Zondag worden returnwedstrijden gespeeld in klasse 3 A en 4 D Havenberichten Visserij- varia Ds. F. Milatz door velen op zijn laatste gang begeleid Fa. WISKER VOETBAL IN KENNEMERLAND VOOR Mr. Opticien J. Grit 6 T alentvol Ontroerende getuigenis Menselijk leed Hebt U al eens onder Uw wagen gekeken? NIEUWE UITGAVEN Rode spionage Vechtende vrouwen Kerstdeclamatorium in de Hervormde kerk wordt maandag gegeven Voorwedstrijd Stormvogels Sinterklaasbridge bij „De Jump" Atletiekclubs verenigd in afd. Kennemerland KNAU J. Schoo viermaal „De Atoom"-postduiven- kampioen „Weenink" schaakte tegen K.T.V. ^Muduun. De groenten- en peenprijzen bij „Ons Belang" af/ CHR. VISMAN i hRDAG 14 DECEMBER 1957 (Thalia) Tot en met zondag kan men de film „Het schan daal om Esther Cos- tello" aanschou wen. Een ontroerend filmwerk, dat ner gens naar het senti mentele neigt. Hea ther Sears speelt de titelrol van een doof stom en blind meis je, dat uit een toe stand van totale ver paupering naar het werkelijke leven wordt teruggevoerd. Waarlijk een talent volle wijze, waarop deze jonge actrice haar rol uitbeeldt. Nergens faalt zij om ons te overtuigen, gevoelig en goed brengt zij haar per soonlijkheid naar voren en speelt met fijne terughoudendheid. Een film, die het aan schouwen zeer zeker waard is, daar ook ■de bijfiguren vaak raak getekend zijn. Zij kunnen desondanks niet in de schaduw staan van Heather Sears. Van mindere kwaliteit is de film „White Christmas", die van maandag tot en met woensdag in het IJmuidense theater wordt vertoond. Toch zal men er beslist wel zijn genoegen aan beleven. Show en een tik keltje romantiek, dat zijn de voornaam ste ingrediënten, die bij de bereiding van dit filmmaal zijn gebruikt. In de hoofd rollen Danny Kay, Bing Crosby en Rose mary Clooney. Wel klinkende namen dus. (Thalia) In de MGM-rolprent „Mijn zoon is onschuldig" geeft regisseur Mark Robson ons in sterke, eerlijke film taal een schokkend beeld van de keerzijde der Amerikaanse samenleving, waar rassenhaat, corruptie en heksenjacht hoogtij vieren. Het is het verhaal van een provinciestadje in het zuiden der Verenig de Staten welks bevolking, nog doortrok ken van rassenvooroordelen de dood eist van een Mexicaanse schooljongen, die ten onrechte verdacht wordt van moord op een blank vriendinnetje. Geen enkel middel schuwen deze „raszuivere" Amerikanen, om hun onschuldig slachtoffer aan de galg te brengen; zij beïnvloeden de openbare aanklager, intimideren de getuigen en ko pen zelfs de juryleden om. Tegenover hen staan de Noordamerikaanse commu nisten die uit deze moordzaak politieke munt willen slaan en dus de partij van de beklaagde kiezen. Maar ook hun motieven zijn onzuiver en verraderlijk en wanneer zij halverwege het proces tot de overtui ging komen, dat de kleine kleurling hun als martelaar van meer nut zal zijn dan als vrij gesprokene, offeren zij hem zonder blikken of blozen op aan de bloeddorst van de tegenpartij: de Ku Klux Klan. Alles wat er dan nog tussen het kind en zijn doodvonnis staat, zijn een oude negerrech- ter en een jonge, onervaren maar intege re verdediger (een prachtige rol van Glenn Ford). Hoe die getweeën de over macht weerstaan en het kind redden, moet ge zelf gaan zien. Het vormt de ont roerende climax van een intelligent opge bouwd en knap verfilmd scenario, waar mee de Amerikanen diep in eigen boezem tasten. Een film, die men niet missen moet! Donderdagavond in een speciale voorstelling. (Kennemer Theater). Feitelijk zou men mogen aannemen, dat het werk van abbé Pierre voor de Parijse daklozen bekend genoeg is, zo bekend, dat een be schrijving niet van node is. Nochtans: aan wat bekend is went men snel. Het wordt gewoon en spoedig ondergewaar deerd. Daarom is de verfilming van abbé Pierres roemrijke daden (De hel van Pa rijs) geen luxe. Zij brengt nog eens scherp onder de aandacht, dat christelij ke naastenliefde in de maatschappij zo'n zeldzaamheid schijnt te zijn geworden, dat men de mensen, die haar beoefenen be paalde eigenschappen schijnt te moeten gaan toekennen, die eigenlijk overbodig ADVERTENTIE Theiss-rhapsodie (verschenen bij H. P. Leopolds uitgeversmaatschappij n.v. te Den Haag) kondigt in de titel reeds aan, welk een centrale plaats de rivier inneemt in het leven der mensen, wier lotgevallen de auteur Adelbert Muhr beschrijft. Twee gelieven die, aanvankelijk uiteengedreven, tragisch verenigd worden in de dood, spe len de hoofdrol in deze roman, die het neest te appreciëren is om de liefderijke tandacht voor het natuurlijk decor. In op- ouw en uitwerking lijkt de auteur gem oireerd door „Als de dauw hangt, komt t regen" van Margit Söderholm, ook al en verhaal, waarin de zeden en gebruiken •an het land en het volksgeloof kleur en 'eer geven aan de gebeurtenissen, die het eerlijk slechts vluchtig beroeren. Een scène uit de film Het schandaal om Esther Costello". (Vrijdag tot en met zondag in Thalia). dienden te zijn. Geconfronteerd met de abbé en zijn moeizame opbouw van het tehuis van daklozen „Emmaus" ervaart men plotseling hoe nabij het leed der men sen ons eigenlijk is en hoe ver wij er uit eindelijk van af staan. Men onderkent ook de mogelijkheid van het instrument der film in dienst van de sociale rechtvaar digheid. Het tot beeld geworden werk van abbé Pierre spreekt ons aan, beschuldi gend in een overigens milde formulering. Want wat de film constateert is bitter en erg genoeg. Ondanks de vele goede eigenschappen, die deze film zeer zeker bezit, blijft er niet een sterke indruk van hangen. Het meest zegt nog de inleiding tot de film, wanneer men abbé Pierre zelf ziet en hem hoort spreken. Een nobel mens richt zich daarin tot alle mensen in eenvoudige taal, «naar hoe vol meedogen. Wie echter een indruk wil opdoen van de voddenrapers van Emmaus en de historie van abbé Pierres werk, zal graag met de verfil ming genoegen nemen, omdat hij er zelf lessen uit zal trekken. En daarvoor kan wel niemand zich afsluiten. Maandag tot en met woensdag in dit theater. In de mati nees wordt „Calimity Jane" vertoond. De film „Klopjacht", die tot en met zondag draait heeft heel wat minder om het lijf dan de film over abbé Pierre. Het is het bekende, haast lugubere, recept van een moordlustige, krankzinnige gangster, die een overval op een trein pleegt, hetgeen uiteraard aanleiding geeft tot nog meer fraaiigheden op gangstergebied. (L u x o r) De makers van de film „De geheime dienst grijpt in" hebben kenne lijk op twee gedachten gehinkt bij de ver filming van het verhaal van een spionnen- jacht in de Verenigde Staten. Aan de ene kant wilde men het publiek een spannen de speelfilm voorzetten en aan de andere kant vond men het onderwerp serieus ge noeg om er tevens een soort documentai re van te maken. Het gevolg is geweest, dat het resultaat een tamelijk hybridisch karakter toont. Het verhaal gaat over een in Amerika levende professor, die een belangrijke uit vinding heeft gedaan, die de Russen in handen proberen te krijgen. De zoon van de professor is uit West-Berlijn ontvoerd naar de oostzone en de vijand bedreigt de vader met het lot van de zoon. De oude man waarschuwt echter de F.B.I. de Amerikaanse contraspionagedienst. Men ziet dan hoe deze het complot stukje bij beetje oprolt om tenslotte als overwinnaar uit de strijd te komen. Tot en met zondag in dit theater. Maandag tot en met woens dag „Vrouwen in boeien" en in de mati nees „Huwelijken op wielen". (W. B. - theater) Dat dertig vrouwen als het er op aan komt ook hun „manne tje" wel kunnen staan, wordt op overtui gende wijze gedemonstreerd in „De slag om het vrouwenfort". Nadat een leger noordelijke soldaten geheel ten onrechte een bloedbad heeft aangericht onder een groot aantal indianen in een reservaat na bij Texas, deserteert een luitenant (Audie Murphy, de meest gedecoreerde soldaat uit de tweede wereldoorlog) na een on enigheid met zijn commandant. De luite nant vreest de wraak van de indianen en waarschuwt de bevolking van Texas, die zijn relaas eerst niet wil geloven; als hij echter als bewijs het lijk van een door de indianen vermoorde vrouw meevoert, ge loven zij hem. Dan is het echter te laat voor de vlucht. Dertig vrouwen verschan sen zich dan in een kerk, maken er een fort van en worden voor de komende strijd getraind door de luitenant. Als de strijd losbarst verweren zij zich als leeuwen en weten de indianen door een list tot een smadelijke vlucht te dwingen. Als de lui tenant voor de krijgsraad moet verschij nen wegens desertie, bevrijden de vrou wen „hun" luitenant. De luitenant kan zich dan met prettiger zaken dan vechten gaan bezig houden en een meisje in zijn armen sluiten. Een spannende film, niet gespeend van humor, met enige voortref felijke natuuropnamen. (Zaterdag in dit theater). Zondag en maandag kan men zien hoe het toegaat in de „Gangsteroorlog in Miami", een rauw filmwerk. Van hetzelf de genre is „Jack MacCall, de desperado" (in de matinees). Bert Brugman treedt op in het Hervormd Jeugdgebouw Woensdagavond 18 december om acht uur zal het Nederlands Marionettentheater onder leiding van Bert Brugman in het Hervormd jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan in IJmuiden een opvoering ge ven van de „Barbier van Sevilla". Rente Nutsspaarbank De Nutsspaarbank te IJmuiden heeft de rente voor 1958 vastgesteld op 2.76°/o. ALKMAARSE BOYS—BEVERWIJK. De Boys krijgen de volgende Beverwijk- ploeg tegenover zich: Raap; Wolterman en Lorjee; De Groot, Minneboo en Bakkum; Springer, Van Oost, Marx, Veldman en Van der Pas. Maandag, des avonds 8 uur wordt in het Ned. Hervormd Kerkgebouw aan de Ka naalstraat een kerstdeclamatorium uitge voerd, dat is samengesteld door Jan H. Verhoog. Medewerkenden zijn: Kees Dee- nik, bariton; Jobje TimmermanLang broek; Auke Kok en Jan den Duik decla matie; Jene Meilof orgel; een vrouwen koor, een meisjeskoor en een gemengd dubbelkwartet o.l.v. Jo de Koeyer. Hiermee zij dus een eerdere aankondi ging, die 18 december als datum vermeld de, rechtgezet. Vroege bezoekers van de wedstrijd StormvogelsHermes-DVS kunnen ook getuigen zijn van de competitiewedstrijd Stormvogels 2Zeist 2. De thuisclub brengt voor deze ontmoeting een sterk elftal in het veld, waarin o.a. voor De Boer, die tot dusver geregeld voor het eerste uitkwam, en de oud-achterspeler van het eerste team Post, een plaatsje is ingeruimd. Voorts staat een aantal veel belovende jongeren opgesteld. Het elftal ziet er als volgt uit: Venus; Van den Toorn en Van Es; Post, De Boer jr. en Van der Velde; De Boer sr., Van der Lugt, Van Duyvenbode, Maarleveld en Doorneveld. ALCMARIA VICTRIX—VELSEN. De bezoekers verschijnen als volgt: Kaasenbrood; Nyssen en Schoorl; Span jaard, Hynen en Reyerse; Braam, Van Schagen, Bakkum, Graman en Wittebrood. ADVERTENTIE Voor snelle en deskundige REPARATIE van uw RADIO- of TELEVISIETOESTEL HllHl PHILIPS tillt SfIVICE rtaar RADIO- en TELEVISIE-EXPERTS Marktplein - Telefoon 4262 Super-modern ingerichte reparatie- en service-werkplaats Bij de bridgeclub „De Jump" onderbrak men de competitie om al bridgende het Sinterklaasfeest te vieren. Naast een „persoonlijke", was er voor elk der vier winnaars in de verschillende groepen nog een fraaie officiële prijs met bridgeembleem. Deze winnaars waren: Groep I: 1. LamanMiddelkoop 25 pt., 2. ReyendamSival 25 pt. Groep II: 1. TolWarmerdam 43 pt., 2. dames ElzermanRolloos 38% pt. Groep III: 1. WestraHannema 43 pt., 2. v. AmerongenMaarleveld 41%. Groep IV: 1. De HaasKoudijs 25 pt., 2. eclïtp. De Groot 23 pt. Voor de Ned. Bridge Bond werden de volgende resultaten behaald: „Jump I" won van „Never Down" I in Beverwijk; „Jump" II verloor van „Onder Ons" I in Haarlem; „Jump" IV won van „Onder Ons" II in Haarlem. Naar wij vernemen worden thans plan nen uitgewerkt om te komen tot de oprich ting van een afdeling Kennemgrland in het district Noordholland van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie. Reeds een tiental atletiekverenigingen uit Alkmaar, Beverwijk, Zaandam en Haarlem heeft zijn medewerking toegezegd. Er is een werkcommissie benoemd, die binnenkort een vergadering zal beleggen waarin deze kwestie nader zal worden besproken. In 3 A latenn alleen ADO en ZAP ver stek gaan, maar overigens komen zondag alle clubs uit 3 A en 4 D in actie. Het geldt in deze twee klassen de return ontmoetingen, zodat het interessant is eens te vergelijken, of de krachtsverhoudingen nu anders liggen dan in de aanvang van het seizoen. In het bijzonder betreft het in dit verband de ontmoeting VitesseWijk aan Zee. De op 22 september j.l. gespeelde wed strijd Wijk aan ZeeVitesse eindigde nl. in een drietwee overwinning voor de thuisclub. Toen was omtrent de krachts verhoudingen nog niet veel bekend en wekte deze uitslag dientengevolge nog! geen verwondering. Dat kwam pas later, nl. nadat de Castricummers hun visite kaartje voor de bovenste plaats hadden afgegeven en Wijk aan Zee nog behoorde tot de clubs uit de onderste helft. Momen teel is echter de situatie zo, dat Vitesse een zeer ernstige bedreiging vormt voor Alcmaria en Wijk aan Zee niet geheel kansloos kan genoemd worden. Het zal dus geducht spannen op het Vitesse-ter- rein! We verwachten een gelijkspel. Beverwijks eerste wedstrijd voor de derde klasse was tegen Alkm. Boys. We schreven toen, dat we verwachtten, dat beide clubs in deze competitie een rol van betekenis zouden gaan vervullen. Deze voorspelling is echter niet uitgekomen: Beverwijk moet zelfs de onderste plaats in de gaten houden. Ook hier houden we het op een gelijkspel. Alcmaria, dat destijds van Velsen met nul—twee won, krijgt in deze club een niet te onderschatten tegenpartij. Toch ge loven we wel, dat de Alkmaarders het „klaren" zullen. CSV moest op 22 september op eigen terrein tegen HSV genoegen nemen met een gelijkspel (tweetwee). Het komt ons voor, dat de CSV-ers ditmaal niet zo be scheiden zullen zijn, ofschoon we moeten toegeven, dat ook in een semi-plaatselijke ontmoeting de bal soms raar kan rollen. Terrasvogels „debuteert" op het. Water- loo-terrein met de wedstrijd tegen het de laatste weken weliswaar wat tegenvallen de Egmondia, maar dit betekent nog lang niet, dat de Vogels, die de punten toch zo goed kunnen gebruiken, ze nu ook al bin nen hebben. In 4 D komen NAS en Onze Gezellen tegenover elkaar te staan. In de regel Op vrijdag kwamen in IJmuiden bin nen: Peter S. van Geffle, Wulp van Rot terdam, Annemarie van Hamburg, Dora Oldendorff van Hamburg, Auriga G van Wismar, Calvijn van Rotterdam, Schwan- se van Emden, Gre van Huil, Ystroom van Grangemouth, Spurt van Torsheim, Bosborne Queen van Goole, Luttekerk van Hamburg, Hera van Antwerpen, Wil- lemijn van Tynemouth, Gerry S van ^W^psec^ Loke yan Stockholm, Theresias van Hamburg, Jop van Geffle, Nomadïs van Rotterdam, Brage van Rotterdam, Berlgk't H. Larson, van Newport NeV-sj Rijnstroom van Londen, Steinburk. van Rotterdam, Clangula van Liverpool, Sel- by van Goole. Vertrokken zijn: Hathor naar Tunis, Texelstroom naar Manchester, Clausus naar Port Said, Dusseldorf naar Ham burg, Olympia naar Esbjerg, Prauen- heim naar Narvik, Saint Jacques naar Duinkerken, Lugano naar Rotterdam, Stad Utrecht naar Narvik, Sylvia naar Bremen, Delfzijl naar Hamburg, Tyge- thos naar Londen, Bolt naar Frederik- stadt, Christian Sheid naar Antwerpen, Steady naar Cascar, Pegasus naar Dro- gheda, Egbertha naar Rotterdam, Grave- land naar Receive, Jelö naar Oslo, Ariad ne naar Rotterdam, Daloa naar Duinker ken, Platho naar Bordeaux, Oceaan naar Gothenburg, Sverdlovsk naar Odessa, Ni- do naar Gdynia. trekt een wedstrijd tussen de nummers één en twee nogal de aandacht, maar hier lijkt ons het krachtsverschil dermate groot, dat aan de uitslag een NAS-zege niet getwijfeld behoeft te worden. Waterloo en ETO ontmoetten elkaar nog niet eerder. Het eerste treffen vindt nu in Hoofddorp plaats. Een gelijkspel lijkt ons een aannemelijke uitslag. Van veel belang voor beide clubs is de ontmoeting KinheimGeel Wit. Destijds won Kinheim met éénvier, maar de laat ste tijd zijn de Haarlemmers er wat beter in. Het zou ook hier wel eens op een ge lijkspel kunnen uitlopen! Ontspanningsavond van P.v.d.A.- vrouwengroep De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid houdt dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat een ontspanningsbijeenkomst. Deze bijeenkomst wil tussen de decemberfeest- dagen een avond zijn van gezelligheid met zang van een zanggroepje, declamatie en gezelschapsspel. Nu de resultaten van het wedstrijd vliegseizoen van de postduivenhouders- vereniging „De Atoom" volledig bekend zijn, blijkt de heer J. Schoo met zijn vogels de beste resultaten te hebben behaald. Met vier van de zeven kampioenschappen heeft deze postduivenliefhebber een bij „De Atoom" unieke prestatie geleverd, ter wijl hij bovendien ook nog de kampioens vogel van de navlucht mocht voorbrengen. De heer Schoo veroverde voorts nog twee tweede plaatsen, zodat hij wel een zeer fortuinlijk vliegseizoen heeft gehad. Behalve in de navlucht, waar de heer W. Schouten de resultaten van de heer Schoo glansrijk overtrof, heeft laatstgenoemde in het totaal van de overige kampioen schappen veel concurrentie gehad en wa ren de verschillen miniem. De eindstand van de kampioenschappen zijn: Vitesse: 1. J. Schoo 215,4 pt.; 2 A. Kat 214 pt.; 3. L. Veldt 190,6 pt. Midfond: 1. J. Stijnman 261,4 pt.; 2. L. Veldt 252,3 pt.; 3. Gebr. Roos 187,8 pt. Fond: 1. J. Schoo 371,1 pt., 2. L. Veldt 368.4 pt., 3. J. Stijnman 231,9 pt. Oude duiven: 1. J. Schoo 746.8 pt.; 2. L. Veldt 811,5 pt., 3. J. Stijnman 669,2 pt. Jonge duiven: 1. M. v. d. Bos 284 pt.; 2. Schoo 275 pt., 3. A. de Bot jr. 274,4 pt. Navlucht: 1. W. Schouten 222,4 pt., 2. J. Schoo 185.3 pt., 3. D. v. d. Linden 178,1 pt. Kampioen generaal: 1. J. Schoo 1207,5 pt„ 2. L. Veldt 1141,8 pt., 3. J. Stijnman 1016,9 pt. Kampioensvogel oud: J. Stijnman; jong: W. Schouten; navlucht: J. Schoo. Van de extra-ereprijzen, die tijdens een feestelijke bijeenkomst in gebouw „Kin dervreugd" aan „De Atoom"-leden ten deel zijn gevallen gaan er drie naar de heer W. Schouten, de overige prijzen naar de heren J. Stijnman, L. Veldt en J. Schoo. In de bondscompetitie speelde het derde team van de Beverwijkse schaakclub „Wee nink" een wedstrijd tegen K.T.V. 3 uit Enkhuizen. De voorlopige uitslag was 4-5 in het voordeel van laatstgenoemde ver eniging, zodat de afgebroken partij tussen A. de Vries—D. Hooyveld de beslissing moet brengen. De gedetailleerde uitslagen waren: A. Burgerhout (W.)P. v .d. Werf (K.T.V.) 1-0, J. Meyer—W. Sterk 0-1, A. de VriesD. Hooyveld afgebr., J. v. d. Heyden S. Stelling 0-1, R. MeyerR. Rinkema 0-1, M. van LeeuwenJ. Valentijn 1-0, D. de JongH. Stel 1-0, N. de LangeD. Sietses 0-1, A. JansenW. Koedoder 0-1, B. v. d. VeenH. Eenhoorn 1-0. Onderlinge competitie De uitslagen in de onderlinge competitie waren: Afdeling I: WortelKomen 0-1, Beek hovenStet 0-1, Van 't HoffDe Koter afgebr., PiëtMuyen afgebr. Afdeling II: NijkampDuinmeijer 1-0, Van VersseveldVan Nimwegen afgebr., VerduitNijman afgebr. Afdeling III: VloemansBreeuwer 0-1. Afdeling IV: mevr. ThomasD. Hoog- vorst 1-0, Thomas—v. d. Kommer 0-1, G. MeijerChr. Belterman 0-1. Jeugdgroep: L. de Bockmej. Van Vlis- singen 1-0, A. van Franckmej. v. d. Kom mer 1-0, R. TeronsL. v. d. Kommer 1-0, R. v. d. BovenkampJ. Bos 1-0. Kerstavond K.A.V. De Beverwijkse afdeling van de „Katho lieke Arbeiders Vrouwen" houdt op dinsdag 17 december in de bovenzaal van 't Cen trum de jaarlijkse kerstavond, de eigen toneel- en zanggroep zal het programma verzorgen. Vergadering De volgende openbare vergadering van het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten wordt gehouden op maandag 16 december 's middags om 2 uur in het gebouw van het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten te 's-Graven- hage. Onder meer zal een uitvoerings besluit betreffende nieuw toe te laten gar- nalenvissers vastgesteld moeten worden. Prijzen van vrijdag Heilbot 2,20, gr. tong 4,20-3,70, grm. tong 4.10-3,40, kim. tong 3,70-3,50, kl. tong 1 3,70-3,60, kl. tong 2 3,70-3,30, tarbot 1 3,40- 2,50, alles per kg. Tarbot 2 100-88, tarbot 3 62-57, tarbot 4 62-37, gr. schol 26-21, grm. schol 34-30, kim. schol 40-25, kl. schol 1 45-35, kl. schol 2 56-36, schar 43-23, verse haring 27, makreel 30-25, gr. schelvis 48- 40, grm. schelvis 48-40, kim. schelvis 49-42, kl. schelvis 1 49-41, kl. schelvis 2 41-23, wijting 34-20, gr. gul 51-50, middel gul 40, kl. gul 30-27, kl. haai 36-33, poontjes 14-11, kl. koolvis zw. 33-19, kl. koolvis wit 45, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 200-150, per 125 kg. ADVERTENTIE Normaal deelnemen aan een gesprek met een Transistor HOORAPPARAAT. Nu geen kosten voor dure batterijen meer Vraagt Uw oorarts om advies en ons om demonstratie Ook op prettige beialings- voorwaarden Specialisten in brillen en hoorapparaten GOUDA -ZWIJNDRECHT- IJMUIDEN In IJMUIDEN gevestigd: v/h DE JONG'S SPECIAAL OPTIEK Kennemerlaan 92 - Telef. 5072 De groenten- en peenprijzen van de coöperatieve tuinbouwvereniging „Ons Belang" verschilden maar weinig bij maandag en dinsdag. Weliswaar was bij de peen ook nu weer een kleine terug gang te constateren, maar alles werd ver handeld. De groenteprijzen stegen naarmate de weersomstandigheden guurder werden. Vooral andijvie en boerenkool stegen aanmerkelijk in prijs en daarnaast kwamen ook de spruiten weer op een behoorlijk prijsniveau. De eerste soort schorseneren bleek ge wild en ook voor de tweede soort telde men tot 28 cent per kg neer. Het gedetailleerde prijzenoverzicht is: peen b. 10.4012.50; peen c. f 11.30 13.40; peen d. 9.5012.50; peen c. 9.00 12.50. De aanvoer bedroeg 46 ton. Schorseneren, waarvan de aanvoer 4500 kg bedroeg, noteerde de volgende prijzen: nero I 4151 cent per kg, nero II 2328 cent per kg. De groenteprijzen waren: knollen 315 cent per kg, spruiten 45—82 cent per kg, grove spruiten 1828 cent per kg, kop- spruiten 16—25 cent per kg, boerenkool 23—32 per kg, prei 1418 cent per kg, andijvie 2324 cent per kg. AGENDA VOOR HEEMSKERK Bioscopen: Zaterdag: Marquette theater, 20 uur: „Moordende handen"; zondag: Marquette theater, 14.30 uur: „Pioniers van het Westen"; 20 uur: „Moordende handen". ADVERTENTIE Alle modellen uit voorraad leverbaar MARKTPLEIN 22 - TELEF. 4619 Twee kijkjes in het Palais de Chaïllot waar maandag de conferentie begint van de Noordatlantische Verdragsorga nisatie, waaraan veertien van de vijf tien regeringsleiders der aangesloten landen zullen deelnemen. De enige die verstek laat gaan is de minister president van Portugal, wiens gezond heid te wensen laat. Op de onderste foto de conferentiezaal met de grote ronde tafel. De man geheel rechts zit op de plaats die voor president Eisen hower is bestem,d. Op de bovenste foto de zaal voor pers en publiek, waar duizend mensen de gebeurtenissen in de conferentiezaal zullen kunnen vol gen op een televisiescherm, dat zo groot is als een filmdoek Een volle aula van het Velsense crema torium heeft gistermiddag afscheid geno men van ds. F. Milatz, de doopsgezinde emeritus-predikant, die enige jaren voor zijn emeritaat het leraarschap in IJmui den heeft bekleed. Bij het betreden van de aula' werd op het orgel lied 255 uit de bundel van de Neder landse Protestantenbond ten gehore ge bracht en aan de met- stemmige herfstbloe men bedekte baar heeft allereerst de heer F. Milatz als zoon van dé óvérlédène zijn vader herdacht. „Met zijn begaafde geest en zijn beschouwelijke aard zat hij graag aan de voeten der wijzen", aldus deze spreker, „om het gehoorde uit te kunnen dragen. Hij was een mens met een grote verdraag zaamheid, die het leven in zijn bonte ver scheidenheid liefhad en als doopsgezind leraar heeft hij in zijn maatschappelijke functie velen iets weten mee te geven". Nadat de heer Milatz de grote toewijding van de thans overledene aan zijn gezin on der woorden had gebracht en met een eer biedige groet afscheid van de dode had genomen, heeft dr. J. A. Beyerman, een familielid van de gestorven predikant, de eenvoud van deze mens gekarakteriseerd, die zo zuiver de eenvoud van de Doopsge zinden aller eeuwen weergaf. „Hij was bij zonder eerlijk en weigerde mee te doen aan de fraseologie, die zo menigmaal van de kansels wordt uitgesproken". Met een treffend troostwoord tot de nabestaanden en de woorden „Ave pia anima" werd dit memento besloten. Uit naam van de bestuiirderen der Vel sense Nutsspaarbank sprak vervolgens de heer L. M. Kamman, die herinnerde aan de werkzame geest van de overleden predi kant én aan diens scherpzinnigheid waar aan mede te danken is, dat de spaarbank tot grote bloei kwam. Zelfs tijdens de ge dwongen evacuatie gedurende de bezetting van het predikantengezin naar Staphorst liet deze arbeid hem niet los en toen ds. Milatz dan ook in 1951 met emeritaat ging, nam hij node afscheid van het spaarbank- bestuur. Als toegewijde oud-catechisant heeft de heer J. Vinke daarna zijn gevoelens on der woorden gebracht en ds. S. L. Verheus sloot de plechtigheid met enige toepasse lijke woorden. De kist daalde onder de klanken van lied 266 „In God rust mij de ziel" en bij het verlaten door de stoet van de aula speelde het c-"el lied 236 „Lof zij den Heer".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8