Van oud naar nieuw in Velsens Antoniusziekenhuis Eigen carillon moet Beverwijk sfeer en klank verlenen 2 Januari 2000 enkele paren sla Uw slag M 0 THALIA J I Jmond-agenda gcjaHGANAM Tingelen en brommen in de St. Agathatoren EEN OUDEJAARS-REPORTAGE Ruzie in café tijdens bezoek van Limburgers Ordeverstoring in Heemskerk „Zwarte Zee" nam Engels schip op sleeptouw Wijkverpleging voor Velsen tijdens de jaarwisseling schoenen, laarzen en pantoffels SCHOENHANDEL Toneelavond van r.-k. Jong Velsen-Noord Herv. Toneelgroep met „Stuurloos" DINSDAG 31 DECEMBER 1957 Zuster Raymunda bakt de bollen - de keuken geurt naar olie en sukade. DE HUIZEN SLUITEN ZICH straks op in zichzelf, als het licht van de laatste dag stilaan voor de vallende avond wijkt, en de kerstboom gaat nog éénmaal ontstoken worden. Moeder trekt de gordijnen dicht. Moeder Henrica, van het Antoniusziekenhuis ontsteekt bij haar honderdtachtig kinde ren in de hoge bedden, die deze laatste avond van het jaar rondom haar zijn, ook de laatste witte kaarsen van 1957 en de pols in het ziekenhuis gaat deze laatste uren van het aflopende jaar rustiger dan op gewone dagen. Af en toe stijgt er een klein verdriet op uit één van die bedden, dat zich ontlaadt in een korte snik of een huilbuitje. bezorgdheid over thuis, heimwee naar het eigen gezin, twijfel aan een spoedig herstel. Op de kraamafdeling, waar drie miniatuur mensjes in de warme couveuse liggen te bewijzen, dat zelfs een zevenmaandswichtje al voorzien is van alle gebruikelijk heden van het mensdom en waar zuster Neelissen samen met zuster Edelburgia al ettelijke jaren voorzichtig de scepter zwaait, is de weemoed van deze oudejaarsavond niet zo duidelijk voelbaar. Want de moeders weten hier, dat zij met Pasen zéker thuis zullen zijn, misschien de volgende week al. Op de ziekenzalen is dat minder zeker. Daar "wordt het een gok op het leven: „Wellicht met Pasen thuisVolgend jaar om deze tijd ben ik er vast wel uit, want dokter heeft gisteren nog gezegd, dat er nu mooi schot in gaat zitten DEZE GEDACHTEN, deze zorgjes en dit verdriet, samen met de vreugde en de goede verwachting voor een nieuw jaar dwalen vandaag duidelijker door het ziekenhuis dan op andere dagen want ook al gaat morgen de zon weer gewoon op en ook al verandert er met de klok van twaalven niets wezenlijks oudejaarsavond is een moment van overpeinzing en dat geldt sterker nog voor een ziekenhuis dan in de huiselijke kring. Moeder Henrica weet het. Zij weet, dat de patiënten het vanavond allemaal een tikje moeilijker hebben dan andere avonden en dat er tien of mis schien honderd tranen meer geschreid zullen worden dan ge woonlijk. Daarom heeft zij dan ook instemmend geknikt, toen zuster Raymunda, de keukenzuster haar voorrekende, dat zij voor haar klantjes laat es kijken zeshonderd oliebollen en dan nog de appelbeignets een tien kilo meel en sucade en rozijnen en krenten nodig heeft. Dat voorrekenen is al weer een paar dagen geleden gebeurd; vanmorgen heeft zuster Raymunda met haar helpsters in de grote ziekenhuiskeuken het beslag klaargemaakt in de grote kom, die straks naast de frituurbak iri de hoek gezet zal worden en waar de grote lepel de oliebollen dan nog kleverig uit zal tillen, die sissend in de olie dompelen om bruin aan te zetten onder het keurend oog van de zusters. SINT ANTONIUS zat vanmiddag misschien wel bij het for nuis, wie zal het zeggen al lijkt het voor deze heilige asceet van Padua wat moeilijk, te verwijlen daar waar het goede der aarde door de handen van zijn dienaressen in het wit habijt gaat. Want Sint Antonius was een boetprediker, die zijn woorden geselend deed neerkomen op degenen, die de leefregelen der Franciscaners probeerden te verzachten en hoe zou hij het dan eens kunnen zijn, zelfs met een gering oliebollenfestijn in het ziekenhuis, dat zijn naam draagt? Toch zal hij er zijn zegen aan geven, want zuster Raymunda doet dit niet te eigen bate en slechts voor haar honderdtachtig kinderen rondom, die het op deze avond moeilijk hebben. Met enig welgevallen zal hij ook zuster Clarissa bezien, de zuster-portier die waakt over de poort van het huis en die waakt over de telefoon en die hopelijk niet hoeft te horen, dat In onze reeks Oudejaarsreportages, die een traditie hebben gemaakt van het weergeven van de stemming op deze laatste dag in bedrijven of instellingen, waar de „dienst doorgaat is deze keer een stemmingsbeeld ingelast van het Antonius Ziekenhuis, dat op avonden als deze een speciale atmosfeer ademt. Dank zij de volhartige medewerking van Moeder Overste Henrica en haar personeel was één onzer in staat een stukje van de oliebol, die het ziekenhuis op een avond als deze te proeven krijgt, mee te proeven. Hij vertelt in bijgaand verhaal van zijn erva ringen, maar vooral van de ervaringen van al degenen, die tesamen „het ziekenhuis uitmaken. En hij wenst hen bovenal een goed en gelukkig 1958! tegen dan de vrouwen, lijkt het wel, al zullen ze voornamelijk alleen maar doen alsof. De mannen kaarten vanavond. Niet allemaal, maar er kaarten toch velen en als moeder Henrica even tijd heeft schuift ze misschien bij, want vroeger thuis werd er door moeder Henrica ook graag een klaverjasje of pandoertje gelegd en het kan er gezellig zijn op zaal, waar de mannen de boer en het aas grinnikend van plezier tegen de zuster uitspelen en haar graag een slag voor zijn. Als het kan twee of drie. ZUSTER CLARISSA zit er een beetje alleen bij, vanavond. Zij heeft de deurwacht en past op de telefoon. Zij weet wel zo ongeveer, of de ooievaar boven het ziekenhuis cirkelt of dat er een blindedarmpje op komst is. Zoals twee jaar terug, toen er op Oudejaarsavond een Engelse varensgast naar het IJmui- dense ziekenhuis werd overgebracht, die van zijn appendix afgeholpen moest worden en die met een brede glimlach naar de operatiekamer werd gereden. Want die Engelsman had er zelf een macht jolly old pleasure in, dat hij net op oudejaarsavond aan de wal kon wippen om een blindedarm armer te worden bij de zustertjes, die hem lichtelijk vertroeteld hebben, omdat het zo'n vrolijke jongen was. OUDEJ A ARSKTNDJES zijn er veel minder dan kerst kindjes. Zuster Neelissen herinnert zich althans geen oude- er een ernstig gewonde in aantocht is of een ernstige zieke. Moeder Henrica vertrouwt er een weinig op. dat de Heilige Antonius het ziekenhuis speciaal op deze avond onder zijn hoede wil nemen, zoals hij altoos met uitnemende zorg de religieuzen en hun huis omgeeft. Zij weet, hoeveel de mensen moeten missen op deze laatste dag van het jaar en zij probeert er samen met haar personeel wat voor terug te geven, al is het maar een extra-kerstkransje bij de thee en een wat feestelijker menu voor de warme maal tijd. Zij heeft hiervoor in zuster Raymunda een zeer voortref felijke handlangster, die zich vanmiddag en vanavond in de keuken tot het uiterste in zal spannen, om met de materie de geest te verzetten. Vandaar, dat Sint Antonius tóch best bij het fornuis kan zitten. „MOEDER, IK WOU GRAAG wat langer blijven om een spelletje mee te kaarten". Het is een verzoek, dat van de zuster van de mannenzaal komt. De mannen kunnen er wat beter jaarskindjes op haar kraamafdeling. Wel kerstkindjes. Moeder Henrica weet er ook wel enigen op te noemen. Verscheidenen kregen „Maria" in hun naam en de moeders waren nog trotser dan anders, want een kerstkindje is iets bijzonders. Om half vijf heeft dokter zijn laatste ronde over de kraam afdeling beëindigd en dan heeft de specialist dokter Bouwdijk zijn laatste kleine, vriendelijke grapjes uitgedeeld, die altijd weer een glimlach uitlokken. Hij kan hier makkelijk grapjes maken, want volgend jaar om deze tijd zullen die jonge moe ders zeker weer thuis zijn, want het is meestal een kwestie van tien dagen als er niets tussen komt. Hij heeft even stilgestaan bij de couveuse en de zuster ge vraagd of alles in orde is met de drie miniatuurtjes, die daar in het levenbrengende kastje liggen. En dan wordt het ziekenhuis aan zichzelf overgelaten. Zuster Neelissen en zuster Clarissa en moeder overste en zuster Ray munda hebben hun eigen bezigheden en de avond lijkt daar door op alle andere avonden. Toch is hij verschillend. Naarmate de klok de avond verder stuk tikt gaat er bij die witte bedden op de zalen en in de kamers een gebogen, grijs mannetje rond, die gen zak vol herinneringen op de rug draagt en wat droef-glimlachend gaat uitdelen: hier een stukje, daar een brok. Hier een zorg, daar een verwachting. Hier een vrien delijk woord, dat tijdens het bezoekuur des middags nog ge vallen is en dat de hele avond goed maakt, daar de moeilijk te verteren gedachte aan „thuis", waar vader alleen met de kinderen achterbleef en met de gedachten aan de hereniging van het gezin. HET MANNETJE KOMT ook in het zusterhuis, waar het lawaai van de straat gedempt doordringt. Het stapt bij de lekezustertjes binnen en fluistert een paar zoete woorden tij dens het kopje koffie. Twaalf zusters zijn er in het huis van nacht zes in de wacht en zes in het zusterhuis. Daar wordt een spelletje gedaan met iets lekkers erbij. Af en toe dwalen de ogen naar de klok. Het jaar telt nog dertig minuten, die langzaam van de grote wijzer druppen. Op straat wordt het drukker er klinkt een voorbarige knal. EN DAN IS HET TWAALF UUR in het ziekenhuis, waar de klok het echt niet hoeft te vertellen. Want zoals aan de havenkant de sleepboten hun sirenes wijd openzetten en aan de Zeeweg de eerste vuurpijlen en rotjes de boze geesten ver jagen, zo is er in elk ziekenhuis ter wereld een teken van pa raatheid: „de steek". Want omstreeks twaalf uur wordt er om „de steek" gevraagd. Iedereen wil de steek hebben. Iedereen laat daardoor weten, dat hij nog wakker is, in de schemerige doezeling heeft liggen wachten op het laatste moment van het oude jaar, om zijn medepatiënten en de zusters het nieuwe jaar af te winnen. De sentimenten breken even door aan de bedden, in het zusterhuis, in dat hele wereldje van het ziekenhuis, waar de nachtverlichting brandt als alle nachten, maar waar deze avond nog een ander licht is bijgekomen: dat van de hoop op een spoedig herstel. Een licht, dat niet alleen op de zalen blinkt, maar evenzeer bij moeder overste, bij de religieuzen en bij de lekezusters. Voor iédereen, of zij „Zalig Nieuwjaar" wensen of „Gelukkig Nieuwjaar". Want het Antoniusziekenhuis kent er geen ver schil tussen. Sint Antonius ook niet vermoedelijk. Op zaterdagavond 15 juni is het onrus tig geweest in Heemskerk. Er hadden zich velen bij een plaatselijk café verzameld, waar een ruzie was ontstaan tussen Lim burgers en Heemskerkers. De politie moest er aan te pas komen, maar op verzoek van twee politiemannen verwijderde de groep, die aangegroeid was tot vijftig a zestig personen, zich niet. Maandag moesten zeven jongemannen van twintig en negentien jaar voor de politierechter te Haarlem terecht staan. Allen was tenlastegelegd, dat zij zich bij een samenscholing niet op bevel van een politieman verwijderd hadden; één van hen had zich ook te verantwoorden wegens belediging van een agent en een ander wegens belediging en mishandeling van een agent. De politierechter noemde het optreden van de jonge mensen kinderachtig; er was toch niets bijzonders aan de bezoekers, be halve dat zij een dialect spraken? Een der verdachten: „De gasten hadden gezegd, dat zij Duitsers waren en daar door ontstond het misverstand." Het ergste vond de politierechter het optreden van de jongen die de agent had mishandeld, waardoor deze een neusbloe ding had opgelopen. Verdachte: „Ik was geslagen met een gummistok en bovendien was ik over mijn zenuwen geraakt". Politierechter: „Als je een Limburger ziet dan behoef je niet over je zenuwen te raken". De wachtmeester van Heemskerk deed mededelingen over de rumoerige avond van de 15e juni. Een inwoner van Heems kerk, die uit Limburg komt, had Lim burgse gasten en allen waren naar een café gegaan. Over het algemeen is het vrij druk op zaterdag en zondag in het café en de politie had bericht ontvangen, dat een ruzie was ontstaan tussen Heemsker kers en de Limburgers. Het was tegen sluitingstijd en er waren ruim vijftig per sonen op de been. De politie verzocht de menigte uiteen te gaan, maar aan het ver zoek werd niet voldaan. Tenslotte is het gelukt de Limburgers te laten wegtrek ken. Intussen had een der Heemskerkers een agent uitgescholden en een ander had gescholden en geslagen. De laatste tijd hebben zich behalve het geval van 15 juni weinig moeilijkheden bij café's voorge daan, aldus de getuige. Vroeger moet het erg zijn geweest. De officier van justitie mr. dr. W. R. II. Pitlo sprak in zijn requisitoir van een be krompen dorpsmentaliteit, om te gaan ruzie maken ais men landgenoten ontmoet die een ander dialect spreken. Hij eiste tegen de vijf verdachten die zich te ver antwoorden hadden wegens het verstoren van de openbare orde een boete van hon derd gulden subsidiair dertig dagen, tegen de verdachte, die bovendien gescholden had een gevangenisstraf van een week en tegen de Heemskerker die ook belediging en mishandeling tenlaste was gelegd een gevangenisstraf van zes weken De politierechter herinnerde er aan dat een Heemskerker enkele weken geleden eeds veroordeeld was wegens ordeversto- -ing en belediging tot een boete Vijf ver dachten werden wegens ordeverstoring eroordeeld tot een boete van vijfenzeven- :g gulden, subsidiair dertig dagen hechte nis, de verdachte, die zich te verantwoor den had wegens ordeverstoring en beledi ging tot een boete van honderd gulden, subsidiair dertig dagen en de laatste ver dachte tot een gevangenisstraf van drie weken. De zeesleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft op de Atlantische Oceaan, ongeveer 1100 mijl noordoost van San Juan (Porto Rico) het 5388 b.r.t. metende Britse m.s. „Trelevan" met machineschade aangetrof fen en op sleeptouw genomen. Het schip, dat op weg was van Calcutta naar Hava na, wordt door de „Zwarte Zee" naar San Juan gebracht. De wijkverpleging voor Velsen wordt tijdens de jaarwisseling waargenomen door zuster Spiers, Geelvinckstraat 27, telefoon K 25103936; zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 en zuster Lammerts. Zuster Spiers behandelt de gevallen in Velsen-noord en IJmuiden-oost; zuster Man in IJmuiden en IJmuiden-oost, en zuster Lammerts in Santpoort en Driehuis. ADVERTENTIE begint de verkoop van waaronder Kennemerlaan 65 IJmuiden De Instuif r.k. Jong Velsen-Noord geett zondag 5 januari in het Kennemer Theater te Beverwijk een toneeluitvoering van „Wie zonder zonden is". Er is bal na met medewerking van het IJmond-kwintet. De Hervormde Toneelgroep te IJmui- den-Oost heeft al enige tijd het toneel stuk „Stuurloos" in studie. Dit spel van de zee zal worden opgevoerd op 11 januari en 13 januari. ONVERMOEIBAAR DANSEN de folkloristen door Beverwijk. Zwierig en gracieus begeleid door tokkelende gitaren, zingende harpen en speelse violen. Een fleurige mengeling van bonte zij en kant, flonkerende juwelen, lieflijke muziek en opgewekt geroezemoes, streelt de ogen en oren van de opeengepakte toeschouwers. De middeleeuwse geest zweeft door het Beverwijkse, broederlijk verweven met de hedendaagse sfeer van tunnels en fabrieken. Beverwijk in feesttooi, onder een uitbundig zonnetje, dat zijn stralen uitgiet over de bloemen pracht in Scheybeeck en dat de pracht en praal van de folkloristische costuums van de dansers en de charmante danseressen, tezaam gestroomd uit alle delen van de wereld, extra luister verleent. Maar boven alles uit is het beurtelings ijl getingel en zoemend gebrom te horen van het carillon in de toren van de Sint Agathakerk, die hoog boven de krioelende en feestende burgerij uitsteekt. Het carillon galmt zijn vreugde uit over de kleur en schittering op en om het pas voltooide Meerplein en de tonen zweven mee op de wind over de daken van de stad, van zuid naar noord, van west naar oost, om maar heel geleidelijk aan te versterven. Luchtige en gracieuze klanken, even luchtig en gracieus als de dansen ver beneden op het plein. Vrolijk en opgewekt als de bevolking zelve. Zwoel en warm van toon als de geurende augustusavond. „Toekomstmuziek, letterlijk toekomst muziek", zegt ge. Inderdaad toekomstmu ziek. Maar tevens een te verwezenlijken muziek, mits de Beverwijkse burgerij haar medewerking verleent. Het folkloristisch festival zal naar alle waarschijnlijkheid begin augustus van het (nabije) volgende jaar doorgang vinden. Tevens zal wellicht het Meerplein tegen die tijd voltooid zijn. Maar van de burgerij hangt het groten deels af, of het carillon inderdaad in de toren van de St. Agathakerk zal komen. En dat is tevens een hartewens van het College van Regenten van de Beverwijkse stichting „Vrienden van de Beiaard", wel ke stichting onlangs werd opgericht. Hun primaire doel is namelijk (zo staat het in de statuten): „Het doen plaatsen en ter plaatse houden van een openbaar klokken spel in de klokkenkoepel van de St. Aga thakerk aan de Breestraat in Beverwijk en vervolgens het beheer en het onderhoud daarvan te verzorgen". Arm aan cultuurmonumenten Beverwijk is namelijk arm aan cultuur monumenten en dat nu binnenkort Bever wijk zijn zevenhonderdste verjaardag als stad zal gaan vieren. Het carillon zal er zeer veel toe bijdragen om de stad meer allure te geven en het zal ook het saam horigheidsgevoel van de burgerij bevor deren. Op feestdagen zal het zijn muzikale klanken over de stad uitstrooien en als een echtpaar zijn gouden trouw viert, zal het met een bepaald wijsje de feeststem ming kunnen verhogen. Maar ook zal het kunnen meewerken om acties te onder strepen, zoals e~n winkelweek bijvoor beeld. Stem van de stad Het zal öp den duur onverbreekbaar ver bonden zijn met de stad en zijn inwoners. Het zal de stem van de satd moeten wor den. Maar dat kost veel geld. Er moet door de burgerij veel worden geofferd voordat men uiteindelijk kan zeggen: „laat de klok nu maar luiden". Het ligt in de bedoeling var het College van Regenten om in de klokkenkoepel van de St. Agathakerk een vier-octaafs caril lon, bestaande uit zevenenveertig klokken aan te brengen, hetgeen ongeveer vijftig duizend gulden zal vergen. Het r.-k. kerk en schoolbestuur van de parochie van de Heilige Agatha heeft bovendien toegezegd, dat de drie nieuwe luidklokken als onder deel van het klokkenspel mogen worden gebruikt. Deze luidklokken blijven echter het volledige en onbezwaarde eigendom van het kerkbestuur. Volautomatisch Het carillon zal volautomatisch en elek trisch bespeelbaar zijn. Het is echter ook mogelijk het klokkenspel door middel van een beiaardklavier met de hand te bespe len. De koepel leent zich uitstekend voor een carillon, temeer daar de opgang ten gevolge van het aanbrengen van de luid klokken danig is verbeterd. Kortademige beiaardiers zullen ook hun zevenenveertig speelkameraden van nabij kunnen aanschouwen, hoewel zij daarvoor eerst om en nabij de honderdtachtig treden moeten overwinnen. Daar staat echter tegenover, dat zij in het geval van ver moeidheid of kortademigheid even een wijle op een van de vele bordesjes, die tus sen de trappen gelegen zijn, kunnen uit blazen. Comité van aanbeveling Het streven van de „beiaardvrienden" wordt nog onderstreept door een comité van aanbeveling, een comité, dat bestaat uit een groot aantal vooraanstaande figu ren uit alle lagen van de bevolking. Te vens waren de burgemeester, de heer J. G S. Bruinsma en de president-directeur van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden, ir. A. H. In- gen Housz, bereid om als beschermheren op te treden. En dat zegt meer, dan zulks ep het eerste gezicht lijkt, want beide nota belen zijn verwoede liefhebbers van klok ken in het algemeen en van klokkenspelen in het bijzonder. De burgemeester bijvoorbeeld is onder meer bestuurslid van de beiaardschool in Amersfoort en weet zodoende wel waar de klepel hangt. Bovendien heeft hij wel eens meer klokken horen luiden. De stichting denkt de benodigde gelden bijeen te krijgen door middel van acties, alsmede giften en schenkingen van parti culieren, bedrijven en/of overheidsinstan ties. En eventueel later nog uit subsidies, contributies en dergelijke. Het initiatief zal echter grotendeels van particulieren uit moeten gaan en dat is ook reeds gedeeltelijk het geval. Een tien tal bedrijven heeft reeds een bedrag van tienduizend gulden toegezegd, waarvan nu al een deel is ontvangen. Meerdere bedrij ven moeten echter volgen. Dit zal men trachten te stimuleren door elk bedrijf, dat een van de 47 klokken wenst te „kopen" toe te staan in haar eigen klok de naam van het bedrijf alsmede een passende spreuk te vereeuwigen. In de „Oude Klink" In de „Oude Klink", het schemerige en intieme zaaltje, overblijfsel uit een roem rucht verleden, heeft ir. L. Stoelinga, de gewaardeerde voorzitter van het College van Regenten van de „Vrienden van de Beiaard" verteld, hoeveel medewerking hij reeds van alle zijden ondervindt. Vol lof is hij over de medewerking, die de stich ting heeft ondervonden van het kerkbe stuur van de St. Agathakerk: namelijk gastvrijheid voor het klokkenspel in de koepel van de toren. De toestemming werd echter verleend onder voorwaarde, dat het carillon geen afbreuk zal doen aan de kerk diensten. „En dat zal ook niet het geval zijn", verzekerde de voorzitter ons. Zo blijkt het initiatief van de „beiaard- vrienden" gerede kans tot slagen te hebben, mits de burgerij - het zij nogmaals gezegd - een flinke duit in het zakje zal doen. Zij zullen hierdoor niet bedrogen uitkomen roant een secundair doel van de stichting is om het klokkenspel uiteindelijk aan de gemeente Beverwijk over te dragen. En dan zal het in goede handen komen. Daar zal de burgemeester, de heer Bruinsma, wel voorzorgen. Stadsbeiaardier „Als het carillon er eenmaal is dan zul len wij ongetwijfeld overgaan tot het aan stellen van een stadsbeiaardier en zullen er luisterspelen op het program komen te staan. Het carillon zal sfeer verlenen aan alle stedelijke en nationale gebeurtenissen. Het zal een onderdeel van de „couleur locale" worden", verzekerde de burgemees ter plechtig. En aan het enthousiasme, waarmee hij deze voor de „beiaardvrien den" zo gedenkwaardige en misschien wel historische woorden uitsprak, was wel te zien. dat hij het klokkenspel oprecht en goed gezind is. „Als we een nieuw stadhuis krijgen zal ik er bovendien voor ijveren, dat daarin eveneens een klokkenspel wordt aangebracht", voegde hij hier aan toe. „We moeten de totstandkoming van een carillon zien als een zaak, die de gehele gemeen schap aangaat", zei hij tot slot, een uit spraak, waar de regenten uiteraard vol komen mee instemden. Zo ziet het er voor de klokkenminnende Beverwijkers rooskleurig uit. En als een maal de beiaardier zijn klavier zal be- k'i' rr i om het eerste wi.ise aan de klok ken te ontlokken, dan zal dit de Bever wijkers ongetwijfeld als klassieke muziek in de oren klinken. Dan zal ook het beeld, waarvan wij in de aanhef gewaagden, niet zo irreëel zijn als het vluchtig beschouwd leek en dan zal ook deze toekomstmuziek geen toekomstmuziek meer zijn. ven ADVERTENTIE het theater met de beste films vertoont WOENSDAG (Nieuwjaars dag) aanvang 7 en 9.15 uur de beste en vrolijkste musical sinds jaren VIVA LAS VEGAS in cinemascope en prachtige kleuren met Dan Daily, Cyd Charisse, Frankie Laine op naar Las Vegas, het centrum van vermaak in Amerika Een amusementsfilm vol vaart, humor, zang en muziek WOENSDAGMIDDAG (Nieuwjaars dag) 3 uur STAN LAUREL - OLIVER HARDY in VAN DE REGEN IN DE DRUP Daverende vrolijkheid v. jong en oud 1 DONDERDAG a.s„ 8 uur speciale voorstelling IN DE GREEP DER ZONDE met Franco Fabrizi en Margot Hilscher Het dramatisch conflict tussen moeder liefde en gekochte liefde. Harde werkelijkheid aan de zelfkant van de samenleving 18 jaar. De vertoning van de oorspronkelijk aangekondigde film Terwille van ons Huwelijk is wegens prolongatie elders uitgesteld. MARKTBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 30 dec. - Andijvie 0,45— f 0,78; waspeen 0,120,33; spruiten 0,34 f 1,witlof 0,641,prei 0,10 ƒ0,28; boerenkool ƒ0,12ƒ0,19; groene- kool ƒ0,06—ƒ0,15; rodekool 0,05—0,10; Bloemendaalse gele 0,06—0,19; knollen ƒ0,11—ƒ0,25; sla ƒ0,04—ƒ0,08; uien ƒ0,06 -ƒ 0,16. VELSEN DINSDAG 31 DECEMBER Thalia: Geen voorstelling. Rex: Geen opgave ontvangen. WOENSDAG 1 JANUARI Thalia: „Van de regen in de drup", 15 uur; „Viva Las Vegas", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. DONDERDAG 2 JANUARI Thalia: „In de greep der zonde", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare leeszaal en bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 uur; filiaal open van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous: Spreekuur in zaal Abelenstraat, 20 uur. Raadhuis: Spreekuur van wethouder R. Verbeek, Openbare Werken, Volkshuis vesting, Behartiging van Zaken betref fende het grondbedrijf, 9.30 tot 12 uur. BEVERWIJK DINSDAG 31 DECEMBER Géén bioscopen. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 15—17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517 en 18.30— 20.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. WOENSDAG 1 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Het leven is geen lolletje"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De dochter van de Ambassadeur". Luxor Theater, 14.30 uur: „Zet 'm op George"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De woesteling".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 19