Met zeventienjarige jongen alleen op de brug ramde KW. 48 de „Delphin" IJmond-agenda DEKEN- Bemanning van de „Adelheid wil het schip verlaten TELEVISIE Fa. De Vilder Rectificatie „De stuurman was even naar beneden" van Praag PRISMA-dealer Fa. A. R. DE BOER Noors schip maakt slagzij op ruw zee Voor gezellige Kerstdagen! A. van den Berg 't SILVER STOEPKE RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Cerard Gewaardeerd amateur tonelist warm gehuldigd PRISMA Nog tot 21 dec.! Sportief heeft thans de beste kansen 2 fantastische aanbiedingen Wollen VAN WIJK DEKENS wollen dekens ie so MACH1NESCHADE OP NOORDZEE Slachtoffers van beving Ook des avonds in Velsen kerstinkopen doen Beverwijk eist volgende „Holland-show" op Kwaliteit pluimvee zou dit verlangen wettigen Kerstfeesten van IJmond-handbal Onze zaak is a.s. zaterdag en maandag tot 9 uur geopend. Dinsdag tot 6 uur Nieuwe logger voor Scheveningen „Hersengymnastiek" voor jeugdige bibliotheekklanien VRIJDAG 2 0 DECEMBER 1957 (Van een speciale verslaggever) „EEN TREURIGE GESCHIEDENIS, die de naam van de Nederlandse vissers op het gebied van de navigatie in discrediet brengt", aldus werd gistermiddag de aan varing tussen de Katwijkse motortrawllogger KW48 „Cornelis Marinus" en de nieuwe Duitse trawler „Delphin" bestempeld door de Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart, de heer J. Metz. De aanvaring geschiedde in de nacht van 31 augustus in het Farndeep op de Noordzee, toen de KW 48 verstoomde en de Duitse trawler vissende was. Terwijl de dienstdoende stuurman, D. J. van B. uit Katwijk aan Zee, even de brug had verlaten, berustte het bevel uitsluitend nog bij een zeventienjarige jonge man, die als roerganger dienst deed. Deze wist bij het naderen van de vissende traw ler niet meer wat hij moest doen. Een aanvaring was het gevolg. De heer Metz ver weet Van B., dat hij de brug had verlaten op een grondslag, die niet verantwoord was. Hij adviseerde de Raad voor de Scheepvaart het getuigschrift van kennis der uitwijkbepalingen voor zes maanden in te nemen. In de verklaringen van Duitse zijde de trawler „Delphin" had meer dan f 50.000 schade was opgemerkt, dat de wachtslieden op de brug van de „Delphin" verondersteld hadden, dat zich niemand op de brug van de Katwijkse trawllogger bevond of dat de stuurman dronken aan het roer stond. Zo slingerde en gierde de „Cornelis Marinus" de Duitser tegemoet. Kwartier weg Uit de verklaringen van schipper W. R. uit Katwijk aan Zee en de dienstdoende stuurman D. J. v. B., eveneens uit Kat wijk, voor de Raad voor de Scheepvaart bleek, dat de schipper 's nachts om twee uur de wacht had overgedragen aan Van B. Gelijktijdig met de stuurman kwam de jongste, een zeventienjarige jongeman, die reeds twee jaar voer, op wacht. Het was mooi weer, goed zicht en er werd met vol le kracht (acht mijl) gevaren naar een andere visgrond. ADVERTENTIE STURKA MONTY-COATS voor Jongens en meisjes extra zware duffel voor spotprijzen 6 jaar19.75 8 jaar 22. 9 jaar24.— 10 jaar25. 11 jaar 26. 12 jaar27 13 jaar28. KOMT NAAR KENNEMERLAAN 100 VELSEN VRIJDAG 20 DECEMBER: Thalia, 20 uur: „Gangsters van 18". Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cultu reel Gebouw, IJmuiden. R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaerstraat 13, open van 14—17 en 1921 uur. Raadhuis, 11—12 uur, spreekuur wethou der van Financiën. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, open van 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21 uur. Filiaal: open van 1417 en 1921 uur. Ned. Ver. van Huisvrouwen, 14 uur: kerstmiddag in hotel Royal, Kennemer- laan IJmuiden. ZATERDAG 21 DECEMBER Thalia: „Gangsters van 18", 19 en 21,15 uur. Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal open van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. R.-K. Leeszaal: geopend van 14 tot 17 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 20 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Prins en Showgirl". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Piloot Quax in Afrika". W.B. Theater, 20 uur: „Represailles" en „Bloedige vergelding". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". 't Centrum, 20 uur: Contactavond Maters. Café „Scheywijk", 20 uur: Klaverjasclub „Onder Ons" (kerstdrive). Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15—17 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 15—17 en 18.30—20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 18.3020 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. ZATERDAG 21 DECEMBER Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Cabaretavond m.m.v. Beverwijks Accordeon Orkest. Café „Scheywijck", 20 uur: Klaverjas- wedstrijd „Onder Ons", (kerstdrive). Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1012 en 15—17 uur; lees- en studiezaal geopend van 1012 en 15 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 en 14—17 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 14 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulf straat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. De schipper was te kooi gegaan en de stuurman besloot aan dek het vistuig te inspecteren en even naar het toilet te gaan. Op de brug bleef de roerganger alleen achter, terwijl zich rondom tien tallen vissersschepen bevonden. De stuur man bleef ruim een kwartier weg en in die tijd begon het gevaar toe te nemen. Toen de roerganger de stuurman einde lijk aan'dek zag terugkeren heeft hij naar hem geroepen, dat zich bijna recht voor uit een vissende trawler bevond. De stuur man riep terug, dat hij de trawler voor langs moest passeren. De Katwijkse logger kwam echter toch in aanvaring met de „Delphin". Beide schepen werden ernstig beschadigd, maar bleven drijven. Niet rijp voor oordeel „Jammer, dat u onder deze omstandig heden met alle drukte van schepen rondom u, de brug hebt verlaten", meende een der leden van de Raad. „De wet bepaalt, dat er twee mensen op de brug dienen te staan. Zo'n jongeman, die u alleen achter liet, is nog niet rijp voor een oordeel op zee", was een ander lid van mening. In zijn beschouwing heeft de heer Metz nog opgemerkt, dat de verplichting tot uitwijken in ieder geval bij de Katwijkse logger berustte. De „Delphin" voerde de voorgeschreven seinen. De heer Metz acht te het een groot geluk, dat bij deze aan varing geen mensen zijn omgekomen. Hij kwam daarna tot de al genoemde conclu sie. De schipper werd door hem niet schuldig geacht aan deze aanvaring. Sfeervol kerstfeest van Vrouwengilde Een tot de laatste plaats bezette zaal heeft donderdagavond genoten van een sfeervol kerstfeest dat georganiseerd werd door de Heemskerkse afdeling van het Katholiek Vrouwengilde. De presidente, mevrouw HennemanBoots, bracht in haar openingswoord dank aan de dames, die hebben meegedaan aan de actie om kledingstukken te naaien en te breien die tijdens de kerstdagen aan de minder be deelden zullen worden uitgereikt. Aan deze avnod werd medewerking verleend door- de voordrachtkunstenaar Jo van der Ven, verbonden aan de stichting Beroepstoneel Limburg. Op bijzonder treffende wijze bracht de heer v. d. Ven het stuk van Felix Timmermans „Waar de ster bleef stille staan" tot leven. De bijpassende mu ziek en het sfeervol versierde toneel werk ten eraan mede dat het gebodene een diepe indruk op de aanwezigen maakte. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Castricumse toneelvereniging „De Schakel" heeft de voorzitter, de heer G. Spaander, de heer J. Bot in hartelijke be woordingen toegesproken wegens zijn 25- jarig lidmaatschap van de vereniging. De vele verdiensten van de heer Bot releve rend, zeide hij dat de jubilaris niet alleen als lid maar ook als secretaris en mede speler in tal van uitvoeringen zich voor de vereniging zeer verdienstelijk heeft ge maakt. Naar aanleiding hiervan had meh dan ook gemeend hem een blijvende her innering in de vorm van een lepeltje met inscriptie te moeten aanbieden, welke verrassing ook mevrouw UhlDe Jong ten deel viel vanwege het feit dat zij 25 jaar lid en 15 jaar spelend lid van de ver eniging was, terwijl zij thans ook reeds enige jaren de financiën beheert. Uiter aard deelde ook mevrouw Bot in de hulde, die haar man werd bereid, omdat haar een prachtige ruiker werd aangeboden. Mede gedeeld werd tenslotte dat op zaterdag 18 en zaterdag 25 januari 1958 het tweede stuk van de vereniging, getiteld „Mademoi selle" voor het voetlicht zal worden ge bracht. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Vraag naar mooi en goed horloge voor een Ook U hebt kans op één van de 100 gratis Prisma horloges Inlichtingen bij Uw Prisma horloger Het Kerst de Jongtoernooi Doordat de A- en B-kwartetten van DCIJ voor de inhaalwedstrijd tegen elkaar gelijk speelden (44), hebben de Sportief- mannen de meeste kans om het toernooi te winnen. De stand van het toernooi is nu: Sportief DCIJ A DCIJ B Beverwijk 10- 6 0- 7 8- 8 6-10 LANGE NIEUWSTRAAT 413 - CENTRUM GALERIJ TEL. 6321 Het verloop van de DCIJ-ontmoeting was als volgt: DCIJ ADCIJ B: P. Kok Jelle post 20; D. OttL. Binkhorst 02; W. v. WortJ. de Boer 02; C. Kaan W. Gomes 20; totaal uitslag 44. Maandagavond wordt de laatste ronde gespeeld. Dan staat op het programma: SportiefDCIJ A en BeverwijkDCIJ B. In verband met de kerstdagen wordt de eerstvolgende clubavond van DCIJ op maandag gehouden. ADVERTENTIE Een partij prachtige zuiver waarvan de dessins uit de collectie zijn genomen. Grote 2-persoons maat normaal 65.50 nu 54.S0 2e. Een partij gemengd nu extra voordelig WKTE" 1-persoon sJL<3. 2-persoon s19»^® TEL 754» MARKTPLEIN I jr ADVERTENTIE GEZELLIGE FEESTDAGEN met PHILIPS 43 cm745, 775 gld 53 cm995, 1185 gld ERRES 43 cm...... 795, 995 gld 53 cm995 gld Betaling in overleg Vraagt vrijbl. demonstratie bij u thuis Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Gediplom. Radio - Televisiemonteurs Erkend Philips service (Van een onzer verslaggevers) DE MELDING van het 288 ton grote Duitse kustvaartuig „Adelheid", dat het gistermiddag omstreeks vier uur op de Noordzee in moeilijkheden was geraakt door machineschade, heeft in de avond en nacht een volledige reddingsoperatie doen ontstaan, toen de bemanning het schip wenste te verlaten. Tal van schepen, die op de Noordzee voeren, zetten koers naar de positie van de Duitser: 56.08 noorder breedte en 0.25 oosterlengte, bijna drie honderd mijl ten noordwesten van IJmuiden. Ook slëepbotèn zetten gistermiddag na het eerste noodsein „Machineschade, wens onmiddellijk assistentie" koers naar de „Adelheid", die thuishoort in Vetersen. Van de Engelse oostkust ging de sleepboot „King George V" naar zee en bij Wells vandaan voer de IJmuidense sleepboot „Titan" van n.v. Bureau Wijsmuller de noord in. De „Titan" was bij Wells in actie bij de berging van de Rotterdamse kust vaarder „Frida Blokzijl". Ook de sleepboot „Holland" van de rederij G. Doeksen op Terschelling meldde zich, maar schijnt niet uitgevaren te zijn. In een primitieve tent van eigen maaksel, stokken met dekens erover, zoeken overlevenden van de grote aardbeving in Noordwest-Perzië be schutting tegen de koude nachtwind. Zij zijn bewoners van het verwoeste dorp Farsinaj in de provincie Hamadan, die treuren over hun verloren familie leden. Premier Manoetsjer Egbal heeft gisteren het geteisterde gebied bezocht om zich een indruk te vormen van de werkzaamheden tot redding en ter leniging der nood der slachtoffers, die voortgaan ondanks verbroken verbin dingen, slechte wegen en bittere kou. De Amerikaanse luchtmacht brengt uit Ankara tenten en dekens naar Teheran. Bij de aardbevingen, die nog steeds voortduren, zijn meer dan 1.500 mensen om het leven gekomen. Van vrijdag 20 december tot en met dinsdag 24 december mogen de Velsense winkels in verband met de kerstdagen tot negen uur open blijven. De winkels zullen ook dinsdagmiddag niet gesloten zijn. Op oudejaarsdag zijn de Velsense midden standers eveneens in de gelegenheid ge steld hun winkeldeuren tot negen uur des avonds op te houden. „Wijk aan Zee"Terrasvogels In de thuiswedstrijd tegen Terrasvogels komen de badplaatsbewoners als volgt in het veld: doel: De Blok; achter: F. Schel vis en Aardenburg; midden: Dirks, J. Schellevis en Snijders; voor Seysener, De Winter, Bol, Scholten en J. de Boer. De Engelse trawler „Loch Doon" was in de avond als eerste bij de „Adelheid". Het was echter stormweer en het was onmo gelijk langszij te komen om de bemanning van de Duitse coaster over te nemen. Het werd beter geacht om een groot schip lij te laten maken bij de reddingsoperatie. De kustwacht van Tynemouth gaf ver volgens opdracht aan de nieuwe tanker „London Resolution" het schip was aan de proefvaart bezig om naar de positie van de „Adelheid" en de „Loch Doon" te stomen. De „London Resolution" had al eerder gemeld op slechts 32 mijl afstand te zijn. Vannacht om twaalf uur meldde de marconist van de tanker, dat men de trawler en de kustvaarder op een halve mijl van elkaar in de buurt zag liggen. Ook de kustvaarder „Irmgard" was in middels naderbij gekomen en hield standby. De „Titan" was de „Adelheid" vanmorgen al een flink stuk genaderd de positie van de sleper was om zes uur 55.20 noor derbreedte en 1° oosterlengte toen zich een nieuw ernstig noodgeval voordeed. De 564 ton grote Noorse vrachtvaarder „Solgry" had in de ruwe zee op 55.06 noor derbreedte en 3.40 oosterlengte dertig gra den slagzij opgelopen. De „Titan" bood haar assistentie aan, daar de „Adelheid" nog steeds stand-by had van de tanker „London Resolution". Andere schepen snelden de „Solgry" eveneens te hulp en het was de IJmuidense motortrawler „Emma' 'IJM 15 van de Scheepsexploitatiemaatschappij „De Ma- rezaten", die als eerste in de nabijheid was. Schipper Blok meldde, dat hij stand-by zou houden. De Noorse kapitein wilde niet op sleeptouw worden genomen door de trawler. Om negen uur vanmorgen kwam van de „Solgry" de melding, dat de be manning trachtte de slagzij te verminderen door het verstouwen van de lading. Het noodverkeer werd daarop geëindigd. Sleep- bootassistentie werd toen ook overbodig geacht. Dit verstouwen schijnt gelukt te zijn de ,jEmma" is dan ook doorgevaren naar de visserij. De „Titan" heeft de oostelijke koers daarna weer verlegd in noordelijke rich ting om de „Adelheid" op te zoeken. Via peilingen op de tanker werd de richting vastgesteld. Tegen de middag zou de „Titan" de Duitse „Adelheid" bereiken. Er waren berichten, die melding maakten van het feit, dat de Engelse sleepboot „George V" was teruggekeerd, maar dat een Deense sleper, de „Sigyn" op volle kracht op de „Adelheid" aan hield. Woonhuis kon geen koper vinden Donderdagmiddag is ten overstaan van notaris H. J. Bremmers te Beverwijk open baar te koop aangeboden, het perceel Zee straat 120 te Beverwijk, waar echter heel weinig belangstelling voor bestond. Het perceel werd ingezet op 12.000 en door makelaar D. Teer opgeboden tot 16.400. Het perceel werd daarna niet afgemijnd, zodat het onverkocht bleef. Wederom hebben de Beverwijkse fok kers van de Kennemer Pluimvee Vereni ging de hoogste eer weten te behalen op de onlangs te Amsterdam gehouden „Holland Show", deelde voorzitter H. J. Vessies mede, tijdens de gisteravond gehouden bij eenkomst in hotel Parkzicht. De fokkers en foksters hadden in totaal 77 dieren inge zonden. De door de koningin beschikbaar gestelde medaille is gewonnen door de heer P. G. Tiets uit Velsen-N., die tevens de hoogste lof van de jury verkreeg met zijn ingezonden konijn, met het predicaat „mooiste dier van de tentoonstelling". De „Akse-beker" voor de hoenders ging naar de heer A. Groen. De overige prijzen voor de hoenders gingen naar de heer J. v. 't Veer en mevr. v. HeystGroot, met de pre- dicaten „z.g." tot „z.z.g.". Bij de konijnenfokkers vielen de prijzen bij de heren Feenstra, B. van Riesen 2x, Schuchart, Nederveld, Tiets en S. de Vries. Gezien de resultaten, die de Beverwijkse foksters en fokkers op de diverse shows weten te behalen, achtte de voorzitter het een uitgemaakte zaak, dat de eerstvolgende Holland Show te Beverwijk dient te wor den gehouden. Te dien einde zal hij zich nog eens met het gemeentebestuur in verbinding stellen om hen van de noodzaak om een show te Beverwijk te houden te overtuigen en hier toe het gebouw van de Veiling Kennemer- land, als enig geschikte ruimte, ter be schikking te krijgen. Bijzondere dank richtte de voorzitter tot de heer Veen en zijn staf, die belangeloos het transport van en naar de show hebben verzorgd. Aan het slot van zijn rede moest hem van het hart, dat de keurmeester enkele dieren had ge diskwalificeerd, die volgens zijn persoon lijke mening en die van geroutineerde fokkers wel degelijk voor prijzen in aan merking kwamen. Hij achtte het dan ook zeer op zijn plaats, dat er in het vakblad het een en ander over gezegd zal worden. Het wachten was toen nog op de politie voor het houden van de trekking voor de kerstverloting. Voor het vele werk, dat de verlotings commissie en de verkopers der loten had den verricht, sprak de voorzitter zijn war me dank uit, waarbij hij de milde gevers een extra pluim op de hoek stak. Tot slot van deze avond bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Het bestuur van de handbalvereniging .IJmond" heeft zich beijverd om voor alle 'leden, ouderen en jeugd kerstfeesten te houden, die zondagmiddag in het jeugd honk op „Watervliet" voor de jeugd zijn vastgesteld en waarbij eet- en drinkgerei, alsmede sportkleding tot de wat vreemde uitrustingstukken zullen behoren. Zowel voor de welpen (meisjes en jongens) als voor de aspiranten (meisjes en jongens) worden afzonderlijke bijeenkomsten ge houden, doch met ongeveer hetzelfde pro gramma. Dit programma bestaat uit een boerekoolmaaltijd met worst, veldlopen met hindernissen om prijzen, het schenken van chocolademelk met versnaperingen en een kerstvertelling. Zaterdagavond is er voor de seniorenleden een kerstavond in het paviljoen „Watervliet", die op 4 januari wordt gevolgd door een Nieuwjaarsbijeen komst in hetzelfde gebouw met het debuut van de eigen toneelgroep. Op 11 januari komen leden van „IJmond", V.V.B. en „Watervliet" bijeen voor het houden van een klaverjastoernooi ten bate van het jeugdwerk van deze verenigingen ADVERTENTIE L. NIEUWSTRAAT - MARKTPLEIN IJMUIDEN Van de Scheveningse Sleephellingmaat- schappij is met goed gevolg tewater gela ten de nieuwe motorlogger Sch 8 „Gerar- dina". De logger is gebouwd voor rekening van de n.v.rederij voorheen A. van der Toorn en zn., te Scheveningen. ADVERTENTIE Amandelkerststaven 1.25 Amandelkerstkransen3.25 Banketallerhande p. 250 gr65 ct. Amandelkransjes per 250 gr. 65 ct. Weihnachtsstollen vanaf 1.50 Grote sortering chocoladekransjes per 100 gr. vanaf 45 ct. Grote sortering gebakjes 17 ct, enz. enz. Natuurlijk weer bij Wjjk aan Zeeërweg 51 - Telefoon 4362 Trommel, troffel, passer en hond Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: muntbiljet; passer in kokertje; schroevendraaier; plastic kin derportemonnee; bruine portemonnee; herenglacé's; actetas met lege flessen; trommel en troffel, rode damesglacé's; een paar grijze handschoenen; paraplu; vul pen; bruin kinderlaarsje; wieldop van auto; snelbinder; actetas; handschoen; kindervest duimstok; ring met sleutels; herenpolshorloge; een paar bruine jongens schoenen; zwembroekje en badhanddoek; damespolshorloge; hondje; autoped op luchtbanden; een paar damesglacé's; ge zangenboekje; portemonnee met ritsslui ting; geblakte sjaal; herenhandschoen; da mestas; kindersjaaltje; portemonnee met inhoud; wollen meisjeshandschoenen. De leeszalen willen nogmaals de aan dacht vestigen op de hersengymnastiek- wedstrijd, die door de Centrale Vereniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken, bij het. herdenken van haar 50-jarig be staan in mei 1958, wordt georganiseerd. Zo als bekend, vindt de wedstrijd in 3 ronden plaats en de eerste ronde wordt gehouden op vrijdag 3 januari 1958. De kinderen, die zich voor de wedstrijd hebben aangemeld en de 12 boeken gelezen hebben moeten zich om 2 uur bij de biblio theek melden. Voor de kinderen die lid zijn van de: a. Openbare Jeugdbibliotheek te Bever wijk, Prinsessenlaan 19; b. R.-K. Jeugdbibliotheek, Arendsweg 61; c. Jeugdbibliotheek van de Gemeente bibliotheek te Velsen, Heidestraat 40, om half twee d. Jeugdbibliotheek van het filiaal IJmuiden-Oost van de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Velsen-N. Deze kinderen worden om 2 uur verwacht in de bibliotheek Banjaerstraat 13, Velsen-N. Een twaalf-tal vragen, die schriftelijk beantwoord moeten worden, betrekking hebbende op de boeken die op de uitge reikte paspoorten staan vermeld, vormen het eerste deel van deze ronde. Achter deze vragen staan 4 antwoorden en elk kind ADVERTENTIE PRISMA HORLOGES VERKRIJGBAAR BIJ De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem - Telefoon 20049 ADVERTENTIE voor betere en exclusieve wolsoorten o.a. franse ©n engelse import patronen beschikbaar marktplein 7 - tel. 7029 dient te onderstrepen welk antwoord hem het juiste voorkomt. Wie hiermede een „visum" verdiend heeft, krijgt een echt stempel in zijn paspoort. De eigenlijke her- sengymnastiekwedstrijd wordt gehouden op woensdag 29 januari 1958. Hoe laat en waar wordt nader bekend gemaakt in de eigen bibliotheek. De kinderen die nog iets over de wed strijd willen vragen moeten dit bij hun eigen bibliotheek doen. De besturen reke nen er op, dat alle kinderen, die zich voor de wedstrijd op 3 januari hebben opgege ven, op die datum aanwezig zullen zijn, en daardoor meedoen aan „De kans om te Handbalnieuws van „Full Speed" Het eerste elftal heeft zondag vrijaf. De junioren spelen thuis tegen IJmond A, het ligt in de lijn der verwachting ge zien het spel van vorige week dat ook uit deze ontmoeting een puntje gehaald wordt. Aspiranten A spelen eveneens thuis en wel tegen Concordia, een van de kandi daten voor de bovenste plaats, een voor spelling is moeilijk aangezien beide teams van dezelfde sterkte zijn. In de zaalhand balcompetitie wordt slechts één wedstrijd gespeeld en wel Full Speed ABlinkert B. Open Deur-dienst in Grote Kerk Zondag 22 december om 7 uur vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een Open Deur-dienst plaats, waarin zal voorgaan ds. Monteban, Ned. Herv. predikant te Driebergen. Het onderwerp is „Ontsluit uw hart voor den Heer". Organist is de heer G. J. Moed en het zangkoor „Stem des Volks" zal zijn vocale medewerking verlenen. WIJK AAN ZEE—TERRASVOGELS In deze ontmoeting komt Terrasvogeis als volgt uit: Cöhrs Goedhart en Van Gel der; Nieuwenweg, Van Vuure en Van Eden; Rijke, Timmer, J. Veldman, Thoo- len en H. Veldman.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5