IJmuider Harmonie in naar Kerkrade THALIA Koopje van de week I 5.98 GL fiS e rieven aan de redactie IJmuider Courant 1 Aanmeldingsformulier PONTIAC 5 Concerten in de Patronaatszaal OLD CLOTHES NEW Perfect miniatuurtoneel in het Jeugdhuis „Sinte Pieter en de kerst nacht" door Guido van Deth MIJN ZOON IS ONSCHULDIG! Kerst-klaverjassen bij de K.A.B. 2 DAAGSE VERKOOP t MODERNE OVERHEMDEN ZES GULDEN Vervangende gronden „De Bie" niet geschikt voor bollenteelt IJmuidens bridgeclub UTD in onderlinge competitie Bonden verschillen van mening met de directie „Pat-Mat" versloeg „Schaakmat" met flinke cijfers I li jlillil'l p. I 1 IJsclub IJmuiden wellicht mogelijk IJsbaan het doel van nieuw initiatief „Stichting Zeemanswelzijn" vervangt sociale commissie Ook derde begroetings avond een succes Kleuterschool ingestort Het gas doet vreemd8 8 Uw beste wensen voor 1958 NIEUWJAARS ADVERTENTIES WOENSDAG 18 DECEMBER 1957 De IJmuider Harmonie heeft de voor haar zeer vererende uitnodiging ontvangen in augustus 1958 mede te dingen in het grote internationale concours te Kerkra de. Aan deze jaarlijks terugkerende mu- ziekwedstrijden voor harmonie- en fanfa rekorpsen nemen de meest vooraanstaan de verenigingen op dit gebied uit de West- europese landen deel. De wedstrijden in Kerkrade hebben de reputatie verworven, dat de internationale jury de bekroningen niet „weggeeft", zodat onze IJmuidenaren een zware maar spannende strijd wacht. De „IJmuider Harmonie" verheugt zich, wat haar aantal donateurs betreft, over zo'n grote belangstelling, dat dit populaire korps thans drie avonden moet ADVERTENTIE Weer In korte tijd gereed KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Voor Zonnebloem-Klimop Een der bekendste Nederlandse poppen theaters, dat van Guido van Deth uit Den Haag, reeds vele jaren met een uitgebreid repertoire zowel een eigen poesjenellen kelder als een uitgebreide toernee „bespe lend", is gisteravond de gast geweest van de Zonnebloem-Klimop-meisjes uit de IJmond, de werkende vrouwelijke jeugd dus, die door deze „levensschool" een bre dere kennis op allerlei terreinen des levens wordt bijgebracht. Tot besluit van het jaar en ter inleiding van de Kerstvakantie waren er ondanks de geopende ijsbanen gisteravond vele meisjes naar het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden gekomen uit Beverwijk reed zelfs een speciale bus om het spel „Sinte Pieter en de kerstnacht" door een viertal uitblinkers onder de Nederlandse handpoppenbedienaren te zien en horen vertellen. Het is een bijzonder plezierige ervaring geworden, al had ik de indruk, dat Guido's Vlaamse versie van dit oorspronkelijk Franse stuk, dat omstreeks 1946 het licht zag, als gevolg van het zangerige dialect niet in zijn fijne details en dus niet in zijn volle geestig-filosofische omvang tot het jonge publiek doordrong. Niettemin is er perfect miniatuur-toneel geleverd en niettemin heeft het applaus aan het einde bewezen, dat men de pres taties van dit kwartet in de kast hoog heeft aangeslagen. Guido van Deth, die één der meest om vangrijke reizende poppentheaters van ons land bezit en daardoor elk gewenst effect kan bereiken, is met deze kerstsproke tot een hoogte gestegen, die de volmaakte symbiose tussen poppen, verhaal en spe lers verraadt en het grootste compliment, dat de poppenspeler kan geworden, name lijk dat men hem en zijn „handlangers" vergeet en de kleine houten spelers als de enigd uitvoerenden gaat beschouwen, kwam hem van begin tot eind ten volle toe. Het is een even eenvoudig als verrassend verhaal deze geschiedenis van Sinte Pie ter, die vier serafijntjes, voorzien van kerstliedekens naar de aarde afvaardigt om de grote gebeurtenissen in Bethlehem van nabij te gaan voorbereiden en mee maken. Zij dalen met hun ster uit de hemel neer temidden van de gewone men sen, temidden van al die simpele zielen, die het wonder van de Kerstnacht op hun wijze ervaren en hun juichende engelen zang aan het slot besluit een ernstige, maar toch een blije omwenteling in de harten van velen der toevallige getuigen. De manier, waarop in de dialogen kleine grapjes en heerlijke anachronismen wer den verweven, zou de kans op een profa natie doen groeien, wanneer dit spel niet door de juiste spelers en stemmen werd gedragen, want Sinte Pieter is hier ten slotte maar een hele gewone hemelpoort wachter, die zijn engelenkoortje behoor lijk achter de broek kan zitten, als het niet naar zijn zin het „Gloria in Excelsis Deo" uitbrengt en de volksteller van kei zer Augustus, die in Bethlehem de late reizigers Maria en Jozef nog moet inschrij ven, blijkt een wat pietluttige ambtenaar te wezen, zoals al deze figuren kleine zie len werden, die plotseling aangeraakt wor den door een voorval van ongrijpbare om vang. Zo is het misschien ook wel geweest op de velden van Ephrata wie weet. De auteur van dit hartveroverende spel kon het tenminste aanvaardbaar maken en Guido van Deth zorgde er met zijn vrouw en twee assistenten voor, dat het aan vaardbaar blééf en meer dan dat. Poppentheater is in wezen de meest kin derlijke vorm van toneel en het vraagt om een kinderlijk-poëtische instelling aan weerskanten van de kleine voetlichten. In de kast was die er zeker, in de zaal niet altijd. De technische uitrusting van het moder ne poppentheater is echter verre van kin derlijk meer dank zij de geluidsband en een menigte van decors, dank zij echter vooral de lichteffecten, kon dit spel een kracht krijgen en een sfeer, die het sprook je af en toe in zich droeg en die toch met in wezen simpele hulpmiddelen tot stand kwam. Het feit alleen al, dat Van Deth bijvoorbeeld ongeverfde poppen gebruikt en alles van het licht moet hebben, dat hij dan ook in grote, hoewel precies afge paste hoeveelheden gebruikt, is er een be wijs van, dat die ongeverfde poppekoppen en de grillige stronk hout, mits zij onder de juiste lichtregie worden gebruikt, tot de meest perfecte suggesties kunnen leiden en de verlaten velden rond Christus' ge boortegrond zelfs aannemelijk en voelbaar kunnen houden. Het is jammer, dat het poppenspel zo weinig kansen krijgt in IJmuiden. Van avond zal Bert Brugman in hetzelfde Jeugdhuis een opera-programma brengen voor „Alcura", maar dan is het wellicht weer een hele poos afgelopen. Terwijl het genoegen, dat aan dit spel met stemmen, handen en lichteffecten te beleven valt, toch zo bijzonder groot is. J. Folkertsma reserveren wanneer men een concert wenst te geven. Maandagavond woonde ik de tweede avond in het Patronaatsgebouw bij, waar directeur Jan Groot met een vrij zwaar programma niettemin welverdien de lauweren oogstte in de aanwezigheid van onder meer burgemeester mr. M. M. Kwint. Het Jeugdorkest kwam als eerste voor het voetlicht met een aantal voor deze jongeren geschikte werkjes, waarbij het bestudeerde samenspel en de gezonde harmonieklank opvielen, in het bijzonder in „Serenade Napolitaine" en „Heinzel- mannchen's Wachtparade". Het jeugdor kest beschikt over een mooi klarinetten en middenregister, dat vlot musiceerde. Dat de dirigent in zijn oudere blazers ver trouwen had bewees hij met de Teil-ouver ture van Rossini, de entre-acte muziek uit Rosamunde en het adagio uit Mozart's klarinettenconcert in studie te nemen. De „IJmuider Harmonie" met haar grote be zetting is, wat zulk soort composities be treft, heel wat mans, waarbij ik met waar dering terugdenk aan bijvoorbeeld de goe de vertolking van Schubert's Onvoltooide enkele maanden geleden. Ook nu wist Jan Groot muzikale spanning te brengen in de uitvoering van bovengenoemde, veeleisen de muzieknummers. Sinds enkele maanden heeft het korps de beschikking gekregen over geheel nieuwe instrumenten voor alle executanten. Geen wonder, dat men daar trots op is en met animo op het huidige repertoire gestu deerd heeft. Dit was goed hoorbaar in de Teil-ouverture, welke het sextet saxofoons delicaat inzette en die een pittige ver tolking kreeg door het uitmuntend reage ren der muzikanten op Groot's tempera mentvolle directie. Met name kon men ge nieten van een klankvol hoog koperregis- ter, mooie trombones en goed klarinet spel. Wij moegen daarbij het geslaagde duet van hobo en fluit niet vergeten. In de subtiele muziek uit Rosamunde kwam het aan op de capaciteiten der bla zers individueel, men kende echter zijn partijen en gaf een knappe verklanking van deze veeleisende compositie, waarbij een enkele passage nog iets lichter door trombones en bassen gespeeld had kunnen worden. Het slot was een gaaf stuk sa menspel van dit fors bezette korps. De solist in het andante uit Mozart's Concert voor klarinet was de heer J. Vissinga, die met de voordracht er van onomstreden bewees, dat hij zijn solo terdege bestu deerd had en achter de eerste lessenaar in het orkest op zijn plaats is. De IJmui der Harmonie begeleidde accuraat en gaf aan het spel van de solist daarbij het ver eiste relief. De heer A. van Schadewijk is op deze concerten geen onbekend me dewerker. Ook dit keer trad hij als xylo foonsolist voor het voetlicht en mocht voor zijn vaardigheid op genoemd instrument een welverdiend applaus oogsten. Voortreffelijk was de IJmuider Harmo nie wederom in de door haar ten gehore gebrachte marsen, die in klank de ver enigingsgeest vertolkten, die in dit fraaie korps leeft. Het was een pakkende bijdra ge tot een interessante en geslaagde uit voering. Het cabaretgezelschap „De dolle dwaasheid", onder leiding van W. P. Bruin, heeft na de pauze de vele aanwe zigen nog enkele uurtjes kostelijk ver maak geschonken door een bijkans non- stopprogramma van vrolijke schetsjes, aaneengeregen door Zuidamerikaanse muziek. A. J. van der Weijden ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling Glenn Ford - Dorothy McGuire in Een schokkende film, die een wrang beeld durft te geven van een brandend tijdsbeeld Een fel, realistisch en ontroerend drama! 18 jaar De jaarlijkse klaverjas-kerstdrive van de K.A.B. is ook maandagavond een groot succes geworden. De bovenzaal van het K.S.A.-gebouw bleek veel te klein te zijn, om alle enthousiasten, die een gooi deden naar de rollade van twee pond of de kar bonade, worst, taart, sigaren en sigaret ten te herbergen. Het werd dan ook zeer laat voor de uitslagen van deze kerst drive bekend gemaakt konden worden. Met de eerste prijzen gingen de heren D. de Wildt met 4856 pt., W. van het Hoff, 4772 pt., J. Bakker 4717 pt. M. G. Willeng- burg 4674 pt. en C. Goedhart 4644 punten, strijken. De heer A. van Unen kreeg de poedelprijs, daar hij slechts 2545 punten behaalde. De overigen kregen sigaren, sigaretten of taarten mee naar huis. Bij de dames was de uitslag: mevr. v.d. Kolk 4805 punten, Van Kilsdonk 4795 punten, v.d. Braai en Ysselmuiden 4542 en 4541 punten. Ook zij kregen karbo- naadjes en rollades mee naar huis, het geen een welkome aanvulling voor het kerstmaal zal blijken te zijn. ADVERTENTIE Als u morgen toch naar het. centrum van de stad komt om uw inkopen te doendan is dit een aanbieding waarbij u uw busretourtje alleen al p, tienvoudig kunt terug verdienen. Want morgen om half 9 beginnen wij met een RUITHEMDEN van de mooiste kwali- teit Amerikaanse flanel in zeldzame goede ruitdessins. waarvan de normale winkelprijs circa negen gulden is, koopt u donderdag en vrijdag, maar dan ook niet meer, voor nog géén Donderdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze RUITHEMDEN in alle courante maten en verschillende kleuren voor: Zo lang de voorraad strekt I lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205 IJmuiden I VVYVWWWVVWVWVWVWVW Bijzonder interessant waren de vragen, die maandagavond gesteld werden tijdens de forumavond van de Tuinbouw Studie club in Beverwijk. Het forum was samen gesteld uit de Rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. van der Helm, die als voorzitter fungeerde en zes van zijn naaste mede werkers. Belangrijk was bijvoorbeeld de vraag, of de vervangende tuinbouwgronden in het plan-De Bie geschikt voor de bloembollencultuur zijn. Op een paar stukken na zijn de gronden ongeschikt voor de bloembollencultuur, zo luidde het antwoord. Op de vraag of het bedrag van 5000.per hectare voldoende is, om de ze weidegronden in cultuur te brengen, kreeg men als antwoord, dat deze prijs reeds enige jaren „gebruikt" wordt, maar dat nodig aangepast dient te wor den aan de huidige omstandigheden. Voorts kwam de vraag, waar de ramen van de kassen het beste mee schoon te maken zijn als deze met een roetlaag be dekt zijn. Het forum adviseerde een ge woon stuk krantenpapier. Er zijn ruim twintig vragen aan het forum gesteld en het werd een leerzame avond, die door de voorzitter, de heer G. Tabak, besloten werd met een woord van dank tot de fo rumleden, onder aanbieding van een doos sigaren. De IJmuidense bridgeclub UTD speelde deze week voor de onderlinge competitie. De uitslag van de eerste wedstrijd in de derde heat was ais volgt in percenten: Groep A: 1. en 2. V. Westerop—Pieterse 58.33, KorverKlinkenberg 58.33; 3. Prins en echtgen. 52.77; 4. en 5. Prins—Ooms 47.22, Schoen—Bom 47.22; 6. GroenPonte 44.44; 7. MullerVan Olst 41.66. Groep B NZ-lijn: 1. dames SlaatsMuis 61.25: 2. Kuipers—Muis 56.87; 3. Rob en echtgen. 56.25; 4. mevr. LeyenaarBaart 46.25 5. mevr. Schoen —Slaats 29.36. Groep B OW-lijn: 1. Roelofsv. d. Berg 58.75; 2. dames KlinkenbergOoms 56.87; 3. mevr. Pie terseGroot 49.37; 4. Snel—Snel 43.75; 5. Gomes— Böhm 41.25. VGZ moet stoppen Alle tekenen wijzen er op dat de kerst dagen en de jaarwisseling niet voor een ieder volop feestdagen zullen worden. De onderhandelingen bij de papierfabriek Van Gelder Zonen, te Velseti, Wormer en Renkum over de moeilijkheden daar heb ben enige schaduwen geworpen over de komende feestdagen. De directie van deze fabrieken heeft de arbeiders laten weten dat de economische toestanden niet langer gedogen, dat er op het huidige peil wordt doorgewerkt. Volgens haar zal het nodig zijn, om met de feestdagen voor het be drijf een zodanige regeling te treffen, dat dit geen schade oploopt. Zondermeer door werken werd door de gezamenlijke hoofd besturen afgewezen en toen opperde de directie de gedachte het bedrijf een paar weken stop te zetten, opdat een aantal ar beiders zich bezig kon houden met het revideren van de machines en andere werkzaamheden. Het hoofdbestuur van Christelijke Be drijfsgroepen Centrale „Willebrordus", de heren F. de Vries, J. M. Nooy en J. M. Smit, hebben maandagavond in de Jo zefzaal te Velsen-Noord de leden een over zicht gegeven van de gevoerde onderhan delingen, waarbij ze lieten uitkomen het niet met de directie eens te zijn, als zou den economische toestanden de oorzaak zijn van de gerezen moeilijkheden. De be sturen voerden aan, dat de gebroken werk week niet alleen haar invloed heeft op de papierfabriek, doch ook op bedrijven als suikerraffinaderijen, glasfabrieken en niet te vergeten de andere papierfabrie ken in ons land. Genoemde hoofdbestuurders en met hen ook het hoofdbestuur van de Algeme ne Bedrijfsgroepen Centrale staan op het standpunt, dat de zondagsrust en de zondagsheiliging van een hogere orde zijn dan slechts een economische. Namens het hoofdbestuur van Wille brordus sprak de heer Nooy en deze gaf een uitvoerige uiteenzetting ,van de on derhandelingen en de brief welke door de directie aan hen was verzonden over haar mening, om de fabriek enige tijd stop te zetten. De leden die aanwezig kon zijn wegens de dienst was present gaven onomwonden te kennen, dat zij achter het hoofdbestuur staan en nadat dit zich zal hebben verstaan met de arbeiders in Ren kum en Wormer volgt er weer een onder houd met de directie. Het tweede tiental van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft op „Schaak mat" te Noord-Scharwoude een ruime 2Va7Va overwinning behaald. De persoon lijke resultaten waren: W. Kaan (S.)-E. F. Peltzer (P.) remise, G. KeppelA. Slings remise, P. C. Kloos terboerJ. Sauer 0-1, J. van HoutJ. A. Rodenberg remise, S. CnossenJ. Sonne- veld 0-1, H. BouwensB. de Heer 0-1, W. P. GrootP, H. Jansen 0-1, C. Krijgsman A. W. Falter 1-0, J. K. SlotM. Soeteman 0-1, J. J. Kroöri-~J. J. Sehrödér O-'l. In de onderlinge competitie werden de volgende resultaten behaald: Afdeling 1: SuikerZoontjes afgebr., MostertmanSlings 1-0. Afdeling 3: MetselaarLubert remise, Heere—v. d. Berg 0-1. Afdeling 4: WesterDuin 1-0, Hoeben Molenaar 1-0, SteemanAffourtit remise, KruijerWynia 0-1, Van Dijkv. d. Lely 1-0, De Gelder—Ruiter remise. ADVERTENTIE SWISS MADE AMTIMAGMKTISCH Fa. R. DE BOER Kenncmerlaan 60-62 IJmuiden "wstoilend we&o.op 'ZWtfVERSE (Verkort weergegeven) A- en H-bommen I. Uit het antwoord van minister Staf op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Bakker (C.P.N.) is dus gebleken dat Amerikaanse vliegtui gen met A- en H-wapens (bommen!) óók boven Nederland vliegen! Dit is het tarten van het noodlot. Zo'n vliegtuig kan ver ongelukken en een verkeerd begrepen op dracht van een piloot kan het begin zijn van een oorlog. Niets in de internationale situatie rechtvaardigt het dat miljoenen van onze bevolking iedere minuut van de dag zijn overgeleverd aan een piloot of navigator. De gehele bevolking zou demon stratief tot uitdrukking moeten brengen Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal 7.S5. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zfl die xleh met ingang van 1 Januari 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmers tot en met 31 december 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen dat deze maatregel ingetrokken dient te worden. Het wordt tijd dat Nederland zélf gaat bepalen wat het wél en wat het niet wil, en zich niet meer een standpunt laat opdringen door enkele Amerikaanse politici. Nederland, als kleine mogendheid, staat niets in de weg als schakel voor bespré- kingen tussen oost en west te fungeren. Dit zou beter beantwoorden aan de histo rische taak, welke Nederland in het ver leden heeft vervuld in de wereld. G. J. DALMAN, IJmuiden A- en H-bommen II. De Russische kunstmaanprestatie heeft de mensheid over de hele wereld met respect, bewonde ring en ontzag vervuld. Dit werk der Russen is een schepping van de menselijke geest, die van alle mensen der' aarde één en dezelfde is. In dit opzicht ware het beter, indien de Amerikanen bereidheid toonden met de Russen op wetenschappelijk gebied samen te werken. Amerika's antwoord op de Spoetniks om vliegtuigen met A- en H- bommen boven West-Europa (ook Neder land) te laten vliegen, kan allerminst onze bewondering wekken. De mensen en de bommenwerpers in de lucht zijn niet feil loos ten aanzien van de veiligheid, maar wel in het vernietigen van alles wat leeft op onze aarde. Dat Amerika om eigen veiligheid West- Europa als raketbasis wil gebruiken is begrijpelijk, maar dat dan West-Europa (ook Nederland) mede het doelwit van de Russische atomische raketten zal worden is ook begrijpelijk. Het is thans duidelijk dat de wereld in een noodlottig stadium is gekomen, waarin de generaals mede een beslissend woord zijn gaan voeren. Moge God verhoeden dat zij het laatste woord krijgen! B. N. POSTMA m A - Schaatslievend IJmuiden kan de smalle ijzers in deze winterse dagen maar op een paar plaatsen aanbinden en dan nog slechts dank zij de generositeit van de ge meente, die hier en daar een stuk land of terrein onder water Iaat lopen. Niettemin of misschien wel juist daardoor ont breekt er in de respectabele rij der IJmui dense verenigingen een ijsclub, die wellicht in staat zou zijn met medewerking van de overheid tot een verdere uitbreiding van de schaatsgelegenheid te komen en IJmui den op den duur nog eens een echte ijsbaan te verschaffen. Twee initiatiefnemers hebben zich thans voor dit nobele doel gespannen en zij ho pen, dat hun plan, om in samenwerking met de gemeente op een nader te bepalen stuk grond gedacht is in dit Verband aan de groenstrook langs de Heerenduinweg, waar des zomers zulk een ijsbaan wellicht voor de zomersporten te gebruiken zou zijn een ijsbaan tot stand te brengen als eerste en belangrijkste manifestatie van deze iislub IJmuiden. De heren H. de Boer, Leeuweriklaan 26 en G. de Vos, Jupiterstraat 25, telefoon 7553 zullen echter eerst een bepaald aantal mede-enthousiasten achter zich moeten weten, voor er verder gebouwd kan wor den aan dit plan en zij hopen dan ook, dat vele liefhebbers van de schaatssport zich tot hen zullen wenden om voorlopig hun instemming te betuigen waarna er later gezocht kan worden naar een definitieve vorm van samenwerking. Bij besluit van de staatssecretaris van Sociale Zaken is bekend gemaakt dat de sociale commissie voor zeelieden is opge heven en vervangen door de stichting Zeemanswelzijn Nederland". Deze stichting stelt zich ten doel het be vorderen van goede voorzieningen ten be hoeve van zeevarenden bij de koopvaardij in de havens en het bevorderen van hun ontspanning en ontwikkeling aan boord van Nederlandse koopvaardijschepen. Tot bestuursleden van de stichting zijn benoemd mr. A. H. Heering, wetenschap pelijk hoofdambtenaar van de afdeling Sociale Bijstand en Complementaire Ar beidsvoorzieningen van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en mr. ir. P. C. Rus, hoofdinspecteur van de Havenarbeid. De derde begroetingsavond voor de nieuwe inwoners van Heemskerk die maandag plaats vond in zaal Dam is een groot succes geworden. De opkomst wordt hoe langer hoe groter, hetgeen voor het organiserende comité een stimulans is om op de ingeslagen weg voort te gaan. De voorzitter van dit comité, de heer W. de Wit, heette in het bijzonder welkom burgemeester H. Nielen met zijn echtge note en de heer Lijnzaad van de commissie Maatschappelijk Werk in Noordholland. De heer De Wit verheugde zich over de herbenoeming van burgemeester Nielen en bood hem onder een ovationeel applaus een attentie aan. Er zijn twee grondslagen waarop de uitbreiding is gebaseerd, zei de heer Nie len: de woningbouw die regelmatig door gang vindt en de aanpassing van de oude dorpskern aan de nieuwe bewoners. Het streven van het gemeentebestuur is erop gericht om deze groei harmonisch tot stand te brengen. Door samenwerking moet het ook mogelijk zijn het culturele peil hoger op te brengen, betoogde de heer Nielen, die er tenslotte nog op wees dat ook op het gebied van de recreatie Heemskerk een goed figuur slaat (De Heemskerkerduinen en het strand). Mevrouw A. C. VeermansDe Man droeg op deze avond enige werken voor: onder andere uit de sprookjes van Ander sen „Het meisje met de zwavelstokken". Nadat de heer T. Wentink had gesproken over de ontwikkeling van Heemskerk hield de heer E. J. Kortenoever na de pauze een inleiding over de Provinciale Duinterreinen. Het Hongaarse vluchtelingen-orkest Zol- tan Szilassy zorgde op zeer goede wijze voor de muzikale omlijsting. Op Sicilië is vorige week tijdens een hevige storm, die gepaard ging met zware regenval, een muur van een kleuterschool ingedrukt waardoor het dak doorzakte en een lokaal, waar zich ongeveer veertig kinderen bevonden in elkaar klapte. Uit de puinhoop kwa men de stoffelijke overschotten van negen kinderen, een non en een moe der tevoorschijnt. Tien kinderen wer den gewond. Een gelukkige omstan digheid was dat het merendeel der kleuters thuis was gehouden met het oog op de viering van de naamdag van de Heilige Lucia. Op de bovenste foto zijn arbeiders en politiemannen bezig een weg naar binnen te banen door het puin en op de onderste foto ziet men de toegestroomde bewoners van Altofonto, bij Palermo. XDCOOCXX<XOCCCC<XXDC<XOCOOCOOOOOCOC)OOCOCOOOOOC)COOOOOOOOOOC O 5 De nieuwe installaties van het Vel- 8 sense gasbedrijf, die het onder meer 8 8 mogelijk maken om het gas voor de 8 8 ver-afgelegen delen der gemeente een- 8 traal van propaan-lucht toevoeging te voorzien, hebben gedurende deze koude 8 dagen hun nut al afgeworpen. Dat er 8 j niettemin bepaalde klachten over uit- 8 3 slaande branders van gastoestellen en 8 3 geysers binnenkomen, vindt zijn oor- 8 3 zaak in het feit, dat er juist dank zij 8 8 deze voorzieningen vaak een hoge druk 8 3 op het gas mogelijk is, ondanks het g 8 „zware" gebruik. Daardoor krijgt het 8 8 uitstromende gasmengsel niet de kans <5 3 te ontbranden. Propaangas heeft namelijk andere 8 8 verbrandingseigenschappen dan het 8 1 8 normale stadsgas, maar het verschijnsel i? brengt geen enkel risico met zich mee 8 8 met een kleine bijstelling is er al 8 3 heel veel te redden. 8 -0<XXDOOOOCOCOOOCOCCOC<X>C)OCODOOOCOOOOCXX>C)OOCOOOOCOOOOCOOa Katholieke arbeidersvrouwen vierden stemmig Kerstfeest In de tijd rond Kerstmis worden door verschillende verenigingen kerstavonden georganiseerd, ieder op hun eigen wijze. Ook de afdeling Beverwijk van de Katho lieke arbeidersvrouwen, vierde gisteravond in de bovenzaal van het Veilinggebouw het Centrum haar traditionele Kerstavond. Onder leiding van haar voortvarende pre sidente, mevr. M. v. Willengenburg-Krane, bijgestaan door haar staf, was de zaal sfeervol versierd, terwijl op alle tafels een sobere versiering met kaarslicht was aan gebracht. Na het uitspreken van een kort gebed en de in grote getale opgekomen leden en de afgevaardigde van de zustervereniging uit Velsen-Noord een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, werd de avond be gonnen met een voordracht door Corry Duyn, die op aardige wijze het gedichtje „De Kleine Sneeuwballade" zegde. Het gehele programma werd door eigen krach ten verzorgd, hetgeen de intieme sfeer zeer ten goede kwam. Ook het koortje on der leiding van mevr. Grijmans heeft de Kerstliederen op gevoelvolle wijze ge zongen. Twee kleine toneelstukjes comple teerden het programma. In de pauze vond er de traditionele verloting plaats om vele mooie prijzen en tevens kon men de huis vlijt van de dames bewonderen, die kle dingstukken hadden vervaardigd voor hun minder bedeelde 'medemensen. zult u ongetwijfeld ter kennis willen brengen van uw relaties. Welnu, in ons blad van DINSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd. 0 kosten 115 mm 1.80 iedere mm meer ƒ0.12 U kunt ze opgeven aan ons kantoor: Lange Nieuwstr. 427 - IJmuiden of aan onze bezorgers.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9