trager maar toch kwam Prins nog door de HVGB-verdedigïng heen (drie-drie). Met het einde in het zicht kwam Boon bij een HVGB-aanval in een vrije positie te liggen waaruit hij het winnende doelpunt voor HVGB scoorde (vier-drie) zodat HVGB na afloop uit han den van de heer G. Voogd wederom de wisselprijs voor een jaar in ontvangst mocht nemen. HPC kreeg de tweede prijs. HALIMI. De wereldkampioen in het bantamgewicht, de Fransman Halimi, heeft in Marseille een puntenoverwinning behaald op Campo (Philippijnen). Er stond geen titel op het spel.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7