CSV leiders en Vitesse versloegen de Ale. Vitrix en Egraondia goed Provinciale damtitel is zo als zeker voor G.S. Noordholland versloeg Zuid-Holland „Vossende" en speelt onderwijzeres springt voor de kinderen Visserij-varia Havenberichten VOETBAL IN KENNEMERLAND Openbare werken wordt beter gehuisvest Vitesse CSV V eisen Beverwijk Terrasvogels spelen op het Waterloo-terrein „De Tulp" hield algemene kringvergadering „Pat Mat" schaakte weer Oud-visser L. Blok begraven Rond de bridgetafel Leden van ,,'t Karpertje feestelijk bijeen Jong Hercules IEV Regering stelt Heemskerk gedeeltelijk in het gelijk IJmond-cabaret vermaakt autoclub Castricum „Humanitas" wil afdeling in Beverwijk oprichten Nieuwe commissies voor schoolverzuim K.N.H.S. vragen geld voor jubileum schaaktoernooi Suomi-leden beleefden prettige feestavond Alle SSH-leden slaagden voor graad wedstrijden ■V. A AN DA G 9 DECEMBER 1957 Het was gisteren een goede dag voor het Castricummer voetbal, want èn CSV èn Vitesse wonnen van tegenpartijen, die hoger geklasseerd stonden dan zjj zelf. Door een en ander werd het gedrang aan de kop groter dan ooit tevoren. Een andere verrassende uitslag was de tweeéén over winning van Zaanlandia op ETO. De beide Castricumse derdeklassers toonden gisteren overduidelijk aan, dat het hun ernst is met de plannen om dit jaar de bovenste plaats te bezetten. Om dit plan te kunnen uitvoeren, leefden Alcmaria Vic- trix en Egmondia hun in de weg en des wege maakten zij gisteren met de Alk- maarders en Egmonders korte metten: CSV versloeg Alcmaria met éénnul en nog bonter maakte Vitesse het door Eg mondia op eigen veld nog wel met nul- vijf een illusie armer te maken. Alcmaria staat met 17 punten uit 11 wedstrijden nu nog wel aan de kop, doch wordt door de beide Castricumse derdeklassers, die in eenzelfde aantal wedstrijden 16 punten vergaarden, ernstig bedreigd. Wat zal het straks gaan spannen in de return-wed- strijden! Wijk aan Zee bracht de plaatselijke ont moeting tegen Beverwijk tot een goed einde. Met drieéén zegevierden de bad plaatsmensen over hun tegenstanders. Met hun 14 punten uit 11 wedstrijden willen wij eerstgenoemden nu juist niet direct tippen als kanshebbers, maar dat zij voor de clubs, die menen zulks wél te zyn, nog lastig genoeg kunnen worden, lijkt ons een feit. ADO en Velsen zorgden voor een aan nemelijke uitslag: tweetwee. De andere nog vastgestelde wedstrijd, ZAPAlk- maarsë Boys vond geen doorgang. In de vierde klasse D hadden Waterloo °n Kinheim een vrije dag en ook de leiders wamen niet in actie. Bloemendaal deed iet nog niet eens ze slecht door uit Uit hoorn een puntje mee te nemen (twee twee). ETO stelde enigszins teleur door inet twee één van Zaanlandia te verliezen. Vitesse heeft het stoute stukje uitge haald om Egmondia op eigen veld met niet minder dan 50 te verslaan. De uitslag moge dan geflatteerd zijn, de punten zijn binnen en in de kopgroep gooit Vitesse nu weer hoge ogen. Egmondia speelde teleurstellend waarbij gezegd dient te worden dat er ook niets lukte. Voor de rust nam Vitesse een 20 voorsprong door doelpunten van Valk en J. de Zeeuw. In de tweede "helft kwam er bij Vitesse een kleine omzetting in het elftal: Boris ging op de backplaats staan en Jonker op de half plaats. Vitesse was nu tegen de harde wind in duidelijk sterker. Na vier minuten scoorde Valk (03). Egmondia kreeg nog enige kansen maar Hagenaar was in goede vorm waardoor hij een bijna zeker doelpunt van Koopman kon voor komen. Met nog twee doelpunten, van De Zeeuw en Eikhof, werd het nulvijf. In een voor de rust gelijk opgaande strijd heeft CSV kans gezien om Alcmaria Victrix te verslaan. Zowel CSV als Alc maria trokken om beurten ten aanval maar beide verdedigingen stonden pal. In de tweede helft kwam het enige doelpunt na veertien minuten spelen. Van der Wal speelde de bal naar rechtsbuiten Kossen die handig naar binnen zwenkte en doelman Vasbinder volkomen verraste (10). CSV legde zich hierna op verdedigen toe. Vooral Jacobs speelde een prima par tij. Hoe Alcmaria ook zwoegde, de schoten van Nieuwveen, Goossen en Schmit wer den door De Heer gestopt. In de laatste minuut van de ontmoeting tussen ADO en Velsen zag ADO een over winning nog omgezet in een gelijkspel. Voor rust was ADO sterker en H. Wei- boren kon na een kwartier spelen doelman Kaasenbrood passeren (10). Na een half uur liep P. Groot een bal die de doelman liet vallen in het doel (20). Velsen kwam wel enige malen gevaarlijk voor het ADO- doel maar Burger was in goede vorm. Direct na de aftrap in de tweede helft loste Spanjaars van twintig meter afstand een hard schot dat doel trof (21). Het spel ging gelijk op waarbij Velsen enige kansen kreeg om gelijk te komen, maar men kon hier niet van pofiteren. In de laatste minuut schoot Van Kaam op het ADO-doel; Burger stond klaar om de bal te vangen, maar Welboren veranderde de bal van richting en het werd twee twee. Wederom ontbrak het bij Beverwijk aan een schutter want evenals Wijk aan Zee heeft Beverwijk talrijke kansen gehad, die alle op niets uitliepen. In de eerste helft nam Wijk aan Zee de leiding door een doelpunt van Theo de Winter (01). Maar Beverwijk kon gelijk maken door Springer. Deze kreeg een vrije trap te nemen en plaatste de bal over de uit zijn doel gelopen De Blok heen (11). Maar nog voor de rust inging bracht Seijsner de stand op 12. In de tweede helft had Beverwijk de straffe wind in de rug. Wijk aan Zee vergrootte haar voor sprong echter. Scholte plaatste de bal uit een vrije trap goed voor het doel en Seijs ner kopte de bal langs Raap (13). Dit werd ook de eindstand. veel feller op de bal zat. Toch opende de thuisclub de score na acht minuten toen H. de Reus de bal goed kreeg aangegeven en rustig scoorde (éénnul). Direct zette DSK een stevig tempo in om de thuisclub voor een moeilijke verdedigingstaak te plaatsen. De Velsense aanval kon hier met het korte spel niet tegen op, zodat de bezoekers gelegenheid kregen om door te zetten. Dit leverde een doelpunt op van de midvoor, die van een aarzelen van Al kemade profiteerde (éénéén) Na de hervatting speelde IEV plotseling veel beter en men drong DSK in het nauw met vele schoten, die pas na tien minuten succes hadden, toen bij een schermutseling J. de Reus de bal precies onder de lat in het doel werkte (tweeéén). Ook nu pro beerde DSK het spel fel te verplaatsen, maar nu verdedigde IEV rustig. De thuis club bleef sterker met goed opgezette aan vallen. Dit moest tot resultaat leiden. J. de Reus bracht na 37 minuten op keurige wijze onhoudbaar de stand op drieeen. Wel probeerde DSK nog de achterstand te verkleinen, maar de IEV-verdediging hield uitstekend stand. Zoals wij onlangs berichten, had Terras vogels haar laatste wedstrijd op het Vel- sen-terrein aan de Kwekerslaan gespeeld. Voorlopig hebben de Vogels nu onderdak gevonden op het Waterloo-terrein. Zondag spelen zij in hun nieuwe omgeving tegen Egmondia, van welke club zij op 22 sep tember in Egmond met drie-éèn verloren. Buitengewone ledenvergadering van „Kennemerland" Do Beverwijkse rennersclub Kenne merland" houdt woensdag 11 december in zaal Hoogerwerf in Beverwijk een buiten gewone ledenvergadering. Verlaat St.-Nicolaasfeest voor „Beverwijk"-jeugd Door de drukke werkzaamheden van St. Nicolaas heeft deze nog geen tijd gevon den om een bezoek te brengen aan de jeugdleden van de voetbalvereniging Be verwijk". Dit zal echter alsnog gebeuren en wel op donderdag 12 december 's avonds om zeven uur in zaal Hoogerwerf te Be verwijk. In zaal Roozenburg te Castricum heeft de vereniging „De Tulp" afdeling van Bloembollencultuur, zaterdagavond haar algemene kringvergadering gehouden on der voorzitterschap van de heer A. Pries ter uit Beverwijk. De begroting voor het komende jaar werd, ondanks enkele op merkingen, goedgekeurd. Bij de bestuurs verkiezing moest in de vacature van de heer Th. Hoog, die zich niet meer her kiesbaar stelde, worden voorzien. Van de kandidaten (de heren M. J. v. Geest, 's-Gravenzande en R. M. Philippo, Sas- senheim) werd de heer Philippo gekozen. Een belangrijk punt op deze bijeenkomst vormde vooral het voorstel tot afschaffing van het zogenaamde „abnormaal" tegen dertig cent per kg. Reeds meerdere malen was de wens voor de afschaffing hiervan op vergaderingen naar voren gekomen. Men is namelijk van mening dat deze des tijds genomen maatregel thans overbodig is en bij afschaffing de kweker zelf de weg wel kan vinden om het „abnormaal" als veevoeder te verkopen. De kans, dat de kweker dit afval nog eens zal gebruiken, was volgens de aanwezigen zeer gering. De kosten welke de inlevering met zich brengen zijn zeer hoog. In 1956 was dit zelfs belangrijk hoger dan het leverbare surplus. Met algemene stemmen werd ten slotte dan ook tot afschaffing besloten. Vervolgens werden tot. afgevaardigden van de kringvergadering de heren H. Hom mes, C. Broezen en H. Duin benoemd. Bij de rondvraag werd er door de heer Duin op gewezen dat op elke vergadering nog gesproken is, namens de handel, op de voordelen van de minimum exportprijzen (M.E.P.). Hij hoopte, wat dit betreft, ook eens het standpunt van de kwekers te zul len vernemen. Voor de woensdag 11 december te spelen bondswedstrijd van „Pat Mat" 2 tegen „Schaakmat" te Noord-Scharwoude, wer den reeds twee partijen gespeeld: G. Kep- pel—A. Slings remise en W. Kloosterboer J. Sauer 0-1. De Beverwijkers hebben dus uit twee wedstrijden reeds IV2 punt be haald. In de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: Afdeling 1: MostertmanSteeman 1-0. Afdeling 2: Schroder—De Heer remise, PeltzerFalter remise, TijssenJanssen afgebr., BannenbergSonneveld 1-0, Ro denbergSonneveld 0-1, ComisWulms afgebr., SoetemanSauer 1-0. Afdeling 3: v. d. Berg—Beentjes afgebr., Sauer—Heere 0-1, De Vries—Metselaar 1-0. Afdeling 4: AffourtitVan Dijk 0-1, De Gelder—V/ester 0-1, Molenaar—Ruiter remise, DuinWynia 0-1, v. d. Lely— Kruijer '1-0, Hoeben—Steeman remise. In de ouderdom van 58 jaar is de be kende oud reder en schipper L. Blok te IJmuiden plotseling overleden. De heer Blok had na de oorlog nog-de trawler Neptunus in de vaart. De laatste jaren was de overledene in dienst bij de vaste kern der vislosregeling te IJmuiden. Zaterdag is de overledene onder grote be langstelling uit visserijkringen te IJmui den ter aarde besteld. De bridgeclub „Driehuis" speelde de 11e selectiewedstrijd. De belangrijkste uitsla gen zijn in percenten: Lijn A: 1. heren Krab-de Waal 65.08; 2. heren Wescher- Baart 58.73; 3. echtpaar Poppe 56.35. Lijn B: 1. heren Thomson-v. Kesteren 71.87; 2. echtpaar Broere 61.46; 3. echtpaar Noort- man 55.21. De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" in Beverwijk heeft zaterdag avond voor haar leden een feestelijke bij eenkomst gehouden. De voorzitter, de heer A. Hoeben, betreurde het dat de belang stelling door de zeer slechte weersomstan digheden niet zo groot was. „Het afge lopen seizoen is echter gunstig geweest", zei de heer Hoeben. Op deze avond had tevens de prijsuit reiking plaats aan de winnaars van de St. Nicolaaswedstrijd, die in het Noordhollands Kanaal is gehouden. Eerste werd de heer J. Straat, tweede Kramer, derde Koelman, vierde Van der Kely en vijfde P. Kleyne. Hierna werden diverse gezelschapsspel letjes bedreven, die de stemming er in hielden. In de afgelopen week hebben de dam mers van de sterke Amsterdamse club Ge zellig Samenzijn laten zien dat het hun ernst is om de provinciale damtitel te ver overen: DSTO kreeg van Keiler en zijn mannen met 155 klop. Er is bij deze korte competitie nu nog een ronde te spelen en de stand in - de finale is: Gezellig Samenzijn 2 2 0 0 4 29-11 Jozeph Blankenaar 2 1 0 1 2 23-17 IJmuiden 2 1 0 1-2 20-20 DSTO 2 0 0 2 0 8-32 Dinsdagavond wordt in het Amsterdamse schaakhuis de beslissende ontmoeting tus sen Jozeph Blankenaar en Gezellig Samen zijn gespeeld. Willen de DCIJ-ers nog een kleine kans houden, dan moeten de dam mers van Jozeph Blankenaar winnen. Als DCIJ vervolgens woensdagavond in IJmui den van DSTO wint* moeten DCIJ, Ge zellig samenzijn en Jozeph Blankenaar op nieuw kampen maar nu gedrieën om uit te maken welke club Noordhollands kampioen 195758 zal zijn. Gezellig Samenzijn heeft overigens al aan gelijk spel tegen Jozeph Blankenaar voldoende, om kampioen te worden. DCIJ zal in elk geval woensdagavond zo sterk mogelijk opkomen om te trachten de „eer" van de laatste plaats aan DSTO te laten. In de belangrijke wedstrijd om de bo venste plaats tussen Jong Hercules en SVIJ heeft Jong Hercules het onderspit moeten delven tegen het sterker SVJ. Voor de rust waren de bezoekers tegen de straffe wind in sterker en zij slaagden er in een 02 voorsprong te nemen. In de tweede helft leek het er op dat Jong Hercules haar achterstand zou inlopen want Slager maakte er 12 van. Toen scoorde SVJ wederom (13) en een kwartier voor het, einde werd door M. Veerbeek de stand op 23 gebracht. Vlak voor tijd werd het zelfs nog tweevier. Op „Rooswijk" heeft IEV- tegen DSK een verdiende overwinning behaald. Het eigen aardige deed zich voor, dat de thuisclub niet van de harde wind profiteerde, ter wijl DSK daarentegen tegen deze wind in ALS U DEZER DAGEN eens langs de Jan Cam- pertschool komt en u ziet daar een levenslustige on derwijzeres voor de klas staan, die af en toe een dwaze sprong maakt, dan moet u niet verbaasd zijn. En in ieder geval niet blij ven staan om haar verdere verrichtingen gade te slaan, want dan zou u nog aanleiding geven tot, een oploopje, hetgeen echt niet in de bedoeling van deze onderwijzeres ligt. „Maar waarom springt een onder wijzeres voor de klas heen en weer", zult ge u onge twijfeld afvragen. „Kan zij de kinderen niet even goed zonder deze dwaze spron gen de eerste beginselen van het rekenen, schrijven en lezen bijbrengen denkt u en schudt uw hoofd over zo veel mallig heid. INDERDAAD, op het eerste gezicht lijkt het niet erg normaal. Maar als u deze onderwijzeres eens wat beter zou leren ken nen, dan zou u helemaal niet zo verbaasd meer zijn. Wat haar naam is? Het is onderwijzeres N. Zim merman, eenenveertig jaar. In de dagen om en nabij Sinterklaas heeft zij naast de leerplichtelijke zorgen voor haar jeugdige leer- lingetjes (zij geeft les aan de jongens en meisjes van de eerste en tweede klas sen) nog andere zorgen aan haar hoofd. Zij is namelijk actief lid van de even ac tieve Onderwijzers Toneel vereniging Kennemerland. De zorgen, waarmee zij in de donkere dagen voor Kerstmis heeft te kampen, zijn weliswaar van pret tige aard, maar desalniet temin zorgen. Want naast het vele werk, dat zij uit hoofde van haar functie van onderwijzeres moet doen, heeft zij ook nog heel wat te stellen met de bo vengenoemde toneelvereni ging. Deze vereniging brengt dit jaar ter leringe ende vermake van de jeugdige scholiertjes een blijspel op de planken, dat getiteld is: „De prinses zonder hart". En in dit blijspel (bij uit stek geschikt voor zeer jonge mensen; hoewel de ouderen er echter ook wel hun plezier aan kunnen be leven) vervult zij de rol van Leonard, een zeer slimme vos. Daarom kan men haar na de schooluren op handen en voeten zien rondlopen. Niet omdat zij plotseling „hondse" nei gingen krijgt, maar om de doodeenvoudige reden, dat haar rol zulks voorschrijft. VRIJDAGAVOND werd in het Patronaatsgebouw in IJmuiden een voorstel ling van dit schone stuk gegeven. De zoveelste maal achtereen, dat de kordate onderwijzeres uitbundig over de planken zwiert in haar vossepak, compleet met lange snuit en staart. „Of zij wel plezier aan deze „beestachtige" rol beleeft?" Wij vragen het haar in de pauze, als het hele gezel schap een ogenblikje uit blaast van de vermoeienis sen, terwijl de kinderen in de zaal uitbundig liederen zingen (Sinterklaasliedjes en andere specifieke kin dergezangen). Een ogen blikje heeft zij haar vosse- snuit afgezet en kijkt ons met pret-ogen in een schmink-gezicht aan. „Ja, ik vind het wel leuk", be aamt zij. „Alleen die snuit is wat warm en dat pak ook. 't Is bovendien wel een erg vermoeiende rol, wat springerig. Maar daar blijf je jong bij", voegt zij er vrolijk lachend aan toe. TIEN KEER zullen de to neelspelende onderwijzers uit Kennemerland het blij spel voor de kinderen dit jaar opvoeren en dan zit het er voor hen weer op. Het is inderdaad wel een vermoeiende bezigheid om de kinderen zoet te houden. Dat blijkt wel uit de reac ties in de kleedkamer. Maar tevens blijkt uit de opmerkingen, die daar tussen het tweede en derde bedrijf worden gelanceerd, dat zij het met zeer veel genoegen doen. En daarom behoeven de kinderen ook niet bang te zijn, dat zij volgend jaar omstreeks Sinterklaas verstoken zul len blijven van een aardig toneelstuk. MISSCHIEN kan men nu ook begrijpen, dat me vrouw Zimmerman af en toe de kriebel in haar be nen krijgt als zij voor de klas staat. Dan maakt zij een sprongetje. Zo maar. Wie durft het haar nu nog kwalijk te nemen? De eerste atoomijsbreker ter wereld, de Russische „Lenin" (16.000 ton), is donderdag te Leningrad te water ge laten. Deze radio-foto werd op de scheepswerf genomen op het ogenblik dat het vaartuig van stapel loopt. Het schip heeft drie schroeven, die worden aangedreven door een met kernenergie aangedreven motor van 44.000 pk. Het vaartuig zou ijs van twee meter dikte kunnen doorbreken. Exploitatiekosten voor scholen De regering heeft een beslissing van Ge deputeerde Staten van Noordholland van 17 april, waarbij bepaald werd, dat het gemeentebestuur van Heemskerk over 1954 een exploitatievergoeding van 23.000 aan de r.k. scholen voor lager en uitge breid lager onderwijs zal moeten betalen, vernietigd. Het beroep van het Heems- kerkse gemeentebestuur, dat in zijn ver gadering van 26 oktober 1955 de exploi tatie-vergoeding op f21.510 vaststelde, heeft de Kroon gegrond verklaard. Het schoolbestuur was in 1955 van oor deel, dat de gemeenteraad de exploitatie vergoeding over 1954 te laag had berekend en ging hierop in beroep bij het college van Gedeputeerde Staten. Het provinciaal bestuur stelde het schoolbestuur in het ge lijk en vernietigde het raadsbesluit. Deze beslissing was voor de gemeenteraad van Heemskerk weer een aanleiding om bij de Kroon in beroep te gaan. De Kroon heeft thans beslist, dat Gedeputeerde Staten het beroep van het schoolbestuur ongegrond hadden moeten verklaren, waarmede dus het gemeentebestuur op zijn beurt weer in het gelijk is gesteld. De Kroon heeft overwogen, dat het hier drie scholen voor lager onderwijs betreft, zodat men bij de berekening van de ver goeding moet uitgaan van het gezamenlijke aantal leerlingen. Weliswaar is één van de drie scholen (de Sint Leonardusschool) op 8 februari 1954 gopend, doch de L.O.- wet verzet zich er tegen het gemiddeld aantal leerlingen van deze school afzon derlijk te bepalen. Terecht heeft de gemeenteraad van Heemskerk de exploitatie-vergoeding voor 1954 op 717 maal ƒ30, dus totaal f21.510 vastgesteld, aldus de Kroon. De jaarlijkse damontmoeting tussen de sterkste Noord- en Zuidhollandse dam- tientallen is dit weekeinde in een grote overwinning voor Noordholland geëindigd. Als excuus voor de zuidelijke dammers zou kunnen gelden, dat een aantal sterke krachten op het appèl ontbrak. De uit slag was: NoordhollandZuid-Holland: P. Roozenburg—J. J. de Vries 2—0, J. H. AnsemsW. Roozenburg 11, W. F. v. d. Sluis—S. Boer 2—0. B. Dukel—W. Huis man 1—1, J. H. Beeke—J. dc Kluyver 1—1, W. de JongW. Terlouw 20, H. Laros L. P. Kain 1—1, M. Stahlberg—B. v. Dam 20, P. v. Heerde—B. Fisscher 2—0, H. van BerkW. Waldekker 11; totaal 155 voor Noordholland. Bij afwezigheid van voorzitter O. B. J. v. d. Sleen, die in het ziekenhuis is opge nomen, reikte de heer Beers de fraaie beker na afloop aan de captain van Noord holland, de heer P. Roozenburg uit. Het college van burgemeester en wet houders van Beverwijk heeft de gemeen teraad verzocht een krediet, groot 6900 ter beschikking te stellen om de dienst Openbare Werken een betere huisvesting te bezorgen. Deze dienst is momenteel ondergebracht in de bovenzaal van de coöperatieve tuin- dersvereniging „Kennemerland" aan de Breestraat, doch deze zaal vertoont vele gebreken, waardo de arbeidsprestaties nadelig beïnvloed worden. Door de aankoop van de n.v. Chemica bestaat de gelegenheid het kantoorge bouw van deze onderneming te bestem men voor de huisvesting van een gedeelte van de dienst Openbare Werken. Hier voor wordt 4200 gevraagd. De afdeling bouwkunde zal dan worden ondergebracht in een directiekeet van het sportpark Ad,richemv welke keet op het plat' achter het kantoorgebouw aan de Breestraat zal, worden .-.opgetrokken. Dit gaat dan 2700 kosten. Zaterdagavond heeft het IJmond-caba- retgezelschap in hotel Ammeraal de leden van de motor- en autoclub Castricum een bonte avond bezorgd. De Goedheiligman, vermomd als gentleman, weliswaar met baard maar met hoge hoed, sprak eerst een vermanend woord. Het IJmond-caba ret zorgde daarna voor een rijk gevarieerd programma van zang, muziek en schetsen, waarbij de lachspieren soms danig op de proef werden gesteld. Woensdag 18 december zal in ,,'t Cen trum" in Beverwijk worden getracht om te komen tot de oprichting van de afdeling Beverwijk van „Humanitas". Dr. J. in 't Veldt zal spreken over „Maatschappelijk werk van en voor on- kerkelijken in de IJmond". Ingevolge de leerplichtwet worden de le den van de gemeentelijke commissies tot wering van schoolverzuim benoemd voor de tijd van drie jaren. De zittingsperiode van de leden der in Velsen gevestigde commissies loopt op 1 januari 1958 af. In verband hiermede hebben B. en W. de raad de volgende aanbevelingen voorgelegd: IJmuiden (Oost): a. 1. P. C. Grimbergen, 2. P. J. Withagen; b. 1. C. de Jong, 2. J. Berg- sma; c. 1. A. Schaar-Sanders, 2. P. Broersen; d. 1. W. Braak, 2. C. P. v. d. Bos; e. 1. P. Bosua, 2. W. M. Claassen; f. 1. J. Groen, 2. H. Kompier; g. 1. G. P. J. Martineau, 2. A. H. Wedemeijer; h. 1. J. H. J. Cottaar. 2. N Engelhart; i. 1. C. J. J. Brouwer, 2 S. de Vries. IJmuiden (West): a. 1. G. Dammers-Van Berkum, 2. B. C. Hoven; b. 1. J. P. van der Does; 2. K. W. van der Veen; c._ 1. S. van Dorp, 2. F. Th. van Voorst; d. 1. G. Heijkoop, 2. G. Dammers-Van Berkum; e. 1. J. F. A. Jüngbacker, 2. J. P. van der Does; f. 1. J. A. Koningstein, 2. S. van Dorp; g. 1. P J. de Korte, 2. G. Heijkoop; h. 1. G. van der Vord- Langen, 2. J. F. A. Jüngbacker; i. 1. A. de Waal, 2. J. A. Koningstein. Velsen: a. 1. P. C. de Weerdt, 2. J. J. den Hertog; b. 1. H. P. van Roozendaal. 2. D Glandorf: c. 1. J. J. Bolland, 2. S. He'dema; d. 1. A. Geerlofs, 2. J. Panis: e. 1. P Krabben dam, 2. A. J. van Wessen; f. 1. H. J. Lips, 2 J. Suurmond; g. 1. B. A. M. van Rhijn, 2. C van Rhijn-Albers; h. 1. A. Stoel, 2 J. van Zwieten; i. 1. D. de Wilde. 2. S. A. Geensen Santpoort: a. 1. P. van Meurs, 2. F. P. Stuurman; b. 1. D. J. Scholten, 2. D. Klip; c. 1. J. F. van Leeuwe, 2. J. J. Bonarius' d. 1. J. Verkruijssen, 2. N. Buizert; e. 1. H- Mulder, 2. H. H. Knol; f. 1. G. Pels, 2. P. A Minderhoud; g. 1 M. A. Zeilinga-Waagmees- ter, 2. K. M. Eterman; h. 1. A. Konijnenberg. 2. M. Koning; i. 1. A. Brouwer, 2. J. Kruimer Kerstwijdtngsure in de Gerefor meerde kerk Getrouw aan de traditie zal de jaarlijkse Kerstwijdingsure in de Gereformeerde Kerk aan de Koningsweg worden gehou den op woensdag 18 december te 20 uur. Medewerking verlenen als gebruikelijk het Gereformeerd Evangelisch Zangkoor Velsen-Beverwijk en het Christelijk Jeugd koor „De Zangvogels", beide onder leiding van de heer H. Slings. Ds. A. Dondorp zal mediteren over het onderwerp: „Mens zoekt medemens". Prijzen van zaterdag Gr. tong 3,80-3,30, grm. tong 3,20-3, kim. tong 2,80-2,60, kl. tong I 2,70-2,40, kl. tong II 2,30-1,80, tarbot I 2,60-2,20 per 1 kilo. Tarbot II 84-70, tarbot III 84-70, tarbot IV 54-46, kl. griet 35, gr. schol 30-25, grm. schol 35-25, kim. schol 44-32, kl. schol I 40-20, kl. schol II 31-16, v. haring 25-21,40, kl. schelvis II 28, wijting 23-12, kl. gul 16 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 160 per 125 kilo. Aanvoer van zaterdag 390 kisten tong en tarbot,5 griet, 620 schol, 170 schar, 805 haring, 5 schelvis, 60 wijting, 65 kabeljauw en gul, 20 diversen. Totaal 2140. Besommingen van zaterdag „Postboy" f 18.050, GY 587 f 3.920, RO 2 f 2.890, KW 57 f 5.860, KW 92 f 2.310, KW 56 f 1.640, KW 30 f 740, KW 61 f 660, KW 35 f 900, KW 21 f 2.120, KW 53 f 2.370, KW 27 f 2.660, KW 94 f 3.260, KW 68 f 3.090, KW 71 f 1.790, WR 50 f 3.700, IJM 3 f 1.500, IJM 208 f 3.210, IJM 78 f 1.620. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Imperial van Rotter dam, Ganja van Rotterdam, Bolbec van Swansea, Bodenstein van Antwerpen, Alouette van Dordrecht, Sendeja van La Koruna, Christian Sheid van Bremen, Progres van Kristinahamn, Joseph Fre- rich van Monrovia, Thor van Londen, Car men van Londen, denk van Kingsline, Madjoe van Skogall, Eibergen van Lissa bon, Lubeck van Newport News, Otto Nu- bel van Londen, Karei van Waterford, Wexford van Boston, Hinde van Londen, Isigny van Le Havre, Alcobada van Bil bao, Oguta Palm van Libreville, Kuut- zalo van Kotka, Glory van Portsmouth, Amelie Thyssen van Norfolk, Drenthe van Treport, Boreas van Antwerpen, Eurypy- lus van Genua, Racken van Karlstadt, Maria Theresia van Parr, Anne Ursula van Karlstadt, Bab T van Sundsvall, Vechtstroom van Hull, Westland van Bremen, Ivoorkust van Antwerpen, Gerd van Londen, Netherlands Coast van New castle, Odra van Secury, Ittersum van Hamburg. Vertrokken zijn: Karl Grammersdorff naar Guanta, Mas cotte naar Rochefort, Trajanus naar Funsal, Swift naar Harlingen, Ciudad de Cucuta naar Le Havre, La Hacienda naar Bremen, Brattsberg naar Porsgrunn, Windsor Brooke naar Newcastle, Mar tha naar Köping, Halla Dale naar Dover, Marine Chemist naar Houston, Martens- hoek naar Sarpsborg, Tilly naar Ystadt, Muiderkerk naar Hamburg, Haar lem naar Bremen, Balong naar Hamburg, Nore naar Stockholm, Imperia naar Bre men, Thor naar Malmö, Zaanstroom naar Huil, IJstroom naar Leith, Croonborgh naar Cascar, Eemstroom naar Londen, Taria naar Abadan. De toernooicommissie van het Hoog ovenschaaktoernooi heeft de Beverwijkse gemeenteraad verzocht een bedrag van 2500.beschikbaar te stellen. In voor gaande jaren bedroeg de Beverwijkse bij drage 600.Ter gelegenheid van het twintigste toernooi zal hieraan bijzondere aandacht moeten worden geschonken. Allen, die in vorige jaren aan de interna tionale hoofdgroepen hebben deelgeno men, worden thans tot deelneming uitge nodigd. Verwacht wordt, dat 40 a 50 be kende schaakmeesters aan de internatio nale hoofdgroep zullen deelnemen. De be zetting van deze groep wordt ongeveer vijf keer zo groot als gewoonlijk. Het college is van mening, dat dit werk voor Beverwijk van grote betekenis is en stelt zich dan ook achter het verzoek. Bij de Kennemerstaten Atletiekvereni ging „Suomi" is het traditie, dat er rond St. Nicolaas een contactbijeenkomst wordt gehouden, welke traditie zaterdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg is voort gezet. Hiervoor bestond een flinke belang stelling, waardoor het streven van bestuur en feestcommissie om de onderlinge band te verstevigen bepaalde vruchten afwierp. Mevrouw Ida Klute-Waasdorp werd ver rast met het traditionele Suomi-huwelijks- geschenk, een herinneringsbeker, die naast de vele behaalde prijzen een plaats zal vinden. In de loop van het programma, door eigen leden uitstekend verzorgd met voordracht en zang, waarbij de atleet Jac. Bakker zich met begeleiding van gitaar liet horen als een verdienstelijk vertolker met fraaie baritonstem van enige moderne liederen, kon met een hoogbejaarde, grijze bezoeker, van gedachten worden gewisseld over het wel en wee van de vereniging. Een aantal leden werd geprezen wegens hun permanente activiteiten, een ander aantal om hun aandeel in de zelfwerk zaamheid, waardoor kasgeld wordt ge spaard. Een prettige kienwedstrijd besloot het programma, dat werd gevolgd door een gezellig bal. Zaterdag zijn in Haarlem door de Kenne- mer Turnkring de gebruikelijke wedstrij den voor het KNJV-vaardigheidsdiploma gehouden, waaraan een flink aantal leden van de Kennemerstaten Gymnastiekver eniging „SSH" heeft deelgenomen. De SSH-leden behaalden een mooi resul taat daar zij allen slaagden. Dit waren voor de derde graad A de heren G. Kok en ir. W. Singer. Voor de zwaardere oefenstof in de derde graad B slaagden de heren H. Gschwind en de da mes S. Bakker, J. Waagmeester, G. Slot boom en B. de Ruiter-van Groningen. Evenzeer slaagden voor het A-diploma derde graad de dames-senioren: G. A. Stoffers-Schol te, P. H. Pas-de Graaf, G. Martinius-Boer, H. E. van Telgen-Bakker, A. M. Rollenberg-Böhm, J. E. Schepers- Wernke, T. Bronsveld-Mulderij, F. E. Don kersloot-Beest, G. Bijtenhoorn-Boere, J. Severein-Boerma, A. Schriemer-Reinders- ma en A. v. Eerden-Noomen. Eerder behaalden de dames D. de Gooyer, L. Levenaar en G. de Graaf het vaardig heidsdiploma tweede graad. -4

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9