FALCONS Gerard Reclame Besse's Oppositie door burgemeester beteugeld tijdens algemene beschouwingen SLAGERIJ OCeHBYL DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Th. van Kampen Vanmorgen in de vishal en op zee 6 Coaster „Isebek" vlot en vervolgens aan de ketting CASTRICUM Weer tafeltennistoernooi voor Velsense scholieren Opening Wijkcentrum op 28 december P. Roozenburg zonder verliespunten in DCIJ- toernooi IJmond-dames naar TYBB Zwitsersr bergbeklimmers1 dragen een Enicar Scheepvaart Vleeswaren voor de kerstdagen licht Kerstplalen VRIJDAG 20 DECEMBER 1957 ADVERTENTIE Profiteert van een GROTE PARTI3 (Dames- en Heren-Regenmantels) met onzichtbaar weeffoutje die met 20—50 KORTING op de vastgestelde verk.- prijzen worden verkocht. SINDS 1899 KENNEMERLAAN 100 Schade aan de dijk bij Zoutelande Het Duitse ms. „Isebek" dat bij Zoute lande aan de grond gelopen was, is met sleepbootassistentie van de Belgische „Scaldis" vlotgekomen en keerde naar de rede van Vlissingen terug voor onderzoek. Op verzoek van het bestuur van de pol der Walcheren is de „Isebek" daar inmid dels aan de ketting gelegd, wegens zeer grote schade, toegebracht aan de zeewe ring te Zoutelanden. Tussen het polderbe stuur, dat een cautie van 12.500.— eist, en de Duitse rederij zijn nu besprekingen gaande. AMSTERDAM De beurs concentreerde zich op de be richten ten aanzien van de aanstaande emissie voor de Koninklijke/Shell-groep. Tot op heden was een dergelijke emissie voor de beurs altijd zeer attractief, omdat de inschrijving op de nieuwe aandelen gesteld werd op een koersbasis van 100%. De aanstaande emissie van de Koninklijke vindt plaats tegen Amerikaanse usance, dat wil zeggen, dat de uitgiftekoers dooi de maatschappij op het laatste moment voor de inschrijving wordt bekend ge maakt. Tot zolang, vermoedelijk tot de helft van januari 1958, verkeert de beurs in het onzekere. Wel gaat men op het Damrak over tot gissingen, hoeveel strak jes de claimwaarde zal zijn, maar daar mede is dan ook al het kruit verschoten. Aandelen Koninklijke Olie die in de mor genuren werden ingezet op f 141.50, open den in het officiële middagverkeer op 142.50. Aankopen van publieke zijde als mede ruilorders voor Londense rekening van Shell Transport in Koninklijke Olies, zorgden er voor, dat de koers van de aan delen steeg tot f 143.40, ruim f 1.boven woensdag en evenzoveel boven pariteit New York. Aandelen Philips hielden zich goed en bleven vrijwel onveranderd. Urn- lever wederom lager, min drie percent, na vijf percent lager te zijn geopend. AKU verloor 1 percent. Aandelen KLM onver anderd op f93.f 2.boven pariteit Amerika, op de gunstige berichten over deze maatschappij ten aanzien van 1957. Van de scheepvaarten waren Holland- Amerikalijn min 3 percent, Van Nieveld op een gegeven moment min 7 percent, maar bij het scheiden van de markt werd dit verlies teruggebracht tot ongeveer 4 percent. De overige waarden 1-2 punten lager. De handel in deze sector was zeer minimaal. In cultures ging vrijwel niets om en stelden Verenigde Deli en HVA zich ongeveer 1 punt beneden woensdag. Am sterdam Rubber fractioneel hoger. In de koers van de bankaandelen met kantoren in Indonesië kwam hoegenaamd geen ver andering. Aandelen Billiton-2 eveneens onveranderd op 180. Het bericht uit Dja karta dat getracht wordt het tin voortaan in Singapore te smelten in plaats van tot dusverre in Nederland, had op de koers van de aandelen Billiton geen invloed. In tabakken ging niets om. Staatsfondsen onveranderd. Prolongatie 5%. Het bericht over tinsmeltingen in Singa pore in plaats van tot dusverre in Neder land werd door de Indonesische autori teiten tegengesproken en werd in Amster dam na het sluiten van de beurs be kend. (ANP) NEW YORK In een vrij geanimeerd herstel, geleid door de staal-, chemie-, vliegtuigbouw en olie-waarden, nam de totale aandelen- waarde der ter beurze genoteerde fondsen toe met een miljard dollar. Douglas Air craft sloot 2 dollar hoger nadat een Thor- raket van welk type Douglas de voor naamste contractant is met succes was afgevuurd. De hele vliegtuigbouwgroep avanceerde. Bij de staalwaarden noteerden V.S. Steel, Youngstown Sheet and Tube en Lukens 2 dollar hoger. De olies waren fracties tot 2 dollar hoger. De spoorweg waarden werden laatbeurs nog vast. Ook de scheepsbouwfondsen verstevigden hun posities. Firestone Tire, V.S. Gypsum, Ca terpillar Tractor en Loews waren de meest vooraanstaande fondsen in hun res pectieve groepen. In de meeste sectoren werden de koers stijgingen behouden, terwijl er zich een slechts 'n geringe hoeveelheid winstnemin gen ontwikkelde. De stijging begon spoe dig na de onregelmatig hogere opening. Men herinnerde zich dat hët koersniveau, waarop de beurs thans is gekomen, inder tijd tot een geduchte vraag aanleiding was. Bovendien verwacht men een geld- verruiming. Er waren geruchten over een nieuwe discontoverlaging. Het industrie gemiddelde kwam van 426,18 op 431,26; spoorwegen van 95,96 op 97,37 en open bare nutsbedrijven van 67,55 op 67,92. De omzet bedroeg 2.740.000 aandelen tegen 2.750.000 op woensdag. Van de 1176 ver handelde fondsen sloten er 615 hoger en 295 lager. (UP). De algemene beschouwingen over de Castricumse gemeentebegroting kregen een abrubt einde, toen de voorzitter, burgemeester C. F. S m e e t s de heer J. Bollen (C.B.) het woord ontnam toen deze een al te persoonlijke wending aan de debatten gaf. De voorzitter was van mening dat een dergelijke beschouwing geen nut had en daarom ontnam hij de spreker het woord. Voordien had de heer Th. B e r 1 e e (K.V.P.) in zijn algemene beschouwing de precaire situatie van de volkshuisvesting ter sprake gebracht. Hij sprak de mening uit dat er geld gevonden en grond beschikbaar gesteld moest worden om de woningbouw sneller doorgang te doen vinden. Er zouden op bepaalde stukjes, voor agrariërs onbelangrijke grond, huizen kunnen worden ge bouwd, waardoor mede de grote nood zou kunnen worden gelenigd! Hij beval voorts de bevordering van het culturele leven van de gemeente in de aan dacht van het college aan en bracht in dit verband de subsidiëring van het culturele werk der K.A.B. en de culturele stichting naar voren. v De heer J. Bollen (C.B.) kwam met een lang en lijvig betoog en viel hierin het col lege aan, omdat naar zijn mening dit in het afgelopen jaar een wat slap beleid had getoond. In het bijzonder critiseerde hij het werk van de wethouder van Openbare Werken als onvoldoende en deze functio naris zou in het geheel niet op de hoogte zijn van financiële aangelegenheden. De heer Eikelenboom (C.H.U.-A.R.) begon daarentegen zijn algemene beschou wing met een gelukwens aan het college voor het werk dat het in het afgelopen jaar in het belang van de gemeente heeft gedaan. Ook hij bracht de woningnood ter sprake en verzocht dienaangaande even eens een grotere activiteit. Herinnerend aan de oprichting van de tennisbanen en sportzaal bij de nieuwe school antwoordde de voorzitter op deze algemene beschouwingen, dat er toch al verschillende zaken in het belang van het culturele leven van de gemeente zijn klaargekomen. Ongemotiveerd noemde hij de aanvallen van de heer Bollen op het college en in het bijzonder op de wethou der van Openbare Werken en de heer Eikelenboom antwoordde hij door mede te delen dat er op het gebied van de woning bouw niets onbeproefd zal worden gelaten om deze te bevorderen. Schoonheidscommissie aan de kant? De in verschillende raadsvergaderingen reeds vaak omstreden schoonheidscommis sie kon dit keer niet het predicaat vol doende halen. Men was eenstemmig van mening dat de bedragen die hiervoor zijn uitgetrokken voor 1958 wel aan de hoge kant zijn. De heer Bollen wenste met zijn frac tiegenoot te worden geacht te hebben tegen gestemd en deed tevens het voorstel om deze commissie aan de kant te zetten, i.e. hiervoor in het geheel geen krediet meer beschikbaar te stellen. Dit voorstel vond geen weerklank in de raad, al wilden ook mevr. Verhoef- Defourny en de heren Kaandorp, Berlee en Beyersbergen hun stem niet langer geven aan de voorgestelde ver hoging; 2400 vond men reeds een flink bedrag en daarom werd het voorstel van de heer Kaandorp (K.V.P.) aangenomen om dit bedrag te handhaven. Gf de commissie dan haar werk zal blijr ven voortzetten, was ook voor de voor- Op 3 januari houden V.T.C. en „Velsen" voor de tweede keer een tafeltennistoer nooi voor scholieren in de gemeente Vel sen. Er zal gespeeld worden op acht tafels in de gymnastiekzaal van het gymnasium Felisenum in IJmuiden. De wedstrijden beginnen 's morgens om 9 uur, waarna de finales om plm. 16.30 uur gehouden worden. Het aantal deelnemers bedraagt dit jaar 102, waarvan 76 jongens en 26 meisjes. Er zijn deelnemers van de r.-k.-ulo, Rijks- HBS, Willem de Zwijger ulo, Gymnasium en Missiehuis Driehuis. De leeftijd van de deelnemers(sters) varieert van twaaf tot achttien jaar. Het is wederom mogelijk dit toernooi te houden dank zij de subsidies en welwil lende medewerking van de gemeente Vel sen en „Fivoy-Kennemerstaten". In verband met het feit dat het aantal deelnemers minder is dan vorig jaar wor den de wedstrijden nu in één school ge houden. De Rijks-KBS schreef met min der scholieren in dan vorige keer. Vele finalisten van vorig jaar geven nu weer acte de présence, zodat weer mooie wed strijden verwacht mogen worden. Zoals bekend is, zijn leden van tafeltennisclubs uitgesloten van deelneming om te voorko men dat de strijd te eenzijdig zal worden. Er kunnen verscheidene fraaie prijzen, zoals bekers, lauwertakjes en plaquettes gewonnen worden. Vorig jaar sleepte de r.-k. ulo te Drie huis de fraaie wisselbeker van de gemeente Velsen in de wacht. Slotkoer' Voorbeurs gisteren koersen 3-3'/2% Nederl. *47 85 3 "/o Nedl. 1962/64 88% A. K. U 135 Calvé Delft 238 Van Gelder Zonen 160 K. N. Hoogovens 230 Nederl. Ford 158 N. Kabelfabriek 220 gew.Philips Gloei' 220% 224 pref.Philips Gloeil 136 Unilever 306 312 Wilton Fevenoord 188 Dordtsche Petrol 710 Kon. Petroleum f 143.40 145.50 Billiton 180% A'dam Rubber 44 K. L. M 93 Holl. Amer. Lijn 129 K. N. S. M. 117 N. Scheepv. Unie 107VÏ v. Nievelt Goudr 139 Phs. v. Ommeren 193 H. V. A 88% Verg. Del; Mijen 55% Amsterd. Bank 190%, Nat. Handelsbank 70% Ned. Handel Mij 140 Rotterd. Bank 158% Twentsche Bank 151% Anaconda Copper 4U/i. Bethlehem Steel 33% U. S. Steel 48 General Motors. 32% Shell Union 69% Tidewater 21 Vorige koers ADVERTENTIE z i 11 e r niet bekend, al was hij met de heer Eikelenboom de mening toege daan, dat men door het afstemmen van deze verhoging wel eens van de regen in de drup kon komen. De afhandeling van de verdere agenda punten nam des middags nog slechts een uur in beslag en hierbij vond slechts de benoeming plaats van de heer P. Woudt uit. Uitgeest tot onderwijzer aan de open bare ulo-school; de aanvaarding van een legaat groot 1000 van wijlen de heer C. Kuys en de vaststelling van enkele supple- toire begrotingen. Tot slot heeft toen de voorzitter allen, die aan de totstandkoming van de begro ting hebben medegewerkt, dank gebracht en de raadsleden prettige feestdagen toe gewenst. Zaterdagmiddag, 28 december zal het Wijkcentrum Velsen-Noord in het pand Wjjkerstraatweg, hoek Smidt van Gelder straat te Velsen-Noord officieel worden geopend. In het Wijkcentrum Velsen-Noord zullen worden gevestigd vergaderzalen, een de pendance van de gemeente-secretarie, een dependance van de G.G.D., een dependance van Sociale Zaken, een consultatiebureau van het Witte Kruis en de schoolartsen- dienst. Het voormalige pand van de Velser Manufacturenhandel aan de Smidt van Gelderstraat hoek Wijkerstraatweg, dat sa men met de daarnaast gelegen panden, waarin de jeugdhuizen van de r.k. Instuif en de speeltuinclubs „Schulpen" en „de Meerweiden" („de Pan") en de gemeente lijke openbare leeszaal thans een gemeen telijk cultureel complex vormt, kon, door een ondanks de bestedingsbeperking toch nog uit de gemeentefinanciën gehaalde verbouwingssom, een volledige metamor fose ondergaan. De voormalige winkel en bijruimten zijn zodanig veranderd, dat behalve twee ver gaderzalen bovendien konden worden ondergebracht een flinke garderobe, een wachtkamer, een dokterskamer en ruimten om hierin dependances van gemeentelijke diensten een plaats te geven. Met dit laatste wordt tegemoetgekomen aan de verzoeken, die hieromtrent vorig jaar reeds bij de begrotingsbehandeling in de Velsense raad naar voren zijn gekomen. Het nieuwe Wijkcentrum krijgt behalve de vergaderzalen dependances van de ge meentesecretarie, van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst, van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, een consultatiebureau van het „Witte Kruis" en de schoolartsendienst. Het gebouw is inwendig zeer fraai opge knapt met frisse verfkleuren en heldere lichtornamenten. De officiële opening is vastgesteld op zaterdag, 28 december, des middags half drie. Een bijzondere prestatie heeft de ex- wereldkampioen dammen, P. Roozenburg in het DCY toernooi geleverd. Hij nam de strijd tegelijk op tegen de sterke hoofd klasse-spelers P. v. d. Berg en T. Postma. Hoewel Roozenburg de hem toegemeten speeltijd moest verdelen over twee par tijen, wist hij met gemak beide spelers door vernietigende damcombinaties tot overgave te dwingen. Roozenburg komt nu naar de kop in het DCY toernooi. Hij is de enige speler zonder verliespunten. B. Dukel speelde tegen de leider. T. Tiel- rooy. In het eindspel kreeg Dukel belang rijk voordeel. Tielrooy kon ternauwernood remise forceren. Door dit resultaat staat Tielrooy met acht gespeelde wedstrijden en 12 punten aan de kop. Dukel heeft 9 punten uit 5 partijen: Roozenburg uit vier partijen 8 punten. De overige uitslagen luiden: J. van Straten wint van D. Bos nia, P. Binkhorst verliest van J. Waal. De volgende clubavonden zijn vastgesteld op maandag 23 en maandag 30 december. Het competitienrogramma voor de hand balvereniging „I.Tmond" is voor zondag be perkt tot twee dames-seniorenwedstrijden en de dames-juniorenwedstrijd Full Speed- IJmond. Op verzoek van de gymnastiekleraar, verbonden aan het Missiehuis te Driehuis zullen de IJmond-heren zondagmiddag naast het Missiehuis een demonstratiewed- striid-zevenhandbal geven. De TJmond I-dames, die hun ongeslagen record wisten te handhaven en een mooie kampioenskans hebben, moeten zondag middag naar TVBB I in Haarlem: lastige tegenstanders, die wel eens revanche kon den nemen. Doch zover zullen de IJmond- sen het wel niet laten komen. Met het elftal van de IJmond 3-dames staat het er minder rooskleurig voor, niet wat de thuiswedstrijd tegen De Blinkert 2 betreft, die overigens na HBC 2 een winst kans inhoudt, maar wegens de mogelijk heid. dat ..I.Tmond" dit team uit de com- netitie wil terugtrekken in verband met de verminderde belangstelling om het der de dames-elftal „in leven" te kunnen hou den. Voorts zal „IJmond" met een dames- en twee herenelftallen op tweede kerstdag deelnemen aan het door AVA in Alkmaar te houden toernooi. IJmond 1-dames spelen met.: M. de Vries: H. Venus en T. Groot: R. Wiiers, R. Uitentuis en L. Blom: J. Kruk, W. v. d. Kuil, D. Marckelbach, H, Zwart en G. Slat- De Zwitserse expeditie, die in 1956 de Mount Everest (8880 m) en de Lhotse (8434 m) beklom, had zich verzekerd van Enicar ultrasonic horloges. Dit hadden zij te ver duren Temperatuurswisselingen van 45° tot —45°, enorme druk- wijzigingen, stoten en schokken tegen rotsen, tro pische onweren, snerpende koude, water, sneeuw en ijs.: De Enicar hor loges tikten onaf gebroken. trouw als een Sherpa, wetenschappelïj k nauwkeurig. ULTRASONIC een wonder van Zwitserse tijdmeetkunde waterdicht stalen kast onverwoest baar glas 17 steens schokvrij onbreekbare veer anti-magnetisch Alleenverkoop voor Gemeente Velsen Da Costalaan 3, Driehuis, Tel. 4909 Vandaag 3000 kisten De aanvoer te IJmuiden bestond vandaag uit ongeveer 3000 kisten. Hierbij waren 550 kisten schelvis, 250 radio, 140 gul en kabel jauw, 45 koolvis, 30 wijting, 25 haring, 100 makreel, 100 stokkebit, 100 schol, 1200 sardijn, 1000 kg tong en 20 stuks stijve kabeljauwen. De „Ariadne" was present met 100 kis ten schelvis, 150 radio, 50 open wijting, 30 dichte wijting, 70 koolvis, gul en kabeljauw, 30 haring, 20 stokkebit; de KW 32 „Sakina Martine" met 300 kisten schelvis, 60 radio, 160 dichte wijting, 60 gul en kabeljauw, 30 diversen; de „Eveline" met 135 kisten schelvis, 80 makreel, 60 dichte wijting, 50 radio, 40 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 15 verse haring, 20 stokkebit. Voor de export De buitenlandse handel nam rijen grote kabeljauw af voor 9094, kisten grote kabeljauw voor 110130 en kleine voor 112134. Grootmiddel tong noteerde 4.204.40 per kg, kleinmiddel 3.90 4.10, tong I 3.403.50 en slips 3.10. Het binnenland in De trawlerharing noteerde vandaag 32 35, toters 1720, sardien 21 en bliek 3.505. Grote gul deed 47 50, middel 3740, torgullen 17 20. De zwarte koolvis haalde 6272, grote gullenmaat 22—24, kleine gullen- maat 17. De grote schelvis deed 38 42, middel 4044, kleinmiddel 40— 43, pennen 4043 en braadschelvis 2524 en dichte 1816. Makreel maakte per kist 2931. Voor de zaterdagmarkt Drie trawlers waren vanmorgen bekend voor de zaterdagmarkt: de „Curagao" met 220 kisten schelvis, 60 radio, 140 koolvis, 120 gul en kabeljauw, 50 wijting, 40 ma kreel, 10 haring; de „Elie" met 170 kisten schelvis, 100 radio, 100 dichte wijting, 90 kabeljauw en gul, 50 koolvis. 30 makreel, 20haring en 120 stuks stijve kabeljauwen; de „Corn. Vrolijk" SCH 171 met 1200 kisten haring van de Westkust. En op zee Om de Noord wordt op een uitgestrekt gebied gevist tussen 56 en 61 noorder breedte. Het was gisteren stormweer met windkracht 8 tot 9. De trawlers konden niet vissen en lagen te steken. Op de kust stond een harde bries. De loggers en kotters vingen daar 120 tot 80 kg tong en 9 tot 6 manden schol per et maal. De loggers en kotters bij de Pitt- boei vingen 300 tot 200 kg tong en 8-5 manden schol en 2 tot 3 manden tarbot. Bij de ST. 3 werd ook door de kustvloot gevist. De resultaten waren daar: 160 tot 120 kg tong en 12 tot 10 manden schol'en wijting per etmaal. De haringvangsten in het Kanaal liepen van 50 tot 15 kantjes per etmaal. De trawl- logger „Helena" meldde een vangst van 55 kantjes en de „Oceaan 5" 15 kantjes. De trawler „Elie" ging thuisstomen met een gewonde opvarende aan boord. De eerste monteur was tijdens de reis geval len en heeft vermoedelijk enige ribben gebroken. Haringvangsten De vangsten van de vleetloggers in het Kanaal waren in de afgelopen nacht; KW 20 geen vangst, 40-3, 74 geen vangst, 168- 30 k, 43 geen vangst. De vangsten van de trawlloggers waren KW 101-35 k. 122-20 k. 135-70 k. Aalsum, 20 te Yokohama. Aardijk, 20 te Rotterdam. Adonis, 19 ten anker Carupano v. Guanta. Agamemnon, 19 te Maracaibo. Aldabi, pass. 19 St. Vincent n. Rio de Janeiro, Algol, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alkaid, 19 te Recife verw. v. Las Palmas. Almdijk, 19 te Rotterdam. Amstelstad, 23 te Amsterdam verw. Amstelsluis, 20 te Rotterdam. Amstelvaart, pass. 19 eil. Guam n. Cebu. Ardeas, 19 te Amsterdam n. Kopenhagen. Arendsdijk, 19 te Antwerpen v. Rotterdam. Axeldijk, 19 v. Port of Spain n. Rio de Janeiro. Baarn, 19 te Puerto La Cruz v. La Guaira. Bali, 19 v. Singapore n. Port Swettenham. Banda, 21 te Madras verw. Batu,, 19 v. New York n. Baltimore. Baud, 19 300 m. z. Rangoon n. Akyab. Bennekom, 18 te La Guaira n. Pto. Cabello. Beninkust, 19 te Ambriz. Bloemfontein, 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Bonita, 18 v. New Orleans, n. Laceiba. Boissevain, 19 te Durban verw. v. Londen. Boschkerk, 19 70 m. n.n.o. Palos n. Rotterdam. Breda, 19 v. Maracaibo n. Cumana. Britsum, 19 te Kuweit. Bussum, 19 200 m. n.w. Alexandrië n, Amsterdam. Caltex Pernis, 19 te Rotterdam. Caltex Rotterdam, 20 v. Suez n. Bandar Mashur. Caltex The Hague, 20 v. Rastanura n. L. Marques. Camerounkust, 18 v. Freetown n. Amsterdam. Castor, 16 v. Savannah n. Jacksonville. Ceronia, 19 te Singapore v. Hongkong. Corilla, 19 v. Bangkok, 23 te Singapore verw. Crania, 19 650 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Delfland, 19 dw. Las Palmas n. Buenos Aires. Dongedijk, 19 et Los Angeles. Dorestad, 18 Puerto Rico gepass. n. Rotterdam. Duivendijk, 19 v. Panamakanaal n. San Jose. Eemland, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Esso Amsterdam, 19 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Den Haag, 19 ten anker Cowes Roads. Etrema, 19 Bizerta gepass. n. Piraeus. Fairsea, 17 v. Suez n. Sydney. Felipes, 21 te Singapore. Friesland, 19 n.o. t. ank. Hatta Pt. n. Khoramshahr. Gaasterkerk, 20 v. Hamburg n. Stettin. Gaasterland, 20 te Puerto Alegre. Gabonkust, 19 te Le Havre. Ganymedes, 19 verm. te Launion. Ghanakust, 19 v. Bordeaux n. Dakar, Giessenkerk, 20 te Casablanca. Guineekust, 19 te Amsterdam. Hathor, 19 te Tunis. Haulerwijk, 19 te Baton Rouge verw. Hecuba, i9 350 m. w.z.w. Ouessant n. Hamburg. Hector, 19 te Izmir verw v. Thessaloniki. Heelsum, 19 v. Bremen n. Houston. Heemskerk, 19 v. Suez n. Djibouti. Helicon, 19 v. Guanta n. Pt. Sucre. Hestia, 19 te Maracaibo verw. v. Aruba. Hilversum, 18 300 m. z.z.o. Bermuda's n. P. Cardon. Hoogkerk, 20 te Amsterdam. Hydra, 19 v. Amsterdam n. West-Indië. Iberia, 19 v. Rotterdam n. Bilbao. Ivoorkust, 20 te Dkar. Jacob Verolme, 20 te Montevideo. Japara KPM, 20 te Adelaide v. Singapore. Jason, 18 te La Guaira n. Pto. Cabello. Jupiter, 18 50 m. n.n.o. Kp. Nao n. Cartagena. Kabylia, 19 t. anker dw. Cuxhaven n. Stockholm. Karimata, 20 te Makassar. Kellia, pass. 19 Finisterre n. Mena Al Ahmadi. Kelletia, 25 te Pte. Noire verw. Kermia, 19 v. Buenos Aires n. Curasao. Kinderdijk, 19 v. Rotterdam n. Antwerpen. Khasiela, 19 v. Liverpool n. Curagao. Kopionella, 19 v. Bone n. Malta. Korenia, 19 17 m. z. Stockholm n. Turku. Korovina, 19 te Rotterdam. Kosicia, 20 te Rotterdam. Kota Gede, 20 te Suez. Kylix, 19 230 m. z.w. Straat Torres n. Miri. Laertes, 21 te Singapore verw. Larenberg, 19 dw. Casablanca n. Genua. Lekhaven, 19 v. Bahia n. Buenos Aires. Lemsterkerk, 19 te Suez. Lieve Vrouwekerk, 19 te Rotterdam. Loenerkerk, 19 30 m. z.o. Messina n. Port Said. Loosdrecht, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Loppersum, 19 te Houston verw. Louis Lantz, pass. 19 Ouessant n. Las Palmas. Maasdam, 21 v. New York voor cruise. Maaskerk, 21 te Macala. Maaslloyd, 19 v. Hamburg n. Bremen. Mariekerk, 19 v. Manilla n. Singapore. Marisa, 21 te Singapore (wordt opgelegd). Marnelloyd, 20 v. Padang n.^Tandjong Priok. Maureen. 19 325 m. w.z.w. Ouessant n. Londen. Meliskerk, 19 v. Manilla n. Pangan Iban. Mentor, 18 820 m. n.o. Paramaribo n. Lissabon. Merwede, 20 te Las Palmas verw. Merwelloyd, 20 te Rotterdam. Modjokerto, 19 te Singapore. Montferland, 19 v. Montevideo n. Santos. Naess Commander, pass. 19 Lissabon n. Fawley. Nieuw Holland, 19 v. Semarang n. Djakarta. Oldekerk, 19 te Hongkong. Ommenkerk, 19 te Amsterdam. Ootinarsum, 19 v. Savannah n. Le Havre. Oranjefontein, 18 te Rotterdam. Oranje Nassau, 19 v. Amsterdam n. West-Indië. Overijsel, 19 120 m. n.o. Mogadiscio n. Aden. Pieter S, 20 te Swansea. Poelau Laut, 20 te Port Said. Prins der Nederlanden, 19 te Kingston. Pr. Frederik Hendrik, 19 dw. Alderney n. Savona. Prins Frederik Willem, 19 v. Rouen n. Bremen. Prins Willem van Oranje, 20 v. R'dam n. Antw. Purfina Hellas, pass. 19 Straat Ornuz n. Mena. Roepat, 19 70 m. z.o. Valencia n. Bilbao. Rondo, 19 nog te Claveria. Rijndam, 20 v. Cobh n. Southampton Saroena. 19 voorlopig opgelegd wegens averij te Singapore. Schie, 20 te Piraeus. Senegalkust, 19 36 m. z.z.w. Ouessant n. A'dam. Solon, 19 te Cap Haitien v. Gonaives. Stad Alkmaar, pass. 20 Dakar n. Pepel. Stad Amsterdam, 19 230 m. z.w. Kp. St. Vincent naar IJmuiden. Stad Breda, pass. 19 Las Palmas n. Rotterdam. Stad Dordrecht, 19 90 m. z.w. Ajaccio Piombino naar Melilla. Stad Maassluis, 19 v. Kirkeness n, Emden. Stad Utrecht, 18 v. Narvik n. Amsterdam. Statendam, 19 te New York. Statensingel, 19 300 m. w. Landsend n. R'dam. Statue of Liberty, 20 te Port Said. Steven, 19 v. Casablanca n. Oran. Straat Banka, 20 te Colombo v. Cochin. Straat Malakka, 20 te Cebu. Tappanzee, 19 v. Sint Vincent n. New Orleans. Taria, 19 80 m. z. Kreta n. Port Said. Tawali, 19 v. Aden n. Karachi. Telamon, 19 200 m. w.n.w. Aruba n. Maracaibo. Tero, 19 te Santos. Texel, 19 te La Guaira verw. v. Willemstad. Titus, 19 te Tela verw. Tomori, 19 70 m. o. Malta n. Antwerpen. Trajanus, 19 570 m. z.o. Horta n. Barbados. Tjisadane, 19 te Montevideo verw. Tjiluwah, 20 te Singapore. Tjimenteng, pass. 19 Sulu arch. n. Hongkong. Tjitjalengka. 20 te Hongkong. Utrecht, 19 80 m. n.o. Ouessant n. Port Said» W. Alton Jones, 19 145 m. o. Malta n. Mena, Waterman, 20 te Singapore. Westertoren, 19 te New Plymouth verw. Westland, 19 300 m. o.n.o. S. Vine. n. Montevideo. Willemstad, 20 te Plymouth. Wonosari, 19 v. Halifax n. Tripolis. Woltersurn, pass. 18 Azoren n. Houston. Zeeland, 20 te Tandj. Priok verw. v. Singapore. SLEEPVAART Ebro, 20 v. Bordeaux n. Rotterdam. Gele Zee, 20 te Terneuzen. Hudson, 20 eil. Guernsey n. Gent. Humb.. 20 v. Savannah La Mar n. Texas. Loire, 18 360 m. z.o. Guardafui n. Tandj. Priok. Noordhollandw, 16 v. New York n. New Orleans. Noordzee, 20 40 m. n.w. Dakar n. Port Harcourt. Oostzee, 20 ,380 m. n.o. Paramaribo naar Nueva Palmira. Poolzee, 20 te Freetown. Rode Zee, 18 420 m z.z.w. Fayal n. Ravenna. Thames, 18 300 m. z.o. Gibraltar n. North Shiles. Titan, 20 op weg n. Noorse „Solgrej" in nood t.h.v. Doggersbank. Zwarte Zee, 16 te Fayal. KLEINE VAART Bab T, 19 25 m. o. Gran Isle n. Hudiksvall. Bloemgracht, 19 te Hamina. Boreas, 18 te Randers n. Aarbus. Draco, 19 te Amsterdam n. Hamburg. Elsa, 18 v. Zaandam te Gent. Flevo, 19 40 m. w. St. Catherinapoint n. Sligo. Heerengracht, 18 v. Hamina n. Amsterdam. Ilias, 18 te Amsterdam n. Rotterdam. Joost, 18 v. Wifstavarf te Kramfors. Kaap Falga, 18 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 17 v. Alholmen te Harlingen. Lijnbaansgracht, 18 50 m. n.o. Botskasandon naar Zaandam. Nero, 19 te Rotterdam n. Bilbao. Pavo, 17 v. Stockholm te Wifstavarf. Plato, 16 te Bordeaux n. La Pallice. Ponza, 19 dw. Haaksgronden n. Zaandam. Schippersgracht, 18 te Amsterdam. Tilly, 18 v. Alholmen n. Rafso. 150 gr. gek. ham 75 ct. 150 gr. Osse pekelvlees 65 ct. 150 gr. hamworst 45 ct. 150 gr. paardenpekel. vlees Ontbijtspek gebr. rosbief Metworst 45 ct. 65 ct. 75 ct. 150 ct. 150 gr. 150 gr. 1 pond 1 pond Leverworst 100 ct. FR. NAEREBOUTSTR. 11 Tel. 5762 23 ij ka<*rs en dennengroen brengt u een extra sfeer met Symphonleën Concerten Opera's Vrolijke populaire platen U heeft het maar voor het uitzoeken in het be roemde adres voor Gram mofoonplaten Haarlem's Oudste Muziekzaak. MUZIEKINSTRUMENTEN OUDE GROENMARKT 28 Tel. 14273 Platenspelers Platenwisselaars Aparte showroom voor Radio en Televisie LANGE VEERSTR. 4 dus juist bij ons om de hoek. STUYT's W1LDHANDEL uw adres voor de a.s. feestdagen le kwaliteit, wordt thuisbe zorgd. Wildhal 's avonds ge opend. Tel. K 25608245, Terrasweg 33, Santpoort. Bel voor LUXE VERHUUR zonder chauffeur 7179 Opeis Rekord en Volkswagens mod. 58. Erkend verhuurbedrijf A. Beekhuis, Torricellistraat 32 IJmuiden. KERSTBOOMVERLICH. TING met 16 lampjes reeds vanaf f 6.35. Keuze uit 7 modellen tot f 25. Keizer, Trompstraat 30, IJmuiden-O. Telef. 4516. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met lichte emaille-besch Gloednieuw m gar Vanaf f 129 50 Desgew afbet inl Koningstraat 48, telef 17848 Haarlem (voorh A v Bu- renlaan BONTJASJES!!! Kort en lang Nu voor iedereen mogelijk Zeer soepele betaling vanaf f 2 p w Coupeuse be zoekt U met kollektie aan huis. Brieven L 5395. Bij Dolf: KERSTBOMEN en CYCLAMEN v.a. f 1.50. Soen- daplein 31. Tel. 56130. CENTRIFUGES, grote keuze v.a. f 159. Demonstraties vrij blijvend. Fa. de Vilder, tel. 4402. SCHEERAPPARATEN Phi lips, Braun, Remington. Be taling in overleg. Fa. de Vil der, te. 4402. Erkend repa ratie-dealer. KERSTBOOMVERLICH- TING vanaf f 5.90. Fa. de Vilder, Velserduinweg 173. WASMACHINES reeds 25 j. verkoop-reparatie-inruil. Fa. de Vilder, tel. 4402. TRAKTEER UW PERSO NEEL en u zelf op zo'n heer lijke gekruide Kerstrollade van slager Butter, Kenne- merlaan 43-45, tel. 4310. GRATIS BOEKJE „Waar wetenschap en natuur elkaar ontmoeten". Zendt een briefkaart met naam en adres aan: Postbus 27, Hilversum. NET MEISJE, 18 j. zag zich gaarne geplaatst in winkel voor halve dagen en zo no dig zaterdags de gehele dag. Wijk aan Zeeërweg 47, tel. no. 6066. MEISJE 18 jaar, b. z. a. v. winkel. Brieven L 3566. VERLOREN: bloedkoralen halssnoer, gedachtenis aan moeder. Tegen beloning ter. bez. Sirenestraat 24. WEGGELOPEN: jonge her dershond, reu, grijs m. zwart dek. Tegen beloning terug te bezorgen bij Broek. Pres. Krugerstraat 17, LJm. GROTE KERSTRECLAME Deze maand 20 pet. korting op al uw stoomgoed bij Hoek en Vaart, filiaal Wijk aan Zeeërweg 101 IJm tel 7200 Nog voor de Kerst klaar. Enorme sortering ROOK- STOELKUSSENS, dubbel verend, 15 jaar ga. v.a. f 22.50 p. stel. Zaanenstraat 63, H.N. Profiteert van onze speciale aanbieding STURKA MON TY COATS. Ziet onze adver tentie elders in dit blad. Ge rard van Praag, Kennemer- iaan 100. 1 blik WORTELEN MET ERWTEN 59 ct. Webbe's groentebedrijven. Evertsen- straat 1820, Zeeweg 238, IJmuiden. Heerlijke ZANDAARDAP- PELEN, afhalen 18 ct., thuis- bez. 21 ct. p. kg. Marnixlaan 21, Driehuis. WOONRUIMTE gezocht. Wie kan jongelui die willen trou wen aan woonruimte hel pen? Brieven L 3573. PLATENSPELERS, Philips, Erres, Dual, Triotac, B.S.R. v.a. f 55. Fa. De Vilder, Vel serduinweg 173. Tel. 4402, KERSTBOMEN vanaf f 2.- Frans Naereboutstraat 17. KIPPEN en KONIJNEN voor de Kerst. Na 2 uur. Beuken straat 22. FLANELLEN LAKENS 150x 220 f 4.98. 170x220 f 6.50. Zee man, Bloemstraat 70, IJm. Wolgemengd HERENON DERGOED, borstrokken v.a. f 5.75. Broeken vanaf f 5.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. ANTI RHEUMA FLANEL LEN HERENHEMDEN. Zee man, Bloemstraat 70, IJm. Weer ontvangen onze be kende PETTEN MET BONT- KLEP in alle maten f 5.75. Kledingmagazijn A. L. C., Zeeweg 236, IJmuiden-O. Doet uw keuze uit onze grote sortering JACKS MET TED DYVOERING vanaf f 19.75. Kledingmagazijn A. L. C. Zeeweg 236, IJmuiden-O. Kleedt u warm met onze DUFFELCOATS v.a. f 25.50 Kledingmagazijn A. L. C., Zeeweg 236, IJmuiden-O. Met Kerstmis bent u tevree met KLEDING VAN A. L. C. Ziet onze grote sortering costuums. winterjassen, enz. Kledingmagazijn A. L. C., Zeeweg 236. iJmuiden-O. RECHTSBIJSTAND: bur. Kraneveld, Havenkade 25 behandelt alle rechtszaken. Kantoor des avonds van 8.30 tot 10 uur. 500 gram DIEPVRIES DOP ERWTEN vers van de tuin bouw 78 ct. Dit geldt ook voor de feestdagen. Webbe's groentebedrijven. Evertsen- straat 1820, Zeeweg 238,. IJmuiden. STALLINGRUIMTE beschik baar voor enkele auto's. Fa. J. Hooyberg, Trompstr. 911 telef. 4214. Wasserij „Ideaal", De Ruy- terstraat 173, maandag '23 dec. na 1 uur GESLOTEN. ELEKTR. KERSTBOOM- VERLICHTING compleet 16 lampjes v.a. f 5.75. Jac. Stet, Velserduinweg 330. KERSTBOMEN vanaf f 2.— Frans Naereboutstraat 17. FEESTVERPAKKING in si garen en sigaretten in alle prijzen. Doorrokers vanaf 45 ct.,. houten pijpen 75 ct. tot en met f 5.25 per stuk. Eau de Cologne en parfums, as bakken, tabaksdozen, aan stekers, enz. E. Kort-Koster Casembrootstraat 29, IJm.-O. Voor een REISWIEG slaagt u zeker in het Kinderpara dijs. Trompstraat 69, tel. 5193 Niet alleen voor een KIN DERWAGEN, maar ook voor leuke kleine artikelen zult u in het Kinderparadijs sla gen, Trompstraat 69, tel. 5198 1 blik SPINAZIE 53 cent. Webbe's groentebedrijven, Evertsenstraat 1820, Zee weg 238. IJmuiden. 1 blik SNIJBONEN 79 cent. Webbe's groentebedrijven, Evertsenstraat 18-20, Zee weg 238, IJmuiden. 1 blik SPERZIEBONEN 69 ct. Webbe's groentebedrijven, Evertsenstraat 1820, Zee weg 238. IJmuiden. 1 nak DIEPVRIES SPINA ZIE a 700 gram 98 cent, Web be's groentebedrijven. Evert senstraat 1820, Zeeweg 238 IJmuiden. Te koon gevr. BUTA GAS STEL. Brieven L 3575. TE KOOP: 1 grasmach. f 8, 1 strijkplank f 7. 1 pick-itp (wisselaar) f 45. v. Ostade- straat 43. AANGEBODEN: br. 1. da mesjasje m. 42. n.we kunst schaatsen m. 42 f 15. winter mantels en japonnen voor bej. dame en z. g. a. n. da messchoenen. m. 40. War- menhovenstraat 17 rood. Te koop: 5 SLACHTKONU- NEN, Wortel, Dirkstr. 10, IJmuiden-W. Te koop: HERDERSHOND 4 mnd. reu. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koon: FIAT STATION CAR, 600 c.c. bouw!. 1951. gebr. geen olie. De Ruyter- straat 46.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10