NIEUWE VERLAAGDE PRIJS van de FORD CONSUL S90 690 „Bloembollencultuur" gediend met representatief gebouw in Haarlem K.V.P. wenste geen kabinetscrisis over uitbetaling melkgelden Tweede Kamer protesteerde tegen ontslagen bij Zuiderzeewerken GEERT HOOGEVEEN Bloembollenvak heeft geen duur beursgebouw nodig f. 7150/- Maartdag valt belangrijke beslissing 9 VOORUITZIENDE BLIK GEWENST Jongens lieten gehuurde auto in Antwerpen achter Bureau consultatie rechtsbijstand MARTIN UITT1NBOGAARO Informeer ook naar de Ford Zephyr en Ford Zodiac. Stuk voor stuk combinaties van elegance en technische perfectie. Ga juist nü praten met de official Ford Dealer in uw rayon (over inruil bijvoorbeeld). Zijlweg 26 - Tel. 16270 -17276 Haarlem Afdeling Haarlem van Bloembollencultuur Dr. Van der Wal benoemd tot economisch adviseur Kerkelijk Nieuws Ontwikkeling der PTT Nieuwe directeur benoemd van Haarlemse H.T.S. Landaanwinning mogelijk in Griekenland Examens V 11 IJ L i 3 DECEMBER 195 7 (Van een onzer redacteuren) MAANDAG ZAL op de algemene vergadering van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur worden beslist over het voorstel van het hoofdbestuur om een verzoek in te dienen tot verhoging van de vakheffing met een half percent. Deze heffing wordt geïnd door het Produktschap voor Sier gewassen, dat thans reeds ondermeer de gelden inzamelt voor de onpersoonlijke reclame en het wetenschappelijk onderzoek in het bloembollenvak. De extra vakheffing van een half percent zou aan „Bloembollencultuur" moeten worden afgedragen „met het doel hiermede de basis te leggen voor een financiering van een nieuw beursgebouw". Wij zullen hier niet stilstaan bij hetgeen aan dit voor stel is voorafgegaan; daarover heeft men in ons blad uitvoerig kunnen lezen. Intussen heeft men uit de verslagen van de afdelingsvergaderingen kunnen con cluderen, dat het voorstel geen gunstig onthaal heeft gekregen. Men mag dan ook wel aannemen, dat het in zijn huidige vorm zal worden verworpen. Maar wat dan? De vergadering van maandag zal van weinig betekenis zijn, als de afgevaardig den niet méér doen dan hun met argumen ten omklede bezwaren op de tafel van het hoofdbestuur deponeren. Daarmede komt men geen millimeter verder op de weg naar het uiteindelijke doel: een voor het bloembollenvak representatief gebouw in de Bloemenstad. De bezwaren zijn nogal uiteenlopend: men is geschrokken van het bedrag van acht miljoen gulden, dat met de bouw en ren dabele exploitatie is gemoeid. De meeste bezwaren richten zich tegen de wijze van financiering door middel van de extra vak heffing. Enkele afdelingen willen, dat het hoofdbestuur met een bescheidener plan naar voren komt. En zelfs is er weer ge sproken over restauratie van het huidige Krelagehuis. Legio klachten Dit laatste nu begrijpen wij niet: de klachten over de huidige beursruimte komen steeds weer terug en zijn zo legio, dat het geen zin meer heeft weer eens over herstel van het huidige gebouw te gaan praten. Beter kan men door het woord „restauratie" een dikke streep zet ten en de gedachten alleen richten op de bouw van een nieuwe beurs, die represen tatief is als officiële zetel van de konink lijke vereniging. Dan tenminste „bouwt men aan de toekomst", zoals ook het or gaan van „Bloembollencultuur" schreef. De bezwaren tegen de hoge kosten van het project kunnen wij wel begrijpen. Maar zijn zij te billijken? Een waardige representatie vergt nu eenmaal zware offers, die gedragen kunnen worden als alle leden hun „steentje" bijdragen. Te grote bezorgdheid over de hoge kosten verraadt te weinig vertrouwen in de kracht waarmee men gezamenlijk aan het grootse plan kan bouwen. Een soberder plan kan trouwens het gevaar inhouden, dat er voor een rendabele exploitatie van het nieuwe beursgebouw onvoldoende mogelijkheden zullen bestaan. Want het nieuwe gebouw zal niet alleen voor de maandagse beurs geschikt moeten zijn en moeten fungeren als zetel van de vereniging, door een inten sief gebruik op de andere dagen van de week zal het zo goed mogelijk geëxploiteerd kunnen worden. Het gaat dus niet alleen om de representatie, als men de hoge kosten van het bouwplan rechtvaardigt. Ook een gezonde exploitatie is hierbij in het geding. Wat dit betreft bedenke men: de kost gaat voor de baat uit. Men kan trouwens beter eerst een principe-besluit nemen en later over de al of niet te hoge kosten gaan spreken. Alleen al met het oog op de represen tatie van het bloembollenvak is het zaak, dat men op de algemene vergadering van durf en een vooruitziende blik blijk geeft. In een tijd, dat het „vak" in goede doen verkeert, neemt men een beslissing voor de toekomst, die later alleen maar betreurd zou worden, als deze thans wat schriel en bekrompen is uitgevallen. Een al te zuinig en voorzichtig beleid zou niet alleen door de toekomstige vakgenoten worden betreurd, maar waarschijnlijk te zijner tijd ook door hen, die thans voor de beslissing over de bouwplannen staan. Critiek op heffing De wijze, waarop het hoofdbestuur van „Bloembollencultuur" de gelden voor de bouw wil innen, heeft veel critiek ontlokt. ADVERTENTIE In Den Haag zijn een 23-jarige embal- leur uit Wassenaar en een 19-jarige visser uit Den Haag aangehouden wegens onge oorloofde praktijken met een auto, welke niet hun eigendom was. Zij hadden deze wagen gehuurd bij een instituut, dat be middelt bij de verhuur van auto's van par ticulieren, die hun wagen met moeite kun nen bekostigen en hem van tijd tot tijd verhuren. De jongens waren met de nieuwe auto, waarmede nog geen duizend kilometer was gereden, eerst naar Amsterdam ge gaan en vandaar naar het Zuiden des lands. In Rijsbergen werd het reservewiel in onderpand gegeven voor twintig liter benzine, waarna de reis werd voortgezet naar Antwerpen en Brussel. Daar hebben de jongelui getracht de wagen te verkopen hetgeen niet gelukte. Wel werd de accu verkocht, waarna de wagen in Antwerpen werd achtergelaten. Bij hun terugkomst in Den Haag namen de knapen hun intrek in een logement, waar zij kleding en een scheerapparaat ontvreemdden. Om in hun onderhoud te voorzien stalen en verkoch ten zij enkele fietsen. De grote vrees is, dat de vrije organisatie hierdoor in de „vangarmen" van een publiekrechtelijk orgaan wordt gedreven, waardoor zij haar vrijheid verliest. Het moet uitgesloten worden geacht, dat het publiekrechtelijke Produktschap voor Sier gewassen zal kunnen optreden als incasso bureau voor een vrije organisatie, die de koninklijke vereniging is. De reeds inge stelde heffingen komen het gehele bloem bollenvak ten goede, dus heeft men daar vrede mee. Waren alle kwekers en expor teurs lid van „Bloembollencultuur" dan zou men vermoedelijk akkoord kunnen gaan met het voorstel tot het instellen van een extra vakheffing. De vereniging is echter een kwekersorganisatie, die uiter aard de niet-leden (exporteurs) niet kan laten betalen voor een zuiver verenigings- belang. En de wijze, waarop men het resul taat van de extra heffing heeft berekend wijst erop, dat men de extra bijdrage voor de bouw ook van de exporteurs verwacht. Het is dan ook te begrijpen, dat de expor teurs verenigd in de Bond van Bloem bollenhandelaren hiertegen hebben ge protesteerd. Niet ondoordacht Men moet hieruit afleiden, dat het hoofd bestuur van „Bloembollencultuur" geen overleg heeft gevoerd, voordat het met het voorstel naar buiten trad. Toch mag men niet veronderstellen, dat het voorstel wat ondoordacht is gedaan. Eerder is aan te nemen, dat het een bepaalde achtergrond heeft. Ingewijden menen, dat het hoofd bestuur van „Bloembollencultuur" op deze wijze activiteit wil uitlokken of wil aan sturen op een bijzondere wijze van finan ciering, waarmee het hoofdbestuur niet rechtstreeks voor de dag wilde komen. Maandag zal de mist rond het voorstel wel optrekken. Ook bij verwerping van de voorgestelde wijze van financieren, waar over men thans niet meer behoeft te twij felen, zal steeds dit voorop moeten blijven staan: met voortvarendheid moet worden gewerkt aan de bouw van de dringend noodzakelijke nieuwe beurs in de Bloemen stad, waarvan de Haarlemse gemeenteraad in principe al gronden op een represen tatief punt aan het te vergroten Houtplein beschikbaar heeft gesteld. ADVERTENTIE (Van onze Kamerverslaggever) Vorig jaar heeft de regering besloten per jaar 200 miljoen gulden extra steun te verlenen aan de landbouw voor geste gen eigenaarslasten. Om financiële rede nen zou daarvan vijftig miljoen worden geblokkeerd. Omdat die blokkering tech nisch niet mogelijk is gebleken, zal in plaats daarvan vijftig miljoen van de melktoeslag voor de veehouders ver traagd worden uitbetaald. Daartegen is in de Tweede Kamer sterk verzet gerezen onder aanvoering van ir. Droesen van de K.V.P., die een amendement indiende om de volledige melktoeslag direct uit te be talen. Hij verdedigde gistermiddag dat amendement met grote nadruk en felheid, maar iedereen wist bij voorbaat dat hij het amendement toch zou intrekken, zo dra minister Mansholt er het „onaan vaardbaar" over zou uitspreken. Toen dat inderdaad gebeurde, trok de heer Droesen onder gelach zijn amendement in. Tevoren had hij betoogd, dat het niet aan gaat een bepaalde groep van de bevolking te duperen als de regering eens kort bij kas is, hetgeen tegenwoordig nog al eens voorkomt. „Zonder behoorlijke motive ring is dat niet te aanvaarden", aldus de heer Droesen. Dit is een onaannemlijke zaak, die mijn fractie hoog zit." Ook de heer Biesheuvel (A.R.) noemde het een onrecht, juist de veehouders te treffen. Hij sprak daarom de hoop uit, (en toen werd er gelachen), dat de K.V.P. ten aanzien van het amendement een even grote standvastigheid zou tonen als het vo rig jaar de heer B i e w e n g a (A.R.) met zijn motie om de blokkering te verwerpen. De heren Den Hartog (V.V.D.) en De Ruiter (C.H.U.) ondersteunden eveneens het amendement, waartegen al leen de P.v.d.A. bezwaar had, al erkende de heer E g a s (P.v.d.A.), dat de veehou ders onbillijk extra worden belast ten gun ste van de akkerbouw. Maar hij vreesde een snellere stijging van de pachtprijzen als gevolg van directe uitbetaling. Minister Mansholt vond het een on aangename zaak, die hij moest verdedi gen. Hij noemde als lichtpunt, dat de melkveehouders tenminste zeker weten, dat de vijftig miljoen gulden begin 1959 zullen worden uitbetaald. Dat tijdstip was bij de blokkering volkomen onzeker. De financiële omstandigheden maken het ech ter onmogelijk reeds in 1958 te betalen. Daarom is het amendement voor de rege ring onaanvaardbaar. Onder gelach want men wist, wat er ging gebeuren) dankte de heer Droesen voor de steun van de heren Den Hartog, De Ruiter en Biesheuvel „Maar ik ben in een dwangpositie gebracht", vervolgde hij. „De minister heeft niet gezegd:„Ik zal aftreden", maar hij heeft gedreigd met het aftreden van de regering. Dat dreigement is haast onaannemelijk". „Maar ik begrijp", aldus ir. Droesen, dat we voor deze zaak geen kabinetscrisis kun nen riskeren. Vooral niet met het oog op de toestand in Indonesië". En om die re den ben ik genoodzaakt het amendement in te trekken. Algemeen werd er gelachen om de vertoning, die iedereen had door zien. De begroting van landbouw werd hierna zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Verschenen is een beschikking van de minister van Justitie, waarin de samen stelling der bureaus van consultatie inge volge de wet tot regeling van de rechtsbij stand aan on-en minvermogenden is gere geld. In het arrondissement Haarlem komt ook een bureau, dat echter een voort zetting is van het bestaande bureau, thans staande onder voorzitterschap van mr. C. Blankevoort. Het tegenwoordige bureau bestaat uit zeven advocaten. In het nieuwe bureau zullen behalve zeven advocaten ook zitting nemen een gerechtsdeurwaar der en een maatschappelijk werker. De advocaten worden benoemd door de recht bank en de deurwaarder en de maatschap pelijk werker door de minister van Justi tie. Bij de wet is onder meer bepaald dat aan de advocaten, die rechtsbijstand ver lenen een vergoeding wordt toegekend; tot heden onvingen de advocaten geen ver goeding. ADVERTENTIE VOOR BLIJVEND GELUK NAAR DE VERLOVINGSRINGENSPECIAIIST Schoterweg 37 - Haarlem - Tel. 16261 Bel ons voor een afspraak I (Van onze Kamerverslaggever) Bij de behandeling van de begroting van het Zuiderzeefonds is minister Algera gisteren in de Tweede Kamer gezwicht voor de algemene protesten tegen de wij ze, waarop in het kader van de bestedings beperking ontslag is verleend aan 300 ar beiders bij de Zuiderzeewerken zonder overleg met de landarbeidersbonden. De heren Vermooten (P.v.d.A.) en E n- g e 1 b e r t i nk dreigden met een motie, waarna de heren Ritmeester (V.V.D. B i e w e n g a (A.R.) en De Ruiter (C.H.U.) de protesten nog eens onder streepten. Het is volkomen onjuist, zei minister Algera, dat de regering gebruik heeft gemaakt van de bestedingsbeperking om impopulaire maatregelen te kunnen ne- ADVERTENTIE cat. prijs thans te;:-- Kantoor, magazijn, werkplaats: Mr. CORNELISSTRAAT 54 - Tel. 16270 Door deze prijsverlaging beschikken wij over ingeruilde auto's, die voor interessante prijzen worden verkocht. De afdeling Haarlem van de Koninklij ke Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur heeft in haar donderdag avond in restaurant Brinkman aan het Houtplein gehouden vergadering geen twijfel laten bestaan over het voorstel van het hoofdbestuur tot het instellen van een extra vakheffing voor de bouw van een nieuwe beurs in het Frederikspark. De vergadering achtte een zo grote uitgave, als thans voor de bouwkosten geraamd, niet verantwoord en sloot zich aan bij het standpunt van de afdeling Heemstede: verbouw van het Krelagehuis. Het instel len van een extra vakheffing, te innen voor het P.V.S. achtte men zeer verwer pelijk. „Het is diep treurig, dat het hoofdbe stuur met zo'n voorstel komt", aldus de heer M. van Dijk. „We hebben ons in het hoofdbestuur vergist". De heer L. Bij voet: „Het is vreemd, dat het hoofdbe stuur niet met een exploitatierekening voor de nieuwe beurs naar voren komt. Moeten we eeuwig in de schuld blijven? Voor het huidige gebouw kan er trouwens nog geen werkster af; de gordijnen zijn goor en het stof ligt duimendik. Liever een klein, goed onderhouden gebouw, dan een groot pand, dat niet te exploiteren is". En de voorzitter, de heer Th. Hoog: „In derdaad is het een vervelend, ongelukkig gelanceerd voorstel. Het vak heeft zo'n duur gebouw van acht miljoen gulden niet zo nodig. De gemeente Haarlem wil zo'n gebouw wel, maar laat de gemeente het dan zelf neerzetten". „Trouwens wij moe ten geen „pot" bij het P.V.S., dan komt die er nooit meer vandaan", zei de heer C. Hoog, sprekend over de voorgestelde wijze van incasso der extra heffingen. Gemeend werd, dat bij het huidige Kre lagehuis nog voldoende ruimte is om uit te breiden. Met een grondige restauratie van het pand is er dan al veel verbeterd. De heren Th. Hoog en J. H. ftlooy wer den gekozen als afgevaardigden naar de algemene vergadering. In de vacatures in het hoofdbestuur, ontstaan door het af treden van de heren A. Priester sr. en Jac. Roozen werden voorgedragen C. Broeze en T. J. M. Roozen. De heer J. Hulsebosch wordt in het afdelingsbestuur opgevolgd door de heer M. van Dijk. De voorzitter sprak dankwoorden tot het scheidende bestuurslid. Besloten werd binnenkort met enkele omliggende afdelingen een bijeenkomst te beleggen, waarop enkele films zouden kunnen worden vertoond en een lezing zou kunnen worden gehouden. Bij de rond vraag werd nog gesproken over de import van Japanse bloembollen in de Verenigde Staten door Nederlandse handelaren. Dit kan nu wel niet bevorderlijk zijn voor de handel in Nederlandse bollen, men achtte het moeilijk te voorkomen. Chocoladedieven. In Rotterdam zijn elf personen gearresteerd wegens diefstal len uit een chocoladefabriek. In de nacht van 15 op 16 november hebben vier arbei ders met medewerking van twee nachtpor tiers drie grote zakken met chöcoladeta-- bletten uit de fabriek gehaald en per taxi naar helers vervoerd. Te Rotterdam De gemeenteraad van Rotterdam is zon der hoofdelijke stemming akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om dr. G. van der Wal (onder andere algemeen advi seur van de n.v. De Bijenkorf, voorzitter van de Jaarbeurs en lid van de S.E.R.) te benoemen tot adviseur voor de economi sche ontwikkeling van Rotterdam. Dit adviseurschap zal slechts een tijdelijk karakter krijgen. Voorlopig wil men over een jaar de stand van zaken opnieuw met de betrokkene opnemen. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hoogkerk-Leegkerk J. J. van Ravenzwaaij te Veendam. Geref. Kerken Bedankt voor Hellendoorn E. J. Duurse- ma te Vorden. Baptisten Gemeenten Beroepen te Groningen F. E. Huizinga te Hengelo (O.). Geref. Gemeenten Tweetal te Kampen H. van Gilst te Dirksland en W. Hage te Nunspeet, van wie eerstgenoemde is beroepen. Geref. Kerken onderh. art. 31. K.O. Tweetal te Zuidhorn K. Brüning te Rijnsburg en P. Plaatsman te Driebergen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravendeel H. W. Eer- land te Lisse en J. M. Visser te Dokkum, van wie eerstgenoemde is beroepen. Beroepen te Maassluis H. C. v. d. Ent te Werkendam. men. De maatregelen zijn genomen om dat zij in het belang waren van de dienst der Zuiderzeewerken. Wanneer er minder geld is voor de inpolderingen, dan heeft dat direct zijn terugslag op het personeel omdat de aard van het werk nu eenmaal meebrengt, dat de lonen het grootste deel uitmaken van de kosten. De minister zegde toe, dat indien er in het voorjaar weer kans is op tewerkstelling bij de Zuider zeewerken, zullen de ontslagen arbeiders voorrang krijgen. De twintig teruggestel de ploegbazen zullen worden gesteld onder de regeling van 1955, zodat zij hun loon als ploegbaas behouden. Men is bezig met de omscholing van de ploegbazen. Zij wa ren ploegbaas voor grondwerkers; zij worden nu opgeleid tot ploegbaas voor de machinewerkers. Over het dienstverband in de toekomst en de rechtspositie ant woordde minister Algera, dat opnieuw overleg met de landarbeidersbonden ge pleegd zal worden. Minister Algera deelde voorts mede dat de kwestie van de gemeentelijke indeling thans in behandeling is in het kabinet Hij hoopt op een spoedige beslissing. Wat de steun aan de IJselmeervissers betreft deelde de minister mee dat het rapport van de interdepartementale com missie over het rapport-Van der Zaal reeds enige tijd geleden is uitgebracht aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening die de zaak in de ministerraad moet brengen. Bij een be slissing over de voorstellen zal ook aan dacht worden geschonken aan hen, die 65 jaar worden en alleen ouderdomspensioen zouden krijgen. (Van onze Kamerverslaggever) By de behandeling van de P.T.T.-begro- ting in de Tweede Kamer is gisteren ge klaagd over de verhoging van de tarieven. Daarop antwoordde minister Algera, dat de P.T.T. een enorme behoefte heeft aan kapitaal, waarbij men in aanmerking moet nemen, dat de P.T.T. het zelf niet in de hand heeft hoe snel het bedrijf zich moet ontwikkelen. Dat wordt bepaald door de gebruikers en dat gebruik neemt enorm toe. Het aantal behandelde brieven en brief kaarten is van 552 miljoen in 1952 gestegen tot 630 miljoen in 1956. Het aantal ge drukte stukken en nieuwsbladen is in die tijd gestegen van 781 miljoen tot 937 mil joen. Het aantal telefoonaansluitingen is toegenomen van 590.000 tot 805.000. De lo kale gesprekken zijn vermeerderd van 658 miljoen tot 873 miljoen en de interlokale gesprekken van 188 tot 300 miljoen. Zulke stijgingen moeten worden opgevangen met nieuwe gebouwen, centrales, kabels en ap paraten. Wanneer de Kamer goede service eist van de P.T.T., dan moet zij ook begrip hebben voor de noodzaak van inves teringen. In de eerstkomende vijf jaar zal alleen al voor de telefoondienst 1000 mil joen nodig zijn. Lenen is niet mogelijk in deze tijd van kapitaalschaarste, dus moe ten de inkomsten worden vergroot door verhoging van de tarieven. Bevordering van de efficiency heeft resultaat opge leverd. Het aantal handelingen per loket ambtenaar op de postkantoren is gestegen met 15.500 in 1949 tot 21.000 in 1956. Voor de draadomroep moet worden ge streefd naar een sluitende begroting; het tekort moet althans zo klein mogelijk wor den gemaakt. Als de draadomroep zou worden opgeheven, zou de rijkskas 6,5 miljoen derven, waartegenover een ver mindering van uitgaven staat van 7,5 mil joen. Het verschil bedraagt dus 0,8 mil joen. Op grond van sociaal-culturele over wegingen achtte minister Algera het ver antwoord de draadomroep te handhaven. Verkoop van het geheel zou weinig op leveren. De rendabele netten, die men alleen zou kunnen verkopen, zijn ook voor het rijk rendabel en veroorzaken dus geen tekort. Minister Algera hoopte, dat de televisie zender in Smilde in 1960 klaar zal zijn. De zender in Markelo zal eind 1958 of be gin 1959 gereed zijn. Het is de bedoeling alleen de televisiezender van Irnsum over te brengen naar Smilde. De f.m.-zender blijft in Irnsum. Het voorstel van de Radiostoringscom- missie betreffende bestrijding van sto ringen van de ontvangst van televisie en f.m.-omroep is gereed. Zonder replieken werd de P.T.T.-begro- ting hierna aangenomen. Ir. C. J. Heyligers volgt per 1 april ir. G. L. Ludolph op Met ingang van 1 april 1958 is tot direc teur van de Hogere Technische School aan de Kleverparkweg te Haarlem benoemd ir. C. J. Heyligers, thans adjunct-directeur van de H.T.S. te Dordrecht. Ir. Heyligers, die op 14 januari 1912 te Rotterdam geboren is, volgt als zodanig ir. G. L. Ludolph op, die per zelfde datum wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd als directeur van de Haarlemse H.T.S. aftreedt. De nieuwbenoemde directeur behaalde in jaunari 1935 aan de Technische Hoge school te Delft het diploma van natuur kundig ingenieur. Na een jaar assistent te zijn geweest werd hij in 1936 benoemd tot adjunct-ingenieur bij de Staatsmijnen en was hij van 1937 tot 1940 ingenieur bij de Koninklijke Delftse Aardewerkfabriek „De Porseleyne Fles" te Delft. Sedert sep- tember 1940 is ir. Heyligers verbonden aan de Middelbare Technische School te Dordrecht, eerst als leraar en sedert sep tember 1956 als ad- Ir. C. J. Heyligers junct-directeur. On der meer heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt ten op zichte van de betere salariëring voor leraren van het M.N.O. De scheidende directeur, ir. G. L. Lu dolph, werd 4 maart 1893 in Batavia ge boren. Hij bezocht de R.H.B.S. te Wage- ningen en studeerde verder aan de Tech nische Hogeschool te Delft, afdeling elek trotechniek, waar hij in 1918 cum laude het diploma voor elektrotechnisch ingeieur behaalde. Na ruim een jaar leraar aan de M.T.S. te Dordrecht te zijn geweest, werd hij als zodanig benoemd aan de op 1 september 1919 opgerichte M.T.S. te Haarlem. Na de tweede wereldoorlog, per 1 januari 1946, werd ir. Ludolph directeur van deze school, die hij thans per 1 april 1958 met pensioen gaat verlaten. Gedurende zijn verblijf in Griekenland had minister dr. S. L. Mansholt een on derhoud met de minister-president de heer Karamanlis, en met andere leden van het Griekse kabinet, waarin de mogelijk heid van technische hulpverlening aan Griekenland op het gebied van landaan winning werd besproken. De betrokken Griekse ambtenaren en de Nederlandse adviseurs hebben een aantal conclusies opgesteld die aan de beide regeringen zul len worden voorgelegd. Geadviseerd wordt dat landaanwinningswerken ter hand zullen worden genomen in het ge bied van Missolonghi, waar landaanwin ning tegen relatief geringe kosten kan geschieden en waar de bodemgesteldheid van de in te polderen gronden van zeer hoog gehalte is. Aanbevolen wordt, dat Nederland binnen het kader van het Ne derlandse regeringsprogramma voor hulpverlening op zich neemt een plan te ontwerpen voor de inpoldering van een gebied van omstreeks 4000 ha in de lagune van Missolonghi. Voorts zou Nederland als onderdeel van dit zogenaamd Master- plan een detailplan kunnen ontwerpen voor de inpoldering van een gebied van 300 ha. Dit laatste gebied zou als proef- polder voor verdere inpolderingswerk zaamheden moeten dienen. ADVERTENTIE speciale aanbieding donzig zacht en warm, prachtige kwaliteit, royale maten, 150 x 230 cm, 170 x 230 cm. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Truncus arterio sus persistens en atresie van een ostium arterio- sum („pseudotruncus") mej. A. Dekker, geboren te Rotterdam en thans wonende te Leiden: tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld ,,Les Nations Unies et la conservation des ressources de la mer'' de heer H. P. Visser 't Hooft, geboren te Genève en thans wonende te Den Haag. Doctoraalexamen rechten: P. Langen- berg, Leiden. Groningen. Kandidaatsexamen Duits: J. Kui pers, Groningen. Kandidaatsexamen sociale aard rijkskunde: J. Buursink, Enschedé. Delft. Gepromoveerd tot doctor in de techni sche wetenschap ir. C. J. H. Wevers en ir. Ong Tjing Gie. Het proefschrift van de heer Wevers was getiteld „Onderzoek van ionenwisselaars met behulp van percolatietechniek" en dat van de heer Ong „Warmtedoorgang en kristallisatie".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9