„Moeilijkheden" uitgebroken op Ambon, meldt Djakarta Nouveauté Vanmorgen in de vishal en op zee Gouden jubilaris Gutteling kreeg het koninklijke eremetaal Modelslagerij B. Piet Eerste gevolg van voedselschaarste Hereniging van Hatta en Sukarno mislukt DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs De heer J. de Poel kwart eeuw in dienst Extra reclame bajm intelligente administratieve kracht (vr.) Nieuwe boycot? Scheepspraat Scheepvaart Twee huldigingen bij Papierfabriek Twee doden in het verkeer V erkeersongelukken I DIT JAAR: 1121 DODEN I Show van Heemskerkse postduiven Wollen wanten Wollen handschoenen Wollen shawls Wollen stola's DINSDAG! 7 DECEMBER 1957 DJAKARTA (Reuter) De leger- woordvoerder in Djakarta heeft medege deeld, dat op Ambon, in Oost-Indonesië „moeilijkheden" zijn uitgebroken. Bijzon derheden zijn echter nog niet beschikbaar. (UP) In berichten van Ambon af komstig wordt te verstaan gegeven, dat dit gebied wellicht het eerste zal zijn, dat de druk van de voedselschaarste zal voelen, welke door de stillegging van de scheep vaart veroorzaakt wordt. In officiële rap porten wordt gezegd, dat de autoriteiten zich concentreren op het verkrijgen van rijstzendingen en dat zij de import van sommige luxe-artikelen verboden hebben. Ambon is in grote mate afhankelijk van ge ïmporteerd voedsel. In de rapporten van Ambon wordt teveens bevestigd, dat ar restaties van burgers en militairen hebben plaats gehad wegens „wanordelijkheden". Over de aard van deze wanordelijkheden werd in de rapporten niet gesproken. De bezoeken van diplomaten aan minis ter van Buitenlandse Zaken Subandrio blijven aanhouden. Thans wordt vernomen AMSTERDAM Voor de eerste beursdag van deze week waren de cultuurwaarden zeer gevoelig in reactie op de hoge koersen, die aan het einde van de vorige week in deze sector werden genoteerd. Amsterdam Rubber werd verhandeld op ongeveer 41 percent, tegenover de slotprijs van vrijdag 51 per cent. Verenigde deli ondering hetzelfde lot en verloor op een prijs van 54 percent on geveer 10 punten. H.V.A. ging van de hand op 87 percent, min. 6 percent. Se- nembah werd 5 punten lager vernomen. Verder werden nog geadviseerd aandelen Internatio 60 laten (62), Lindeteves 89 laten (90), Geo Wehry 30 (33), Billiton-2 186 (190), Nationale Handelsbank 74Vs (78»/2). Aandelen Ned. Handel Mij. hiel den zich heel goed en werden geadviseerd op 145 (144). Ook de scheepvaartwaarden met belan gen in Indonesië moesten met koersver liezen genoegen nemen. In een zeer kal me handel verloren Maatschappij Neder land en Rotterdamsche Lloyd 3 punten. Het aanvankelijke verlies van de aandelen K.P.M. van 2 punten bedroeg tegen het einde van de beurs ongeveer 5 punten. Scheepvaart Unie noteerde 4 percent la ger. In de overige scheepvaartaandelen kwamen geen fluctuaties van betekenis voor. De fondsen konden zich goed hand haven. De flauwe stemming voor de cultures moet toegeschreven worden aan een ge brek aan stimulerend nieuws uit Indone sië. Thans blijkt dat de markt verleden week op- de wilde geruchten, die toen in Amsterdam circuleerden, te hoog heeft gegrepen. Men gaf er thans -de voorkeur aan de kat uit de boom te kijken, alvorens nieuwe posities in de Indonesische waar den aan te gaan. De geringe verkopen die plaatsvonden, kwamen in een vrijwel lege markt en verklaren hiermede de be langrijke koersreacties. Over de internationale fondsen valt heel weinig te vermelden. Aandelen Kon. Olie 1 lager en beneden pariteit New York op 149,20. Handel zeer gering. Voor aan delen Philips bestond belangstelling uit Londen, zowel als Zwitserland, waardoor het fonds zich ongeveer 2 punten kon ver beteren tot 226. Unilever viel tegen en was 2 punten lager op 322; AKU evenens min 2 percent. Aandelen K.L.M. hadden een goede vlucht. De koers stelde zich 1,70 boven die van vrijdag. Staatsfondsen wa ren goed prijshoudend. Aandelen Lucas Bols hielden zich prima in deze lagere markt en werden onveranderd op 147 ge adviseerd op goede dividendvooruitzich ten. Prolongatie 5 percent. (ANP) NEW YORK Tijdens een vrij geringe activiteit onder ging het koersniveau een scherpe daling. De spoorwegfondsen, die vorige week op de voorgrond waren, moesten een verkoop- golf doorstaan waaruit zij met verliezen van een dollar of meer tevoorschijn kwa men. Staalfondsen belandden op nieuwe laagtepunten. Rubberwaarden daalden met verliezen die tot meer dan 2 dollar varieer den. Chemiefondsen moesten een tot meer dan 2 dollar prijsgeven. Scheepsbouw- waarden deelden in de neergang. De me taalaandelen ondergingen hetzelfde lot na een aanvankelijke stijging. Bij de olies waren verliezen van 2 dollar talrijk en ook de vliegtuigbouwfondsen sloten lager. Vrij wel alle individuele fondsen sloten lager, over het algemeen 3 dollar; Zenith verloor echter 6 dollar en Adressograph 4 dollar. Ook de autowaarden bereikten nieuwe laagtepunten na het nieuws dat de model- len-1958 niet goed verkopen. Chrysler sloot 2 dollar en Ford 1 dollar lager. Bij de industriewaarden leidde een da ling van 2 dollar bij General Electric de neergaande ontwikkeling. Bij de olies boekten Standard Oil of N.J., Seaboard, Amerada, Gulf en Texas Cy. verliezen van meer dan een dollar. Jersey Standard had de grootste omzet met een verlies van meer dan een dollar. Ook Bethlehem Steel, General Motors, U.S. Steel, Polaroid 3 dollar) en Chrysler werden actief verhan deld. Het industriegemiddelde kwam van 440,48 op 433,40; spoorwegen van 101,12 op 97,88; openbare nutsbedrijven van 68,39 op 68,17. De omzet bedroeg 2.350.000 aandelen tegen 2.310.000 op vrijdag. Van de 1.216 verhandelde fondsen sloten er 218 hoger en 776 lager. (UP). dat zulke bezoeken zijn afgelegd door de Britse ambassadeur Dermot McDermot, de Amerikaanse ambassadeur John Allison, vergezeld door de onderminister van Bui tenlandse Zaken voor zaken het Zuid westelijk deel van de Pacific betreffende, J. Gordon Mein. Voorts door de consul- generaal van Japan en door de Indiase ambassadeur G. Parthasarathi. Naar ver luidt heeft Subandrio de aandacht van de Britse ambassadeur gevestigd op de aan wezigheid van Nederlandse oorlogsschepen in Singapore. (ANP) De hoop in heel Indonesië in zake een spoedig hereniging van Sukarno en Hatta is maandagavond verminderd, toen de speciale parlementaire commissie verslag uitbracht aan het parlement van haar bezoeken aan de twee voornaamste leiders president Sukarno en oud-vice- president Hatta. De commissie van negen betreurde hel, dat zij slechts een „voorlopig" verslag kon uitbrengen, omdat zij nog niet ge reed is met haar taak, opgedragen door het parlement, namelijk het zoeken van de beste vorm van samenwerking tussen de twee nationale leiders, die samen in augustus 1945 de onafhankelijkheid hebben afgekondigd. De commissie uitte haar bereidheid haar pogingen voort te zetten, indien het par lement dit wenst. In haar verslag zegt zij, Sukarno zo spoedig mogelijk Hatta terug wilde zien als vice-president en dat volgens hem de hangende vraagstukken later zou den kunnen worden besproken. Het huidige kabinet-Djuanda, dat Sukarno ge vormd heeft, zou aanblijven. Hata was voor een presidentieel kabinet. Sukarno wenste in dat geval een kabinet van „alle partijen", hetgeen deelneming door de communisten zou betekenen. Hatta deelde de commissie mede, dat hij eraan getwijfeld had of een dergelijk ka binet zou kunnen worden samengesteld met het oog op het verzet van een aantal partijen kennelijk sloeg dit op de grootste anti-communistische Islamietische partij, de Masjumi. De voorzitter van het Indonesische par lement, mr. Sartono, heeft maandag in het parlement meegedeeld, dat hij met ingang van vrijdag zijn taak zal aanvaarden, op welke dag zijn beëindiging als waarnemend president is vastgesteld in verband met het aanstaand vertrek van president Su karno naar het buitenland. SURABAIA (PIA luchtpost) De or ganisatie tot samenwerking tussen jeugd en militairen in Oost-Java heeft mede gedeeld, dat de eerste en tweede golven van de economische boycot tegen Neder landse onderdanen in Malang en Surabaia, die 28 november en 5 december werden ingezet, zijn geëindigd. Zij zullen echter door een nieuwe golf worden gevolgd. Eerste gevolg - 2 - PADANG De voorzitter van het „lichaam tot het kanaliseren van de strijd om West-Irian" in Mi^den-Sumatra, luite nant-kolonel Sjuib, heeft tijdens een bij eenkomst met de iefciers van de Neder landse of gemengde Indonesisch-Neder- landse bedrijven van geheel Midden-Su- matra medegedeeld, dat de linkse groepen, en speciaal de communisten wellicht een belangrijke rol gespeeld hebben in de tegenwoordige critieke situatie, teneinde voor bepaalde doeleinden verwarring te stichten. Het provinciaal bestuur zal zijn uiterste best doen om dergelijke'gebeurte nissen en verwarring in Midden-Sumatra te voorkomen. Daarom zijn de onder nemingen onder toezicht van het provin ciaal bestuur gesteld. DJAKARTA (ANP) Tussen Indonesië en Japan zijn onderhandelingen begonnen over de mogelijkheid van gebruik van Ja panse schepen bij het verkeer binnen de Indonesische archipel, zo wordt in Dja karta vernomen. Het wordt voor mogelijk gehouden dat er binnenkort hierover een akkoord wordt bereikt. Slotkoer1- Voorbeurs gisteren koersen 3-3V2»/o Nederl. '47 84 3 °/o Nedl. 1962/64 87% A. K. U 137% Calvé Delft 249 Van Gelder Zonen 166 K. N. Hoogovens 235 Nederl. Ford 167 N. Kabelfabriek. 227 gew.Philips Gloei! 226% 224 pref.Philips Gloeil 134 Unilever 322V2 320 Wilton Feyenoord 194 Dordtsche Petrol 747 Kon. Petroleum f 149.50 146.80 Biliiton 182% ^'dam Rubber 42 K. L. M 97.50 Holl. Amer. Lijn 138 K. N. S. M 118 N. Scheepv. Unie 111 v. Nievelt Goudr 152 Phs. v. Ommeren 200l/t H. V. A 88 Verg. Del: Mijer> 53 Amsterd. Bank 192% Nat. Handelsbank 74/, Ned. Handel Mij 144 Rotterd. Bank 159 Twentsche Bank 155 Anaconda Copper 43 Bethlehem Steel 36'/s U. S. Steel 51 General Motors.. 34% Shell Union 72% Tidewater 22% Vorige koers De Japanse regering heeft de berichten uit Djakarta tegengesproken, als zouden er binnen enkele weken Japanse schepen in Indonesië aankomen. De directeur van het scheepvaartbureau van het ministerie van Vervoer, Kazuo Awasawa, zei, dat er géén officieel ver zoek van Indonesië om schepen is ont vangen. Ook hadden er geen Japanse scheepvaartmaatschappij en toestemming gevraagd schepen naar Indonesië te zenden. Wél had Japan geantwoord op een in formele vraag uit Indonesië hoeveel sche pen Japan eventueel zou kunnen uitlenen. Japan kan ongeveer 100.000 ton scheeps- ruimte lenen, als daarom wordt verzocht en de regernig toestemming geeft, aldus Awasawa. De Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Fuyiyama, heeft maandag op een persconferentie gezegd, dat Japan zal wei geren schepen aan Indonesië te lenen. (PIA) Acht Nederlandse juristen bij het ministerie van Justitie in Djakarta hebben hun ontslag ingediend en de wens te kennen gegeven naar Nederland terug te keren. Dit verzoek is ingewilligd, hoe wel hun contracten nog niet geëindigd zijn. Voor hun vertrek zullen zij echter eerst hun belastingen moeten hebben betaald, „evenals alle andere schulden" aan de Indonesische regering, aldus is medege deeld. Vanmorgen zeer weinig Alleen de trawllogger SCH 135 „Cornelia Maria" was vanmorgen in IJmuiden aan de afslag. Het schip bracht als vracht uit Ierse havens 503 kisten verse haring van de westkust. Deze haring werd door de handel met goud betaald. De prijzen liepen van 4247, de hoogste noteringen voor verse haring van dit jaar. De besomming van de SCH 135 beliep 22.000. De meeste haring ging voor export weg naar België. Er waren voorts van de kustvloot 1100 kisten toters, sardijn en bliek. De toters maakten 1726 en de sardijn en bliek f 4—5. Vier voor morgen Vanmorgen waren voor de woensdag- markt officieel vier boten bekend. De „Emma" (van 5 dec.) voert aan 170 kisten schelvis, 100 koolvis, 50 kabeljauw en gul, 115 wijting, 70 makreel, 10 verse haring, 25 stokkebit, 130 stuks stijve kabeljauwen; de „Haarlem" (van 6 dec.) 260 kisten schel vis, 30 radio, 260 gestripte wijting, 40 dich te wijting, 120 koolvis, 60 kabeljauw en gul, 70 makreel, 40 diversen en 40 haring; de „Herman" (van 6 dec.) 200 kisten schel vis, 40 radio, 130 kabeljauw en gul, 75 Het begin van de nieuwe week had by de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. maandagmorgen een feesteiyke karakter wegens de jubileumvreugde rond de heren Johs. Gutteling, assistent van de inkoop- dienst die een halve eeuw van trouw aan dit bedryf mocht volmaken en de heer J. de Poel, directie-secretaris, die zyn zilveren jubileum vierde. Voor de heer Gutteling en zijn familie begon deze gedenkwaardige dag met een ontvangst op het Velsense gemeentehuis, waarbij burgemeester mr. M. M. Kwint in aanwezigheid van de heer J. H. Smidt van Gelder Jr., bedrijfsdirecteur, de gouden jubilaris mededeling deed van de hem ver leende koninklijke onderscheiding met het brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In tegenwoordigheid van ir. G. A. Schoonkind, hoofd van de technische dienst, waaronder ook de inkoopdienst res sorteert, werd het gezelschap een hartelijke ontvangst bereid door de directeur. De heer Smidt van Gelder schetste hier bij de gouden jubilaris als een stijlvolle figuur onder de beambten, die zijn taken nauwgezet heeft vervuld, getuigend van grote plichtsbetrachting. De directeur her innerde er aan dat de jubilaris, te begin nen met de stichter van het Velsense bedrijf Pieter Smidt van Gelder enige generaties van diensgeslacht heeft mee gemaakt in de leiding van het concern. Onder hartelijke gelukwensen werd de langdurige trouw beloond met de aanbie ding van het vererende getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel, waar bij behalve een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie als huldeblijk een enve loppe werd overhandigd, alsmede de draag- medaille bij het pas verworven eremetaal. Mevrouw Gutteling ontving een foto in lijst van haar man aan zijn bureau. Omringd door collega's en vrienden viel de heer Gutteling in „Concordia" evenzeer een huldiging ten deel, waarbij ir. Schoonkind de jubilaris de markante fi guur van de administratie noemde, die vooral zijn taak bij de administratieve in- en uitklaring van de na-oorlogse jaren ver staat en steeds een grote rust van zich doet uitstralen. Ondanks vijftig jaren hard werken bleef de jubilaris de rustige man, die eigenlijk geen behoefte voelde om voor zijn eigen werk reclame te maken. Namens het beambtencorps tekende de heer W. D. Wiljouw de jubilaris onder hen als „de patriarch". Dit werd geïllustreerd met een beeld uit het begin van de loop baan van de heer Gutteling, destijds vijfde man het toenmalige „kantoor" bezette. De spreker schetste vervolgens de toenmalige lange werkdagen, zonder kantoormachines, die thans tot het verleden behoren. Hij noemde de jubilaris een man, die genegen heid geeft en ontvangt, gesierd is met vele prettige eigenschappen en daarom van hoog tot laag geëerd wordt. Met een vooruitblik naar het komende pensioen bood de heer Wiljouw onder hartelijke gelukwensen namens de VGZ-beambten een elektrisch scheerapparaat en een prachtige prisma kijker aan om vervolgens mevr. Gutte ling in de hulde te betrekken door haar een bloeiende plant te offreren. Met enkele woorden betuigde de jubila ris, die in zijn woning aan de Stationsweg nog vele persoonlijke en schriftelijke ge lukwensen, bloemen en geschenken in ont vangst had te nemen, zijn dank voor deze huldiging, daarbij oude herinneringen aan de vergetelheid ontrukkend. Zilver Bijna gelijktijdig zag de „zilveren" jubi laris, de heer J. de Poel, secretaris van de bedrijfsdirectie, zich in het directiekan toor omringd door de zogenaamde „och tendvergadering", gevormd door bedrijfs- ingenieurs en chefs, om zijn „stille" jubi leumviering in gezelschap van zijn echtgenote toch nog feestelijk afgerond te zien. De heer J. H. Smidt van Gelder her innerde er aan, dat de jubilaris al op veertienjarige leeftijd de weg naar de fabriek in Wormer vond, waar hij in de eerste kantoorgeheimen werd ingewijd, om daar later verschillende taken op zich te kunnen nemen. Aangezien de heer De Poel zijn hart heeft verpand aan corresponden tie, kwam hij wegens bijzondere omstan digheden in Velsen, in 1953 naar het westen. Een enveloppe werd als huldeblijk aan geboden, alsmede een schriftelijke geluk wens van de hoofddirectie. Namens de „half-elf-vergadering" heeft ir. R. van den Ende, bedrijfsingenieur van de papierfabriek, de gevoelens van dit ge zelschap vertolkt onder aanbieding van een kolossale fruitmand. Prettig deed het voor de heer De Poel aan uit een depu tatie van drie „Wormers" door de heer F. van Onsenoord de gelukwensen van de „moeder" der Van Gelder-fabrieken te mogen ontvangen, waarbij uiteraard aar dige herinneringen werden opgehaald. Ook deze jubilaris mocht te zijnen huize in de De Noostraat zeer vele schrifte lijke en persoonlijke gelukwensen, al dan niet vergezeld van bloeïnen en geschen ken ontvangen, waarbij hedendaagse en vroegere medewerkers niet ontbraken. „Onder Ons" houdt kerstdrive De Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" houdt vrijdag 20 december in haar clubhuis café „Scheywijck" een drive waaraan door een ieder kan worden deel genomen. De prijzen zullen o.a. bestaan uit wild en gevogelte. De 40-jarige heer M. Blok is met zijn motorrijwiel in volle vaart te Monster tegen een geparkeerde vrachtauto gebotst. De heer Blok werd hierbij zo ernstig ge wond dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag aan de gevolgen is overleden. De 63-jarige landbouwer Dirks is te K n e g s e 1 (N.-B.) door een motor aange reden en kort daarna overleden. De motor rijder werd ernstig gewond. a Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort j daarna om het leven gekomen 1121 j personen, van wie 217 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. koolvis, 100 makreel, 20 wijting, 10 verse haring, 40 diversen en 250 stuks stijve ka beljauwen en de „Maria van Hattum" (van 4 dec.) 400 kisten diversen en 300 stuks stijve kabeljauwen. Ook de „Claesje" zou stomende zijn met haring van de westkust. Oudste boten Oudste en te verwachten boten zijn nu: KW 135 en 153 (van 2 dec.), KW 80 (van 3 dec.), KW 99 en SCH 117 (van 4 dec.) en Wiron 2 (van 6 dec.). Voor de Raad Donderdagmiddag om half twee zal de Raad voor de Scheepvaart de aanvaring tussen een Duits vissersvaartuig en de Katwijkse motorlogger „Cornelis Marinus" KW 48 behandelen. De aanvaring geschied de op 31 augustus van dit jaar op de Noordzee. En op zee Op 58 noorderbreedte visten de meeste IJmuidense trawlers. De „Allanwater" haalde van twee trekken 45 manden ma kreel en schelvis scheep; de „Job Gouda" van een trek 20 manden schelvis. De „Elie" meldde een trek van 30 manden schelvis en makreel; de „Eveline" een trek van 25 manden schelvis en wijting. De visserij om de noord was dus schraal; de dagvangsten liepen van 150 tot 80 manden schelvis en makreel en wijting. Er stond een harde bries. De loggers en kotters bij de Pitt- boei vingen per etmaal 150 tot 100 kg tong en 6 tot 7 manden schol en 1 tot 2 mand jes tarbot. In de Ierse zee werden door enige schepen goede vangstresultaten ge meld. Sardijnvisserij Om de Zuid vissen de Urker kotters op jonge haring, sardijn en bliek. De vangst van één span kotters op één dag was 300 kisten. Door dit resultaat zijn zelfs grote Urker kotters de Urk 59 en de Urk 15 er toe overgegaan sardijn te vissen. Merkwaardig is het, dat de Texelse, Ur ker, Helderse, Katwijkse en IJmuidense schepen de gevangen haring in de haven van Breskens lossen en verkopen, terwijl een groot gedeelte van de Breskense vloot de gevangen sardijn in IJmuiden en in Scheveningen lost. Weer naar zee Vrijwel de gehele Katwijkse vloot vist, zoals bekend, niet op zondag. De kotters en loggers, die op de kust vissen, komen in het weekeinde naar huis om de vrije uren in het gezin door te brengén. De vangst van de kotters KW 62 en KW SU was zo gering, dat de bemanning besloot met de gevangen buit van de vorige week weer naar de visserij te vertrekken. Weinig verse vis Slechts één kwak wijting en wat haai vormde de „bijvis" van de SCH 135 aan de dinsdagmarkt. De schuitjes van de kust brachten schar aan. Verder was er wat sardijn en waren er 500 kisten haring (op gave 400) van de SCH 135. Het was een zeer stille dag in de markt. De voorraden in de koelhuizen zullen danig slinken. Prüzen van maandag Heilbot 4,70-2,90, gr. tong 4,50-4, grm. tong 4,50-3,90, kim. tong 4,50-4,10, kl. tong I 4,20-3,80, kl. tong II 4,10-3,70, tarbot I 3,80-2,70 per 1 kg. Tarbot IV 85-48, tongschar 74, gr. schol 31-25,grm.-schot 38-27, kim. schol 51-37, kl. schol I 54-41, kl. scho.l II 56-32, schar 48-33, bot 41-28, v. haring 30, makreel- 31- 10, gr. schelvis 54-40, grm. schelvis 52-44, kim. schelvis 56-42, kl. schelvis I 48-38, kl. schelvis II 36-20, wijting 44-17,50, gr. gul 54-50, mid. gul 44-40, kl. gul 32-22, kl. haai 30, ham 100-80, poontjes 22-14, kl. koolvis zw. 36-24, kl. koolvis wit 41-38 per 50 kg. Gr. kabeljauw 300-184, gr. koolvis zw. 102-84, gr. koolvis wit 110-108, gr. leng 114 per 125 kg. Aanvoer van maandag 473 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 2 tongschar en schartong, 940 schol, 45 schar, 10 bot, 40 haring, 235 makreel, 1300 schelvis, 515 wijting, 315 kabeljauw en gul, 3 leng, 2 haai, 5 ham, 67 poon, 135 koolvis, 20 diversen. Totaal 4110. Besommingen van maandag IJM 183 f 15.390. IJM 85 f 10.060, Medan f 15.160, SCH 27 f 16.260, HD 108 f 18.450, KW 155 f 2.960, KW 169 f 3.150, KW 17 f 3.900, KW 125 f 3.120, KW 108 f 2.870, KW 28 f 2.430, KW 64 f 2.370, KW 59 f 3.270, KW 46 f 6.030, KW 126 f 8.090, KW 124 f 5.130, KW 24 f 4.680, IJM 30 f 240, IJM 208 f 3.670, IJM 221 f 4.930, IJM 4 f 3.480, IJM 22 f 3.610, IJM 45 f 2.690, KW 88 f 1.050, KW 96 f 3.350, KW 27 f 2.690, KW 79 f 3.110, KW 12 f 2.520, KW 133 f 3.010, KW 36 f 2.850, KW 178 f 2.670, KW 31 f 3.590, KW 35 f 550, KW 165 f 3.310, WR 25 f 5.600, WR 49 f 4.860, WR 88 f 3.270, WR 50 f 3.680, WR 51 f 4.240, AM 17 f 2.870, AM 16 f 3.210, AM 18 f 2.950. De Heemskerkse postduivenhoudersver- eniging „De Vredesduif' houdt op zaterdag 21 en zondag 22 december in haar club huis de jaarlijkse tentoonstelling Burgemeester H. Nielen zal zaterdag avond als duivenliefhebber deze show openen. Aagtedijk, 17 v. Genua n. Port Said. Aagtekerk, 16 te Hamburg. Aalsum, 16 te Kobe verw. Aardijk, 17 te Le Havre. Aldabi, 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alderamin, pass. 16 Perim n. Dammarn. Alioth, 15 v. B. Aires, 16 te Pto. Acevedo verw. Almdijk, 17 te Le Havre. Alnati, 16 te Buenos Aires. Alphard, 16 te Bremen verw. v. Rotterdam. Ameland, 16 te Thameshaven. Ampenan, 16 v. Hamburg n. Karlshamn. Appingedijk, 16 te New York verw. Ariadne, 16 v. Rotterdam n. Tanger. Baarn, 16 te La Guaira verw. v. Maracaibo. Batjan, 17 te Belawan. Bengalen, 17 te Beyrouth. Bengkalis, 17 v. Hamburg n. Karlshamn. Bennekom, 17 te Port of Spain. Biliiton, 16 v. Djibouti n. Singapore. Bintang, pass. 16 Ouessant n. Amsterdam. Bloémfont., 16 250 m. n.n.o. Finisterè n. L. Palm. Bogowonto, 17 te Pandjang Padang. Boissevain, 17 te Port Elizabeth. Boschkerk, 16 v. Genua n. Barcelona. Breda, 16 te Bachaquero verw. Bussum, 16 te Suez n. Amsterdam. Caltex Pernis, 16 160 m.t z. Finisterre n. R'dam. Caltex Rotterdam, pass. 16 Pantellaria n. Pt. Said. Caltex The Hague, 17 te Bahrein. Caltex Utrecht, 16 te Suez n, Rotterdam. Camerounkust, 15 v. Abidjan n. Freetown. Camitia, 17 te Durban. Castor, 16 te Savannah verw. Charis, 15 v. Caracol n. Mobile. Cirrus (weerschip), 16 te Rotterdam. Cistula, 16 v. Calcutta n. Singapore. Clavella, 16 120 m. z. Brisbane n. Gladstone. Colytto, 16 v. Liverpool n. Hampton Roads. Congokust, pass. 16 Ouessant n. Amsterdam. Corilla, 16 te Bangkok. Crania, 16 650 m. n.o. Martinique n. Rotterdam. Delfland, 16 v. Las Palmas n. Buenos Aires. Delft, 16 750 m. z.w. Landsend n. Bremen. Dorestad, 16 v. Cabimas n. Rotterdam. Doris, 16 v. New York n. Haiti. Elizabeth B, 17 te Cristobal. Esso Den Haag, pass. 16 Ouessant n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 16 425 m. z.z.o. Suez n. Antw. Friesland, 16 te Basrah. Giessenkerk, 16 te Cadiz. Graveland, pass. 16 Finisterre n. Recife. Hathor, pass. 16 Kp. St. Vincent n. Tunis. Hecuba, pass. 16 San Miguel (Az.) n. Hamburg. Heelsum, 16 v. Amsterdam n. Bremen. Helicon, 15 310 m. n.n.w. Mona eil. n. Curagao. Hersilia, pass. 16 Ouesant n. La Guaira. Hestia, 17 te Curagao. Hoogkerk, 16 te Antwerpen verw. v. Hamburg. Hydra, 15 te Amsterdam n. West-Indië. Ivoorkust, 16 240 m. n.o. Madeira n. Dakar. Jascn, 14 80 m. n. Key West n. La Guaira. Jupiter, 15 30 m. w. Genua n. Cartagena. Kalydon, 17 te Suez verw. n. Gibraltar. Karimata, 16 te Balikpapan verw. Keizerswaard, 17 te Curagao. Kloosterdijk, 16 te Havana verw. Koningswaard, 16 220 m. z. eil. Masira n. Abadan. Kopionella, 16 v. Casablanca n. Bona. Korovina, 16 te Gothenburg. Kryptos, 16 v. Buenos Aires n. Curagao. Leopoldskerk, 16 te Damman. Liberty Bell, 16 te Philadelphia verw. Lieve Vrouwekerk, 17 v. Le Havre n. Antwerpen. Lindekerk, 16 te Marseille. Lissekerk, 16 ten anker Zanzibar. Louis Lantz, 16 v. Nordenhamn n. Las Palmas Maas, pass. 16 Kp. Bon n. Hamburg. Malea, 16 90 m. w. Miri n. Singapore. Mapia, 16 te Norfolk verw. Mariekerk, 17 te Manilla. Marnelloyd, pass. 16 Belawan n. Padang. Mataram, 16 te Hollandia verw. Mentor, 15 v. Paramaribo n. Lissabon. Merwelloyd, pass. 17 Gibraltar n. Rotterdam. Mitra, 16 240 m. n.n.o. Auckland n. Curagao. Montferland, 17 te Montevideo. Moordrecht, 16 te Mena verw. v. Duinkerken» Muiderkerk, 16 te Antwerpen. Nanusa, 16 v. Cebu n. San Francisco. Notos, 15 80 m. w.n.w. Kreta n. Bougie. Ondina, 18 te Niigata verw. Oostkerk, 17 te Rotterdam. Oranje, 16 100 m. z.o. Kreta n. Napels. Ouwerkerk, 16 v. Shanghai n. Takubar. Pendrecht, 18 te Port de Bouc verw. Peperkust, 15 te Hamburg. Pieter S, 17 te Rotterdam. Prins Casimir, 17 te Belfast. Prins der Nederlanden, 16 v. Pto. Limon naar Port Au Prince. Pr. Frederik Willem, 16 te Antw. verw. v. R'dam. Prins Philips Willem, 17 te Hamburg verw. Prins Willem II. 16 v. Le Havre n. Halifax. Prins Willem III, 17 te Rotterdam verw. Pygmalion, 16 te New York. Radja, 17 te Tandjong Priok n. Semarang. Roebiah, 16- 210 m. w. Sabang n. Colombo. - --~ I^oepat, 16 v, Napels n. Genua. Roggeveen, 17 te Lyttlëton. Rondo, 16 V. Manilla n. Claveria. Rotti, 17 te Port Swettenham. Schie, 17 te Tunis. Sigli, 16 v. Bangkok n. Singapore. Sliedrecht, 16 te Pta. Cardon verw. v. Rotterdam. Sloterdijk, pass. 16 Scillys n. New York. Solon, 16 te Petitgoave Haiti verw. Sommelsdijk, 17 te Antwerpen. Stad Alkmaar, 17 te Las Palmas. Stad Delft, 16 rede Visagapatam. Statue of Liberty, pass. 15 Gibraltar n. Pt. Said. Straat Malakka, 16 v. Singapore n. Cebu. Tawali, 16 v. Port Sudan n. Aden. Telamon, 16 15 m. w. K. S. Antonio n. Maracaibo. Teucer, 17 te Liverpool. Tiba, 16 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam. Tomocyclus, 16 v. Curagao n. Boston. Tomori, 16 v. Port Said n. Antwerpen. Trajanus, 16 v. Funchall n. Bridgetown.. Vasum, pass. 16 Str. Ormoes n. Landsend. W. Alton Jones, pass. 16 Kaap St. Vincent naar Mena Al Ahmadi. Westertoren, 18 te Wellington verw. Westland, 16 v. Las Palmas n. Montevideo. Willemstad, pass. 16 San Miguel n. Plymouth. Wonosari, 17 v. New York n. Halifax. Wonosobo, 16 te Kuticorin verw. (India). IJssel, 16 te Bachaquero verw. v. Curagao. Zeeland, 16 v. Port Swettenham te Singapore. SLEEPVAART Argus, 15 te Hoek van Holland. Atlas, 15 te Hoek van Holland. Blankenburg. 17 te Port Said. Ebro, 17 te Cobh. Friesland, 17 rede Brighton Beach. Gele Zee, 17 160 m. z.z.w. Ouessant n. Gent. Hudson, 17 250 m. z.z.w. Ouessant n. Gent. Humber, 17 bij Negril Point (Jamaica). Loire, pass. 15 Guardafui n. Tandjong Priok. Noordzee, 17 90 m. w. Kp. Blanco n. Pt. Harcourt. Oceaan, 15 840 m. w.z.w. Fayal n. Ravenna. Oostzee, 17 van Trinidad. Poolzee, 15 570 m. n.w. Freetown n. Freetown. Zeeland, pass. 15 Kp. St. Vincent n. Genua. Thames, 15 dw. Pantellaria n. North Shields. Tyne, 17 130 m. n.o. Algiers n. Rotterdam. KLEINE VêAART Atlas, 16 35 m. n.o. Cartagena n. Genua. Bab T, 16 5 m. z. Oland n. Ostrand. Bloemgracht, 15 te Abö. Draco, 15 70 m. n.n.o. Villano n. Amsterdam. Eljo, 14 v. Par n. Birkenhead. Elsa, 15 bij Terschellingerbank n. Zaandam. Hëèrengracht, 14 te Hamina. Ilias, 15 25 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Insp. Mellema, 16 te Portlandbill n. IJmuiden. Joost, 13 v. Stockholm te Sundsvall. Kaap Falga, 14 v. Ostrand te Rundvik. Nero, 15 te Amsterdam v. Aarhus. Pavo, 13 v. Gent te Kalmar. Ponza, 14 v. Hudiksvall n. Zaandam. Strabo, 15 te Volos v. Piraeus. Tilly, 14 v. Ostrand n. Alholmen. Sirenestraat 14 b. d Visserijschool WOENSDAG en DONDERDAG 3 pond VARKENSKLUIVEN 100 1 pond GEHAKT half om half 100 1/2 pond METWORST - V2 pond LEVERWORST 1.00 '/s pond BLOEDWORST - V2 pond METWORST 1.00 1 pond HACHéVLEES 1-60 t pond OSSFT.APPEN 70 goed als mager 1.80 Heden LAMSVLEES verkrijgbaar KENNEMERLAAN 46 TEL. 7412 Fa. INTERIEURVERZORGING GASTHUISVEST 5 - HAARLEM zoekt per 1 januari een Soil, mondeling of schriftelijk aan bovenstaand adres.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6