„Broekman gaat ouderwetszegt Klaas Schenk in Ham ar TOG boekte een gelijkspel tegen ploeg van Disnie iiFC en Old Internationals voor de 28ste keer tegenover elkaar DE TAFELTENNISCOMPETITIE OP NIEUWJAARSDAG De tenniscompetitie zal op 20 april beginnen Alfred Neubauer trekt zich terug uit racesport Oranje-team niet tegen ploeg van Paraguay Bulgaarse voetballers wonnen in Djakarta John Charles speelt in ploeg van Wales Koblet naar Zuid-Amerika Teleurstellende nederlaag van DHC tegen Shell Zweedse schaatsploeg voor drielanden wedstrij d Oosteuropese landen in verschillende groepen? Concours hippique in de Pluimveehal Barneveld De competitiestanden bij de veldhandballers Van Weezei versloeg Barendregt in Utrecht Jack Kramer wil Mervyn Rose contracteren Om de Cunningham-beker Volledige Nederlandse ploeg naar Italië! Spartaan klopte Hercules in tweede klasse Gearresteerde notaris bekent verduistering Geld is opgemaakt aan dure levenswijze Regering trekt maatregel tegen journalist in Vjf i o ii ifi L i_/ 9 Voor de achtentwintigste keer zullen morgenmiddag op het HFC-terrein aan de Spanjaardslaan in Haarlem de oud-gedienden van het Nederlands voetbalelftal aan treden tegen de jeugd of wel: woensdagmiddag wordt een schone sportieve Nieuwjaarstraditie voortgezet in de wedstrjjd Old Internationals tegen HFC. En als wij ons niet vergissen wordt de match van het jeugdig elan tegen de nog niet hele maal vergane glorie een zeer aantrekkelijke, omdat de oud-oranjespelers op papier te zien met een elftal in het veld komen dat er zijn mag. Een elftal met nog actieve en aan de competitie deelnemende spelers en verder voetballers die nog geregeld hun conditie op peil houden en dus zeker niet onvoorbereid ten strijde trekken. Op 1 januari van dit jaar werd het onder bar slechte weersomstandigheden, laar ook dat hoort bij deze Nieuwjaars wedstrijd 11 en veel krachtsverschil al er ook morgen niet zijn. Vooral de chterhoede lijkt voor geen geruchtje ver aard. Niet alleen dat Halle hij wordt an het einde van de volgende maand tweeënvijftig jaar weer van de partij is, doch hij wordt gesteund door de achter- pelers Schijvenaar en De Vroet met daar tussen stopperspil Jan van Schijndel, die nog steeds een geduchte kracht is voor de eerste divisieclub SVV. Het middenveld wordt bezet door Paauwe en Stijger, beide spelers die al bij zo vele vorige gelegenheden de bewondering kre gen van de altijd zo grote publieke schare door hun voortreffelijke technische capaci teiten en hun spelverdelen. Ook aanvallend zullen de Old Internationals ongetwijfeld hun mannetje staan. Daar staan de twee geduchte vleugels Roozen-Biesbrouck en Groeneveld-Smit (Haarlem) nog wel borg voor. En Jan van Roessel nog niet eens zo heel lang geleden aanvalsleider van het Oranjeteam zal zeker wel voor een verantwoorde af werking van de aanvallen kunnen zorgen. Als vanouds wordt er gespeeld om een wisselbeker, die beschikbaar is gesteld' door de oud-scheidsrechters mr. E. G. van Bisselick, J. Mutters,, dr. J. F. van Moorse!, A. van Lennep, F. W. Kotte en mr. M. A. V. Slingenberg. Bij een gelijk spel blijft de beker in het bezit van de oud-internatio nals. De wedstrijd van morgen staat onder lei- ling van de heer Formanoy. Vooraf aanvang één uur spelen de De landelijke competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Eawntennisbond zal in 1958 beginnen op zondag 20 april 1958. Van 20 april tot en met 1 juni zal, met uitzondering van pinksterzondag 25 mei. voor de competitie op zondag gespeeld worden. Vanaf zondag 8 juni zullen de "ventuele inhaalwedstrijden en de pro motie-degradatiewedstrijden plaatsvinden. De lawntennisafdeling van de RKVS HBC" uit Heemstede beeft bij de KNLTB •n aansluiting verzocht. Het aantal leden van de KNLTB neemt, oals uit het jaarverslag over het bonds- lar 1956-1957 blijkt, nog steeds toe. De inleg van banen houdt echter met de '•oei van de bond geen gelijke tred en lede door de bestedingsbeperking is men tenniskringen over deze gang van za- ?n zeer verontrust. In 1956 telde de NLTB 39806 leden (28880 senioren en 1926 junioren), eind oktober 1957 42129 'den (30340 senioren en 11789 junioren). 1st aantal aangesloten verenigingen steeg an 456 tot 469. De Amsterdamse vereni- ingen Festina en DDV en Leimonias uit Den Haag nemen met respectievelijk 787, '1 en 551 de eerste drie plaatsen in op de ist van de vijftig grootste verenigingen. De Haarlemse Lawn Tennis Club komt iet 274 leden op de zesentwintigste plaats. Het aantal aan de competitie deelnemen- 'e ploegen bedroeg het afgelopen seizoen '221, hetgeen ten opzichte van 1956 een armeerdering betekende van 59 ploegen. \lfred Neubauer, in vakkringen be nd als „Don Alfredo", trekt zich, na 35 'ir werkzaam te zijn geweest voor de Tercedes-Benz fabrieken, terug uit de wedstrijdsport. Grote overwinningen en vcle recordprestaties schreven renners als Werner, Merz, Walb, Carracciola, Von Brauchtisch, Lang, Seaman, Kling, Moss en Fangio onder leiding van de op 29 maart 1891 in Neutitschein (Oostenrijk) geboren Neubauer, op hun naam. Als jong artillerie-luitenant kwam Neu bauer in contact met de toenmalige di- ecteur van Austro-Daimler, Porsche. In 123 verdiende hij zijn eerste sporen als mireur in de Targa Florio op Sicilië. Zijn talenten als organisator waren in '926 maatgevend bij zijn benoeming tot directeur van de race- en sportwagen af deling. Hij verwierf bij zijn renners grote populariteit en was niet slechts een er kend strateeg, maar ook een zeer gezien man in de pits van de circuits. Het afscheid van deze markante en „ge wichtige" persoonlijkheid in zijn goe de tijd woog hij 125 kg valt zijn mede werkers dan ook niet licht. De opstelling van de Old-Internatio- 8 nals voor nieuwjaarsdag is definitief als 2 volgt: Halle, S Schijvenaar, De Vroet, Paauwe, Van Schijndel, Stijger, Roozen, Biesbrouck, Van Roessel, Groeneveld en Smit i 8 De opstelling van HFC is: Van der Lee, Dekker, Wijkhuizen, Bouwman, Molijn, Bijvoet, 8 Winter, De Nijs, Jansen, Molenaar, Moolenaar XXXOOOOOCOOCXXXXXXXXXXDOOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOCICIÓOCXXXXXXO sterkste welpenteams van HFC en EDO een vriendschappelijke wedstrijd. De stand van de tot op heden gespeelde wedstrijden is als volgt: HFC 27 14 4 9 108— 98 Old Int. 27 9 4 14 98—108 De Paraguese Voetbalbond heeft aan de K.N.V.B. laten weten dat alleen de pe riode 20-28 mei deze bond schikt voor een wedstrijd Nederland-Paraguay. Daar mee is deze beraamde ontmoeting van de baan, want de K.N.V.B. heeft de datum 3 of 4 mei aangehouden, en bovendien wordt op 28 mei in Oslo de wedstrijd Noor wegenNederland gespeeld. De K.N.V.B. is nu op zoek naar een andere tegenstan der voor 3 of 4 mei. Intussen wordt ernstig overwogen om in het voorjaar van 1958 de officiële lan- denwedstrijd Nederland-Curagao te spe len. Over de datum wordt onderhandeld. Het elftal van de Old-Internationals, dat op 1 januari van dit jaar een gelijk spel (1-1) bevocht tegen de HFC-ers. V.l.n.r. staand: oefenmeester Kaufman, Van Schijndel, Paauwe, Pellikaan, Stijger en De Vroet. Gehurkt v.l.n.r.: Van Stoffelen, Biesbrouck, Roozen, Smit, Mijnders en Leo Halle. Van dit elftal spelen morgen slechts Pellikaan, Mijnders en Van Stoffelen niet mee. Zij worden vervangen door Schijve naar, Groeneveld en Van Roessel. De Bulgaarse voetbalcombinatie ,die een toer maakt door Indonesië, heeft in Dja karta een toernooi gewonnen waaraan ook de Oostenrijkse club Wacker en het na tionale Indonesische elftal deelnamen. De Bulgaren wonnen met 20, ruststand 10, van Indonesië, en met 10, ruststand 10, van Wacker. De wedstrijd WackerIndonesië was met 20 door de Oostenrijkers gewonnen, een stand die al bij rust was bereikt. Het elftal van Wales, dat 15 januari in Tel Aviv in de voorronden van het we- reldtoernooi tegen Israel uitkomt, is als volgt samengesteld: Kelsey (Arsenal), Wil liams (West Bromwich Albion) en Hop kins (Tottenham Hotspur), Harrington (Cardiff City), Mel Charles (Swansea Town) en en Bowen (Arsenal); Len All- church (Swansea Town), John Charles (Juventus), Medwin (Tottenham Hotspur), Ivor Allchurch (Swansea Town) en Jones (Swansea Town). De Zwitserse wielrenner Hugo Koblet heeft voorstellen geaccepteerd voor een tournee van een maand door Venezuela en Columbia. Op 5 januari zal hij, in gezel schap van de Italiaan Fausto Coppl, deel nemen aan baan wedstrijden in Bogota, de hoofdstad van Columbia. Koblet zal van daag na een wedstrijd in Bazel uit Zwit serland vertrekken. „Ik heb Kees Broekman natuurlijk goed bekeken toen ik hem gisteren en van daag weer voor het eerst op het ijs zag en ik moet zeggen: „hij gaat ouderwets", al dus de coach van de KNSB-kernploeg Klaas Schenk, die zaterdag als h~~eleider van de NVBHS-ploeg in Hamar is aange komen. Schenk was trouwens ook goed te spre ken over hetgeen hij van de trainingsploeg, die uit Valladalen, het Zweedse trainings centrum is teruggekomen, heeft gezien. Deze rijders, bij wie zich o.a. Jan Pes- man, Wim de Graaff en Jeen van den Berg bevinden, waren op 2 december j.l. naar Zweden vetrokken om daar hun voor bereidingen onder leiding van trainer Piet Zwanenburg te beginnen. Na een onpretti- Kees Broekman De Haarlemse overgangsklassers in de tafeltenniscompetitie hebben de eerste helft bepaald niet met schokkende resul taten afgesloten. Slechts TOG deed van zich spreken door Disnie een gelijk spel af te dwingen. HBC en Togido speelden een spannende strijd tegen elkaar en deel den de beide punten eerlijk: 55. GTTC was kansloos tegen Sparta 4 en verloor met negen-een. Ook DHC kon het niet bolwerken en verloor ietwat teleurstellend met zeven-drie van Shell. TOG speelde een uitstekende wedstrijd tegen Disnie en had met wat meer geluk zelfs nog kunnen winnen. Men begon met een twee-nul achterstand, doordat Klabou en Duits verloren, resp. van Lamers en Langius. Winstpunten van Kuiper (2) en van Klabou maakten er 3-2 van, waarna Disnie echter weer het heft in de hand nam, doordat Beukman Duits en Langius Kuiper versloeg. TOG stelde hierna snel de halve winst veilig. Klabou versloeg Beukman met flink verschil en Duits werd in drie games de baas over Lamers. In het dubbel ging de strijd gelijk op. TOG verloor op het nippertje: 23-21, 22-24 en 21-19. TogidoHBC was een uiterst spannend duel, waarin de gasten waarschijnlijk wel iets meer kregen dan hen toekwam. HBC nam tot twee keer toe de leiding. Van Buuren werd- kansloos door Schoof ge klopt, maar Pliester slaagde er in Van Eijk te kloppen. Overigens ging dit op een wijze, die voor Van Eijk wel uiterst te leurstellend was. Hij zag in de derde game een 16-12 voorsprong verloren gaan en om zetten in 20-19. Pliester maakte toen door een hoogst ongelukkige bal gelijk. De bal raakte het net, schoot recht omhoog, kwam weer op tafel terug en bleef volkomen „dood" op Van Eijk's helft. Laatstge noemde was toen de kluts volkomen kwijt en verloor. Smit versloeg Boot hierna vrij vlot, waarna Van Buuren Van Eijk vrij gemakkelijk klopte. Schoof verkleinde de achterstand door Smit kansloos te klop pen, waarna Boot Pliester voor talrijke problemen stelde. Met 13-21, 21-19 en 22-24 bracht de HBC-er de partij toch nog op zijn naam. Smit was hierna kansloos te gen Van Eijk, Van Buuren behaalde daar na een fikse zege over Boot. De belang rijkste partij was die tussen Schoof en Pliester. Beide spelers waren goed in vorm, met als gevolg een spannende en aantrekke lijke strijd, die Schoof net won: 23-21, 19 en 21-19. In het dubbelspel was Togido oppermachtig en won dan ook met groot gemak, waardoor de partijen dus defini tief op gelijke voet kwamen. GTTC bracht er tegen Sparta 4, geheel volgens verwachting, niet zo veel van te recht. Sleper en Blom versloegen beiden invaller Kat en ook Vermolen speelde te gen deze tegenstander een goede wed strijd. In de derde game was hij echter te zwak en verloor dan ook. Blom speelde een nerveuse partij tegen Mascini en kon, ondanks een vaak flinke voorsprong, niet winnen. DHC stélde teleur door tegen Shell voor de eerste maal in eigen huis te verliezen. Jan Langenberg was in voortreffelijke vorm en won al zijn partijen. En vaak met groot verschil. Tegen Gompelman wist hij een 20-11 achterstand om te zet ten in winst met 22-20. Roubos was even als Bruna weinig gelukkig. Beiden bleven dan ook zonder winst. De standen zijn: ge reis de Zweedse trein kreeg pech zo dat het gezelschap de expres Drontheim- Hamar miste arriveerden de jongens maandagmorgen om vijf uur in Hamar. Toch stonden zij 's middags alweer op het ijs en daarbij bleek, dat Zwanenburg de rijders daar in Valladalen een goede beurt had gegeven. Het is goed weer in Hamar, het vroor er maandagmiddag 12 graden en het ijs is uitstekend. Voor donderdag 2 januari heeft Klaas Schenk de eerste selectiewedstrijden op het programma staan. Er wordt dan gere den over 500 en 1500 meter. De Zweedse Schaatsbond heeft voor de drielandenwedstrijd Noorwegen-Zweden- Nederland, die op 10 en 11 januari in Oslo wordt gehouden, de volgende ploeg samen gesteld: Olie Dahlberg, Sixten Albinsson, Bertil Eng, Bo Karenius, Gunnar Sjoelin en Gunnar Stroem. Olie Dahlberg is op het ogenblik ziek. Mocht hij niet tijdig ge noeg hersteld zijn, dan wordt hij ver vangen door Hans Almgren Iiindtoèrnööi voetbaltitel De voetbalbonden van Hongarije en Joe goslavië hebben zondag in Boedapest be sloten aan het bestuur van de FIFA en het organisatie-comité van het wereld kampioenschap voetbal voor te stellen om de vier Oosteuropese landen: Hongarije, Tsjechoslowakije, Rusland en Joegoslavië in vier verschillende groepen in te delen, voor de eindronde van het toernooi die in Zweden wordt gespeeld. Dank zij het feit dat in Barneveld de nieuwe pluimveehal onlangs gereed is ge komen, zal in deze plaats binnenkort twee dagen concours hippique worden gehou den. Deze hal, die een oppervlakte heeft van 1800 m2 en aan enkele duizenden toe schouwers plaats kan bieden, wordt inge richt als manege, waarin een aantal lan delijke rijverenigingen van het streekver- band van landelijke ruiters „De Gelderse Vallei", ter gelegenheid van de verjaar dag van kroonprinses Beatrix op vrijdag 31 januari en zaterdag 1 februari een con cours hippique zullen verzorgen. Het con cours is tot stand gekomen op initiatief van de oranjevereniging in Barneveld. Deelnemende verenigingen zijn de lan delijke ruiterverenigingen uit Wagenin- gen, Bennekom, Lunteren, Nijkerk, Ede, Essen, Kootwijkerbroek, Harskamp, Ter- schuur en Barneveld. Het programma ver meldt. o.a. voltige en carrouselnummers, springconcours, vrijheidsdressuur, optre den met Shetland pony's, romeinse spelen e.d. Bij het springconcours worden verre den „Prijs der Amazones", prijs „Het Gouden Ei" en de prijs „Jan van Schaf- felaar". Met een shownummer zal het pro gramma worden besloten. Sparta 3 10 9 0 1 18 70- -30 UBTV 9 8 0 1 16 69- -21 Togido 10 5 2 3 12 48- -52 AVGA 9 7 0 2 14 57- -33 DHC 10 5 0 5 10 52—48 HBC 9 3 2 4 8 45—45 Shell 10 3 2 5 8 38- -62 Smash 3 10 2 1 7 5 35- -65 VVGA 8 3 1 4 7 40—40 KKK 9 2 0 7 4 30- -60 Quick 2 10 1 0 9 2 21- -79 Smash 2 10 8 2 0 18 72- -28 Sparta 4 10 7 2 1 16 48- -52 Disnie 10 6 2 2 14 58—42 UBTV 2 10 4 4 2 12 59—41 Nedlloyd 2 10 3 5 2 11 5446 TOG 10 3 5 2 11 52—47 Vitus 10 3 2 5 8 43- -57 AMVJ 10 2 3 5 7 40- -60 Povac 2 10 2 2 6 6 45- -55 GTTC 10 2 0 8 4 36- -64 Onder Ons 10 1 1 8 3 31- -69 HBC speelt deze week zijn inhaalwed strijd tegen AVGA. Men speelt in de op stelling Pliester, Montanus, Leuven. De standen in de veldhandbalcompetitie luiden: District West A - Dames Eerste klasse: Tweede klasse B AVA 8 12 JHC 7 13 Amstel 5 10 Niloc 2 6 12 Athleta 6 10 Blauw Wit 8 9 DSG 7 8 Foresters 6 6 Vriendschap 7 4 Tavenu 4 5 HHC 8 4 Tonido 6 4 AOG 5 2 Tonegido 8 5 Concordia 6 2 ADO 8 4 HOC 8 4 CSV 5 2 Heren Eerste klasse: Tweede klasse B: Aalsmeer '7 14 IJmond 8 16 UD 6 10 Zandv.meeuw. 7 10 Rapiditas 8 8 Lijnden 7 9 BHC 6 6 Aalsmeer 2 7 7 WVGV 7 6 Blauw Wit 2 7 4 Concordia 7 6 Concordia 2 8 4 SSVU 7 4 Vriendschap 6 3 AHC 6 0 Unitas 5 1 Afdeling Haarlen - Dames Eerste klasse: TYBB 8 9 IJmond 9 17 Zandv.meeuw. 8 4 Rapiditas 9 13 Concordia H.) 6 3 De Blinkert 8 10 Concordia 2 8 0 Tweede klasse A: HBC IJmond 2 Van Nispen Rapiditas 2 Concordia 3 THB Velsen Tweede klasse B: Wijk aan Zee 10 IEV 7 FulSpeed 9 ADO 2 6 Leonidas 8 IJmond 3 6 HBC 2 8 De Blinkert 2 8 Eerste klasse: AVA HOC Rapiditas 2 Tonegido Tweede klasse: THB 10 De Blinkert 2 10 Velsen 7 Zandv.meeuw. 9 IJmond 2 7 6 AVA 2 5 6 AHV 5 4 IJmond 3 9 2 De Blinkert 10 4 Concordia 3 6 0 De standen in de zaalhandbalcompetitie van het district West A luiden Dames Eerste klasse: Tweede klasse: Sagitta 8 12 DSG 5 10 Niloc 9 12 Vriendschap 6 6 Zeeburg 8 10 Laren 5 6 Amstel 9 5 HHC 4 2 Athleta 6 4 Concordia 6 2 Achilles 6 3 Heren Eerste klasse: Tweede klasse: Aalsmeer 10 19 Amstel 7 14 Blauw Wit 9 13 Concordia 7 10 Niloc 9 11 The Catchers 7 6 WVGV 9' 7 UD 5 4 AHC 9 2 Attila 5 2 Achilles 6 0 SSVU 5 0 Kandidatentoernooi In het kandidatentoernooi om het per soonlijk schaakkampioenschap van Neder land werden in Utrecht enkele afgebroken partijen gespeeld. Niet alle kwamen tot een einde. De uitslagen waren: Derde ronde: Van Perlo—Quakkelaar remise, Van DonkBink 10. Vijfde ronde: Van Weezel—Quakkelaar afgebroken. Zesde ronde: Van WeezelBarendregt 1—0. Zevende ronde: OrbaanVan Steenis afgebr., BinkJonkman 01, Van Donk Van Perlo remise. De stand luidt na 7 ronden: 1. en 2. Van Scheltinga en Barendregt 5% pnt (uit 8 partijen), 3. en 4. Bredewout en Jonkman \x/z pnt., 5. Orbaan 4 pnt. en 1 afgebr. 6. en 7. Crabbendam en Van Donk 3% p. 8. Van Steenis 2x/2 p. en 1 afgebr., 9. Bink 2V2 pnt., 10. Van Perlo 2 p., 11. en 12. Van Weezel en Quakkelaar IV2 p. en 1 afgebr. Tenniscircusbaas Jack Kramer heeft in Sydney bekend gemaakt, dat hij wil tr chten de Australische linkshandige Da- vis Cup-speler Mervyn Rose aan zijn troep beroepsspelers te verbinden. Mervyn Rose is 27 jaar. In 1954 werd hij kampioen enkel spel van Australië. In Brisbane begint woensdag 1 januari een serie van 100 partijen, waarin Pancho Gonzales zijn officieus wereldkampioen schap verdedigt tegen Lew Hoad. De organisatoren van het toernooi om de Cunningham-beker hebben in Mann heim de wedstrijdkalender opgemaakt voor de maand januari. In de H.O.K.Y. in Den Haag speelt het Nederlandse bonds- team de volgende vijf wedstrijden. Woensdag 8 januari: Ned. bondsteam Dusseldorp; zondag 12 januari: Ned. bondsteamBad Nauheim; dinsdag 14 januari: Ned. bondsteamRiessersee; dins dag 21 januari: Ned. bondsteamBad Toelz; woensdag 29 januari: Ned, bonds teamFüssen. De nieuwste rage onder de Amerikaan se jeugd is modelbouw van raketten. In werkplaatsen en laboratoria van eigen vinding experimenteren de jon gelui met yllerlei soorten vuurpijlen. Elke middelbare school, die zich res pecteert, heeft een raketclub. Rechts Charles Ferguson en Bruce Conway uit Cincinnati in de staat Ohio aan hun werkbank. Links ziet men beiden in hun „laboratorium". De K.N.W.U., de Koninklijke Neder landse Wielren Unie, en Kees Pellenaars hebben een telegram aan de Italiaanse Wielerbond gestuurd, waarin zij verzoe ken om niet met een ploeg van vier, maar met een ploeg van acht Nederlanders in de ronde van Italië 1958 te mogen rijden. Pellenaars verklaarde ons haast wel ze ker te zijn dat hij met een complete ploeg naar de Giro Italia zal gaan. Ook in de Ronde van Spanje zal een volledige Nederlandse ploeg starten. De drie Luxemburgse renners, die in de Spaanse ronde met de Nederlanders zou den samenrijden, zullen niet starten. „Nu gaan we met tien in plaats van met zeven man naar Spanje, aldus Pellenaars, die ons vertelde dat hij het nieuwe wielersei- zoen zag als een reorganisatiejaar voor de wegrensport. Wij hebben te veel naar de oude renners gekeken en dat blijkt nu wel fout te zijn. Hij zag echter de toekomst rooskleurig tegemoet. Bij tweedeklassers De uitslag van de wedstrijd Hercules Spartaan in de tweede klasse B van de amateur-competitie is niet 1-0, zoals wij gisteren berichtten, maar 0-1. Spartaan won dus, zodat de ranglijst als volgt is: Baarn 12—18 H M S 12—13 HFC 13—17 Holland 13—12 Spartaan 1115 V V A 1310 AFC 13—15 HBC 11—8 V V B 13—14 Hercules 10—7 Schoten 1113 Rapiditas 122 De in Heemstede wonende en in Amster dam kantoorhoudende notaris G. A. R. jr., die wordt verdacht van verduisteringen en valsheid in geschrifte, is maandagmor gen van het hoofdbureau van politie in Amsterdam, waar hij zich in de nacht van zondag op maandag had gemeld, overge bracht naar het bureau Pieter Aertszstraat, welk bureau de zaak onderzoekt. Bij zijn eerste verhoor heeft de notaris toegegeven, dat hij valsheid in geschrifte en verduiste ringen heeft gepleegd. Zelf schatte hij het verduisterde bedrag op anderhalve ton. De politie meent, dat dit bedrag veel hoger kan zijn; het onderzoek in deze zaak, waarbij accountants te pas zullen moeten komen, zal vele maanden vergen. De notaris heeft de verduisterde gelden hoofdzakelijk besteed aan zijn te dure levenswijze. Bij een manege in Overveen had hij vijf eigen rijpaarden. Voorts bezat hij twee auto's en maakte met zijn gezin regelmatig vrij dure buitenlandse reizen. Bij zijn arrestatie had de verdachte nog maar enkele guldens op zak. Zoals bekend, is de notaris geruime tijd voortvluchtig geweest en werd hij gezocht door de internationale politie. Op de eer ste dag van zijn vlucht is hij naar Zand- voort gegaan, waar hij in een klein pen sion een kamer had genomen. Hij heeft daar niet geslapen. Vervolgens is hij naar Amsterdam gegaan, waar hij zich onder een valse naam in een hotel heeft laten in schrijven. Daarna heeft hij nog enkele nachten in hotels in Utrecht en Arnhem doorgebracht. Tenslotte is hij weer naar Amsterdam gegaan. Hij heeft vrijwel hele dagen op straat gezworven en de tijd doorgebracht in bioscopen en drukke café's. In september heeft de regering de jour nalist H. C. Faas, parlementair correspon dent van de Volkskrant in Den Haag, de toegang tot de departementen voor een jaar ontzegd. Deze maatregel, welke des tijds veel stof heeft doen opwaaien, werd genomen omdat de regering van mening was, dat de heer Faas voortijdig bijzonder heden uit de Troonrede en de Miljoenen nota openbaar zou hebben gemaakt. De regering heeft thans de uitsluiting van de heer Faas opgeheven. De hoofd redacteur van de Volkskrant ontving een brief van de minister-president, waarin van deze opheffing mededeling wordt ge daan. Voorts deelt de minister-president in deze brief mee, dat de regering heeft besloten, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, vragen be treffende de verhouding tussen overheid en pers in het algemeen en met name de vraag, of en zo ja onder welke voorwaar den de overheid in de toekomst de Tucht raad van de Federatie van Nederlandse Journalisten zou kunnen inschakelen, om advies zal voorleggen aan de onder het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ressorterende Persraad.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17