V.S. onthullen communistische plannen voor Indonesië Sleepboot na nachtelijke aanvaring gezonken eè'MORRIS' (lêforet/offfiu/// HET WEER Russen en Amerikanen kondigen start van kunstmanen aan Haarlems Dagblad Ook in Oost-Europa begon het met naastende actie comité%s In Amsterdam-Rijnkanaal Sir Edmund wint race naar de zuidpool van dr. Fuchs Aankomst over vijf dagen met 10 dagen voorsprong Dulles zou zich verzetten tegen Stassens plannen Wisselend bewolkt Dulles naar vergadering van het pact van Bagdad Drie doden in het verkeer Wetenschappelijke gegevens over tweede Spoetnik in de Verenigde Staten ontvangen V erkeersongelukken DIT JAAR: 1145 DODEN Vier opvarenden verdronken; berging duurde uren Het woord is aan De heer W. van Ommen verlaat ons bedrijf met pensioen Melk wordt een cent per liter duurder Behalve in plaatsen met gesaneerde melkbezorging Baby in wiegje gestikt 72e JAARGANG No 146 tange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 30 DECEMBER 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COÜRANT 302e JAARGANG No 299 TTitgare Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad, Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (UP) De Amerikaan se voorlichtingsdienst (de U.S.I.A.) heeft een vergelijkende studie gemaakt van de ontwikkelingen in landen, die door de communisten zijn overgenomen en de ont wikkelingen, die thans in Indonesië plaats grijpen. Zijn bevindingen zijn in een drie delig rapport vervat, waarvan exemplaren naar zijn tweehonderd agentschappen over de gehele wereld worden gezonden. In het overzicht wordt een vergelijking gemaakt tussen de huidige anti-Neder landse acties in Indonesië en de over neming van macht door communisten in de Oosteuropese landen gedurende de jaren 1946-1948. Het rapport is gebaseerd op een boekje, geschreven door Dipa Nusantara Aidit, de leider van de Indonesische communis tische partij, en getiteld „een korte ge schiedenis van de communistische partij van Indonesië" het boek werd in 1955 in India gepubliceerd, maar genoot weinig bekendheid. Volgens de Amerikaanse voorlichtingsdienst is het een document „speciaal bedoeld voor communistische ogen". De voorlichtingsagentschappen zullen het rapport beschikbaar stellen voor bui tenlandse dagbladen en weekbladen en andere geïnteresseerden. In het Amerikaanse rapport wordt ge zegd dat de communistische plannen met betrekking tot Indonesië een politieke coa litie van een „verenigd front" vereisen, die de communistische partij van Indonesië (P.K.I.) wettigheid moet verlenen. De P.K.I. zal vervolgens de coalitiepartijen overnemen, de Indonesische industrie be schermen voor buitenlandse concurrentie en deze later in beslag nemen, en de onder communistische invloed staande Russisch- Indonesische en Chinees-Indonesische vriendschapsverenigingen versterken. ADVERTENTIE LONDON (UP) Sir Edmund Hillary en zijn zuidpool-expeditie zijn op minder dan 200 mijl afstand van de zuidpool geko men en kunnen deze afstand in vijf dagen afleggen, indien het huidige tempo wordt volgehouden. Het gezelschap bevindt zich op 'n hoogvlakte, ongeveer 10.500 voet bo ven de zeespiegel. Tijdens het weekeinde werden goede vorderingen gemaakt, toen het warm en windstil was. Aan de andere zijde van de pool maakt de expeditie van dr. Fuchs slechts matige vorderingen. Men verwacht dat zij de zuid pool over vijftien dagen zullen bereiken. Sir Edmund heeft 44.2 mijl afgelegd in de nacht van zaterdag op zondag, naar hij per radio meedeelde. Hillary zal dr. Fuchs bij de pool opwach ten. Enkele van zijn mannen zullen waar schijnlijk met Amerikaanse vliegtuigen voor die tijd teruggaan. De tractors heb ben voldoende brandstof om de zuidpool te bereiken, maar niet genoeg om naar depot 700, de plaats van vertrek, terug te ke ren. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de expeditie anderhalf uur opgehou den door slecht weer. Toen men, eindelijk kon vertrekken ging het zeer langzaam wegens diepe sneeuw. De omstandigheden werden echter langzaamaan beter en in die nacht werd 41 mijl afgelegd. Sir Edmund seinde dat iedereen behoefte heeft aan slaap daar het gezelschap ge middeld vijf uren nachtrust krijgt. Zowel mannen als voertuigen hebben het thans moeilijker wegens de grote hoogte. yy In het rapport wordt de waarschuwing uitgesproken, dat het doel van de P.K.I. is „te werken voor de uiteindelijke vernieti ging van het huidige sociale en politieke systeem" in Indonesië. De communisten gebruikten een „bekende techniek" toen de onder communistische invloed staande vakverenigingen onlangs Nederlandse fa brieken, ondernemingen en andere parti culiere firma's in Indonesië „overnamen", aldus het rapport. „Deze activiteiten vertonen enige ge lijkenis met de verrichtingen, die in Oost- Europa werden uitgevoerd toen de com munisten in de jaren 1946-1948 de macht overnamen", aldus het rapport, „een fase van dit door Moskou geleide program ge- geschiedde toen door communisten geleide „nationale comité's en „actie-comités" fa brieken, banken en andere particuliere ondernemingen overnamen' terwijl Sov jet-agenten en handlangers hun greep op de grensstaten consolideerden". In het rapport wordt er voorts opge- wezen, dat nadat de eigenaren van bezit tingen in Oost-Europa aan de kant waren gezet, de communistische regimes, die ver volgens werden ingesteld, overgingen tot de nationalisatie van allerlei particuliere ondernemingen". „Daarna verloren de vakverenigingen in elk der satellietlanden hun onafhankelijk heid en werden zuiver een onderdeel van de communistische machinerie van staats controle". Verwachting in Singapore SINGAPORE (UP) Lee Kuan Yew, secretaris-generaal van de (linkse) „Volks Actie Partij" te Singapore, heeft in een Nieuwjaarsboodschap vandaag verklaard, dat het niet onwaarschijnlijk is dat de communisten op Java de macht aan zich zullen trekken. „Het zit er in", verklaarde Kuan Yew, „dat in de huidige verwarde situatie de communistische partij op Java de macht zal overnemen. Wanneer dat gebeurt zal de militaire staat Indonesië uiteenvallen, met Java aan' de ene kant, en het anti communistische Sumatra en Celebes aan de andere. Reeds maken Sumatra en Cele bes zich van Java los". Kuan Yew kwam tot deze uitspraak na te hebben opgemerkt dat de toekomst van Malakka nauw samenhangt met wat er in Singapore en Indonesië gebeurt. De „Straits Times" merkt in een hoofd artikel op, dat het gevaar, dat Indonesië communistisch wordt, onmiskenbaar is. Het* blad levert commentaar op de uit lating van minister Subandrio, die er op neer kwarrw dat Singapore zich als een goede, buurman behoort te gedragen. Het blad verdedigt de houding van de regering van Singapore ten opzichte van de Neder landse evacués en het feit dat de Neder landse oorlogsschepen de haven van Sin- ganore mogen gebruiken. De hulp aan de evacués noemt het blad de hulp die iedere menselijke regering en ieder menselijk volk altijd zullen geven n de hulpeloze slachtoffers van de toorn". Het gebruik van de haven als vlootbasis noemt het blad „niet meer dan de gebruikelijke wellevendheid en facili teiten, zelfs betoond tegenover een Indo nesische kanonneerboot, die in de haven van Singapore brandstof kwam innemen WASHINGTON (Reuter) De pers te Washington maakt melding van menings verschil in de Amerikaanse regering over het antwoord op de jongste voorstellen van premier Boelganin van de Sovjet-Unie tot vermindering van de spanning tussen Oost en West. Volgens deze berichten is Stassen, president Eisenhowers adviseur voor ontwapening, van oordeel, dat de Amerikaanse regering met geheel nieuwe ontwapeningsvoorstellen moet komen om de onderhandelingen met de Sovjet-Unie te kunnen hervatten. De minister van Bui tenlandse Zaken Dulles daarentegen zou de president een tegengesteld advies heb ben gegeven. Politieke waarnemers te Washington zijn van oordeel, dat Stassèn, die niet veel steun voor zijn opvattingen heeft kunnen verkrijgen, het onderspit zal moeten del ven. Stassen heeft meegedeeld, dat hij van plan is uit de regering te treden om kandi daat te kunnen zijn voor de verkiezingen voor het gouverneurschap van Pennsylva nia. Hij zou echter zijn ontslagaanvrage hebben uitgesteld, totdat de president een definitieve beslissing over zijn voorstel zal hebben genomen. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Iets kouder. Aanvankelijk langs de kust nog krachtige, overigens overwegend matige wind tussen west en noordwest. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zakem Dulles, zal de vierde bijeenkomst van de raad van ministers van de verdragsorgani satie van Bagdad, die van 27 tot 30 januari in Ankara gehouden zal worden, bijwonen als leider van de Amerikaanse delegatie van waarnemers. Volgens een woordvoer der van het State Department betekent dit niet dat de Verenigde Staten op het ogen blik overwegen tot het verdrag van Bag dad toe te treden. CAIRO (AFP) Het Egyptische blad Al Ahram meldt, dat de Amerikaanse UNO- vertegenwoordiger Cabot Lodge een uitno diging voor een bezoek aan Cairo van de Egyptische minister van Buitenlandse Za ken, dr. Fawzi, aanvaard heeft. Het be richt van Al Ahram is officieel nog niet bevestigd. Op de Misterweg te W i n t e r s w ij k is de 53-jarige motorrijder C. H. Schoppers uit Aalten tegen de achterzijde van een vrachtauto gereden. Hij was op slag dood. 9 Op de Herenweg te O u d d o r p is de 24-jarige motorrijder W. van Stralen uit Sint Pancras in volle vaart tegen een rechts van de weg stilstaande bespannen wagen gereden. De motorrijder werd in zorgwekkende toestand naar het St. Eliza beth ziekenhuis te Alkmaar vervoerd waar hij later is overleden. Zaterdagmiddag wilde de heer P. uit Den Haag, werkzaam bij wegenaanleg in Drente, op zijn bromfiets op de weg van E e x t naar Gieten linksaf slaan. Hij werd daarbij aangereden door een auto bestuurd door een inwoner van Gieten, die achter hem reed. De heer P. overleed onmiddel lijk. De bromfiets werd totaal vernield. In 1957 zijn 44 personen gedood bij on gevallen, waarbij de spoorwegen direct of indirect betrokken waren. Er waren vier kinderen bij. De dodelijke ongevallen kwa- >n voornamelijk voor op onbewaakte spoorwegovergangen. In negen gevallen was het slachtoffer een bromfietser, in één geval een scooterberijder met duopassa gier,,in vijf gevallen een wielrijder of wiel- rijdster. In drie gevallen was een auto bij het ongeval betrokken. Drie personen werden gedood doordat de spoorbomen van bewaakte spoorwegover gangen niet tijdig gesloten waren. Eén on geval geschiedde op een bewaakte over gang. Vier dodelijke ongevallen gebeurden op door knipperlichten beveiligde over gangen. Tweemaal viel een kind uit een trein en overleed aan de gevolgen. Het ernstigste spoorwegongeval was dat op 12 augustus te Woensel, waarbij zeven doden vielen. De president van de Sovjet-Unie K. E. deur in de Sovjet-Unie, dr. J. G. de Vorosjilov (rechts), heeft vrijdag de Beus (rechts). De voorganger van dr. geloofsbrieven in ontvangst genomen de Beus was de heer D. J. von Ballu- van de nieuwe Nederlandse ambassa- seek, die in 1955 te Moskou werd benoemd. (Telefoto) Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1145 personen, van wie 221 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten zullen „binnen niet te lange tijd" weer proberen een kleine kunstmaan te lanceren, zo heeft de directeur van het Amerikaanse „Vanguard"-satellietprogram, dr. John Hagen, voor de Amerikaanse televisie verklaard. Hij noemde geen moge lijke datum voor deze proef. Er worden nu reeds plannen gemaakt om het grote kunstmaanprogramma na het Vanguard- project te verbeteren. Wat na het Van- guard-project gedaan kan worden zal af hangen van de steun van het Congres en het departement van Defensie, zo zei Hagen. UP) Generaal Cook, president van de „Aircraft Industries Association" en voor malig stafchef van de Amerikaanse lucht macht, heeft verklaard dat de Ameri kaanse vliegtuigindustrie werkt aan de eerste plannen voor een ruimtevaartuig. „De vliegtuigindustrie heeft bijna alle grondstoffen en alle noodzakelijke kennis", aldus Cook. ,om de mens in de wereld ruimte te brengen. Een investering van 200 tot 300 miljoen dollar zou dat plan in minder dan drie jaar tot werkelijkheid kunnen maken". (Reuter) De voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor het Internationale Geofysische jaar, dr. Kaplan, heeft gezegd, dat de Sovjet-Unie op „zeer bevredigende wijze" wetenschappelijke gegevens over de tweede spoetnik bekendmaakt. MOSKOU (Reuter) - De Russische hoog leraar Blagonravov schrijft in het Rus sische tijdschrift Sovjetskaja Aviatsija dat Rusland binnen korte tijd opnieuw kunst manen zal afschieten, spoedig gevolgd „door jle eerste onbemande raketten om Zaterdagmorgen omstreeks half zes is in het Amsterdam-Rijnkanaal onder de ge meente Breukelen een ongeluk gebeurd, dat aan vier mensen het leven kostte. Een met stenen geladen vrachtschip „Vertrou wen" van de heer Bakels uit Utrecht, kwam omstreeks dit tijdstip in aanvaring met de 15 meter lange sleepboot „Roelie" uit Zwartsluis, die lek stootte en onmiddel lijk zonk. Het duurde tot 's avonds zes uur voordat men het schip kon lichten! Eerst twee uur nadien kwam men tot de ontstel lende ontdekking, dat zich tijdens de aan varing vier personen aan boord van de Roelie bevonden hadden, namelijk de 34- jarige eigenaar A. J. Meywaard uit Zwart sluis, diens 24-jarige broer B. M„ zijn zes jarige zoontje II. M. en de 28-jarige knecht II. Boef uit Leimuiden, die allen overleden waren. Beide eerstgenoemden bevonden zich in de stuurhut: het zoontje en de knecht werden in nachtkleding le- De „Roelie" na de berging. 1 J)m jit 1' j*g~ m mm f- «Mb, I W fti lui fiin^wfmL] venloos in de kajuit aangetroffen. De beide broers waren gehuwd. De oudste laat be halve zijn echtgenote ook nog twee kinde ren achter. Omtrent de aanvaring vernemen wij het volgende. Halverwege het traject Maarsen- Breukelen zag schipper Bakels, die met het 600 ton metende vrachtschip „Vertrouwen" in de richting Amsterdam voer, plotseling twee lichten vlak voor zijn schip opduiken. Een aanvaring was onvermijdelijk. Met een hevige klap ramde de „Vertrouwen" de toen nog onbekende sleepboot, die over de kop sloeg en in enkele seconden zonk. On middellijk meerde de vrachtboot langs de wal en richtte de scheepslichten op de plek waar het aangevaren schip ten onder was gegaan. Inmiddels passeerden ook andere schepen, die de plek waar de ramp was gebeurd met hun lichten afbakenden. Si renegeloei van de schepen alarmeerde de enkele bewoners die langs de kanaalstrook wonen. Onmiddellijk werd de politie te Breukelen gewaarschuwd en de rijkspolitie te water uit Nigtevegt. De gehele morgen heeft men op de plek van de scheepsramp gedregd, omdat men aanvankelijk in de veronderstelling ver- i keerde dat er een open vlet was aange- varen. Tenslotte werd contact opgenomen met een bergingsmaatschappij die om half zes 's avonds een drijvende bok zond die de sleeepboot optakelde, waarna met het leeg pompen van het vaartuig kon worden be gonnen. Kort daarop konden de lichamen der slachtoffers geborgen worden. Stuurinrichting defect? Uit het onderzoek bleek dat de deuren van de stuurhut door de slag van de aan varing waren ontzet, waardoor zij niet meer geopend konden worden. De oorzaak van de aanvaring is naar alle waarschijnlijkheid een defect in de stuur inrichting van de „Roelie", waardoor cfe schipper geen koers meer kon bepalen en geheel aan de linkerkant van het kanaal is terechtgekomen. De „Roelie" was vrijdag uit Zwartsluis vertrokken naar Zeeland voor werkzaamheden ten behoeve van het deltaplan. M a r b e a u Wie zijn geloof niet durft te berede neren, twijfelt reeds. Zoals wij reeds eerder hebben bericht, zal de heer W. van Ommen, procuratie houder in dienst van de N.V. Grafische Bedrijven Damiate, uitgeefster van Haar lems Dagblad Oprechte Haarlemsche Cou rant en IJmuider Courant, deze functie op 31 december neerleggen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dit kan beschouwd worden als een zake lijk uitvloeisel van het verloop der jaren, maar voor de velen die in onze onder neming werkzaam zijn, en voor mij in het bijzonder, betekent dit afscheid veel meer dan dat. De werkzaamheid van W. van Ommen, eerst voor Haarlems Dagblad, daarna voor de verenigde dagbladen Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant, strekt zich uit over een periode van 42 jaar en 9 maanden. In die lange tijd heeft hij, van jonge man tot pensioengerechtigde mede werker van groot kaliber, vrij wel alle af delingen van het bedrijf behalve de redac tie doorlopen. En overal, op iedere post die de weg naar de maan en andere hemel lichamen te banen". Volgens Blagonravov is de dag niet ver meer dat de apparaten in de kunstmanen hun kracht aan kernenergiebatterijen zul len ontlenen en dat atoomtreinen met een snelheid van 300 kilometer per uur zullen reizen. Naar zijn zeggen zijn er plannen ontworpen voor kleine verplaatsbare kern energiecentrales op rupsbanden voor ge bruik in bergachtige streken en in het hoge noorden waar geen natuurlijke ener giebronnen zijn. Een van de voornaamste taken van de Russische wetenschap is naar zijn mening de omzetting van zonne-energie in elektri citeit. Het vraagstuk van draadloze ge leiding van energie is onder handen. De hoogleraar zei dat in Rusland tot stand gebrachte verbindingen van metalen met keramische grondstoffen, gebaseerd op titaan en borax, temperaturen tot 2000 graden celsius kunnen verdragen. Profes sor Blagonravov zei dat in „de grootste atoomzuil van de wereld, het Russische synchrofastotron, geladen deeltjes met na genoeg de snelheid van het licht twee keer een afstand tussen aarde en maan in drie seconden tijds hadden afgelegd". Men werkt thans aan een nog grotere zuil. (UP). - Radio Moskou heeft medegedeeld, dat ongeveer een miljoen roebels per dag zal worden uitgegeven aan het nieuwe wetenschappelijke centrum in Siberië wan neer in 1958 met de bouw ervan een aan vang wordt gemaakt. Volgens het blad „Sovjetskaja Sibir", zal het toekomstige centrum een gebied van 1250 hectare om vatten. Landingsgestel De raketgeleerde professor Dobronravov heeft voor radio-Moskou verklaard, dat de intrekbare antennes van de eerste spoetnik in feite experimentele onderdelen van een landingsgestel waren. Prof. Dobronravov verklaarde dat de antennes automatisch uitgestoken werden. „Dit systeem kan be schouwd worden als het prototype van een driedelig landingsgestel, dat voor een toe komstig ruimteschip noodzakelijk zal zijn voor een landing op de maan, op Mars of andere planeten". Boemerang Volgens radio Moskou wordt er gewerkt aan een „boemerang-spoetnik", een die een semi-ellipsvormige baan zal beschrijven rond de maan. Zo'n boemerang zou alleen maar brandstof nodig hebben voor de start. Gedurende de rest van de baan zou hij zijn snelheid verkrijgen door de aantrekkings kracht van aarde, maan en zon. Boven Nederland (ANP). - Bij een goed heldere hemel is de tweede kunstmaan zaterdagavond door de Utrechtse sterrenwacht en ook door anderen in het land waargenomen als een zeer heldere ster, die statig langs het fir mament schoof. Indien de weerstoestand goed blijft, zal zij ook vanavond zeer goed te zien zijn. Naar verwacht wordt zal zij omstreeks twaalf minuten over vijf vrijwel recht over Nederland trekken, gaande van zuidwest naar noordoost. Iets ten oosten van het zenith. De vermoedelijke tijd van overgang is morgen 16.47 uur. De algemene Vereniging voor Melk- voorziening heeft de melkhandel in die delen van haar werkgebied, waar de prijs verhoging per 30 juni beperkt bleef tot vijf cent per liter, geadviseerd de prijzen voor melk en karnemelk met ingang van 5 januari 1958 met één cent per liter te verhogen. Dit wordt ons van de zijde van de vereniging meegedeeld. De verhoging zal onder meer kunnen worden ingevoerd in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Delft. Het werkgebied van de algemene vereniging voor melkvoorziening omvat in hoofdzaak het vasteland van Zuid-Holland, het zuidelijk deel van Noordholland en het westelijk deel van Utrecht. De prijsverho ging geldt niet voor Haarlem en omlig gende gemeenten, waar de melkbezorging is gesaneerd. De minister van Economische Zaken heeft mededeeld, tegen de prijsverhoging geen bezwaar te hebben. hij te vervullen kreeg, heeft hij voortreffe lijk werk verricht om te eindigen als een functionaris, wiens diensten slechts zeer node gemist zullen kunnen worden. Toen hij, meer dan een jaar geleden, te kennen gaf, dat hij einde 1957 toch wel van de gelegenheid, zijn rust te gaan genieten, gebruik wilde maken, hebben wij er uiter aard voor gezorgd, dat zijn opvolging tijdig geregeld werd. En wij verkeren in de gelukkige omstandigheid, dat wij in dit opzicht met vertrouwen zullen kunnen doorgaan, omdat er mensen klaarstaan om met gelijke toewijding zijn werk over te nemen. Van Ommen is daar zelf ook van overtuigd. Maar zij, en wij directie ook, zullen hem toch zeer missen. In Van Ommen verlaat ons bedrijf een man, die zodanig in zijn taak en liefde voor onze onderneming op ging, een man daarbij, die zulk een inzicht in de veelvuldige problemen met zulk een wijsheid in de benadering daarvan paarde, dat het op dit ogenblik onmogelijk lijkt hem volledig gelijkwaardig te vervangen. En persoonlijk moet ik daarbij getuigen, dat ik met zijn vertrek een steun verlies, die ik in de loop van bijna veertig jaren zo hoog heb leren waarderen, dat het gemis mij zeer moeilijk zal vallen. Nie mand is onvervangbaar, dat is een geijkte en ook ware stelling. Maar er zijn er, die de onvervangbaarheid nabij komen en dat geldt voor hem. Van Ommen blijft nog voor speciale taken aan ons bedrijf verbonden en dat is typerend voor hem. Hij heeft dit namelijk zelf gewild en ik ben daar graag op inge gaan. Ook hem valt het moeilijk, nu het zelf gewilde moment daartoe gekomen is, de onderneming geheel de rug toe te keren en te gaan denken aan een verder leven van wandelen en van zitten in een gemak kelijke stoel. Hij wil het contact toch bewaren, al is het niet meer langs de weg van dagelijkse gebonden werkzaamheid. Wel, dat is ons welkom, want een man die het bedrijf met zulk een toewijding, kunde en werkkracht gedurende zulk een aantal jaren op zo voortreffelijke wijze heeft ge diend, wil je niet zonder meer op grond van nuchtere levenscijfers kwijt. Wij zullen de heer Van Ommen op een o.i. passende wijze uitluiden door een reeds eerder aangekondigde receptie op vrijdag 3 januari a.s. in ons hoofdkantoor (45.30 n.m.) en door een avond voor het gehele personeel op zaterdag 4 januari. Doch wij zullen hem daarna, niet dage lijks meer weliswaar, maar van tijd tot tijd, blijven ontmoeten en die gelegenheden zullen voor allen in het bedrijf een vreugde zijn. P. W. PEEREBOOM, directeur. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 LEDEREN DAMES HERENJASSEN In de nacht van zaterdag op zondag is een meisje van tweeëneenhalve maand, Sylvia .Toosten, uit de Soendastraat in Haarlem, op een tragische wüze om het leven gekomen. Waarschijnlijk heeft het meisje zich in haar slaap omgedraaid en is in het kussen gestikt. De moeder trof haar baby zondag morgen dood in het wiegje aan.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1